میرنیوز

انتخابات فرصتی برای تحول‌آفرینی در کشور

انتخابات فرصتی برای تحول‌آفرینی در کشور 2021-06-01T09:55:43+04:30

به گزارش خبرگزاری مهر، کیهان نوشت: از سال ۱۳۵۸ که نظام مقدس جمهوری اسلامی و چارچوب‌ها و قوانین آن با تصویب قانون اساسی و رای ۹۸ درصدی مردم تشکیل شد تا امروز در مرحله دولت اسلامی(مرحله سوم زنجیره ۵ گانه تحقق اهداف انقلاب اسلامی) مانده است. در این ۴۲ سال تلاش‌های زیادی برای عبور از مرحله سوم این زنجیره صورت گرفته اما متاسفانه به دلایل مختلفی از جمله ضعف شناختی و عملکردی برخی مسئولان هنوز فتح دولت اسلامی محقق نشده است.

انتخابات ریاست جمهوری یعنی انتخاب رئیس‌قوه مجریه در تحقق مرحله سوم فرایند تحقق اهداف انقلاب اسلامی و زنجیره مراحل انقلاب جایگاه بسیار مهمی دارد. چراکه دولت یکی از سه قوه مهم کشور است. در کنار این سه قوه دستگاه‌های مهم دیگری هم وجود دارند مانند صدا و سیما، نیروهای مسلح، مجلس خبرگان، شوراهای اسلامی شهر و روستا و...

اهمیت انتخاب سیزدهم در تحقق دولت اسلامی
اما در میان همه این‌ها، آن دستگاه و قوه‌ای که از همه مهم‌تر و تاثیرگذارتر در سرنوشت کشور است قوه مجریه می‌باشد. تقریباً همه اختیارات اجرایی بودجه و امکانات در اختیار رئیس‌قوه مجریه است و تمام دستگاه‌ها و سازمان‌هایی که امور اجرایی کشور را در اختیار دارند به دست قوه مجریه است. لذا می‌توان گفت بالای ۸۰ درصد قدرت اثرگذاری در کشور در اختیار قوه مجریه است.

حجت‌الاسلام و المسلمین علی ثقفی، مسئول بنیاد فرهنگ واندیشه انقلاب اسلامی در گفت‌وگو با گزارشگر روزنامه کیهان می‌گوید: « با این وصف اگر در قوه مجریه یک انتخاب صالحی اتفاق بیفتد و کارگزاران تراز انقلاب اسلامی با موازین درست بر سر کار بیایند حتماً در وضعیت کشور یک تحول مثبت ایجاد خواهد شد.»

دولت سیزدهم وظایف فراوانی دارد و اقدامات زیادی پیش روی او هست، کارهای فراوانی را باید در دستور کار قرار بدهد اما نکته مهم، اولویت بندی و مرحله بندی این اقدامات است و همچنانکه حضرت آقا در دیدار اخیرشان با نمایندگان مجلس شورای اسلامی بر ارایه راه‌حل‌های اقتصادی برای رفع مشکلات مردم توسط نامزدهای محترم تاکید فرمودند.

برای تحقق مرحله سوم انقلاب، مهم‌ترین اقداماتی که دولت آینده باید در دستور کار قرار بدهد چیست؟ حجت‌الاسلام ثقفی در پاسخ به این سؤال اظهار می‌دارد: «در مرحله اول باید یک ستاد قوی همراه با افراد صالح برای دولت یعنی مجموعه‌ای از وزرا، معاونان، مشاوران و بقیه مجموعه‌هایی که به رئیس‌جمهور کمک می‌کنند در کنار رئیس‌دولت شکل بگیرد. این کار اولاً با هوشیاری رئیس‌جمهور و همچنین با بی‌نظری او نسبت به گرایشات و تمایلات و فشارهای افراد مختلف باید اتفاق بیفتد و همان معیارهایی که در انتخاب رئیس‌جمهور باید مورد توجه باشد (معیارهایی همچون مردمی بودن، عملکرد جهادی، تدبیر، پشتکار، تحرک، شجاعت، آینده نگری و...) متناسب با هر مسئولیت دیگری باید برای همکاران رئیس‌جمهور مورد نظر و توجه قرار بگیرد. این اولین اقدامی است که پیش روی رئیس‌جمهور می‌باشد و در عین حال اولین چالش او نیز خواهد بود.»

او می‌افزاید: «حتماً در ابتدای تشکیل دولت انتظارات توقعات و لابی‌ها اطراف رئیس‌جمهور شکل خواهد گرفت لذا این امور باعث می‌شود رئیس‌جمهور دچار چالش گردد. رئیس‌جمهور بعد از آنکه مسئولان ستادهای بالادستی خود را انتخاب کرد آن وقت نوبت به تقسیم‌بندی کارها به دو یا سه مرحله کوتاه مدت، میان مدت و دراز مدت می‌رسد. رئیس‌جمهور نه خودش و نه مردم نباید این توقع را داشته باشند که همه مشکلات موجود در ۴ سال اول حل بشود. اگر رئیس‌جمهور بتواند در یک برنامه کلان، قطعات برنامه‌های ۴ و ۵ ساله کشور را درست تنظیم کند و قدم اول را برای اصلاح امور در این ۴ ساله مشخص بکند، قدم‌های بعدی یکی پس از دیگری در یک برنامه دراز مدت طی خواهد شد و آن اهداف کلان انقلاب اسلامی یعنی رسیدن به جامعه نمونه اسلامی محقق می‌شود. همچنین در کوتاه مدت رئیس‌جمهور می‌تواند به مشکلات عاجل و دست و پا گیر و مزاحم که موجب می‌شود امکان استقرار دولت شکل بگیرد رسیدگی کرده و این مشکلات را از پیش رو بردارد.

مسائلی همچون مشکلات معیشتی مردم، اشتغال و مواردی از این قبیل. یک فهرست بلندی از این مسائل پیش روی رئیس‌جمهور قرار دارد که با اولویت‌بندی آنها در ۳ مقطع کوتاه مدت، میان مدت و دراز مدت قابل حل است.»

جایگاه نظام‌سازی و برنامه‌های کلان در برنامه‌های رئیس‌جمهور
کارهای زیر بنایی، نظام ‌سازی‌ها و تولید نرم‌افزارهای اداره کشور جزء کارهایی است که رئیس‌جمهور باید آنها را دنبال نماید و این دسته از کارها امور ساده‌ای نیست و بدون رسیدگی به این مسائل امید اینکه در دراز مدت وضعیت با ثبات برای حرکت متین و مطمئن به سمت اهداف قدم برداریم میسر نخواهد بود.

مسئول بنیاد فرهنگ واندیشه انقلاب اسلامی با بیان این مطلب تصریح می‌کند: «گام‌های بعدی رئیس‌جمهور این است که آن زیرساخت‌های نظری لازم برای تولید نرم‌افزار و علوم مورد نیاز برای اداره کشور را در عرصه‌های فرهنگ و سیاست و اقتصاد فراهم نماید. متاسفانه ما در زمینه الگوهای پیشرفت کشور و نظامات فرهنگی، سیاسی، اقتصادی و خرده نظام‌ها و زیرنظام‌های تابع این نظامات اصلی به دلیل عدم اعتقاد بسیاری از مسئولان قوه مجریه در طول ۴۰ سال اول نتوانستیم قدم‌های خوبی برای تولید این نظامات و نرم‌افزارها برداریم. لذا یک کار عقب افتاده‌ای است که بر دوش رئیس‌جمهور آینده خواهد بود و بعد از اینکه این نظامات و الگوها شکل گرفت. نهادسازی‌ها و اصلاح دستگاه‌های موجود و ایجاد نهادهای انقلابی بر اساس نیازهای انقلاب اسلامی جزء دستور کار رئیس‌جمهور آینده است.»

وی در ادامه تاکید می‌کند: « اگربخواهیم مناسب با گام دوم انقلاب از رئیس‌جمهور آینده توقع داشته باشیم، رئیس‌جمهور باید این قدم‌هایی را که عرض کردیم یکی پس از دیگری با قاطعیت، قدرت و سرعت و شتابنده و نه شتاب‌زده بردارد.»

مردم دنبال مدیر قوی و کارآمدند نه اسامی و جناح‌ها
«در مورد مسئله‌ مشارکت، که بعضی نگرانند مشارکت کم خواهد شد. بنده به نظرم این جور می‌رسد که در مشارکت مردم -حالا گروه‌های خاص را کار نداریم؛ یک گروه ممکن است دنبال فلان اسم یا فلان جناح یا فلان عنوان باشند؛ این‌ها را کار نداریم- عامّه مردم و عموم مردم دنبال اسم این و آن نیستند؛ عامّه‌ مردم دنبال این هستند که ببینند چه کسی دارای یک مدیریّتی است، [دارای] یک قوّت عمل یا قوّت اراده‌ای است، [دارای] یک کارآمدی‌ای است که می‌تواند مشکلات کشور را از میان بردارد؛ دنبال این هستند. اینکه حالا چه کسی با چه نامی، با چه عنوانی و از چه جناحی وارد میدان بشود، برای عموم مردم مطرح نیست؛ برای گروه‌های خاص چرا، امّا برای عموم مردم نخیر. اگر نامزدهایی که امروز در صحنه‌اند بتوانند بیان کنند و به مردم نشان بدهند که دارای این کارآمدی هستند، مردم پای صندوق‌ها هم می‌روند و مشارکت بالایی هم خواهد بود ان‌شاءالله به توفیق الهی. مهم این است که نامزدها بتوانند مردم را قانع کنند، مردم را به این نتیجه برسانند که این آقا یا این اشخاص می‌توانند کشور را اداره کنند، مدیرند، مدبّرند، باصداقتند؛ باید صداقت افراد شناخته بشود و کسانی باشند که دردهای جامعه را بشناسند.» (رهبر معظم انقلاب اسلامی ۶/۳/۱۴۰۰)

پارازیت روی مسائل اصلی مردم
یکی از چالش‌هایی که در انتخابات‌های اخیر به شدت روی تصمیم مردم در انتخابات‌ها اثر سوء داشته، پارازیت‌انداختن روی مسائل اصلی آنها بوده است.
رضا محمدی، فعال فرهنگی اجتماعی در این باره به گزارشگر روزنامه کیهان می‌گوید: «برخی مسئولان فعلی که عملکرد ضعیف آنها در طول ۸ سال گذشته زندگی مردم را به شدت مختل کرده بدون اشاره به عملکرد تاسف‌بار خود خطاب به نامزدهای ریاست جمهوری می‌گویند؛ نامزدها در مناظرات و گفت‌وگوها نظر خودشان را درباره فضای مجازی و سیاست خارجی و... بگویند! این اظهارات در حالی صورت می‌گیرد که همین جریان با عوض کردن مسائل اصلی مردم در انتخابات‌های گذشته، مردم را فریب دادند و امروز با شرایط غیرقابل دفاعی مواجه هستیم.»

رهبر انقلاب ۶ خرداد ماه امسال خطاب به چنین اظهاراتی می‌فرمایند: «مسئله‌ اصلی مردم فضای مجازی و سیاست خارجی و ارتباط با این دولت و آن دولت نیست؛ مسئله‌ اصلی مردم چیزهای دیگر است؛ مسئله‌ اصلی مردم بیکاری جوان‌ها است، مسئله‌ اصلی مردم معیشت طبقات ضعیف جامعه است، مسئله‌ اصلی مردم مافیای وارداتی است که کمر تولید داخلی را می‌شکند، مسئله‌ اصلی مردم سیاست‌های غلطی است که فلان جوان مبتکر را که می‌تواند کار انجام بدهد مأیوس می‌کند.

[اینها را] می‌شنویم؛ بنده گزارش‌های متعدّدی دارم که یک شخصی یا یک جمعی با انگیزه وارد می‌شوند، یک کار مهمّی را شروع می‌کنند، یک تولیدی را انجام می‌دهند، بعد به جای اینکه این تولید تشویق بشود و محصول خریداری بشود، ناگهان می‌بینیم که درِ واردات باز شد و مشابه این تولید وارد شد! اینها را بیچاره می‌کنند. این‌ها کشاورز را بیچاره می‌کنند.»

تولید کنندگان برای تولید یک محصول رنج‌ها و مشکلات زیادی را متحمل می‌شوند و حقیقتاً زحمت می‌کشند، اما اگر مسئول و سیاستگذار دولتی اعتقادی به تولید نداشته باشد، تولیدکننده را به خاک سیاه می‌نشانند؛ سود زحمت او را به جیب دلّالان می‌ریزند.

محمدی در پایان تحلیل خود اظهار می‌دارد: « همان طور که کارشناسان برجسته اقتصادی از گروه‌های مختلف اذعان کرده‌اند؛ مسائل اصلی مردم این مسائل است؛ کسی می‌تواند کشور را به حرکت دربیاورد که بخواهد و بتواند با این‌ها مقابله کنند. اگر زمامدار قوّه‌ مجریّه کسی باشد که بتواند این مسائل را حل و فصل کند بسیاری از مسائل دیگر هم به تبع آنها حل خواهند شد.»

منبع : خبرگزاری مهر


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار مجازی

واکسن ندادند، ساخیتم

واکسن ندادند، ساخیتم
2021-06-15T09:51:41+04:30
علیرضا وهاب‌زاده مشاور وزیر بهداشت طی توییتی نسبت به خبر مجوز مصرف گرفتن واکسن کوو ایران طی توییتی در صفحه شخصی خود واکنش نشان داد.

کار ویروس تمام است

کار ویروس تمام است
2021-06-15T09:38:26+04:30
واکسن کوو ایران برکت محصول ستاد اجرایی فرمان حضرت امام‌(ره) مجوز مصرف عمومی گرفت؛ طبق اعلام وزیر بهداشت هفته‌آینده واکسیناسیون سراسری آغاز می‌شود.

پیچ سروصدای رقابت انتخاباتی مصلحی روی فرکانس مرحوم هاشمی چرخید

پیچ سروصدای رقابت انتخاباتی مصلحی روی فرکانس مرحوم هاشمی چرخید
2021-06-14T16:51:45+04:30
هر چه به روز ۲۸ خرداد نزدیک‌تر می‌شویم، پیچ سر و صدای رقابت نامزدها و حواشی آنها بیشتر باز می‌شود. اصلاً انگار خاصیت روزهای آخر و دم رأی‌گیری همین است.

مافیای اقتصادی، شریک دزد و رفیق قافله دولت‌ها

مافیای اقتصادی، شریک دزد و رفیق قافله دولت‌ها
2021-06-14T09:05:03+04:30
رواج واردات، قاچاق، دلالی و واسطه‌گری را باید مهم‌ترین مانع تولید ملی دانست و برنامه واقعی و مشخص نامزدهای ریاست جمهوری را برای حل هر کدام از اینها مطالبه کرد.

به جای حسرت، ائمه‌وار زندگی کنیم

به جای حسرت، ائمه‌وار زندگی کنیم
2021-06-13T16:05:07+04:30
مواردی گذرا در این گزارش در باب نکات تربیتی مطرح شده که خواندن آن در دنیایی که از شروع روز دختر تا چند روز بعد از آن فقط آهنگ و کلیپ و استیکر است است که فجاز...

تواضع مقام معظم رهبری در مقام ریاست‌جمهوری

تواضع مقام معظم رهبری در مقام ریاست‌جمهوری
2021-06-13T11:38:25+04:30
کانال تلگرامی مرکز اسناد انقلاب اسلامی برشی از خاطرات حمید سبزواری را درباره تواضع مقام معظم رهبری در مقام ریاست‌جمهوری منتشر کرد.

کمبود و گرانی دارو!

کمبود و گرانی دارو!
2021-06-12T09:58:23+04:30
نایب‌رئیس انجمن داروسازان ایران گفت: متاسفانه در حال حاضر کمبودهای دارویی بیداد می‌کند و طی ۱۰ تا ۱۵ سال اخیر هیچگاه به اندازه امروز کمبود دارو نداشتیم.

ایران در انتظار گشت ارشاد مدیران

ایران در انتظار گشت ارشاد مدیران
2021-06-09T12:11:44+04:30
دومین مناظره انتخاباتی نامزدهای ریاست‌جمهوری روز گذشته با موضوعات فرهنگی، اجتماعی و سیاسی در فضایی آرام‌تر آغاز شد، اما هر چه به بخش‌های پایانی نزدیک شد، اظ...

مشارکت در انتخابات به نفع همه علاقه‌مندان به ایران خواهد بود

مشارکت در انتخابات به نفع همه علاقه‌مندان به ایران خواهد بود
2021-06-08T12:26:51+04:30
رئیس مجلس شورای اسلامی با دعوت از مردم برای شرکت در انتخابات پیش رو نوشت: مشارکت هر چه بیشتر در انتخابات به نفع همه علاقه‌مندان به ایران خواهد بود.

با گرانی‌های دستوری بین مردم و صندوق رأی دیوار نکشید!

با گرانی‌های دستوری بین مردم و صندوق رأی دیوار نکشید!
2021-06-08T08:35:26+04:30
علی‌رغم وعده‌های دولت، مردم در هفته‌های اخیر با موج تازه و سنگینی از گرانی مواجه شده‌اند. گرانی‌هایی مشکوک و قابل تأمل که گویا به‌دنبال دیوار کشیدن میان مردم...

طرح فضای مجازی، موضع مجلس نیست

طرح فضای مجازی، موضع مجلس نیست
2021-06-07T13:22:06+04:30
احمد امیر آبادی فراهانی نماینده مردم قم طی توییتی نسبت به طرح فضای مجازی که برخی آن را به مجلس نسبت داده‌اند، واکنش نشان داد.

پایتخت بدون مدیریت میدانی‌!

پایتخت بدون مدیریت میدانی‌!
2021-06-07T08:42:09+04:30
در روز نخست آتش‌سوزی مهیب پالایشگاه تهران هیچ یک از مدیران شهری برای مدیریت میدانی در محل حادثه حاضر نشدند.

توصیه برای مطالعه کتاب «سه سال ستیز مرجعیت شیعه در ایران»

توصیه برای مطالعه کتاب «سه سال ستیز مرجعیت شیعه در ایران»
2021-06-02T16:28:47+04:30
عزت‌الله مطهری (عزت شاهی) مبارز باسابقه برای مطالعه کتاب «سه سال ستیز مرجعیت شیعه در ایران» در نشست معرفی و بررسی این کتاب، توصیه‌هایی را ارائه داد.

هوشیارباش انتخاباتی

هوشیارباش انتخاباتی
2021-06-02T08:28:49+04:30
مواجهه محاسبه نشده با کاندیدای رقیب، خطر دوقطبی‌سازی فضای‌عمومی برای تغییر صورت مسأله انتخابات را تقویت می‌کند.

ماجرای عجیب دو شهید همنام

ماجرای عجیب دو شهید همنام
2021-06-01T10:49:06+04:30
 کانال تلگرامی فاطمیون با انتشار عکس دو شهید همنام به نام «سید مصطفی موسوی»، ماجرای عجیب نام و شهادت این دو شهید جوان را توضیح داد.

ناتوانی مدیریت شهری در ایجاد درآمد پایدار

ناتوانی مدیریت شهری در ایجاد درآمد پایدار
2021-05-31T11:22:17+04:30
در دوره پنجم مدیریت شهری هیچ اقدام جدیدی برای ایجاد درآمدهای پایدار در پایتخت شکل نگرفته است.

آسیب‌های اجتماعی چگونه به حاشیه رفت؟!

آسیب‌های اجتماعی چگونه به حاشیه رفت؟!
2021-05-30T09:02:32+04:30
در 8 سال گذشته با اینکه آمارها نشان می‌دهد اعتیاد و مواد مخدر یکی از آسیب‌های پرتکرار و مهم در کشور بوده اما برنامه‌ریزی‌ها به سمت کاهش مصرف پیش نرفته است.

سیاست تبلیغاتی دشمن در انتخابات چگونه است؟

سیاست تبلیغاتی دشمن در انتخابات چگونه است؟
2021-05-29T13:55:39+04:30
صفحه توئیتر khamenei.ir منتسب به دفتر حفظ و نشر آثار مقام معظم رهبری به نقل از ایشان سیاست تبلیغاتی دشمن در انتخابات را شرح داد.

شما عضو شورای شهر می‌شوید نه رئیس‌کشور!

شما عضو شورای شهر می‌شوید نه رئیس‌کشور!
2021-05-29T11:28:57+04:30
در این گزارش به وعده‌هایی که نامزدهای انتخابات شوراهای شهر و روستا می‌دهند می‌پردازیم؛ وعده‌هایی که بسته به بزرگی و کوچکی شهرها و همچنین روستاها تفاوت دارد.

آخرین میخ بر تابوت جنگل‌ها

آخرین میخ بر تابوت جنگل‌ها
2021-05-29T11:28:56+04:30
در دو ماهه ابتدایی سال ۱۴۰۰، ۲۷۰۰ فقره آتش‌سوزی در جنگل‌ها و مراتع به وقوع پیوسته است و بر اساس کزارش «فائو» سالانه ۶۵۰۰ هکتار از عرصه‌های جنگلی در پی حریق ع...

چگونه یک فرآیند معیوب اهداف خوب را به حاشیه می‌برد؟

چگونه یک فرآیند معیوب اهداف خوب را به حاشیه می‌برد؟
2021-05-29T09:35:11+04:30
صحنه‌های ناراحت‌کننده از تلاشهای برخی افراد برای حضور یافتن در لیست نهایی شورای ائتلاف، ناظران دلسوز را نگران می‌کند که مبادا به بهانه خدمت، ادبیات لابی‌گری ...

عرضه دلار در صرافی ملی ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ تومان ارزان‌تر از بازارآزاد

عرضه دلار در صرافی ملی ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ تومان ارزان‌تر از بازارآزاد
2021-05-26T16:01:13+04:30
اختلاف قیمت بین ارز بازار آزاد و ارز عرضه شده توسط بانک مرکزی در صرافی‌های امین بانکی و زمینه سودجویی افرادی خاص را فراهم کرده است.

به بهانه بازگشت کارخانه رشت الکتریک به بازنشستگان

به بهانه بازگشت کارخانه رشت الکتریک به بازنشستگان
2021-05-26T13:21:29+04:30
 رشت الکتریک که در سال ۸۰ و در دوره خاتمی به ثمن بخس واگذار و پس از مدت کوتاهی ویران و غارت شده بود،  پیرو دستور رئیس قوه قضاییه به صندوق بازنشستگی کشوری باز...

به مناسبت بازگشت کارخانه رشت الکتریک به بازنشستگان

به مناسبت بازگشت کارخانه رشت الکتریک به بازنشستگان
2021-05-26T12:54:47+04:30
 رشت الکتریک که در سال ۸۰ و در دوره خاتمی به ثمن بخس واگذار و پس از مدت کوتاهی ویران و غارت شده بود،  پیرو دستور رئیس قوه قضاییه به صندوق بازنشستگی کشوری باز...

کارنامه ۸ ساله دولت به روایت ۱۰ شاخص مهم اقتصادی

کارنامه ۸ ساله دولت به روایت ۱۰ شاخص مهم اقتصادی
2021-05-25T17:15:01+04:30
در این گزارش به چند نمونه از عملکردهای اقتصادی خسارت‌بار و تاسف برانگیز دولت‌های یازدهم و دوازدهم پرداخته شده است.

آشنایی اجمالی با نامزدهای انتخاباتی

آشنایی اجمالی با نامزدهای انتخاباتی
2021-05-25T15:15:25+04:30
در این اینفوگرافیک به صورت اجمالی به معرفی نامزدهای انتخابات ریاست‌ جمهوری ۱۴۰۰ پرداختیم.

پنجمین واکسن ایرانی کرونا کد اخلاق گرفت

پنجمین واکسن ایرانی کرونا کد اخلاق گرفت
2021-05-24T12:00:56+04:30
کیانوش جهانپور رئیس مرکز اطلاع رسانی وزارت بهداشت از دریافت کد اخلاق و ورود پنجمین واکسن ایرانی به فاز مطالعات بالینی خبر داد.

تبریک اینستاگرامی ظریف برای آزادسازی خرمشهر

تبریک اینستاگرامی ظریف برای آزادسازی خرمشهر
2021-05-24T11:06:57+04:30
محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه در صفحه اینستاگرامی خود فرارسیدن سالروز آزادسازی خرمشهر را تبریک گفت.

الگویی الهام‌بخش برای مقاومت و پیروزی در همه جبهه‌ها

الگویی الهام‌بخش برای مقاومت و پیروزی در همه جبهه‌ها
2021-05-24T10:13:51+04:30
فتح خرمشهر نه فقط یک مناسبت در تقویم و نه صرفا یک واقعه نظامی و جنگی، بلکه یک پدیده والای تاریخی و فرهنگی است.

توصیه رهبر انقلاب درباره کدورت انتخاباتی

توصیه رهبر انقلاب درباره کدورت انتخاباتی
2021-05-23T18:07:14+04:30
مهدی فضائلی معاون دفتر حفظ و نشر آثار رهبر انقلاب با انتشار سخنی از مقام معظم رهبری در توئیتی نسبت به کدورت انتخاباتی توصیه‌ای را پیشنهاد داد.
X فیلم جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)