میرنیوز

کارد به استخوان رسید!

کارد به استخوان رسید! 2021-04-13T11:27:47+04:30

به گزارش خبرگزاری مهر، وطن امروز نوشت: آش مدیریت ناکارآمد کرونا چنان شور شده که حتی اعضای ستاد ملی مقابله با کرونا هم افسار کنترل این ویروس را از دست رها شده می‌دانند. در مقابل اما حسن روحانی به عنوان رئیس ستاد ملی مقابله با کرونا به جای یافتن راهکاری علمی برای مبارزه با این ویروس قاتل - که پس از نوروز بی‌محابا به شهرهای مختلف کشور هجوم آورده- با هرگونه صدای مخالف برخورد کرده و می‌گوید: «باید همه یکصدا باشیم! چند جور نباید حرف بزنیم! اینکه ما برای ستاد یک سخنگو انتخاب کردیم برای همین بود که صدا واحد باشد! و الا اگر هر کسی بخواهد برود در تلویزیون مصاحبه کند و هر بیانی بخواهد به کار بگیرد، نمی‌شود. ما یک ستادیم و یک جمع هستیم. تصمیم وقتی می‌گیریم، این مسؤولیت تضامنی است، یعنی همه ما با هم مسؤولیم. ما یک تصمیم واحد می‌گیریم، همه هم مسؤولیم و همه هم باید از آن حمایت کنیم».اما روز گذشته وزیر بهداشت به عنوان متولی اصلی امر سلامت که طی ماه‌های گذشته به دلیل نبود نگاه علمی در دولت و ستاد ملی مبارزه با کرونا نتوانست آنچنان که شایسته است هدایت‌گری سلامت را به انجام برساند، به این سخنان روحانی تلویحاً پاسخ داد و تهدید به استعفا کرد.

انتظار تک‌صدایی نداشته باشید

سعید نمکی که این روزها به عنوان مظلوم‌ترین وزیر دولت در شرایط سخت کرونایی شناخته و نکات علمی مطرح‌شده از سوی وزارتخانه متبوعش برای مقابله با «کووید -۱۹» نادیده گرفته می‌شود، گفت: اگر انتظار تک‌صدایی در جهت حرف غیرکارشناسی دارید، بدانید این اتفاق نخواهد افتاد. وی بیان داشت: وقتی می‌گویم مرز ترکیه را ببندید، برای اینکه می‌دانم آنجا ویروس غیرانگلیسی هم وجود دارد. والله قسم من این صندلی را که الان روی آن نشستم اگر برای خدمت به مردم نباشد، از آب بینی بزی که امیرالمومنین می‌گفتند کمتر می‌دانم. نمکی گفت: در پیک قبلی بیماری کرونا با همراهی همه مردم و مسؤولان، مدیریت موفق کرونا در کشور آسیب‌دیده از تحریم‌ها خلق شد که این خیلی متفاوت از کشورهای برخوردار است. در آمریکا تا ۶ ماه قبل فقط ۱۱ میلیارد دلار برای مدیریت کرونا در حوزه سلامت خرج شده و در انگلیس ۲۲ میلیارد پوند، در حالی که ما هنوز مقدار قابل توجهی از یک میلیاردی که مقام معظم رهبری فرمودند را نگرفته‌ایم. نمکی ادامه داد: قبل از عید راه بسیار پرسرعتی را با وجود همه سختی‌ها رفتیم. ما با دست‌های بسته اما با چشمانی باز در اقیانوس پربلا شنا کردیم و دستاوردهای‌مان مشخص بود. زمانی که برای ما مرگ ۱۲۰۰ نفر در روز پیش‌بینی کرده بودند، ما به مرگ ۲ رقمی رسیدیم. یک ماه و نیم ویروس موتاسیون‌یافته در خوزستان می‌چرخید و ما مرگ‌ها را روی ۵۰ تا ۶۰ مورد نگه داشتیم؛ در حالی که این ویروس اروپا را به زانو درآورد و اروپا در برابر هجمه آن احساس عجز کرد.

نمی‌توانم با سلامت مردم مصالحه کنم

وزیر بهداشت دولت دوازدهم حفظ جان مردم را اولویت خود و وزارتخانه‌اش دانست. نمکی ادامه داد: حرف ۲ صدایی و یک صدایی را باید ارزیابی کنیم. در زمینه حرف غیرکارشناسی از محل مورد اعتماد کارشناسی مردم، اگر انتظار تک‌صدایی داریم، اشتباه است. ما حافظ جان مردم هستیم. من وزیر بهداشت مردم ایرانم، اعم از شیعه، سنی، مسیحی، زرتشتی، لامذهب و حتی زندانی محکوم به اعدام. نمی‌توانم با سلامت مردم مصالحه کنم و اگر مردم به این برادر کوچک طبق ارزیابی‌ها اعتماد بیشتری پیدا کردند، دلیلش این است که من همیشه با مردم شفاف حرف زدم.

صف مرغ در حوزه دارو نداشتیم

در حالی که چند روز پیش وزیر بهداشت یکی از علل اصلی شیوع ویروس کرونا در کشور را صف‌های متراکم مردم برای خرید مرغ دانسته بود، گفت: با تمام کمبودها نگذاشتیم چنین صف‌هایی برای تهیه دارو ایجاد شود. وی گفت: ارزی که در سال ۱۳۹۹ دریافت کردم، یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون یورو کمتر از سال آرام ۱۳۹۷ بود اما آیا شما یک مورد صف مرغ را در حوزه دارو دیدید؟ اصلاً کسی پرسید، وزیر فلک‌زده بهداشت، تو چطور ۴۷۵۰ قلم دارو را مدیریت کردی؟ چطور یک روز کارخانه‌های داروسازی مملکت به دلیل کمبود ماده اولیه تعطیل نشد؟ چطور اتاق عمل‌های این مملکت ۵ دقیقه به دلیل داروی بیهوشی تعطیل و کنسل نشد که در تمام سایت‌های بیگانه به این مملکت بتازند؟ تو چه کردی؟

نگاه کارشناسی خریدار ندارد

نمکی گفت: در این مملکت اتفاقی افتاد که اگر دقت می‌شد و اگر نگاه کارشناسی خریدار داشت، ما در توفانی به نام موج چهارم کرونای موتاسیون‌یافته نمی‌افتادیم. مکتوبات زیادی دارم که جزو اسناد طبقه‌بندی شده است و بنا ندارم منتشر کنم.

وزیر بهداشت ادامه داد: ما گفتیم ویروسی آمده با یک قابلیت به‌مراتب خشن‌تر؛ به تمام رؤسای دانشگاه‌ها هم گفتم خودتان را برای یکی از سهمگین‌ترین مبارزات تاریخ اپیدمی آماده کنید. مدیریت اپیدمی یعنی ما باید دورتر را ببینیم، نه امروز را. من در اتاق فرمان کشور نشسته‌ام و وقتی به عنوان کارشناس حرفی می‌زنم حتماً حساب و کتاب دارد.

نمکی افزود: وقتی ۱۱ اسفندماه ۱۳۹۹ می‌نویسم پروازهای خوزستان باید لغو شود، برای این است که می‌دانم بمب ویروس دارد به اقصی نقاط کشور می‌رود. در عین حال حتی اگر بهترین تست‌های دنیا را هم داشته باشم، ۲۵ درصد از کیس‌ها به عنوان منفی کاذب از دستم درمی‌رود. یعنی حتی اگر تمام پروتکل‌ها در چیدمان یک پرواز رعایت شود، حداقل ۲۵ درصد موارد از دست درمی‌رود و این یعنی داریم ویروس می‌فرستیم به مشهد، بندرعباس، تهران و…. من مکتوب نوشتم ۲ راه دارید؛ یا یک برزیل بر گردن من بگذارید یا به من مهلت دهید. شما از محتوای این مکاتبات خبر ندارید که اگر خبر داشتید با یقه پاره کرده از من حمایت می‌کردید.

ستاد ملی بدون مصادیق کارشناسی وزارت بهداشت معنا ندارد

وی در ادامه تاکید کرد: این وزیر می‌تواند برود اما نمی‌تواند حرف غیرکارشناسی را تأیید کند. والله صندلی‌ای که رویش نشسته‌ام اگر خدمت به مردم نباشد، از آب بینی بزی که امیرالمومنین می‌گفت، برایم کمتر است و اگر نشستم برای عشق خدمت به مردم نشستم و البته شرمساری از یک مرد بزرگ که هیچ وقت مرا تنها نگذاشت. یکبار نشد که من گلایه و نامه‌ای بنویسم و یک دقیقه بعد جواب نگیرم. مدت‌ها پیش خدمت‌شان نوشتم این تصمیمات، قرارگاهی می‌خواهد که اجرا کند، بلافاصله فرمودند نخستین جلسه را خودم می‌گذارم و نگران نباش. جلسه گذاشتند و فرمودند که مصادیق را وزارت بهداشت تعیین می‌کند و باید اجرا کنند. نه اینکه بگویند وزیر بهداشت هم عضوی از ستاد ملی است. این حرف یعنی چه؟ اصلاً ستاد ملی بدون مصادیق کارشناسی وزارت بهداشت معنا ندارد. اصلاً ما بیرون می‌آییم، آنها تصمیم بگیرند و به ما ابلاغ کنند. اینطور نمی‌توان مملکت را اداره کرد. ما در دام یکی از سهمگین‌ترین اپیدمی‌های این مملکت افتاده‌ایم.

مرگ ۲۷۴ هموطن دیگر بر اثر ابتلاء به کرونا

سخنگوی وزارت بهداشت دیروز از مرگ ۲۷۴ بیمار مبتلا به ویروس کرونا طی ۲۴ ساعت خبر داد.

سیماسادات لاری گفت: از ۲۲ تا ۲۳ فروردین ۱۴۰۰ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۲۳ هزار و ۳۱۱ بیمار جدید مبتلا به «کووید -۱۹» در کشور شناسایی شدند که ۲ هزار و ۸۸۴ نفر از آنها بستری شدند. وی گفت: مجموع بیماران «کووید -۱۹» در کشور به ۲ میلیون و ۹۳ هزار و ۴۵۲ نفر رسید.

لاری ادامه داد: مجموع جان‌باختگان این بیماری به ۶۴ هزار و ۷۶۴ نفر رسید. سخنگوی وزارت بهداشت افزود: خوشبختانه تاکنون یک میلیون و ۷۲۰ هزار و ۸۴ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند.

وی افزود: ۴ هزار و ۴۴۰ نفر از بیماران مبتلا به «کووید -۱۹» در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها تحت مراقبت قرار دارند.

وی ادامه داد: در حال حاضر ۲۹۵ شهرستان قرمز و ۹۹ شهرستان نارنجی‌اند و بر اساس مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا، مسافرت «از» و «به» شهرهای با وضعیت قرمز و نارنجی ممنوع است. سخنگوی وزارت بهداشت همچنین گفت: ۴۵ شهرستان در وضعیت زرد و فقط ۹ شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند.

وضعیت پرشتاب کرونا در تمام استان‌ها

سخنگوی وزارت بهداشت با اشاره به آخرین تغییرات شکل‌گرفته در رنگ‌بندی کرونایی شهرها، گفت: وضعیت شیوع بیماری در تمام استان‌ها پرشتاب است و ما همچنان شاهد خیز فزاینده نسبتاً عمودی در بیماران سرپایی و بستری در کشور هستیم.

سیماسادات لاری گفت: در روزهای اخیر باز هم شاهد تغییر وضعیت رنگ‌بندی استان‌های کشور هستیم، به طوری که تعداد شهرستان‌های قرمز به ۲۹۵، شهرهای نارنجی به ۹۹، شهرهای زرد به ۴۵ و تعداد شهرهای آبی به ۹ شهرستان تغییر کرد. وی با تاکید بر اینکه هیچ منطقه‌ای در کشور عاری از آلودگی کرونا نیست، بیان کرد: وضعیت شیوع بیماری در تمام استان‌ها پرشتاب است و ما همچنان شاهد خیز فزاینده نسبتاً عمودی در بیماران سرپایی و بستری در کشور هستیم. لاری گفت: با توجه به قدرت سرایت بالای ویروس جهش‌یافته، حضور در تجمعات و اماکن سرپوشیده به‌مراتب پرریسک‌تر و خطرناک‌تر است و ضروری است از برگزاری و حضور در تجمعات و میهمانی‌ها و مراسم عروسی و عزا در این ایام به طور جد خودداری شود. همچنان توصیه ما به مردم ماندن در خانه است.

وضعیت کرونا از قرمز هم فراتر خواهد رفت

در حالی که حرکت موشکی مرگ‌ومیر ناشی از کرونا هر روز بر آمار تلفات این حوزه می‌افزاید، دکتر ایرج حریرچی خبر داد وضعیت کرونا از قرمز هم فراتر خواهد رفت.

معاون کل وزارت بهداشت ضمن تشریح روند فعلی گردش ویروس کرونا در کشور، بر لزوم اطلاع‌رسانی گسترده به منظور انتقال مفاهیم پیشگیری از کرونا با بیانی مردمی تاکید کرد و اظهار داشت: وضعیت احتمالاً از وضعیت فعلی هم بدتر شود و در شرایطی هستیم که وزیر بهداشت هم می‌گویند وضعیت از قرمز هم فراتر خواهد رفت. ممکن است آن پاییز و آبان سیاه را که مرگ‌ومیر تا حدود ۵۰۰ نفر افزایش یافت تجربه کنیم. این در حالی است که ما در قبال کوچک‌ترین آسیب به مردم مسؤولیم و اکنون با جان انسان‌هایی سروکار داریم که هر کدام عزیز یک خانواده هستند.

پروتکل‌های بهداشتی ماه رمضان

وزیر بهداشت در آستانه ماه مبارک رمضان در نامه‌ای به معاون بهداشت وزارت بهداشت مواردی را در زمینه پروتکل‌های مرتبط با مراسم این ماه متذکر شد. دکتر سعید نمکی در آستانه ماه رمضان در نامه‌ای به دکتر علیرضا رئیسی، آورده است: «با توجه به فرا رسیدن ماه مبارک رمضان و انتظار مؤمنان روزه‌دار در اعلام پروتکل‌های مرتبط با مراسم این ماه پرفضیلت، لازم است موارد زیر مورد نظر قرار گیرد. مهم‌ترین موارد ذکر شده در این نامه عبارت است از:

۱- اگر چه در شهرهای زرد و آبی با رعایت شیوه‌نامه‌ها، برگزاری نماز و مراسم احیا بلامانع است، مع‌الوصف با توجه به شیوع گسترده بیماری با ویروس موتاسیون‌یافته، کمتر نقطه‌ای حائز شرایط فوق خواهد بود. لذا می‌طلبد تا با تدوین شیوه‌نامه‌هایی برای برگزاری نمازهای یومیه ماه مبارک (یک وعده آن هم به مدت نیم ساعت) اجازه برگزاری نماز با حداقل نفرات و در فضای باز با رعایت حداکثر فاصله و ماسک و جانماز و سجاده اختصاصی در کلیه شهرها داده شود. بدیهی است اگر شرایط شهری بشدت اضطراری و مشمول قرنطینه عمومی و عدم رفت‌وآمد قرار گرفت، متفاوت عمل خواهد شد.

۲- درباره شب‌های پرفیض قدر نیز مراسم احیا می‌تواند همچون سال گذشته با رعایت فاصله و تعداد محدود در فضای مناسب و باز در کلیه شهرها حداکثر به مدت ۲ ساعت اجرا شود. لوازم کاملاً شخصی و ورودی و خروجی‌ها متعدد و بدون تماس باشد. تجربه و مدیریت سال گذشته عزیزان یقیناً در بهتر برگزار شدن مراسم امسال مؤثر خواهد بود.

۳- برگزاری مراسم عید فطر در بعضی از مناطق کشور در سال گذشته موجب شکل‌گیری موجی جدید در آن استان‌ها شد که شکل‌گیری این پدیده در عید سعید فطر آتی می‌تواند در ویروس جهش‌یافته ابعاد سنگین‌تری ایجاد کند. لذا پرداختن به امور پیشگیرانه قبل از فرا رسیدن عید در استان‌ها و نقاطی که ممکن است آسیب‌پذیر باشد، بسیار ضروری است. امید است با همدلی و هم‌اندیشی با عزیزان در کمیته‌های تخصصی ستاد ملی، تصمیمات مناسبی اتخاذ شود.

تخت خالی برای بیماران کرونایی وجود ندارد

عضو کمیته علمی ستاد ملی مقابله با کرونا با اشاره به اینکه در حال حاضر عمده بیمارستان‌ها در شهرهای قرمز اشغال شده و تخت خالی وجود ندارد و بیماران منتظر جای خالی هستند، اظهار کرد: در استان‌های البرز و تهران روند مبتلایان به کرونا رو به افزایش است، در این شرایط گذشته از رعایت‌ها، ابعاد نظارتی نیز باید قوی باشد و اگر این کار را نکنند با سلامت مردم بازی می‌کنند. مسعود مردانی با اشاره به اینکه در حال حاضر شایع‌ترین گونه ویروس کرونا در کشور انگلیسی است، تصریح کرد: گونه انگلیسی در حال حاضر غالب شده است و چون سریع منتقل می‌شود، موارد ابتلاء خانوادگی شده و آنهایی که در یک خانواده نمی‌گیرند اغلب به این دلیل است که ویروس چینی را گرفته‌اند و آنتی‌بادی محافظت‌کننده علیه انگلیسی را دارند و عمدتاً نوع جدید را نمی‌گیرند. اگر دیدید سریع چند نفر در خانواده مبتلا شدند، حتماً کرونای انگلیسی است.

منبع : خبرگزاری مهر


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار مجازی

کارتونیست، جراح دمل چرکین مسائل است

کارتونیست، جراح دمل چرکین مسائل است
2021-09-18T19:08:29+04:30
گروه مجله مهر، به مناسبت روز جهانی کارتون با عباس گودرزی، طراح کاریکاتورهای سیاسی و خبرساز رسانه به گفتگو نشست.

کارتونیست جراح دمل چرکین مسائل است

کارتونیست جراح دمل چرکین مسائل است
2021-09-18T17:21:53+04:30
گروه مجله مهر، به مناسبت روز جهانی کارتون با عباس گودرزی، طراح کاریکاتورهای سیاسی و خبرساز رسانه به گفتگو نشست.

لدفا! فارسی را پاس بداریم...

لدفا! فارسی را پاس بداریم...
2021-09-18T11:21:46+04:30
امروز در تقویم ایرانی روز شعر و ادب فارسی و روز بزرگداشت استاد سید محمدحسین شهریار است، اما چه بلایی دارد سر زبان اصیل و فصیح فارسی می‌آید؟

واکسیناسیون به نسل قرص و محکم دهه شصت رسید / ای بلاکش دهه شصتی!

واکسیناسیون به نسل قرص و محکم دهه شصت رسید / ای بلاکش دهه شصتی!
2021-09-17T13:15:05+04:30
بالاخره بعد از ماه‌ها چشم انتظاری دهه شصتی‌ها، از ۲۲ شهریور نوبت واکسیناسیون این نسل به اصطلاح خودشان «سوخته» شروع شد.

دختری که با اینستاگرامش رژیم صهیونیستی را شکست داد

دختری که با اینستاگرامش رژیم صهیونیستی را شکست داد
2021-09-16T15:08:37+04:30
 مجله «تایم» نام منی الکرد و محمد الکرد را در بین ۱۰۰ چهره تأثیرگذار ۲۰۲۱ منتشر کرده است. این خواهر و برادر کسانی بودند که توانستند جنایت رژیم صهیونیستی در م...

شکوفایی مذهب تشیع و نقش آن روی سکه‌های سلاطین

شکوفایی مذهب تشیع و نقش آن روی سکه‌های سلاطین
2021-09-16T13:35:14+04:30
گنجینه سکه موزه آستان قدس رضوی از جمله گنجینه‌های پرباری است که در آن بیش از 75 هزار سکه از دوره‌های مختلف و کشورهای مختلف وجود دارد.

من تونل را حفر کردم

من تونل را حفر کردم
2021-09-15T14:23:42+04:30
صبح امروز وکیل یکی از زندانیان فلسطینی که از زندان اسرائیل فرار کرده بودند در گفت و گو با رسانه الجزیره، روایت فرار را از زبان طراح اصلی نقل کرده است.

تصور دنیای بدون گلزار!

تصور دنیای بدون گلزار!
2021-09-15T12:22:19+04:30
روز گذشته ویدئویی منتشر شد که از چند نوجوانان دختر و پسر پرسیده شد «دنیای بدون محمدرضا گلزار را تصور کنند». واکنش این نوجوانان موجی از واکنش کاربران را در فض...

آنلاین بودن تنها شرط حضور در «تکیه» است

آنلاین بودن تنها شرط حضور در «تکیه» است
2021-09-14T18:15:36+04:30
کرونا شکل برگزاری مراسم‌های محرم را تغییر داد و باعث شد در پس خلاقیت‌ها، هم محرم‌های سال‌های کرونایی ماندگار شود و هم مراسم‌های سال‌های قبل دوباره زنده شود. ...

بهانه ای برای عدم واردات واکسن

بهانه ای برای عدم واردات واکسن
2021-09-14T15:22:37+04:30
طی همین چند هفته اخیر بیش از ۲۰میلیون دوز واکسن کرونا وارد کشور شد.

۵ دلیل برای دوری از گوشی‌های هوشمند

۵ دلیل برای دوری از گوشی‌های هوشمند
2021-09-14T14:16:13+04:30
با وجود تمام قابلیت‌های مثبت در گوشی‌های هوشمند، نباید از ضررهای آن غافل شد. الجزیره ۵ دلیل را برای دوری از گوشی‌های هوشمند عنوان کرده که شاید در ظاهر حس نشو...

یک رژیم جعلی همه چیزش جعلی است!

یک رژیم جعلی همه چیزش جعلی است!
2021-09-14T11:48:47+04:30
روز گذشته صفحات اینستاگرام و توئیتر اسرائیل به فارسی عکسی جعلی را به نوید افکاری نسبت داده و منتشر کردند.

روایتی از مظلوم‌ترین شهدای دفاع مقدس

روایتی از مظلوم‌ترین شهدای دفاع مقدس
2021-09-13T14:22:14+04:30
روزنامه جام‌جم گفت‌وگویی با سید جعفر حسینی‌ودیق نویسنده کتاب «مهمانان ام الرصاص» انجام داده؛ کتابی که حکایت از رشادت‌ها و مظلومیت شهدای غواص است.

۶ زندانی فلسطینی چقدر خرج روی دست رژیم صهیونیستی گذاشتند؟ 

۶ زندانی فلسطینی چقدر خرج روی دست رژیم صهیونیستی گذاشتند؟ 
2021-09-13T12:35:31+04:30
در این گزارش، الجزیره به بررسی هزینه‌ ۶ زندانی فلسطینی که هفته گذشته از زندان جلبوع فرار کردند، پرداخته است.

موکب‌های کوچک و دل‌های بزرگ

موکب‌های کوچک و دل‌های بزرگ
2021-09-13T12:08:49+04:30
در هیاهوی بی‌تابی دل‌ها، کانال  «دلنوشته های یک عراقی» در تلگرام، عکس‌هایی از موکب‌های صمیمی کوچکِ دل‌بزرگ‌های عراقی منتشر کرده و دل‌ها را بیشتر هوایی کرده ا...

«زخم کاری» برای دومین بار در توئیتر ترند شد

«زخم کاری» برای دومین بار در توئیتر ترند شد
2021-09-12T16:35:27+04:30
سریال خانگی «زخم کاری» به کارگردانی محمدحسین مهدویان و بازی پررنگ جواد عزتی برای دومین بار ترند توییتر شد.

چگونه بیماران بستری جزایر جنوبی ایران به صفر رسید؟

چگونه بیماران بستری جزایر جنوبی ایران به صفر رسید؟
2021-09-12T13:28:48+04:30
محبوبیت جزیره کیش میان گردشگران، هیچ گاه جزیره را خالی از مسافر نکرد و حتی شرایط قرمز کرونایی هم مانع ورود نشد اما با اعمال اقدامات، تعداد بستری‌های کیش به ص...

شکستن مهر مرجع تقلید بعد از رحلت درست است؟

شکستن مهر مرجع تقلید بعد از رحلت درست است؟
2021-09-12T12:35:32+04:30
فیلم شکستن مهر حضرت آیت‌الله سید محمد سعید حکیم که در رسانه‌ها منتشر شده است، ابهاماتی را در ذهن مخاطب ایجاد کرده که در این گزارش به این رسم پرداخته‌ایم.

عدالتخواهی حاج حیدر

عدالتخواهی حاج حیدر
2021-09-11T16:28:56+04:30
حیدر رحیم پورازغدی، از مجاهدین و مبارزین سیاسی پیش از انقلاب، الهام بخش عدالت خواهی اخلاقی و سازنده بود.

چیزی بیشتر از تخصص نیاز داریم

چیزی بیشتر از تخصص نیاز داریم
2021-09-11T12:28:54+04:30
حالا که چند روزی از ارائه نقدها و نظرها درباره نماهنگ «دهه هشتادی‌ها» می‌گذرد، امیر تیموری، شاعر، خواننده و کارگردان از ملزومات ساخت اثر برای کودک و نوجوان ن...

عملیات تحقیر رژیم صهیونیستی انجام شد

عملیات تحقیر رژیم صهیونیستی انجام شد
2021-09-11T11:49:03+04:30
هدف فرار ۶ زندانی فلسطینی از زندان رژیم صهیونیستی، رسوایی و تحقیر این رژمی بود که با موفقیت انجام شد؛ هرچند که ۴ تن از این جوانان مجددا دستگیر شده‌اند.

ترند امروز ایرانی‌ها در توییتر چیست و چرا؟

ترند امروز ایرانی‌ها در توییتر چیست و چرا؟
2021-09-11T08:32:36+04:30
بالاترین هشتگ توییتر که توسط کاربران ترند شده، هشتگ پنجشیر به تعداد ۱۶۵۰۰ توییت است.

زنگ تردید در بازگشایی مدارس

زنگ تردید در بازگشایی مدارس
2021-09-11T08:32:35+04:30
با توجه به آغاز سال تحصیلی حدود دو هفته آینده، بسیاری از چالش‌ها و مشکلات در سیستم آموزشی پر از ابهام مانده است که برای این منظور گزارش روزنامه همشهری را برر...

اهمیت «هشتگ سازی» چقدر است؟

اهمیت «هشتگ سازی» چقدر است؟
2021-09-11T08:32:34+04:30
حالا که تب هشتگ زدن و جبهه گیری موافقان و مخالفان طالبان در ماجرای پنجشیر داغ است، بد نیست به اهمیت «هشتگ» در فضای مجازی بپردازیم.

خانه‌ای که با ۲ هزار کاغذ نامه ساخته شد

خانه‌ای که با ۲ هزار کاغذ نامه ساخته شد
2021-09-11T08:32:33+04:30
مجله مهر در سال‌مرگ جلال آل احمد با نگاهی به نامه‌نگاری‌های او و همسرش به جریان ساخت بنایی که حالا «خانه موزه جلال و سیمین» است می‌پردازد.

دریچه امید زندانیان فلسطینی فقط باز شدن قفل زندان نیست!

دریچه امید زندانیان فلسطینی فقط باز شدن قفل زندان نیست!
2021-09-07T14:55:29+04:30
چنانچه این قسمت از سریال «فرار از زندان رژیم صهیونیستی»! موفق‌ترین قسمت این سریال دنباله‌دار است، اما مرور قسمت‌های قبلی آن هم خالی از لطف نیست.

واقعیت تصویر جت سرنگون شده در پنجشیر چیست؟

واقعیت تصویر جت سرنگون شده در پنجشیر چیست؟
2021-09-07T11:08:48+04:30
تصویری در فضای مجازی با عنوان جت سرنگون شده پاکستان توسط جبهه مقاومت پنجشیر منتشر شده مربوط به سقوط جنگنده اف -۱۶ آمریکا در آریزونا در سال ۹۷ است.

فرار از زندان رژیم صهیونیسیتی 

فرار از زندان رژیم صهیونیسیتی 
2021-09-06T16:45:50+04:30
رژیم صهیونیستی از فرار چند  تن از اسرای فلسطینی از زندان فوق امنیتی رژیم صهیونیستی در شمال فسطین خبر دادند.

احمد مسعود: من در امنیت هستم رفیق!

احمد مسعود: من در امنیت هستم رفیق!
2021-09-06T16:02:06+04:30
میان اخبار و عکس‌هایی که منتشر شده و مدعی سقوط پنجشیر توسط طالبان هستند، احمد مسعود طی توییتی در امنیت بودن خود را اعلام کرده است.

علائمی که از دیابت نوع ۲ خبر می‌دهد

علائمی که از دیابت نوع ۲ خبر می‌دهد
2021-09-06T12:02:04+04:30
«العراقیه» از علائمی می‌گوید که امکان دارد از دیابت نوع ۲ باشد و افرادی که دیابت نوع ۲ دارند در مواجهه با ویروس کرونا در معرض خطرهای جدی هستند.
X فیلم جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)