میرنیوز

تمرین موسیقایی برای «صبح ظهور»/ محله‌ای که حالش با «سرود» خوب شد

تمرین موسیقایی برای «صبح ظهور»/ محله‌ای که حالش با «سرود» خوب شد 2023-03-08T06:16:45+03:30

به گزارش خبرنگار مهر، نماهنگ سرود «ریسه‌های عشق» با شعری از قاسم صرافان محصول جدید مرکز هنری رسانه‌ای «نهضت» در آستانه فرارسیدن میلاد حضرت مهدی (عج) در خبرگزاری مهر رونمایی شد.

توجه ویژه سازمان تبلیغات اسلامی به موضوع سرود در سال ۱۴۰۲

حسین صیامی مدیر باشگاه سرود نهضت در ابتدای این نشست ضمن ارائه توضیحاتی درباره فعالیت‌های مرکز سرود «نهضت» گفت: باشگاه سرود نهضت تقریباً دو ماه است که مراحل مقدماتی تاسیس خود را شروع کرد ه است. خوشبختانه ظرفیت عجیبی در حوزه سرود وجود داشته است که ما از بدو تاسیس مرکز نهضت تلاش کردیم فعالیت‌هایی را در این زمینه داشته باشیم. البته تا به امروز نهادهای زیادی هستند که در حوزه سرود فعالیت می‌کنند اما می‌دانیم که بسیاری از آنها تمرکز لازم را در این زمینه ندارند. بنابراین ما تصمیم داریم در راستای خدمت رسانی به گروه‌های سرود که صرفاً هم مالی نیست در حوزه خدمات آموزشی و رفاهی نیز حمایت‌هایی را به گروه‌های سرود ارائه دهیم.

وی افزود: یکی از مقولات مهمی که در باشگاه سرود نهضت تصمیم به اجرای آن داریم، پشتیبانی از گروه‌های سرود با استفاده از ظرفیت‌های سازمان تبلیغات اسلامی با رویکردی متفاوت است. همین سه گانه تولیدی ما که به مناسبت نیمه شعبان تولید شده، فرآیندی بود که به اتکا به ضعف‌های دوره‌های پیشین در دسترس مخاطبان قرار می‌گیرد. آنچه از این سه قطعه درباره نیمه شعبان تولید شده در واقع پر کردن جای خالی کمبودهایی بوده که د راین حوزه احساس می‌شود.

تمرین موسیقایی برای «صبح ظهور»/ محله‌ای که حالش با «سرود» خوب شد

رویکردهای مرکز سرود نهضت در موسیقی چیست؟

مدیر باشگاه سرود نهضت درباره محوریت موضوعی سرودهای تولید شده اخیر که به مناسبت نیمه شعبان پیش روی مخاطبات قرار گرفته توضیح داد: یکی رویکردهای مرتبط با این تولیدات بحث «احیای نیمه شعبان» است که به اعتقاد ما تمرینی برای رسیدن به صبح ظهور با شب زنده داری است. یکی دیگر از آسیب‌شناسی هایی که ما در مرکز سرود نهضت انجام دادیم، دوری از تولید آثاری است که عمدتاً روی محور غم تولید می‌شود. گرچه فراغ امام زمان برای ما دربرگیرنده غم و حزن و اندوه است اما انتظار فرج رویکردی فرح بخش است که باید در آثار موسیقایی نیز مورد توجه قرار گیرد.

این کارشناس حوزه سرود ادامه داد: نکته دیگری که از مهم‌ترین اولویت‌های ما در مرکز سرود «نهضت» محسوب می‌شود، توجه به توانمندی‌ها و استعدادهای موجود در شهرستان‌ها است موضوعی که متاسفانه طی سال‌های اخیر نسبت به آن کم توجهی‌های صورت گرفته و می‌بایست برای برون رفت از نقطه ضعف کارهایی را انجام داد البته در همین چند وقت اثری به نام «یوسف زمان» با شعری از قاسم صرافان را در منطقه لارستان فیلمبرداری کردیم که برای ما دربرگیرنده ظرفیت‌های بسیار ارزشمندی از شهرهای مختلف کشور بود. فرآیندی که تصمیم داریم حتماً آن را در آینده ادامه دهیم. یکی دیگری از رویکردهای ما توجه به تولید آثاری در حوزه خردسال و کودک است. ما در همین زمینه اثری به نام «جشن آقا» را به مناسبت میلاد حضرت مهدی (عج) تولید کردیم که با همراهی گروه سرودی از ورامین مشتمل بر حضور هنرمندان کودک با حال و هوایی فرح بخش و شاد پیش روی مخاطبان قرار می‌گیرد.

تمرین موسیقایی برای «صبح ظهور»/ محله‌ای که حالش با «سرود» خوب شد

کارهای انجام نشده زیادی در سرود داریم

مدیر باشگاه سرود نهضت در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به کارکردهای موثر حوزه سرود تصریح کرد: ما یکسری فرهنگ‌ها و خرده فرهنگ‌های بومی داریم که احیای آن می‌توان در جمع خوانی تبلور پیدا کرد. این موضوع را می‌توان در جشنواره‌ها و تولیدات موسیقایی روی آن متمرکز بود. من بر این باورم که کارهای بسیاری درباره سرود داریم که هنوز اجرا نشدند. این نیاز مستلزم تلاش‌های زیادی است که باید روی آن توجه بیشتری داشته باشیم.

صیامی در بخش دیگری از این نشست خبری بود که ضمن تاکید بر ارتقای سطح کیفی و محتوای سرودهای تولید شده در کشورمان گفت: روندی که اکنون در حوزه سرود وجود دارد و می‌تواند در شرایط کارشناسانه‌تر و پژوهشگرانه تری مورد توجه قرار گیرد، تمرکز و دقت بیشتر روی دو موضوع «شعر» و «موسیقی» است که یک جاهایی از دست می‌رود، ما نمونه‌های فراوانی در این زمینه داریم که خیلی هم شنیده شده‌اند اما بسیاری شان دچار دوگانگی زبانی است. طبیعتاً وظیفه ما در این خلاء همین است که بتواند چنین ظرفیت‌هایی را به هم پیوند بزند. خوشبختانه ما در سال ۱۴۰۱ شاهد تاسیس دو نهاد در حوزه سرود کشور بودیم که می‌تواند دربرگیرنده اتفاقات مبارکی در حوزه سرود باشد. به هر ترتیب تشکیل بخشی با عنوان سرود در دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و تاسیس «مرکز سرود نهضت» می‌تواند مسیری برای بهبود وضعیت موجود برای ایجاد پیوند میان جامعه ادبی و هنری کشور و فضای سرود کشور تلقی شود. این در حالی است که توجه به موضوع نشر هم موضوع مهمی است که می‌بایست بیشتر از اینها مورد ارزیابی و سنجش قرار گیرد. کما اینکه اکنون ما آثار خوبی را داریم اما چون انتشار آنها با عیب و ایراد مواجه بوده نتوانسته بیشتر مورد توجه مخاطبان قرار گیرد.

تمرین موسیقایی برای «صبح ظهور»/ محله‌ای که حالش با «سرود» خوب شد

محدودیت سنی در سرود، مارکتینگ جهانی و چند داستان دیگر

وی که در جریان برگزاری سی و هشتمین جشنواره موسیقی فجر یکی از مدیران اجرایی بخش سرود این رویداد ملی بود، در ادامه این نشست خبری بود که به موضوع محدودیت‌های سنی در گروه‌های سرود و حضور این گونه موسیقایی در ایران برای حضور در رویدادها و تولیدات و مارکتینگ جهانی بیان کرد: گروه سرود بدون تردید دربرگیرنده محدودیت سنی نیست کما اینکه در همین جشنواره موسیقی فجر امسال دیدید که چه در جریان برگزاری بخش سرود و چه در مراسم اختتامیه از گروه‌ها سرودی استفاده شده که هنرمندانش در رده سنی بزرگسال قرار داشتند. در حوزه بین‌الملل هم باید بگویم که مسئله «جمع خوانی» اکنون چه در کشورهای عربی و چه در کشورهای دیگر تبدیل به یک مسئله موسیقایی حل شده است. بنابراین ما هم باید به این سمت و سو کارها را هدایت کنیم که بتواند در مارکتینگ جهانی موسیقی حضور موثری داشته باشد.

مدیر باشگاه سرود نهضت افزود: ما باید اصل این موضوع را بپذیریم که در حوزه سرود کارهای قوی تولید شده‌اند اما همین گروه‌های سرود با جریان اصلی موسیقی در کشور فاصله دارند. کیفیتی که ابتدا در حوزه محله محور و نهایتاً استانی خلاصه شده است. بنابراین داشتن یک نگاه ملی به مقوله سرود و پر کردن خلاءهای موجود در این میان با استفاده از آموزه‌های علمی حوزه موسیقی به ویژه حوزه موسیقی کرال می‌تواند راه ورود سرود به مارکتینگ جهانی حوزه موسیقی را باز کند. ما اکنون می‌توانیم در یکسری حوزه‌ها با گروه‌های کُر جوان و نوجوان منطقه ارتباط‌های فرهنگی را ایجاد کنیم و در همین موضوع «منجی» به تولید کارهایی بپردازیم که می‌تواند یک اثر را تبدیل به پروژه‌ای بین‌المللی کند.

تمرین موسیقایی برای «صبح ظهور»/ محله‌ای که حالش با «سرود» خوب شد

می‌دانیم هم شکست می‌خوریم و هم پیروز می‌شویم!

صیامی درباره نقش سرود و برگزاری بخش سرود جشنواره موسیقی فجر در آینده این فرآیند توضیح داد: یکی از اتفاقات خوبی که افتاده تاسیس دفتر سرود در دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بود که به نظرم می‌تواند سرود را وارد فرآیند بازاریابی و نظام اقتصادی و حرفه‌ای سرود کند. حضور سرود در جشنواره موسیقی فجر این کمک را خواهد کرد که معایب موجود در حوزه سرود که واقعاً بخش جدایی ناپذیر از موسیقی است، برطرف شد. بعد دیگری که در این حوزه می‌تواند مورد توجه قرار گیرد. ایجاد حرکت اجتماعی در میان مردم به واسطه سرود است. ظرفیتی که باید از آن استفاده کرد. این مهم‌ترین گامی است که می‌تواند مورد توجه قرار گیرد و ما تلاش می‌کنیم در دفتر موسیقی مرکز هنری رسانه‌ای نهضت آن را ادامه دهیم. این یک نگاه مهم است که می‌دانم شدنی است.

حسین صیامی: می‌دانیم در یک جایی شکست می‌خوریم و در یک جایی هم پیروز خواهیم بود. اما اصل موضوع اینکه همواره دنبال این هستیم تا پیوند درستی بین موسیقی کرال و سرود ایجاد کنیم که نتیجه‌اش برداشت یک محصول هنری با کیفیت باشد وی در بخش دیگری از این نشست رسانه‌ای بود که با تاکید بر شناسایی نقطه ضعف‌ها در حوزه سرود گفت: من در این سال‌ها فعالیت زیادی برای سرود انجام داده‌ام و باید بگویم که یکی از نقطه ضعف‌های ما در این حوزه مهم خلاء ارتباط و بسته بودن فضای موجود است. فضایی که باید آن را شکست و به سراغ آدم‌ها و هنرمندانی رفت که در حوزه موسیقی کارشناس هستند و می‌تواند کمک موثری برای ارتقا سرود کنند. بنابراین آنچه ما در مرکز سرود نهضت روی آن تاکید داریم اصلاً و ابداً مبتنی بر گذشته نیست. البته که همه این حرف‌ها در حد صحبت است و می‌دانیم در یک جایی شکست می‌خوریم و در یک جایی هم پیروز خواهیم بود.

صیامی افزود: اما اصل موضوع اینکه همواره دنبال این هستیم تا پیوند درستی بین موسیقی کرال و سرود ایجاد کنیم که نتیجه‌اش برداشت یک محصول هنری با کیفیت باشد که می‌تواند در مناسبت‌ها و موضوعات مختلف مورد استفاده موثر قرار گیرد. ما موظفیم که خلاءها را شناسایی کنیم و با اتکا به ظرفیت‌ها کارهای مهمی انجام دهیم. قطعاً در این زمینه هم باید هم افزایی همه نهادهای مرتبط با سرود وجود داشته باشد و اگر بتوانیم فضای رقابتی را به فضای رفاقتی تبدیل کنیم. مطمئنم اتفاقات خوبی می‌افتد.

تمرین موسیقایی برای «صبح ظهور»/ محله‌ای که حالش با «سرود» خوب شد

لطفاً به این نکات خیلی مهم توجه کنید…

محمدرضا میراحمدی مسئول حوزه ریاست مرکز هنری رسانه‌ای نهضت هم در مراسم رونمایی از نماهنگ «ریسه‌های عشق» بیان کرد: آنچه که در مرکز هنری رسانه‌ای نهضت به دنبال آن هستیم توجه به ظرفیت‌های سراسر کشور است که بتوانیم براساس یک نکته‌سنجی درست شاهد رشدی در گروه‌های سرود تهران و شهرهای دیگر در ارتقای هنر انقلاب است. نکته مهم‌تری که می‌تواند در این راستا مورد توجه قرار گیرد، بحث ارزیابی است که ما در کنار این تولیدات می‌بایست ارزیابی درستی داشته باشیم. شرایطی که باید در حوزه سازماندهی گروه‌های سرود بسیار مورد توجه است و امیدوارم در مرکز نهضت آن را ادامه بدهیم.

وی درباره تعامل مرکز سرود «نهضت» برای پخش این آثار موسیقایی در شبکه‌های مختلف سازمان صدا و سیما گفت: در حوزه پخش با همه شبکه‌های صداوسیما رابطه خوبی با مرکز هنری رسانه‌ای نهضت وجود دارد بنابراین ما مشکل چندانی برای عرضه در شبکه‌های مختلف تلویزیونی نداریم. اما آنچه مورد اهمیت است بحث حضور در فضای مجازی است که امیدوارم بتوانیم در این زمینه به توفیقاتی برسیم.

تمرین موسیقایی برای «صبح ظهور»/ محله‌ای که حالش با «سرود» خوب شد

تشکیل یک گروه سرود در محله هرندی و سند تحول آموزش کشور

نوید محمدی سرپرست گروه سرود کانون محمدیه که طی سال‌های گذشته با همراهی تعدادی از نوجوانان محله دروازه غار تهران نماهنگ‌های متعددی را پیش روی مخاطبان قرار داده نیز در این نشست خبری با اشاره به برخی از فعالیت کانون طی ماه‌های گذشته و مشارکتشان در تولید نماهنگ «ریسه‌های عاشقی» گفت: مجموعه کانون محمدیه از سال ۹۴ تاسیس شد و در سال ۹۶ فعالیت‌های خود را رسماً آغاز کرد. این مرکز نهایت تلاش خود را انجام داده که راستان سند تحول آموزش کشور فعالیت خود را ادامه دهد. این فرآیند ادامه پیدا کرد تا اینکه ما در سال ۱۴۰۰ موفق به تشکیل گروه سرودی در این مجموعه شدیم. شرایطی که باعث شد در مراسم و آیین‌های مختلفی حضور جدی داشته و در بسیاری از آنها نیز مقام کسب کند.

وی ضمن ارائه توضیحاتی درباره فعالیت‌های آموزشی کانون محمدیه اظهار کرد: در سال ۱۴۰۰ که کار سرود را شروع کردیم ابتدا یکی دو اثر را تولید کردیم اما امروز شاهد تولید و پخش ۲۲ اثر صوتی و تصویری بود که بسیاری از آنها هم در حوزه‌های مذهبی و هم در حوزه‌های اجتماعی پیش روی مخاطبان قرار گرفته‌اند. در این فرآیند توجه به بحث توانمند سازی و استقلال محتوایی مهم‌ترین رویکرد ما بود که در این زمینه موفق شدیم جدای از آثاری که برای چندمین بار مورد استفاده قرار می‌گیرد. کارهای مستقلی را هم تولید کنیم. استعدادیابی و آموزش تخصص حوزه سرود یکی از اهداف مهم ما در کانون محمدیه است که همین دربرگیرنده هزینه‌های زیادی است. اما ما تلاش کردیم تا در این فرآیند از همین بچه‌ها هم آهنگساز بسازیم، همه شاعر و هم خواننده. حتی مربی فنی بچه‌ها که اکنون به اعضای گروه آموزش می‌دهد خود از هنرجویان موسیقی بود که در همین کانون‌ها وارد مقوله آموزش شدند.

تمرین موسیقایی برای «صبح ظهور»/ محله‌ای که حالش با «سرود» خوب شد

حال خیلی از بچه‌های دروازه غار تهران خوب شد

محمدی تصریح کرد: یکی از حلقه‌های مفقوده حوزه سرود مفاهیم تربیتی این حوزه است که باید روی آن توجه ویژه ای داشته باشیم. در این دوران نماهنگ‌ها و سرودهای تولید شده که اصلاً مفاهیم تربیتی و آموزشی سرود را فراموش کرده‌اند. اینها نکاتی است که باید روی آن توجه کنیم. ما باید مخاطبان را بشناسیم و بر اساس آن کارها را تولید کنیم. در کنار چنین فرآیندی توجه به انتخاب موضوع هم امری لازم و ضروری است. سرود یکی از مولفه‌های مهم حل مشکلات اجتماعی است که به اعتقاد من باید بیشتر از اینها روی آن توجه کرد. اگر این ابزارها را کنار هم قرار بدهیم قطعاً اتفاقات خوبی در عرصه سرود می‌افتد. در کنار موضوع نشر و تولید و محتوا می‌توانیم به موضوع نیازسنجی هم توجه بیشتری داشته باشیم.

محمدعلی هوشیار یکی از هنرمندان نوجوان عضو کانون «محمدیه» هم در این نشست خبری گفت: من و بچه محل‌هایم در محله دروازه غار تهران، کانون محمدیه را از سال ۹۵ می‌شناسم و در این مدت که در محله هرندی که زندگی می‌کردیم. ما پس از تشکیل کانون شاهد تغییر و تحول زیادی در محله بودیم که برای من و خانواده بسیار ارزشمند بود. با پیشرفت کانون گروه سرود هم تشکیل شد. البته در ابتدا آنچه ارائه می‌دادیم بیشتر جنبه بازی و شادی آفرینی داشت اما هرچه جلوتر رفتیم دیدیم کار برای ما بسیار جدی شد. تمرین‌ها و فضای موسیقایی که در آن به کسب تجربه می‌پرداختیم آن قدر روی ما تاثیر داشت که قطعاً می‌تواند در آینده می‌تواند حرف‌های زیادی برای گفتن داشته باشد. حتی بسیاری از تک خوان‌ها و اعضای گروه اکنون تصمیم گرفته‌اند به تحصیل در رشته موسیقی بپردازند. نکته‌ای که برای من بسیار جذاب و دوست داشتنی است.

منبع : خبرگزاری مهر


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار هنری

مستند «سبز بن‌دار» تماشایی شد/ روایتی از پدر ویراستاری نوین ایران

مستند «سبز بن‌دار» تماشایی شد/ روایتی از پدر ویراستاری نوین ایران
2023-03-26T15:08:43+04:30
کارگردان مستند «سبز بن‌دار» ضمن ارائه توضیحاتی درباره روند ساخت پروژه خود، این مستند پرتره را سندی ماندگار از یکی از مردان شناخته شده عرصه ادبیات معاصر ایران...

خانواده فروپاشیده‌ای که در نوروز جوانه می‌زند/ چالش سربازی و مرخصی!

خانواده فروپاشیده‌ای که در نوروز جوانه می‌زند/ چالش سربازی و مرخصی!
2023-03-26T10:55:23+04:30
امیرسجاد حسینی کارگردان فیلم کوتاه «هدیه تولد» می‌گوید اگر بخواهد فیلمی ۱۰۰ ثانیه‌ای درباره نوروز بسازد سراغ دورهمی‌های خانوادگی می‌رود.

محمد معتمدی تک‌آهنگ «حرف بزن» را منتشر کرد

محمد معتمدی تک‌آهنگ «حرف بزن» را منتشر کرد
2023-03-26T10:42:03+04:30
محمد معتمدی خواننده موسیقی ایران در تازه‌ترین فعالیت موسیقایی خود تک‌آهنگ «حرف بزن» را با شعری از محمدمهدی سیار پیش روی مخاطبان قرار داد.

«دختر کدو تنبل» به دیدنتان می‌آید/ آرزوی خاله پیرزن تنها

«دختر کدو تنبل» به دیدنتان می‌آید/ آرزوی خاله پیرزن تنها
2023-03-26T07:35:23+04:30
تماشای فیلم-تئاتر «دختر کدو تنبل» به کارگردانی علی پاکدست و مریم اقبالی می تواند گزینه مناسبی برای کودکان و نوجوان در ایام تعطیلات نوروز باشد.

بزرگترین محفل قرآنی جهان اسلام در سیما/ انتخاب سوژه از چند هزار نفر

بزرگترین محفل قرآنی جهان اسلام در سیما/ انتخاب سوژه از چند هزار نفر
2023-03-26T07:35:23+04:30
مدیر گروه تلویزیونی مرکز هنری رسانه‌ای نهضت به ارائه توضیحاتی درباره برنامه «محفل» که در شب‌های رمضان امسال از شبکه سوم سیما روی آنتن می‌رود، پرداخت.

برج آزادی رکورد زد

برج آزادی رکورد زد
2023-03-25T15:44:35+04:30
در پایان سومین روز از سال ۱۴۰۲، برج آزادی پذیرای ۲ هزار و ۵۰۰ نفر گردشگر داخلی و خارجی بود.

«شهربانو» به بنگلور رفت/ حضور در رقابتی آسیایی

«شهربانو» به بنگلور رفت/ حضور در رقابتی آسیایی
2023-03-25T13:57:55+04:30
«شهربانو» ساخته مریم بحرالعلومی در تازه‌ترین حضور جهانی‌اش به بخش مسابقه چهاردهمین جشنواره بین‌المللی فیلم بنگلور راه پیدا کرد.

همکاری کریس تاکر با جکی چان ادامه دارد/ بازی در «ساعت شلوغی ۴»

همکاری کریس تاکر با جکی چان ادامه دارد/ بازی در «ساعت شلوغی ۴»
2023-03-25T13:17:55+04:30
کریس تاکر می‌گوید در «ساعت شلوغی ۴» قطعا با جکی چان بازی می‌کند.

تالار هنر میزبان «مانتکو در سرزمین پادشاهی» می‌شود

تالار هنر میزبان «مانتکو در سرزمین پادشاهی» می‌شود
2023-03-25T13:04:35+04:30
نمایش «مانتکو در سرزمین پادشاهی» به کارگردانی مهدی خجستگی از ۷ فروردین در تالار هنر روی صحنه می‌رود.

«جان ویک ۴» با پیش‌نمایش ۹ میلیون دلاری کارش را شروع کرد

«جان ویک ۴» با پیش‌نمایش ۹ میلیون دلاری کارش را شروع کرد
2023-03-25T11:57:55+04:30
«جان ویک» با فیلم چهارم برگشته و در آخرین فیلم از این مجموعه اکشن که پر است از شلیک گلوله و پرتاب چاقو، قصد دارد رکوردشکنی کند.

«قرار بی‌قراران» در رادیو ایران

«قرار بی‌قراران» در رادیو ایران
2023-03-25T11:44:36+04:30
برنامه سحرگاهی «قرار بی‌قراران» از پنج شنبه ۳ فروردین ساعت ۳ بامداد، به استقبال از ماه رمضان رفت.

سیاوش طهمورث در تماشاخانه ایرانشهر «معرکه در معرکه» برپا می‌کند

سیاوش طهمورث در تماشاخانه ایرانشهر «معرکه در معرکه» برپا می‌کند
2023-03-25T11:44:35+04:30
نمایش «معرکه در معرکه» به کارگردانی سیاوش طهمورث پس از گذشت ۳۰ سال از نخستین اجرای خود، از روز سه شنبه پانزدهم فروردین در سالن سمندریان تماشاخانه‌ ایرانشهر ب...

سنت جذاب نوروزی که تبدیل به فاجعه شد!/ خاطره تلخ دختر دانش‌آموز

سنت جذاب نوروزی که تبدیل به فاجعه شد!/ خاطره تلخ دختر دانش‌آموز
2023-03-25T07:04:35+04:30
کیومرث محمدچناری کارگردان مستند کوتاه «آخرین شعر یرموک» می‌گوید اگر بخواهد فیلم کوتاهی درباره نوروز بسازد، سراغ فاجعه‌ای می‌رود که سنت چهارشنبه‌سوری را تحت‌ا...

«سرگیجه» هیچکاک دوباره ساخته می‌شود/ داونی جونیور در نقش اول

«سرگیجه» هیچکاک دوباره ساخته می‌شود/ داونی جونیور در نقش اول
2023-03-24T14:24:35+04:30
در حالی که پارامونت تصمیم گرفته تا «سرگیجه» هیچکاک را دوباره بسازد، انتظار می‌رود رابرت داونی جونیور برای نقش اصلی جلوی دوربین برود.

اگر مالک بودم حاضر به پخش تلویزیونی «های‌پاور» نمی‌شدم/ ملاحظات فارابی!

اگر مالک بودم حاضر به پخش تلویزیونی «های‌پاور» نمی‌شدم/ ملاحظات فارابی!
2023-03-24T13:44:35+04:30
مهدی عظیمی میرآبادی یکی از تهیه‌کنندگان فیلم سینمایی «های‌پاور» به ارائه توضیحاتی درباره دلایل پخش تلویزیونی این فیلم در ایام نوروز و پیش از اکران عمومی پرداخت.

«جشن رمضان» روی آنتن شبکه پنج

«جشن رمضان» روی آنتن شبکه پنج
2023-03-24T13:17:55+04:30
ویژه‌برنامه «جشن رمضان» با اجرای فریبا باقری و هومن ستوده در ماه مبارک هر شب ساعت ۲۱ به تهیه‌کنندگی محمد حسن عبدی تماشایی می‌شود.

«آکتور» ایرانی در جشنواره معتبر فرانسوی/ رقابت با سریال‌های خارجی

«آکتور» ایرانی در جشنواره معتبر فرانسوی/ رقابت با سریال‌های خارجی
2023-03-24T13:04:35+04:30
سریال «آکتور» به کارگردانی نیما جاویدی در جشنواره «سریزمانیا» در فرانسه حضور پیدا کرد.

«جیران» حسن فتحی به ته خط رسید

«جیران» حسن فتحی به ته خط رسید
2023-03-24T12:51:15+04:30
قسمت آخر سریال عاشقانه «جیران» صبح جمعه ۴ فروردین منتشر شد.

در کنسرت خیریه پارسا خائف چه گذشت؟/ ارسال چند دعوت‌نامه

در کنسرت خیریه پارسا خائف چه گذشت؟/ ارسال چند دعوت‌نامه
2023-03-24T12:37:56+04:30
خواننده برگزیده برنامه استعدادیابی «عصرجدید» در تشریح تازه‌ترین فعالیت‌های موسیقایی خود ضمن ارائه گزارشی از تازه‌ترین کنسرت خیریه‌اش در خوی از احتمال برگزاری...

«چشمانی که دید» از شبکه مستند پخش می‌شود

«چشمانی که دید» از شبکه مستند پخش می‌شود
2023-03-24T12:11:16+04:30
«چشمانی که دید» به تهیه کنندگی و کارگردانی میلاد محمدی پرتره‌ای از پروفسور محمود حسابی پدر علم فیزیک ایران جمعه ۴ اسفند ساعت ۱۵ از شبکه مستند پخش می‌شود.

نقشی دارم که پیش از این بازی نکردم/ روایتی جذاب در «آتش و باد»

نقشی دارم که پیش از این بازی نکردم/ روایتی جذاب در «آتش و باد»
2023-03-24T11:44:35+04:30
بازیگر نقش فتح‌الله خان در مجموعه تلویزیونی «آتش و باد» از حضور در این اثر و ویژگی‌های آن سخن گفت.

کودکان را با قصه‌های کهن آشنا کنید/ حکایت مدرن «طوطی و بازرگان»

کودکان را با قصه‌های کهن آشنا کنید/ حکایت مدرن «طوطی و بازرگان»
2023-03-23T11:49:58+04:30
کودکان و نوجوان می‌توانند ۴ و ۵ فروردین‌ماه به دیدن فیلم-تئاتر «تو مثل طوطی» به کارگردانی آرین ناصری مهر و امیرحسین انصافی بنشینند که براساس قصه‌های کهن مثنو...

زنان در «سرنخ» بازجو می‌شوند

زنان در «سرنخ» بازجو می‌شوند
2023-03-23T11:09:58+04:30
مسابقه «سرنخ» امروز در حالی روی آنتن می‌رود که بازجویان و متهمان آن برای اولین بار خانم هستند.

«روز شغال» سریال می‌شود/ ادی ردمین در نقش اصلی

«روز شغال» سریال می‌شود/ ادی ردمین در نقش اصلی
2023-03-23T10:56:38+04:30
ادی ردمین در سریال «روز شغال» در نقش اصلی بازی می‌کند.

وسترن پدرو آلمودوار جشنواره کن ۲۰۲۳ را افتتاح می‌کند

وسترن پدرو آلمودوار جشنواره کن ۲۰۲۳ را افتتاح می‌کند
2023-03-23T10:03:19+04:30
کارگردان اسپانیایی تایید کرد که وسترن کوتاه وی برای افتتاحیه جشنواره کن امسال انتخاب شده است.

با علیرضا جاویدنیا در رادیو ایران «دور هم باشیم»

با علیرضا جاویدنیا در رادیو ایران «دور هم باشیم»
2023-03-23T09:36:38+04:30
رادیو ایران بعد از افطار با ویژه برنامه «دور هم باشیم» لحظات خوشی را برای شنونده‌ها فراهم می‌کند.

روایت «نوروز» از نگاه عمو نوروز و ننه سرما/ خورشیدی که قربانی جنگ شد

روایت «نوروز» از نگاه عمو نوروز و ننه سرما/ خورشیدی که قربانی جنگ شد
2023-03-23T08:56:38+04:30
زیبا ارژنگ کارگردان جوان سینمای کوتاه می‌گوید اگر بخواهد فیلم کوتاهی درباره نوروز بسازد سراغ داستان جزییاتی همچون عمو نوروز و ننه سرما می‌رود.

۲ ویژه برنامه رمضانی از آنتن رادیو نمایش شنیدنی می‌شوند

۲ ویژه برنامه رمضانی از آنتن رادیو نمایش شنیدنی می‌شوند
2023-03-22T15:50:02+04:30
همزمان با فرا رسیدن ماه مبارک رمضان، ۲ ویژه برنامه «همسفره» و «فصل وصل» روی آنتن شبکه رادیویی نمایش می‌روند.

اینترنت تلوبیون برای مشترکین مخابرات رایگان شد

اینترنت تلوبیون برای مشترکین مخابرات رایگان شد
2023-03-22T14:56:42+04:30
اینترنت مصرفی کاربران شرکت مخابرات ایران در تلویزیون تعاملی تلوبیون، از آغاز سال ۱۴۰۲ تا پایان سیزدهمین روز از فروردین رایگان شد.

ایوب آقاخانی شما را به این نمایش رادیویی دعوت می‌کند/ آیینه اقوام

ایوب آقاخانی شما را به این نمایش رادیویی دعوت می‌کند/ آیینه اقوام
2023-03-22T14:30:03+04:30
گروه هنر خبرگزاری مهر در ایام نوروز ۱۴۰۲ و همچنین ماه مبارک رمضان اقدام به انتشار روزانه مجموعه رادیویی ۳۰ قسمتی «آیینه اقوام» با همراهی ایوب آقاخانی می‌کند.
X فیلم جدید فیلم جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)