X دانلود اهنگ نکس وان کلیپ ویدیاب کلیپ جدید ویدجین

میرنیوز

ماجرای التماس اینستاگرامی روی آنتن تلویزیون/ تهدید را فرصت کردیم!

ماجرای التماس اینستاگرامی روی آنتن تلویزیون/ تهدید را فرصت کردیم! 2020-06-29T10:34:21+04:30

به گزارش خبرنگار مهر، بعضی وقت‌ها و به ناگزیر، گویی باید پذیرفت موضع آن‌هایی را که معتقدند تلویزیون بیشتر از هر کسی باور کرده است مخاطب ندارد! حتی بیشتر از مخاطبانش و گویی در رقابت با فضای مجازی، اعتماد به نفس خود را از دست داده است؛ در رقابت با چهره‌ها، سلبریتی ها، حتی شاخ‌های اینستاگرامی و طرفداران‌شان در شبکه‌های اجتماعی!

اولین شاهدش هم همین است که این روزها تلویزیون ویترین همین این افراد شده است؛ به جای اینکه مجری‌های شاخص تلویزیون را در برنامه‌ها ببینید هنرمندان و بازیگران مجری شده‌اند و به جای اینکه هنرمندان را در سریال‌ها و برنامه‌های نمایشی ببینید شاخ‌های اینستاگرامی وارد بازیگری شده‌اند و آش دیگر آنقدر شور شده که شیفتگی تلویزیون در جذب مخاطب (و در اصل فالوورهای مجازی) از طریق اینستاگرام به شکلی عیان و آشکار صورت می‌گیرد و می‌بینید هر برنامه‌ای آدرس اینستاگرامی را بیشتر از خود برنامه‌اش تبلیغ می‌کند.

در چنین شرایطی است که به جای برنامه‌سازی و اتکا به ظرفیت‌های محتوایی، یک باره می‌بینید که یک نفر روی آنتن تلویزیون از مخاطبان می‌خواهد (بخوانید التماس می‌کند!) که صفحه برنامه آن‌ها در اینستاگرام را فالو کنند تا بلکه افتخار ثبت رکورد تعداد فالوور بیشتر نصیب یکی از برنامه‌های سیما شود. بریده فیلم این برنامه یکی دو روز است در فضای مجازی می‌چرخد و نه فقط تاسف برخی از کارشناسان فرهنگی را نسبت به مسیری که تلویزیون و برنامه‌سازان آن در پیش گرفته‌اند به دنبال داشته است، که از سوی کاربران و مصرف‌کنندگان محصولات فضای مجازی نیز، تبدیل به ابزار تمسخر رسانه ملی شده است.

محمدامین فیض‌آبادی تهیه‌کننده مسابقه «دو نبش» و مجری طرح برنامه «قرون به قرون» در شبکه «ایران کالا» است که ویدئوی فوق، مربوط به بخشی از برنامه او است.

سراغ این برنامه‌ساز صداوسیما رفتیم تا مگر در لابه‌لای طرح سوالات صریح خود، پاسخی برای این حجم از تأسف و ابهام نسبت به آنچه روی آنتن زنده رسانه ملی رقم خورده است، بیابیم؛ بدون هیچ توضیح تکمیلی، مشروح گفتگوی خبرنگار مهر با تهیه‌کننده برنامه «دو نبش» را در ادامه می‌خوانید؛ قضاوت درباره توفیق‌مان در رسیدن به هدف با شما!

* ویدئویی در یکی دو روز گذشته از مسابقه «دو نبش» در فضای مجازی پخش شد که مجری آن روی آنتن زنده، یکی یکی از افراد می‌خواهد که صفحه برنامه را در اینستاگرام فالو کنند؛ اتفاقی که در نگاه اول بسیار عجیب و غیرقابل باور بود؛ چه توضیحی در این باره دارید؟

مسابقه «دو نبش» با محوریت تشویق مردم برای استفاده از کالای ایرانی و رونق تولید ملی و شعار سال که «جهش تولید» است تولید می‌شود. در این برنامه ما جدی‌ترین مسائل در حوزه اقتصاد و رونق تولید را با زبان طنز منتقل می‌کنیم و همین باعث شده برنامه خوب دیده شود. همین نقدهایی هم که می‌شود نشان دهنده دیده شدن برنامه است و تا جای لازم ما هم استفاده می‌کنیم. اما در بحث اینستاگرام، این کلیپ که بیرون آمد و خودم هم دیدم تقطیع شده بود.

* گفتگوی سیاسی و اجتماعی نبود که با تقطیع ماهیت آن قلب شود…

اجازه بدهید توضیح من کامل شود. یک بخش قطع شده بود و دوباره بخش دیگری که مخاطبان تشویق شده‌اند صفحه اینستاگرام برنامه را فالو کنند به بخش‌های قبلی اضافه شده است. با این حال ما واقعاً داریم از مردم خواهش می‌کنیم که صفحه و برنامه‌ای را ببینند که در راستای تولید ملی و فرمایشات مقام معظم رهبری است. یعنی می‌گوییم به صفحه‌ای بپیوندید که این صفحه حرف اصلی‌اش این است که باید کالای ایرانی بخرید و ما دقیقاً تشویق می‌کنیم مردم را....

ویدئوی التماس مجری «دونبش» برای جذب فالوور بیشتر

* اصلاً بحث این نیست که چرا مردم را به کالای ایرانی تشویق می‌کنید. اتفاقاً بیشتر از هر چیزی آنچه در این ویدئو مشهود بود تشویق به اینستاگرام بود!

تعارف که نداریم فضاهای مجازی یکی از موثرترین رسانه‌ها هستند. بیننده‌ها هم بخش زیادی از وقتشان را در فضای مجازی می‌گذرانند و هیچ برنامه‌ای نیست که به این فضا توجه نکند.

تهیه‌کننده «دونبش»: ما به نفع چه کسی این کار را می‌کنیم؟ به نفع خود تلویزیون. من به شما کامنت‌هایی را نشان می‌دهم که طرف می‌گوید اصلاً «ایران کالا» را ندیده و یا نمی‌شناسد و حالا هر شب به این شکل برنامه را می‌بیند. ما آدم‌هایی را که هر شب در اینستاگرام می‌چرخیده‌اند را با تلویزیون آشتی داده‌ایم * توجه نکردن بحث دیگری است سوال من این است که چرا آنتن تلویزیون کلاً دایورت می‌شود روی فضای مجازی!؟ چرا از ظرفیت‌های خود تلویزیون برای تبلیغ برنامه استفاده نمی‌کنید؟

ببینید شبکه «ایران کالا» نسبت به همه تولیدکننده‌ها رویکرد حمایتی دارد و آنها نیاز دارند از ابزارهایی به عنوان کاتالیزور استفاده کنند. مگر خبرگزاری مهر اینستاگرام ندارد؟

* بله خبرگزاری مهر صفحه رسمی در اینستاگرام دارد اما اینستاگرام را به این شکل در چشم مخاطب فرو نمی‌کند! دقیقاً از آن فقط به عنوان همان ابزار استفاده می‌شود، برای به اشتراک گذاشتن برخی از تولیدات و...

ما هم همین کار را می‌کنیم.

* شما این کار را نمی‌کنید شما در برنامه خود اینستاگرام را تبلیغ می‌کنید نه اینکه تبلیغ برنامه را در اینستاگرام داشته باشید. این دو خیلی با هم تفاوت دارند!

اشتباه نشود. ما مردم و بیننده‌ها را تشویق می‌کنیم که به جای اینکه صفحه‌هایی را فالو کنند که هیچ تاثیری در رونق تولید ندارد، صفحه ما را فالو کنند. ما از ظرفیت‌های فضای مجازی استفاده می‌کنیم. برخی از شبکه‌ها مثل شبکه‌های سراسری سه، دو، یک، شاید به این ظرفیت‌ها نیاز نداشته باشند. برخی از شبکه‌ها نیاز دارند با روش‌های دیگری مثل فضای مجازی بهتر به مردم شناسانده شوند.

* چیزی که می‌گویید در آن ویدئو نبود و من هنوز متوجه نشدم چرا از طریق آنتن تلویزیون به این شکل برای جذب فالوور (و نه مخاطب) التماس می‌کردید؟

ما به نفع چه کسی این کار را می‌کنیم؟ به نفع خود تلویزیون. من به شما کامنت‌هایی را نشان می‌دهم که طرف می‌گوید اصلاً «ایران کالا» را ندیده و یا نمی‌شناسد و حالا هر شب به این شکل برنامه را می‌بیند. ما آدم‌هایی را که هر شب در اینستاگرام می‌چرخیده‌اند را با تلویزیون آشتی داده‌ایم، حتی یک نفر یا دو نفر یا دو هزار نفر. ما به این طریق تهدید فضای مجازی را تبدیل به یک فرصت برای جذب مخاطب بیشتر کرده‌ایم.

* فارغ از دفاعیات خودتان، بابت این مدل التماس برای جذب فالوور روی آنتن زنده، از طرف مدیران سیما توبیخ و تذکری دریافت نکرده‌اید؟

ما دائم با مدیرگروه در ارتباط هستیم. آقای زابلی‌زاده مدیر شبکه ایران کالا هم احتمالاً در این باره نکاتشان را مطرح می‌کنند. جلسه‌ای هفتگی داریم که دوشنبه‌ها برگزار می‌شود و هنوز برگزار نشده است.

ماجرای التماس اینستاگرامی روی آنتن تلویزیون/ تهدید را فرصت کردیم!
ترکیب مجریان برنامه «قرون به قرون» در شبکه «ایران کالا»

* شما در برنامه‌ای مثل «قرون به قرون» هم سراغ چهره‌های فضای مجازی رفته‌اید؛ واقعاً چرا اینقدر ناظر به فضای مجازی حرکت می‌کنید و نگاه ابزاری دارید؟

ببینید شما با ذهنیت و پیش‌داوری با من تماس گرفته‌اید.

* مسلماً من با سوال و مساله تماس گرفته‌ام؛ در مقابلش هم پاسخ می‌خواهم…

معتقدم هدف باید اصلاح باشد. دیدگاه ما این است که باید از ظرفیت فضای مجازی برای این اصلاح استفاده کنیم.

* این مدل از برنامه‌سازی استفاده از ظرفیت فضای مجازی است، این تسلیم شدن در برابر فضای مجازی است…

اگر انتقادها به ما گفته شود ما استفاده می‌کنیم. ما بهترین کارشناسان نظارت را در سازمان داریم.

* این از همان بحث‌های کلی است چون همین ناظران ظاهراً از دستشان در رفته و توجهی به این اتفاق عجیب نداشته‌اند؛ اتفاقی که مصداق تحقیر تلویزیون در برابر پدیده‌ای مثل اینستاگرام است…

این برداشت شماست. آنچه ما می‌بینیم که مخاطبان با عشق شبکه ما را دنبال می‌کنند.

* اگر به این عشق مخاطب باور دارید، کاش برای دنبال کردن صفحه‌تان در فضای مجازی اینگونه به آن‌ها التماس نمی‌کردید!

البته من این را هم باید بگویم که در این برنامه خاص قرار بود از میان افرادی که در برنامه پیامک می‌دهند، قرعه‌کشی شود و چون آماری داده شده بود، مجری با هیجان می‌خواست این‌ها را اعلام کند. در هر صورت من حتماً صحبت‌های شما و دیگر منتقدان این برنامه را دوباره گوش می‌دهم و اگر نکته مثبتی داشت که قطعاً دارد به دیده منت استفاده می‌کنم.

منبع : خبرگزاری مهر


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار هنری

دوره‌های مجازی آموزش تئاتر ویژه نوجوانان برگزار می‌شود

دوره‌های مجازی آموزش تئاتر ویژه نوجوانان برگزار می‌شود
2020-07-03T14:01:02+04:30
انجمن هنرهای نمایشی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، سه کارگاه مجازی نمایشنامه‌نویسی، کارگردانی و بازیگری نمایش را برگزار می‌کند.

پیکر زنده‌یاد سیروس گرجستانی فردا تشییع می‌شود

پیکر زنده‌یاد سیروس گرجستانی فردا تشییع می‌شود
2020-07-03T11:34:23+04:30
تشییع پیکر زنده‌یاد سیروس گرجستانی شنبه ۱۴ تیر در قطعه هنرمندان بهشت زهرا(س) برگزار می‌شود.

بیان دیدگاه‌های وکیلی که خبرنگار شد/ مشکلات تهیه گزارش در ونزوئلا

بیان دیدگاه‌های وکیلی که خبرنگار شد/ مشکلات تهیه گزارش در ونزوئلا
2020-07-03T10:54:22+04:30
خسوس سیلوا خبرنگار پرس تی وی در ونزوئلا درباره دلایل حضورش در این شبکه و سختی های تهیه گزارش برای پوشش اعتراضات و درگیری ها در ونزوئلا سخن گفت.

رویای «بازگشت حاج احمد» و فراخوان یک جهاد رسانه‌ای

رویای «بازگشت حاج احمد» و فراخوان یک جهاد رسانه‌ای
2020-07-03T10:41:03+04:30
احسان محمدحسنی مسئول سازمان هنری رسانه‌ای «اوج» به مناسبت سالروز ربوده شدن و شهادت چهار دیپلمات از یاد رفته یادداشتی منتشر کرد.

پیام تسلیت بنیاد سینمایی فارابی برای گیله مردی که در قلب مردم بود

پیام تسلیت بنیاد سینمایی فارابی برای گیله مردی که در قلب مردم بود
2020-07-03T09:07:42+04:30
بنیاد سینمایی فارابی در پی درگذشت سیروس گرجستانی پیام تسلیتی را صادر کرد.

تسلیت برای مردی که سرشار از زندگی بود

تسلیت برای مردی که سرشار از زندگی بود
2020-07-03T00:14:24+04:30
مدیرعامل موسسه هنرمندان پیشکسوت و نماینده وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در شورای ارزشیابی هنرمندان درگذشت بازیگر پیشکسوت تئاتر، سینما و تلویزیون را تسلیت گفت.

گرامیداشت یاد و خاطره سیروس گرجستانی در شبکه نمایش

گرامیداشت یاد و خاطره سیروس گرجستانی در شبکه نمایش
2020-07-02T15:54:22+04:30
فیلم «بله برون» با بازی زنده یاد سیروس گرجستانی روز ۱۳ تیر از شبکه نمایش سیما پخش می شود.

«خون شد» کیمیایی مجوز نمایش گرفت/ موافقت با اکران «نارگیل»!

«خون شد» کیمیایی مجوز نمایش گرفت/ موافقت با اکران «نارگیل»!
2020-07-02T12:47:42+04:30
شورای پروانه نمایش فیلم های سینمایی سازمان امور سینمایی و سمعی بصری برای ۲ فیلم مجوز نمایش صادر کرد.

«زیبایی های طبیعت» در برج آزادی دیدنی می شوند

«زیبایی های طبیعت» در برج آزادی دیدنی می شوند
2020-07-02T12:47:41+04:30
هشتمین دوره نمایشگاه عکس گروهی «زیبایی‌های طبیعت» از پانزدهم تیر در برج آزادی افتتاح می‌شود.

سیروس گرجستانی بدون هیچ حمایتی رشد کرد/ هنرمندی دور از حاشیه‌ها

سیروس گرجستانی بدون هیچ حمایتی رشد کرد/ هنرمندی دور از حاشیه‌ها
2020-07-02T12:34:21+04:30
ایرج راد کارگردان و بازیگر تئاتر معتقد است زنده‌یاد سیروس گرجستانی از بازیگرانی بود که با تلاش و توان شخصی و بدون هیچ حمایتی رشد کرد و جایگاه خود را در بازیگ...

برگزاری مراسم یادبود سیروس گرجستانی در اولین زمان مناسب

برگزاری مراسم یادبود سیروس گرجستانی در اولین زمان مناسب
2020-07-02T12:21:02+04:30
انجمن بازیگران سینمای ایران با انتشار متنی درگذشت زنده یاد سیروس گرجستانی بازیگر پیشکسوت تئاتر، سینما و تلویزیون کشورمان را تسلیت گفت.

تپه «سیَلْک» در رادیو صبا معرفی می شود

تپه «سیَلْک» در رادیو صبا معرفی می شود
2020-07-02T11:01:01+04:30
رادیو صبا در برنامه «دور دنیا در ۱۵ دقیقه» تپه باستانی «سیَلْک» کاشان را در قالب یک نمایش طنز معرفی می کند.

سیروس گرجستانی درگذشت

سیروس گرجستانی درگذشت
2020-07-02T10:47:42+04:30
سیروس گرجستانی بازیگر باسابقه سینما و تلویزیون در سن ۷۶ سالگی بر اثر سکته قلبی درگذشت.

غلامعلی امیر نوری مهمان رادیو پیام می‌شود

غلامعلی امیر نوری مهمان رادیو پیام می‌شود
2020-07-02T10:21:03+04:30
غلامعلی امیر نوری گوینده پیشکسوت مهمان «پرنیان صدا» در رادیو پیام می‌شود.

جزییاتی از برگزاری نمایشگاه مجازی انجمن عکاسان نوجوان

جزییاتی از برگزاری نمایشگاه مجازی انجمن عکاسان نوجوان
2020-07-02T10:21:02+04:30
نمایشگاه مجازی عکس «کتابِ من» که منتخبی از آثار اعضای انجمن عکاسان نوجوان در مهرواره فصل زمستان است، در پایگاه مجازی کانون پرورش فکری رونمایی شد.

گذری به تهران قدیم در ویژه برنامه «روز خوش»

گذری به تهران قدیم در ویژه برنامه «روز خوش»
2020-07-02T10:21:02+04:30
برنامه «روز خوش» شبکه جام جم سیما به مناسبت میلاد حضرت علی ابن موسی الرضا (ع) با آیتم های ویژه روی آنتن می رود.

جاذبه های کویر ورامین از قاب «تهرانگرد» تماشایی می شود

جاذبه های کویر ورامین از قاب «تهرانگرد» تماشایی می شود
2020-07-02T10:07:43+04:30
جاذبه های گردشگری منطقه حفاظت شده کویر ورامین پنجشنبه دوازدهم تیر در تازه ترین برنامه تلویزیونی «تهرانگرد» پیش روی مخاطبان قرار می گیرد.

گفتگو با مربی سابق تیم‌ ملی که راننده کامیون شد

گفتگو با مربی سابق تیم‌ ملی که راننده کامیون شد
2020-07-02T10:07:42+04:30
برنامه تلویزیونی «دوربرگردون» این هفته با حضور محمد احمدزاده مربی سابق تیم ملی فوتبال روی آنتن شبکه ۳ سیما می‌رود.

برنامه های رادیو ایران در سالروز ولادت امام رضا (ع) معرفی شدند

برنامه های رادیو ایران در سالروز ولادت امام رضا (ع) معرفی شدند
2020-07-02T09:54:23+04:30
شبکه رادیویی ایران همزمان با فرا رسیدن سالروز میلاد امام رضا (ع) و دهه کرامت ویژه برنامه های مختلفی را تدارک دیده است.

گفتگو با خادمان موفق حرم رضوی/«رضوان» در حرم تماشایی می شود

گفتگو با خادمان موفق حرم رضوی/«رضوان» در حرم تماشایی می شود
2020-07-02T09:54:23+04:30
همزمان با فرا رسیدن سالروز میلاد امام رضا (ع) ویژه برنامه های شبکه پنج سیما طی روزهای دوازدهم و سیزدهم تیر معرفی شدند.

آنتونیو باندراس میزبان مراسم جوایز گویا ۲۰۲۱ شد

آنتونیو باندراس میزبان مراسم جوایز گویا ۲۰۲۱ شد
2020-07-02T09:54:22+04:30
میزبانی مراسم جوایز گویا که به عنوان اسکار اسپانیا شناخته می‌شود، بر عهده آنتونیو باندراس بازیگر اسپانیایی قرار گرفت.

۲ نمایش عروسکی ویدئویی تولید شد/ آموزش مفاهیم فرهنگی به خردسالان

۲ نمایش عروسکی ویدئویی تولید شد/ آموزش مفاهیم فرهنگی به خردسالان
2020-07-02T09:41:02+04:30
مدیریت هنرهای نمایشی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در راستای آموزش مفاهیم فرهنگی و اجتماعی و انتقال باورهای دینی و ملی به نسل‌ جدید ۲ نمایش عروسکی به شکل ...

آمادگی برای از سرگیری کنسرت‌های آنلاین/ سلامت مردم را نشانه نرویم

آمادگی برای از سرگیری کنسرت‌های آنلاین/ سلامت مردم را نشانه نرویم
2020-07-01T16:34:24+04:30
عضو مجمع صنفی تهیه‌کنندگان موسیقی از دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خواست تا در روزهای کرونایی به دنبال ارائه راهکاری مناسب و اجرایی برای برگزاری کنس...

«صحن زلال» به مناسبت ولادت امام رضا(ع) منتشر شد

«صحن زلال» به مناسبت ولادت امام رضا(ع) منتشر شد
2020-07-01T16:34:23+04:30
نماهنگ «صحن زلال» به مناسبت ولادت امام رضا(ع) منتشر شد.

عیادت مدیرعامل انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس از رضا ایران‌منش

عیادت مدیرعامل انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس از رضا ایران‌منش
2020-07-01T16:07:43+04:30
مدیرعامل انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس با رضا ایران‌منش بازیگر جانباز سینما، تئاتر و تلویزیون دیدار کرد.

تصمیم‌گیری ستاد ملی کرونا درباره تعطیلی مجدد فعالیت‌های هنری

تصمیم‌گیری ستاد ملی کرونا درباره تعطیلی مجدد فعالیت‌های هنری
2020-07-01T15:54:23+04:30
ستاد ملی مقابله با کرونا در صورت استمرار موج دوم شیوع ویروس کرونا، روز شنبه هفته آینده در خصوص اعمال محدودیت‌های مجدد در حوزه فعالیت‌ مراکز فرهنگی و هنری تصم...

یک درخواست از دفتر موسیقی برای برگزاری کنسرت‌ها در روزهای کرونایی

یک درخواست از دفتر موسیقی برای برگزاری کنسرت‌ها در روزهای کرونایی
2020-07-01T14:34:23+04:30
عضو مجمع صنفی تهیه‌کنندگان موسیقی از دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خواست تا در روزهای کرونایی به دنبال ارائه راهکاری مناسب و اجرایی برای برگزاری کنس...

دعوت یک تهیه‌کننده موسیقی از مردم/ هی نگو مواظبم، ماسک بزن!

دعوت یک تهیه‌کننده موسیقی از مردم/ هی نگو مواظبم، ماسک بزن!
2020-07-01T14:34:23+04:30
یک تهیه‌کننده و مدیر تولید حوزه موسیقی با طراحی یک پوستر با عنوان «هی نگو مواظبم، ماسک بزن» در فضای مجازی از مردم و هنرمندان خواست تا در این روزها نصب ماسک ر...

«به وقت تهران» اجرا نمی‌شود/ انصراف برای حفظ جان گروه

«به وقت تهران» اجرا نمی‌شود/ انصراف برای حفظ جان گروه
2020-07-01T14:21:03+04:30
نمایش «به وقت تهران» به نویسندگی لیلی عاج و کارگردانی الهام شعبانی برای حفظ امنیت جانی گروهش در شرایط گسترده شدن موج‌ مجدد کرونا از اجرا در مجموعه تئاتر شهر ...

«به وقت تهران» اجرا نمی‌شود/ انصراف برای حفظ جان بازیگران

«به وقت تهران» اجرا نمی‌شود/ انصراف برای حفظ جان بازیگران
2020-07-01T13:54:24+04:30
نمایش «به وقت تهران» به نویسندگی لیلی عاج و کارگردانی الهام شعبانی برای حفظ امنیت جانی بازیگرانش در شرایط گسترده شدن موج‌ مجدد کرونا از اجرا در مجموعه تئاتر ...