میرنیوز

سه طرح برای حمایت هنرمندان اجرایی می‌شود/ تغییر در اعطای تسهیلات

سه طرح برای حمایت هنرمندان اجرایی می‌شود/ تغییر در اعطای تسهیلات 2023-08-12T15:54:28+03:30

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی و اطلاع رسانی صندوق اعتباری هنر، فرزاد طایفه حیدری معاون توسعه مدیریت و منابع صندوق اعتباری هنر از عملیاتی و اجرایی شدن سه طرح و اقدام این صندوق در راستای حمایت و پشتیبانی از اعضا و هنرمندان در استان ها به ویژه مناطق کم برخوردار خبر داد و گفت: با عنایت به برنامه ریزی و پیش بینی های در نظر گرفته شده، حمایت میدانی گسترده همراه با تکریم و نکوداشت هنرمندان سراسر کشور، ارائه تسهیلات ویژه به مناطق کم برخوردار و اجرای طرح میلاد مفاخر استانی از جمله اقدامات مهم و اولویتی در دستور کار صندوق اعتباری هنر است که از تیر ماه ۱۴۰۲ اجرایی و عملیاتی شده و تا پایان سال جاری نیز به فضل الهی با جدیت و قوت ادامه خواهد داشت.

وی با تشریح جزئیات اقدامات مد نظر صندوق اعتباری هنر در سال جاری، نکوداشت نامداران در استان محل زیست، تفویض اختیار صندوق هنر به استان ها، سفرهای استانی و برگزاری کارگاه های آموزشی را به عنوان سه اقدام این صندوق در راستای حمایت از اعضا و هنرمندان به ویژه در استان ها و مناطق کم برخوردار عنوان کرد و گفت: تلاش ما این است تا ضمن افزایش سطح تماس چهره به چهره و تعامل با هنرمندان، تجربیات و استعدادهای افراد ویژه در استان ها را شناسایی کرده و متناسب با شرایط، اقلیم و جنبه های اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی هر استان تصمیمات لازم اتخاذ و کاربردی شوند.

معاون توسعه مدیریت و منابع صندوق اعتبار هنر با اشاره به اعطای بیش از ۱۴۹ میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه در سال ۱۴۰۱، از واگذاری مدیریت توزیع و تخصیص تسهیلات ارزان قیمت به ادارات کل فرهنگ وارشاد اسلامی استان ها خبر داد و افزود: با موافقت مدیر عامل صندوق اعتباری هنر از خرداد ماه سال جاری و به منظور پر رنگ تر شدن نقش و مسئولیت حوزه های ذی صلاح، هر نوع تصمیم گیری در مورد نحوه اعطای تسهیلات به اعضای صندوق به ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در سراسر کشور تفویض اختیار شده است.

طایفه حیدری با اشاره به ابلاغ میزان اعتبارات تخصیص یافته به تمامی استان ها و موضوع واگذاری مدیریت توزیع و تخصیص تسهیلات ارزان قیمت به ادارات کل فرهنگ وارشاد اسلامی استان ها، تصریح کرد: معتقدیم این تصمیم کمک شایانی به هدفمندی و کیفی سازی توزیع تسهیلات قرض الحسنه ارزان قیمت می کند. همچنین نظارت ادارات کل بر رفتار مالی وام گیرندگان، تاثیر مستقیم بر افزایش اعتبارات استانی خواهد داشت.

توجه ویژه دولت توسعه عدالت فرهنگی و محرومیت زدایی

وی با اشاره به عملکرد صندوق اعتباری هنر در حوزه محرومیت زدایی و توسعه عدالت فرهنگی گفت: صندوق اعتباری هنر توجه ویژه ای به مقوله نهادینه شدن عدالت فرهنگی و موضوع تمرکززدایی دارد. بر این اساس در خصوص استان های کم برخوردار علاوه بر تخصیص اعتبار متعارف که بر اساس ضریب نفوذ تعداد اعضای هر استان به کل کشور تعیین شده است، اعتبار ویژه ای برای مناطق کم برخوردار تخصیص یافته است.

وی در ادامه به سفرهای استانی صندوق به سراسر کشور اشاره کرد و افزود: دیدارهای چهره به چهره با اصحاب فرهنگ و هنر استان ها، بررسی مشکلات موجود در روند ارائه خدمات صندوق در استان، شناسایی هنرمندان مستعد و گمنام، برگزاری نشست های گروهی و انفرادی با هنرمندان، شنیدن نقدهاو مشکلات موجود، تبادل تجربیات، اخذ پیشنهادهای سازنده، از جمله اهدافی است که طی این سفرها دنبال شده و خواهد شد. این در حالی است که مناطق کم برخوردار از اولویت های نخست هیات اعزامی صندوق هنر است.

به گفته وی، نقش ادارات کل استانی در دستیابی به اهداف سفرها بسیار حائز اهمیت است. براین اساس به منظور دست یابی به بالاترین بهره وری برنامه ریزی مشترک با ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هر استان داریم.

معاون مدیرعامل صندوق اعتباری هنر در ادامه سخنان خود به برگزاری کارگاه های آموزشی ویژه مدیران کارشناسان استانی ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، روسای انجمن های فرهنگی و هنری اشاره کرد و گفت: طی سفرهای استانی کارگاه های آموزشی ویژه ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ها و روسای صنوف و انجمن های فرهنگی و هنری، کارشناسان و دست اندرکاران در مراکز استانی نیز کلید خورده و در حال برگزاری است.

وی هدف از برگزاری دوره های آموزشی را رفع ابهامات به منظور هماهنگی در ارائه خدمات به اعضا، آشنایی مدیران استانی با قوانین و مقررات صندوق اعتباری هنر و بیان رویکردها و سیاست های نوین صندوق، تبادل آرا ونظرات بیان کرد و افزود: طبق بررسی های انجام شده برگزاری کارگاه های آموزشی نقش بسیار موثری در همسان‌سازی اطلاعات خادمان فرهنگ و هنر کشور خواهد داشت که نتیجه آن ارتقای کیفیت خدمات رسانی برای گروه های هدف صندوق خواهد بود.

اجرای طرح میلاد در استان ها با هدف تکریم هنرمندان

معاون توسعه مدیریت و منابع صندوق اعتباری هنر به طرح جدید این صندوق در بزرگداشت مفاخر استانی و ملی در استان های محل زیست آنان اشاره کرد و گفت: براساس این طرح سعی بر آن است که با مشارکت ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی به بهانه گرامیداشت و اعلام شادباش روز تولد افراد و هنرمندان شاخص که دارای جایگاه ویژه در حوزه های مختلف هنری هستند به نحوی شایسته تجلیل و قدردانی به عمل آید.

طایفه حیدری در ادامه یادآور شد: صندوق اعتباری هنر با عنایت به سیاستگذاری و افق های ترسیم شده خود در راستای حمایت از اهالی فرهنگ و هنر مورد تأکید وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در دولت مردمی، تلاش کرده تا با برگزاری آئین نکوداشت ضمن ارج نهادن به تلاش ها و مجاهدت فرهنگی و هنری آن دسته از نامداران، هنرمندان و فعالان فرهنگی هنری که در جغرافیای منطقه محل زیست خود از جایگاه ویژه ای برخوردار هستند، تجلیلی در خور شأن آنها نیز به عمل آورد. بدین منظور دومین آئین نکوداشت هنرمندان طرح «میلاد مفاخر» از مجموعه اقدامات ذیل «هفت بحر هنر» در استان گیلان همراه با زادروز جمعی از اهالی فرهنگ و هنر این خطه از کشور با حضور مسئولان صندوق اعتباری هنر، هنرمندان و جمعی از مدیران محلی، ۲۵ تیر ماه ۱۴۰۲ در تالار مرکزی شهر رشت برگزار و جمع کثیری از نامداران استان گیلان تجلیل و تکریم شدند.

از تهران تا سیستان و بلوچستان با هدف حمایت از هنرمندان

معاون توسعه مدیریت و منابع صندوق اعتباری هنر در بخش پایانی سخنان خود به سفر اخیر هیات اعزامی این صندوق به استان سیستان و بلوچستان اشاره کرد و گفت: در راستای اجرای سیاست نهادینه کردن عدالت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در دولت مردمی و ادامه اجرای وظایف و افق های ترسیم شده صندوق اعتباری هنر در جهت رسیدگی و اهتمام ویژه به هنرمندان استانی همچنین بررسی مسائل و مشکلات آنها به ویژه در مناطق کمتر برخوردار، سفرهای استانی برنامه ریزی و در حال انجام است.

طایفه حیدری در پایان یادآور شد: با سفر به استان سیستان و بلوچستان تلاش شد تا با برگزاری نشست و کارگاه های آموزشی، در کنار مسائل جاری، اعضا و هنرمندان را با معرفی و تبیین نحوه ارائه خدمات و تسهیلات صندوق هنر در سرفصل های مختلف آشنا کرده و علاوه بر این از آسیب ها و برخی خطرات احتمالی نداشتن برخی بیمه ها در آینده نیز آنها را آگاه کنیم.

منبع : خبرگزاری مهر


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار هنری

«بی سر و صدا» ساخته شد/ رونمایی از نخستین تصویر پیمان معادی

«بی سر و صدا» ساخته شد/ رونمایی از نخستین تصویر پیمان معادی
2023-09-25T21:28:38+03:30
فیلم سینمایی «بی سر و صدا» ساخته مجیدرضا مصطفوی با پایان فیلمبرداری به زودی وارد مراحل فنی پس از تولید می‌شود.

میزبانی تئاتر شهر و برج آزادی از چند نمایش جشنواره آیینی و سنتی

میزبانی تئاتر شهر و برج آزادی از چند نمایش جشنواره آیینی و سنتی
2023-09-25T21:28:37+03:30
مجموعه فرهنگی هنری برج آزادی و مجموعه تئاتر شهر میزبان چند نشست تخصصی، نمایش ویژه بانوان و نمایش های رادیویی شرکت کننده در بیست و یکمین جشنواره بین المللی نم...

استارت کنسرت های پاپ زده شد/ میزبانی سه خواننده از آذری‌ها

استارت کنسرت های پاپ زده شد/ میزبانی سه خواننده از آذری‌ها
2023-09-25T21:28:37+03:30
فصل تازه کنسرت های موسیقی پاپ با برگزاری سه اجرای زنده سه خواننده این ژانر موسیقایی در سه شهر آذربایجان شرقی آغاز می شود.

زنانی که فرار نکردند و شهید شدند/ مدافعانی که نترسیدند

زنانی که فرار نکردند و شهید شدند/ مدافعانی که نترسیدند
2023-09-25T21:28:37+03:30
نمایش رادیویی «فرشتگان خرمشهر» به کارگردانی صادق وفایی که درباره زنان مبارز و پرستار در زمان مقاومت خرمشهر است هفته اول مهر ۱۳۹۹ همزمان با هفته دفاع مقدس از ...

دست افشانی رادیو صبا در آستانه عید ولایت

دست افشانی رادیو صبا در آستانه عید ولایت
2023-09-25T21:28:37+03:30
رادیو صبا به مناسبت سالروز به امامت رسیدن ولی عصر (عج) ویژه برنامه «دست افشان» را راهی آنتن می کند.

تام هنکس دوباره به فضا می‌رود/ همکاری در یک نمایشگاه فضایی

تام هنکس دوباره به فضا می‌رود/ همکاری در یک نمایشگاه فضایی
2023-09-25T21:28:36+03:30
تام هنکس برای نوشتن و روایت نمایشگاه فضایی چندجانبه در لندن همکاری می‌کند.

ناگفته‌های جنگ در «آرزم» روایت می‌شود/ پرداختن به یک شبهه ۱۰۰ ساله

ناگفته‌های جنگ در «آرزم» روایت می‌شود/ پرداختن به یک شبهه ۱۰۰ ساله
2023-09-25T21:28:36+03:30
کارگردان مجموعه مستند «آرزم» بیان کرد که این مجموعه روایتی از جنگ دارد که تاکنون گفته نشده است.

سینمای رسول ملاقلی‌پور واکاوی می‌شود

سینمای رسول ملاقلی‌پور واکاوی می‌شود
2023-09-25T21:28:36+03:30
نشست تحلیل و بررسی سینمای زنده‌یاد رسول ملاقلی‌پور همزمان با هفته دفاع مقدس در موزه سینما برگزار می‌شود.

از همکاری با کیارستمی تا تجربه «سرهنگ ثریا»/ استعدادهایی که کشف شد

از همکاری با کیارستمی تا تجربه «سرهنگ ثریا»/ استعدادهایی که کشف شد
2023-09-25T21:28:36+03:30
جلیل شعبانی تهیه‌کننده سینما ضمن اشاره به خاطرات خود از سال‌ها فعالیت در انجمن سینمای جوانان از تأثیرگذاری این انجمن در کشف استعدادهای فیلمسازی در سینمای ایر...

۶۱۵ مستند ایرانی متقاضی حضور در «سینماحقیقت» شد

۶۱۵ مستند ایرانی متقاضی حضور در «سینماحقیقت» شد
2023-09-25T21:28:35+03:30
با پایان مهلت ارسال اثر برای حضور در هفدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت»، ۶۱۵ مستند ایرانی خواستار حضور در این دوره شد.

فراخوان صندوق اعتباری هنر برای اعضای متقاضی مسکن

فراخوان صندوق اعتباری هنر  برای اعضای متقاضی مسکن
2023-09-25T21:28:35+03:30
با هدف حمایت از تأمین مسکن هنرمندان در مرحله اول، مقدمات اختصاص مسکن در شهر پرند، برای ۵۷۰ نفر از اصحاب فرهنگ و هنر واجد شرایط دریافت مسکن که دارای فرزند هس...

گزارش آماری نمایش‌های تماشاخانه‌ ایرانشهر اعلام شد

گزارش آماری نمایش‌های تماشاخانه‌ ایرانشهر اعلام شد
2023-09-25T21:28:35+03:30
آمار فروش و تعداد تماشاگران نمایش‌هایی که در نوبت اجرایی مرداد و شهریور ماه ۱۴۰۲ در سالن‌های تماشاخانه‌ ایرانشهر روی صحنه رفتند، اعلام شد.

شایعه بازسازی «راننده تاکسی» برای تبلیغ تاکسی آنلاین رد شد

شایعه بازسازی «راننده تاکسی» برای تبلیغ تاکسی آنلاین رد شد
2023-09-25T21:28:35+03:30
رابرت دنیرو و «اوبر» خبرهای منتشر شده درباره ایفای نقش «راننده تاکسی» توسط این بازیگر برای تبلیغات تلویزیونی بریتانیا را تکذیب کردند.

میزبانی جشنواره «مروارید جاده ابریشم» از سینمای ایران

میزبانی جشنواره «مروارید جاده ابریشم» از سینمای ایران
2023-09-25T21:28:34+03:30
بخش روزهای سینمای ایران در جشنواره بین‌المللی «مروارید جاده ابریشم» تاشکند برگزار می‌شود.

صدای رضا کیانیان «کمدی گمنام» را روایت می‌کند

صدای رضا کیانیان «کمدی گمنام» را روایت می‌کند
2023-09-25T21:28:34+03:30
رضا کیانیان به عنوان صداپیشه به نمایش «کمدی گمنام» به کارگردانی علی اصغری پیوست.

قدردانی از یک عمر فعالیت هنری بهزاد فراهانی در مراسم حافظ

قدردانی از یک عمر فعالیت هنری بهزاد فراهانی در مراسم حافظ
2023-09-25T21:28:34+03:30
در بیست و دومین دوره مراسم سینمایی و تلویزیونی دنیای تصویر (تندیس حافظ) جایزه یک عمر فعالیت هنری به بهزاد فراهانی اهدا و از او قدردانی می‌شود.

مستند «استوار ساقی» ساخته شد/ قصه زندان‌بان مشهور زندان قزل‌قلعه

مستند «استوار ساقی» ساخته شد/ قصه زندان‌بان مشهور زندان قزل‌قلعه
2023-09-25T21:28:34+03:30
مستند «استوار ساقی» درباره زندان‌بان مشهور زندان قزل‌قلعه به کارگردانی میلاد محمدی در مرکز گسترش سینمای مستند، تجربی و پویانمایی ساخته می‌شود.

بررسی تاثیر سینمای ژاپن بر موج نو سینمای ایران در جایزه عکس ۵

بررسی تاثیر سینمای ژاپن بر موج نو سینمای ایران در جایزه عکس ۵
2023-09-25T21:28:33+03:30
جشنواره بین المللی جایزه عکس ۵ نشست‌های تخصصی با موضوع سینما را از سوم تا نهم مهر با حضور جمعی از منتقدان و پژوهشگران حوزه سینما در خانه هنرمندان برگزار می‌کند.

«بچه زرنگ» به سینماها می‌آید/ رازهای جنگل اسرارآمیز

«بچه زرنگ» به سینماها می‌آید/ رازهای جنگل اسرارآمیز
2023-09-25T21:28:33+03:30
انیمیشن سینمایی «بچه زرنگ» به تهیه کنندگی حامد جعفری از چهارشنبه این هفته پنجم مهر ماه اکران خود را در سراسر کشور آغاز می‌کند.

معرفی راه‌یافتگان بخش عکس سومین دوره جشنواره «مادر»

معرفی راه‌یافتگان بخش عکس سومین دوره جشنواره «مادر»
2023-09-25T21:28:33+03:30
آثار راه یافته به بخش عکس سومین جشنواره ملی فیلم و عکس «مادر» معرفی شدند.

پوستر «هتل» رونمایی شد/ «کی بهشت رو ول می‌کنه بره جهنم!؟»

پوستر «هتل» رونمایی شد/ «کی بهشت رو ول می‌کنه بره جهنم!؟»
2023-09-25T21:28:33+03:30
در آستانه اکران عمومی کمدی سینمایی «هتل» تازه‌ترین ساخته مسعود اطیابی، پوستر رسمی این فیلم منتشر شد.

بازگشت به تئاتر با «بنگاه تئاترال»/ در تدارک اجرایی ۲ نفره

بازگشت به تئاتر با «بنگاه تئاترال»/ در تدارک اجرایی ۲ نفره
2023-09-25T21:28:32+03:30
محمدهادی عطایی با اشاره به فعالیت های جدیدش در مقام بازیگر و کارگردان از حضور در نمایش «بنگاه تئاترال» به کارگردانی هادی مرزبان از ۹ مهر ماه خبر داد.

فصل اول «ایلستان» تولید شد/ نگاهی به زندگی عشایر ایران

فصل اول «ایلستان» تولید شد/ نگاهی به زندگی عشایر ایران
2023-09-25T21:28:32+03:30
پوستر مجموعه مستند «ایلستان» همزمان با اتمام تولید فصل اول رونمایی شد.

«هایپاور» را با «منصور» مقایسه نکنید!/ انهدام ۸۷ هواپیما در ۲۰ روز

«هایپاور» را با «منصور» مقایسه نکنید!/ انهدام ۸۷ هواپیما در ۲۰ روز
2023-09-25T21:28:32+03:30
تهیه‌کننده فیلم سینمایی «هایپاور» که همزمان با هفته دفاع مقدس در گروه «هنروتجربه» روی پرده رفته است، به انتقادات نسبت به کیفیت این فیلم پاسخ داد.

کنداکتور شبکه امید دفاع مقدسی شد/ پخش «مرحمت» و «صیاد دل‌ها»

کنداکتور شبکه امید دفاع مقدسی شد/ پخش «مرحمت» و «صیاد دل‌ها»
2023-09-25T21:28:31+03:30
مدیر شبکه امید و کودک درباره تغییر کنداکتور این شبکه‌ها در هفته دفاع مقدس توضیحاتی ارائه داد.

انجمن اعتصابی نویسندگان هالیوود با تهیه کنندگان به توافق رسید

انجمن اعتصابی نویسندگان هالیوود با تهیه کنندگان به توافق رسید
2023-09-25T21:28:31+03:30
قرارداد تاریخی برای پایان دادن به اعتصاب ۱۴۶ روزه نویسندگان به دست آمد.

صلاح نمی‌دانم درباره بودجه صحبت کنم/ حضور شکنر و کارلسن در جشنواره

صلاح نمی‌دانم درباره بودجه صحبت کنم/ حضور شکنر و کارلسن در جشنواره
2023-09-25T21:28:31+03:30
نشست خبری بیست و یکمین جشنواره بین‌المللی نمایش‌های آیینی و سنتی صبح سوم مهر در مجموعه تئاتر شهر برگزار شد.

جزییات جشنواره موسیقی صدا و سیما اعلام شد/ پیش‌تولید سریال‌های جدید

جزییات جشنواره موسیقی صدا و سیما اعلام شد/ پیش‌تولید سریال‌های جدید
2023-09-25T21:28:31+03:30
جزییات «جشنواره موسیقی سنتی صدا و سیما» که قرار است ۸ تا ۱۱ مهر در کردستان برگزار شود امروز ۳ مهر طی نشستی تشریح شد.

کدام هنرمندان تسهیلات رایگان بیمه تکمیلی را دریافت می‌کنند؟

کدام هنرمندان تسهیلات رایگان بیمه تکمیلی را دریافت می‌کنند؟
2023-09-13T13:50:12+03:30
مدیرعامل صندوق اعتباری هنر از ارائه تسهیلات رایگان برای اعضای بالای ۶۰ سال دارای مدرک درجه یک هنری این مجموعه تحت پوشش فعالیت‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ...

بنیاد ملی کتاب درو بریمور را کنار گذاشت/حمایت از اعتصاب نویسندگان

بنیاد ملی کتاب درو بریمور را کنار گذاشت/حمایت از اعتصاب نویسندگان
2023-09-13T13:50:12+03:30
بنیاد جایزه ملی کتاب، دعوت از درو بریمور برای میزبانی مراسم اهدای جوایز سالانه این بنیاد را پس گرفت.
X فیلم جدید فیلم جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)