میرنیوز

نقشه‌ای که روز به روز سرخ‌تر و زندگی‌هایی که سیاه‌تر می‌شوند!

نقشه‌ای که روز به روز سرخ‌تر و زندگی‌هایی که سیاه‌تر می‌شوند! 2021-04-08T20:37:39+04:30

مقایسه آمار روزانه مبتلایان استان طی یک هفته اخیر به روشنی گویای انفجار دوباره، بیماری نوظهور و همچنان ناشناخته کروناویروس در استان و کشور است.
شاید در روز طبیعت و در آستانه اولین هفته کاری بعد از تعطیلات نوروزی کسی فکر نمی‌کرد در فاصله تنها یک هفته، میزان موارد ابتلا و بستری، چنان رشد بالایی داشته باشد.

سخنگو و جانشین رئیس ستاد استانی مقابله با کروناویروس استان سمنان در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به آخرین آمار اعلامی روزانه کرونا در این استان اظهار کرد: طی 24 ساعت گذشته 341 مبتلای قطعی جدید در استان سمنان شناسایی شده است.

حبیب‌الله خجسته‌پور افزود: با شناسایی این 341 بیمار در 18 فروردین‌ماه شمار کل مبتلایان قطعی در استان سمنان و در جمعیت تحت‌پوشش دو دانشگاه علوم پزشکی سمنان و شاهرود به 28 هزار و 562 بیمار رسیده است.

وی از ثبت یک فوتی طی روز گذشته در استان خبر داد و تصریح کرد: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون در مجموع 947 نفر در استان قربانی این بیماری عالم‌گیر شده‌اند.

جانشین رئیس ستاد استانی مقابله با کروناویروس با اشاره به افزایش موارد شناسایی سرپایی در یکی دو هفته اخیر تصریح کرد: از مجموع بیش از 28 هزار و 560 بیمار کرونایی استان، 20 هزار و 946 نفر به صورت سرپایی شناسایی شدند.

وی در پاسخ به پرسشی در ارتباط با شمار موارد بستری فعلی در استان ضمن تقدیر از تلاش مجاهدانه مدافعان سلامت خاطرنشان کرد: در حال حاضر در بیمارستان های تحت پوشش دو دانشگاه علوم پزشکی استان در مجموع 244 بیمار کرونایی بستری هستند.

 سخنگو رئیس ستاد استانی مقابله با کروناویروس استان بر ضرورت توجه بیشتر به پروتکل‌های بهداشتی و حفظ فاصله‌گذاری اجتماعی تاکید و از عموم شهروندان هم‌استانی خواست مدافعان سلامت را در مهار این بیماری عالمگیر یاری کنند.

وی با اشاره به وضعیت رنگ‌بندی شهرستان‌های هشت‌گانه این استان اظهار کرد: در حال حاضر ، شهرستان‌های سمنان، شاهرود ، دامغان و گرمسار در وضعیت رنگ بندی قرمز و شهرستانهای سرخه، مهدی شهر و میامی در وضعیت نارنجی و شهرستان آرادان در وضعیت زرد قرار دارند.

استان سمنان و نقشه‌ای که هر هفته سرخ‌تر می‌شود!

مقایسه آماری مبتلایان و بررسی وضعیت رنگ‌بندی شهرهای استان از آخرین روز تعطیلات در 13 فروردین تا روز گذشته و امروز در پایان هفته به روشنی گویای این است که در فاصله این یک هفته، شرایط به شدت پرخطرتر شده است.
وضعیت رنگ‌بندی‌های کرونایی در استان سمنان امروز به گونه‌ای است که چهار شهرستان استان در وضعیت قرمز ، شه شهرستان در وضعیت نارنجی و تنها یک شهرستان این استان در وضعیت زرد است و این در حالی است که هفته گذشته و در آستانه آغاز اولین هفته کاری بعد از تعطیلات، استان سمنان هیچ شهرستانی با وضعیت قرمز کرونایی نداشته است. در هفته گذشته چهار شهرستان این استان در وضعیت زرد و یک شهرستان آن در وضعیت آبی بوده است و این در حالی است که در آخرین روز همان هفته امروز  هفت شهرستان از مجموع شهرستان‌های هشتگانه استان در وضعیت قرمز و نارنجی هستند.
جدای از این بررسی آمار مبتلایان و موارد بستری در آغاز و پایان هفته جاری به روشنی گویای بدتر شدن وضعیت همه‌گیری کروناویروس در استان است و متاسفانه علی‌رغم هشدارهای مداوم مسوولان استان و ستاد مقابله با کرونا، به دلیل عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی و افزایش دورهمی‌ها و دید و بازدیدها تنها در فاصله کمتر از یک هفته شمار بستری‌ها و مبتلایان جدید در استان سمنان و در جمعیت تحت پوشش دو دانشگاه علوم پزشکی استان به شدت افزایش یافته است.

1144 مبتلای جدید در کمتر از یک هفته!
مقایسه آماری موارد ابتلا در استان سمنان طی تنها یک هفته گویای این است که تنها در کمتر از یک هفته‌ای که از آخرین تعطیلات نوروزی در روز سیزه بدر تا به دیروز گذشته 1144 مبتلای جدید در کمتر از این یک هفته به شمار مبتلایان استان افزوده شده و شمار موارد مثبت از 27 هزار و 418 نفر در آمار اعلام شده 13 فروردین‌ماه در آمار اعلام شده روز 18 فروردین‌ماه به 28 هزار و 562 نفر رسیده است.
همچنین طی کمتر از این یک هفته موارد بستری شده فعلی و اشغال تخت‌های بیمارستانی بخش کرونا در استان با افزایش قابل توجه روبرو بوده به طوری که تعداد موارد بستری فعلی از 136نفر در روز سیزده بدر در روز گذشته به 244 نفر رسیده است.

جدای از این شمار مبتلایان جدید روزانه در استان نیز در همین بازه زمانی با افزایش چشمگیر روبرو بوده به گونه‌ای که موارد شناسایی روزانه کونا در استان سمنان از شناسایی روزانه 165 مبتلای جدید در آغاز این هفته(13 فروردین) در پایان این هفته(چهارشنبه 18 فروردین) به 341 مبتلای جدید رسیده است.

به هر حال بررسی آمار و ارقام روزهای ابتدایی و انتهایی همین یک هفته به وضوح گویای سیر به شدت صعودی کروناویروس در استان سمنان و البته در سراسر کشور است و می‌طلبد که عموم شهروندان با پرهیز از هرگونه عادی‌انگاری، با جدیت به پروتکل‌های بهداشتی و توصیه‌های کارشناسان و مدافعان سلامت توجه کرده تا با عبور از شرایط پرخطر فعلی، به مروز به وضعیت با ثبات‌تری برسیم.
متاسفانه در این دو سه هفته، علی‌رغم هشدارهای مداوم مسولان، به دلیل بی‌توجهی به پروتکل‌ها، افزایش سفرها و دورهمی‌ها و به دنبال آن با جابه جایی و انتقال ویروس شاهد سیر فزاینده مبتلایان و موارد قربانی در استان و کشور بودیم، روندی که به نظر می‌رسد با توجه به نظر کارشناسان و تجربه به دست آمده از پیک‌های قبلی همچنان و حداقل برای چند هفته آتی ادامه‌دار خواهد بود و درست از همین رو همه ما شهروندان وظیفه داریم در این شرایط پرخطر، با رعایت حداکثری پروتکل‌ها و کمک به کاهش فرآیند انتقال کروناویروس، مدافعان خسته سلامت را که افزون بر یک سال است مجاهدانه به رویارویی بی‌وقفه با کووید19 می‌پردازند؛ یاری دهیم.
 به هر روی اگرچه زمین این روزها، به معجزه سرانگشتان بهارطبیعت و بارش قطرات رحمت الهی، روز به روز سبزتر می‌شود و به موازات آن گویی، دست ویران‌گر ویروسی ناشناخته و نوظهور، نقشه‌های استانی کشورمان را روز به روز سرخ‌تر و متعاقب آن شوربختانه برخی زندگی‌ها سیاه‌تر می‌شود اما هنوز هم با معجزه امید و در کنار هم بودن می‌توان به روزهای روشن فردا و زمینی خالی از ویروس منحوس کرونا، امیدوار بود؛ امیدی که تحقق آن نیازمند با هم بودن و تلاش فرد فرد مردمان زمین و البته هم‌وطنان ایرانی است باشد که در پس این روزهای رنج‌آور در فروردین‌ماه، فرداهای اردیبهشتی، چشم‌به راه همه ما است.
هوشنگ حبیبی بسطامی- ایسنا سمنان

منبع : خبرگزاری ایسنا


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار استان ها

پلمب ۸۰۸ واحد متخلف در لرستان

پلمب ۸۰۸ واحد متخلف در لرستان
2021-04-15T10:51:02+04:30
رئیس سازمان صمت لرستان از پلمب ۸۰۸ واحد متخلف در استان خبر داد.

حضور ۲۷ پایگاه در طرح تشدید کنترل و نظارت بهداشتی ویژه رمضان

حضور ۲۷ پایگاه در طرح تشدید کنترل و نظارت بهداشتی ویژه رمضان
2021-04-15T10:51:01+04:30
مدیرکل دامپزشکی لرستان از تشدید کنترل و نظارت بهداشتی در ایام ماه مبارک رمضان خبر داد.

درمان سرطان با داروی دیابت

درمان سرطان با داروی دیابت
2021-04-15T10:51:01+04:30
بر اساس بازنگری نتایج ارائه شده در تحقیقات مختلف، فنفورمین، داروی قدیمی دیابت می‌تواند به‌عنوان یک مکمل در درمان ایمونوتراپی (ایمنی درمانی) سرطان مورد استفاد...

سربازی اختیاری می‌تواند کمبود نیروها را در ستاد کل جبران کند

سربازی اختیاری می‌تواند کمبود نیروها را در ستاد کل جبران کند
2021-04-15T10:51:00+04:30
دبیرکل تشکل‌های جوانان کشور گفت: سربازان باید در رشته و حرفه تخصص خود مشغول به خدمت شوند و اگر این موضوع اکنون انجام می‌شود اما باز در همان مجموعه به‌صورت غی...

آیا ورزش، کرونا را ضربه فنی می‌کند؟

آیا ورزش، کرونا را ضربه فنی می‌کند؟
2021-04-15T10:51:00+04:30
رییس گروه تغذیه معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: اپیدمی کرونا بیش از پیش نشان داد که فعالیت بدنی نه تنها در پیشگیری و کنترل بیماری‌های غیر واگیر...

توقف ساخت‌وساز در 30 مورد تغییر کاربری اراضی کشاورزی و باغی استان سمنان

توقف ساخت‌وساز در 30 مورد تغییر کاربری اراضی کشاورزی و باغی استان سمنان
2021-04-15T10:50:59+04:30
مدیر امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان از شناسایی 30 مورد تغییر کاربری اراضی کشاورزی و باغی در این استان خبر داد.

محدودیت‌های کرونایی قزوین یک هفته دیگر تمدید شد

محدودیت‌های کرونایی قزوین یک هفته دیگر تمدید شد
2021-04-15T10:50:59+04:30
فرمانده قرارگاه عملیاتی مقابله با کرونا در استان قزوین گفت: محدودیت‌های کرونایی تا هفته آینده تداوم خواهد داشت، اگر ما شرایط را محدودتر کنیم ممکن است کاهش دا...

نسبت به تسریع واکسیناسیون و اعمال محدودیت‌های لازم اقدام شود

نسبت به تسریع واکسیناسیون و اعمال محدودیت‌های لازم اقدام شود
2021-04-15T10:50:59+04:30
رئیس سازمان نظام پزشکی خرم‌آباد گفت: ستاد کرونا و وزارت بهداشت نسبت به تسریع روند واکسیناسیون و اعمال محدودیت های لازم اقدام کنند.

احداث دو مرکز نیروگاه سلول‌های خورشیدی در لرستان

احداث دو مرکز نیروگاه سلول‌های خورشیدی در لرستان
2021-04-15T10:50:58+04:30
مدیر مخابرات منطقه لرستان گفت: دو مرکز نیروگاه سلول‌های خورشیدی در دست احداث داریم.

میزان واگیری و مرگ و میر پیک چهارم کرونا؛ چندین برابر پیک‌های قبلی

میزان واگیری و مرگ و میر پیک چهارم کرونا؛ چندین برابر پیک‌های قبلی
2021-04-15T10:50:57+04:30
یک متخصص بیهوشی در خراسان جنوبی گفت: اکنون وارد فاز جهش یافته کرونا شده‌ایم و میزان واگیری و مرگ و میر این بیماری چندین برابر شده که امیدوارم بتوانیم با همرا...

برنامه‌های ماه رمضان درشاهین‌شهر مجازی است/توزیع۲۰۰بسته معیشتی

برنامه‌های ماه رمضان درشاهین‌شهر مجازی است/توزیع۲۰۰بسته معیشتی
2021-04-15T10:34:22+04:30
اصفهان - امام‌جمعه شاهین‌شهر گفت: همه برنامه‌های ماه مبارک رمضان در شاهین شهر به دلیل شیوع کرونا به صورت مجازی برگزار می‌شود و برنامه حضوری در این شهرستان دا...

اجرای محدودیت‌های گردشگری رمضان

اجرای محدودیت‌های گردشگری رمضان
2021-04-15T10:24:20+04:30
در ماه رمضان امسال، قوانین و محدودیت‌های کرونایی برای گردشگری رمضان در برخی از کشورها به دلیل جلوگیری از گسترش ابتلا به کرونا اجرا می‌شود.

پدر شهید مرتضی غفاری به فرزند شهیدش پیوست

پدر  شهید مرتضی غفاری به فرزند شهیدش پیوست
2021-04-15T10:24:20+04:30
پدر شهید مرتضی غفاری از شهدای شهرستان زنجان درگذشت.

افراد متعهد و متخصص در انتخابات هیئت مدیره شرکت‌های سرمایه گذاری استانی سهام عدالت شرکت کنند

افراد متعهد و متخصص در انتخابات هیئت مدیره شرکت‌های سرمایه گذاری استانی سهام عدالت شرکت کنند
2021-04-15T10:24:19+04:30
مدیر منطقه‌ای تالار بورس آذربایجان شرقی گفت: افراد متعهد و متخصص در انتخابات هیئت مدیره شرکت‌های سرمایه گذاری استانی سهام عدالت شرکت کنند.

۵۷۲ نفر داوطلب ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی روستاهای بخش مرکزی و فندقلوی اهر

۵۷۲ نفر داوطلب ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی روستاهای بخش مرکزی و فندقلوی اهر
2021-04-15T10:24:19+04:30
فرماندار اهربا اشاره به اتمام مهلت ثبت‌نام داوطلبان انتخابات شوراهای اسلامی روستاهای شهرستان، از ثبت نام ۵۷۲ داوطلب در این دوره از انتخابات شوراهای اسلامی رو...

دستگیری سارق سابقه دار اماکن خصوصی در اهر

دستگیری سارق سابقه دار اماکن خصوصی در اهر
2021-04-15T10:24:19+04:30
جانشین انتظامی اهر از دستگیری سارق سابقه دار اماکن خصوصی در این شهرستان خبر داد.

دستگیری ۸ نفر از عوامل نزاع دسته جمعی در لردگان

دستگیری ۸ نفر از عوامل نزاع دسته جمعی در لردگان
2021-04-15T10:24:18+04:30
فرمانده انتظامی شهرستان لردگان با اشاره به وقوع نزاع دسته جمعی در شهر لردگان، گفت: ۸ نفر در این رابطه دستگیر شدند.

آمار فوتی‌های کرونا در قزوین ۲ رقمی شد

آمار فوتی‌های کرونا در قزوین ۲ رقمی شد
2021-04-15T10:11:02+04:30
در ۲۴ ساعت گذشته (چهارشنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۰)، بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۷۷۷ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در استان قزوین شناسایی و ۱۲۶ نفر نیز در این مدت ب...

نقاهتگاه‌ها؛ پشتوانه‌ای برای دوران سرریزی ظرفیت بیمارستان‌ها

نقاهتگاه‌ها؛ پشتوانه‌ای برای دوران سرریزی ظرفیت بیمارستان‌ها
2021-04-15T10:11:02+04:30
مسئول نقاهت‌گاه‌های استان زنجان گفت: نقاهت‌گاه‌ها پشتوانه محکمی در صورت تکمیل شدن ظرفیت‌های استان زنجان بوده و آماده پذیرش و ارائه خدمات رایگان به بیماران کر...

قرار نیست در سند همکاری، به چینی ها باج بدهیم

قرار نیست در سند همکاری، به چینی ها باج بدهیم
2021-04-15T10:11:01+04:30
رییس کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به سند همکاری ایران و چین بیان کرد: اینکه برخی می گویند "داریم به چین باج می دهیم" بی تقوایی محض است؛ چینی ها بر...

نماز جمعه این هفته بندرعباس برگزار نمی‌شود

 نماز جمعه این هفته بندرعباس برگزار نمی‌شود
2021-04-15T10:15:02+04:30
گروه استان‌ها ــ با اعلام ستاد برگزاری نماز جمعه بندرعباس، نماز جمعه این هفته برای حفظ سلامت نمازگزاران با توجه به وضعیت قرمز کرونایی برگزار نخواهد شد.

امکان صدور مجوز جلسات ماه مبارک رمضان در شرایط قرمز کرونایی وجود ندارد/لزوم توزیع نذورات به صورت بسته‌بندی

 امکان صدور مجوز جلسات ماه مبارک رمضان در شرایط قرمز کرونایی وجود ندارد/لزوم توزیع نذورات به صورت بسته‌بندی
2021-04-15T10:15:02+04:30
گروه استان‌ها - رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان کاشان ضمن تأکید بر لزوم توزیع نذورات به صورت بسته‌بندی گفت: امکان صدور مجوز جلسات ماه مبارک رمضان در شرایط...

درگیری مسلحانه پلیس سیستان‌ و بلوچستان با قاچاقچیان/ ۱.۵تن مواد مخدر کشف شد

 درگیری مسلحانه پلیس سیستان‌ و بلوچستان با قاچاقچیان/ ۱.۵تن مواد مخدر کشف شد
2021-04-15T10:15:01+04:30
گروه استان‌ها ــ فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان از درگیری با قاچاقچیان و کشف ۱.۵ تن مواد مخدر در جنوب استان خبر داد.

استاندار کرمان: شرمنده کشاورزان استان هستیم؛ زمینه صادرات محصولات کشاورزی باید فراهم شود

 استاندار کرمان: شرمنده کشاورزان استان هستیم؛ زمینه صادرات محصولات کشاورزی باید فراهم شود
2021-04-15T10:15:01+04:30
گروه استان‌ها- استاندار کرمان گفت: شرمنده کشاورزان استان هستیم، خودمان بازاریاب فروش پیاز آنها شدیم و باید زمینه صادرات محصولات کشاورزی کرمان فراهم شود.

جریمه ۲۰۰ هزار تومانی متخلفان کرونا بازدارنده نیست

جریمه ۲۰۰ هزار تومانی متخلفان کرونا بازدارنده نیست
2021-04-15T09:57:41+04:30
معاون عملیات فرماندهی نیروی انتظامی استان قزوین گفت: جریمه ۲۰۰ هزار تومانی بازدارنده نیست، جریمه‌ها صورت می‌گیرد اما نحوه پرداخت همچنان در ابهام است بنابراین...

سنت های رمضانی مردم قم در سالها پیش؛ کلوخ اندازون تا اوهی اوهی

سنت های رمضانی مردم قم در سالها پیش؛ کلوخ اندازون تا اوهی اوهی
2021-04-15T09:44:19+04:30
آیین و رسوم رمضانی مردم قم از گذشته دور تا به امروز، سرشار از معنویت و مهربانی و انفاق بوده است آیین‌هایی که با کلوخ‌اندازی و خانه تکانی آغاز و با بدرقه ماه ...

امکان اهدای خون در کاشان بعد از افطار فراهم شده است/شهروندان اهدای خون را به ایام خاص موکول نکنند

 امکان اهدای خون در کاشان بعد از افطار فراهم شده است/شهروندان اهدای خون را به ایام خاص موکول نکنند
2021-04-15T09:48:17+04:30
گروه استان‌ها - رئیس سازمان انتقال خون کاشان با بیان اینکه شهروندان اهدای خون را به ایام خاص موکول نکنند، گفت: امکان اهدای خون در کاشان بعد از افطار فراهم ش...

نماز جمعه این هفته در استان همدان برگزار نمی‌شود

 نماز جمعه این هفته در استان همدان برگزار نمی‌شود
2021-04-15T09:48:16+04:30
گروه استان‌ها ـ بنابر مصوبه ستاد مبارزه با کرونا و به دلیل لزوم تشدید اقدامات پیشگیرانه بهداشتی در راستای جلوگیری از شیوع ویروس کووید ۱۹ نماز جمعه این هفته ...

مرحله دوم واکسیناسیون جانبازان ۷۰ درصد در استان مرکزی انجام شد

 مرحله دوم واکسیناسیون جانبازان ۷۰ درصد در استان مرکزی انجام شد
2021-04-15T09:48:15+04:30
گروه استان‌ها- طرح واکسیناسیون جانبازان در استان مرکزی اجرا می‌شود که به گفته مسئولان بنیاد شهید استان مرکزی، مرحله دوم واگسیناسیون جانبازان ۷۰ درصدی استان ...

فعالیت پنهانی باشگاه‌های قشم در وضعیت قرمز کرونایی خطرآفرین است

 فعالیت پنهانی باشگاه‌های قشم در وضعیت قرمز کرونایی خطرآفرین است
2021-04-15T09:48:15+04:30
گروه استان‌ها – ستاد کرونای کشور به صراحت بر تعطیل بودن باشگاه‌های ورزشی سرپوشیده در شهرهای با رنگ کرونایی قرمز تاکید کرده است اما شماری از باشگاه‌های ورزشی...
X فیلم جدید کلیپ جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)