میرنیوز

«حسینیه ایران» در سیما به راه می‌افتد/ واکاوی سریال‌ها در شبکه یک

«حسینیه ایران» در سیما به راه می‌افتد/ واکاوی سریال‌ها در شبکه یک 2021-08-08T14:22:32+04:30

به گزارش خبرنگار مهر، جواد شیخ اکبری مدیر شبکه قرآن و معارف سیما در نشست معرفی برنامه‌های محرمی تلویزیون که امروز یکشنبه ۱۷ مرداد به‌صورت مجازی برگزار شد، گفت: شعار «نسل به نسل در پناهت هستیم» که برای ماه محرم انتخاب شده است با هماهنگی همه دستگاه‌های فرهنگی کشور که ستادها عضو آن هستند به جمع بندی رسیده و محور اصلی‌اش روی تربیت نسلی است.

وی ادامه داد: ما برای این ایام سه پویش تعریف کرده‌ایم؛ یکی «نذر حسینی» که کمک‌ها و نذورات مردمی را با توجه به مشکلات معیشتی مردم به سمت کمک مومنانه سوق می‌دهد، پویش بعدی «هر خانه یک حسینیه است» که سعی داریم نصب پرچم بر سر در منازل و سیاهپوش کردن خانه‌ها را ذیل این پویش تبلیغ کنیم که با توجه به شرایط کرونا طراحی شده است. همچنین پویش «نسل حسینی» را داریم که ذیل آن با موضوع خانواده و تربیت نسل حسینی مبتنی بر آموزه‌های عاشورا انجام می‌شود.

مدیر شبکه قرآن تصریح کرد: چند ملاحظه با توجه به شرایط کرونایی کشور داریم اول ضرورت الگوسازی برگزاری مراسم و هیئت‌های عزاداری طراز است که چند ویژگی هم دارد و سعی می‌کنیم در این رابطه فرهنگسازی کنیم. بحث توجه ویژه به موضوعات اخلاقی و احکام در منابر از جمله اینهاست تا هیات هایی که در شرایط کرونا فعالیت دارند با این ملاحظات پیش روند.

وی تصریح کرد: ملاحظه‌ای داریم که استفاده از مداحان استانی سراسر کشور در سیماست و معرفی چهره‌های جوان و جدید در حوزه مرثیه خوانی و بحث‌های کارشناسی از ملاحظات ماست و امسال هم دنبال این هستیم که اتفاق بیفتد.

استقبال از «حسینیه ایران» در سال گذشته

شیخ اکبری یادآور شد: سال قبل در قالب حسینیه ایران برنامه ۹۶ مداح و کارشناس روی آنتن سیما رفت که این نوع پوشش با اقبال مواجه شد. سال قبل بیش از ۵۰ درصد مداحی‌ها و حدود ۳۵ درصد سخنرانی‌ها مخاطب داشت.

وی با اشاره به اجرای مجدد حسینیه ایران یادآور شد: تجربه‌ای سال قبل داشتیم و امسال هم قوی‌تر و متمرکزتر ادامه می‌دهیم و آن حسینیه تلویزیونی ایران است. مردم می‌توانند از این حسینیه در ساعت‌های مختلف استفاده کنند. برنامه‌ریزی ما به این شکل است که از ۶ صبح حسینیه آغاز می‌شود و تا یک بامداد ادامه دارد. مخاطب می‌تواند براساس جدولی که اعلام می‌شود در هر شبکه و هر ساعت مخاطب قرار بگیرد. امسال با توجه به شرایط کشور ممکن است قشر زیادی از مردم نتوانند در مراسم‌ها شرکت کنند و وظیفه سیماست که این شرایط را در خانه‌ها فراهم کند.

مدیر شبکه قرآن اضافه کرد: در کنار اینها، برنامه‌ریزی هایی برای تاسوعا و عاشورا انجام شده است تا انعکاس شور و شعور حسینی را داشته باشیم. برنامه‌ای که محورش شبکه قرآن و معارف سیماست پویش با قرآن است. از اعمالی که امام حسین (ع) در شب عاشورا روی آن تاکید شده است قرائت قرآن بوده است و سعی داریم بر این اساس نوعی فرهنگسازی در همه هیات‌ها شود. محفلی قرانی هم به صورت زنده تا سحر خواهیم داشت. برنامه‌ریزی برای پوشش نماز شهر عاشورا هم شده است، مراسم‌های شیرخوارگان حسینی و… که از ستاد ملی مقابله با کرونا مجوز گرفته‌اند پوشش داده می‌شود.

شیخ اکبری تصریح کرد: شبکه یک با سخنرانی حجت الاسلام عالی هر شب برنامه دارد و برنامه «این شب‌ها» هر شب ساعت ۲۳:۴۵ با محور معارف عاشورا پخش می‌شود و برنامه اصلی «حسینیه ایران» است که ضمن آن هیات هایی که برنامه دارند پوشش داده می‌شود. همچنین این شبکه برنامه «سریالیست» را دارد که در این دهه به سریال‌های محرمی سیما می‌پردازد.

وی اضافه کرد: شبکه دو مستندی را تولید کرده است که با نام «یک قرن با حسین» پخش می‌شود و تاریخ عزاداری و آیین‌های عاشورایی را در یک قرن گذشته بررسی کرده است. این مجموعه ۱۷ قسمت ۲۰ دقیقه‌ای خواهد بود و همچنین مستند «صادق الوعد» درباره آیین‌های عزاداری در اردبیل را پخش می‌کند. برنامه «کوی محبت» نیز هر شب از کربلا پخش می‌شود و روایتگری آن بر عهده صابر خراسانی و کارشناسی آن بر عهده شیخ حسین انصاری است.

برنامه‌ریزی شبکه‌های مختلف در محرم

شیخ اکبری با اشاره به برنامه‌های شبکه سه گفت: شبکه سه «تکیه گاه» را به صورت زنده با محور هیات‌های سراسر کشور را پوشش می‌دهد. «موکب ثارالله» و مستند «ادب حضور» را هم پخش می‌کند. این شبکه به لحاظ ریتم تند جدول پخش برنامه‌های معارفی کوتاه را هم در لابلای برنامه‌ها دارد و هر روز ۱۱ صبح سخنرانی حجت الاسلام رفیعی پخش می‌شود. شبکه چهار برنامه‌هایی را برای قشر فرهیخته از جمله برنامه «سوره» دارد که موضوع اصلی آن بنی امیه است. برنامه «سرگذشت» را هم با موضوع ترکیب بندی‌های عاشورایی و با اجرای ساعد باقری دارد. همچنین برنامه «نغمه های عاشورایی» در ۱۰ ویژه برنامه با ۱۰ مداح شاخص استان‌ها پخش می‌شود که به مداحی‌های استانی و آیین‌هایی که در استان‌های مختلف کشور اجرا می‌شود، می‌پردازد.

مدیر شبکه قرآن ادامه داد: شبکه پنج سیما ویژه برنامه‌ای با نام «واحه» دارد که هر شب ساعت ۲۳ روی آنتن می‌رود و یک مستند تک قسمتی با موضوع جریان‌های انحرافی دارد. برنامه دیگری ذیل حسینیه تلویزیونی ایران است که هرروز ساعت ۱۶ سخنرانی حجت الاسلام پناهیان را پخش می‌کند.

وی ادامه داد: شبکه آموزش «بفرمایید روضه» را هر روز ساعت ۱۷ پخش می‌کند و هر شب ساعت ۱۲ تا سحر نواهای عاشورایی دارد. شبکه مستند نیز مجموعه مستندی با محور هیات دارد و بحث خدمات اجتماعی آنها را پوشش می‌دهد. همچنین شبکه نسیم «با حسین حرف بزن» را در ۱۰ برنامه پخش می‌کند. شبکه امید ویژه برنامه «مثل قاسم» را دارد که یک سخنرانی و مداحی هر شب ۲۰ تا ۲۱ دارد. شبکه افق نیز ویژه برنامه «تکیه» را پخش می‌کند.

وی در پایان گفت: در شبکه قرآن و معارف سیما هم برنامه اصلی «حسینیه تلویزیونی ایران» است و از ۶ صبح تا یک بامداد این حسینیه پخش می‌شود. ساعت ۷ آیت‌الله جوادی آملی و بعد از آن سخنرانی حجت‌الاسلام مجتبی تهرانی که برای اولین بار پخش می‌شود را داریم و همچنین سخنرانی حجت الاسلام میرباقری بعد از نماز مغرب و عشا پخش می‌شود.

منبع : خبرگزاری مهر


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار هنری

اولویت ما تقویت اقتصاد هنر و کسب بازارهای جهانی است

اولویت ما تقویت اقتصاد هنر و کسب بازارهای جهانی است
2021-09-23T12:48:16+03:30
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در دیدار با هنرمندان تجسمی، گفت: ایران جزو کشورهای مطرح و دارای جایگاه بالا در تولید آثار هنری است، بنابراین در بخش اقتصاد هنر هم ب...

استقبال از پاییز در «محاکات»/ خواندن قطعاتی برای آغاز یک فصل

استقبال از پاییز در «محاکات»/ خواندن قطعاتی برای آغاز یک فصل
2021-09-23T12:08:15+03:30
نیما کرمی مجری برنامه های تلویزیونی در تازه ترین قسمت از برنامه «محاکات» به عنوان داور مهمان حضور پیدا می کند.

«سریالیست» این هفته پخش نمی شود

«سریالیست» این هفته پخش نمی شود
2021-09-23T12:08:15+03:30
برنامه تلویزیونی «سریالیست» شبکه یک سیما این هفته به احترام قرار گرفتن در آستانه اربعین حسینی پخش نمی شود.

جزییات اجرای پنج گروه نمایشی در مسیر اربعین حسینی

جزییات اجرای پنج گروه نمایشی در مسیر اربعین حسینی
2021-09-23T11:54:55+03:30
دبیر هنری پنجمین همایش بین‌المللی تئاتر پیاده روی اربعین «روایت راهیان» از حضور ۵ گروه برای اجرای تئاتر خیابانی، تعزیه و نمایش‌های ترکیبی خیابانی و تعزیه در ...

افتخار آفرینان عملیات مروارید به «صبح پارسی» می آیند

افتخار آفرینان عملیات مروارید به «صبح پارسی» می آیند
2021-09-23T10:48:17+03:30
برنامه تلویزیونی «صبح پارسی» شبکه جام جم جمعه با حضور ۲ تن از خلبانان تاثیرگذار در دوران دفاع مقدس روی آنتن می‌رود.

آثارهنرمندان پیشکسوت به نمایش درآمد/ «خنده بر آتش» در برج آزادی

آثارهنرمندان پیشکسوت به نمایش درآمد/ «خنده بر آتش» در برج آزادی
2021-09-23T10:35:00+03:30
همزمان با آغاز هفته گرامیداشت دفاع مقدس نمایشگاه عکس «خنده بر آتش» در قالب نمایش آثار هنرمندان پیشکسوت این عرصه و کارگاه آموزشی نقاشی با حضور تعدای از مدیران...

«عطر عاشقی» از شبکه پنج سیما تماشایی می شود

«عطر عاشقی» از شبکه پنج سیما تماشایی می شود
2021-09-23T09:54:56+03:30
دو برنامه تلویزیونی از گروه معارف شبکه پنج سیما روز جمعه دوم مهر با محوریت گرامیداشت هفته دفاع مقدس پیش روی مخاطبان قرار داده می شوند.

«پرسش» نام یک آلبوم موسیقی شد/ معرفی گرایش های آهنگسازی یک مؤلف

«پرسش» نام یک آلبوم موسیقی شد/ معرفی گرایش های آهنگسازی یک مؤلف
2021-09-23T09:54:55+03:30
آلبوم «پرسش» به آهنگسازی محمدرضا تفضلی از هنرمندان فعال حوزه موسیقی کلاسیک با همراهی تعدادی از نوازندگان شناخته شده کشورمان در دسترس مخاطبان قرار گرفت.

ملوین ون پیبلز پدرخوانده سینمای سیاهپوستان درگذشت

ملوین ون پیبلز پدرخوانده سینمای سیاهپوستان درگذشت
2021-09-23T09:41:37+03:30
سینمای سیاهپوستان آمریکا یکی از نمادهای شاخص خود را از دست داد.

آغاز ثبت نام بیمه تکمیلی اصحاب فرهنگ و هنر/حق بیمه ها ثابت ماند

آغاز ثبت نام بیمه تکمیلی اصحاب فرهنگ و هنر/حق بیمه ها ثابت ماند
2021-09-23T09:14:59+03:30
نام نویسی بیمه درمان تکمیلی، عمر و حوادث اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه توسط مجموعه صندوق اعتباری هنر آغاز شد.

«اسطرلاب» به ایرانشهر بازگشت/ بازتاب پارودی زندگی بر صحنه تئاتر

«اسطرلاب» به ایرانشهر بازگشت/ بازتاب پارودی زندگی بر صحنه تئاتر
2021-09-23T09:14:57+03:30
هم‌زمان با بازگشت دوباره «اسطرلاب؛ یک ممیز دو» به تماشاخانه ایرانشهر تیزر این نمایش نیز منتشر شد.

هنرمندان پیشکسوت ایثارگر تجلیل شدند/ طرح چندنکته مهم درباره جنگ

هنرمندان پیشکسوت ایثارگر تجلیل شدند/ طرح چندنکته مهم درباره جنگ
2021-09-22T15:34:57+03:30
موسسه هنرمندان پیشکسوت همزمان با فرا رسیدن هفته گرامیداشت دفاع مقدس آیین تجلیل از هنرمندان پیشکسوت ایثارگر و هنرمندانی را که در حوزه دفاع مقدس به فعالیت می پ...

پیش‌بینی هالیوود ریپورتر از نامزدی «قهرمان» در ۵ رشته اسکار

پیش‌بینی هالیوود ریپورتر از نامزدی «قهرمان» در ۵ رشته اسکار
2021-09-22T14:28:18+03:30
اسکات فینبرگ منتقد هالیوود ریپورتر در اولین پیش‌بینی خود از اسکار ۲۰۲۲، «قهرمان» را در پنج رشته به عنوان شانس نامزدی دریافت جایزه اسکار عنوان کرده است.

زندگی احمد اسفندیاری مستند شد/ هنرمندی که با تنهایی گره خورده بود

زندگی احمد اسفندیاری مستند شد/ هنرمندی که با تنهایی گره خورده بود
2021-09-22T13:34:57+03:30
محمود رحمانی مستندساز بیان کرد که احمد اسفندیاری از نسل هنرمندانی است که زندگی‌شان با نوعی تنهایی پیوند خورده است.

تاثیرگذارترین لحظه پیاده‌روی اربعین را نتوانستم عکاسی کنم

تاثیرگذارترین لحظه پیاده‌روی اربعین را نتوانستم عکاسی کنم
2021-09-22T13:21:37+03:30
سعید محمودی ازناوه معتقد است برای عکاس‌های مستند اجتماعی خیلی مهم است ضمن بیان جان کلام در قاب تصاویرشان، بتوانند لحظات ماندگار، شات‌های خاص، نورهای ویژه و ا...

تولد «خیال آبی» در روزهای آخر تابستان/ ملاحظات انتشار یک قطعه پاپ

تولد «خیال آبی» در روزهای آخر تابستان/ ملاحظات انتشار یک قطعه پاپ
2021-09-22T11:48:19+03:30
یکی ازخوانندگانی که به‌ تازگی در عرصه موسیقی به فعالیت مشغول شده از انگیزه‌ها و دغدغه‌های موسیقایی خود برای تولید و انتشار تک آهنگ «خیال آبی» سخن گفت.

اجرای ۱۲۰ تئاتر خیابانی به مناسبت هفته دفاع مقدس و اربعین

اجرای ۱۲۰ تئاتر خیابانی به مناسبت هفته دفاع مقدس و اربعین
2021-09-22T11:48:17+03:30
اجرای ۱۲۰ تئاتر خیابانی به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس و ایام اربعین حسینی آغاز خواهد شد.

درخواست هالیوودی‌ها از سازمان ملل/ واکسیناسیون را سرعت بدهید

درخواست هالیوودی‌ها از سازمان ملل/ واکسیناسیون را سرعت بدهید
2021-09-22T11:34:57+03:30
در نامه‌ای که از سوی گروهی از چهره‌های شناخته شده صنعت فیلم و تلویزیون امضا شده از رهبران جهان خواسته شده به واکسیناسیون جهانی سرعت ببخشند.

«ایران تک» به آنتن می‌رسد/ پیشرفت‌های تکنولوژیک ایران در سیما

«ایران تک» به آنتن می‌رسد/ پیشرفت‌های تکنولوژیک ایران در سیما
2021-09-22T09:48:17+03:30
برنامه «ایران تک» با هدف انعکاس پیشرفت‌های تکنولوژیک ایران در حوزه‌های مختلف علمی به‌زودی روی آنتن شبکه بین‌المللی پرس تی‌وی می‌رود.

در «سن پیر» یادتان می‌رود تئاتر می‌بینید/ تلاش برای ایجاد دلهره

در «سن پیر» یادتان می‌رود تئاتر می‌بینید/ تلاش برای ایجاد دلهره
2021-09-22T08:28:17+03:30
شاهرخ دریانورد کارگردان نمایش «یک ساعت در سن پیر» درباره ویژگی‌های این اثر نمایشی توضیحاتی ارائه داد.

۸۷ سینما در کل کشور بدهی دارند/ تعطیلی به خاطر صد هزار تومان!

۸۷ سینما در کل کشور بدهی دارند/ تعطیلی به خاطر صد هزار تومان!
2021-09-22T06:01:37+03:30
محمد قاصداشرفی رییس انجمن سینماداران با اشاره به قرارگیری سینماها در وضعیت بحرانی بیان کرد که ۸۷ سینما در کل کشور به صاحبان فیلم‌ها بدهی دارند.

حاتمی‌کیا با «اصغر آقا آکتور سینما» به شبکه مستند می‌آید

حاتمی‌کیا با «اصغر آقا آکتور سینما» به شبکه مستند می‌آید
2021-09-21T14:28:19+04:30
مستند پرتره «اصغر آقا آکتور سینما» روایتی از حضور بازیگر پیشکسوت در سینمای دفاع مقدس و همکاری با کارگردانان شناخته شده این عرصه است.

«خانه برناردا آلبا» زهرا صبری در فرانسه/ ۱۰ روز قرنطینه شده‌ایم

«خانه برناردا آلبا» زهرا صبری در فرانسه/ ۱۰ روز قرنطینه شده‌ایم
2021-09-21T14:01:38+04:30
زهرا صبری که به همراه اعضای گروه نمایش «خانه برناردا آلبا» در قرنطینه ۱۰ روزه‌ای در کشور فرانسه به سر می‌برد، قرار است این اثر را در فستیوال شارل ویل مزیه اج...

جدی‌ترین گزینه ریاست صداوسیما کیست؟/ مرور برخی مواضع پیمان جبلی

جدی‌ترین گزینه ریاست صداوسیما کیست؟/ مرور برخی مواضع پیمان جبلی
2021-09-21T12:28:32+04:30
از پیمان جبلی معاون فعلی برون مرزی صداوسیما، این روزها به عنوان جدی ترین گزینه ریاست بر سازمان یاد می‌شود؛ جبلی کیست و چه کارنامه‌ای تا به امروز در رسانه ملی...

«سایه و موسیقی» تغییر کرد/ خواندن مطالب تازه از نتایج یک طرح

«سایه و موسیقی» تغییر کرد/ خواندن مطالب تازه از نتایج یک طرح
2021-09-21T09:08:18+04:30
«شعر سایه در موسیقی ایرانی» عنوان یکی از آثار پژوهشی حوزه موسیقی است که در قالب طرح پژوهشی «سایه و موسیقی» با تغییرات جدیدی پیش روی مخاطبان قرار گرفت.

نود درصد مهمانان «نفس» از شهرستان بودند/ اولین سوالمان واکسن بود

نود درصد مهمانان «نفس» از شهرستان بودند/ اولین سوالمان واکسن بود
2021-09-21T08:41:38+04:30
مقداد مومن‌نژاد با اشاره به مهمانان برنامه «نفس» که از سراسر ایران در آن حضور یافتند بیان کرد اولین سوالمان این بود که واکسن زده‌اند یا نه و بعد به برنامه دع...

رمزگشایی از یک «طعمه‌گذاری» در انیمیشن «لوکا»

رمزگشایی از یک «طعمه‌گذاری» در انیمیشن «لوکا»
2021-09-21T07:08:19+04:30
مسئله «لوکا» در تمایز بین طعمه‌گذاری دگربازی و رمزگذاری دگربازی ریشه دارد

تالار هنر ۲۵ روز دیگر شروع به فعالیت می‌کند/ تعویض پرده‌های سالن

تالار هنر ۲۵ روز دیگر شروع به فعالیت می‌کند/ تعویض پرده‌های سالن
2021-09-21T06:01:38+04:30
مدیر تالار هنر از تعویض پرده‌های سالن و ارتقای سیستم آنها از دستی به اتوماتیک خبر داد و عنوان کرد فعالیت این تماشاخانه از ۲۵ روز دیگر آغاز خواهد شد.

«پری‌سا» به اکران آنلاین رسید/ داستان اسیدپاشی روی صورت دختر جوان

«پری‌سا» به اکران آنلاین رسید/ داستان اسیدپاشی روی صورت دختر جوان
2021-09-20T15:48:19+04:30
اکران آنلاین فیلم سینمایی «پری‌سا» به کارگردانی محمدرضا رحمانی و تهیه‌کنندگی سعید سعدی آغاز شد.

اجرای میدانی ۴۵ نمایش «راویان مقاومت» در سطح شهر تهران

اجرای میدانی ۴۵ نمایش «راویان مقاومت» در سطح شهر تهران
2021-09-20T13:34:58+04:30
سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران به مناسبت فرا رسیدن چهل و یکمین سالگرد آغاز دفاع مقدس، ویژه‌برنامه «راویان مقاومت» را با اجرای ۴۵ نمایش میدانی برگزار می‌کند.
X فیلم جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)