میرنیوز

اعتماد محرز

اعتماد محرز 2021-04-26T11:56:46+04:30

به گزارش خبرگزاری مهر، وطن امروز نوشت: فاز سوم تزریق واکسن «کوو ایران برکت» به ۲۰ هزار نفر دیروز در حالی آغاز شد که حسینعلی شهریاری، رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس و مینو محرز، عضو ستاد ملی مقابله با کرونا از جمله داوطلبانی بودند که با اطمینان کامل از اثربخشی واکسن «کوو ایران برکت» آن را تزریق کردند. به گزارش «وطن‌امروز»، وعده مسؤولان ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) نسبت به انجام فاز نهایی کارآزمایی بالینی واکسن «کوو ایران ‌برکت» در هفته نخست اردیبهشت، دیروز با تزریق این واکسن به داوطلبان محقق شد؛ تحقق وعده‌ای پرافتخار که حاصل تلاش‌های بی‌وقفه و شبانه‌روزی دانشمندان ایرانی در شرایط سخت تحریم و اعتقاد به خودباوری با تکیه بر توان داخل است، طوری که دانش پزشکی ایران در ساخت واکسن کرونا دنیا را شگفت‌زده کرده است، چرا که اکنون ایران جزو معدود کشورهای سازنده این واکسن در دنیا شناخته می‌شود. دستیابی ایرانیان به واکسن اثربخش کرونای تولید داخل در حالی است که خیلی از کشورها، ناجوانمردانه در فروش واکسن کرونا محدودیت‌هایی را برای کشورمان ایجاد کردند. در چنین شرایطی اما صبح دیروز فاز ۳ مطالعات بالینی واکسن «کوو ایران ‌برکت» با تزریق روی داوطلبان آغاز شد و قرار است در این مرحله جمعیت ۲۰ هزار نفری تحت واکسیناسیون و کارآزمایی بالینی قرار بگیرند. حسینعلی شهریاری رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، مینو محرز استاد دانشگاه و دکتر امیر زرگر استاد دانشگاه، ۳ داوطلب اول تزریق واکسن کرونای کاملاً ایرانی در فاز سوم بودند. دکتر حامد حسینی، مدیر گروه مطالعات بالینی واکسن ایرانی کرونا و مسؤول تیم نظارت بر آزمایش‌های انسانی واکسن کرونا در ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی (ره) دیروز با بیان اینکه ۵ دی‌ماه مجوز مطالعات بالینی را گرفتیم و فاز یک تمام شد، گفت: ۲۵ اسفند مجوز هر ۲ مرحله دوم و سوم را دریافت کردیم و امروز تمام داوطلبان فاز دوم وارد مطالعه شدند. تاکنون ۲۸۰ داوطلب تزریق اول را انجام داده‌اند و برای ۳۰ درصد دوز دوم نیز تزریق شده است. حسینی افزود: امروز (دیروز) فاز سوم را به طور رسمی آغاز می‌کنیم و روی جمعیت ۲۰ هزار نفری در ۶ شهر مطالعات آغاز خواهد شد. با این وجود ۱۱ هزار و ۵۰۰ نفر از تهران و کرج و مابقی از ۴ شهر بوشهر، اصفهان، مشهد و شیراز تحت مطالعات فاز ۳ قرار می‌گیرند. وی افزود: ثبت‌نام برای شرکت در کارآزمایی بالینی فاز سوم آغاز شده و تاکنون چندین هزار نفر داوطلب شده‌اند. حسینعلی شهریاری، رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی که جزو ۳ داوطلب اول تزریق واکسن در فاز سوم بود نیز با بیان اینکه باید از ستاد اجرایی فرمان حضرت امام تشکر کنم که کار بزرگی انجام داد که مایه افتخار ایران اسلامی است، گفت: از ابتدا اعلام کردم واکسن خارجی استفاده نمی‌کنم و منتظر واکسن تولید داخل می‌مانم، مخصوصاً واکسن برکت، چون اعتقاد داشتم واکسنی که جوانان متخصص ما تولید می‌کنند از بهترین‌ها در دنیا خواهد بود. امیدوارم طبق قول آقای مخبر هر چه سریع‌تر تولید انبوه را داشته باشیم و از تولیدات دیگر نقاط دنیا بی‌نیاز شویم.

واکسن «کوو ایران برکت» یکی از بهترین واکسن‌های کرونای دنیاست

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: واکسن «کوو ایران برکت» یکی از بهترین واکسن‌های دنیا از حیت اثربخشی و ایمنی است. شهریاری در گفت‌وگو با «وطن‌امروز»، با بیان اینکه بنده به عنوان یک پزشک از ابتدای تولید واکسن کرونا در جهان اعلام کردم جز واکسن ایرانی هیچ واکسنی را تزریق نمی‌کنم، گفت: تجربه و توان نخبگان و دانشمندان ایرانی در علم پزشکی به قدری بالاست که اکنون توانسته‌ایم در تولید واکسن در دنیا حرفی برای گفتن داشته باشیم. وی با بیان اینکه اعتماد من به عنوان رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس به ایمن بودن واکسن «کوو ایران برکت» و اثربخشی آن در مقابله با ویروس کرونا تا جایی است که در فاز نهایی تست بالینی این واکسن در کنار دکتر مینو محرز، پزشک و عضو کمیته علمی ستاد ملی مقابله با کرونا همراه با دکتر امیر زرگر، استاد دانشگاه حاضر شدیم واکسن ایرانی کووید برکت را تزریق کنیم، گفت: به همه مردم قول می‌دهم واکسن «کوو ایران برکت» واکسنی مطمئن و اثربخش است و پس از توزیع انبوه، مردم با خاطری آسوده برای ایجاد ایمنی در مقابل کرونا از آن استفاده کنند. رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس خاطرنشان کرد: برخی‌ها با باوری غلط واکسن‌ها یا داروهای خارجی را چون خارجی هستند بر تولیدات مشابه در داخل ترجیح می‌دهند اما باید به این نکته توجه داشت که توان دانشمندان ایرانی در ساخت واکسن و خیلی از داروها بالاتر و کیفیت محصولات تولیدی کشور در این بخش بیشتر و مطمئن‌تر است.

اثربخشی واکسن برکت روی کرونای انگلیسی

محرز نیز درباره اثربخشی این واکسن روی واریانت هندی ویروس گفت: روی واریانت انگلیسی کار شد و واکسن روی آن جواب داد اما هنوز روی واریانت هندی امتحان نکرده‌ایم اما کار خواهد شد. مینو محرز در حاشیه مراسم آغاز مطالعات بالینی فاز ۳ واکسن «کوو ایران برکت» گفت: خوشحالم که ۲ مرحله اول کارآزمایی بالینی واکسن «کوو ایران ‌برکت» با موفقیت طی و اثرگذاری واکسن امتحان شد. وی افزود: من قول داده بودم وقتی مطمئن شوم واکسن برکت مصون است آن را تزریق کنم که امروز تزریق واکسن را در فاز سوم انجام دادم. با افتخار می‌گویم واکسن ایرانی زدم و به مردم قول می‌دهم ایمن‌تر از این واکسن پیدا نخواهند کرد و با خیال راحت می‌توانند از این واکسن استفاده کنند.

محرز درباره اثربخشی این واکسن روی واریانت هندی ویروس گفت: روی واریانت انگلیسی کار شد و واکسن روی آن جواب داد اما هنوز روی واریانت هندی امتحان نکرده‌ایم. یک واریانت جدید است. روی گونه‌های جدید ویروس هندی و آفریقای جنوبی هم کار خواهد شد. وی افزود: بالای ۷۰ تا ۹۰ درصد واریانت شایع در ایران -که نوع بد آن هم هست- همان نوع انگلیسی است که این واکسن روی آن مؤثر است. درباره گونه‌های جدید دیگر هنوز اطلاعات کافی نداریم.

گفتنی است رئیس مرکز اطلاع‌رسانی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) از ثبت‌نام بیش‌از ۳۲ هزار نفر جهت شرکت در فاز سوم کارآزمایی بالینی واکسن «کوو ایران برکت» خبر داد.

مصرف واکسن‌های داخلی از خرداد

مطالعات بالینی فاز ۳ واکسن «کوو ایران برکت» دیروز با تزریق این واکسن به برخی داوطلبان آغاز شد، همچنین قرار است امروز در مراسمی با حضور وزیر بهداشت، فاز ۳ کارآزمایی بالینی واکسن پاستور نیز کلید بخورد. وزیر بهداشت دیروز ضمن اشاره به وضعیت واکسیناسیون کرونا در کشور، درباره رعایت پروتکل‌های بهداشتی گفت: در حال حاضر با وضعیت قرمز و نارنجی در بسیاری از شهرها مواجهیم اما رعایت پروتکل‌ها در همان سطحی است که در شهرهای زرد و آبی مشاهده می‌کنیم. سعید نمکی با اشاره به نگرانی‌هایی که پیرامون ورود ویروس هندی کرونا وجود دارد، گفت: ویروس‌ها پاسپورت نمی‌خواهند و هنر ما این است که ورود ویروس را به تأخیر بیندازیم و نگذاریم موج‌ها روی هم بیفتد و گرفتارمان کند. می‌دانستیم ویروس انگلیسی خواهد آمد اما تلاش کردیم زمان جایگزینی ویروس ووهان که نجیب‌تر بود با این ویروس را به تأخیر بیندازیم‌. برخی ساده‌انگاری‌ها این زمان‌بندی را بهم ریخت و مازندران هنوز از پیک ووهان درنیامده گرفتار ویروس انگلیسی شد. وی افزود: در حال کار روی واکسن هستیم اما فراموش نکنید هندوستان نزدیک به ۱۳۰ میلیون نفر را واکسینه کرد و دادستان هند دستور داد حتی یک واکسن از هند خارج نشود تا خودشان تزریق کنند و از ۵۰۰ هزار دوزی که توسط ما خریداری شده بود تنها ۱۲۵ هزار دوز تحویل داده شد و مابقی اجازه خروج نیافت‌، البته این به معنای عدم تأثیر واکسن نیست اما اینکه فکر کنیم تزریق واکسن جوشن محکمی برای عدم گرفتاری است، غلط است. تمام تلاش ما واردات و تزریق واکسن بیشتر است. نمکی تاکید کرد: فردا (امروز دوشنبه) در مراسم آغاز فاز ۳ کارآزمایی بالینی واکسن پاستور خواهم گفت که ما کجا ایستاده‌ایم و آنهایی که ته دل‌شان ذوق می‌کنند که بفهمند ما عقبیم بدانند اکنون در چه نقطه‌ای هستیم. وی با تاکید بر نظارت بر رعایت پروتکل‌ها، تصریح کرد: با کسی رودربایستی نداشته باشید و با پروتکل‌شکنان مماشات نکنید و جلوی کسی که کارخانه بیماری‌سازی برای شما فراهم می‌کند بایستید. وزیر بهداشت گفت: ما پوشش واکسیناسیون خوبی داریم اما نباید دوره کرونا سبب غفلت از پوشش واکسیناسیون شود. فاز دوم واکسیناسیون ما از امروز آغاز خواهد شد و غیر از کادر بهداشت و درمان از امروز بر واکسیناسیون سالمندان و بیماران خاص متمرکز می‌شویم و از خرداد شاهد مصرف واکسن‌های تولید داخل خواهیم بود. وی افزود: امروز نامه‌ای به وزیر بهداست هند نوشتم. ما شاهد این خیل عظیم بیماری در کشور آنها هستیم. در این نامه گفتم که ما در تحریم چه کشیدیم اما گفتم آماده کمک به آنها هستیم. ما امروز ونتیلاتور و دارو صادر می‌کنیم و حاضریم به نیازمندان هدیه دهیم، اگرچه عده‌ای که تاب ندارند می‌خواهند این مدیریت مقتدرانه را زیر سوال ببرند.

تولید و تحویل ۳۰ میلیون دوز واکسن برکت تا آخر مرداد

رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام از تولید انبوه واکسن «کوو ایران برکت» طی ماه‌های آتی خبر داد و گفت: تا آخر مرداد ۳۰ میلیون دوز واکسن را تولید و تقدیم وزارت بهداشت می‌کنیم. محمد مخبر در جمع خبرنگاران در حاشیه مراسم آغاز فاز ۳ مطالعات بالینی واکسن «کوو ایران برکت» با بیان اینکه تمام خطوط تولید در حال زیر بار رفتن است، گفت: اردیبهشت یک میلیون دوز واکسن را تقدیم وزارت بهداشت می‌کنیم. وی افزود: خرداد بین ۳ تا ۵/۳ میلیون دوز تولید و تقدیم می‌کنیم، میزان تولید در تیرماه به ۱۰ تا ۱۲ میلیون دوز و مردادماه به ۱۲ تا ۱۵ میلیون دوز می‌رسد و به این ترتیب تا آخر مرداد ۳۰ میلیون دوز واکسن تولید و تقدیم وزارت بهداشت می‌کنیم. در شهریور نیز راندمان تولید به ۲۰ میلیون دوز در ماه خواهد رسید که به این ترتیب نیاز داخلی کشور برای واکسیناسیون عمومی تأمین خواهد شد. رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام با بیان اینکه طبق وعده‌ای که داده بودیم در چند ماه آینده مشکل واکسن نخواهیم داشت، گفت: با تلاش جوانان نخبه و مجاهد و متدین این عدد به میزان مورد نظر می‌رسد و امید است این بلا از جامعه بشری محو شود. وی ادامه داد: در چند ماه آینده جزو کشورهایی خواهیم بود که بالاترین میزان واکسن را تولید و تزریق کرده است که از مسیرها و شرکت‌های مختلف داخلی و واردات تأمین می‌شود. دغدغه عمومی واکسن ظرف چند ماه آینده رفع خواهد شد. رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام در پاسخ به پرسشی درباره تأثیر تحریم‌ها بر تأمین مواد اولیه و زیرساختی مورد نیاز تهیه واکسن، گفت: ۲ فاز تولید نیمه‌صنعتی و صنعتی داشتیم که در فاز نخست ظرفیت تولید در حد ۳ تا ۵/۳ میلیون دوز بود و اکنون خط تولید به طور کامل زیر بار است و از همین خط است که یک میلیون دوز در اردیبهشت تولید می‌شود. مخبر ادامه داد: در فاز صنعتی تجهیزات در حال نصب است و ظرفیت تولید ۱۵ میلیون دوز در ماه وجود دارد. برای تأمین بخش زیادی از مواد اولیه که نیاز داشتیم، شرکت‌های دانش‌بنیان بسیج شدند و مشکل حل شد و بخشی را نیز وارد می‌کنیم. به هر حال تحریم‌ها بی‌تاثیر نیست. تمام تمرکز ما بر تولید بوده و بر واردات متکی نبودیم و نقشی در واردات نداشتیم. وی همچنین در پاسخ به اینکه شنیده شد در مقطعی از فاز سوم با مشکل مواجه شدید، گفت: چنین چیزی کذب محض است. از ابتدا هر روز وضعیت بهتر شده و توفیقات روزانه داشته‌ایم. کار به طور غیرقابل تصوری خوب پیش رفته و راندمان کار ۱۰ تا ۱۵ برابر شده است. در هیچ مقطعی مشکلی نداشتیم. رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام درباره علت راه‌اندازی کارخانه جداگانه‌ای برای تولید واکسن گفت: همین الان هم جای دیگری نیست، اگر این ظرفیت در کشور بود این خطوط تولید را راه نمی‌انداختیم. در مجموع تلاش‌های خوبی در حال انجام است. مخبر در پایان گفت: ما از ۶ مسیر تولید واکسن را دنبال می‌کردیم، همه مسیرها به تست انسانی رسیده است. چند روز قبل به شوخی به یکی از دوستان گفتم کار به مرحله‌ای رسیده که تا چند وقت دیگر مردم مثلاً وقتی به سوپرمارکت می‌روند، بگویند که کدام واکسن را می‌خواهند.

منبع : خبرگزاری مهر


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار مجازی

تو مو می‌بینی و کریستیانو پیچش مو!

تو مو می‌بینی و کریستیانو پیچش مو!
2021-06-20T16:58:24+04:30
اقدام کریستیانو رونالدو، مانوئل لوکاتلی و پل پوگبا در کنفرانس خبری با کنار گذاشتن  نوشابه و تبلیغ آب اقدام ارزشمند و تلنگری برای جوانان و علاقمندان به فوتبال...

کنایه جهانپور به حکام عربستان، امارات و بحرین

کنایه جهانپور به حکام عربستان، امارات و بحرین
2021-06-19T13:05:03+04:30
کیانوش جهانپور با اشاره به مشارکت مردم در انتخابات ۲۸ خردادماه، به حکام عربستان، امارات و بحرین طی توییتی در صفحه شخصی خود کنایه زد.

مردم سرنوشت چهارسال آینده کشور را تعیین کردند

مردم سرنوشت چهارسال آینده کشور را تعیین کردند
2021-06-19T10:11:44+04:30
هرچند برآورد نهایی از نظرسنجی‌ها، میزان مشارکت در این دوره را کمتر از دوره‌های پیش نشان می‌داد اما حالا گویا قرار است حضور میلیونی مردم پای صندوق‌های رأی صحن...

۱۲۰دقیقه برای ایران وقت بگذار / تو چراغ خود برافروز

۱۲۰دقیقه برای ایران وقت بگذار /  تو چراغ خود برافروز
2021-06-17T12:31:42+04:30
این دفعه مشارکت در انتخابات ۱۴۰۰ دغدغه‌ اعضای حلقه اولیه تشکیل پویش «خانواده ایران» شد که: «برای انتخابات چه کار کنیم؟»

به عمـل کار برآید به سخندانی نیست!

به عمـل کار برآید به سخندانی نیست!
2021-06-16T09:18:27+04:30
وعده‌محوری به یک رویه عمومی در انتخابات تبدیل شده است اما چیزی که باید به آن توجه شود این است که باید این وعــده‌هـا را با عمـلکردهـا سنجید.

واکسن ندادند، ساختیم

واکسن ندادند، ساختیم
2021-06-15T19:11:48+04:30
علیرضا وهاب‌زاده مشاور وزیر بهداشت طی توییتی نسبت به خبر مجوز مصرف گرفتن واکسن کوو ایران طی توییتی در صفحه شخصی خود واکنش نشان داد.

خسته اما به عشق تو رأی می‌دهم

خسته اما به عشق تو رأی می‌دهم
2021-06-15T19:11:47+04:30
فعالیت کمپین «به عشق تو»، از جمعه گذشته با هدف ترغیب مردم به مشارکت در انتخابات ۱۴۰۰، با حضور ۱۵ نفر از دانش‌آموزان پایِ‌کار با دعوت مربی‌شان شروع شده است.

واکسن ندادند، ساخیتم

واکسن ندادند، ساخیتم
2021-06-15T09:51:41+04:30
علیرضا وهاب‌زاده مشاور وزیر بهداشت طی توییتی نسبت به خبر مجوز مصرف گرفتن واکسن کوو ایران طی توییتی در صفحه شخصی خود واکنش نشان داد.

کار ویروس تمام است

کار ویروس تمام است
2021-06-15T09:38:26+04:30
واکسن کوو ایران برکت محصول ستاد اجرایی فرمان حضرت امام‌(ره) مجوز مصرف عمومی گرفت؛ طبق اعلام وزیر بهداشت هفته‌آینده واکسیناسیون سراسری آغاز می‌شود.

پیچ سروصدای رقابت انتخاباتی مصلحی روی فرکانس مرحوم هاشمی چرخید

پیچ سروصدای رقابت انتخاباتی مصلحی روی فرکانس مرحوم هاشمی چرخید
2021-06-14T16:51:45+04:30
هر چه به روز ۲۸ خرداد نزدیک‌تر می‌شویم، پیچ سر و صدای رقابت نامزدها و حواشی آنها بیشتر باز می‌شود. اصلاً انگار خاصیت روزهای آخر و دم رأی‌گیری همین است.

مافیای اقتصادی، شریک دزد و رفیق قافله دولت‌ها

مافیای اقتصادی، شریک دزد و رفیق قافله دولت‌ها
2021-06-14T09:05:03+04:30
رواج واردات، قاچاق، دلالی و واسطه‌گری را باید مهم‌ترین مانع تولید ملی دانست و برنامه واقعی و مشخص نامزدهای ریاست جمهوری را برای حل هر کدام از اینها مطالبه کرد.

به جای حسرت، ائمه‌وار زندگی کنیم

به جای حسرت، ائمه‌وار زندگی کنیم
2021-06-13T16:05:07+04:30
مواردی گذرا در این گزارش در باب نکات تربیتی مطرح شده که خواندن آن در دنیایی که از شروع روز دختر تا چند روز بعد از آن فقط آهنگ و کلیپ و استیکر است است که فجاز...

تواضع مقام معظم رهبری در مقام ریاست‌جمهوری

تواضع مقام معظم رهبری در مقام ریاست‌جمهوری
2021-06-13T11:38:25+04:30
کانال تلگرامی مرکز اسناد انقلاب اسلامی برشی از خاطرات حمید سبزواری را درباره تواضع مقام معظم رهبری در مقام ریاست‌جمهوری منتشر کرد.

کمبود و گرانی دارو!

کمبود و گرانی دارو!
2021-06-12T09:58:23+04:30
نایب‌رئیس انجمن داروسازان ایران گفت: متاسفانه در حال حاضر کمبودهای دارویی بیداد می‌کند و طی ۱۰ تا ۱۵ سال اخیر هیچگاه به اندازه امروز کمبود دارو نداشتیم.

ایران در انتظار گشت ارشاد مدیران

ایران در انتظار گشت ارشاد مدیران
2021-06-09T12:11:44+04:30
دومین مناظره انتخاباتی نامزدهای ریاست‌جمهوری روز گذشته با موضوعات فرهنگی، اجتماعی و سیاسی در فضایی آرام‌تر آغاز شد، اما هر چه به بخش‌های پایانی نزدیک شد، اظ...

مشارکت در انتخابات به نفع همه علاقه‌مندان به ایران خواهد بود

مشارکت در انتخابات به نفع همه علاقه‌مندان به ایران خواهد بود
2021-06-08T12:26:51+04:30
رئیس مجلس شورای اسلامی با دعوت از مردم برای شرکت در انتخابات پیش رو نوشت: مشارکت هر چه بیشتر در انتخابات به نفع همه علاقه‌مندان به ایران خواهد بود.

با گرانی‌های دستوری بین مردم و صندوق رأی دیوار نکشید!

با گرانی‌های دستوری بین مردم و صندوق رأی دیوار نکشید!
2021-06-08T08:35:26+04:30
علی‌رغم وعده‌های دولت، مردم در هفته‌های اخیر با موج تازه و سنگینی از گرانی مواجه شده‌اند. گرانی‌هایی مشکوک و قابل تأمل که گویا به‌دنبال دیوار کشیدن میان مردم...

طرح فضای مجازی، موضع مجلس نیست

طرح فضای مجازی، موضع مجلس نیست
2021-06-07T13:22:06+04:30
احمد امیر آبادی فراهانی نماینده مردم قم طی توییتی نسبت به طرح فضای مجازی که برخی آن را به مجلس نسبت داده‌اند، واکنش نشان داد.

پایتخت بدون مدیریت میدانی‌!

پایتخت بدون مدیریت میدانی‌!
2021-06-07T08:42:09+04:30
در روز نخست آتش‌سوزی مهیب پالایشگاه تهران هیچ یک از مدیران شهری برای مدیریت میدانی در محل حادثه حاضر نشدند.

توصیه برای مطالعه کتاب «سه سال ستیز مرجعیت شیعه در ایران»

توصیه برای مطالعه کتاب «سه سال ستیز مرجعیت شیعه در ایران»
2021-06-02T16:28:47+04:30
عزت‌الله مطهری (عزت شاهی) مبارز باسابقه برای مطالعه کتاب «سه سال ستیز مرجعیت شیعه در ایران» در نشست معرفی و بررسی این کتاب، توصیه‌هایی را ارائه داد.

هوشیارباش انتخاباتی

هوشیارباش انتخاباتی
2021-06-02T08:28:49+04:30
مواجهه محاسبه نشده با کاندیدای رقیب، خطر دوقطبی‌سازی فضای‌عمومی برای تغییر صورت مسأله انتخابات را تقویت می‌کند.

ماجرای عجیب دو شهید همنام

ماجرای عجیب دو شهید همنام
2021-06-01T10:49:06+04:30
 کانال تلگرامی فاطمیون با انتشار عکس دو شهید همنام به نام «سید مصطفی موسوی»، ماجرای عجیب نام و شهادت این دو شهید جوان را توضیح داد.

انتخابات فرصتی برای تحول‌آفرینی در کشور

انتخابات فرصتی برای تحول‌آفرینی در کشور
2021-06-01T09:55:43+04:30
مهم‌ترین اقداماتی که دولت آینده باید در دستور کار قرار دهد، شکل‌گیری یک ستاد قوی همراه با افراد صالح است. این اولین اقدام پیش روی رئیس‌جمهور و در عین حال اول...

ناتوانی مدیریت شهری در ایجاد درآمد پایدار

ناتوانی مدیریت شهری در ایجاد درآمد پایدار
2021-05-31T11:22:17+04:30
در دوره پنجم مدیریت شهری هیچ اقدام جدیدی برای ایجاد درآمدهای پایدار در پایتخت شکل نگرفته است.

آسیب‌های اجتماعی چگونه به حاشیه رفت؟!

آسیب‌های اجتماعی چگونه به حاشیه رفت؟!
2021-05-30T09:02:32+04:30
در 8 سال گذشته با اینکه آمارها نشان می‌دهد اعتیاد و مواد مخدر یکی از آسیب‌های پرتکرار و مهم در کشور بوده اما برنامه‌ریزی‌ها به سمت کاهش مصرف پیش نرفته است.

سیاست تبلیغاتی دشمن در انتخابات چگونه است؟

سیاست تبلیغاتی دشمن در انتخابات چگونه است؟
2021-05-29T13:55:39+04:30
صفحه توئیتر khamenei.ir منتسب به دفتر حفظ و نشر آثار مقام معظم رهبری به نقل از ایشان سیاست تبلیغاتی دشمن در انتخابات را شرح داد.

شما عضو شورای شهر می‌شوید نه رئیس‌کشور!

شما عضو شورای شهر می‌شوید نه رئیس‌کشور!
2021-05-29T11:28:57+04:30
در این گزارش به وعده‌هایی که نامزدهای انتخابات شوراهای شهر و روستا می‌دهند می‌پردازیم؛ وعده‌هایی که بسته به بزرگی و کوچکی شهرها و همچنین روستاها تفاوت دارد.

آخرین میخ بر تابوت جنگل‌ها

آخرین میخ بر تابوت جنگل‌ها
2021-05-29T11:28:56+04:30
در دو ماهه ابتدایی سال ۱۴۰۰، ۲۷۰۰ فقره آتش‌سوزی در جنگل‌ها و مراتع به وقوع پیوسته است و بر اساس کزارش «فائو» سالانه ۶۵۰۰ هکتار از عرصه‌های جنگلی در پی حریق ع...

چگونه یک فرآیند معیوب اهداف خوب را به حاشیه می‌برد؟

چگونه یک فرآیند معیوب اهداف خوب را به حاشیه می‌برد؟
2021-05-29T09:35:11+04:30
صحنه‌های ناراحت‌کننده از تلاشهای برخی افراد برای حضور یافتن در لیست نهایی شورای ائتلاف، ناظران دلسوز را نگران می‌کند که مبادا به بهانه خدمت، ادبیات لابی‌گری ...

عرضه دلار در صرافی ملی ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ تومان ارزان‌تر از بازارآزاد

عرضه دلار در صرافی ملی ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ تومان ارزان‌تر از بازارآزاد
2021-05-26T16:01:13+04:30
اختلاف قیمت بین ارز بازار آزاد و ارز عرضه شده توسط بانک مرکزی در صرافی‌های امین بانکی و زمینه سودجویی افرادی خاص را فراهم کرده است.
X فیلم جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)