میرنیوز

کودکی‌هایی که با اعتیاد والدین دود می‌شود/ دیده شدن با «نیسان آبی»!

کودکی‌هایی که با اعتیاد والدین دود می‌شود/ دیده شدن با «نیسان آبی»! 2023-05-02T13:40:22+03:30

خبرگزاری مهر-گروه هنر-زهرا منصوری: درست در همین سال‌هایی که سینمای ایران به‌واسطه قهر مخاطبان سایه سنگین رکود حاکم بر گیشه‌ها را تجربه می‌کند و فرآیند عرضه محصولات نمایشی در آستانه ورود به دورانی تازه به‌واسطه فراگیر شدن بسترهای عرضه جدید در فضای مجازی قرار دارد، «سینمای کوتاه ایران» انگیزه بالایی برای یافتن مخاطبانی تازه برای خود دارد.

«فیلم کوتاه» یکی از محصولات بصری مهم و جریان‌ساز در دنیای جدید محسوب می‌شود و به همین دلیل دیگر به‌سختی می‌توان تولیدات این حوزه را نادیده گرفت.

به همین منظور سرویس هنر خبرگزاری مهر قصد دارد با سرفصل ثابت «هر هفته یک فیلم کوتاه در مهر» به معرفی بخشی از تولیدات «سینمای کوتاه ایران» در قالب گفتگو با عوامل این آثار بپردازد.

در اولین نوبت از این سلسله نشست‌ها در سال ۱۴۰۲ میزبان عوامل فیلم کوتاه «ناخالص» بودیم؛ بیست و سومین فیلم‌کوتاهی که در این قالب و در خبرگزاری مهر به گفتگو با کارگردان و بازیگرش پرداخته‌ایم.

این فیلم کوتاه روایتی تلخ از زندگی فرزند نوجوان یک پدر معتاد دارد که به‌واسطه اعتیاد پدر، ناگزیر تبدیل به کودک کار و نان‌آور خانواده شده است.

مهدی قیومی نویسنده و کارگردان با همراهی علی مهربان از بازیگران فیلم کوتاه «ناخالص» در این نشست حضور داشتند.

* فیلم «ناخالص» در میان فیلم‌هایی که به سوژه اعتیاد پرداخته‌اند، رویکرد و نگاه تازه‌ای دارد. بد نیست از شکل‌گیری ایده این فیلم شروع کنیم.

مهدی قیومی: سررشته همه اتفاقاتی که در فیلم شاهد هستیم، اعتیاد است. اعتیاد پدر خانواده شرایطی را به‌وجود آورده که فرزند خانواده ناگزیر از کار کردن برای تأمین خرج روزمره زندگی است. در این وضعیت هم معمولاً بچه‌ها بیشترین آسیب را می‌بینند و متأسفانه در جامعه ما هم مصداق آن زیاد است. درباره بچه‌های کار هم معمولاً فیلم‌هایی ساخته شده است که این بچه‌ها را حین کار بر سر چهارراه‌ها نشان داده‌اند و به‌شخصه کمتر دیده‌ام وضعیت این بچه‌ها در کوره‌های آجرپزی و یا همین بازار پانزده خرداد خودمان به تصویر بکشند.

من تعمدا این بچه را به بازار بردم تا وضعیت متفاوتی از یک کودک کار نشان دهم. همین امروز اگر به بازار بروید متأسفانه شاهد کودکانی خواهید بود که برای یک نوبت بار بیشتر با هم گلاویز می‌شوند. در بین آن‌ها هم شاید فقط دو بزرگ‌تر وجود داشته باشد. اگر در یک راسته ۱۲ باربر باشد، ۱۰ نفرشان از کودکان کار هستند. واقعاً هم درباره بچه‌ها کار و هم درباره اعتیاد دغدغه داشتم که تلفیق آن‌ها تبدیل به ایده فیلم «ناخالص» شد.

کودکی‌هایی که با اعتیاد والدین دود می‌شود/دیده شدن با«نیسان آبی»!
مهدی قیومی

* بله از این منظر که زاویه نگاه متفاوتی به کودکان گرفتار در این شرایط انتخاب کرده‌اید، ایده فیلم ایده قابل توجهی است اما فکر نمی‌کنید در اجرا بیش از اندازه ضعیف عمل کرده‌اید و همه چیز به‌صورت گل‌درشت و اغراق‌شده برگزار شده است.

قیومی: بالاخره ما یک محدودیت زمانی برای روایت این داستان داشتیم و در همین فرصت کم باید مخاطب را با این شخصیت‌ها و وضعیت این بچه آشنا می‌کردم. در همین تایم ۱۵ دقیقه باید فشاری که این پدر به فرزندش و خانواده‌اش تحمیل کرده است را نشان می‌دادیم. اینکه این بچه به تصمیم پایانی خود می‌رسد ناشی از فشاری است که باید در همین تایم کم به مخاطب منتقل می‌شد. یکی از این اتفاقات طبیعتاً سقط جنین مادرش به واسطه فشارهای پدرش و تماشای عذاب‌های ناشی از آن است. وقتی چنین کودکی خودش دست به سیگار می‌برد، نشان‌دهنده عمق رنجی است که می‌کشد. زمان اولیه فیلم ۲۵ دقیقه بود و من مجبور شدم آن را به تایم ۱۵ دقیقه برسانم تا بتوانم در جشنواره‌های مختلف حضور داشته باشم.

قیومی: نگاه کلیشه‌ای این است که این کودکان آسیب‌دیده معمولاً لاغر و کوچک‌جثه هستند اما شخصاً تصمیم گرفتم کمی این تابوها را بشکنم و تغییر بدهم. چرا همیشه باید این بچه‌ها را به یک شکل ببینیم؟

* واقعاً برای حضور در جشنواره‌هایی که قانون پذیرش فیلم‌های زیر ۱۵ دقیقه را دارند فیلم‌تان را ۱۰ دقیقه کوتاه کردید؟

قیومی: بله. با همین تایم ۱۵ دقیقه هم متأسفانه خیلی از جشنواره‌ها را از دست داده‌ام چرا که قوانین‌شان را به سمت ۸ دقیقه و ۵ دقیقه برده‌اند و واقعاً هم دلیلش را نمی‌دانم! در مجموع اذیت شدن بابت کاهش این زمان، دست و بالم را بسته بود.

* فارغ از بحث زمان اما فکر نمی‌کنید کاراکتر بچه که نقشی محوری هم در فیلم دارد، به دلیل انتخاب نادرست و اجرای نامناسب به فضای فیلم آسیب زده است؟ البته منظور فقط فن بازیگری این بازیگر نوجوان نیست که اساساً از نظر ظاهر و پوشش و حتی ترکیب چهره و اندامش، خیلی تناسبی با فضای پردردی که در داستان برایش متصور بوده‌اید ندارد.

قیومی: چون لاغر نیست اینگونه می‌گویید؟ اصلاً بیایید نگاه ژنتیکی داشته باشیم، شاید این بچه به مادرش رفته است! مضاف‌بر اینکه در فیلم می‌بینیم که مادر این بچه به‌رغم تمام فشارهایی که متحمل شده است، حواسش به خورد و خوراک این بچه هم بوده است. نگاه کلیشه‌ای این است که این کودکان آسیب‌دیده معمولاً لاغر و کوچک‌جثه هستند اما شخصاً تصمیم گرفتم کمی این تابوها را بشکنم و تغییر بدهم. چرا همیشه باید این بچه‌ها را به یک شکل ببینیم؟ حتی در سکانسی از فیلم که بچه مشغول تعمیر دوچرخه است، می‌بینیم که مادرش لقمه‌ای برایش می‌آورد تا مشخص شود او همیشه حواسش به خورد و خوراک او بوده است.

* فارغ از فیزیک بدنی این بازیگر، از نظر موارد دیگری مانند گریم و طراحی لباس فکر می‌کنید شرایط زندگی این کاراکتر در همان مواجهه اول برای مخاطب باورپذیر است؟ به‌خصوص که به مشکل زمان کوتاه روایت هم اشاره کردید و خیلی از ویژگی‌های این شخصیت می‌توانست با نشانه‌گذاری‌های ظاهری در همان نگاه اول به مخاطب منتقل شود.

قیومی: من همین کودک را با همین شرایط در دنیای واقعی دیده‌ام!

* منظورتان از شرایط چیست؟

قیومی: همین ویژگی‌های ظاهری که به آن اشاره می‌کنید. من چنین خانواده‌ای را از نزدیک دیده‌ام. درست است که ذهن ما به کلیشه‌ها عادت کرده است کمااینکه خودم هم در مرحله پیش‌تولید گاهی تصمیم می‌گرفتم به سمت و سویی بروم که مخاطب بیشتر به آن عادت دارد اما از جایی به بعد تصمیم گرفتم همان‌چیزی که خودم از نزدیک دیده‌ام را به تصویر درآوردم.

* درباره سکانس سیگار کشیدن کاراکتر کودک، به نمایش درد کشیدنش اشاره کردید، می‌توان از این زاویه هم دید که فیلم می‌خواهد روی این نکته تأکید کند که «بزه، بزه می‌آورد»؟ یعنی فرزند یک فرد معتاد با این شرایط خودش به‌شدت در معرض بزهکاری قرار دارد.

علی مهربان: واقعیت هم همین است. از خانواده‌ای با پدر و مادر معتاد، چند درصد احتمال دارد فرزندی سالم تحویل جامعه شود؟ چند درصد فرزندان چنین والدینی مثلاً به سمت ورزش گرایش پیدا می‌کنند؟ این‌ها در همین مرحله از بین می‌روند. کافی است همین امروز سری به حوالی میدان شوش و میدان مولوی بزنید. آنجا دیگر فقر و اعتیاد را نمی‌بینید بلکه آدم‌هایی را می‌بینید که با فقر و اعتیاد دارند زندگی می‌کنند. یعنی فقر و اعتیاد چیزی نیست که جدای از زندگی آن‌ها باشد. کاملاً طبیعی است در چنین خانواده‌ای فرزند هم در معرض آسیب باشد. به نظر من دغدغه مهدی (قیومی) هم نمایش همین واقعیت بود که فرزندان در چنین خانواده‌هایی چگونه به راحتی تباه می‌شوند.

کودکی‌هایی که با اعتیاد والدین دود می‌شود/دیده شدن با«نیسان آبی»!
علی مهربان

* و شاید سوال تلخ‌تر این باشد که چرا باید چنین والدینی فرزند به دنیا بیاورند!

قیومی: متأسفانه زیاد هم به دنیا می‌آورند!

مهربان: این واقعاً سوال مهمی است. ما نسبت به زندگی فرزندی که به دنیا می‌آوریم مسئولیم. اگر نمی‌توانیم حداقل‌های آرامش و سلامتی را برای آنها فراهم کنیم، چرا باید پای یک کودک بی‌گناه را به این زندگی باز کنیم؟ اشراف به چنین موضوعی ریشه در فرهنگ آدم‌ها دارد و طبیعتاً خانواده‌ای که درگیر خماری و جنس است، از این سطح فرهنگ بی‌بهره‌اند. حتی برای‌شان تفاوتی ندارد اگر فرد دیگری را به دنیا بیاورند. حتی به او نگاه ابزاری دارند و می‌گویند بچه می‌تواند برای‌مان جنس جور کند!

* آقای مهربان شما در سال‌های اخیر به‌واسطه سریال «نیسان آبی» و چند حضور جسته و گریخته در فیلم‌های پرفروشی مانند «انفرادی» چهره‌ای آشنا برای مخاطبان شده‌اید. کمی از دغدغه خود برای بازیگری در فیلم‌های کوتاه برای‌مان بگویید.

مهربان: بازی در سینمای کوتاه به شدت برای من دغدغه است. من فعالیت خودم را از سینمای جوان آغاز کردم و بعد به دانشگاه هنر و معماری رفتم. در محیط دانشجویی هم اساساً افراد در جریان سینمای کوتاه و فعالیت افراد علاقه‌مند به این حوزه قرار می‌گیرند. فکر می‌کنم این فیلم دهمین یا دوازدهمین فیلم کوتاهی است که در آن ایفای نقش کرده‌ام. در این مدت از تک سکانس و حتی تک پلان در فیلم‌های مختلف تجربه کرده بودم تا اتفاقی که در سریال «نیسان آبی» برایم افتاد و بعد از دستیاری منوچهر هادی توانستم یکی از نقش‌های اصلی سریال را هم بازی کنم. همزمان تجربه ایفای نقش در سالن اصلی تئاتر شهر را هم داشته‌ام.

علی مهربان: در یک فیلم کوتاه به نام «کولر» ایفای نقش کرده بودم و وقتی منوچهر هادی آن فیلم را دید از کارم خوشش آمد و براساس همان به من اعتماد کرد. فیلم کوتاه واقعاً می‌تواند هم برای کارگردان و هم برای بازیگر سکوی پرتاب باشد

* جدی‌تری نقش‌تان تا امروز همین «نیسان آبی» بوده است؟

مهربان: بله که در حال حاضر برای فصل دوم آن هم قرارداد بسته‌ام. در سینما هم در فیلم‌های «انفرادی» و «آپاندیس» حضور داشته‌ام و به تازگی هم قراردادی با اصغر نعیمی برای فیلم «دو روز بعد» بسته‌ام که آنجا هم یکی از نقش‌های اصلی را دارم و با پردیس احمدیه و سینا مهراد هم‌بازی هستم. باید بیشتر به سینمای کوتاه اهمیت بدهیم. من خودم در یک فیلم کوتاه به نام «کولر» ایفای نقش کرده بودم و وقتی منوچهر هادی آن فیلم را دید از کارم خوشش آمد و براساس همان به من اعتماد کرد. فیلم کوتاه واقعاً می‌تواند هم برای کارگردان و هم برای بازیگر سکوی پرتاب باشد.

* یعنی اگر شهرت بیشتری در سینمای بلند پیدا کردید، دیگر سراغ سینمای کوتاه نمی‌آیید؟

مهربان: حتماً می‌آیم. فیلم کوتاه را اساساً کار سخت‌تری هم می‌دانم چرا که بازیگر در یک تایم کوتاه باید یک حس و حال را به مخاطبش منتقل کند و این واقعاً کار دشواری است. در عین اینکه قطعاً دغدغه حمایت از بچه‌های سینمای کوتاه را هم دارم.

* برگردیم به فیلم؛ میزان عزاداری آن زن برای همسرش در سکانس پایانی با توجه به بلاهایی که او بر سرش آورده بود به نظرتان کمی اغراق‌شده و غیرقابل باور نشده است؟ چرا باید اینگونه عزاداری کند؟

مهربان: وابستگی. واقعاً در یک خانواده این وابستگی و حتی عادت آدم‌ها نسبت به یکدیگر وجود دارد.

قیومی: حتی می‌تواند عشق باشد...

* واقعاً کدام عشق؟!!

قیومی: بالاخره این‌ها یک زوج هستند. مگر در فیلم «برادران لیلا» وضعیت مادر در داستان همین‌گونه نیست؟ با تمام بلاهایی که همسرش بر سر خانواده آورده است، همچنان پشت همسرش ایستاده است. اساساً می‌توان اینگونه دید که اعضای یک خانواده حتی اگر گوشت هم را بخوردند، استخوان یکدیگر را دور نمی‌اندازند. حتی آن‌هایی که به زبان برای یکدیگر آرزوی مرگ می‌کنند، وقتی با فقدان مواجه می‌شوند احساس خلأ می‌کنند.

* «ناخالص» را در سال ۱۴۰۰ ساخته‌اید؛ از آن زمان تا امروز فعالیت دیگری در عرصه سینمای کوتاه داشته‌اید؟

قیومی: من پیش از «ناخالص» یک فیلم کوتاه سه چهار دقیقه‌ای ساخته بودم و به تعبیری «ناخالص» اولین فیلم کوتاهی است که به‌صورت حرفه‌ای کار کرده‌ام. بعد از آن هم تا به امروز سه فیلم دیگر کار کرده‌ام که یکی از آن‌ها تا چند روز دیگر مراحل فنی‌اش تمام می‌شود و منتشرش می‌کنم. اتفاقاً موضوع آن هم درباره فرزندآوری در یک خانواده فقیر است.

* اساساً نسبت به معضلات اجتماعی برای فیلمسازی دغدغه دارید؟

قیومی: بله قطعاً دغدغه دارم. البته ساخت فیلم طنز هم دوست دارم و احتمالاً به این حوزه هم ورود خواهم کرد. همین الان هم با علی (مهربان) درباره یک مینی‌سریال طنز صحبت کرده‌ایم و در آینده کلید می‌زنیم.

* چه برنامه‌ای برای عرضه «ناخالص» تا به امروز داشته‌اید؟

قیومی: تا الان که فیلم در حال عرضه در جشنواره‌های مختلف است. نزدیک به هفت ماه از پخش رسمی فیلم می‌گذرد و در همین مدت در چند جشنواره در فرانسه، انگلیس و هند کاندیدا شده و حتی جایزه گرفته است. حدود ۱۰ جشنواره هم فیلم را پذیرش کرده‌اند. معمول این است که فرآیند پخش فیلم‌های کوتاه در حدود یک سال تا دو سال به همین منوال ادامه دارد و بعد از آن برای عرضه آن در بسترهایی مانند پلتفرم‌های خانگی فکری خواهیم کرد.

منبع : خبرگزاری مهر


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار هنری

تک‌آهنگ «سیستان» به خوانندگی محمد معتمدی منتشر شد

تک‌آهنگ «سیستان» به خوانندگی محمد معتمدی منتشر شد
2023-05-28T10:07:24+03:30
تک‌آهنگ «سیستان» عنوان یکی از تازه‌ترین قطعات منتشرشده به خوانندگی محمد معتمدی است که با شعری از بهمن محمدزاده و آهنگسازی افشین عزیزی در دسترس مخاطبان قرار گ...

اکران «مصلحت» از دانشگاه‌ها کلید می‌خورد/ پایان ۳ سال بلاتکلیفی

اکران «مصلحت» از دانشگاه‌ها کلید می‌خورد/ پایان ۳ سال بلاتکلیفی
2023-05-28T10:07:24+03:30
سرانجام فیلم سینمایی «مصلحت» با رفع توقیف، جریان اکران عمومی خود را با نمایش در دانشگاه‌ها آغاز می‌کند.

قصه «چشم‌اندازهای صوتی در مه» چیست؟/ غوطه در دنیای زنگ‌ها

قصه «چشم‌اندازهای صوتی در مه» چیست؟/ غوطه در دنیای زنگ‌ها
2023-05-28T08:47:24+03:30
مجموعه موسیقایی «چشم‌اندازهای صوتی در مه» عنوان یکی از آثار جدید حوزه تولیدات موسیقایی است که به آهنگسازی و رهبری ارکستر روزبه تنابنده در دسترس مخاطبان قرار ...

ایرانشهر برای سال ۱۴۰۲ درخواست اجرا نمی‌پذیرد/ ظرفیت تکمیل است

ایرانشهر برای سال ۱۴۰۲ درخواست اجرا نمی‌پذیرد/ ظرفیت تکمیل است
2023-05-28T07:54:05+03:30
دبیر شورای انتخاب آثار تماشاخانه‌ ایرانشهر اعلام کرد این تماشاخانه‌ برای سال ۱۴۰۲ درخواست اجرا نمی‌پذیرد.

تام هنکس مدرک افتخاری هاروارد را گرفت/ ابرقهرمان خودتان باشید

تام هنکس مدرک افتخاری هاروارد را گرفت/ ابرقهرمان خودتان باشید
2023-05-28T07:54:04+03:30
تام هنکس در دانشگاه هاروارد با دریافت مدرک دکتری افتخاری این دانشگاه تجلیل شد و در سخنرانی‌اش تاکید کرد که حقیقت مقدس است.

کاش «فسیل» ۲۰۰ میلیاردی شود اما نباید همه را «کمدی‌ساز» کنیم!

کاش «فسیل» ۲۰۰ میلیاردی شود اما نباید همه را «کمدی‌ساز» کنیم!
2023-05-28T06:34:04+03:30
ساسان سالور تهیه‌کننده «سه کام حبس» که با اختلافی بالغ‌بر ۱۳۷ میلیارد تومانی، بعد از «فسیل» دومین فیلم پرفروش امسال به حساب می‌آید درباره فراگیر شدن کمدی‌ساز...

نخل طلای ۲۰۲۳ به «آناتومی یک سقوط» رسید/ معرفی برگزیدگان «کن»

نخل طلای ۲۰۲۳ به «آناتومی یک سقوط» رسید/ معرفی برگزیدگان «کن»
2023-05-27T23:00:45+03:30
مراسم اختتامیه جشنواره فیلم کن ۲۰۲۳ دقایقی پیش به پایان رسید و برندگان این دوره معرفی شدند.

مهلت ثبت‌نام هنرمندان در سامانه نهضت ملی مسکن تمدید شد

مهلت ثبت‌نام هنرمندان در سامانه نهضت ملی مسکن تمدید شد
2023-05-27T17:20:46+03:30
مهلت ثبت نام اعضای صندوق اعتباری هنر در سامانه نهضت ملی مسکن تا روز هجدهم خرداد ماه سال ۱۴۰۲ تمدید شد.

ساختار سری جدید «نشان ارادت» تغییر می‌کند/ توجه ویژه به اقوام

ساختار سری جدید «نشان ارادت» تغییر می‌کند/ توجه ویژه به اقوام
2023-05-27T16:00:46+03:30
تهیه‌کننده «نشان ارادت» از ساخت فصل ششم این برنامه تلویزیونی با ساختاری متفاوت برای پخش در محرم و صفر ۱۴۰۲ خبر داد.

به جرم جعل دعوتنامه غذای حضرتی دادگاهی شدم/ گریه بازیگر برای حمایت

به جرم جعل دعوتنامه غذای حضرتی دادگاهی شدم/ گریه بازیگر برای حمایت
2023-05-27T15:34:06+03:30
در ششمین شب برنامه «شصت سال سینمای ایران و عرض ارادت به پیشگاه امام رضا (ع)» فیلم «دعوتنامه» ساخته مهرداد فرید به نمایش درآمد و در ادامه این کارگردان به پرسش...

«رادیو تبیین» راه‌اندازی شد/ کار تبیین به یک شبکه محدود نشود

«رادیو تبیین» راه‌اندازی شد/ کار تبیین به یک شبکه محدود نشود
2023-05-27T15:20:47+03:30
«رادیو تبیین» شنبه ۶ خرداد طی یک مراسم افتتاحیه راه‌اندازی شد و تا ۲ ماه آینده برنامه‌های آن روی آنتن خواهد رفت.

ارتباط «کت چرمی» با ماجرای «الکس» چیست؟/ حساسیت روی یک مهمانی!

ارتباط «کت چرمی» با ماجرای «الکس» چیست؟/ حساسیت روی یک مهمانی!
2023-05-27T14:40:46+03:30
حسین میرزامحمدی کارگردان فیلم سینمایی «کت چرمی» با اشاره به شباهت یکی از خطوط داستانی این فیلم با پرونده اعدام «الکس»، از برخی ملاحظات و سخت‌گیری‌ها در مسیر ...

بنیاد فرهنگی هنری رودکی برای جذب نوازنده فراخوان داد

بنیاد فرهنگی هنری رودکی برای جذب نوازنده فراخوان داد
2023-05-27T14:27:28+03:30
فراخوان بنیاد فرهنگی هنری رودکی برای جذب نوازندگان توانمند علاقه‌مند همکاری با ارکستر سمفونیک تهران منتشر شد.

آثار کمتر دیده شده موزه هنرهای معاصر تهران به نمایش در می‌آید

آثار کمتر دیده شده موزه هنرهای معاصر تهران به نمایش در می‌آید
2023-05-27T14:27:27+03:30
آثار کمتر دیده شده‌ای از گنجینه موزه هنرهای معاصر تهران در نمایشگاه «هایپر رئالیسم: از تصویر تا واقعیت» پیش روی مخاطبان قرار گرفته است.

جزییات برگزاری مسابقه عاشیق‌های جوان در ارسباران

جزییات برگزاری مسابقه عاشیق‌های جوان در ارسباران
2023-05-27T14:27:27+03:30
نخستین دوره مسابقه عاشیق‌های جوان ایران با حضور ۲۵ گروه منتخب، با مشارکت خانه عاشیق‌های ایران در فرهنگسرای ارسباران برگزار می‌شود.

«موسیقی شمال بوشهر» در بوشهر رونمایی شد/ تجلیل از هنرمند پیشکسوت

«موسیقی شمال بوشهر» در بوشهر رونمایی شد/ تجلیل از هنرمند پیشکسوت
2023-05-27T14:00:46+03:30
آلبوم «موسیقی شمال بوشهر» در قالب بیستمین مجموعه صوتی محسن شریفیان آهنگساز، پژوهشگر و خواننده موسیقی نواحی ایران با برگزاری یک مراسم رونمایی وارد بازار شد.

محمد کاسبی: تا آخرین لحظه عمرم از چفیه رهبری نگهداری می‌کنم

محمد کاسبی: تا آخرین لحظه عمرم از چفیه رهبری نگهداری می‌کنم
2023-05-27T13:47:28+03:30
محمد کاسبی بازیگر سینما و تلویزیون از چفیه رهبر معظم انقلاب و انگشتر حاج قاسم به‌عنوان ارزشمندترین موارد اهدایی به خود یاد کرد که تا آخرین لحظه عمر خود از آن...

خادم هنرمندان هستیم/ رویدادی را به خاطر کسر بودجه تعطیل نمی‌کنیم

خادم هنرمندان هستیم/ رویدادی را به خاطر کسر بودجه تعطیل نمی‌کنیم
2023-05-27T13:47:27+03:30
محمد خراسانی‌زاده مدیرکل هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در نشستی صمیمانه با کارمندان این اداره کل دیدار و گفتگو کرد.

جزییات تازه‌ترین کنسرت «پازل» اعلام شد/ تماشای یک تجربه جدید

جزییات تازه‌ترین کنسرت «پازل» اعلام شد/ تماشای یک تجربه جدید
2023-05-27T12:54:06+03:30
گروه موسیقی «پازل» روز دوازدهم خرداد سال جاری تازه‌ترین کنسرت خود را در مرکز همایش‌های برج میلاد تهران برگزار می‌کند.

خواننده پیشکسوت موسیقی ایرانی در بیمارستان بستری شد

خواننده پیشکسوت موسیقی ایرانی در بیمارستان بستری شد
2023-05-27T12:40:47+03:30
خواننده پیشکسوت موسیقی ایران و عضو سابق هیات مدیره خانه موسیقی ایران به دلیل عارضه مغزی در بیمارستان بستری شد.

عوامل اجرایی نمایش «۶۵۷» معرفی شدند

عوامل اجرایی نمایش «۶۵۷» معرفی شدند
2023-05-27T12:40:47+03:30
همزمان با پیش فروش بلیت «۶۵۷»، عوامل اجرایی این اثر نمایشی معرفی شدند.

فصل سوم «قاب عاشقی» روی آنتن رفت/ پخش تا میلاد امام رضا(ع)

فصل سوم «قاب عاشقی» روی آنتن رفت/ پخش تا میلاد امام رضا(ع)
2023-05-27T12:27:27+03:30
کارگردان برنامه «قاب عاشقی» بیان کرد که پخش فصل سوم این برنامه تا میلاد امام رضا(ع) ادامه دارد.

چرا تعداد زیادی از مردم به سینما نمی‌روند؟/ «غریب» در جنگ کمدی‌ها

چرا تعداد زیادی از مردم به سینما نمی‌روند؟/ «غریب» در جنگ کمدی‌ها
2023-05-27T12:00:47+03:30
سعید خانی پخش‌کننده فیلم سینمایی «غریب» با ارائه توضیحاتی درباره وضعیت اکران این فیلم به عدم حضور تعداد زیادی از مردم در سینماها اشاره کرد و آن را با شرایط ا...

«سیندرلا» ۱۷۵ میلیون تومان فروخت/ ۱ هزار و ۱۷۱ تماشاگر در تئاتر شهر

«سیندرلا» ۱۷۵ میلیون تومان فروخت/ ۱ هزار و ۱۷۱ تماشاگر در تئاتر شهر
2023-05-27T11:47:27+03:30
آمار هفتگی فروش و تماشاگران نمایش‌های به صحنه رفته در تالارهای مختلف مجموعه تئاتر شهر، تماشاخانه سنگلج و تالار هنر تا پایان روز جمعه پنجم خرداد ۱۴۰۲ به تفکیک...

تیم «فسیل» پروانه ساخت جدید گرفت/ صدور مجوز برای «لاک‌پشت»

تیم «فسیل» پروانه ساخت جدید گرفت/ صدور مجوز برای «لاک‌پشت»
2023-05-27T11:34:06+03:30
فیلم‌نامه‌های «جلبک» و «لاک پشت» موافقت شورای پروانه ساخت سازمان سینمایی را اخذ کردند.

«چهار تک گویی» روی صحنه رفت/ چهار نمایش با یک بلیت

«چهار تک گویی» روی صحنه رفت/ چهار نمایش با یک بلیت
2023-05-27T11:20:47+03:30
نمایش «چهار تک گویی» نوشته‌ روزبه حسینی و کارگردانی حسن سرچاهی از ۴ خرداد اجرای عمومی خود را آغاز کرد.

جشنواره تئاتر رضوی به گام آخر رسید/ تجلیل از پیشکسوت تئاتر تبریز

جشنواره تئاتر رضوی به گام آخر رسید/ تجلیل از پیشکسوت تئاتر تبریز
2023-05-27T10:27:27+03:30
شانزدهمین جشنواره ملی تئاتر رضوی جمعه ۵ خرداد ماه طی مراسمی با اعلام نفرات برگزیده به کار خود پایان داد.

«بلوط پیر» کن لوچ پرونده بخش رقابتی کن ۲۰۲۳ را بست

«بلوط پیر» کن لوچ پرونده بخش رقابتی کن ۲۰۲۳ را بست
2023-05-27T10:27:27+03:30
کن لوچ «بلوط پیر» را به عنوان آخرین فیلم و آواز قوی خود در آخرین روز اکران فیلم‌های بخش رقابتی کن ۲۰۲۳ به نمایش درآورد.

چرا تعداد زیادی از مردم به سینما نمی‌روند؟

چرا تعداد زیادی از مردم به سینما نمی‌روند؟
2023-05-27T10:14:07+03:30
سعید خانی پخش‌کننده فیلم سینمایی «غریب» گفت: باید این نکته را در نظر گرفت که تعداد زیادی از مردم ما به سینما نمی‌آیند. بخشی از این نیامدن‌ به مسئله اقتصادی و...

کارگردان تئاتر به سراغ سینما رفت/ «مردخوار» در انتظار سالن

کارگردان تئاتر به سراغ سینما رفت/ «مردخوار» در انتظار سالن
2023-05-27T10:14:07+03:30
علی عابدی نویسنده و کارگردان تئاتر این روزها به سراغ ساخت یک فیلم مستند و یک فیلم سینمایی رفته است و در عین حال به دنبال سالنی برای اجرای نمایش «مردخوار» جدی...
X فیلم جدید فیلم جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)