میرنیوز

فرهنگ و هنر درست پیش نرود اقتصاد حال مردم را خوب نمی‌کند

فرهنگ و هنر درست پیش نرود اقتصاد حال مردم را خوب نمی‌کند 2021-09-12T13:15:16+04:30

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی موزه سینما، امروز ۲۱ شهریورماه همزمان با روز ملی سینما موزه سینمای ایران بخش‌هایی از گفتگوی تفصیلی رسول صدرعاملی در گفتگو با فریدون جیرانی از چهره‌های ماندگار و نامدار سینمای ایران را منتشر کرده است که در زیر می‌خوانید.

رسول صدرعاملی در گفتگو با فریدون جیرانی درباره اولین کار سینمایی خود گفت: درحال ساخت مستند «فتح بستان» در جنوب بودم نامه سوخته از داخل لباس یک افسر عراقی از یکی از سنگرهای فتح شده توسط رزمنده ایرانی پیدا شده بود به دست من رسید که شعرهای آقای نظر ربانی را برای سربازان و رزمنده‌های ایرانی نوشته بود.

وی ادامه داد: در آن نامه خطاب به رزمندگان ایرانی نوشته شده بود که من شما را دوست دارم، به سمت شما شلیک نمی‌کنم، تفنگم را به سمت آسمان می‌گیرم، ما کتابمان قرآن است و پیامبرمان با شما یکی است، چرا داریم همدیگر را می‌کشیم. یادم می‌آید این نامه را به فریدون جیرانی دادم او خواند و استقبال کرد و به من پیشنهاد داد تا بر اساس آن فیلم بسازیم و کارگردانی آن را برعهده بگیرم. در ابتدا از این پیشنهاد حیرت کردم اما پس از ۱۰ روز با تاکید مجدد فریدون جیرانی اولین فیلمم را ساختم.

حضور داوود رشیدی در «رهایی» به من اعتماد به نفس داد

صدرعاملی با اشاره به فیلم «رهایی» عنوان کرد: اتفاق خیلی خوبی که در فیلم «رهایی» افتاد و به من خیلی اعتماد به نفس داد، حضور داوود رشیدی بود که در این فیلم بازی درخشانی داشت.

وی با بیان اینکه «گل‌های داوودی» مهمترین فیلمش است، گفت: در فیلم «رهایی» فریدون جیرانی فیلمنامه را خودش به تنهایی نوشت اما در «گل‌های داوودی» که قرار بود نقش اصلی را سعید کنگرانی بازی کند اما به دلایلی نشد، همه کار بر عهده خودم بود. قصه این فیلم توسط قاضی ربیحاوی نوشته شده بود که با فریدون جیرانی درباره آن صحبت کردیم و او پیشنهاد مجدد ساخت فیلم سینمایی دیگری را به من داد.

صدرعاملی با بیان اینکه در آن زمان قصه را ۳۰ هزار تومان خریده بود، بیان کرد: در «گل‌های داوودی» به دلیل نابینا بودن بازیگران نیاز به یک گریم خاص داشتیم به همین دلیل به سراغ عبدالله اسکندری رفتیم و عباس گنجوی را در آن فیلم شناختم که مونیتور خوبی بود، پروانه معصومی نیز در این فیلم به من معرفی شد.

وی ادامه داد: تمامی گروه در پشت و جلوی دوربین همه عالی بودند و بعد از آن برای انتخاب بازیگران سراغ بهترین‌های تئاتر رفتیم. جمشید مشایخی، جعفر والی و فقط بیژن امکانیان از گروه ما بود که در آن فیلم به خوبی درخشید. برای تدوین عباس گنجوی و برای موسیقی کامبیز روشن روان آمدند که در نهایت شد «گل‌های داوودی» و اتفاق عجیب در سال ۱۳۶۳.

صدرعاملی با اشاره به اینکه «گل‌های داوودی» در سومین دوره جشنواره فیلم فجر حضور داشت، مطرح کرد: این فیلم برای بهترین فیلمبرداری، تدوین، موسیقی، بازیگر مرد، بازیگر زن جایزه گرفت اما برای کارگردانی هیچ جایزه‌ای در نظر گرفته نشده بود. یکی از داورها گفته بود چون این فیلم در اکران خوب می‌فروشد جایزه کارگردانی همان فروش است. (با خنده)

در ادامه این گفتگو فریدون جیرانی نیز اظهار کرد: برای فیلم «گل‌های داوودی» در جشنواره فیلم فجر جمشید مشایخی جایزه بهترین بازیگر مرد، پروانه معصومی اولین بازیگر زنی که پس از انقلاب جایزه گرفت، جایزه بهترین موسیقی متن برای کامبیز روشن روان، جایزه بهترین فیلمبرداری برای فیروز ملک زاده و جایزه بهترین تدوین را عباس گنجوی گرفت. الان هم همه مسئولان از این فیلم به عنوان فیلم متفاوت پس از انقلاب یاد می‌کنند.

وی در ادامه گفت: دوبله این فیلم نیز بسیار خوب بود که ناصر طهماسب آن را انجام داد. یادم می‌آید سر صحنه این فیلم شهلا ناظریان با ایرج ناظری اختلاف داشت، ایرج طهماسب اختلافشان را برطرف کرد و سکانس درخشان زندان بلافاصله بعد از این حل اختلاف گرفته شد که شهلا ناظریان به جای پروانه معصومی، ایرج ناظریان به جای داوود رشیدی، منوچهر اسماعیلی به جای جمشید مشایخی و ایرج طهماسب به جای جعفر والی صحبت می‌کرد.

جیرانی با اشاره به اینکه روزی در دفتر صدرعاملی او را در حال صحبت با خسرو شکیبایی دیده است، گفت: من خسرو شکیبایی را در آن زمان نمی‌شناختم و رسول صدرعاملی به من گفت که او بازیگر خوبی است.

صدرعاملی در ادامه صحبت‌های جیرانی توضیح داد: اولین انتخابم برای فیلم «پاییزان» زنده یاد خسرو شکیبایی بود اما به دلیل اینکه سر فیلمبرداری «ترن» بود امکان حضورش میسر نشد و این یکی از حسرت‌های من بود که در فیلم «شب» این امر محقق شد و سر همان فیلم خسرو شکیبایی به من گفت که خیلی دلش می‌خواست در آن فیلم بازی کند.

قصه «قربانی» پیشنهاد عباس کیارستمی بود

وی با بیان اینکه «پاییزان» برایش خیلی درس خوبی بود و با همه مصیبت‌هایی که بر او گذشت نهایتاً مخاطب با آن ارتباط برقرار کرد، عنوان کرد: عباس کیارستمی فیلم را دید و درباره آن خیلی باهم صحبت کردیم. کیارستمی گفت قصه‌ای وجود دارد که ابراهیم فروزش آن را نوشته و همیشه دلم می‌خواست خودم کار کنم. به من پیشنهاد داد که من آن را کار کنم و آن قصه فیلم «قربانی» بود.

صدرعاملی درباره فیلم «روزهای خوب زندگی» نیز گفت: حتی اگر همین الان این فیلم پخش شود مخاطب شگفت زده می‌شود. محتوای فیلم اگر به خوبی شنیده می‌شد شاید خیلی از مسائل امروز نبود.

در ادامه جیرانی مطرح کرد: یادم می‌آید زنده یاد علی حاتمی فیلم «قربانی» را در خانه سینما دیده بود، به صدرعاملی گفت این فیلم قصه خوبی دارد و بهتر است آن را به خاطر صدای محمود شکراللهی دوبله کنید.

اگر قرار باشد دوباره یکی از فیلم‌هایم را بسازم «قربانی» را انتخاب می‌کنم

صدرعاملی با تایید صحبت‌های جیرانی اظهار کرد: قصه «قربانی» خیلی خوب بود و اگر قرار باشد دوباره یکی از فیلم‌هایم را بسازم همین فیلم را انتخاب می‌کنم زیرا به لحاظ شرایط اجتماعی و حرفی که قصه می‌زند، متفاوت بود.

وی درباره فیلم «سمفونی تهران» نیز گفت: در زندگی حرفه‌ای من این یک نقطه عطف است اگر بخواهیم سینمای ملودرام قصه پرداز را از قسمت اول کار من جدا کنیم و به «دختری با کفش‌های کتانی» برسیم، این وسط یک فیلم نیمه بلندی قرار می‌گیرد به نام «سمفونی تهران» که من با این فیلم به جشنواره کودک و نوجوان اصفهان رفتم، علیرضا شجاع نوری برای اولین بار فیلم را روی میز موویلا دید، هنوز موسیقی کامبیز روشن روان روی آن گذاشته نشده بود و آن را برای حضور در جشنواره پذیرفت. ساخت موسیقی این فیلم خیلی سخت بود و ما وقتی به اصفهان رسیدیم کپی فیلم مستقیم به آپارات رفت، نمایش داده شد و با استقبال بسیار خوب کودکان مواجه شد.

صدرعاملی درباره قصه «سمفونی تهران» توضیح داد: این فیلم قصه پسر ۱۲ ساله‌ای است که آنقدر باید و نباید در خانه و مدرسه شنیده که قانون گریز شده است. او در رفت و آمد بین خانه و مدرسه به شکلی لا به لای ماشین‌ها حرکت می‌کند که شهر را به‌هم می‌ریزد، یک روز اتفاقی پایش به خط کشی عابر پیاده برخورد می‌کند و صدای کلاویه‌های پیانو را می‌شنود. بدین ترتیب کنسرتی را روی خط کشی‌های عابر پیاده اجرا می‌کند و ماشین‌ها به احترام او می‌ایستند و بوق می‌زنند.

وی عنوان کرد: نکته جالب در مورد «سمفونی تهران» این است که در یک سال گذشته در شبکه‌های اجتماعی در کلیپ‌های اروپایی و آمریکایی می‌بینیم که برای تشویق مردم برای عبور از خط عابر پیاده همان ایده «سمفونی تهران» را انجام داده‌اند. یعنی برای ترغیب مردم به پیاده روی، پله‌ها را موزیکال کرده‌اند تا به جای پله برقی از پله‌ها استفاده کنند و ما این ایده را در سال ۱۳۷۲ در فیلم به تصویر کشیدیم.

وی با اشاره به همکاری خود با محمود اربابی نیز توضیح داد: در جلسه‌ای که با او داشتیم سه فیلمنامه به من داد تا آنها را بخوانم و من از تمی که در یکی از آن قصه‌ها وجود داشت خوشم آمد؛ دختری که در دل خانواده احساس بی پناهی می‌کرد، پدر و مادر تصمیم می‌گیرند تا او را شب بکشند و در لحظه آخر پدر طاقتش را ندارد و این کار را انجام نمی‌دهد اما تا لحظه آغاز کشتن دخترشان پیش می‌روند. همه فیلم قصه دختری بود که به یک بن بست عاطفی جدی با والدین خود رسیده و تصمیم گرفته است که دیگر حرف نزند و توضیح ندهد. بهترین فیلم من «زندگی با چشمان بسته» است زیرا در سینمایی کار شد که کاراکترها درست و واقعی بودند.

صدرعاملی درباره «دختری با کفش‌های کتانی» نیز توضیح داد: وقتی ایده این فیلم پیدا شد زمانی بود که ۶ سال بیکار بودم. یک شب منزل سعید مطلبی بودیم به او گفتم فقط یک اسم در ذهن دارم؛ «دختری با کفش‌های کتانی» و او گفت یعنی چی؟ به او در پاسخ گفتم شخصیت نوجوانی است که یک روز از خانه بیرون می‌رود، از میدان ولیعصر تا میدان راه آهن را روی لبه جدول خیابان‌ها راه می‌رود و در طول این سفر شهری ماجراهایی برای او اتفاق می‌افتد. سعید مطلبی گفت ایده خوبی است اما کار من نیست. او چند شاگرد در سیمافیلم داشت و به من گفت پسر جوانی به تازگی به کلاس آمده که به نظرم بسیار با استعداد است از او اسمش را پرسیدم و او پیمان قاسمخانی را به من معرفی کرد. قاسم‌خانی به همراه بهاره رهنما در فیلم علیرضا داوودنژاد بازی کرده بودند. قرارداد ۹۰۰ هزارتومانی با او بستم و هر هفته دو روز باهم در مورد فیلمنامه صحبت می‌کردیم تا اینکه فیلمنامه به سرانجام رسید.

وی درباره فیلم «من ترانه ۱۵ سال دارم» نیز توضیح داد: وسط‌های تدوین فیلم «دختری با کفش‌های کتانی» فکر کردم که چگونه می‌شود یک قصه درباره دختری بنویسیم که احساساتی نباشد، خیلی عقل‌گرا و منطق داشته باشد و مشکلات زندگی را خودش یک تنه حل کند. متوجه شدم کامبوزیا پرتوی آن را کار کرده است با او صحبت کردم، از طرح خوشش آمد و نزدیک به یک سال طول کشید تا فیلمنامه آماده شد.

ماجرای انتخاب ترانه علیدوستی

صدرعاملی عنوان کرد: یادم می‌آید در هفته نامه سینما یک آگهی دادم که بسیار جذاب بود. متن آگهی این بود که «من ترانه ۱۵ سال دارم دختر خوبی هستم اگر این شخصیت را می‌شناسید به ما معرفی کنید» درواقع دنبال بازیگر بودیم. که ترانه علیدوستی این آگهی را دیده بود. امین تارخ به من زنگ زد و گفت ترانه دختر حمید علیدوستی است و او را برای حضور در فیلم به من معرفی کرد. برای این نقش ۸۰ نفر را دیده بودیم، حبیب رضایی برای اولین بار انتخاب بازیگری را انجام می‌داد و برای انتخاب این نقش به مدارس زیادی رفته بود.

وی در ادامه بیان کرد: ترانه جنس صدایش خوب بود اما نمی‌توانست آن را مدیریت کند. البته ما هر بازیگری را می‌گذاشتیم باید دو ماه روی صدایش کار می‌کردیم زیرا شخصیت قصه سه لحن داشت؛ لحن دانش آموزی، لحن دوران بارداری و یک لحن دوران مادری که اینها لحن صداهایشان فرق می‌کند. سه ماه طول کشید تا ما روی صدای او کار کردیم و من در طول این مدت هیچ وقت به او نگفتم که برای نقش ترانه حضورش قطعی است و دقیقاً ۴۸ ساعت قبل از فیلمبرداری به او گفتم که برای نقش قطعی شده است. اولین لوکیشنی که تولید در اختیار من قرار داد، زندان رجایی شهر بود. در زندان شروع، وسط، بارداری، مادرشدن و پایان فیلم را داشتیم و برای این کار تنها هشت روز فرصت داشتم.

صدرعاملی در ادامه بیان کرد: یک روز مهدی فرجی از شبکه یک تلویزیون به من گفت ۱۱ طرح قصه از اصغر فرهادی خریده است اما او الان نمی‌خواهد آنها کار کند و از من خواست تا آنها را بخوانم. من آنها را خواندم و متوجه شدم همه آنها با تم زائر بود و برای من خیلی وسوسه کننده بود. چهار جلسه با اصغر فرهادی گذاشتم و در آنها سه طرح «شب»، «هر شب تنهایی» و «در انتظار معجره» را انتخاب کردم.

وی ادامه داد: برای فیلم «شب» شروع بسیار خوبی داشتیم. زنده یاد عزت الله انتظامی قصه را خواند، دو سه نکته داشت و وقتی رعایت شد پذیرفت تا بازی کند و زنده یاد خسرو شکیبایی هم به سرعت پذیرفت. در پایان فیلمبرداری پلان آخر که در صحن حرم امام رضا بود، خسرو شکیبایی از ما جدا شد و به سمت حرم از امام رضا خداحافظی کرد و به او گفت ممکن است دیگر نبینمت. خسرو شکیبایی در طول مدت فیلمبرداری حالش خوب نبود و همسرش دائم با میلاد دستیارم در تماس بود. برای کبدش قرص‌های بسیار قوی می‌خورد. به خاطر قرص‌ها، کبدش داغ می‌شد و چیزی که او را آرام می‌کرد بستنی بود و اصلاً برایش خوب نبود.

صدرعاملی درباره فیلم «هر شب تنهایی» نیز گفت: لیلا حاتمی و حامد بهداد در فیلم «هر شب تنهایی» بسیار همدلانه کار کردند.

وی در پایان صحبت‌هایش بیان کرد: من معتقدم تا فرهنگ و هنر یک کشور درست پیش نرود اقتصاد خیلی حال مردم را خوب نمی‌کند. در یک جامعه زمانی احساس آرامش می‌کنیم که تئاتر خوب، فیلم خوب، رمان خوب بخوانیم و در کنارش اقتصاد را هم پیش ببریم.

منبع : خبرگزاری مهر


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار هنری

اولویت ما تقویت اقتصاد هنر و کسب بازارهای جهانی است

اولویت ما تقویت اقتصاد هنر و کسب بازارهای جهانی است
2021-09-23T12:48:16+03:30
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در دیدار با هنرمندان تجسمی، گفت: ایران جزو کشورهای مطرح و دارای جایگاه بالا در تولید آثار هنری است، بنابراین در بخش اقتصاد هنر هم ب...

استقبال از پاییز در «محاکات»/ خواندن قطعاتی برای آغاز یک فصل

استقبال از پاییز در «محاکات»/ خواندن قطعاتی برای آغاز یک فصل
2021-09-23T12:08:15+03:30
نیما کرمی مجری برنامه های تلویزیونی در تازه ترین قسمت از برنامه «محاکات» به عنوان داور مهمان حضور پیدا می کند.

«سریالیست» این هفته پخش نمی شود

«سریالیست» این هفته پخش نمی شود
2021-09-23T12:08:15+03:30
برنامه تلویزیونی «سریالیست» شبکه یک سیما این هفته به احترام قرار گرفتن در آستانه اربعین حسینی پخش نمی شود.

جزییات اجرای پنج گروه نمایشی در مسیر اربعین حسینی

جزییات اجرای پنج گروه نمایشی در مسیر اربعین حسینی
2021-09-23T11:54:55+03:30
دبیر هنری پنجمین همایش بین‌المللی تئاتر پیاده روی اربعین «روایت راهیان» از حضور ۵ گروه برای اجرای تئاتر خیابانی، تعزیه و نمایش‌های ترکیبی خیابانی و تعزیه در ...

افتخار آفرینان عملیات مروارید به «صبح پارسی» می آیند

افتخار آفرینان عملیات مروارید به «صبح پارسی» می آیند
2021-09-23T10:48:17+03:30
برنامه تلویزیونی «صبح پارسی» شبکه جام جم جمعه با حضور ۲ تن از خلبانان تاثیرگذار در دوران دفاع مقدس روی آنتن می‌رود.

آثارهنرمندان پیشکسوت به نمایش درآمد/ «خنده بر آتش» در برج آزادی

آثارهنرمندان پیشکسوت به نمایش درآمد/ «خنده بر آتش» در برج آزادی
2021-09-23T10:35:00+03:30
همزمان با آغاز هفته گرامیداشت دفاع مقدس نمایشگاه عکس «خنده بر آتش» در قالب نمایش آثار هنرمندان پیشکسوت این عرصه و کارگاه آموزشی نقاشی با حضور تعدای از مدیران...

«عطر عاشقی» از شبکه پنج سیما تماشایی می شود

«عطر عاشقی» از شبکه پنج سیما تماشایی می شود
2021-09-23T09:54:56+03:30
دو برنامه تلویزیونی از گروه معارف شبکه پنج سیما روز جمعه دوم مهر با محوریت گرامیداشت هفته دفاع مقدس پیش روی مخاطبان قرار داده می شوند.

«پرسش» نام یک آلبوم موسیقی شد/ معرفی گرایش های آهنگسازی یک مؤلف

«پرسش» نام یک آلبوم موسیقی شد/ معرفی گرایش های آهنگسازی یک مؤلف
2021-09-23T09:54:55+03:30
آلبوم «پرسش» به آهنگسازی محمدرضا تفضلی از هنرمندان فعال حوزه موسیقی کلاسیک با همراهی تعدادی از نوازندگان شناخته شده کشورمان در دسترس مخاطبان قرار گرفت.

ملوین ون پیبلز پدرخوانده سینمای سیاهپوستان درگذشت

ملوین ون پیبلز پدرخوانده سینمای سیاهپوستان درگذشت
2021-09-23T09:41:37+03:30
سینمای سیاهپوستان آمریکا یکی از نمادهای شاخص خود را از دست داد.

آغاز ثبت نام بیمه تکمیلی اصحاب فرهنگ و هنر/حق بیمه ها ثابت ماند

آغاز ثبت نام بیمه تکمیلی اصحاب فرهنگ و هنر/حق بیمه ها ثابت ماند
2021-09-23T09:14:59+03:30
نام نویسی بیمه درمان تکمیلی، عمر و حوادث اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه توسط مجموعه صندوق اعتباری هنر آغاز شد.

«اسطرلاب» به ایرانشهر بازگشت/ بازتاب پارودی زندگی بر صحنه تئاتر

«اسطرلاب» به ایرانشهر بازگشت/ بازتاب پارودی زندگی بر صحنه تئاتر
2021-09-23T09:14:57+03:30
هم‌زمان با بازگشت دوباره «اسطرلاب؛ یک ممیز دو» به تماشاخانه ایرانشهر تیزر این نمایش نیز منتشر شد.

هنرمندان پیشکسوت ایثارگر تجلیل شدند/ طرح چندنکته مهم درباره جنگ

هنرمندان پیشکسوت ایثارگر تجلیل شدند/ طرح چندنکته مهم درباره جنگ
2021-09-22T15:34:57+03:30
موسسه هنرمندان پیشکسوت همزمان با فرا رسیدن هفته گرامیداشت دفاع مقدس آیین تجلیل از هنرمندان پیشکسوت ایثارگر و هنرمندانی را که در حوزه دفاع مقدس به فعالیت می پ...

پیش‌بینی هالیوود ریپورتر از نامزدی «قهرمان» در ۵ رشته اسکار

پیش‌بینی هالیوود ریپورتر از نامزدی «قهرمان» در ۵ رشته اسکار
2021-09-22T14:28:18+03:30
اسکات فینبرگ منتقد هالیوود ریپورتر در اولین پیش‌بینی خود از اسکار ۲۰۲۲، «قهرمان» را در پنج رشته به عنوان شانس نامزدی دریافت جایزه اسکار عنوان کرده است.

زندگی احمد اسفندیاری مستند شد/ هنرمندی که با تنهایی گره خورده بود

زندگی احمد اسفندیاری مستند شد/ هنرمندی که با تنهایی گره خورده بود
2021-09-22T13:34:57+03:30
محمود رحمانی مستندساز بیان کرد که احمد اسفندیاری از نسل هنرمندانی است که زندگی‌شان با نوعی تنهایی پیوند خورده است.

تاثیرگذارترین لحظه پیاده‌روی اربعین را نتوانستم عکاسی کنم

تاثیرگذارترین لحظه پیاده‌روی اربعین را نتوانستم عکاسی کنم
2021-09-22T13:21:37+03:30
سعید محمودی ازناوه معتقد است برای عکاس‌های مستند اجتماعی خیلی مهم است ضمن بیان جان کلام در قاب تصاویرشان، بتوانند لحظات ماندگار، شات‌های خاص، نورهای ویژه و ا...

تولد «خیال آبی» در روزهای آخر تابستان/ ملاحظات انتشار یک قطعه پاپ

تولد «خیال آبی» در روزهای آخر تابستان/ ملاحظات انتشار یک قطعه پاپ
2021-09-22T11:48:19+03:30
یکی ازخوانندگانی که به‌ تازگی در عرصه موسیقی به فعالیت مشغول شده از انگیزه‌ها و دغدغه‌های موسیقایی خود برای تولید و انتشار تک آهنگ «خیال آبی» سخن گفت.

اجرای ۱۲۰ تئاتر خیابانی به مناسبت هفته دفاع مقدس و اربعین

اجرای ۱۲۰ تئاتر خیابانی به مناسبت هفته دفاع مقدس و اربعین
2021-09-22T11:48:17+03:30
اجرای ۱۲۰ تئاتر خیابانی به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس و ایام اربعین حسینی آغاز خواهد شد.

درخواست هالیوودی‌ها از سازمان ملل/ واکسیناسیون را سرعت بدهید

درخواست هالیوودی‌ها از سازمان ملل/ واکسیناسیون را سرعت بدهید
2021-09-22T11:34:57+03:30
در نامه‌ای که از سوی گروهی از چهره‌های شناخته شده صنعت فیلم و تلویزیون امضا شده از رهبران جهان خواسته شده به واکسیناسیون جهانی سرعت ببخشند.

«ایران تک» به آنتن می‌رسد/ پیشرفت‌های تکنولوژیک ایران در سیما

«ایران تک» به آنتن می‌رسد/ پیشرفت‌های تکنولوژیک ایران در سیما
2021-09-22T09:48:17+03:30
برنامه «ایران تک» با هدف انعکاس پیشرفت‌های تکنولوژیک ایران در حوزه‌های مختلف علمی به‌زودی روی آنتن شبکه بین‌المللی پرس تی‌وی می‌رود.

در «سن پیر» یادتان می‌رود تئاتر می‌بینید/ تلاش برای ایجاد دلهره

در «سن پیر» یادتان می‌رود تئاتر می‌بینید/ تلاش برای ایجاد دلهره
2021-09-22T08:28:17+03:30
شاهرخ دریانورد کارگردان نمایش «یک ساعت در سن پیر» درباره ویژگی‌های این اثر نمایشی توضیحاتی ارائه داد.

۸۷ سینما در کل کشور بدهی دارند/ تعطیلی به خاطر صد هزار تومان!

۸۷ سینما در کل کشور بدهی دارند/ تعطیلی به خاطر صد هزار تومان!
2021-09-22T06:01:37+03:30
محمد قاصداشرفی رییس انجمن سینماداران با اشاره به قرارگیری سینماها در وضعیت بحرانی بیان کرد که ۸۷ سینما در کل کشور به صاحبان فیلم‌ها بدهی دارند.

حاتمی‌کیا با «اصغر آقا آکتور سینما» به شبکه مستند می‌آید

حاتمی‌کیا با «اصغر آقا آکتور سینما» به شبکه مستند می‌آید
2021-09-21T14:28:19+04:30
مستند پرتره «اصغر آقا آکتور سینما» روایتی از حضور بازیگر پیشکسوت در سینمای دفاع مقدس و همکاری با کارگردانان شناخته شده این عرصه است.

«خانه برناردا آلبا» زهرا صبری در فرانسه/ ۱۰ روز قرنطینه شده‌ایم

«خانه برناردا آلبا» زهرا صبری در فرانسه/ ۱۰ روز قرنطینه شده‌ایم
2021-09-21T14:01:38+04:30
زهرا صبری که به همراه اعضای گروه نمایش «خانه برناردا آلبا» در قرنطینه ۱۰ روزه‌ای در کشور فرانسه به سر می‌برد، قرار است این اثر را در فستیوال شارل ویل مزیه اج...

جدی‌ترین گزینه ریاست صداوسیما کیست؟/ مرور برخی مواضع پیمان جبلی

جدی‌ترین گزینه ریاست صداوسیما کیست؟/ مرور برخی مواضع پیمان جبلی
2021-09-21T12:28:32+04:30
از پیمان جبلی معاون فعلی برون مرزی صداوسیما، این روزها به عنوان جدی ترین گزینه ریاست بر سازمان یاد می‌شود؛ جبلی کیست و چه کارنامه‌ای تا به امروز در رسانه ملی...

«سایه و موسیقی» تغییر کرد/ خواندن مطالب تازه از نتایج یک طرح

«سایه و موسیقی» تغییر کرد/ خواندن مطالب تازه از نتایج یک طرح
2021-09-21T09:08:18+04:30
«شعر سایه در موسیقی ایرانی» عنوان یکی از آثار پژوهشی حوزه موسیقی است که در قالب طرح پژوهشی «سایه و موسیقی» با تغییرات جدیدی پیش روی مخاطبان قرار گرفت.

نود درصد مهمانان «نفس» از شهرستان بودند/ اولین سوالمان واکسن بود

نود درصد مهمانان «نفس» از شهرستان بودند/ اولین سوالمان واکسن بود
2021-09-21T08:41:38+04:30
مقداد مومن‌نژاد با اشاره به مهمانان برنامه «نفس» که از سراسر ایران در آن حضور یافتند بیان کرد اولین سوالمان این بود که واکسن زده‌اند یا نه و بعد به برنامه دع...

رمزگشایی از یک «طعمه‌گذاری» در انیمیشن «لوکا»

رمزگشایی از یک «طعمه‌گذاری» در انیمیشن «لوکا»
2021-09-21T07:08:19+04:30
مسئله «لوکا» در تمایز بین طعمه‌گذاری دگربازی و رمزگذاری دگربازی ریشه دارد

تالار هنر ۲۵ روز دیگر شروع به فعالیت می‌کند/ تعویض پرده‌های سالن

تالار هنر ۲۵ روز دیگر شروع به فعالیت می‌کند/ تعویض پرده‌های سالن
2021-09-21T06:01:38+04:30
مدیر تالار هنر از تعویض پرده‌های سالن و ارتقای سیستم آنها از دستی به اتوماتیک خبر داد و عنوان کرد فعالیت این تماشاخانه از ۲۵ روز دیگر آغاز خواهد شد.

«پری‌سا» به اکران آنلاین رسید/ داستان اسیدپاشی روی صورت دختر جوان

«پری‌سا» به اکران آنلاین رسید/ داستان اسیدپاشی روی صورت دختر جوان
2021-09-20T15:48:19+04:30
اکران آنلاین فیلم سینمایی «پری‌سا» به کارگردانی محمدرضا رحمانی و تهیه‌کنندگی سعید سعدی آغاز شد.

اجرای میدانی ۴۵ نمایش «راویان مقاومت» در سطح شهر تهران

اجرای میدانی ۴۵ نمایش «راویان مقاومت» در سطح شهر تهران
2021-09-20T13:34:58+04:30
سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران به مناسبت فرا رسیدن چهل و یکمین سالگرد آغاز دفاع مقدس، ویژه‌برنامه «راویان مقاومت» را با اجرای ۴۵ نمایش میدانی برگزار می‌کند.
X فیلم جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)