میرنیوز

امیدهای تازه برای رفع مشکلات نیروگاه گازی شیراز

امیدهای تازه برای رفع مشکلات نیروگاه گازی شیراز 2021-04-10T14:24:24+04:30

حسین جعفرپور قائم مقام و معاون فنی شرکت تولید نیروی برق فارس در جریان این بازدید با بیان اینکه نیروگاه گازی شیراز ۱۱۰ مگا وات تولید انرژی دارد، افزود: تولید این میزان انرژی نقش بسزایی در پایداری شبکه برق به ویژه در کلان شهر شیراز دارد، از این رو فعالیت نیروگاه دراین نقطه از شهر لازم و ضروری و اجتناب ناپذیر است.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی شرکت تولید نیروی برق فارس، جعفرپور با بیان اینکه در بسیاری از مواقع که شبکه تولید و انتقال برق و انرژی سراسری با بحران و کمبود انرژی مواجه بوده است، فعالیت واحد های مختلف نیروگاه گازی شیراز موجب شده است تا کمبودهای برق در شبکه سراسری تامین و بر طرف شود، هر چند میزان تولید برق دراین نیروگاه چندان چشمگیر و زیاد نیست اما تامین همین مقدار برق و انرژی نیز در شرایط حساس و ضروری بر طرف کننده بسیاری از مشکلات شبکه به ویژه در نقطه اوج مصرف برق تابستانی است

وی با اشاره به اینکه در اغلب مواقع تولید و مصرف انرژی در جامعه ما در نقطه سر به سر است گفت:  با در نظر گرفتن افزایش ۱۰ درصدی مصرف سالانه برق به این نتیجه می رسیم که برای پایداری شبکه و پرهیز از خاموشی های نوبتی لازم است نیروگاه‌های کوچک مقیاس مانند همین نیروگاه شیراز همچنان سرپا باشند و در مدار تولید قرار داشته باشند ، حتی اگر یک واحد تولیدی از یک نیروگاه از مدار خارج شود بسیاری از مواقع بهره برداری بهینه و تامین برق و انرژی در کلان شهر شیراز با اختلال مواجه خواهد شد.

معاون فنی شرکت تولید نیروی برق  فارس برخی از اعتراضات مردمی و شکایت ها از سر و صدای زیاد نیروگاه گازی شیراز را به حق و به جا دانست و با بیان اینکه مردم حق دارند در فضایی توام با  آرامش زندگی کنند گفت: ما این اعتراضات را می پذیریم و برای رفع صدای ناخواسته در نیروگاه گازی شیراز تلاش می کنیم ، ایجاد آلودگی صوتی پسندیده نیست و با معیارهای زیست محیطی منافات دارد ، در سالهای گذشته تلاش شده است این صداهای ناخواسته و مزاحم از سوی نیروگاه شیراز کاهش یابد.

جعفرپور با تشریح اقدامات انجام شده برای کاهش صدای ناخواسته و آلودگی صوتی در نیروگاه گازی شیراز اضافه کرد: اجرای دیوار ضد صدا اطراف ورودی هوای تولید برق در نیروگاه ، کاشت یک هزار و ۵۰۰ اصله نهال و درخت در فضای نیروگاه برای جلوگیری از انتشار صدا و طراحی و اجرای طرح بی صدا سازی اگزوزهای خروجی نیروگاه از اقدامات انجام شده است.

امیدهای تازه برای رفع مشکلات نیروگاه گازی شیراز

 قائم مقام و معاون فنی شرکت تولید نیروی برق فارس در ادامه گفت: در برنامه زمان بندی سال جاری نیز افزایش ارتفاع دیوارهای واحد های فیات و بی بی سی، اجرای دیوارهای ضد صوت در سایر واحد های تولید برق و انرژی در این نیروگاه از جمله مواردی است که امسال پیگیری و دنبال خواهد شد و تلاش می شود در سه ماهه نخست امسال این اقدامات به نتیجه برسد.

وی همچنین با بیان اینکه شرکت های مورد اعتماد محیط زیست دراین نیروگاه بارها کار صدا سنجی را انجام داده اند گفت : برآیند اقدامات انجام شده نشان دهنده این است که حتی در زمان هایی که همه واحد های نیروگاهی در نیروگاه شیراز نیز از مدار خارج هستند آلودگی صوتی دراین مکان کم نیست و صداهای مزاحم از آمد و شد خودروها و کارگاههای صنعتی مجاور و صدای موجود در فضای شهر ، ساکنان مناطق اطراف را می آزارد و بیشتر از حد استاندارد در فضای این منطقه صدای مزاحم وجود دارد.

مجوزهای خارج از عرف دیوار به دیوار نیروگاه شیراز 

محمدرضا پارسا مدیر نیروگاه گازی شیراز نیز  به این نکته نیز اشاره کرد که نیروگاه گازی شیراز با عمر بیش از ۵۰ سال همچنان فعالیت می کند و زمانیکه این نیروگاه ساخته شده هیچ واحد مسکونی اطراف آن نبوده است، متاسفانه برخی مجوزهای خارج از عرف و ضابطه برای واحد های مسکونی همجوار با نیروگاه شیراز صادر شده است که منطبق با عرف فضاهای صنعتی نیست ، صدور مجوز ساخت ساختمان های بلند مرتبه دیوار به دیوار و چسبیده به نیروگاه گازی شیراز چگونه می تواند توجیه شود ؟ چگونه می توان انتظار داشت  واحد های بلند مرتبه جدید در اطراف نیروگاه گازی شیراز ساخته شوند و بدون رعایت حریم نیروگاه  از صدای ناخواسته و آلودگی صوتی در امان باشند؟

مدیر نیروگاه گازی شیراز همچنین با بیان اینکه هم اکنون ۱۲ خط فشار قوی برق از نیروگاه گازی شیراز منشعب می شود گفت: کار مهم دیگری  که این نیروگاه انجام می دهد ، تامین برق برای استارت خوردن و شروع به کار اولیه نیروگاه سیکل ترکیبی شیراز و دیگر واحد های صنعتی بزرگ است ، تامین برق و انرژی اولیه برای فعالیت این واحد ها موضوعی است که بدون فعالیت نیروگاه گازی شیراز قابل تصور نیست.

۱۳۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری برای کاهش آلودگی صوتی 

بهادر کشاورز معاون مالی و اداری شرکت تولید نیروی برق  فارس نیز دراین نشست ابراز داشت : موضوع مهم تلاش برای بهینه سازی نیروگاه گازی شیراز و جایگزین شدن تاسیسات و سامانه جدید به جای سامانه های فرسوده  و مستهلک است تا جلوی سر و صدای مزاحم گرفته شود ، این موضوع در برنامه ریزی کوتاهمدت و بلند مدت شرکت تولید نیروی برق استان فارس گنجانده شده است.

کشاورز اضافه کرد: برنامه ریزی برای اجرای طرح های بهینه سازی و جایگزینی واحد های نو و بی صدا به جای واحد های فرسوده این نیروگاه نیازمند تامین اعتبارات کلان است که در افق بلند مدت قابل دستیابی است اما در کوتاهمدت شرکت تولید نیروی برق استان فارس اقدامات کاشت درخت اطراف واحد های تولیدی ، اجرای دیوارهای ضد صوت و ساماندهی اگزوزهای خروجی نیروگاه را در دستور کار دارد و در حال انجام است.

امیدهای تازه برای رفع مشکلات نیروگاه گازی شیراز

وی با بیان اینکه شرکت تولید نیروی برق استان فارس قراردادی ۱۳۰ میلیارد ریالی برای اجرای برنامه های کاهش صداهای مزاحم در نیروگاه دارد گفت: بر اساس این قرار داد تمهیدات ویژه برای فعالیت های یاد شده انجام می گیرد و با افزایش دیوار کشی ، کاشت درخت و تعمیر سامانه های تولید برای تامین آسایش نسبی ساکنان اطراف نیروگاه تلاش می شود.

محیط زیست به دنبال تعطیلی نیروگاه شیراز نیست 

خلیل طبری کارشناس حفاظت محیط زیست استان فارس نیز دراین نشست با اشاره به برخی اعتراضات مردمی در مورد مزاحمت صوتی نیروگاه گازی شیراز گفت: اقدامات مناسبی برای کاهش آلودگی صوتی در نیروگاه گازی شیراز انجام شده و امید است با تمهیدات و پیگیری اقدامات در سال جاری شاهد کمتر شدن صدای ناخواسته در نیروگاه باشیم .

طبری با بیان اینکه محیط زیست به دنبال تعطیلی تولید برق نیست و سعی در اصلاح و بهینه سازی دارد گفت: آزمایش های صدا سنجی در نیروگاه گازی شیراز انجام شده که نشان دهنده استاندارد بودن سطح صدا در ۱۰ نقطه است و فقط یک نقطه صدای بیش از اندازه دارد که امید است با تلاش بیشتر و با به سرانجام رسیدن اقدامات اصلاحی ،  زمینه رفع همه آلودگی صوتی پیرامون نیروگاه شیراز به وجود آید.

این کارشناس حفاظت محیط زیست استان فارس همچنین برلزوم ضرورت رعایت حریم نیروگاه از سوی انبوه سازان تاکید کرد و گفت: ساخت واحد های مسکونی و صدور پروانه ساخت در حریم نیروگاه مورد پذیرش نیست، محیط زیست از انجام هر گونه اقدامات اصلاحی برای کاهش صدای ناخواسته استقابل می کند تا رضایت عمومی نیز در این زمینه جلب شود.

نمایندگان استانداری فارس و شهرداری شیراز نیز دراین نشست با بیان دیدگاه‌های کارشناسی و فنی از انجام اقدامات اصلاحی برای کاهش صدای ناخواسته پیرامون نیروگاه گازی شیراز استقبال کردند.

انتهای پیام

منبع : خبرگزاری ایسنا


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار استان ها

کرمانی ها 17 هزار میلیارد تومان سهام عدالت دارند

کرمانی ها 17 هزار میلیارد تومان سهام عدالت دارند
2021-05-11T06:50:03+04:30
عضو هیئت علمی دانشگاه شهید باهنر کرمان گفت: کل سرمایه ای که به شرکت سرمایه گذاری سهام عدالت استان کرمان تعلق گرفته، 17 هزار میلیارد تومان و متعلق به سهامدارا...

توضیحی درباره مرگ یک پاراگلایدرسوار در گتوند

توضیحی درباره مرگ یک پاراگلایدرسوار در گتوند
2021-05-11T06:50:03+04:30
سرپرست هیات انجمن های ورزشی خوزستان توضیحاتی درباره حادثه سقوط پاراگلایدر در سایت گتوند و مرگ خلبان آن، ارائه داد.

آمادگی آتش‌نشانان اهواز در ایام عید فطر

آمادگی آتش‌نشانان اهواز در ایام عید فطر
2021-05-11T06:50:03+04:30
رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز از آمادگی آتش‌نشانان به مناسبت فرا رسیدن ایام عید سعید فطر خبر داد.

کنترل ورودی و خروجی ١۵ شهر خوزستان در روز عید فطر

کنترل ورودی و خروجی ١۵ شهر خوزستان در روز عید فطر
2021-05-11T06:50:02+04:30
فرمانده قرارگاه نظارتی و عملیاتی ستاد مدیریت کرونا در خوزستان گفت: در روز عید فطر علاوه بر محدودیت‌های تردد برون استانی، ورودی و خروجی ١۵ شهر استان خوزستان ن...

جزئیات سرقت اخیر درب‌های منهول خیابان‌های اهواز

جزئیات سرقت اخیر درب‌های منهول خیابان‌های اهواز
2021-05-11T06:50:02+04:30
مدیر شرکت آب و فاضلاب اهواز با اشاره به حادثه اخیر سرقت درب‌های منهول فاضلاب در خیابان‌های اهواز گفت: تاکنون تعدادی از سارقین توسط نیروی انتظامی دستگیر شده‌اند.

 تغییر در زمانبندی امتحانات دانشگاه صنعتی جندی شاپور دزفول

 تغییر در زمانبندی امتحانات دانشگاه صنعتی جندی شاپور دزفول
2021-05-11T06:50:01+04:30
معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه صنعتی جندی شاپور دزفول از تغییر در برنامه امتحانات پایانی این دانگشاه خبر داد و گفت: با توجه به زمانبندی انتخابات ریاست...

ساز ناکوک نوجوانان و تاثیر آن بر بحران هویت در آن‌ها

ساز ناکوک نوجوانان و تاثیر آن بر بحران هویت در آن‌ها
2021-05-11T03:16:37+04:30
بدون شک دوران نوجوانی یکی از حساس‌ترین دوران رشد و تکامل در فرد است، عموما شخصیت و هویت فرد در این دوران شکل می‌گیرد، قطعا اگر به آسیب‌هایی که در این دوران گ...

خشک‌سالی مزارع خرمشهر را تهدید می‌کند

خشک‌سالی مزارع خرمشهر را تهدید می‌کند
2021-05-11T00:33:30+04:30
خرمشهر- مدیر جهاد کشاورزی خرمشهر از احتمال تنش آبی کشاورزی در این شهرستان همزمان با فرارسیدن فصل گرم سال خبر داد.

حفظ آبروی مومن جز خط قرمزهای خداوند است

حفظ آبروی مومن جز خط قرمزهای خداوند است
2021-05-10T23:27:12+04:30
رشت- دبیر کل مجمع جهانی اهل بیت (ع) با اشاره به اینکه انسان باید عیب پوش دیگران باشد، گفت: حفظ آبروی مومن جز خط قرمزهای خداوند است.

حاج‌قاسم وجودش را در حفظ نظام هزینه کرد

 حاج‌قاسم وجودش را در حفظ نظام هزینه کرد
2021-05-10T23:07:19+04:30
گروه استان‌ها_ رئیس دادگستری استان خوزستان در دیدار با شورای سیاست‌گذاری بسیج رسانه گفت: حاج قاسم سلیمانی تمام وجودش را در حفظ نظام که همان ولایت فقیه بود ه...

خبرنگاران امانت‌دار نظام و مردم هستند

 خبرنگاران امانت‌دار نظام و مردم هستند
2021-05-10T22:53:55+04:30
گروه استان‌ها_ رییس دادگستری استان خوزستان در دیدار با شورای سیاست‌گذاری بسیج رسانه گفت: خبرنگاران امانت دار نظام و مردم هستند که باید در جهت شور آفرینی و ا...

انتظار ۱۷ساله برای بهره‌برداری از راه‌آهن کردستان؛ وعده‌های دولت کِی محقق می‌شود؟

 انتظار ۱۷ساله برای بهره‌برداری از راه‌آهن کردستان؛ وعده‌های دولت کِی محقق می‌شود؟
2021-05-10T21:27:11+04:30
گروه استان‌ها - ساخت راه‌آهن استان کردستان پس از گذشت ۱۷ سال از وعده و وعیدهای رنگارنگ دولتمردان هنوز به اتمام نرسیده و این میراث همچنان دست به دست می‌شود.

تجمع دانش آموزان مازندران در محکومیت حمله تروریستی به مدرسه کابل

تجمع دانش آموزان مازندران در محکومیت حمله تروریستی به مدرسه کابل
2021-05-10T19:46:48+04:30
ساری- دانش آموزان بسیجی مرکز مازندران حمله تروریستی به مدرسه دخترانه سید الشهدا(ع) در منطقه شیعه نشینی غرب کابل را محکوم کردند.

تولید آثار نمایشی در زمینه زندگی مشاهیر معاصر سخت است

تولید آثار نمایشی در زمینه زندگی مشاهیر معاصر سخت است
2021-05-10T19:20:13+04:30
زنجان-رئیس مرکز سیمای استان‌های صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران گفت: سخت‌ترین مقوله‌ها در حوزه تولیدات نمایشی به کارهایی اختصاص دارد که مربوط به زندگی شخصیت‌...

داعش دست پرورده مثلث شوم استکبار، صهیونیسم و ارتجاع منطقه است

 داعش دست پرورده مثلث شوم استکبار، صهیونیسم و ارتجاع منطقه است
2021-05-10T19:00:25+04:30
گروه استان‌ها- تولیت آستان قدس رضوی داعش را فرآورده و دست پرورده مثلث شوم استکبار جهانی، صهیونیسم و ارتجاع منطقه خواند.

۱۰ درصد به صندوق آرا در اردبیل اضافه شده است

۱۰ درصد به صندوق آرا در اردبیل اضافه شده است
2021-05-10T18:26:42+04:30
اردبیل- رئیس ستاد انتخابات استان اردبیل گفت: با هدف سهولت کار مردم در هنگام رأی دادن، ۱۰ درصد تعداد صندوق‌های آرا در استان اردبیل افزایش یافته است.

آیت‌الله دری نجف‌آبادی: جنایت دلخراش کابل خباثت دشمنان به اهل بیت(ع) و ملت‌های مظلوم را نشان داد

 آیت‌الله دری نجف‌آبادی: جنایت دلخراش کابل خباثت دشمنان به اهل بیت(ع) و ملت‌های مظلوم را نشان داد
2021-05-10T18:07:08+04:30
گروه استان‌ها-نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی گفت: حادثه دلخراش مدرسه سیدالشهدای کابل با ۳ انفجار بیش از ۷۳ نفر شهید و حدود ۱۵۰ مجروح داشت و سبب ناراحتی مسل...

رئیس کل دادگستری ‌خوزستان: اسدبیگی ۲ پرونده سنگین ‌فساد اقتصادی دارد / اخلال در حکم خلع ید مالک شرکت هفت‌تپه بی‌‌فایده است

 رئیس کل دادگستری ‌خوزستان: اسدبیگی ۲ پرونده سنگین ‌فساد اقتصادی دارد / اخلال در حکم خلع ید مالک شرکت هفت‌تپه بی‌‌فایده است
2021-05-10T18:07:07+04:30
گروه استان‌ها ـ رئیس کل دادگستری استان خوزستان گفت: مالک شرکت هفت تپه با دو پرونده فساد اقتصادی در مظان اتهام است که هر دو به صورت ویژه توسط دادستان تهران د...

آیت الله علوی گرگانی شهادت جمعی از شیعیان افغانستان را تسلیت گفت

آیت الله علوی گرگانی شهادت جمعی از شیعیان افغانستان را تسلیت گفت
2021-05-10T17:20:03+04:30
قم- آیت الله علوی گرگانی درپی حادثه تروریستی کابل با صدور پیامی، شهادت جمعی از شیعیان افغانستان را تسلیت گفت.

پیام آیت الله صافی گلپایگانی در پی حادثه تروریستی کابل

پیام آیت الله صافی گلپایگانی در پی حادثه تروریستی کابل
2021-05-10T17:06:43+04:30
قم- آیت الله صافی گلپایگانی از مراجع تقلید شیعیان با صدور پیامی، شهادت مسلمانان روزه دار را در حادثه تروریستی کابل تسلیت گفت.

جامعه مدرسین اقدام تروریستی در کابل را محکوم کرد / آمریکا و ایادی مزدورش از استقامت جبهه مقاومت عصبانی‌اند

 جامعه مدرسین اقدام تروریستی در کابل را محکوم کرد / آمریکا و ایادی مزدورش از استقامت جبهه مقاومت عصبانی‌اند
2021-05-10T17:13:53+04:30
جامعه مدرسین حوزه علمیه قم اعلام کرد: اقدام تروریستی در افغانستان و تجاوز به کنسولگری ایران در کربلا نشان از عصبانیت آمریکا و مزدورانش از استقامت جبهه مقاوم...

سیرک بزرگ شیراز در آتش سوخت

سیرک بزرگ شیراز در آتش سوخت
2021-05-10T16:53:23+04:30
شیراز - رئیس سازمان آتش‌نشانی شیراز از آتش‌سوزی سیرک بزرگ شیراز خبر داد.

مقصران حادثه انفجار و تخریب منزل مسکونی در شهرستان جهرم مشخص شدند

مقصران حادثه انفجار و تخریب منزل مسکونی در شهرستان جهرم مشخص شدند
2021-05-10T16:53:23+04:30
شیراز - رئیس دادگستری شهرستان جهرم گفت: مقصران حادثه انفجار و تخریب منزل مسکونی در شهرستان جهرم مشخص و به مقام قضایی اعلام گردید.

حضور حاج محمود کریمی در جمع خانواده شهدای فاطمیون / مرثیه‌سرایی ‌در رثای شهدای مدافع حرم + تصاویر

 حضور حاج محمود کریمی در جمع خانواده شهدای فاطمیون / مرثیه‌سرایی ‌در رثای شهدای مدافع حرم + تصاویر
2021-05-10T17:00:23+04:30
‌حاج محمود کریمی مداح اهل بیت که این روزها در مشهد مقدس به سر می‌برد، در جمع خانواده شهدای فاطمیون در گلزار بهشت رضا حضور یافت.

اجرای طرح ارتقای امنیت اجتماعی در نقاط جرم‌خیز اهواز

اجرای طرح ارتقای امنیت اجتماعی در نقاط جرم‌خیز اهواز
2021-05-10T16:43:21+04:30
فرمانده انتظامی اهواز از اجرای طرح ارتقای امنیت اجتماعی در نقاط جرم‌خیز در این شهرستان خبر داد.

واکسن در خودرو

واکسن در خودرو
2021-05-10T16:43:21+04:30
برای بسیاری از سالمندان رفت‌وآمد و حضور در مراکز درمانی برای تزریق واکسن کرونا سخت است و به همین منظور واکسیناسیون خودرویی کرونا در مشهد از  روز گذشته در شهر...

بازخوانی گوشه‌ای از جنایت ضدانقلاب در ترور عالمان دینی با زبان روزه / ۴ شهید روحانی اهل‌سنت را بشناسید+عکس

 بازخوانی گوشه‌ای از جنایت ضدانقلاب در ترور عالمان دینی با زبان روزه / ۴ شهید روحانی اهل‌سنت را بشناسید+عکس
2021-05-10T16:47:07+04:30
گروه استان‌ها - ۴ نفر از روحانیون برجسته اهل‌سنت استان کردستان با زبان روزه در ماه مبارک رمضان توسط مزدوردان ضدانقلاب در قبل و بعد از انقلاب اسلامی به شهادت...

تداوم سیر نزولی "کرونا" در کرمانشاه/ باید برای تزریق روزانه ۱۰ هزار دز واکسن آماده شویم

تداوم سیر نزولی "کرونا" در کرمانشاه/ باید برای تزریق روزانه ۱۰ هزار دز واکسن آماده شویم
2021-05-10T16:29:59+04:30
رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه از تداوم سیر نزولی کرونا در کرمانشاه خبر داد وافزود: تعداد بستری ها حدود 200 نفر نسبت به روزهای اوج کم شده است.

استان تهران و البرز در محدودیت سفرهای بین شهری یکپارچه دیده می شود

استان تهران و البرز در محدودیت سفرهای بین شهری یکپارچه دیده می شود
2021-05-10T16:26:40+04:30
تهران- استاندار تهران گفت:استان تهران و البرز در محدودیت سفرهای بین شهری یکپارچه دیده می شود.

جامعه مدرسین اقدام تروریستی در افغانستان را محکوم کرد / آمریکا و ایادی مزدورش از استقامت جبهه مقاومت عصبانی‌اند

 جامعه مدرسین اقدام تروریستی در افغانستان را محکوم کرد / آمریکا و ایادی مزدورش از استقامت جبهه مقاومت عصبانی‌اند
2021-05-10T16:33:45+04:30
جامعه مدرسین حوزه علمیه قم اعلام کرد: اقدام تروریستی در افغانستان و تجاوز به کنسولگری ایران در کربلا نشان از عصبانیت آمریکا و مزدورانش از استقامت جبهه مقاوم...
X فیلم جدید کلیپ جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)