میرنیوز

۲۰ کتابفروشی خیره‌کننده جهان

۲۰ کتابفروشی خیره‌کننده جهان 2020-05-09T11:05:16+04:30

به گزارش خبرگزاری مهر، فارس نوشت: خیابان ولیعصر (عج) تهران به طولانی‌ترین خیابان خاورمیانه معروف است. اگر بخواهیم تعداد اغذیه فروشی‌ها و کتاب فروشی‌های خیابان ولیعصر را از جنوبی‌ترین قسمت تا شمالی‌ترین نقطه آن بشماریم، بدون اغراق شاید تعداد اغذیه فروشی‌های همان صد متر اول خیابان بیشتر از تمام کتابفروشی‌هایش باشد و اما اگر بحث تأثیرگذاری به میان آید، معادله کاملاً به نفع کتابفروشی‌های در اقلیّت مانده تغییر می‌یابد. از گعده‌های روشنفکری گرفته تا قرارهایی که به آگاه‌سازی و ترویج فرهنگ کتابخوانی ختم می‌شد و از نویسندگان و اندیشمندان گرفته تا دانشجویان جوینده که از دل همین مغازه‌های محقر درمی آمد، تأثیری شگرف بر فرهنگ و ادبیات و حتی بر علم و صنعت می‌گذاشت و اینجاست که هرآنچه که به کتاب و کتابخوانی مربوط باشد سزاوار اهمیت است.  

۲۰ کتابفروشی خیره‌کننده جهان

نمی‌شود کتابخوان بود و از کنار کتابفروشی رد شد و قدم‌ها را آهسته نکرد. کتاب‌خوان علاقه‌مند، به‌سمت ویترین‌ جذب می‌شود. از پشت شیشه به انبوه کتاب‌هایی که هنوز نخوانده، عناوین جدید و قدیم،‌ خیره می‌شود. با تردید می‌گوید: قبل از خریدن حتی یک کتاب جدید، باید قبلی‌ها را بخوانم! اما وسوسه تجربه روایت، بینش یا سرگذشتی دیگر، آدمی را رها نمی‌کند...

۲۰ کتابفروشی خیره‌کننده جهان

کتابفروشی‌ها همیشه ارزش دیدن دارند. کتاب‌ها همواره توانایی جادو و بردن آدمی به دوردست‌ها را دارند. کتابفروشی‌ها اغلب الهام بخش این جادو هستند و خوانندگان را در پوئیدن قفسه‌ها برای سفر و لذت تجربه‌ای دیگر اغوا می‌کنند. برخی کتابفروشی‌ها به مرحله‌ای بالاتر گام نهاده اند و خود با بهره از معماری، دکور و حتی نور و جلوه‌های بصری وهم انگیز به مقصدی اغواگر تبدیل شده اند.

در ادامه قرار است با ۲۰ کتابفروشی جالب و دیدنی که حتی آن‌ها که آنچنان اهل مطالعه نیستند را به خود و کتاب‌هایشان جلب می‌کنند، آشنا شویم: 

۱. کتابخانه فروشگاه کافه «Housing Works» ـ نیویورک ـ آمریکا

۲۰ کتابفروشی خیره‌کننده جهان

کتابفروشی «Housing Works» یکی از بی نظیرترین کتابفروشی‌های نیویورک است و در رده دوم قرار دارد. این کتابفروشی بخشی از زنجیره‌ای غیر انتفاعی است که درآمد خود را برای مبارزه با ایدز و بی خانمانها اهدا می‌کند. راه پله‌های مارپیچی منتهی به بالکن طبقه دوم، احساس یک کتابخانه قدیمی مدرسه‌ای را در قلب منطقه شیک سوهوی نیویورک ایجاد می‌کند.

۲. کتابفروش «شکوه بزرگ ال آتنیو» ـ بوینس آیرس ـ آرژانتین

۲۰ کتابفروشی خیره‌کننده جهان

این کتابفروشی که از سینما به کتابفروشی تبدیل شده در سال ۱۹۱۹ میلادی احداث شده، ارتباط بین هنرهای نمایشی و کتاب را نشان می‌دهد. سقف نقاشی شده، گچ بری‌های تزئینی و پرده‌های مخملین که از سینمای سابق بجای مانده و ردیف ردیف کتاب‌های منتهی به دیوارها و صندلی‌های لُژ که زمانی بیننده‌های سینما بر آن می‌نشستند، مجموعه‌ای زیبا فراروی کتاب دوستان است.

۳. کتابخانه ستون‌ها (Librairie des Colonnes/لیبغِغ دو کولون) - طنجه ـ مراکش

۲۰ کتابفروشی خیره‌کننده جهان

شهر طنجه مراکش خانه بسیاری از نویسندگان مشهور دهه ۵۰ و ۶۰ میلادی بود و «کتابخانه ستون‌ها» پاتوغ «تنسی ویلیامز» «پل باولز» «ویلیام اس باروز» «ترومن کاپوتی» و دیگران بود.  

این کتابفروشی هنوز بیشتر دارای عناوینی به زبان فرانسه است، اما عناوین اسپانیایی، انگلیسی، و به طور فزاینده‌ای آثار عربی نیز در آن به چشم می‌خورد. این کتابفروشی، خود نیز کتاب منتشر می‌کند.

۴. کتابفروشی «واژه روی آب» (Word on the Water) ـ لندن ـ انگلستان

۲۰ کتابفروشی خیره‌کننده جهان

این کتابفروشی شناور در کانال رِجِنتس به «کتابفروشی قایقی» معروف است. کتابفروشی مذکور قبلا متحرک بود اما حالا خانه دائمی خود را یافته و بازدیدکنندگان در تمام طول سال می‌توانند از آن دیدن کنند. در زمستان با گرمی آتش هیزم و در تابستان با اجرای شعر و موسیقی بر پشت بام کتابخانه شناور از بازدیدکنندگان پذیرایی می‌شود.

۵. کتابفروشی «دومنیکن» ـ ماستریخت ـ هلند

۲۰ کتابفروشی خیره‌کننده جهان

این کلیسای قرن سیزدهم میلادی، در سال ۲۰۰۶ به عنوان یک کتابفروشی حیاتی نو یافت.

بازدیدکنندگان می‌توانند کتابهای مورد نظرشان را در جزیره قفسه‌های سه طبقه واقع در وسط کلیسای جامع جستجو کنند یا به سادگی از سقف‌های طاق پوشیده از نقاشی‌های دیواری وپنجره‌های شیشه‌ای رنگی روشن لذت ببرند.

۶. کتابخانه «آکوا آلتا» (Acqua Alta) ـ ونیز ـ ایتالیا

۲۰ کتابفروشی خیره‌کننده جهان

این کتابفروشی منحصر به فرد برای محافظت از کتاب‌های خود در برابر صدمه در اثر سیل کانال‌های ونیز، کتاب‌های خود را در انواع ظروف ضد آب مانند وان‌های سرکه و حتی یک گوندولا (قایق معروف ونیزی با یک پاروی دسته بلند) نگه می‌دارد.

این کتابفروشی که حاوی عناوین عمدتاً دست دوم و چاپ نشده است، دارای دکوراسیونی خاص از کتابهاست که از کف تا سقف تل انبار شده اند. حتی چند گربه ولگرد نیز در این کتابفروشی جذاب سکنی گزیده اند.

۷. کتابفروشی «ژونگ شوگ» (Zhongshuge) ـ‌هانگژو ـ چین

۲۰ کتابفروشی خیره‌کننده جهان

هر لوکِیشن از این کتابفروشی زنجیره‌ای در چین از منظر معماری منحصر به فرد است اما کتابفروشی شهرهانگژو تافته جدا بافته است. پلکان و صندلی‌های گرداگر قفسه‌های کتاب طراحی شده اند که در ترکیبی با سقف آینه کاری، نمایی بصری و خیال انگیز از کتاب‌هایی بی انتها به دست می‌دهد.

دیگر تصویر جادویی در این کتابفروشی، تونلی از کتاب‌هاست که همچون «رولر کاستر» (قطار شهربازی) بسیار طولانی و بی انتها در بخش کُتُب کودکان طراحی و خلق شده است.

۸. کتابفروشی «کِی کراداک آنتیکاریَن» (Kay Craddock Antiquarian) ـ ملبورن ـ استرالیا

۲۰ کتابفروشی خیره‌کننده جهان

این کتابفروشی که در یک کلیسای دوران سبک معماری گوتیک واقع شده، فقط کتاب‌های عتیقه و دست دوم را می‌فروشد. بازدیدکنندگان می‌توانند از مجموعه‌های عتیقه و کهن ادبی تا آثار دوران کلاسیک را در قفسه‌های این کتابفروشی جستجو کنند. برای نمونه در یکی از قفسه‌ها مجموعه «جِین آستن» چاپ شده به سال ۱۸۳۳ میلادی به قیمت ۱۵ هزار دلار برای فروش به چشم می‌خورد.

 ​۹. کتابفروشی «شکسپیر و کمپانی» (Shakespeare and Company) ـ پاریس ـ فرانسه

کتابفروشی عجیب «شکسپیر و کمپانی» جنب کلیسای معروف «نُتردام» در سال ۱۹۵۱ توسط جرج ویتمن، مهاجر آمریکایی در پاریس افتتاح شد.

این کتابفروشی از آن زمان تا کنون، شب‌ها میزبان بسیاری از نویسندگان مشتاق بوده است. این مکان برای بازدیدکنندگانی که بودجه کمی دارند نیز مهیاست. در میان قفسه‌های کتاب، تخت‌هایی برای خواب و استراحت وجود دارد. دیوارها مملوّ از کتاب هستند و سقف با تیرهای چوبی ضخیم دکور شده‌اند. از زمان افتتاح تا کنون بیش از ۳۰ هزار مهمان در این کتابفروشی اقامت کرده‌اند.

۱۰. کتابفروشی «لَست بوک استور» (The Last Bookstore) (آخرین کتابفروشی) ـ کالیفرنیا ـ آمریکا

۲۰ کتابفروشی خیره‌کننده جهان

کتابفروشی لَست بوک استور (آخرین کتابفروشی) که در سال ۲۰۰۰ در لس‌آنجلس افتتاح شد، مساحتی ۲۰۴۴ متر مربعی دارد. سقف‌های بلند و ستون‌های بزرگ از بخش‌های جالب توجه این مکان است.

علاوه بر ۲۵۰ هزار جلد کتاب نو و دست دوم در دو طبقه این کتابفروشی، ده‌ها هزار رمان تصویری و صفحه‌های گرامافون نیز در آن موجود است. همچنین فضایی برای میزبانی از رویدادهای ادبی تعبیه شده است.

۱۱. وندرز این دو بروغه (Waanders In de Broeren) ـ زووله ـ هلند

۲۰ کتابفروشی خیره‌کننده جهان

کتابفروشی «وندرز این دو بروغه» در شهر زووله هلند در کلیسای قرن پانزدهمی بروغنکرک واقع شده است.

این کتابفروشی کم نظیر دارای سقف‌های بسیار بلند و طاق‌های متعدد،  نقاشی‌های سقفی، تزئینات سنگ تراشی دیدنی و پنجره‌های بزرگ شیشه‌ای رنگی است.

۱۲. کتابفروشی «واتر استون» (Waterstone's Bradford Wool Exchange) ـ بردفورد ـ انگلستان

۲۰ کتابفروشی خیره‌کننده جهان

کتابفروشی «واتراستون» در شهر «برَدفورد» واقع شده است. این سرای کتاب در یک ساختمانی که در عصر ویکتورا کارخانه نساجی و نخ ریسی بسیار بزرگی بوده و به سبک معماری گوتیک ساخته شده، واقع شده است.

در کنار ستون‌های سنگی مجلل بزرگ، این فروشگاه شامل سقف طاقدار به همراه تیرهای چوبی و بسیاری از عناصر ساختاری عهد کهن است. این ساختمان از دهه ۱۹۶۰ از کارخانه نخ ریسی به کتابفروشی تغییر کاربری داده است.

۱۳. کتابفروشی «کافه برریا ال پندلو» (Cafebreria El Pendulo) ـ مکزیکو سیتی ـ مکزیک

۲۰ کتابفروشی خیره‌کننده جهان

«کافه برریا ال پندلو» در شهر مکزیکو سیتی واقع شده و شامل دو طبقه کتاب به همراه گیاه‌ها و شاخ و برگ‌هایی است که از فضای بیرون به داخل کتابفروشی هدایت شده اند.

طبقه اول با وجود بالکن به بازدیدکنندگان اجازه می‌دهد تا قفسه‌های پایینی کتاب را ببینند. البته چندین مکان برای نشستن و استراحت به همراه کافی شاپ وجود دارد.  

۱۴. کتابفروشی «لا کاورنه اوکس لیورس» ـ پاریس ـ فرانسه

۲۰ کتابفروشی خیره‌کننده جهان

این کتابفروشی در ابتدا به نظر می‌رسد که به عنوان لوکیشن یک فیلم ساخته شده است. در میان قفسه‌های کتاب، حس خواهید کرد که در زمان سفر کرده و به سالها قبل رفته اید. دکور کتابفروشی دایره شکل بوده و قفسه‌ها به رنگ سبز تیره هستند که نمایانگر قدمت آن است. ونگوگ کتابفروشی «لا کاورنه اوکس لیورس» که در حومه شهر پاریس قرار دارد را زمانی خانه خود خوانده است.  

۱۵. کتابفروشی «لیبراریا لِیو» ـ پورتو ـ پرتغال

۲۰ کتابفروشی خیره‌کننده جهان

لیبراریا لِیو یکی از کتابخانه‌هایی است که برای بازدیدکنندگان یادآور فیلم‌های کلاسیک و یا فیلم‌هایی شبیه هری پاتر است. ساختار و دکوراسیون خیره کننده این کتابخانه شما را حیرت زده خواهد کرد.  

این کتابفروشی در شهر «پورتو» یکی از قدیمی‌ترین کتاب‌فروشی‌های کشور پرتغال است. سردر شگفت‌انگیز این کتابفروشی در سبک معماری گوتیک بازدیدکنندگان را مجذوب می‌سازد. این مکان در سال ۱۹۰۶ توسط دو برادر، خوزه و آنتونیو لیو به عنوان کتابفروشی افتتاح شد.

فضای داخلی کتابفروشی با وجود راه‌پله‌های پیچ در پیچ، پنجره‌های شیشه‌ای رنگارنگ و حکاکی‌های زیبای چوبی، بسیار وسیع است. گفته می‌شود کتابفروشی «لیبراریا لِیو»، الهام‌بخش جی‌کی رولینگ برای نوشتن کتاب‌های «هری پاتر» بوده است. او در این ناحیه به تدریس زبان انگلیسی مشغول بود. رولینگ به‌عنوان یک مشتری همیشگی در طبقه دوم لیوراریا للو، برای نوشیدن قهوه توقف می‌کرد.

۱۶.  کتابفروشی «Honesty» (صداقت) ـ هی‌آن‌وای ـ ولز

۲۰ کتابفروشی خیره‌کننده جهان

این کتابفروشی در دهکده کوچک «هی‌آن‌وای» در «ولز» واقع شده و دارای جذابیت ویژه‌ای است. این دهکده تنها با ۱۴۰۰ سکنه، ۴۰ کتابفروشی دارد و به روستای کتاب‌فروشی‌ها معروف است. اما کتابفروشی «Honesty» از همه معروف‌تر است. این کتابفروشی در دهه ۶۰ میلادی دایر شد. کتاب‌ها در قفسه‌ای در فضای آزاد قرار دارند. در کنار این قفسه‌های جعبه‌ای وجود دارد که باید هزینه کتاب خریداری ‌شده درون آن انداخته شود. درآمد حاصل از فروش کتاب‌ها به قلعه روستا می‌رسد.  

۱۷. کتابفروشی «کابینت سلطنتی کتاب» ـ ریو دو ژانیرو ـ برزیل

۲۰ کتابفروشی خیره‌کننده جهان

این کتابخانه قطعاً بازدید کننده را شوکه می‌کند. بیش از ۳۵۰ هزار عنوان کتاب در کتابخانه سلطنتی پرتغالیِ برزیل درون قفسه‌های بزرگی که از کف ساختمان تا سقف امتداد یافته‌اند وجود دارد. سقف شیشه‌ای گنبدی شکل کتابخانه با ظاهری زیبا باعث شده همه چیزدر این مکان زیبا به نظر برسد.

۱۸. کتابخانه و کتابفروشی «تریپیتاکا کریانا» (Tripitaka Koreana) ـ گیونگ سانگ جنوبی ـ کره جنوبی

۲۰ کتابفروشی خیره‌کننده جهان

این کتابخانه در «هائه اینسا» (Haeinsa) که معبدی بودایی است. این کتابخانه مرکز مقالات مهم بودایی است. این متون در قرن سیزدهم میلادی صدها سال قبل از اینکه گوتنبرگ صنعت چاپ را اختراع کند، بر بلوک‌های چاپی چوبی حک شده اند. علاوه بر کُتُب تاریخی و کهن، کل معبد از جنبه تاریخی قابل توجه بوده و ارزش دیدن دارد.

۱۹. کتابفروشی «ژونگ شوگ» (Chongqing Zhongshuge) ـ چونگ کینگ ـ چین

۲۰ کتابفروشی خیره‌کننده جهان

معمولاً هنگام بازدید از یک کتابفروشی انتظار می‌رود که با تعداد قابل ملاحظه‌ای از عناوین مختلف و متنوع کتاب مواجه شوید، اما به در سال‌های اخیر کتابفروشی «ژونگ شوگ» (Zhongshuge) در چین احداث شده که تعریف و تصویری نو از کتابفروشی به دست می‌دهد. این فضا با الهام از غنای ادبی تاریخی شهر «چونگ کینگ»، از تونل‌ها و آینه‌ها استفاده کرده تا مشتریان خود را به یک تجربه منحصر به فرد دعوت کند.

در این کتابفروشی، قفسه‌ها به شکل آباژورهایی هستند که از نورهای گرم، روشن، با اشکالی بدیع فضای خواندن را متفاوت و یگانه کرده است. در این مکان یک تونل تعبیه شده که قفسه‌های کتاب در کف ساختمان انعکاس یافته و برای بازدید کنندگان، فضا و دانش را به گونه‌ای عمیق تر جلوه گر می‌سازد.

بهترین قسمت این کتابفروشی،اتاق مطالعه اصلی بزرگ است، که پله‌های مورب به همراه قفسه‌ها و همچنین نردبان‌ها برای دسترسی به کتاب‌ها به چشم می‌خورد، تا زمانی کهکه یک سقف منعکس کننده تصویری آینه‌ای از فضایی خیره کننده را برای افرادی که به سمت بالا نگاه می‌کنند، نمایان می‌سازد.

اتاق مطالعه کودکان با قفسه و سکوهای رنگی وجود دارد که رنگین کمان را تداعی می‌کند. بازدیدکنندگان می‌توانند قهوه نوشیده و استراحت کنند.

۲۰. کتابفروشی زیرزمینی «آندرگراوند بوک» ـ کوبر پدی ـ استرالیا

۲۰ کتابفروشی خیره‌کننده جهان

اگر می‌خواهید به مکانی دنج و ساکت و دور از هرگونه تنش و سر و صدا بروید و احساس کنید زمان برای شما متوقف شده و می‌توانید هرآنچه را که از کتاب‌ها نخوانده اید در آنجا بخوانید باید سری به کتابفروشی و کتابخانه زیرزمینی «آندرگراوند بوک» استرالیا بزنید.

این کتابفروشی زیرزمینی، در میان دیوارهای سنگی و حالتی غار مانند در نوع خود بسیار جذاب و دیدنی است. گویا در این کتابفروشی واقعا زمان متوقف شده است.

منبع : خبرگزاری مهر


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار مجازی

پشت پرده حاشیه سازی اوکراینی ها درباره سقوط هواپیما

پشت پرده حاشیه سازی اوکراینی ها درباره سقوط هواپیما
2021-04-18T13:41:07+04:30
اوکراین بدنبال خارج کردن پرونده سقوط هواپیمای این کشور از مسیر فنی و استفاده سیاسی از آن برای وارد کردن فشار به روسیه بوده است.

افشاء جزییات جدید سقوط هواپیمای اوکراینی

افشاء جزییات جدید سقوط هواپیمای اوکراینی
2021-04-18T12:07:41+04:30
اوکراین بدنبال خارج کردن پرونده سقوط هواپیمای این کشور از مسیر فنی و استفاده سیاسی از آن برای وارد کردن فشار به روسیه بوده است.

تمام تحریم‌ها باید یک جا لغو شود

تمام تحریم‌ها باید یک جا لغو شود
2021-04-18T10:47:43+04:30
یک منبع آگاه گفت: جمهوری اسلامی ایران تقسیم تحریم ها به قابل رفع، قابل مذاکره و غیرقابل رفع را قبول ندارد و خواستار لغو تمام تحریم‌ها است.

دیدگاه رهبر انقلاب درباره راهکار توقف کرونا در ایران

دیدگاه رهبر انقلاب درباره راهکار توقف کرونا در ایران
2021-04-17T15:07:44+04:30
صفحه توییتر منتسب به دفتر حفظ و نشر آثار مقام معظم رهبری دیدگاه رهبر انقلاب درباره راهکار توقف کرونا در ایران را به نقل از ایشان منتشر کرد.

تزکیه نفـس و سلامت فکری و جسـمی ارمغان مهمانی ماه خـدا

تزکیه نفـس و سلامت فکری و جسـمی ارمغان مهمانی ماه خـدا
2021-04-17T15:07:43+04:30
در فرازهایی از دعای 44 صحیفه سجادیه به ویژگی‌های این ماه پرخیروبرکت اشاره شده که ماه رمضان ماه روزه‌داری، طاعت و بندگی، پاکی قلب‌ها از آلودگی، آمرزش، شب‌زنده...

اشک و امید در مهمانی خدا

اشک و امید در مهمانی خدا
2021-04-17T11:21:05+04:30
نخستین شب جمعه ماه مبارک رمضان و قرائت دعای کمیل در مسجد ارگ بازار تهران را بخوانید...

کاهش فرزندآوری در روستاها

کاهش فرزندآوری در روستاها
2021-04-14T10:54:29+04:30
آشفتگی اقتصاد و افزایش هزینه‌های زندگی در کنار سیاست‌های غلط و بی‌توجهی دولت به فرزندآوری، رشد نرخ جمعیت کشور را نزولی کرده است.

تیغ تزویر آمریکایی‌ها چگونه کند می‌شود؟

تیغ تزویر آمریکایی‌ها چگونه کند می‌شود؟
2021-04-14T10:54:28+04:30
علی باقری کنی طی توییتی راه دستیابی ملت ایران به پیشرفت‌های هسته‎‌ای را هوشیاری در نطنز و هوشمندی در وین اعلام کرد.

ضرورت استفاده از ظرفیت های رسانه های انقلابی در فضای مجازی

ضرورت استفاده از ظرفیت های رسانه های انقلابی در فضای مجازی
2021-04-13T15:02:01+04:30
قم- معاون فرهنگی تبلیغی دفتر تبلیغات با اشاره به لزوم تعیین نوع هم افزایی اعضا در کمیته تبلیغ مجازی گفت: استفاده از ظرفیت های رسانه های انقلابی در فضای مجازی...

۵ هزار نفر ساعت در زنجان آموزش طرح ملی توسعه مشاغل خانگی دیدند

۵ هزار  نفر ساعت در زنجان آموزش طرح ملی توسعه مشاغل خانگی دیدند
2021-04-13T15:02:00+04:30
زنجان-رئیس جهاددانشگاهی زنجان گفت: پنج هزار و  ۴۸۸ نفر ساعت در استان زنجان آموزش عمومی و تخصصی طرح ملی توسعه مشاغل خانگی دیدند.

پرداخت ۱۶هزار میلیارد ریال تسهیلات به واحدهای تولیدی استان سمنان

پرداخت ۱۶هزار میلیارد ریال تسهیلات به واحدهای تولیدی استان سمنان
2021-04-13T15:02:00+04:30
سمنان- استاندار سمنان گفت: در سال ۹۹ افزون بر ۱۶ هزار میلیارد ریال تسهیلات به واحدهای صنعتی و بنگاه‌های اقتصادی استان پرداخت شد که این رقم در سال ۹۸، دستکم ۱...

۱۵ هزار دقیقه ویژه ‌برنامه ماه رمضان از سیمای بوشهر پخش می‌شود

۱۵ هزار دقیقه ویژه ‌برنامه ماه رمضان از سیمای بوشهر پخش می‌شود
2021-04-13T15:01:59+04:30
بوشهر - مدیرکل صداو سیمای مرکز بوشهر از پخش ۱۵ هزار دقیقه ویژه ‌برنامه ماه رمضان از سیمای بوشهر خبر داد.

۱۱ پروژه جهش تولید در استان زنجان به بهره برداری رسیده است

۱۱ پروژه جهش تولید در استان زنجان به بهره برداری رسیده است
2021-04-13T15:01:58+04:30
زنجان-استاندار زنجان گفت: ۱۱ پروژه از ۲۶ پروژه جهش تولید استان به بهره برداری رسیده و هفت پروژه دیگر نیز تا پایان شهریور امسال افتتاح می‌شود.

اقدام جهادی یاران آسمانی در توزیع بسته‌های معیشتی در کرمانشاه

اقدام جهادی یاران آسمانی در توزیع بسته‌های معیشتی در کرمانشاه
2021-04-13T15:01:58+04:30
کرمانشاه- به مناسبت ماه مبارک رمضان طی اقدامی جهادی از سوی خیریه یاران آسمانی یک صد بسته معیشتی در شهر کرمانشاه توزیع شد.

تأمین ۱۲۷ هزار تبلت جهت دانش‌آموزان کم برخوردار با مدیریت و راهبری شوراهای آموزش و پرورش

تأمین ۱۲۷ هزار تبلت جهت دانش‌آموزان کم برخوردار با مدیریت و راهبری شوراهای آموزش و پرورش
2021-04-13T15:01:57+04:30
مدیرکل امور شوراها و مناطق آزاد تجاری وزارت آموزش و پرورش از تأمین ۱۲۷ هزار تبلت جهت دانش‌آموزان کم برخوردار با مدیریت و راهبری شوراهای آموزش و پرورش استان‌ه...

تعداد بستری‌های کرونایی در استان بوشهر از ۴۰۰ نفر گذشت

تعداد بستری‌های کرونایی در استان بوشهر از ۴۰۰ نفر گذشت
2021-04-13T14:48:40+04:30
بوشهر- دبیر ستاد مقابله با کرونا در استان بوشهر با اشاره به روند افزایش ابتلا و بستری کرونایی در استان گفت: تعداد بیماران بستری در بخش‌های کرونایی استان بوشه...

مناسبات اداری دولت و خیریه‌ها بررسی می‌شود

مناسبات اداری دولت و خیریه‌ها بررسی می‌شود
2021-04-13T14:48:40+04:30
هشتمین نشست خیر و خرد در موضوع «مناسبات اداری دولت و خیریه‌ها» با سخنرانی سیداحمد نصری امروز برگزار می‌شود.

هر ۵ دقیقه یک ایرانی قربانی کرونا می شود/ایمنی واکسن ۶ ماه است

هر ۵ دقیقه یک ایرانی قربانی کرونا می شود/ایمنی واکسن ۶ ماه است
2021-04-13T14:48:39+04:30
رئیس کمیته کشوری اپیدمیولوژی کرونا، گفت: هر ۵ دقیقه یک ایرانی جانش را بر اثر کرونا از دست می‌دهد.

گلستان به سمت توسعه زیرساختی در حرکت است

گلستان به سمت توسعه زیرساختی در حرکت است
2021-04-13T14:48:39+04:30
گرگان- استاندار گلستان از اجرای طرح های زیربنایی در استان خبرداد و گفت: گلستان به سمت توسعه زیرساختی در حرکت است.

اختلالات طیف اوتیسم در کرمان رو به افزایش است

اختلالات طیف اوتیسم در کرمان رو به افزایش است
2021-04-13T14:48:38+04:30
کرمان - مدیرکل بهزیستی استان کرمان از افزایش طیف اختلالات اوتیسم در کرمان خبر داد.

توزیع ۳۵۰ هزار وعده غذای گرم در میان نیازمندان گیلان

توزیع ۳۵۰ هزار وعده غذای گرم در میان نیازمندان گیلان
2021-04-13T14:48:38+04:30
رشت- مدیر کل کمیته امداد گیلان گفت: همزمان با ماه مبارک رمضان ۳۵۰ هزار وعده طعام گرم در قالب پویش اطعام مهدوی در میان نیازمندان توزیع می شود.

استفاده از ظرفیت دانشجویان خارجی در پژوهش‌های بین رشته‌ای قرآنی

استفاده از ظرفیت دانشجویان خارجی در پژوهش‌های بین رشته‌ای قرآنی
2021-04-13T14:48:37+04:30
رئیس مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت گفت: یکی از رسالت‌های ما در حوزه قرآنی گفتمان سازی پژوهش‌های بین‌رشته‌ای است و ما در این حوزه به دانشجویان خارجی به عنوان ...

پخش ۹۰۰ ساعت برنامه انتخاباتی در تلویزیون/ رعایت اصل «بی‌طرفی»

پخش ۹۰۰ ساعت برنامه انتخاباتی در تلویزیون/ رعایت اصل «بی‌طرفی»
2021-04-13T14:35:26+04:30
حمید شاه‌آبادی معاون سیمای سازمان صداوسیما از تولید و پخش ۹۰۰ ساعت برنامه، ویژه انتخابات ریاست جمهوری در تلویزیون خبر داد.

۵۰ ویژه برنامه محوری قرآن و عترت در استان بوشهر برگزار می‌شود

۵۰ ویژه برنامه محوری قرآن و عترت در استان بوشهر برگزار می‌شود
2021-04-13T14:35:26+04:30
بوشهر - مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر گفت: در ماه مبارک رمضان، ۵۰ ویژه برنامه محوری قرآن و عترت در استان بوشهر برگزار می‌شود.

پخش برنامه «با نخبگان» از رادیو «سلامت»

پخش برنامه «با نخبگان» از رادیو «سلامت»
2021-04-13T14:35:25+04:30
برنامه «با نخبگان» با محوریت پرداختن به نخبگان عرصه سلامت از رادیو سلامت پخش می‌شود.

انفجار بمب در شمال سوریه و زخمی شماری از عوامل وابسته به ترکیه

انفجار بمب در شمال سوریه و زخمی شماری از عوامل وابسته به ترکیه
2021-04-13T14:35:25+04:30
منابع سوری از انفجار بمب در شمال سوریه و زخمی شدن شماری از عوامل وابسته به ترکیه بر اثر آن خبر دادند.

پیشنهاد ایجاد کمیته دانشجویان خارجی در سطح وزارت بهداشت

پیشنهاد ایجاد کمیته دانشجویان خارجی در سطح وزارت بهداشت
2021-04-13T14:35:24+04:30
مدیر کل فرهنگی وزارت بهداشت با ارائه پیشنهاد تشکیل کمیته دانشجویان خارجی در سطح وزارت بهداشت گفت: این کمیته با دانشجویان خارجی و اعضایی از معاونت‌های دانشجوی...

باید به قانون اساسی سوریه احترام گذاشته شود

باید به قانون اساسی سوریه احترام گذاشته شود
2021-04-13T14:35:24+04:30
مشاور ارشد وزیر امور خارجه و نماینده ویژه رئیس‌جمهور روسیه در امور خاورمیانه، برگزاری انتخابات ریاست جمهوری سوریه را قانونی دانسته و تاکید کردند: باید به قان...

ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان برنامه ماه رمضان برگزار می کند

ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان برنامه ماه رمضان برگزار می کند
2021-04-13T14:35:23+04:30
همزمان با فرا رسیدن ماه مبارک رمضان، ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان در نظر دارد برنامه‌های ویژه این ماه مبارک را با عنوان «بر ساحل آرامش» و سیره پیشوایان (علیه...

پلمب ۸ واحد صنفی به دلیل عدم اجرای مصوبات پدافند زیستی در خمین

پلمب ۸ واحد صنفی به دلیل عدم اجرای مصوبات پدافند زیستی در خمین
2021-04-13T14:35:23+04:30
خمین- فرمانده انتظامی شهرستان خمین از پلمب هشت واحد صنفی در اجرای مصوبات قرارگاه پدافند زیستی در این شهرستان خبر داد.
X فیلم جدید کلیپ جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)