میرنیوز

برگزاری نشست هم‌اندیشی شورای سیاستگذاری و داوران جشنواره جوانان

برگزاری نشست هم‌اندیشی شورای سیاستگذاری و داوران جشنواره جوانان 2023-08-14T15:54:34+03:30

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ستاد خبری سی‌امین جشنواره هنرهای تجسمی جوانان ایران، نشست هم‌اندیشی اعضای شورای سیاستگذاری و استادان کارگاه‌های سی‌امین جشنواره هنرهای تجسمی جوانان ایران برای نخستین بار، با حضور محمد خراسانی‌زاده مدیرکل هنرهای تجسمی و رئیس شورای سیاستگذاری جشنواره سی‌ام، مینا صدری دبیر و عضو شورای سیاستگذاری جشنواره، بهمن عبدی داور و استاد کارگاه کاریکاتور، نادر قشقایی داور و استاد کارگاه مجسمه‌سازی، جعفر واحدی دبیر اجرایی و عضو شورای سیاستگذاری جشنواره، محمد زرویی نصرآباد مدیر مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری و عضو شورای سیاستگذاری جشنواره، مهران هوشیار عضو شورای سیاستگذاری جشنواره، حسین عصمتی مشاور دبیر جشنواره، شعیب حسینی‌مقدم عضو شورای سیاستگذاری جشنواره، صابر شیخ‌رضایی عضو شورای سیاستگذاری جشنواره، داور و استاد کارگاه طراحی گرافیک، سید شهاب الدین واجدی عضو شورای سیاستگذاری جشنواره و داور بخش عکاسی، زینب شاهی عضو شورای سیاستگذاری جشنواره، داور و استاد کارگاه نگارگری، بامداد رضوانیان داور و استاد کارگاه نقاشی، احدالله شکری‌پور داور و استاد کارگاه سفال و سرامیک، مهدی طاهری داور و استاد کارگاه عکاسی و الهام سلطان‌محمدی داور و استاد کارگاه طراحی در موزه هنرهای معاصر تهران برگزار شد.

در این نشست، محمد خراسانی‌زاده مدیرکل هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سرپرست موزه هنرهای معاصر تهران در سخنانی بیان کرد: در جلسه قبلی شورای سیاستگذاری جشنواره سی‌ام، مطالبی در حوزه سیاستگذاری این دوره از جشنواره مطرح و سیاست‌هایی پیشنهاد شد. بر این اساس، پیاده‌سازی این سیاست‌ها در فصای کارگاه‌ها رقم می‌خورد و استادان کارگاه‌ها به مثابه بازوان اجرایی شورای سیاستگذاری هستند.

وی ادامه داد: برگزاری جلسات هم‌اندیشی این‌چنینی باعث می‌شود که کل منسجم‌تری را شکل دهیم، رویکردهایمان را به هم نزدیک‌تر کنیم، شناخت و معارفه بهتری نسبت به همدیگر داشته باشیم و در نهایت، با اشراف و همدلی بیشتری بیشتری وارد عرصه اجرا شویم.

خراسانی‌زاده ضمن قدردانی از تلاش‌های مینا صدری، دبیر سی‌امین جشنواره هنرهای تجسمی جوانان ایران، گفت: خانم صدری به عنوان نخستین بانویی که دبیری جشنواره هنرهای تجسمی جوانان ایران را برعهده گرفتند، با هوشمندی و درایت بسیار خوب‌شان امور جشنواره را پیش بردند. من در جلسه داوری بخش مجسمه حضور یافتم و از نزدیک، شاهد دقت نظر ویژه ایشان و داوران محترم در ارزیابی آثار هنرجویان بودم.

در این دوره از جشنواره، چهار رویکرد را مدنظر قرار داده‌ایم که می‌تواند دریچه تازه‌ای برای ایجاد حال و هوای خوبِ جوانان و نوجوانان عزیزمان باشدرئیس شورای سیاستگذاری سی‌امین جشنواره هنرهای تجسمی جوانان ایران، عنوان کرد: در این دوره از جشنواره، چهار رویکرد را مدنظر قرار داده‌ایم که می‌تواند دریچه تازه‌ای برای ایجاد حال و هوای خوبِ جوانان و نوجوانان عزیزمان باشد. رویکرد اول، این است که برای نخستین بار، دبیریِ این رویداد به یک بانوی هنرمند و توانا واگذار شده است. سرکار خانم صدری به لحاظ علمی، دانشیار دانشگاه تهران در رشته مجسمه‌سازی و از حیث عملی نیز نگارگر، نقاش و مجسمه‌ساز هستند و تجربه تربیت هنرجویان بسیاری را در کارنامه خود دارند.

وی افزود: رویکرد دوم، به تفکیک حوزه نوجوان و جوان بازمی‌گردد که در این دوره برای نخستین بار به اجرا درآمده است. از آنجا که این روزها بیگانگان تلاش بسیاری می‌کنند تا نوجوانان ما را از هویت ملی خود و داشته‌ها و ظرفیت‌های بی‌نظیری که ما در ایران اسلامی داریم، دور نگه دارند و ذهن آنها را مورد هجمه قرار دهند، تصمیم گرفتیم در جشنواره سی‌ام، بخش مجزایی را برای نوجوانان عزیزمان درنظر بگیریم و برای آنها برنامه‌های ویژه‌ای طراحی کنیم.

مدیرکل هنرهای تجسمی یادآور شد: رویکرد سوم جشنواره سی‌ام، شعار «ایران دوست‌داشتنی» است که مبتنی بر هویت ملی ما انتخاب شده است. «ایران دوست‌داشتنی» همان نقطه اشتراکی است که همه ایرانی‌ها به آن می‌بالند. اینکه به طور خاص روی این مفهوم، تأکید، تمرکز و خلق اثر داشته باشیم و جهت‌دهی رویداد سی‌ام را به این سو سوق دهیم، اتفاق ویژه دیگری است که در این دوره از جشنواره شاهد هستیم.

رئیس شورای سیاستگذاری سی‌امین جشنواره هنرهای تجسمی جوانان ایران، یادآور شد: چهارمین رویکرد، این است که جشنواره سی‌ام در استان کردستان برپا می‌شود که به تعبیر مقام معظم رهبری، استانی فرهنگی است. ریشه‌های بسیار دیرین فرهنگ ایران در کردستان جای دارد و کردها همواره به ایرانی بودن خود افتخار کرده‌اند. با توجه به اینکه برخی تلاش می‌کنند تصویر دیگری از کردستان ارائه دهند، برپایی جشنواره در این استان و حضور استادان و هنرمندان در چنین اقلیم سرسبزی، می‌تواند روایت متفاوتی را از زیبایی‌ها، فرهنگ و هنر استان کردستان به آحاد مردم ایران ارائه دهد.

برگزاری نشست هم‌اندیشی شورای سیاستگذاری و داوران جشنواره جوانان

در ادامه این نشست، مینا صدری دبیر و عضو شورای سیاستگذاری سی‌امین جشنواره هنرهای تجسمی جوانان ایران در اظهاراتی مطرح کرد: ابتدا لازم است از دکتر خراسانی‌زاده تشکر می‌کنم که مدیریت این جمع را بر عهده داشتند و مسیر را برای کارها امور هموار ساختند. همچنین از دبیرخانه و عوامل اجرایی تشکر می‌کنم که در طول این مدت، تلاش‌های بسیاری را صورت دادند. در نهایت، از همه استادان قدردانی می‌کنم که برای حضور در این دوره از جشنواره، قبول زحمت کردند.

صدری ادامه داد: رویکرد ما در انتخاب ارکان و دست‌اندرکاران جشنواره این بود که در کنار راهی که پیش‌تر، پیشکسوتان و موسپیدکردگان هنر برای‌مان هموار کرده‌اند، بتوانیم از چهره‌های جوانی که ظرفیت و قابلیت‌های قابل‌توجهی دارند، بهره بگیریم. حق هم این است که چهره‌های تازه و جوان در امتداد چهره‌های پیشکسوت به عرصه بیایند. امیدوارم با حضور و همراهی جوانان، بتوانیم مسیری که آغاز کرده‌ایم را به خوبی پیش ببریم.

دبیر سی‌امین جشنواره هنرهای تجسمی جوانان ایران ضمن اشاره به حضور موفق هنرمندان نوجوان در این دوره از جشنواره گفت: در بعضی بخش‌ها مثل بخش طراحی و گرافیک، نوجوانان به قدری خوب عمل کرده بودند که ما در داوری کار سختی داشتیم؛ یعنی کار بعضی از نوجوانان آنقدر خوب بود که دلمان نمی‌آمد نامشان را قلم بگیریم. امیدوارم در آینده نزدیک، بتوانیم برای هریک از رشته‌های هنری، جشنواره‌ای مجزا در دو گروه نوجوانان و جوانان داشته باشیم.

در ادامه این نشست، نوبت به دیگر اعضای شورای سیاستگذاری، داوران و استادان کارگاه‌ها رسید تا نکات و نظرات خود را در راستای برگزاری هرچه شایسته‌تر سی‌امین جشنواره هنرهای تجسمی جوانان ایران، مطرح کنند.

بهمن عبدی داور و استاد کارگاه کاریکاتور در سخنانی گفت: با توجه به اینکه تعداد هنرجویان کم است، مشکل چندانی برای برگزاری کارگاه‌های عملی نداریم. اما یک مشکل همیشگی داریم و آن اینکه داوری زیربخش‌هایی که ذیل رشته‌های هنری جای می‌گیرند، قدری سخت است. مثلاً یک نفر فقط تسلطش چهره است و فرد دیگر، روی کارتون مسلط است. اگر بشود برای هریک از زیربخش‌ها جوایز جداگانه‌ای درنظر گرفت، روند بهتری را شاهد خواهیم بود.

نادر قشقایی داور و استاد کارگاه مجسمه‌سازی نیز بیان کرد: این‌گونه جشنواره‌ها باید تداوم داشته باشند. در برخی کشورهای همسایه، طی یک سال، ۵۰ رویداد هنری و سمپوزیوم برگزار می‌شود. تداوم و حمایت در هر زمینه‌ای می‌تواند باعث رشد شود. انتظار ما این است که کشورمان با چنین وسعت فرهنگی و جغرافیایی، بتواند بیش از این شایستگی‌های هنرمندان خود را به نمایش بگذارد. امیدوارم با حمایت همه جانبه مسئولین فرهنگی و رسانه‌ها، بتوانیم اتفاقات نویدبخش‌تری را رقم بزنیم.

مهران هوشیار: درست است که تربیت، رویکرد اصلی این جشنواره است اما من فکر می‌کنم که بیش از تربیت، وظیفه ما الگوسازی استمهران هوشیار عضو شورای سیاستگذاری جشنواره سی‌ام نیز در اظهاراتی عنوان کرد: درست است که تربیت، رویکرد اصلی این جشنواره است اما من فکر می‌کنم که بیش از تربیت، وظیفه ما الگوسازی است. جشنواره هنرهای تجسمی جوانان ایران، جشنواره آینده‌سازان است و ما باید بتوانیم به عنوان اولین حلقه زنجیره، الگوسازی لازم را انجام دهیم و الگوسازی را به محور اصلی فعالیت‌هایمان تبدیل کنیم. درست است که مبلغ جوایز جشنواره‌های خارجی خیلی بیشتر از جشنواره‌های ما است-اگرچه من فکر می‌کنم به لحاظ عدد و رقم هم می‌توانیم با آنها رقابت کنیم- اما مهم‌تر این است که آنها برگزیدگانشان را رها نمی‌کنند. ما هم باید برای برگزیدگان‌مان برنامه‌ریزی مناسبی داشته باشیم.

این مدرس دانشگاه ادامه داد: یکی از اتفاقاتی که باید در برپایی کارگاه‌ها رخ دهد، این است که ما عنوان کارگاه سفال و سرامیک را به کارگاه سرامیک هنری تغییر دهیم. زیرا سرامیک، گستره صنعتی و غیر هنری هم دارد. همچنین در برگزاری کارگاه‌ها باید نگاه‌مان فارغ از تکنکیک و محصول، معطوف به ایده‌پردازی هم باشد. به این معنا، لازم است افرادی را انتخاب کنیم که دارای خلاقیت‌اند و در فرصتی محدود، می‌توانند ایده‌پردازی دقیق‌تری را انجام دهند. ویژگی اصلی جشنواره هنرهای تجسمی جوانان ایران، این است که ما در حال پیشبرد یک اقدام آینده‌پژوهانه هستیم و اتفاقی که رقم می‌خورد، در آینده نتایج خود را نشان خواهد داد.

احدالله شکری‌پور داور و استاد کارگاه سفال و سرامیک نیز ضمن تصدیق نکات ارائه‌شده از سوی هوشیار، بر لزوم تغییر نام بخش سفال و سرامیک به سرامیک هنری تأکید کرد.

سپس زینب شاهی عضو شورای سیاستگذاری و استاد کارگاه نگارگری در سخنان کوتاهی پیشنهاد داد که جوایز جشنواره افزایش یابد تا شرکت‌کنندگان با انگیزه بیشتری در این رویداد هنری شرکت کنند.

برگزاری نشست هم‌اندیشی شورای سیاستگذاری و داوران جشنواره جوانان

محمد زرویی نصرآباد مدیر مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری و عضو شورای سیاستگذاری جشنواره سی‌ام درباره پیشنهاد شاهی گفت: اگر قرار است جشنواره با هدف کشف استعداد برگزار شود، قکر می‌کنم جایزه چندان محلی از اعراب ندارد. در جشنواره‌های خارجی به دلیل اینکه می‌خواهند نخبگان را جذب کنند، جایزه حرف اول را می‌زند. فکر می‌کنم بهتر است به جای جایزه به سمت اعطای تسهیلات، تخصیص امکانات، بورسیه‌های هنری و سفرهای آموزشی برویم.

در ادامه، سید شهاب‌الدین واجدی در سخنانی بر لزوم بهره‌مندی از جغرافیا و طبیعت بکر استان کردستان تأکید و در این‌باره بیان کرد: لازم است تمهیداتی اتخاذ شود تا عکاسان حاضر در این دوره از جشنواره بتوانند از نقاط دیدنی شهر سنندج دیدن کنند. برگزاری جشنواره در استان کردستان، فرصت مغتمی است تا عکاسان بتوانند تصاویر متنوعی را از زیبایی‌هایی این اقلیم به ثبت برسانند.

صابر شیخ‌رضائی داور و استاد کارگاه طراحی گرافیک نیز در سخنانی بر لزوم بکارگیری ظرفیت‌های موجود در مجموعه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی جهت ارائه تسهیلات و حمایت‌های انگیزاننده از هنرجویان جوان و نوجوان تأکید کرد.

مهدی طاهری داور و استاد کارگاه عکاسی نیز در اظهاراتی بیان کرد: لزوم استمرار و نگاه تربیتی در نکات بیشتر استادان وجود داشت. از نظر من فاصله زمان داوری آثار تا برگزاری کارگاه‌های عملی باید دست کم ۶ ماه باشد تا استادان در طول این زمان بتوانند کار خود را با هنرجویان به شیوه منتورینگ پیش ببرند. تربیت، مستلزم زیست کردن با هنرجو است و در یک هفته نمی‌توان چنین فضایی را ایجاد کرد. از سوی دیگر، عکاسی، رشته‌ای برون‌گراست و باید شرایطی فراهم شود تا بتوانیم تورهای گردشگری را با همراهی لیدرهای آشنا در استان کردستان برنامه‌ریزی کنیم.

در ادامه این نشست، نوبت به بامداد رضوانیان داور و استاد کارگاه نقاشی رسید تا نکات خود را مطرح کند. وی گفت: اگر منِ معلم احساس کنم که شرکت‌کنندگان حاضر در این جشنواره، بچه‌های خودم هستند، در آن صورت چه کاری برایشان انجام می‌دهم؟ من به عنوان معلم، سال‌ها در دانشگاه‌های مختلف حضور داشته‌ام. وقتی می‌بینم که یک دانشجو توان مالی لازم برای خرید یک بوم نقاشی را ندارد، خیلی ناراحت می‌شوم. اگر بتوانم جایی را به او معرفی کنم که با قیمت مناسب‌تری بتواند لوازم مورد نیازش را تهیه کند، اتفاق خیلی خوبی رخ خواهد داد.

این هنرمند ادامه داد: بسترسازی برای جوانان و اینکه آنها احساس کنند پس از پایان جشنواره رها نمی‌شوند، بسیار مهم است. جوانان دوست دارند که حمایت شوند. اگر فضایی برای این بچه‌ها وجود داشته باشد که در طول سال بتوانند به آنجا مراجعه و حمایت دریافت کنند، خیلی خوب است. اینکه جوانان ما احساس کنند که رویکرد حمایتی مسئولین نسبت به آنها تداوم دارد، خیلی خوب است. برخی برای حضور در این دوره از جشنواره انتخاب شدند و بعضی هم انتخاب نشدند. لازم است به آنهایی که انتخاب نشدند، آگاهی و امید داده شود تا احساس اندوه در دلشان نماند.

حسین عصمتی هنرمند نگارگر و مشاور دبیر سی‌امین جشنواره هنرهای تجسمی جوانان ایران نیز در سخنان کوتاهی بر لزوم وجود پشتوانه مالی کافی برای پیشبرد اهداف و سیاست‌های مبتنی بر حمایت از فعالیت هنرمندان جوانان و نوجوان تاکید کرد.

الهام سلطان‌محمدی داور و استاد کارگاه طراحی نیز در اظهاراتی کوتاه، بر لزوم عملی شدن تعهدات مسئولین و دست‌اندرکاران جشنواره نسبت به هنرجویان منتخب تاکید کرد.

سرانجام، جعفر واحدی دبیر اجرایی و عضو شورای سیاستگذاری جشنواره سی‌ام نیز در سخنانی کوتاه، از فعلیت‌بخشی حداکثری ظرفیت‌ها و بکارگیری اهم امکانات موجود در تهران و کردستان به منظور اجرای هرچه شایسته‌تر سی‌امین جشنواره هنرهای تجسمی جوانان ایران خبر داد.

سی‌امین جشنواره هنرهای تجسمی جوانان ایران به همت اداره کل هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، با مشارکت مؤسسه توسعه هنرهای تجسمی معاصر، اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان و ادارات‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی سایر استان‌ها، ۱ تا ۵ شهریور سال جاری در شهر سنندج برگزار می‌شود.

منبع : خبرگزاری مهر


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار هنری

«بی سر و صدا» ساخته شد/ رونمایی از نخستین تصویر پیمان معادی

«بی سر و صدا» ساخته شد/ رونمایی از نخستین تصویر پیمان معادی
2023-09-25T21:28:38+03:30
فیلم سینمایی «بی سر و صدا» ساخته مجیدرضا مصطفوی با پایان فیلمبرداری به زودی وارد مراحل فنی پس از تولید می‌شود.

میزبانی تئاتر شهر و برج آزادی از چند نمایش جشنواره آیینی و سنتی

میزبانی تئاتر شهر و برج آزادی از چند نمایش جشنواره آیینی و سنتی
2023-09-25T21:28:37+03:30
مجموعه فرهنگی هنری برج آزادی و مجموعه تئاتر شهر میزبان چند نشست تخصصی، نمایش ویژه بانوان و نمایش های رادیویی شرکت کننده در بیست و یکمین جشنواره بین المللی نم...

استارت کنسرت های پاپ زده شد/ میزبانی سه خواننده از آذری‌ها

استارت کنسرت های پاپ زده شد/ میزبانی سه خواننده از آذری‌ها
2023-09-25T21:28:37+03:30
فصل تازه کنسرت های موسیقی پاپ با برگزاری سه اجرای زنده سه خواننده این ژانر موسیقایی در سه شهر آذربایجان شرقی آغاز می شود.

زنانی که فرار نکردند و شهید شدند/ مدافعانی که نترسیدند

زنانی که فرار نکردند و شهید شدند/ مدافعانی که نترسیدند
2023-09-25T21:28:37+03:30
نمایش رادیویی «فرشتگان خرمشهر» به کارگردانی صادق وفایی که درباره زنان مبارز و پرستار در زمان مقاومت خرمشهر است هفته اول مهر ۱۳۹۹ همزمان با هفته دفاع مقدس از ...

دست افشانی رادیو صبا در آستانه عید ولایت

دست افشانی رادیو صبا در آستانه عید ولایت
2023-09-25T21:28:37+03:30
رادیو صبا به مناسبت سالروز به امامت رسیدن ولی عصر (عج) ویژه برنامه «دست افشان» را راهی آنتن می کند.

تام هنکس دوباره به فضا می‌رود/ همکاری در یک نمایشگاه فضایی

تام هنکس دوباره به فضا می‌رود/ همکاری در یک نمایشگاه فضایی
2023-09-25T21:28:36+03:30
تام هنکس برای نوشتن و روایت نمایشگاه فضایی چندجانبه در لندن همکاری می‌کند.

ناگفته‌های جنگ در «آرزم» روایت می‌شود/ پرداختن به یک شبهه ۱۰۰ ساله

ناگفته‌های جنگ در «آرزم» روایت می‌شود/ پرداختن به یک شبهه ۱۰۰ ساله
2023-09-25T21:28:36+03:30
کارگردان مجموعه مستند «آرزم» بیان کرد که این مجموعه روایتی از جنگ دارد که تاکنون گفته نشده است.

سینمای رسول ملاقلی‌پور واکاوی می‌شود

سینمای رسول ملاقلی‌پور واکاوی می‌شود
2023-09-25T21:28:36+03:30
نشست تحلیل و بررسی سینمای زنده‌یاد رسول ملاقلی‌پور همزمان با هفته دفاع مقدس در موزه سینما برگزار می‌شود.

از همکاری با کیارستمی تا تجربه «سرهنگ ثریا»/ استعدادهایی که کشف شد

از همکاری با کیارستمی تا تجربه «سرهنگ ثریا»/ استعدادهایی که کشف شد
2023-09-25T21:28:36+03:30
جلیل شعبانی تهیه‌کننده سینما ضمن اشاره به خاطرات خود از سال‌ها فعالیت در انجمن سینمای جوانان از تأثیرگذاری این انجمن در کشف استعدادهای فیلمسازی در سینمای ایر...

۶۱۵ مستند ایرانی متقاضی حضور در «سینماحقیقت» شد

۶۱۵ مستند ایرانی متقاضی حضور در «سینماحقیقت» شد
2023-09-25T21:28:35+03:30
با پایان مهلت ارسال اثر برای حضور در هفدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت»، ۶۱۵ مستند ایرانی خواستار حضور در این دوره شد.

فراخوان صندوق اعتباری هنر برای اعضای متقاضی مسکن

فراخوان صندوق اعتباری هنر  برای اعضای متقاضی مسکن
2023-09-25T21:28:35+03:30
با هدف حمایت از تأمین مسکن هنرمندان در مرحله اول، مقدمات اختصاص مسکن در شهر پرند، برای ۵۷۰ نفر از اصحاب فرهنگ و هنر واجد شرایط دریافت مسکن که دارای فرزند هس...

گزارش آماری نمایش‌های تماشاخانه‌ ایرانشهر اعلام شد

گزارش آماری نمایش‌های تماشاخانه‌ ایرانشهر اعلام شد
2023-09-25T21:28:35+03:30
آمار فروش و تعداد تماشاگران نمایش‌هایی که در نوبت اجرایی مرداد و شهریور ماه ۱۴۰۲ در سالن‌های تماشاخانه‌ ایرانشهر روی صحنه رفتند، اعلام شد.

شایعه بازسازی «راننده تاکسی» برای تبلیغ تاکسی آنلاین رد شد

شایعه بازسازی «راننده تاکسی» برای تبلیغ تاکسی آنلاین رد شد
2023-09-25T21:28:35+03:30
رابرت دنیرو و «اوبر» خبرهای منتشر شده درباره ایفای نقش «راننده تاکسی» توسط این بازیگر برای تبلیغات تلویزیونی بریتانیا را تکذیب کردند.

میزبانی جشنواره «مروارید جاده ابریشم» از سینمای ایران

میزبانی جشنواره «مروارید جاده ابریشم» از سینمای ایران
2023-09-25T21:28:34+03:30
بخش روزهای سینمای ایران در جشنواره بین‌المللی «مروارید جاده ابریشم» تاشکند برگزار می‌شود.

صدای رضا کیانیان «کمدی گمنام» را روایت می‌کند

صدای رضا کیانیان «کمدی گمنام» را روایت می‌کند
2023-09-25T21:28:34+03:30
رضا کیانیان به عنوان صداپیشه به نمایش «کمدی گمنام» به کارگردانی علی اصغری پیوست.

قدردانی از یک عمر فعالیت هنری بهزاد فراهانی در مراسم حافظ

قدردانی از یک عمر فعالیت هنری بهزاد فراهانی در مراسم حافظ
2023-09-25T21:28:34+03:30
در بیست و دومین دوره مراسم سینمایی و تلویزیونی دنیای تصویر (تندیس حافظ) جایزه یک عمر فعالیت هنری به بهزاد فراهانی اهدا و از او قدردانی می‌شود.

مستند «استوار ساقی» ساخته شد/ قصه زندان‌بان مشهور زندان قزل‌قلعه

مستند «استوار ساقی» ساخته شد/ قصه زندان‌بان مشهور زندان قزل‌قلعه
2023-09-25T21:28:34+03:30
مستند «استوار ساقی» درباره زندان‌بان مشهور زندان قزل‌قلعه به کارگردانی میلاد محمدی در مرکز گسترش سینمای مستند، تجربی و پویانمایی ساخته می‌شود.

بررسی تاثیر سینمای ژاپن بر موج نو سینمای ایران در جایزه عکس ۵

بررسی تاثیر سینمای ژاپن بر موج نو سینمای ایران در جایزه عکس ۵
2023-09-25T21:28:33+03:30
جشنواره بین المللی جایزه عکس ۵ نشست‌های تخصصی با موضوع سینما را از سوم تا نهم مهر با حضور جمعی از منتقدان و پژوهشگران حوزه سینما در خانه هنرمندان برگزار می‌کند.

«بچه زرنگ» به سینماها می‌آید/ رازهای جنگل اسرارآمیز

«بچه زرنگ» به سینماها می‌آید/ رازهای جنگل اسرارآمیز
2023-09-25T21:28:33+03:30
انیمیشن سینمایی «بچه زرنگ» به تهیه کنندگی حامد جعفری از چهارشنبه این هفته پنجم مهر ماه اکران خود را در سراسر کشور آغاز می‌کند.

معرفی راه‌یافتگان بخش عکس سومین دوره جشنواره «مادر»

معرفی راه‌یافتگان بخش عکس سومین دوره جشنواره «مادر»
2023-09-25T21:28:33+03:30
آثار راه یافته به بخش عکس سومین جشنواره ملی فیلم و عکس «مادر» معرفی شدند.

پوستر «هتل» رونمایی شد/ «کی بهشت رو ول می‌کنه بره جهنم!؟»

پوستر «هتل» رونمایی شد/ «کی بهشت رو ول می‌کنه بره جهنم!؟»
2023-09-25T21:28:33+03:30
در آستانه اکران عمومی کمدی سینمایی «هتل» تازه‌ترین ساخته مسعود اطیابی، پوستر رسمی این فیلم منتشر شد.

بازگشت به تئاتر با «بنگاه تئاترال»/ در تدارک اجرایی ۲ نفره

بازگشت به تئاتر با «بنگاه تئاترال»/ در تدارک اجرایی ۲ نفره
2023-09-25T21:28:32+03:30
محمدهادی عطایی با اشاره به فعالیت های جدیدش در مقام بازیگر و کارگردان از حضور در نمایش «بنگاه تئاترال» به کارگردانی هادی مرزبان از ۹ مهر ماه خبر داد.

فصل اول «ایلستان» تولید شد/ نگاهی به زندگی عشایر ایران

فصل اول «ایلستان» تولید شد/ نگاهی به زندگی عشایر ایران
2023-09-25T21:28:32+03:30
پوستر مجموعه مستند «ایلستان» همزمان با اتمام تولید فصل اول رونمایی شد.

«هایپاور» را با «منصور» مقایسه نکنید!/ انهدام ۸۷ هواپیما در ۲۰ روز

«هایپاور» را با «منصور» مقایسه نکنید!/ انهدام ۸۷ هواپیما در ۲۰ روز
2023-09-25T21:28:32+03:30
تهیه‌کننده فیلم سینمایی «هایپاور» که همزمان با هفته دفاع مقدس در گروه «هنروتجربه» روی پرده رفته است، به انتقادات نسبت به کیفیت این فیلم پاسخ داد.

کنداکتور شبکه امید دفاع مقدسی شد/ پخش «مرحمت» و «صیاد دل‌ها»

کنداکتور شبکه امید دفاع مقدسی شد/ پخش «مرحمت» و «صیاد دل‌ها»
2023-09-25T21:28:31+03:30
مدیر شبکه امید و کودک درباره تغییر کنداکتور این شبکه‌ها در هفته دفاع مقدس توضیحاتی ارائه داد.

انجمن اعتصابی نویسندگان هالیوود با تهیه کنندگان به توافق رسید

انجمن اعتصابی نویسندگان هالیوود با تهیه کنندگان به توافق رسید
2023-09-25T21:28:31+03:30
قرارداد تاریخی برای پایان دادن به اعتصاب ۱۴۶ روزه نویسندگان به دست آمد.

صلاح نمی‌دانم درباره بودجه صحبت کنم/ حضور شکنر و کارلسن در جشنواره

صلاح نمی‌دانم درباره بودجه صحبت کنم/ حضور شکنر و کارلسن در جشنواره
2023-09-25T21:28:31+03:30
نشست خبری بیست و یکمین جشنواره بین‌المللی نمایش‌های آیینی و سنتی صبح سوم مهر در مجموعه تئاتر شهر برگزار شد.

جزییات جشنواره موسیقی صدا و سیما اعلام شد/ پیش‌تولید سریال‌های جدید

جزییات جشنواره موسیقی صدا و سیما اعلام شد/ پیش‌تولید سریال‌های جدید
2023-09-25T21:28:31+03:30
جزییات «جشنواره موسیقی سنتی صدا و سیما» که قرار است ۸ تا ۱۱ مهر در کردستان برگزار شود امروز ۳ مهر طی نشستی تشریح شد.

کدام هنرمندان تسهیلات رایگان بیمه تکمیلی را دریافت می‌کنند؟

کدام هنرمندان تسهیلات رایگان بیمه تکمیلی را دریافت می‌کنند؟
2023-09-13T13:50:12+03:30
مدیرعامل صندوق اعتباری هنر از ارائه تسهیلات رایگان برای اعضای بالای ۶۰ سال دارای مدرک درجه یک هنری این مجموعه تحت پوشش فعالیت‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ...

بنیاد ملی کتاب درو بریمور را کنار گذاشت/حمایت از اعتصاب نویسندگان

بنیاد ملی کتاب درو بریمور را کنار گذاشت/حمایت از اعتصاب نویسندگان
2023-09-13T13:50:12+03:30
بنیاد جایزه ملی کتاب، دعوت از درو بریمور برای میزبانی مراسم اهدای جوایز سالانه این بنیاد را پس گرفت.
X فیلم جدید فیلم جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)