میرنیوز

زنگ خطر افزایش اعتیاد در بین بانوان به صدا درآمد/توصیه آرایشگاه‌ها و باشگاه‌های ورزشی به زنان برای مصرف مواد مخدر

 زنگ خطر افزایش اعتیاد در بین بانوان به صدا درآمد/توصیه آرایشگاه‌ها و باشگاه‌های ورزشی به زنان برای مصرف مواد مخدر 2021-04-12T15:55:03+04:30

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان، متاسفانه آمار اعتیاد در زنان در سال‌های گذشته به شدت افزایش یافته است و زنگ خطری جدی شیوع اعتیاد به مواد مخدر در میان بانوان مدت‌هاست که به صدا در آمده است تا جایی که این روزها شاهد دختران و زنان کم سن و سالی هستیم که در خیابان‌ها سیگار می کشند.

ویرانگری‌های حاصل از اعتیاد به ویژه در میان بانوان، زمینه‌ساز سقوط بسیاری از ارزش‌ها و هنجارهای فرهنگی و اخلاقی در جامعه شده است و از سوی دیگر به نقش‌های مهمی چون همسری و مادری که زنان در زندگی به عهده دارند و اعتیاد در زنان مشکلات اجتماعی زیادی به همراه داشته و می‌تواند ضربه بسیار شدیدی به بنیان خانواده و جامعه زده و سلامت جامعه را به مخاطره بیندازد.

زنان به دلیل تفاوت‌های جسمانی و روحی از آسیب پذیری بیشتری نسبت به مردان برخوردارند. سرعت وابستگی به مواد مخدر و اثرات مخرب آن بر بدن زنان نسبت به مردان بسیار بیشتر است و از سوی دیگر نگاه منفی جامعه نسبت به اعتیاد زنان باعث شده که آمار بالایی از زنان بصورت پنهانی اقدام به مصرف مواد مخدر بکنند و همین عامل باعث می‌شود که شانس ترک اعتیاد در زنان کمتر بوده و درمان اعتیاد زنان به یک روند سخت و پیچیده تبدیل شود.

فاطمه‌السادات حسینی مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری کرمان با بیان اینکه اعتیاد امروزه یک بلای خانمان سوز و معضل بزرگ جامعه است اظهار داشت: با توجه به پژوهش‌های انجام شده متاسفانه دومین آسیب جامعه در بین زنان، اعتیاد است.

وی با اشاره به اینکه زنان و کودکان قربانیان اصلی اعتیاد در جامعه هستند گفت: حتی اگر مرد خانواده معتاد باشد باز هم زنان و کودکان در معرض آسیب هستند.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری کرمان با بیان اینکه زن جایگاه بسیار والایی دارد که باید این جایگاه حفظ شود افزود: عدم خودباوری یکی از دلایلی است که باعث اعتیاد زنان می‌شود و پایین بودن سطح آگاهی بر آثار مخرب مواد مخدر از دیگر دلایل شیوع اعتیاد در بین زنان است.

وی با اشاره به اینکه اعتیاد در بعضی موارد ریشه در درون خانواده دارد و والدین معتاد باعث شدند تا فرزندان آنها نیز آسیب‌پذیر باشند ادامه داد: متاسفانه مادران بارداری داریم که اعتیاد دارند و همین موضع باعث اعتیاد نوزادان نیز شده است.

حسینی با بیان اینکه سهل‌گیری و سختگیری‌های بی مورد نیز از مواردی است که جوانان و نوجوانان را به سمت اعتیاد می‌کشاند گفت: ازدواج‌های زودهنگام و دوستان ناباب و تفریحات ناسالم از جمله مصرف قلیان نیز از مواردی است که جوانان ما را به سمت اعتیاد کشانده است.

وی با اشاره به اینکه در دسترس بودن مواد مخدر نیز یک چالش بزرگ است بیان کرد: درست وقتی مرغ گیر نمی‌آید و مردم باید در صف بایستند، مواد مخدر به راحتی در دسترس است.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری کرمان با بیان اینکه خانم‌هایی که دچار اعتیاد شدند آسیب زیادی به خانواده و فرزندان خود می‌زنند و باعث ناامیدی در بین سایر افراد خانواده می‌شوند افزود: طرد شدن از خانواده نتیجه اعتیاد است.

وی با بیان اینکه متاسفانه وقتی یک خانم معتاد می‌شود، اعتیاد وی باعث می‌شود که از خانه طرد شده و دچار آسیب‌های اجتماعی بیشتری شود تصریح ‌کرد: یک مادر معتاد در ایفای نقش مادری قطعاً دچار اختلال می‌شود و دلبستگی که باید به فرزندان خود داشته باشد از بین رفته و به مواد مخدر دلبسته می‌شود.

حسینی با اشاره به اینکه هجمه‌های جنسیتی علیه زنان معتاد بسیار بیشتر از مردان است گفت: متاسفانه مقاومتی در بین خانواده‌ها وجود دارد که حاضر نیستند اعلام کنند که زن یا دختر خانواده معتاد است تا از خدمات ترک اعتیاد استفاده کنند.

وی با بیان اینکه زن و مادر معتاد بیشتر از یک مرد معتاد خانواده خود را متزلزل و به سمت نابودی کامل می‌برد افزود: پایه و ساختار تربیت از خانواده آغاز می‌شود و از این رو سطح آگاهی زنان و دختران جامعه باید افزایش پیدا کند.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری کرمان با اشاره به اینکه خانواده در آموزش دختران و پسران خود نقش بسیار مهمی دارد بیان کرد: مراکز فرهنگی بسیار خوبی از مسجد و مدرسه داریم که باید در این مراکز سطح آگاهی را افزایش داد و از سوی دیگر از ظرفیت فضای مجازی باید استفاده کنیم تا آثار مخرب اعتیاد را برای خانواده‌ها و جوانان تبیین کنیم.

وی با بیان اینکه ارتباط عاطفی والدین با فرزندان در خانواده بسیار اهمیت دارد گفت: متاسفانه بسیاری از دختران به دلیل کمبود عاطفه به سراغ دوستان ناباب و اعتیاد می‌روند.

حسینی با اشاره به اینکه برای درمان اعتیاد در استان مقاومت می‌شود که این مسئله باعث شده روند درمان سخت‌تر شود افزود: اعتیاد یک بیماری است که برای درمان آن باید به مراکز ترک اعتیاد مراجعه کرد.

وی با بیان اینکه نگاه به اعتیاد در جامعه باید تغییر کند و به این نکته توجه داشت که می‌توانیم این بیماری را درمان کنیم عنوان کرد: طرح توانمندسازی زنان حاشیه شهر با همکاری شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر در استان کرمان در حال اجرا است.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری کرمان با اشاره به اینکه طرح یاریگران زندگی نیز از دیگر طرح‌هایی است که شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان با همکاری سایر نهادها در دست اقدام دارد بیان کرد: از مهمترین نیازها برای ریشه‌کنی اعتیاد، اراده و عزم جزم برای ترک اعتیاد است که باید فرد معتاد در خود ایجاد کند.

وی با بیان اینکه شماره 09628 برای راهنمایی و مشاوره است که افراد می‌توانند بدون مراجعه حضوری برای درمان ترک اعتیاد خود اقدام کنند گفت: از معتادان، به ویژه از مادران معتاد درخواست دارم که هر چه سریع‌تر برای درمان خود از این طریق اقدام کنند.

حجت‌الاسلام نادری سفیر اجتماعی مبارزه با مواد مخدر نیز با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب در مورد جایگاه زن در اسلام می‌فرماید "اسلام جایگاه زن را به خوبی در قرآن کریم تبیین کرده است" اظهار داشت: دید اسلام به زن تک بعدی نبوده و یک نگاه جامع است.

وی با اشاره به اینکه اسلام رشد فکری و علمی زن را خواستار بوده و به آن توصیه کرده است گفت: زن در کنار مرد می‌تواند به جایگاه والایی برسد و اعتیاد زمینه‌ای را فراهم می‌کند که شخصیت زن زیر سوال برود و غرور او را پایمال کنند؛ روح زن شکننده است و چنانچه شخصیت زن آسیب ببیند، لکه‌دار خواهد شد.

سفیر اجتماعی مبارزه با مواد مخدر با بیان اینکه در سایت ستاد مبارزه با مواد مخدر آمارها نشان دهنده رشد جمعیت معتادان در جامعه زنان است عنوان کرد: براساس آمار منتشر شده 2 میلیون و 800 هزار نفر معتاد داریم که از این تعداد حدود 156 هزار نفر آنها زن هستند که بین 5 تا 6 درصد آمار معتادان را شامل می‌شوند.

وی با بیان اینکه مطالعات نشان می‌دهد که میزان تحصیلات تاثیر زیادی در اعتیاد زنان دارد افزود: نیمی از جمعیت زنان معتاد فقط تحصیلات ابتدایی دارند و معمولا زنان بی‌سواد و کم‌سواد بیشتر دچار آسیب اجتماعی اعتیاد می‌شوند.

نادری با اشاره به اینکه سن اعتیاد در بین زنان نسبت به مردان سن کمتری است ادامه داد: بیشترین زنان معتاد در رده سنی 15 تا 25 سال قرار دارند و براساس آمار 75 درصد زنان معتاد در سنین 15 تا 35 سال هستند.

وی با بیان اینکه همسر معتاد یکی از دلایل اعتیاد زنان است افزود: در کمپ‌های مواد مخدر مواردی را داشته‌ایم که مرد خانواده باعث اعتیاد همسر نیز شده است و 80 درصد زنانی که معتاد شده‌اند همسران معتاد داشته‌اند.

سفیر اجتماعی مبارزه با مواد مخدر با بیان اینکه محله زندگی افراد نیز در گرایش افراد به اعتیاد بسیار مهم است گفت: قطعاً خانواده‌ای که در محله‌ای زندگی می‌کند که مواد مخدر به راحتی در دسترس است، فرزندان آن خانواده بسیار در معرض خطر هستند.

وی با اشاره به اینکه متاسفانه نگرش مثبت به اعتیاد در بین برخی خانم‌های معتاد وجود دارد افزود: اخیراً مشاهده شده که در برخی از آرایشگاه‌ها و باشگاه‌های ورزشی زنانه مصرف مواد مخدر برای کاهش وزن و زیبایی بانوان توصیه می‌شود.

به گزارش تسنیم، اعتیاد زنان مسئله‌ای است که این روزها توجه ویژه‌ای به آن می‌شود و با توجه به تفاوت‌های جنسیتی اعتیاد زنان با سوگیری بیشتری همراه است و جامعه نگاه منفی‌تری به زنان معتاد دارد؛ هر چند اعتیاد زنان و مردان هر دو تا حد زیادی مخرب و آسیب‌زاست اما به دلیل حساسیت‌های جسمانی و روانی زنان و نقش پررنگ آن‌ها در خانواده و جامعه، مسئله اعتیاد آن‌ها پیچیده‌تر است. با این وجود مدت‌هاست که زنگ خطر اعتیاد زنان در جامعه به صدا در آمده و این مسئله توجه بیشتر مسئولان و خانواده‌ها را می‌طلبد.

انتهای پیام/511/ش

منبع : خبرگزاری تسنیم


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار استان ها

راه اندازی اولین پایگاه تجمیعی واکسیناسیون کووید 19 در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان

راه اندازی اولین پایگاه تجمیعی واکسیناسیون کووید 19 در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
2021-05-11T08:10:03+04:30
معاون فرهنگی و امور دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: اولین پایگاه تجمیعی واکسیناسیون کووید 19 در مجموعه ورزشی ولایت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان راه اندا...

کمترین میزان رعایت پروتکل ها در مشاغل گروه یک/ فروشگاه ها شلوغ هستند

کمترین میزان رعایت پروتکل ها در مشاغل گروه یک/ فروشگاه ها شلوغ هستند
2021-05-11T08:10:02+04:30
معاون علوم پزشکی گیلان، با بیان اینکه مشاغل گروه یک کمترین میزان رعایت پروتکل های بهداشتی را دارند، گفت: نسبت به مشاغل گروه یک که اجازه فعالیت در همه وضعیت ه...

"زیج منیژه" کاوش می‌شود

"زیج منیژه" کاوش می‌شود
2021-05-11T08:10:02+04:30
مدیر پایگاه ملی محور ساسانی کرمانشاه گفت: بنا داریم امسال یک فصل کاوش را در زیج منیژه روستای پاتاق و زیج منیژه روستای انزل انجام دهیم.

پرداخت یارانه دستمزد برای شغل اولی‌ها

پرداخت یارانه دستمزد برای شغل اولی‌ها
2021-05-11T08:10:01+04:30
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل گفت: پرداخت یارانه دستمزد برای شغل اولی‌ها به میزان 30 درصد جز برنامه‌های اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اس...

شیوع کرونا سبب افزایش بروز خشونت در جامعه شده است

شیوع کرونا سبب افزایش بروز خشونت در جامعه شده است
2021-05-11T08:10:01+04:30
یک جامعه شناس گفت: یکی از بحران های جدی جوامع بویژه جامعه ما افزایش خشونت کلامی و فیزیکی است.

نقش پرندگان مهاجر در حفظ تعادل و توان اکولوژیکی کشور/ اکوتوریسم جایگزین شکار و قاچاق شود

نقش پرندگان مهاجر در حفظ تعادل و توان اکولوژیکی کشور/ اکوتوریسم جایگزین شکار و قاچاق شود
2021-05-11T08:10:00+04:30
یک کارشنای اکوتوریسم، با اشاره به نقش پرندگان مهاجر در پایداری اکوسیستم ها، تصریح کرد: اساسا هر موجود زنده ای که وارد یک اکوسیستم می شود، با تغذیه و زاد و ول...

کاشف ۲۱۲۷ دستگاه ماینر غیرمجاز در سطح استان زنجان

کاشف ۲۱۲۷ دستگاه ماینر غیرمجاز در سطح استان زنجان
2021-05-11T08:10:00+04:30
فروش و خدمات مشترکان شرکت توزیع نیروی برق استان زنجان گفت: تاکنون ۲۱۲۷ دستگاه ماینر در سطح استان شناسایی شده‌ است که این مراکز در مجموع حدود ۷ میلیون و ۸۵ هز...

زنجان نیازمند توسعه کمپ‌های گردشگری

زنجان نیازمند توسعه کمپ‌های گردشگری
2021-05-11T08:09:59+04:30
مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان زنجان گفت: کمپ‌های گردشگری یکی از ظرفیت‌های پرکاربردی است که در حوزه گردشگری جایگاهی ویژه داشته و توسعه آن در...

سه فوتی و یک مجروح بر اثر حفاری غیرمجاز در کرمانشاه

سه فوتی و یک مجروح بر اثر  حفاری غیرمجاز در کرمانشاه
2021-05-11T08:06:41+04:30
کرمانشاه_ رئیس سازمان آتش‌نشانی کرمانشاه از سه فوتی و یک مجروح بر اثر حفاری غیرمجاز در کرمانشاه خبر داد.

دستگیری دو حفار غیرمجاز در کازرون

دستگیری دو حفار غیرمجاز در کازرون
2021-05-11T07:56:39+04:30
فرمانده یگان حفاظت میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع ‌دستی فارس از دستگیری دو حفار غیرمجاز به همراه یک دستگاه فلزیاب در شهرستان کازرون خبر داد.

شناسایی یک بیمار مبتلا به کرونای هندی در میناب/علامت را بر نتیجه مثبت PCR ترجیح دهید

شناسایی یک بیمار مبتلا به کرونای هندی در میناب/علامت را بر نتیجه مثبت PCR ترجیح دهید
2021-05-11T07:56:38+04:30
سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی استان هرمزگان از شناسایی یک بیمار مبتلا به کرونای هندی در میناب خبر داد.

تأسیس باشگاه فرهنگی ورزشی صنایع هرمزگان در آینده‌ای نزدیک

تأسیس باشگاه فرهنگی ورزشی صنایع هرمزگان در آینده‌ای نزدیک
2021-05-11T07:56:37+04:30
مشاور عالی استاندار هرمزگان گفت: باشگاه های فعال نیاز به حمایت بیشتری دارند تا بتوانند با قدرت کار خود را ادامه دهند.

میزان زکات فطریه در هرمزگان اعلام شد

میزان زکات فطریه در هرمزگان اعلام شد
2021-05-11T07:56:37+04:30
نماینده ولی‌فقیه درهرمزگان میزان زکات فطریه در استان را براساس قوت غالب سه کیلوگرم گندم برای هر نفر ۲۲۰ هزار ریال اعلام کرد.

ثبت تخلف ۹ میلیارد تومانی واحدهای صنفی هرمزگان در طرح نظارتی ضیافت

ثبت تخلف ۹ میلیارد تومانی واحدهای صنفی هرمزگان در طرح نظارتی ضیافت
2021-05-11T07:56:36+04:30
معاون نظارت، بازرسی و حمایت از حقوق مصرف کنندگان هرمزگان گفت: از ابتدای طرح نظارتی ضیافت ویژه ماه مبارک رمضان تاکنون ۱۲۱۹ واحد صنفی متخلف شناسایی شد.

نگران عدم رعایت دستور العمل ها در نانوایی و سوپرمارکت ها هستیم

نگران عدم رعایت دستور العمل ها در نانوایی و سوپرمارکت ها هستیم
2021-05-11T07:53:21+04:30
رشت- معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به اینکه مشارکت اصناف نقش مهمی در کنترل کرونا دارد، گفت: نگران عدم رعایت دستور العمل ها در نانوابی و سوپ...

تردد به تمامی شهرهای کرمانشاه از امروز ممنوع/ 15 "نقطه ورودی" استان کنترل می‌شود

تردد به تمامی شهرهای کرمانشاه از امروز ممنوع/ 15 "نقطه ورودی" استان کنترل می‌شود
2021-05-11T07:43:18+04:30
رییس پلیس راه استان کرمانشاه از شروع اجرای طرح ممنوعیت تردد در سطح استان از امروز (21 اردیبهشت) خبر داد.

نتیجه فعالیت گروه‌های جهادی امیدآفرینی است

نتیجه فعالیت گروه‌های جهادی امیدآفرینی است
2021-05-11T07:43:17+04:30
استاندار ایلام گفت:عدالت محوری، نشاط اجتماعی و امیدآفرینی اساسی‌ترین فعالیت گروه‌های جهادی است که آثار مثبتی در جامعه ایجاد می‌کند.

چرا نرخ بیکاری فارغ التحصیلان در آذربایجان شرقی بالا است؟

چرا نرخ بیکاری فارغ التحصیلان در آذربایجان شرقی بالا است؟
2021-05-11T07:43:17+04:30
براساس آمار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی، جمعیت فعال استان (شاغلین و بیکاران ) جمعاً یک میلیون و 349 هزار نفر بوده که تعداد یک میلیون و...

پویش ملی در بهشت ؛ فرصتی برای دانشگاهیان علاقمند به تولید رسانه‌ای

پویش  ملی در بهشت ؛ فرصتی برای دانشگاهیان علاقمند به تولید رسانه‌ای
2021-05-11T07:43:17+04:30
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان از اساتید ، صاحبنظران ، فعالان فرهنگی ، هنری و رسانه‌ای دانشگاه های استان جهت همکاری برای تولیدات رس...

ثبت‌نام۴۸۵ متقاضی برای چهل و چهارمین دوره مسابقات قرآن در اصفهان

ثبت‌نام۴۸۵ متقاضی برای چهل و چهارمین دوره مسابقات قرآن در اصفهان
2021-05-11T07:40:03+04:30
اصفهان-رئیس اداره امور قرآنی اوقاف و امور خیریه استان اصفهان گفت: از ۱۳ اردیبهشت ماه تاکنون ۴۸۵ متقاضی از اصفهان برای چهل و چهارمین دوره مسابقات قرآن کریم ثب...

کرمانی ها 17 هزار میلیارد تومان سهام عدالت دارند

کرمانی ها 17 هزار میلیارد تومان سهام عدالت دارند
2021-05-11T06:50:03+04:30
عضو هیئت علمی دانشگاه شهید باهنر کرمان گفت: کل سرمایه ای که به شرکت سرمایه گذاری سهام عدالت استان کرمان تعلق گرفته، 17 هزار میلیارد تومان و متعلق به سهامدارا...

توضیحی درباره مرگ یک پاراگلایدرسوار در گتوند

توضیحی درباره مرگ یک پاراگلایدرسوار در گتوند
2021-05-11T06:50:03+04:30
سرپرست هیات انجمن های ورزشی خوزستان توضیحاتی درباره حادثه سقوط پاراگلایدر در سایت گتوند و مرگ خلبان آن، ارائه داد.

آمادگی آتش‌نشانان اهواز در ایام عید فطر

آمادگی آتش‌نشانان اهواز در ایام عید فطر
2021-05-11T06:50:03+04:30
رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز از آمادگی آتش‌نشانان به مناسبت فرا رسیدن ایام عید سعید فطر خبر داد.

کنترل ورودی و خروجی ١۵ شهر خوزستان در روز عید فطر

کنترل ورودی و خروجی ١۵ شهر خوزستان در روز عید فطر
2021-05-11T06:50:02+04:30
فرمانده قرارگاه نظارتی و عملیاتی ستاد مدیریت کرونا در خوزستان گفت: در روز عید فطر علاوه بر محدودیت‌های تردد برون استانی، ورودی و خروجی ١۵ شهر استان خوزستان ن...

جزئیات سرقت اخیر درب‌های منهول خیابان‌های اهواز

جزئیات سرقت اخیر درب‌های منهول خیابان‌های اهواز
2021-05-11T06:50:02+04:30
مدیر شرکت آب و فاضلاب اهواز با اشاره به حادثه اخیر سرقت درب‌های منهول فاضلاب در خیابان‌های اهواز گفت: تاکنون تعدادی از سارقین توسط نیروی انتظامی دستگیر شده‌اند.

 تغییر در زمانبندی امتحانات دانشگاه صنعتی جندی شاپور دزفول

 تغییر در زمانبندی امتحانات دانشگاه صنعتی جندی شاپور دزفول
2021-05-11T06:50:01+04:30
معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه صنعتی جندی شاپور دزفول از تغییر در برنامه امتحانات پایانی این دانگشاه خبر داد و گفت: با توجه به زمانبندی انتخابات ریاست...

ساز ناکوک نوجوانان و تاثیر آن بر بحران هویت در آن‌ها

ساز ناکوک نوجوانان و تاثیر آن بر بحران هویت در آن‌ها
2021-05-11T03:16:37+04:30
بدون شک دوران نوجوانی یکی از حساس‌ترین دوران رشد و تکامل در فرد است، عموما شخصیت و هویت فرد در این دوران شکل می‌گیرد، قطعا اگر به آسیب‌هایی که در این دوران گ...

خشک‌سالی مزارع خرمشهر را تهدید می‌کند

خشک‌سالی مزارع خرمشهر را تهدید می‌کند
2021-05-11T00:33:30+04:30
خرمشهر- مدیر جهاد کشاورزی خرمشهر از احتمال تنش آبی کشاورزی در این شهرستان همزمان با فرارسیدن فصل گرم سال خبر داد.

حفظ آبروی مومن جز خط قرمزهای خداوند است

حفظ آبروی مومن جز خط قرمزهای خداوند است
2021-05-10T23:27:12+04:30
رشت- دبیر کل مجمع جهانی اهل بیت (ع) با اشاره به اینکه انسان باید عیب پوش دیگران باشد، گفت: حفظ آبروی مومن جز خط قرمزهای خداوند است.

حاج‌قاسم وجودش را در حفظ نظام هزینه کرد

 حاج‌قاسم وجودش را در حفظ نظام هزینه کرد
2021-05-10T23:07:19+04:30
گروه استان‌ها_ رئیس دادگستری استان خوزستان در دیدار با شورای سیاست‌گذاری بسیج رسانه گفت: حاج قاسم سلیمانی تمام وجودش را در حفظ نظام که همان ولایت فقیه بود ه...
X فیلم جدید کلیپ جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)