X دانلود اهنگ نکس وان کلیپ ویدیاب کلیپ جدید ویدجین

میرنیوز

سانسور هشدار «بهشتی» در تلویزیون/ شهیدی که مقابل تهمت‌ها عقب ننشست

سانسور هشدار «بهشتی» در تلویزیون/ شهیدی که مقابل تهمت‌ها عقب ننشست 2020-06-27T14:21:04+04:30

علی فراهانی صدر کارگردان مستند سریالی «یک ملت» که این شب‌ها از شبکه سه سیما در حال پخش است در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن اشاره به تجربه مستندسازی درباره شخصیت شهید بهشتی بیان کرد: یک نکته درباره مستندهای پرتره وجود دارد و آن اینکه مستندساز از نزدیک شدن به شخصیت‌های تاریخی مثبت واهمه دارد، چراکه این شخصیت‌ها به طور معمول در همه جا مدح می‌شوند و مردم هم از کلیشه‌هایی که فقط مدح شوند خسته شده‌اند.

وی ادامه داد: با این حال شهید بهشتی شخصیتی متفاوت داشت. در سینما معمولاً شخصیتی که نسبت به موقعیت‌های مختلف واکنش نشان دهد، منفعل نیست و همین واکنش‌هاست که یک شخصیت را جذاب می‌کند. بهشتی هم شخصیتی دارد که در حوادث مختلف نه تنها واکنش نشان می‌دهد، بلکه حتی خودش موقعیت‌های مختلف را می‌سازد. از سفر به هامبورگ تا جریان ولایت فقیه، دادگاه خلخالی و… موقعیت‌های مختلفی در تاریخ معاصر بودند که بهشتی در آن‌ها نقش ایفا کرده است. بنابراین این شخصیت برای ما جذاب شد و واقعاً فکر می‌کنیم درباره او همان جمله امام خمینی (ره) که «بهشتی یک ملت بود» صدق می‌کند. او همچنین ترکیبی از شادی، غم و تراژدی است.

مستند پرتره را باید با لنز واید ساخت نه لنز تله

فراهانی درباره تصویری که تلاش کرده از شهید بهشتی در مستند «یک ملت» به نمایش بگذارد اظهار کرد: احزاب و گروه‌های مختلف می‌خواهند بهشتی را مصادره کرده و هر یک بخشی از شخصیت او را برجسته می‌کنند. تلاش ما این بود که به شکلی جامع به شخصیت او بپردازیم. در مستندسازی پرتره باید با لنز واید جلو بروید تا ابعاد کامل‌تری را نمایش دهید، نه لنز تله. یعنی اگر به اتاق خرابه‌ای وارد می‌شوید باید همه آن را نشان دهید نه اینکه روی یک گل فوکوس کنید. برخی درباره چهره‌ها به یک جمله بسنده می‌کنند، در حالی که این درست نیست.

این مستندساز درباره اینکه چقدر بابت پخش کامل مستندش از آنتن سیما نگرانی داشته، عنوان کرد: من چند سال است با تلویزیون کار می‌کنم و می‌دانستم به طور مثال مستندهایی همچون «آسوده بخواب کوروش» که کار قبلی من بود از تلویزیون پخش نمی‌شود، کمااینکه وقتی خواستند آن را پخش کنند قصد داشتند از یک مستند ۸۰ دقیقه‌ای ۵۰ دقیقه را حذف کرده و ۳۰ دقیقه را روی آنتن بفرستند که ما خودمان اجازه ندادیم و پخش هم نشد. اما درباره مستند «یک ملت» خود شبکه سه خواست که ما به عنوان سازندگان همان مستند «آسوده بخواب کوروش» این پرتره را درباره شهید بهشتی بسازیم.

سانسور هشدار «بهشتی» در تلویزیون/ شهیدی که مقابل تهمت‌ها عقب ننشست

توافق با شبکه برای پخش مباحث حساس

وی درباره این پروسه سفارش و چگونگی تولید کار عنوان کرد: ما درباره موضوعات و مقاطع مختلف مستند صحبت کردیم و حتی توافق کردیم که به طور مثال باید دادگاه انقلاب و مباحث مرتبط با خلخالی، دادگاه روحانیت، حجاب اجباری و یا بحث ولایت فقیه هم در مستند مطرح شود و به پخش برسد. ما این بخش‌ها را طی پژوهش و فیلمنامه به شبکه ارسال می‌کردیم و تا قسمت سوم همه پخش شده است. در قسمت سوم تصاویری از خلخالی پخش شد و من فکر می‌کنم تصویر صادق خلخالی تاکنون در تلویزیون به این شکل دیده نشده بود.

فراهانی صدر درباره این مقاطع حساس از توضیح داد: این مقاطع در تاریخ معاصر وجود دارد و نباید خودسانسوری کنیم ما در تاریخ می‌بینیم وقتی صادق خلخالی اشتباه می‌کند همان زمان شخصیت‌هایی چون شهید مطهری، شهید بهشتی و یا امام خمینی (ره) به اشتباه او واکنش نشان می‌دهند پس چرا باید ما این مسایل را سانسور کنیم.

سکانسی که سانسور شد

وی در ادامه با اشاره به قسمت پخش‌شده شب گذشته (جمعه ۶ تیرماه) ادامه داد: روز جمعه ششم تیرماه قسمت چهار مستند «یک ملت» پخش شد که متاسفانه در زمان پخش دچار سانسور شد. این بخش مربوط به صحبت‌های شهید بهشتی درباره نگاه اسلام به وضعیت اقتصادی جامعه بود و نمی‌دانم اگر خود شهید بهشتی هم امروز زنده بود، این جنس سخنان انتقادی‌اش امکان پخش از تلویزیون را داشت یا خیر؟

کارگردان «یک ملت» درباره بخش حذف‌شده توضیح داد: در این بخش بهشتی یک سخنرانی دارد که انگار متعلق به سال ۹۹ است. او در این سخنرانی درباره فساد اقتصادی حرف می‌زند و آنچه می‌گوید به همین امروز ما و شرایطی که تجربه می‌کنیم، مربوط می‌شود.

بریده‌ای از مستند «یک ملت» که از تلویزیون پخش نشد

چالش دسترسی به تصاویر آرشیوی

فراهانی صدر درباره چالش تأمین بخشی از تصاویر آرشیوی مورد نیاز در این مستند، یادآور شد: یکی از مشکلاتی که در سازمان صداوسیما وجود دارد در زمینه دسترسی به تصاویر آرشیوی است که باید حل شود، یک روز ویدیو آزاد نبود اما آزاد شد و یا خیلی از اتفاقات به مرور زمان حل شد. ما هنوز بخشی از آرشیو قسمت پنجم را تحویل نگرفته‌ایم اما باید این قسمت را تا امشب (شنبه ۷ تیر) تحویل دهیم. نوعی بروکراسی برای دریافت آرشیو سازمان وجود دارد که باید نامه بیاورید، تصاویر انتخاب شود، کپچر شود، مدیریت این بخش، تصاویر را ببیند و بعد تصمیم می‌گیرند که تصویر مورد نظر در مستند باشد یا خیر. در صورتیکه اگر تصاویر آرشیوی زودتر به دستمان می‌رسید قطعاً فیلمنامه تقویت می‌شد.

شهید بهشتی در مقطعی به هامبورگ می‌رود و با بازسازی مسجدی شیعه و سنی را کنار هم جمع می‌کند. بعد از آن به او تهمت‌هایی می‌زنند که شاید اگر من جای او بودم آنقدر ضعیف‌النفس بودم که از مواضعم کنار می‌کشیدم اما او عقب ننشست و فعالیتش را ادامه می‌دهد این مستندساز درباره اینکه چند دقیقه از مستند او با تصاویر آرشیوی ساخته شده است، گفت: حدود ۱۵ دقیقه از مستند بازسازی است که بخش‌های اعدام هویدا و ترور شهید مطهری و همچنین انفجار یک ماشین را شامل می‌شود. همچنین در قسمت پنجم که امشب پخش می‌شود انفجاری که منجر به شهادت بهشتی می‌شود را هم در کار داریم. باقی تصاویر آرشیوی است که بخش عمده‌ای هم دیده نشده است.

وی درباره تلاش برای بازسازی حرفه‌ای این بخش‌ها برای مخاطب اظهار کرد: ما سعی کردیم جمع و جور کار کنیم چون تلویزیون پول چندانی برای مستند ندارد.

این کارگردان همچنین درباره تفاوت رویکردش در این مستند نسبت به «ترور سرچشمه» ساخته محمدحسین مهدویان که آن هم به پرونده ترور شهید بهشتی می‌پردازد، گفت: «ترور سرچشمه» به خود ترور می‌پردازد و اساساً مستند پرتره نیست. اما در بازسازی مستند ما غیر از ترور، بخش‌هایی درباره ساواک، لانه جاسوسی، روزنامه‌ها و… نیز بوده است. غیر از این مستند، مستندهای دیگری را هم دیده‌ایم که البته کمک چندانی نمی‌کرد و به صورت مقطعی به زندگی شهید بهشتی پرداخته بودند. خود ما دوست داشتیم مستندمان پرتره محض باشد اما آنچه می‌بینید حادثه‌محور است و در پرتره محض مخاطب خسته می‌شود.

ماجرای سفر بهشتی به هامبورگ و تهمت‌هایی که باعث نشد عقب بنشیند

وی درباره ویژگی مهم آیت‌الله بهشتی که در مسیر ساخت این مستند برایش جالب بوده است، یادآور شد: برخورد او با دوستان و دشمنان برای ما خیلی جالب بود و اینکه افراط و تفریط نداشته است. شهید بهشتی در مقطعی به هامبورگ می‌رود و با بازسازی مسجدی شیعه و سنی را کنار هم جمع می‌کند. بعد از آن به او تهمت‌هایی می‌زنند که شاید اگر من جای او بودم آنقدر ضعیف‌النفس بودم که از مواضعم کنار می‌کشیدم اما او عقب ننشست و فعالیتش را ادامه می‌دهد.

این مستندساز اضافه کرد: امام خمینی (ره) در یک سخنرانی می‌فرمایند «بهشتی مظلوم بود» و دوباره تاکید می‌کنند «او خیلی مظلوم بود» من خودم بهشتی را تا قبل از این مستند نمی‌شناختم و حالا فکر می‌کنم نکات زیادی درباره او وجود دارد که دوست دارم مستند کامل‌تری درباره او بسازم. فکر می‌کنم همه مباحث درباره او موشکافی نشده است و دعواها یی که با بنی‌صدر و مجاهدین داشت جا دارد بیشتر پرداخته شود.

سانسور هشدار «بهشتی» در تلویزیون/ شهیدی که مقابل تهمت‌ها عقب ننشست

سعی کردیم روایت‌های مختلف را نمایش دهیم

وی درباره روایت خود و تلاش برای جامع بودن روایتش گفت: از لحاظ محکم بودن اسناد یک طرفه آن‌ها را نخواندیم و سعی کردیم روایت‌های مختلف را نمایش دهیم. مثلاً مقطعی داشتیم که با خود فکر می‌کردیم بهشتی اینجا ممکن است سقوط کند اما آن را هم می‌گذاشتیم و اصلاً جزو شروط ما بود. در یکی از مقاطع حتی اسم بهشتی در لانه جاسوسی آمریکا مطرح می‌شود به عنوان جاسوس که این یک شبهه است و بعد بهشتی خودش هم در این باره توضیح می‌دهد. یا در بخشی از مستند دادگاه‌های انقلاب وجود دارد که من با خودم فکر کردم اگر صداوسیما همان قسمت را پخش کند راضی هستم و خدا را شکر پخش شد.

این مستندساز درباره اینکه سانسور دیگری هم در کار داشته‌اند یا خیر؟ گفت: سانسورهایی داشتیم اما ناشی از کج سلیقگی بود و مضمونی نبود مثلاً یک جا دیده بودند موسیقی زیاد است و آنجا نریشن ها را به هم چسبانده بودند تا دیروز که بخشی از قسمت چهارم نیز سانسور شد.

روایت یک دهه هفتادی از دهه شصت

وی در واکنش به اینکه یک دهه هفتادی است و برخی این سن و سال را از وقایع دهه ۶۰ دور می‌دانند، گفت: دهه هفتادی‌ها امروز حدود سی سال سن دارند و من خودم ۲۸ ساله هستم اما همیشه می‌گویم چقدر عقبیم و باید کارهای جدی تر بسازیم. امروز برخی از فیلم‌های حرفه‌ای در سینمای کشور توسط همین افراد ساخته می‌شود اما هنوز برخی فکر می‌کنند آنها که سی تا سی و پنج سال سن دارند بالغ نیستند.

وی اضافه کرد: اگر هر قشری و در هر دهه‌ای این کار را بسازد باز هم مستند متفاوتی چون است جهان‌بینی هر کسی فرق دارد. با این حال تلاش من این بود که مسایلی به روز را در این مستند به تصویر درآورم.

این کارگردان درباره ساختار مستند که در آن از مصاحبه بهره نبرده است هم توضیح داد: من دوست دارم کار نه تنها مصاحبه بلکه نریشن هم نداشته باشد و حتی ترجیح می‌دادیم که بتوانیم صوت خود کاراکترها را استفاده کنم چون لحن روایت، هم قضاوت دارد و ترجیح می‌دهم آن‌قدر تصاویر زیاد باشد که همان تصاویر به هم کات بخورد. به مصاحبه هم تمایل چندانی ندارم چون هرکسی شخصیت مورد نظر را به میل خود مصادره می‌کند. ما در «آسوده بخواب کوروش» از مصاحبه بهره گرفتیم، چون دوست داشتیم آدم‌ها و حرف‌های جدید داشته باشیم اما اینجا هرکسی تا چندین ساعت می‌توانست درباره بهشتی حرف بزند و ساختار کلیشه می‌شد.

منبع : خبرگزاری مهر


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار هنری

فراخوان رضا صادقی برای مبارزه با کرونا/ ماسک می‌زنم برای جان تو

فراخوان رضا صادقی برای مبارزه با کرونا/ ماسک می‌زنم برای جان تو
2020-07-13T10:42:09+04:30
رضا صادقی خواننده موسیقی پاپ کشورمان در پی موج جدید شیوع ویروس کرونا از هم وطنان و هنرمندان کشورمان خواست تا عکس پروفایل خود را تغییر دهند.

انتخابات هیات مدیره «خانه سینما» یک ماه دیگر برگزار می‌شود

انتخابات هیات مدیره «خانه سینما» یک ماه دیگر برگزار می‌شود
2020-07-13T10:42:08+04:30
با وجود تصویب نشدن اساسنامه جدید «خانه سینما» در مجمع عمومی، انتخابات پانزدهمین دوره هیات مدیره این نهاد صنفی یک ماه دیگر برگزار می‌شود.

خواننده سیاهپوست آمریکایی در بزرگراه به قتل رسید

خواننده سیاهپوست آمریکایی در بزرگراه به قتل رسید
2020-07-13T09:22:09+04:30
خواننده سیاهپوست آمریکایی بر اثر شلیک به وی در حال رانندگی در بزرگراه کشته شد.

انتشار آلبومی از آوازهای افشاری و بیات ترک/ «ردیف آوازی» شنیدنی شد

انتشار آلبومی از آوازهای افشاری و بیات ترک/ «ردیف آوازی» شنیدنی شد
2020-07-13T09:22:08+04:30
یک تهیه‌کننده و ناشر قدیمی موسیقی در تشریح تازه‌ترین فعالیت‌های خود از انتشار تازه‌ترین آلبوم یکی از استادان موسیقی ایرانی و انتشار شماره جدید فصلنامه ماهور ...

کاهش رغبت به سرمایه‌گذاری در سینما در بحران کرونا/ به هم رحم کنیم

کاهش رغبت به سرمایه‌گذاری در سینما در بحران کرونا/ به هم رحم کنیم
2020-07-13T08:28:49+04:30
فرزاد اژدری کارگردان و تهیه‌کننده سینما با اشاره به اینکه تولید فیلم در شرایط فعلی بسیار سخت شده است، تاکید کرد سینماگران خود نیز باید به یکدیگر رحم کنند.

تولید سریال محرمی «نجلا» زیر سایه کرونا/ آزیتا حاجیان جلوی دوربین رفت

تولید سریال محرمی «نجلا» زیر سایه کرونا/ آزیتا حاجیان جلوی دوربین رفت
2020-07-13T08:28:48+04:30
سریال محرمی «نجلا» با حضور آزیتا حاجیان، سارا رسول‌زاده و مهرداد ضیایی با رعایت برخی ملاحظات بهداشتی، در بوستان ولایت تهران در حال تصویربرداری است.

آژیر قرمز معیشت هنرمندان به صدا درآمده است/ راهی جز تعامل نداریم

آژیر قرمز معیشت هنرمندان به صدا درآمده است/ راهی جز تعامل نداریم
2020-07-13T06:02:09+04:30
محمودرضا رحیمی نویسنده، کارگردان و عضو هیات مدیره خانه تئاتر معتقد است برای رفع مشکلات تئاتر باید هر سه قوه وارد عمل شوند چون دیگر آژیر قرمز معیشت هنرمندان ب...

سیدجلال طباطبایی بازیگر «شب‌های برره» درگذشت

سیدجلال طباطبایی بازیگر «شب‌های برره» درگذشت
2020-07-12T20:15:28+04:30
سید جلال طباطبایی بازیگر مجموعه‌های طنز تلویزیونی مانند «شب‌های برره» درگذشت.

اکران «آنجا همان ساعت» یک هفته عقب افتاد/ فعلاً محرومیت نداریم

اکران «آنجا همان ساعت» یک هفته عقب افتاد/ فعلاً محرومیت نداریم
2020-07-12T16:02:08+04:30
مرتضی شایسته دبیر شورای صنفی نمایش عنوان کرد که فیلم سینمایی «آنجا همان ساعت» ساخته سیروس الوند که قرار بود چهارشنبه همین هفته اکران شود، با یک هفته تاخیر رو...

نوآوری کرونایی حراج «کریستیز»/ فروش ۴۲۱ میلیون دلاری در ۴ ساعت!

نوآوری کرونایی حراج «کریستیز»/ فروش ۴۲۱ میلیون دلاری در ۴ ساعت!
2020-07-12T15:48:48+04:30
حراجی آنلاین «کریستیز» با فروش ۴۲۱ میلیون دلار که به‌صورت همزمان در چهار شهر و در طول چهار ساعت انجام شد در یک بستر جدید و نوآورانه پیش رفت.

دفتر موسیقی در بهار ۹۹ به چند تک آهنگ مجوز داد؟

دفتر موسیقی در بهار ۹۹ به چند تک آهنگ مجوز داد؟
2020-07-12T14:02:08+04:30
دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با انتشار گزارشی از صدور مجوز برای ۸۳۹ تک آهنگ در سه ماهه نخست سال ۱۳۹۹ خبر داد.

الیجا وود اسم سریال «ارباب حلقه‌ها» را گمراه‌ کننده خواند

الیجا وود اسم سریال «ارباب حلقه‌ها» را گمراه‌ کننده خواند
2020-07-12T12:02:08+04:30
الیجا وود بازیگر آمریکایی گفت، آماده است تا حتی یک نقش کوچک در سریال «ارباب حلقه‌ها» برعهده بگیرد اما اسم سریال را خیلی مناسب نمی‌بیند.

«زندگی گالیله» از اجرا انصراف داد/ بازگشت در پاییز ۱۴۰۰

«زندگی گالیله» از اجرا انصراف داد/ بازگشت در پاییز ۱۴۰۰
2020-07-12T11:22:08+04:30
شهاب‌الدین حسین‌پور از انصراف اجرای نمایش «زندگی گالیله» خبر داد و با اشاره به اجرای این اثر در پاییز سال ۱۴۰۰ ابراز امیدواری کرد دولت، فکری به حال وضعیت اقت...

دستیار ویژه و رییس حوزه ریاست حوزه هنری منصوب شدند

دستیار ویژه و رییس حوزه ریاست حوزه هنری منصوب شدند
2020-07-12T10:42:09+04:30
رییس حوزه هنری در احکام جداگانه‌ای سید امین باطنی و حسام سالکی را به‌عنوان دستیار ویژه و رئیس حوزه ریاست حوزه هنری منصوب کرد.

ماجرای قیمت شناور بلیت سینما چیست؟/ فرصت ۶ ماهه به سامانه‌های فروش

ماجرای قیمت شناور بلیت سینما چیست؟/ فرصت ۶ ماهه به سامانه‌های فروش
2020-07-12T10:42:08+04:30
مدیرکل نظارت بر عرضه و نمایش سازمان سینمایی تأکید کرد سامانه‌های فروش بلیت سینما فرصت ۶ ماهه دارند تا ۱۰ درصد سهم بازار را به دست بیاورند و در غیر این صورت ا...

تندیس علی نصیریان رونمایی شد/ نماینده یک نسل تکرار نشدنی

تندیس علی نصیریان رونمایی شد/ نماینده یک نسل تکرار نشدنی
2020-07-12T10:02:09+04:30
تندیس علی نصیریان روز گذشته ۲۱ تیر در تالار معاصران موزه سینمای ایران رونمایی شد.

هفتمین فستیوال موسیقی نواحی «آینه‌دار» برگزار می‌شود؟

هفتمین فستیوال موسیقی نواحی «آینه‌دار» برگزار می‌شود؟
2020-07-12T10:02:08+04:30
دبیر هنری فستیوال موسیقی نواحی «آینه‌دار» از تلاش ستاد برگزاری این رویداد برای میزبانی از هنرمندان مناطق مرکزی و غرب کشور در دوره هفتم خبر داد.

«جنگ ستارگان» قدیمی دوباره پرفروش شد/ استقبال از کلاسیک‌ها

«جنگ ستارگان» قدیمی دوباره پرفروش شد/ استقبال از کلاسیک‌ها
2020-07-12T09:22:08+04:30
«جنگ ستارگان: امپراتوری ضربه متقابل می‌زند» بار دیگر به صدر گیشه فروش آمریکا بازگشته و این آخر هفته پس از ۲۳ سال پرفروش‌ترین فیلم سینماها شد.

«درآمدی بر تحلیل تصویر» در بازار نشر/ «افق انتظار» مخاطب چیست؟

«درآمدی بر تحلیل تصویر» در بازار نشر/ «افق انتظار» مخاطب چیست؟
2020-07-12T09:08:48+04:30
کتاب «درآمدی بر تحلیل تصویر» نوشته مارتین ژولی با ترجمه و تألیف مینو خانی و مصطفی گودرزی توسط نشر همای هنر منتشر شد.

واکنش‌ها به ابتلای آمیتاب باچان به کرونا/ سوپراستار هند بستری شد

واکنش‌ها به ابتلای آمیتاب باچان به کرونا/ سوپراستار هند بستری شد
2020-07-12T08:35:28+04:30
آمیتاب باچان چهره سرشناس‌ بالیوود و پسرش آبیشک، دیگر بازیگر مشهور هندی اعلام کردند تست کووید-۱۹ آن‌ها مثبت شده‌است.

ادامه بحران اجرا در «سالن اصلی»/ «اگر»هایی که برای تئاتر وجود دارند

ادامه بحران اجرا در «سالن اصلی»/ «اگر»هایی که برای تئاتر وجود دارند
2020-07-12T06:08:49+04:30
رئیس مجموعه «تئاتر شهر» اعلام کرد هنوز هیچ گروهی برای اجرا در سالن اصلی این مجموعه اقدام نکرده و دلیل این امر نیز شرایط اقتصادی و وضعیت کرونایی موجود است.

درباره گروهک‌های دهه ۶۰ تحقیق کردم/ عرق ریختن برای خنثی کردن بمب!

درباره گروهک‌های دهه ۶۰ تحقیق کردم/ عرق ریختن برای خنثی کردن بمب!
2020-07-11T14:48:48+04:30
عباس غزالی با اشاره به ویژگی‌های سریال «شاهرگ» با حال و هوای دهه ۶۰ از تحقیقاتش درباره گروهک‌های فعال آن سال‌ها برای نزدیک شدن به نقش گفت.

تئاترها در شرایط کرونایی، میدانی اجرا شوند/ ابهام در اجرای تعزیه!

تئاترها در شرایط کرونایی، میدانی اجرا شوند/ ابهام در اجرای تعزیه!
2020-07-11T14:22:08+04:30
داود فتحعلی بیگی معتقد است در شرایط کرونایی موجود بهترین شکل اجرای تئاتری می‌تواند به‌صورت میدانی باشد حتی برای نمایش‌های صحنه‌ای.

جزییات نشست بررسی مشکلات مالیاتی اهالی موسیقی/ وعده‌ها عملی می‌شود؟

جزییات نشست بررسی مشکلات مالیاتی اهالی موسیقی/ وعده‌ها عملی می‌شود؟
2020-07-11T14:08:48+04:30
مسئول پیگیری مشکلات چند ماه گذشته مدیران آموزشگاه‌های موسیقی کشور از برگزاری جلسه توجیهی مدیران آموزشگاه‌های موسیقی تهران جهت رفع موارد مالیاتی خبر داد.

در سینما نمی‌توان مثل تلویزیون یک شبه سلبریتی شد

در سینما نمی‌توان مثل تلویزیون یک شبه سلبریتی شد
2020-07-11T13:55:28+04:30
یاسر جعفری بازیگر فیلم سینمایی «بی‌وزنی» در نشست تحلیل و بررسی این فیلم عنوان کرد که سلبریتی‌شدن در تلویزیون یک شبه اتفاق می‌افتد، اما در سینما اینچنین نیست.

«عصرجدید» تعطیل شد/ضبط چهار قسمت از دور دوم

«عصرجدید» تعطیل شد/ضبط چهار قسمت از دور دوم
2020-07-11T12:48:48+04:30
استودیو برنامه تلویزیونی «عصر جدید» از ۱۹ تیرماه تا اطلاع ثانوی تعطیل شده و ضبط ادامه قسمت‌های دور دوم فصل جدید به آینده موکول شده است.

روایت بوسنی؛ از حاتمی‌کیا تا آنجلینا جولی!/ فاجعه‌ای که مغفول ماند

روایت بوسنی؛ از حاتمی‌کیا تا آنجلینا جولی!/ فاجعه‌ای که مغفول ماند
2020-07-11T12:48:48+04:30
برنامه «نقد سینما» شب گذشته همزمان با سالگرد نسل‌کشی سربرنیتسا، به غفلت از این تراژدی تاریخی در تولیدات سینمای ایران پرداخت.

«عصرجدید» تعطیل شد/ ضبط چهار قسمت از دور دوم

«عصرجدید» تعطیل شد/ ضبط چهار قسمت از دور دوم
2020-07-11T11:55:28+04:30
استودیو برنامه تلویزیونی «عصر جدید» از ۱۹ تیرماه تا اطلاع ثانوی تعطیل شده و ضبط ادامه قسمت‌های دور دوم فصل جدید به آینده موکول شده است.

هجدهمین جشنواره نمایش عروسکی نیمه اسفندماه برگزار می‌شود

هجدهمین جشنواره نمایش عروسکی نیمه اسفندماه برگزار می‌شود
2020-07-11T11:28:49+04:30
در دیدار مدیرکل هنرهای نمایشی با اعضای شورای سیاستگذاری جشنواره نمایش عروسکی تهران- مبارک مقرر شد دبیر این رویداد در هفته پیش رو معرفی و این جشنواره در نیمه ...

استودیو تکذیب کرد/تولید مجدد «دنیای ژوراسیک» برای کرونا متوقف نشد

استودیو تکذیب کرد/تولید مجدد «دنیای ژوراسیک» برای کرونا متوقف نشد
2020-07-11T11:28:48+04:30
«دنیای ژوراسیک: قلمرو» متعلق به یونیورسال پیکچرز هفته پیش تولید مجددش را در بریتانیا از سرگرفته و حالا استودیو توقف این کار به دلیل کرونا را تکذیب می‌کند.