X دانلود اهنگ نکس وان کلیپ ویدیاب کلیپ جدید ویدجین

میرنیوز

«خدمت» مفهوم اصلی «سرباز» بود/ برخی انتظار داشتند «یحیی» شهید شود

«خدمت» مفهوم اصلی «سرباز» بود/ برخی انتظار داشتند «یحیی» شهید شود 2020-06-23T14:27:46+04:30

به گزارش خبرنگار مهر، نشست رسانه‌ای عوامل سریال «سرباز» امروز سه‌شنبه سوم تیر با حضور محمدرضا شفیعی تهیه‌کننده، هادی مقدم دوست کارگردان، علی عامل هاشمی نیما شعبان‌نژاد و جواد خواجوی بازیگران سریال برگزار شد.

مقدم‌دوست در ابتدای این نشست با اشاره به گفتگوی تلفنی با مخاطبان سریال در روابط عمومی سازمان صداوسیما پیش از برگزاری نشست مطرح کرد: مواردی را که پیش از این هم شنیده بودیم در این گفتگوها مطرح می‌شد. یکی از موارد عمده‌ای که درباره آن‌ها حرف می‌زدند نقش راوی در سریال بود که نسبت به آن غریبگی و ناآشنایی داشتند. مواردی هم بود که احساس رضایت داشتند. محتوای کار و روند تغییر و تحول کاراکترها و بهبود روابط شخصیت‌ها به خصوص زوج اصلی هم مورد توجه قرار گرفته بود و نسبت به آن احساس رضایت داشتند.

وی افزود: این سریال از حیث محتوا مفهوم «خدمت» را در نظر داشت، یکی از اسامی مترادف سربازی، خدمت است. عمده‌ترین مفهوم مدنظر در این سریال همین مفهوم خدمت بود و سعی کردیم در این منظومه کار کنیم. قبل از دوران سربازی هم مفهوم خدمت در کار وجود داشت و این موضوع قصه و نوع روایت را شکل می‌داد.

محمدرضا شفیعی تهیه‌کننده سریال نیز گفت: این سریال به لحاظ فرم از دیگر سریال‌های که مردم می‌دیدند، پیروی نمی‌کرد. مردم را فقط به یک نوع کار نمایشی عادت داده بودیم و در این کار هم هرچه پیش رفتیم بیشتر عادت کردند.

وی ادامه داد: امروز خانمی از یزد امروز تماس گرفت و برایش جالب بود که سکانس به سکانس سریال حرف داشت و روان شناسانی شده بود. چندین نفر از مخاطبان هم توقع داشتند یحیی آخر سریال شهید شود و فکر می‌کردند کسی که خدمت رسانی به مردم را سبک زندگی‌اش قرار داده، باید شهید شود.

داستان «سرباز» از ابتدا درباره سربازی بود

هادی مقدم دوست در ادامه درباره اینکه چرا سراغ قصه سربازی رفته و آیا کار را سفارشی پذیرفته است یا خیر گفت: این قصه به سال‌های ۹۲ برمی‌گردد و از همان زمان مربوط به سربازی می‌شد. در مقطعی وارد نگارش شد که هیچ دستگاه و تشکیلاتی هم وارد کار نشده بودند. قبل تر هم مهران مهام و ایرج محمدی طرحی را پیشنهاد داده بودند که آن زمان «پادگان» نام داشت و بعد از آنها این طرح را با آقای شفیعی کار کردیم.

مقدم‌دوست: یکی از مهمترین عناصری که در بحث جذابیت وجود دارد رابطه تماشاگر با شخصیت‌هاست. مردم وقتی سریالی را می‌بیند وقتی بخواهند از آن یاد کنند آن را با کاراکترهای می‌شناسند یا اسم می‌برند و من امروز می‌بینیم خیلی درباره یلدا و یحیی و سربازها حرف زده می‌شود وی درباره تغییرات این طرح داستانی طی این سال‌ها گفت: این آیین و آداب نویسندگی است که تغییر می‌کند و امیدواریم این تغییر در مسیر رشد باشد. از تغییرات عمده این بود که کاراکتر زن و مرد در طرح اولیه با هم ازدواج نمی‌کنند و اینجا ازدواج می‌کنند و طی پروسه نگارش قرار شد این مقوله یکی شدن برایشان اتفاق بیفتد.

مقدم‌دوست درباره اطلاعات و تحقیقات درباره مقوله سربازی در مسیر نگارش فیلمنامه نیز تصریح کرد: وقتی قرار شد به قرارگاه مهارت آموزی بپردازیم وارد جلسات و صحبت با مسئولان امر شدیم که اشراف ما را به سربازی بیشتر کرد و خود به خود این اطلاعات باعث می‌شد که تغییرات در متن را بیشتر کنیم که این‌ها سهم دستگاهی است که اسپانسر کار بود.

نویسنده «وضعیت سفید» در پاسخ به اینکه چرا این سریال از مولفه‌هایی مانند جذابیت و یا ریتم مناسب بهره نبرده بود، گفت: زمانی کارهایی ساخته می‌شود و می‌گویند آن کار موفق بوده است و با مولفه‌های آن کار موفق می‌سنجید در حالی که این کشف مولفه‌های جذابیت نیست، بلکه کشف مولفه‌های آن کارهاست. وقتی درباره ریتم حرف می‌زنید اشاره به ریتم تند دارید که یکی از وسایلی است که جذابیت را تامین می‌کند.

وی افزود: یکی از مهمترین عناصری که در بحث جذابیت وجود دارد رابطه تماشاگر با شخصیت‌هاست. مردم وقتی سریالی را می‌بیند وقتی بخواهند از آن یاد کنند آن را با کاراکترهای می‌شناسند یا اسم می‌برند و من امروز می‌بینیم خیلی درباره یلدا و یحیی و سربازها حرف زده می‌شود. از عناصر دیگر جذابیت بحث روحیه خدمت بود. امروز نوجوانی می‌گفت روحیه کمک کردن یحیی را دوست داشته است. این یک عنصر جذابیت است که آدمی را ببینیم که روحیه همدلی و تعاون و به اصطلاح پهلوانی دارد.

کارگردان فیلم «سر به مهر» به حوزه روان شناسی به عنوان یکی دیگر از جذابیت‌های سریال اشاره کرد که در بازار طرفدار و دغدغه دارد و گفت: اگر بازار محصولات فرهنگی را مطالعه کنید کتب روان شناسی همیشه طرفدار دارد، در این سریال هم روان شناسی ارتباط آدم‌ها، رشد و ارتقای شخصیت، زوجین و… همه از مباحثی است که در روان شناسی مخاطب و طرفدار دارد و می‌تواند عنصر جذابیت باشد.

در روایت سربازی سراغ فضای انگیزشی رفتیم

وی همچنین در پاسخ به انتقاد برخی نسبت به تصویر ارائه شده از سربازی در سریال و اینکه این‌ها در واقعیت وجود ندارد گفت: دو نوع فضا می‌تواند کاری را جذاب کند، یکی فضاهای اعتراضی و دیگری انگیزشی. فضای ما در این کار انگیزشی بود. ما در این کار فرد شرور که دچار ماجراهای مختلف شود و یا در سربازی شکوه و اعتراض کند نداشتیم و سراغ فضای انگیزشی رفتیم. در این فضا یحیی باید آدم خوب‌تری شود، یلدا ارتقا می‌یابد، حتی مادر و شهاب این ارتقا را دارند. پرداخت به سربازی هم حسب همین رویه بود.

مقدم‌دوست: می‌گفتند سربازها در سربازی روی زمین می‌نشینند یا چرا فرمانده یک سرباز را بغل می‌کند، اما آیا این محتمل نیست؟ می‌توان تصور کرد که وجود داشته باشد اما شما می‌تواند بپرسید که چرا ترجیح دادی که به جای کتک زدن سرباز، در آغوش گرفتن را نمایش دهی؟ وی ادامه داد: باید ابتدا تعریفی درباره واقعیت داشته باشیم. باید بگوییم واقعیت آن چیزی است که ما دیده‌ایم یا بخشی از واقعیت هست که ما ندیده‌ایم. مواردی که برخی می‌گفتند در سربازی این‌طور نبوده است، اتفاقاً دقیقاً وجود داشته است مثلاً می‌گفتند ما آسایشگاهی نداریم که گل داشته باشد و اتفاقاً دقیقاً چنین آسایشگاهی داریم. یا می‌گفتند سربازها در سربازی روی زمین می‌نشینند یا چرا فرمانده یک سرباز را بغل می‌کند، اما آیا این محتمل نیست؟ می‌توان تصور کرد که وجود داشته باشد اما شما می‌تواند بپرسید که چرا ترجیح دادی که به جای کتک زدن سرباز، در آغوش گرفتن را نمایش دهی؟

مقدم‌دوست در ادامه درباره اینکه چرا سختی‌های سربازی را نمایش نداده است؟ گفت: در همین مقدار سربازی هم که در سریال وجود دارد، مواردی از سختی‌های سربازی جانمایی شده است. در سطح دیگری ممکن است عده‌ای بخواهند شکوه و شکایت نسبت به سختی‌ها در داستان وجود داشته باشد اما ما نخواستیم این را نمایش دهیم. سربازی دو سال از زندگی یک جوان است و نمی‌توان به او گفت با نارضایتی این دو سال را زندگی کن. مثل اینکه برخی می‌گویند زن گرفتن بدبختی است و نمی‌شود بر این اساس این شکوه به ازدواج را در یک فیلم نشان دهیم. واقعیتی به نام سربازی وجود دارد و می‌توان شکایت و شکوه آن را نمایش داد، از سوی دیگر می‌توان با توجه به آن رویکرد انگیزشی بخش‌های دیگر را نمایش داد.

مقدم دوست درباره چرایی استفاده از رویکرد انگیزشی در روایت دوران سربازی هم اظهار کرد: سربازی بخشی از زندگی این آدم‌ها را شکل می‌داد و این‌ها سعی کردند از سربازی استفاده کنند. ترجیح من مثل ترجیح پدری بود که فرزندش به سربازی می‌رود و دوست دارد از این دوران بهتر بیرون بیاید. در این صورت نمی‌خواهد شکوه داشته باشد. جوانان باید از این دو سالی که در آن قرار می‌گیرند استفاده کنند و بهره بگیرند.

سربازان حقوق‌شان را مطالبه کنند

وی در انتقاد به «گل و بلبل نمایش دادن این فضا» در سربازی هم گفت: ما آنچه را مطلوب بود نمایش دادیم، اگر نیست باید سربازان مطالبه کنند این‌ها می‌تواند مطالبه سربازان باشد که اگر مثلاً در بدو ورود برای او مراسم نمی‌گذارند، این مراسم برگزار شود. یا اگر اجازه ملاقات با خانواده‌اش را نمی‌دادند مطالبه کند که مجوز این ملاقات صورت بگیرد.

این فیلم‌نامه‌نویس تصریح کرد: شما از رسانه توقع دارید درد دل شما را بگوید، من می‌گویم اگر بنا بر گفتن باشد اشاراتی در کار بوده است اما برخی می‌خواهید به اصل موضوع حمله شود. سرباز یک اسم و معنی است، عبارت «دوره خدمت» بی ربط به معنای خدمت نیست. قوانینی درباره بدو ورود، مو کوتاه کردن و.. وجود دارد اینها را باید جوانان مطالبه کند. مثلاً آیا الان زدن بچه‌ها مثل قدیم فراوانی دارد؟ خیر، چون بچه‌ها با حقشان آشنا شده‌اند و آن را مطالبه می‌کنند.

مقدم‌دوست درباره عدم نمایش سکانس‌های درگیری در قسمت پایانی توضیح داد: یحیی اولین بار است که ماموریت می‌رود. او ابتدا به در و همسایه و خانواده‌اش خدمت می‌کرد اما در داستان و به تدریج ابعاد این خدمت گسترده‌تر می‌شود. یحیی اجتماعی‌تر شده و این اولین بار است که وارد چنین حوزه‌ای می‌شود. او وقتی می‌خواهد بیرون بیاید، فکر می‌کند الان نوبت اوست فقط او را می‌خواستیم نمایش دهیم نه میدان درگیری را و برای همین ما همان بخش‌ها را نشان دادیم.

این گزارش در حال تکمیل است…

منبع : خبرگزاری مهر


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار هنری

برنامه های رادیو ایران در سالروز ولادت امام رضا (ع) معرفی شدند

برنامه های رادیو ایران در سالروز ولادت امام رضا (ع) معرفی شدند
2020-07-02T09:54:23+04:30
شبکه رادیویی ایران همزمان با فرا رسیدن سالروز میلاد امام رضا (ع) و دهه کرامت ویژه برنامه های مختلفی را تدارک دیده است.

گفتگو با خادمان موفق حرم رضوی/«رضوان» در حرم تماشایی می شود

گفتگو با خادمان موفق حرم رضوی/«رضوان» در حرم تماشایی می شود
2020-07-02T09:54:23+04:30
همزمان با فرا رسیدن سالروز میلاد امام رضا (ع) ویژه برنامه های شبکه پنج سیما طی روزهای دوازدهم و سیزدهم تیر معرفی شدند.

آنتونیو باندراس میزبان مراسم جوایز گویا ۲۰۲۱ شد

آنتونیو باندراس میزبان مراسم جوایز گویا ۲۰۲۱ شد
2020-07-02T09:54:22+04:30
میزبانی مراسم جوایز گویا که به عنوان اسکار اسپانیا شناخته می‌شود، بر عهده آنتونیو باندراس بازیگر اسپانیایی قرار گرفت.

۲ نمایش عروسکی ویدئویی تولید شد/ آموزش مفاهیم فرهنگی به خردسالان

۲ نمایش عروسکی ویدئویی تولید شد/ آموزش مفاهیم فرهنگی به خردسالان
2020-07-02T09:41:02+04:30
مدیریت هنرهای نمایشی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در راستای آموزش مفاهیم فرهنگی و اجتماعی و انتقال باورهای دینی و ملی به نسل‌ جدید ۲ نمایش عروسکی به شکل ...

آمادگی برای از سرگیری کنسرت‌های آنلاین/ سلامت مردم را نشانه نرویم

آمادگی برای از سرگیری کنسرت‌های آنلاین/ سلامت مردم را نشانه نرویم
2020-07-01T16:34:24+04:30
عضو مجمع صنفی تهیه‌کنندگان موسیقی از دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خواست تا در روزهای کرونایی به دنبال ارائه راهکاری مناسب و اجرایی برای برگزاری کنس...

«صحن زلال» به مناسبت ولادت امام رضا(ع) منتشر شد

«صحن زلال» به مناسبت ولادت امام رضا(ع) منتشر شد
2020-07-01T16:34:23+04:30
نماهنگ «صحن زلال» به مناسبت ولادت امام رضا(ع) منتشر شد.

عیادت مدیرعامل انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس از رضا ایران‌منش

عیادت مدیرعامل انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس از رضا ایران‌منش
2020-07-01T16:07:43+04:30
مدیرعامل انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس با رضا ایران‌منش بازیگر جانباز سینما، تئاتر و تلویزیون دیدار کرد.

تصمیم‌گیری ستاد ملی کرونا درباره تعطیلی مجدد فعالیت‌های هنری

تصمیم‌گیری ستاد ملی کرونا درباره تعطیلی مجدد فعالیت‌های هنری
2020-07-01T15:54:23+04:30
ستاد ملی مقابله با کرونا در صورت استمرار موج دوم شیوع ویروس کرونا، روز شنبه هفته آینده در خصوص اعمال محدودیت‌های مجدد در حوزه فعالیت‌ مراکز فرهنگی و هنری تصم...

یک درخواست از دفتر موسیقی برای برگزاری کنسرت‌ها در روزهای کرونایی

یک درخواست از دفتر موسیقی برای برگزاری کنسرت‌ها در روزهای کرونایی
2020-07-01T14:34:23+04:30
عضو مجمع صنفی تهیه‌کنندگان موسیقی از دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خواست تا در روزهای کرونایی به دنبال ارائه راهکاری مناسب و اجرایی برای برگزاری کنس...

دعوت یک تهیه‌کننده موسیقی از مردم/ هی نگو مواظبم، ماسک بزن!

دعوت یک تهیه‌کننده موسیقی از مردم/ هی نگو مواظبم، ماسک بزن!
2020-07-01T14:34:23+04:30
یک تهیه‌کننده و مدیر تولید حوزه موسیقی با طراحی یک پوستر با عنوان «هی نگو مواظبم، ماسک بزن» در فضای مجازی از مردم و هنرمندان خواست تا در این روزها نصب ماسک ر...

«به وقت تهران» اجرا نمی‌شود/ انصراف برای حفظ جان گروه

«به وقت تهران» اجرا نمی‌شود/ انصراف برای حفظ جان گروه
2020-07-01T14:21:03+04:30
نمایش «به وقت تهران» به نویسندگی لیلی عاج و کارگردانی الهام شعبانی برای حفظ امنیت جانی گروهش در شرایط گسترده شدن موج‌ مجدد کرونا از اجرا در مجموعه تئاتر شهر ...

«به وقت تهران» اجرا نمی‌شود/ انصراف برای حفظ جان بازیگران

«به وقت تهران» اجرا نمی‌شود/ انصراف برای حفظ جان بازیگران
2020-07-01T13:54:24+04:30
نمایش «به وقت تهران» به نویسندگی لیلی عاج و کارگردانی الهام شعبانی برای حفظ امنیت جانی بازیگرانش در شرایط گسترده شدن موج‌ مجدد کرونا از اجرا در مجموعه تئاتر ...

استقبال از سینماها بیش از تصورمان بود/ وعده «سمفا» قابل تحقق است؟

استقبال از سینماها بیش از تصورمان بود/ وعده «سمفا» قابل تحقق است؟
2020-07-01T13:54:22+04:30
سجاد نوروزی مدیر سینما آزادی ضمن اشاره به استقبال غیرمنتظره مردم از بازگشایی سینماها، از نامناسب بودن اطلاع‌رسانی در زمینه اکران فیلم‌ها انتقاد کرد.

حضور ۲ انیمیشن ایرانی در جشنواره «کارتون کلاب» ایتالیا

حضور ۲ انیمیشن ایرانی در جشنواره «کارتون کلاب» ایتالیا
2020-07-01T13:41:02+04:30
جشنواره «کارتون کلاب» که در شهر ریمینی ایتالیا برگزار می‌شود، پذیرای ۲ فیلم انیمیشن ایرانی با نام های «این سو، آن سو» و «هویت» شد.

اسپایک لی خواستار پایین آوردن مجسمه‌های نژادپرستانه شد

اسپایک لی خواستار پایین آوردن مجسمه‌های نژادپرستانه شد
2020-07-01T12:47:45+04:30
کارگردان سرشناس سیاهپوست آمریکایی خواستار این شد که مجسمه‌های یادگار دوران نژادپرستی در آمریکا پایین کشیده شوند.

حسین مسافرآستانه دبیر سی و نهمین جشنواره تئاتر فجر شد

حسین مسافرآستانه دبیر سی و نهمین جشنواره تئاتر فجر شد
2020-07-01T12:21:02+04:30
حسین مسافرآستانه به‌عنوان دبیر سی و نهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر منصوب شد.

اسکار ۸۱۹ عضو جدید پذیرفت/ عضویت نرگس آبیار در آکادمی

اسکار ۸۱۹ عضو جدید پذیرفت/ عضویت نرگس آبیار در آکادمی
2020-07-01T11:21:00+04:30
آکادمی اسکار اعضای جدید سال ۲۰۲۰ را با هدف افزایش شمار زنان و رنگین‌پوستان عضو تا دو برابر معرفی کرد.

«دست نوشته» کلید خورد/ تلاش برای نجات پدر از چوبه‌دار

«دست نوشته» کلید خورد/ تلاش برای نجات پدر از چوبه‌دار
2020-07-01T10:54:21+04:30
تصویربرداری فیلم داستانی نیمه بلند «دست نوشته» به کارگردانی سیاوش اسد در تهران آغاز شد.

هشدار شورایعالی تهیه‌کنندگان درباره عرضه آثار شبکه خانگی در وی‌اودی‌ها

هشدار شورایعالی تهیه‌کنندگان درباره عرضه آثار شبکه خانگی در وی‌اودی‌ها
2020-07-01T10:14:21+04:30
غلارضا موسوی بیان کرد قرادادهای منعقد شده برای شبکه نمایش خانگی، برای نمایش در VOD ها اعتبار قانونی ندارد و از پلتفورم‌های نمایش دهنده و فروشنده می‌توان به ...

«عقد پرماجرا» در شیراز تولید شد/ مینی سریال در دست تدوین

«عقد پرماجرا» در شیراز تولید شد/ مینی سریال در دست تدوین
2020-07-01T10:01:00+04:30
مینی سریال پنج قسمتی «عقد پرماجرا» در شیراز تولید شد و قرار است از شبکه استانی و یا یکی از شبکه های سراسری به پخش برسد.

کارل راینر کمدین سرشناس آمریکایی درگذشت

کارل راینر کمدین سرشناس آمریکایی درگذشت
2020-07-01T10:00:59+04:30
کارل راینر چهره‌ سرشناس هالیوود و برنامه‌های تلویزیونی در ۹۸ سالگی درگذشت.

«شنای پروانه» به «سینماماشین» رسید/ برگزاری در تهران و مشهد

«شنای پروانه» به «سینماماشین» رسید/ برگزاری در تهران و مشهد
2020-07-01T09:47:40+04:30
دور جدید برنامه‌های «سینماماشین» در برج میلاد و مشهد مقدس با نمایش فیلم «شنای پروانه» ادامه خواهد داشت.

«شرم» درامی معمایی است/ بازگشت مجدد ابوالفضل پورعرب به تلویزیون

«شرم» درامی معمایی است/ بازگشت مجدد ابوالفضل پورعرب به تلویزیون
2020-07-01T08:41:00+04:30
کارگردان سریال «شرم» درباره داستان معمایی این سریال و ترکیب بازیگران آن توضیحاتی ارائه داد.

«فقرات بی‌ستون» یک تجربه شخصی است/ دور شدن از فضای مرسوم تئاتر

«فقرات بی‌ستون» یک تجربه شخصی است/ دور شدن از فضای مرسوم تئاتر
2020-07-01T08:27:39+04:30
کارگردان «فقرات بی‌ستون» با توضیح چگونگی اجرای این اثر عنوان کرد برای اجرای این نمایش در شرایط فعلی، یک تصمیم گروهی گرفته شده است.

صنف «انیمیشن» صاحب شناسه ملی شد/ به نتیجه رسیدن تعرفه دستمزدها

صنف «انیمیشن» صاحب شناسه ملی شد/ به نتیجه رسیدن تعرفه دستمزدها
2020-07-01T07:07:40+04:30
رییس هیات مدیره انجمن فیلم‌سازان انیمیشن ایران از صدور شناسه ملی برای این صنف از سوی وزارت کار خبر داد.

راهیابی ۸۵ عکس از ۵۰ عکاس به نمایشگاه آثار جشنواره عکس «هشت»

راهیابی ۸۵ عکس از ۵۰ عکاس به نمایشگاه آثار جشنواره عکس «هشت»
2020-06-30T19:21:00+04:30
دبیر سومین جشنواره عکس «هشت» از راهیابی ۸۵ عکس از ۵۰ عکاس به نمایشگاه آثار این جشنواره خبر داد.

نماهنگ «به حرم دلبستم» منتشر شد

نماهنگ «به حرم دلبستم» منتشر شد
2020-06-30T15:07:40+04:30
گروه هم آوایی «الغدیر» در تازه‌ترین فعالیت موسیقایی خود همزمان با فرا رسیدن دهه کرامت و میلاد حضرت رضا(ع) نماهنگ «به حرم دلبستم» را منتشر کرد.

آمریکایی ها ۲ جایزه به «ملکوت» دادند

آمریکایی ها ۲ جایزه به «ملکوت» دادند
2020-06-30T14:41:03+04:30
انیمیشن «ملکوت» ۲ جایزه از جشنواره انیمیشن فلوریدا کسب کرد.

«سینما آنلاین» چرا کم رونق شد؟/ سازمان سینمایی: طبیعی است

«سینما آنلاین» چرا کم رونق شد؟/ سازمان سینمایی: طبیعی است
2020-06-30T14:41:02+04:30
محمدرضا فرجی مدیرکل نظارت بر عرضه و نمایش سازمان سینمایی عنوان کرد ایده «اکران اینترنتی» برای دوران کرونا اجرایی شد و کم‌رونق شدن آن پس از بازگشایی سینماها ا...

«فصل امید» جایگزین «تئاتر کودک» شد/ ملاحظات کرونایی یا بازی با کلمات؟

«فصل امید» جایگزین «تئاتر کودک» شد/ ملاحظات کرونایی یا بازی با کلمات؟
2020-06-30T12:27:40+04:30
در حالی که وضعیت تولید و بودجه در تئاتر ایران شرایط مناسبی ندارد و برگزاری جشنواره‌ها موضوعیت خود را از دست داده‌اند، بهانه برای برگزاری آن‌ها از سوی متولیان...