میرنیوز

رژیم‌صهیونیستی بیش از ۱۱ روز نتوانست با مقاومت فلسطین بجنگد

رژیم‌صهیونیستی بیش از ۱۱ روز نتوانست با مقاومت فلسطین بجنگد 2021-05-22T16:53:28+04:30

به گزارش خبرگزاری مهر، صبح نو نوشت: جنگ غزه پس از ۱۱روز تجاوزات متوالی و مستمر رژیم‌صهیونیستی و شهادت بیش از ۲۳۰فلسطینی به پایان رسید تا بار دیگر نشان‌دهنده پیروزی و عزم راسخ مردم غزه و فلسطین در برابر تجاوزات رژیم‌صهیونیستی باشد. رژیم‌صهیونیستی در طول این ۱۱روز به این نتیجه رسید که گروه فلسطینی حماس سد ذهنی ترس از جنگ با رژیم اسرائیل درون گروه‌های مقاومت را شکست و با کار اطلاعاتی وسیع موفق شد به زیرساخت‌های این رژیم ضرباتی وارد کند و این موضوع را به اثبات برساند که رژیم‌صهیونیستی توانایی جنگ طولانی‌مدت را ندارد، ازاین‌رو مصر را واسطه و میانجی قرار داد تا آتش‌بس شکل گیرد تا آتش اختلافات سیاسی و داخلی رژیم اسرائیل وخیم‌تر از گذشته نشود.

رژیم اسرائیل پس از ۱۱روز حملات شدید به مردم مظلوم غزه و واکنش‌های موشکی مقاومت حماس و فلسطین بالاخره عقب‌نشینی کرد تا بار دیگر تجربه تلخ شکست جنگ ۳۳روزه در لبنان، جنگ ۲۲روزه غزه را برای خود یادآور شود و به این نکته دست یافت که نیروهای مقاومت فلسطین توان داخلی و بومی برای ساخت موشک و راکت را به دست آورده و موازنه قدرت را از سنگ به موشک تغییر دادند. باید گفت که فلسطینیان با انتفاضه قدس و عملیات غزه که گروه‌های مقاومت در آن سنگ تمام گذاشتند، آرمان فلسطین روزگار سخت و تلخ گذشته را پشت سر گذاشت و فتح بزرگی را در آتش‌بس روز جمعه به دست آورد. به گفته ارتش صهیونیستی، از زمان آغاز تنش کنونی، ۴۰۷۰موشک از غزه به‌سمت اراضی اشغالی شلیک شده که ۶۱۰موشک در داخل نوار سقوط کرده است.
تحلیلگران معتقدند عملیات شمشیر قدس توانمندی‌های کیفیتی گروه‌های فلسطینی را ارتقا داده و روند درگیری‌ها از حیث سیاسی و استراتژیک به نفع مقاومت پیش رفت و رژیم اشغالگر را مجبور به پذیرش آتش‌بس کرد. همچنین عملیات شمشیر قدس برای اولین‌بار سیاست بازدارندگی و موازنه وحشت را برقرار کرد.
تحلیلگران اسرائیلی مخالف سیاست‌های نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم اشغالگر هم می‌گویند که تل‌آویو و سراسر اراضی اشغالی در تیررس قرار گرفته‌اند و همین امر محاسبات فرماندهان نظامی و سیاسی رژیم را به‌هم‌ریخته و فشارهای داخلی برای دولت این رژیم را دوچندان کرده است. اقدام نتانیاهو در اعلام آتش‌بس یک‌طرفه به‌وضوح پرده از شکست و بی‌سروسامانی و پراکندگی در این رژیم برمی‌دارد.
برای اولین‌بار ابوعبیده و همرزمانش دست بالا و نقش تعیین‌کننده در پذیرش آتش‌بس داشتند و این خود، تحولی استراتژیک به حساب می‌آید که همه برنامه‌ها و نقشه‌های صهیونیست و آمریکا را در خصوص معامله قرن و پروژه سازش را به هم ریخت.
ابوعبیده، سخنگوی گردان قسام می‌گوید: مقاومت برای دفاع از قدس با شرف و اراده و اقتدار برخاست و به نیابت از امت اسلامی عملیات شمشیر قدس را آغاز کرد. عملیات مقاومت سراسر فلسطین را از حیفا تا رامون پوشش داد اما آتش‌بس را پذیرفت تا رفتارهای رژیم اشغالگر را تحت نظر بگیرد و به سران این رژیم بفهماند که طرح حمله موشکی همچنان روی میز است. هواداران مقاومت هم در منطقه این پیروزی را جشن گرفته و یاد حماسه‌های محور مقاومت در جبهه‌های فلسطین، لبنان، سوریه، عراق و یمن را گرامی داشتند.
۱۱روز از پرافتخارترین روزهای فلسطین سپری شد و در آن جبهه داخلی از غزه و کرانه باختری گرفته تا قدس و اراضی۴۸ همه و همه دوشادوش هم با رژیم اشغالگر مبارزه کردند. در این ۱۱روز باوجود تلاش‌ها و ترفندها برای انحراف افکارعمومی، ملت‌های عرب و مسلمان ثابت کردند که هدف، مسجدالاقصی است.
هرچند آتش‌بس اعلام‌شده اما گردان‌های قسام دیروز ویدیویی از آماده‌باش مبارزانش در داخل تونل‌های غزه را در جریان نبرد «شمشیر قدس» منتشر کرد تا در صورت گستاخی‌های دوباره رژیم‌صهیونیستی آمادگی مبارزاتی خود را به نمایش گذاشته باشند. «عزت الرشیق» عضو دفتر سیاسی جنبش حماس اندکی پس از آغاز آتش‌بس در غزه به مقامات رژیم‌صهیونیستی هشدار داد که به خشونت‌های خود در قدس اشغالی پایان دهند و تاکید کرد که «دستان این جنبش همچنان روی ماشه است».
گفتنی است، کابینه رژیم‌صهیونیستی پس از ۱۱روز ناتوانی در متوقف کردن حملات موشکی گروه‌های مقاومت در غزه، پنجشنبه‌شب در یک نشست سه‌ساعته با اجماع با آتش‌بس موافقت کرد. اعلام آتش‌بس یک‌جانبه رژیم‌صهیونیستی نتیجه شکست مفتضحانه، ارتش رژیم اسرائیل در تلاش برای حذف نیروهای مقاومت اسلامی در صحنه عملیاتی بود. اکنون باید توجه داشت که آتش‌بس روز جمعه به معنای پایان قدرت نتانیاهو از چرخه قدرت و ازدست‌رفتن جایگاه او در معادلات سیاسی برای همیشه است.

یوسف اللداوی: «جمعه پیروزی» ملت فلسطین در تاریخ ثبت شد
«مصطفی یوسف اللداوی» کارشناس فلسطینی با بیان اینکه آتش‌بس جنگ غزه از سوی رژیم‌صهیونیستی، پیروزی بزرگی برای قدس است، عنوان کرد: به‌راستی که جمعه بزرگی است، جمعه پیروزی است، جمعه‌ای که آرزوها بر وفق مراد خود رسید. همانند شب قدر، یک فلق و سپیده‌دم روشن، گویی یک عید است، گویی شکوفه‌ها سربرآوردند، روی یک درخت بزرگ و ریشه‌دار، خورشید به بالاترین روشنایی خود رسیده است، این جمعه، جمعه‌ای مبارک است برای ما و همه فلسطینی‌ها، جمعه‌ای که خیر و لطف الهی در آن است و سایه ظلم و تباهی در حال زدودن است، گویی اتفاق بزرگی روی داده است، مردان شجاعی که یک‌صدا کلمه وطن و وفاق ملی را سر می‌دهند، امروز روز انسانیت و اسلامیت است، ما به آرزوهای‌مان رسیدیم، آرزویی که چندین دهه به دنبال آن هستیم، این جمعه، روز عزت و پیروزی است که می‌توان برای فرزندان و نوه‌های دیگرمان خاطره‌انگیز باشد.
این کارشناس مسائل فلسطین با اشاره به اینکه روز جمعه، بیانگر پیروزی واقعی برای ملت فلسطین است، تصریح کرد: پس از یک سکوت طولانی و با یک ثبات قدم استوار و عزت‌نفس توانستیم به خوشبختی‌ای که می‌خواهیم دست یابیم، به‌راستی که پیروزی نهایی نزدیک است، امروز را می‌توان روز خدا و تحقق وعده‌های او هم دانست. خدایا تو را شکر می‌کنیم به‌خاطر این فضل و کرمی که به ما عنایت کردی. دشمن به خیال خودش به سرزمین ما حمله کرد اما پایه‌های ظلم او فروپاشید و ما به پیروزی بزرگی دست یافتیم. گویی نسیم الهی بر سرزمین ما تابید و پایه‌های ظلم از دیار ما برچیده شد. دشمن نتوانست به رویاهای خودش دست یابد و با وجود حملات و تجاوزات گسترده به سرزمین ما شکست خورد. امروز فلسطینیان و مسلمانان جهان شاد و خوشحال هستند که وعده الهی تحقق یافت و دشمن یک‌بار دیگر شکست را تجربه کرد.
وی ادامه داد: مردم فلسطین با اتکای به خدا و نیروی مقاومت توانستند سرزمین خود را از دست دشمنان در امان نگه دارند، امروز روز فخر ماست. شادمان هستیم از این پیروزی و جشن می‌گیریم، این پیروزی را، به این پیروزی افتخار می‌کنیم چراکه ما در راه رسیدن به پیروزی نهایی ثابت‌قدم هستیم. با وجودی که دشمن مردان، زنان و کودکان زیادی را در سرزمین ما به شهادت رساند اما نتوانست ذره‌ای در اراده مقاومت مردم فلسطین سستی ایجاد کند، پیروزی نهایی‌ای که همان آزادی فلسطین است، از آن ماست و این جمعه بزرگ را نیز فراموش نمی‌کنیم و این پیروزی را همیشه فریاد می‌زنیم.

منبع : خبرگزاری مهر


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار مجازی

سرمایه‌ای که در «سعدآباد» و «وین» برباد رفت!

سرمایه‌ای که در «سعدآباد» و «وین» برباد رفت!
2021-09-20T10:41:54+04:30
قطعی برق‌های مکرر در تابستان امسال مشکلات عدیده‌ای به وجود آورد در حالی‌که مقام معظم رهبری راه برون‌رفت از این چالش را از ۱۷ سال پیش ارائه داده بودند.

طرح نشان ایرانی، پُز کالای داخلی است

طرح نشان ایرانی، پُز کالای داخلی است
2021-09-19T16:21:43+04:30
طرح نشان ایرانی ۲ به منظور تبلیغ و معرفی کالای ایرانی و تولیدکننده‌های ایرانی در حوزه شرکت‌های دانش‌بنیان با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد برگزار شد. اما داستان ای...

میلیون‌ها نفر در جهان زباله‌های رها شده را جمع کردند

میلیون‌ها نفر در جهان زباله‌های رها شده را جمع کردند
2021-09-19T13:15:07+04:30
از سال ۲۰۱۸ تا کنون مردم مختلفی از سراسر دنیا در روز ۱۸ سپتامبر، زباله‌های رها شده در شهرها و طبیعت را جمع‌آوری می‌کنند.

کارتونیست، جراح دمل چرکین مسائل است

کارتونیست، جراح دمل چرکین مسائل است
2021-09-18T19:08:29+04:30
گروه مجله مهر، به مناسبت روز جهانی کارتون با عباس گودرزی، طراح کاریکاتورهای سیاسی و خبرساز رسانه به گفتگو نشست.

کارتونیست جراح دمل چرکین مسائل است

کارتونیست جراح دمل چرکین مسائل است
2021-09-18T17:21:53+04:30
گروه مجله مهر، به مناسبت روز جهانی کارتون با عباس گودرزی، طراح کاریکاتورهای سیاسی و خبرساز رسانه به گفتگو نشست.

لدفا! فارسی را پاس بداریم...

لدفا! فارسی را پاس بداریم...
2021-09-18T11:21:46+04:30
امروز در تقویم ایرانی روز شعر و ادب فارسی و روز بزرگداشت استاد سید محمدحسین شهریار است، اما چه بلایی دارد سر زبان اصیل و فصیح فارسی می‌آید؟

واکسیناسیون به نسل قرص و محکم دهه شصت رسید / ای بلاکش دهه شصتی!

واکسیناسیون به نسل قرص و محکم دهه شصت رسید / ای بلاکش دهه شصتی!
2021-09-17T13:15:05+04:30
بالاخره بعد از ماه‌ها چشم انتظاری دهه شصتی‌ها، از ۲۲ شهریور نوبت واکسیناسیون این نسل به اصطلاح خودشان «سوخته» شروع شد.

دختری که با اینستاگرامش رژیم صهیونیستی را شکست داد

دختری که با اینستاگرامش رژیم صهیونیستی را شکست داد
2021-09-16T15:08:37+04:30
 مجله «تایم» نام منی الکرد و محمد الکرد را در بین ۱۰۰ چهره تأثیرگذار ۲۰۲۱ منتشر کرده است. این خواهر و برادر کسانی بودند که توانستند جنایت رژیم صهیونیستی در م...

شکوفایی مذهب تشیع و نقش آن روی سکه‌های سلاطین

شکوفایی مذهب تشیع و نقش آن روی سکه‌های سلاطین
2021-09-16T13:35:14+04:30
گنجینه سکه موزه آستان قدس رضوی از جمله گنجینه‌های پرباری است که در آن بیش از 75 هزار سکه از دوره‌های مختلف و کشورهای مختلف وجود دارد.

من تونل را حفر کردم

من تونل را حفر کردم
2021-09-15T14:23:42+04:30
صبح امروز وکیل یکی از زندانیان فلسطینی که از زندان اسرائیل فرار کرده بودند در گفت و گو با رسانه الجزیره، روایت فرار را از زبان طراح اصلی نقل کرده است.

تصور دنیای بدون گلزار!

تصور دنیای بدون گلزار!
2021-09-15T12:22:19+04:30
روز گذشته ویدئویی منتشر شد که از چند نوجوانان دختر و پسر پرسیده شد «دنیای بدون محمدرضا گلزار را تصور کنند». واکنش این نوجوانان موجی از واکنش کاربران را در فض...

آنلاین بودن تنها شرط حضور در «تکیه» است

آنلاین بودن تنها شرط حضور در «تکیه» است
2021-09-14T18:15:36+04:30
کرونا شکل برگزاری مراسم‌های محرم را تغییر داد و باعث شد در پس خلاقیت‌ها، هم محرم‌های سال‌های کرونایی ماندگار شود و هم مراسم‌های سال‌های قبل دوباره زنده شود. ...

بهانه ای برای عدم واردات واکسن

بهانه ای برای عدم واردات واکسن
2021-09-14T15:22:37+04:30
طی همین چند هفته اخیر بیش از ۲۰میلیون دوز واکسن کرونا وارد کشور شد.

۵ دلیل برای دوری از گوشی‌های هوشمند

۵ دلیل برای دوری از گوشی‌های هوشمند
2021-09-14T14:16:13+04:30
با وجود تمام قابلیت‌های مثبت در گوشی‌های هوشمند، نباید از ضررهای آن غافل شد. الجزیره ۵ دلیل را برای دوری از گوشی‌های هوشمند عنوان کرده که شاید در ظاهر حس نشو...

یک رژیم جعلی همه چیزش جعلی است!

یک رژیم جعلی همه چیزش جعلی است!
2021-09-14T11:48:47+04:30
روز گذشته صفحات اینستاگرام و توئیتر اسرائیل به فارسی عکسی جعلی را به نوید افکاری نسبت داده و منتشر کردند.

روایتی از مظلوم‌ترین شهدای دفاع مقدس

روایتی از مظلوم‌ترین شهدای دفاع مقدس
2021-09-13T14:22:14+04:30
روزنامه جام‌جم گفت‌وگویی با سید جعفر حسینی‌ودیق نویسنده کتاب «مهمانان ام الرصاص» انجام داده؛ کتابی که حکایت از رشادت‌ها و مظلومیت شهدای غواص است.

۶ زندانی فلسطینی چقدر خرج روی دست رژیم صهیونیستی گذاشتند؟ 

۶ زندانی فلسطینی چقدر خرج روی دست رژیم صهیونیستی گذاشتند؟ 
2021-09-13T12:35:31+04:30
در این گزارش، الجزیره به بررسی هزینه‌ ۶ زندانی فلسطینی که هفته گذشته از زندان جلبوع فرار کردند، پرداخته است.

موکب‌های کوچک و دل‌های بزرگ

موکب‌های کوچک و دل‌های بزرگ
2021-09-13T12:08:49+04:30
در هیاهوی بی‌تابی دل‌ها، کانال  «دلنوشته های یک عراقی» در تلگرام، عکس‌هایی از موکب‌های صمیمی کوچکِ دل‌بزرگ‌های عراقی منتشر کرده و دل‌ها را بیشتر هوایی کرده ا...

«زخم کاری» برای دومین بار در توئیتر ترند شد

«زخم کاری» برای دومین بار در توئیتر ترند شد
2021-09-12T16:35:27+04:30
سریال خانگی «زخم کاری» به کارگردانی محمدحسین مهدویان و بازی پررنگ جواد عزتی برای دومین بار ترند توییتر شد.

چگونه بیماران بستری جزایر جنوبی ایران به صفر رسید؟

چگونه بیماران بستری جزایر جنوبی ایران به صفر رسید؟
2021-09-12T13:28:48+04:30
محبوبیت جزیره کیش میان گردشگران، هیچ گاه جزیره را خالی از مسافر نکرد و حتی شرایط قرمز کرونایی هم مانع ورود نشد اما با اعمال اقدامات، تعداد بستری‌های کیش به ص...

شکستن مهر مرجع تقلید بعد از رحلت درست است؟

شکستن مهر مرجع تقلید بعد از رحلت درست است؟
2021-09-12T12:35:32+04:30
فیلم شکستن مهر حضرت آیت‌الله سید محمد سعید حکیم که در رسانه‌ها منتشر شده است، ابهاماتی را در ذهن مخاطب ایجاد کرده که در این گزارش به این رسم پرداخته‌ایم.

عدالتخواهی حاج حیدر

عدالتخواهی حاج حیدر
2021-09-11T16:28:56+04:30
حیدر رحیم پورازغدی، از مجاهدین و مبارزین سیاسی پیش از انقلاب، الهام بخش عدالت خواهی اخلاقی و سازنده بود.

چیزی بیشتر از تخصص نیاز داریم

چیزی بیشتر از تخصص نیاز داریم
2021-09-11T12:28:54+04:30
حالا که چند روزی از ارائه نقدها و نظرها درباره نماهنگ «دهه هشتادی‌ها» می‌گذرد، امیر تیموری، شاعر، خواننده و کارگردان از ملزومات ساخت اثر برای کودک و نوجوان ن...

عملیات تحقیر رژیم صهیونیستی انجام شد

عملیات تحقیر رژیم صهیونیستی انجام شد
2021-09-11T11:49:03+04:30
هدف فرار ۶ زندانی فلسطینی از زندان رژیم صهیونیستی، رسوایی و تحقیر این رژمی بود که با موفقیت انجام شد؛ هرچند که ۴ تن از این جوانان مجددا دستگیر شده‌اند.

ترند امروز ایرانی‌ها در توییتر چیست و چرا؟

ترند امروز ایرانی‌ها در توییتر چیست و چرا؟
2021-09-11T08:32:36+04:30
بالاترین هشتگ توییتر که توسط کاربران ترند شده، هشتگ پنجشیر به تعداد ۱۶۵۰۰ توییت است.

زنگ تردید در بازگشایی مدارس

زنگ تردید در بازگشایی مدارس
2021-09-11T08:32:35+04:30
با توجه به آغاز سال تحصیلی حدود دو هفته آینده، بسیاری از چالش‌ها و مشکلات در سیستم آموزشی پر از ابهام مانده است که برای این منظور گزارش روزنامه همشهری را برر...

اهمیت «هشتگ سازی» چقدر است؟

اهمیت «هشتگ سازی» چقدر است؟
2021-09-11T08:32:34+04:30
حالا که تب هشتگ زدن و جبهه گیری موافقان و مخالفان طالبان در ماجرای پنجشیر داغ است، بد نیست به اهمیت «هشتگ» در فضای مجازی بپردازیم.

خانه‌ای که با ۲ هزار کاغذ نامه ساخته شد

خانه‌ای که با ۲ هزار کاغذ نامه ساخته شد
2021-09-11T08:32:33+04:30
مجله مهر در سال‌مرگ جلال آل احمد با نگاهی به نامه‌نگاری‌های او و همسرش به جریان ساخت بنایی که حالا «خانه موزه جلال و سیمین» است می‌پردازد.

دریچه امید زندانیان فلسطینی فقط باز شدن قفل زندان نیست!

دریچه امید زندانیان فلسطینی فقط باز شدن قفل زندان نیست!
2021-09-07T14:55:29+04:30
چنانچه این قسمت از سریال «فرار از زندان رژیم صهیونیستی»! موفق‌ترین قسمت این سریال دنباله‌دار است، اما مرور قسمت‌های قبلی آن هم خالی از لطف نیست.

واقعیت تصویر جت سرنگون شده در پنجشیر چیست؟

واقعیت تصویر جت سرنگون شده در پنجشیر چیست؟
2021-09-07T11:08:48+04:30
تصویری در فضای مجازی با عنوان جت سرنگون شده پاکستان توسط جبهه مقاومت پنجشیر منتشر شده مربوط به سقوط جنگنده اف -۱۶ آمریکا در آریزونا در سال ۹۷ است.
X فیلم جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)