میرنیوز

نگاه‌های جزیره‌ای آفت هنر انقلابی است/هنر انقلاب همزاد انقلاب است

نگاه‌های جزیره‌ای آفت هنر انقلابی است/هنر انقلاب همزاد انقلاب است 2021-04-10T14:34:24+04:30

خبرگزاری مهر- مژگان صلاحی: سالگرد شهادت شهید آوینی را روز هنر انقلاب اسلامی می¬نامند به همین مناسبت میزگردی را با حضور سه نماینده از سه نهاد فرهنگی، حوزه هنری، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و بسیج هنرمندان برگزار کردیم و در رابطه با هنر انقلاب اسلامی با ایشان به گفت و گو پرداختیم.

هنر انقلاب برآمده از قلب، روح و فکر مردم است

نگاه‌های جزیره‌ای آفت هنر انقلابی است/هنر انقلاب همزاد انقلاب است
حمیدرضا ملازینل نویسنده و پژوهشگر و معاون حوزه هنری استان قزوین در این میزگرد با اشاره به دیدگاه ورود مبانی انقلاب اسلامی به ساحت هنر اذعان کرد: بیش از چهار دهه از پیروزی انقلاب اسلامی می‌گذرد و در این چهاردهه اتفاقات زیادی در عرصه هنر رخ داده اما در مورد دستاوردها انقلاب و تحول عظیم و بنیادی که در عرصه فرهنگ و هنر رخ داده است چهره‌ای مانند شهید آوینی که هنر انقلاب اسلامی با اسم ایشان گره خورده است از موالید انقلاب اسلامی هستند.

وی ادامه داد: انقلاب اسلامی در عرصه‌های مختلف هنری و سینمایی قواعد مرسوم را بهم زد و تحولات زیادی را به وجود ¬آورد در عرصه هنرهای تجسمی و گرافیک و موسیقی و هنرهای نمایشی شاهد خلق آثار جدید که اثرگذاری اجتماعی دارد هستیم.

ملازینل گفت: بعد از انقلاب هنر به سمت مردمی شدن رفت و در خدمت آرمان‌های متعالی قرار گرفت. مثلاً نمایش ارغوان خونین را در قزوین در دهه شصت داشتیم که فکر می‌کنم حتی در جبهه‌ها هم اجرا شد و گروه سرودی در قزوین متشکل شد که حتی اجرا در محضر امام در جماران داشتتند. تحولاتی که در فرم و محتوا رقم خورد.

این کارشناس عنوان کرد: جریان‌های مستند سازی اجتماعی، پاسداشت چهره‌های اثرگذار در تاریخ معاصر، شکل گیری جشنواره‌های مردمی مانند عمار و دیوارنگارهای شهری مانند میدان ولیعصر و در حوزه نقاشی مانند نقاشی‌های آقای روح الامین و… که تحولاتی را در این عرصه‌ها به وجود آورده است. در واقع می-توان مبانی انقلاب را در این تحولات به چشم دید.

معاون حوزه هنری استان قزوین بیان کرد: امام در سال ۶۷ پیامی به هنرمندان دادند که در آن شاخصه‌هایی مطرح شده است مانند مردم گرایی، عدالت، توجه به محرومین، مرزبندی بین حق و باطل و همینطور مقام معظم رهبری هم به رشد کمی و کیفی هنر و توجه به مبانی انقلاب اسلامی و اسلام ناب که هنرمندان را به توجه به این مسائل تشویق کردند. را باید مدنظر داشت زیرا هنر انقلاب اسلامی را نمی‌توان از این مسائل جدا کرد.

ملازینل توضیح داد: با عنایت به این دستاوردها می‌توان گفت هنر انقلاب شکل گرفته و وجود دارد و در حال ارتقای کیفیت خود است در این رابطه مقاومت‌هایی وجود دارد که برخی می‌گویند این دست کارها باعث شده است که هنر سطحی شود اما واقعیت متفاوت است. در این میان میزان اثرگذاری و اثرپذیری از مردم اهمیت دارد. باید این نکته را در نظر داشت که خودباوری را انقلاب به افرادی که هنرمند هستند تزریق کرده و در این راستا رشد کرده اند. مثلاً در کشور خودمان گاهی بازیگری و کارگردانی به ارث می¬رسد در حالی که حالا هنرمندانی داریم که دغدغه اجتماع و واقعیت¬ها را دارند، از نقطه صفر شروع کردند و الان در اوج هستند. این از دستاوردهای هنر انقلاب اسلامی است.

وی گفت: حوزه هنری به عنوان مولد انقلاب فراز و فرودهای زیادی داشته است به طور خلاصه در حوزه تاریخ شفاهی و تولید محتوا در این عرصه زحماتی که آقایان سرهنگی و بهبودی کشیدند که توانستند تاریخ شفاهی را در تمام ساحت‌های جامعه تزریق کنند که اتفاقی بی بدیل بود.

معاون حوزه هنری استان قزوین اضافه کرد: در سینما و هنرهای نمایشی و موسیقی و ادبیات هم حوزه هنری سعی داشته نقش آفرینی داشته باشد. در حوزه آفرینش‌های ادبی و در طنز پیشرو و به نوعی پایه گذار بوده است مثلاً در قزوین جشنواره سنگ پا در قم جشنواره قمپز را داشتیم. این¬ها دستاورهای اخیر حوزه هنری در سال‌های اخیر بوده است.


به سمت تولید محتوا در سطح جهانی حرکت می‌کنیم

نگاه‌های جزیره‌ای آفت هنر انقلابی است/هنر انقلاب همزاد انقلاب است

امیر ملاحسنی در این نشست بیان کرد: اگر بخواهیم از صحبت حضرت امام و حضرت آقا برآیندی داشته باشیم وارد بحث ارزش و تعالی انسانی می‌شویم، با توجه به اینکه ما معتقدیم انقلاب ما یک انقلاب فرهنگی است و یکی از ابزارهای مهم تأثیرگذاری فرهنگ، حوزه هنر است، هنری که در راستای ارزش و تعالی قدم برمی‌دارد را می‌توانیم هنر انقلابی بنامیم.

معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین ادامه داد: بنده هنر متعالی را هنر انقلابی می¬دانم که از ارزش‌ها دفاع کند. ما پارامترهای مشخصی را بعد از انقلاب دنبال می¬کنیم مثلاً در سینما هم به لحاظ کمی و کیفی اگر قاطبه را در نظر بگیریم می‌توان به جرأت بگوییم که قابل مقایسه با قبل از انقلاب نیست و هنرمندان معتقدند بعد از انقلاب هنر سینمای ما به شدت فاخر، رو به جلو، هدفمند و متعالی شده است.

وی اذعان کرد: ذات هنر و فرهنگ پروسه‌ای زمان بر است که شکوفایی¬اش نیاز به زمان دارد. اگر سیر چهل ساله را در نظر بگیریم به سمت کیفیت بهتر و اثرگذاری پرمخاطب رفته ایم. ما معتقدیم هنر باید در خدمت بشریت و ارزش‌ها قرار بگیرد. مثلاً وقتی فیلمی در جشنواره ملی و بین المللی فجر به عنوان فیلم منتخب هیئت داوران قرار می¬گیرد و در نوروز از تلوزیون پخش می¬شود و مورد اقبال مردم قرار می¬گیرد به معنی کاهش فاصله مردم و هنرمندان است. مخاطب سطح سلیقه اش افزایش پیدا می¬کند و از آن سمت، فیلمساز محتوایی را می¬سازد که مورد استقبال مردم قرار می¬گیرد این امتیاز مهمی است.

ملاحسنی بیان کرد: همه دستگاه‌ها رسالتی دارند که باید پاسخگوی رسالتشان باشند، متأسفانه تعدد مراکز فرهنگی با طرح وظایف مشترک مشکلاتمان را در این حوزه زیاد کرده، موازی کاری‌ها از لحاظ هزینه کرد و پاسخگویی باعث شده به مشکل بربخوریم. بنده هم معتقدم که باید دستگاه¬ها در کنار هم در استان به یک شکلی جمع شوند و در قدم بعدی در سطح کشور هم همین اتفاق رقم بخورد.

وی مطرح کرد: در خیلی مواقع ما در مقام پاسخگویی هستیم در حالی که باید مطالبه گر باشیم و محتوا برای دنیا ارائه دهیم، ما محتوا را داریم اما محصولمان بازخوردی که باید داشته باشد را ندارد که شاید نتیجه¬ جزیره‌ای عمل کردن باشد در حالی که اگر در کنار هم بودیم محصول بهتری را ارائه می¬دادیم.


معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین گفت: در دوران پس از انقلاب فراز و فرودهایی را تجربه کردیم، یک جاهایی سرعت خوبی داشتیم و در جاهایی شاید اتفاق ویژه ای نیافتاده که بتوان دفاع کرد ولی در حوزه تکنیک در چند سال اخیر پیشرفت خوبی داشتیم و توانستیم کارهای خوش ساختی حتی برای ذائقه جهانی بسازیم.


ملاحسنی با تاکید بر تکنیک هنر بیان کرد: مهم¬ترین مسئله تکنیک است، اگر بهترین محتوا را بدون تکنیک خوب عرضه کنیم اثرگذاری نخواهد داشت.

وی یادآور شد: در تولیدات فرهنگی ما در سطح جهان نیاز به پیوست‌های سیاسی و دیپلماتیک داریم و به غیر از رهبری که بر اهمیت فرهنگ و هنر و فضای مجازی همواره تاکید داشتند متأسفانه اهمیت این مسائل توسط دولت‌ها تبدیل به شعار شده است.

این مسئول در خاتمه گفت: ما همواره در مقام پاسخ و رفع اتهام ظاهر شده ایم در حالی که هنر انقلاب نیاز به آفرینش‌های جدید دارد، ما باید محتوایی تولید کنیم که علاوه بر دفاع از ما بتواند پیام‌های نو و تازه ای را به جهان مخابره کند.

در عرصه هنر استان مافیا نداریم، انقلابیون کم کار داریم

نگاه‌های جزیره‌ای آفت هنر انقلابی است/هنر انقلاب همزاد انقلاب است

محسن کریمی در این نشست عنوان کرد: اگر ما به مفهوم مشترک در عرصه هنر دست پیدا نکنیم نگاه‌های جزیره‌ای و سلیقه‌ای بر مسئولین و هنرمندان حاکم می¬شود. هنر انقلاب همزاد انقلاب است ولیکن در بازه‌های زمانی ممکن است سیر متفاوتی را طی کند.

رئیس سازمان بسیج هنرمندان استان قزوین ادامه داد: بنده قائلم که انقلابی گری ساختارشکنی در فرم است و تعالی در محتوا، شاید ما دسترسی پیدا نکردیم که مکتب جدیدی را در فرم ایجاد کرده باشیم و شاید در حوزه تکنیک عقب تر از بقیه باشیم ولی نگاه انقلابی این را آموخته که بن بستی وجود ندارد. ما عصر طلایی انقلاب را طی کردیم و بسیاری از فرصت‌ها سوخته شده و نتوانستیم همراه با مبانی انقلاب توسعه لازم را بدهیم.مجموعه‌های پژوهشی، دانشگاهی و حوزوی آیا آمدند مبانی انقلاب اسلامی را آنالیز کنند و در خدمت هنرمندان و مجموعه‌های هنری قرار دهند؟


وی تصریح کرد: ما می¬توانیم با استفاده از هنر جامعه را در مقابل آسیب‌های اجتماعی واکسینه کنیم. مثلاً هنر انقلابی در حوزه خود باوری اقتصادی چه کرده؟ در رابطه با مسائل اجتماعی و معرفی دین چه کرده است؟ گاهی برداشت‌های مختلف ما را دچار انشقاق فکری کرده است. ماحصل چهل سال دستاورد هنر انقلاب را اگر بررسی کنیم در حوزه اندیشه‌ای بسیار ضعیف بوده ولی در حوزه آفرینش¬های هنری خوب بوده است که متکی به ایمان است نه ذات هنر.


کریمی تاکید کرد: گام دوم انقلاب یک فرصت است که چه رویکردی را انتخاب کنیم که مبتنی بر کادرسازی و تعالی محوری باشد. متأسفانه هنر انقلابی در بین مسئولین ما تبدیل به هنری مناسبتی و تزئیینی شده است و آسیب‌های آن نگاه شغلی و کارمندی، پیمانکاری و پروژه محور به هنرمند است و سبب شده که هنرمندان از قطار انقلاب جدا شوند.


وی افزود: نگاه شرطی و نگاه بازاری و جشنواره‌ای باعث شده ظرفیت‌ها را از دست بدهیم. امام فرمودند هنرمندان مرهمی باشند بر دردهای مردم، باید دید که هنرمندان در این مسائل چه نقشی دارند؟ ما در استان قزوین به شدت به تقسیم کار و هم¬افزایی در بین دستگاه‌های فرهنگی نیاز داریم.


کریمی خاطرنشان کرد: ما در دو بخش ضربه جدی می‌خوریم از یک طرف فرصت سوزی است که در همه دولت‌ها رخ داد و سرمایه‌های انقلاب فقط مالی نبوده زمان از ما گرفته شده و از نظر زیر ساخت که کادر سازی جزئش هست آسیب دیدیم. ما همواره مصرف کننده هستیم در حالی که نگاه انقلابی پیشرو است و عقب ماندگی‌ها و گله‌ای از مسئولین داریم! واقعیت این است که مرزها شکسته شده و سیاست و هنر دیگر جدا از هم نیستند. وقتی رئیس جمهور کشوری از یک کاریکاتوریست حمایت می¬کند، وقتی از شعر بر علیه مرزهای ما و دخالت در کشوری استفاده می¬شود، وقتی رژیم غاصب صهیونیستی یک کاریکاتوریست را مزاحم خودش می¬داند و ترورش می¬کند به چه نتیجه‌ای می رسیم؟

این مسئول خاطرنشان کرد: متأسفانه سیاسیون ما نگاه ابزاری و تدارک چی به هنر دارند و برای تقویت منافع ملی و بنیان‌های انقلابی از ظرفیت هنر استفاده نکردند. شما رجوع کنید به بودجه فرهنگی متوجه خواهید شد که چقدر این موضوع مظلوم است ولی نگاه انقلابی قائل به شاه بیت از قرآن است چه بسا تعداد کمی از مؤمنین می¬توانند غلبه کنند.


وی مطرح کرد: بسیج وظیفه دارد برای اقتضائات کشور برنامه داشته باشد، یک زمانی زلزله کرمانشاه است یک زمانی سیل گلستان و مثلاً پارسال کرونا بود، بسیج هنرمندان شاید ۴۰ جشنواره شهرستانی و استانی با کمک وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و شهرداری¬های شهرستان‌ها با کمک قرارگاه شهید سلیمانی برگزار کرد و اتفاقات بزرگ فرهنگی رقم زدند. ولیکن باید حمایت و مانع زدایی انجام شود.


رئیس سازمان بسیج هنرمندان استان قزوین بیان کرد: دستگاه‌های فرهنگی و هنری یک کارگردان و محور نیاز دارند، درخواست ما این است که شورای فرهنگی استان و مسئولین سیاسی استان که در شورا هستند از همه مجموعه‌های فرهنگی و هنری استفاده کنند و در کنار هم تقسیم کار کنند؛ اگر پازل کوچکی از فرهنگ و هنر استان باشیم، اگر هم را تکمیل کنیم می¬توانی قوای زیادی پیدا کنیم و اثرگذار باشیم.


کریمی در خاتمه بیان کرد: در مسائل فرهنگی و هنری باید نگاه بلند مدت داشته باشیم. باید این نکته را بگویم که ما در عرصه هنر استان مافیا نداریم انقلابیون کم کار داریم. البته این مطلب فقط از جانب مسئولین نیست باید هنرمندان نیز پای کار باشند.


به گزارش مهر به نظر می‌رسد می‌توان با هم افزایی و دوری از منیت دستگاهی و سازمانی و نیز با امید به افق‌های پیش روی هنر انقلاب اسلامی آینده‌ای پویا و دارای اهداف درخشان را برای هنر متعهد متصور بود.

در حالی که هنوز در بسیاری از بخش‌های فرهنگی هنری کشور سازمان‌ها بر سر مسئولیت و پیگیری امور با هم به مجادله می‌پردازند دنیای خارج از مرزهای ما در حال آفرینش مفاهیم جدید و پایه ریزی دنیای نوین با توجه به خواسته‌ها و ارزش‌های خود هستند و اگر قرار است ما نیز بنا به آرمان‌های انقلاب بخشی از این آینده باشیم بهتر است هر چه سریع‌تر به این ترجیع بند دست یابیم.
 

منبع : خبرگزاری مهر


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار استان ها

تردد به تمامی شهرهای کرمانشاه از امروز ممنوع/ 15 "نقطه ورودی" استان کنترل می‌شود

تردد به تمامی شهرهای کرمانشاه از امروز ممنوع/ 15 "نقطه ورودی" استان کنترل می‌شود
2021-05-11T07:43:18+04:30
رییس پلیس راه استان کرمانشاه از شروع اجرای طرح ممنوعیت تردد در سطح استان از امروز (21 اردیبهشت) خبر داد.

نتیجه فعالیت گروه‌های جهادی امیدآفرینی است

نتیجه فعالیت گروه‌های جهادی امیدآفرینی است
2021-05-11T07:43:17+04:30
استاندار ایلام گفت:عدالت محوری، نشاط اجتماعی و امیدآفرینی اساسی‌ترین فعالیت گروه‌های جهادی است که آثار مثبتی در جامعه ایجاد می‌کند.

چرا نرخ بیکاری فارغ التحصیلان در آذربایجان شرقی بالا است؟

چرا نرخ بیکاری فارغ التحصیلان در آذربایجان شرقی بالا است؟
2021-05-11T07:43:17+04:30
براساس آمار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی، جمعیت فعال استان (شاغلین و بیکاران ) جمعاً یک میلیون و 349 هزار نفر بوده که تعداد یک میلیون و...

پویش ملی در بهشت ؛ فرصتی برای دانشگاهیان علاقمند به تولید رسانه‌ای

پویش  ملی در بهشت ؛ فرصتی برای دانشگاهیان علاقمند به تولید رسانه‌ای
2021-05-11T07:43:17+04:30
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان از اساتید ، صاحبنظران ، فعالان فرهنگی ، هنری و رسانه‌ای دانشگاه های استان جهت همکاری برای تولیدات رس...

ثبت‌نام۴۸۵ متقاضی برای چهل و چهارمین دوره مسابقات قرآن در اصفهان

ثبت‌نام۴۸۵ متقاضی برای چهل و چهارمین دوره مسابقات قرآن در اصفهان
2021-05-11T07:40:03+04:30
اصفهان-رئیس اداره امور قرآنی اوقاف و امور خیریه استان اصفهان گفت: از ۱۳ اردیبهشت ماه تاکنون ۴۸۵ متقاضی از اصفهان برای چهل و چهارمین دوره مسابقات قرآن کریم ثب...

کرمانی ها 17 هزار میلیارد تومان سهام عدالت دارند

کرمانی ها 17 هزار میلیارد تومان سهام عدالت دارند
2021-05-11T06:50:03+04:30
عضو هیئت علمی دانشگاه شهید باهنر کرمان گفت: کل سرمایه ای که به شرکت سرمایه گذاری سهام عدالت استان کرمان تعلق گرفته، 17 هزار میلیارد تومان و متعلق به سهامدارا...

توضیحی درباره مرگ یک پاراگلایدرسوار در گتوند

توضیحی درباره مرگ یک پاراگلایدرسوار در گتوند
2021-05-11T06:50:03+04:30
سرپرست هیات انجمن های ورزشی خوزستان توضیحاتی درباره حادثه سقوط پاراگلایدر در سایت گتوند و مرگ خلبان آن، ارائه داد.

آمادگی آتش‌نشانان اهواز در ایام عید فطر

آمادگی آتش‌نشانان اهواز در ایام عید فطر
2021-05-11T06:50:03+04:30
رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز از آمادگی آتش‌نشانان به مناسبت فرا رسیدن ایام عید سعید فطر خبر داد.

کنترل ورودی و خروجی ١۵ شهر خوزستان در روز عید فطر

کنترل ورودی و خروجی ١۵ شهر خوزستان در روز عید فطر
2021-05-11T06:50:02+04:30
فرمانده قرارگاه نظارتی و عملیاتی ستاد مدیریت کرونا در خوزستان گفت: در روز عید فطر علاوه بر محدودیت‌های تردد برون استانی، ورودی و خروجی ١۵ شهر استان خوزستان ن...

جزئیات سرقت اخیر درب‌های منهول خیابان‌های اهواز

جزئیات سرقت اخیر درب‌های منهول خیابان‌های اهواز
2021-05-11T06:50:02+04:30
مدیر شرکت آب و فاضلاب اهواز با اشاره به حادثه اخیر سرقت درب‌های منهول فاضلاب در خیابان‌های اهواز گفت: تاکنون تعدادی از سارقین توسط نیروی انتظامی دستگیر شده‌اند.

 تغییر در زمانبندی امتحانات دانشگاه صنعتی جندی شاپور دزفول

 تغییر در زمانبندی امتحانات دانشگاه صنعتی جندی شاپور دزفول
2021-05-11T06:50:01+04:30
معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه صنعتی جندی شاپور دزفول از تغییر در برنامه امتحانات پایانی این دانگشاه خبر داد و گفت: با توجه به زمانبندی انتخابات ریاست...

ساز ناکوک نوجوانان و تاثیر آن بر بحران هویت در آن‌ها

ساز ناکوک نوجوانان و تاثیر آن بر بحران هویت در آن‌ها
2021-05-11T03:16:37+04:30
بدون شک دوران نوجوانی یکی از حساس‌ترین دوران رشد و تکامل در فرد است، عموما شخصیت و هویت فرد در این دوران شکل می‌گیرد، قطعا اگر به آسیب‌هایی که در این دوران گ...

خشک‌سالی مزارع خرمشهر را تهدید می‌کند

خشک‌سالی مزارع خرمشهر را تهدید می‌کند
2021-05-11T00:33:30+04:30
خرمشهر- مدیر جهاد کشاورزی خرمشهر از احتمال تنش آبی کشاورزی در این شهرستان همزمان با فرارسیدن فصل گرم سال خبر داد.

حفظ آبروی مومن جز خط قرمزهای خداوند است

حفظ آبروی مومن جز خط قرمزهای خداوند است
2021-05-10T23:27:12+04:30
رشت- دبیر کل مجمع جهانی اهل بیت (ع) با اشاره به اینکه انسان باید عیب پوش دیگران باشد، گفت: حفظ آبروی مومن جز خط قرمزهای خداوند است.

حاج‌قاسم وجودش را در حفظ نظام هزینه کرد

 حاج‌قاسم وجودش را در حفظ نظام هزینه کرد
2021-05-10T23:07:19+04:30
گروه استان‌ها_ رئیس دادگستری استان خوزستان در دیدار با شورای سیاست‌گذاری بسیج رسانه گفت: حاج قاسم سلیمانی تمام وجودش را در حفظ نظام که همان ولایت فقیه بود ه...

خبرنگاران امانت‌دار نظام و مردم هستند

 خبرنگاران امانت‌دار نظام و مردم هستند
2021-05-10T22:53:55+04:30
گروه استان‌ها_ رییس دادگستری استان خوزستان در دیدار با شورای سیاست‌گذاری بسیج رسانه گفت: خبرنگاران امانت دار نظام و مردم هستند که باید در جهت شور آفرینی و ا...

انتظار ۱۷ساله برای بهره‌برداری از راه‌آهن کردستان؛ وعده‌های دولت کِی محقق می‌شود؟

 انتظار ۱۷ساله برای بهره‌برداری از راه‌آهن کردستان؛ وعده‌های دولت کِی محقق می‌شود؟
2021-05-10T21:27:11+04:30
گروه استان‌ها - ساخت راه‌آهن استان کردستان پس از گذشت ۱۷ سال از وعده و وعیدهای رنگارنگ دولتمردان هنوز به اتمام نرسیده و این میراث همچنان دست به دست می‌شود.

تجمع دانش آموزان مازندران در محکومیت حمله تروریستی به مدرسه کابل

تجمع دانش آموزان مازندران در محکومیت حمله تروریستی به مدرسه کابل
2021-05-10T19:46:48+04:30
ساری- دانش آموزان بسیجی مرکز مازندران حمله تروریستی به مدرسه دخترانه سید الشهدا(ع) در منطقه شیعه نشینی غرب کابل را محکوم کردند.

تولید آثار نمایشی در زمینه زندگی مشاهیر معاصر سخت است

تولید آثار نمایشی در زمینه زندگی مشاهیر معاصر سخت است
2021-05-10T19:20:13+04:30
زنجان-رئیس مرکز سیمای استان‌های صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران گفت: سخت‌ترین مقوله‌ها در حوزه تولیدات نمایشی به کارهایی اختصاص دارد که مربوط به زندگی شخصیت‌...

داعش دست پرورده مثلث شوم استکبار، صهیونیسم و ارتجاع منطقه است

 داعش دست پرورده مثلث شوم استکبار، صهیونیسم و ارتجاع منطقه است
2021-05-10T19:00:25+04:30
گروه استان‌ها- تولیت آستان قدس رضوی داعش را فرآورده و دست پرورده مثلث شوم استکبار جهانی، صهیونیسم و ارتجاع منطقه خواند.

۱۰ درصد به صندوق آرا در اردبیل اضافه شده است

۱۰ درصد به صندوق آرا در اردبیل اضافه شده است
2021-05-10T18:26:42+04:30
اردبیل- رئیس ستاد انتخابات استان اردبیل گفت: با هدف سهولت کار مردم در هنگام رأی دادن، ۱۰ درصد تعداد صندوق‌های آرا در استان اردبیل افزایش یافته است.

آیت‌الله دری نجف‌آبادی: جنایت دلخراش کابل خباثت دشمنان به اهل بیت(ع) و ملت‌های مظلوم را نشان داد

 آیت‌الله دری نجف‌آبادی: جنایت دلخراش کابل خباثت دشمنان به اهل بیت(ع) و ملت‌های مظلوم را نشان داد
2021-05-10T18:07:08+04:30
گروه استان‌ها-نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی گفت: حادثه دلخراش مدرسه سیدالشهدای کابل با ۳ انفجار بیش از ۷۳ نفر شهید و حدود ۱۵۰ مجروح داشت و سبب ناراحتی مسل...

رئیس کل دادگستری ‌خوزستان: اسدبیگی ۲ پرونده سنگین ‌فساد اقتصادی دارد / اخلال در حکم خلع ید مالک شرکت هفت‌تپه بی‌‌فایده است

 رئیس کل دادگستری ‌خوزستان: اسدبیگی ۲ پرونده سنگین ‌فساد اقتصادی دارد / اخلال در حکم خلع ید مالک شرکت هفت‌تپه بی‌‌فایده است
2021-05-10T18:07:07+04:30
گروه استان‌ها ـ رئیس کل دادگستری استان خوزستان گفت: مالک شرکت هفت تپه با دو پرونده فساد اقتصادی در مظان اتهام است که هر دو به صورت ویژه توسط دادستان تهران د...

آیت الله علوی گرگانی شهادت جمعی از شیعیان افغانستان را تسلیت گفت

آیت الله علوی گرگانی شهادت جمعی از شیعیان افغانستان را تسلیت گفت
2021-05-10T17:20:03+04:30
قم- آیت الله علوی گرگانی درپی حادثه تروریستی کابل با صدور پیامی، شهادت جمعی از شیعیان افغانستان را تسلیت گفت.

پیام آیت الله صافی گلپایگانی در پی حادثه تروریستی کابل

پیام آیت الله صافی گلپایگانی در پی حادثه تروریستی کابل
2021-05-10T17:06:43+04:30
قم- آیت الله صافی گلپایگانی از مراجع تقلید شیعیان با صدور پیامی، شهادت مسلمانان روزه دار را در حادثه تروریستی کابل تسلیت گفت.

جامعه مدرسین اقدام تروریستی در کابل را محکوم کرد / آمریکا و ایادی مزدورش از استقامت جبهه مقاومت عصبانی‌اند

 جامعه مدرسین اقدام تروریستی در کابل را محکوم کرد / آمریکا و ایادی مزدورش از استقامت جبهه مقاومت عصبانی‌اند
2021-05-10T17:13:53+04:30
جامعه مدرسین حوزه علمیه قم اعلام کرد: اقدام تروریستی در افغانستان و تجاوز به کنسولگری ایران در کربلا نشان از عصبانیت آمریکا و مزدورانش از استقامت جبهه مقاوم...

سیرک بزرگ شیراز در آتش سوخت

سیرک بزرگ شیراز در آتش سوخت
2021-05-10T16:53:23+04:30
شیراز - رئیس سازمان آتش‌نشانی شیراز از آتش‌سوزی سیرک بزرگ شیراز خبر داد.

مقصران حادثه انفجار و تخریب منزل مسکونی در شهرستان جهرم مشخص شدند

مقصران حادثه انفجار و تخریب منزل مسکونی در شهرستان جهرم مشخص شدند
2021-05-10T16:53:23+04:30
شیراز - رئیس دادگستری شهرستان جهرم گفت: مقصران حادثه انفجار و تخریب منزل مسکونی در شهرستان جهرم مشخص و به مقام قضایی اعلام گردید.

حضور حاج محمود کریمی در جمع خانواده شهدای فاطمیون / مرثیه‌سرایی ‌در رثای شهدای مدافع حرم + تصاویر

 حضور حاج محمود کریمی در جمع خانواده شهدای فاطمیون / مرثیه‌سرایی ‌در رثای شهدای مدافع حرم + تصاویر
2021-05-10T17:00:23+04:30
‌حاج محمود کریمی مداح اهل بیت که این روزها در مشهد مقدس به سر می‌برد، در جمع خانواده شهدای فاطمیون در گلزار بهشت رضا حضور یافت.

اجرای طرح ارتقای امنیت اجتماعی در نقاط جرم‌خیز اهواز

اجرای طرح ارتقای امنیت اجتماعی در نقاط جرم‌خیز اهواز
2021-05-10T16:43:21+04:30
فرمانده انتظامی اهواز از اجرای طرح ارتقای امنیت اجتماعی در نقاط جرم‌خیز در این شهرستان خبر داد.
X فیلم جدید کلیپ جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)