میرنیوز

تبدیل حاکمیت سرمایه به حاکمیت استعداد/ معرفی ۸۷ استعداد آینده‌ساز

تبدیل حاکمیت سرمایه به حاکمیت استعداد/ معرفی ۸۷ استعداد آینده‌ساز 2023-03-03T10:43:22+03:30

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی بنیاد سینمایی فارابی، مراسم اعطای گواهینامه فیلمسازان مورد تایید شورای تایید صلاحیت فیلم‌اولی‌ها پنجشنبه ۱۱ اسفند ۱۴۰۱ در بنیاد سینمایی فارابی برگزار شد.

در تغییر نسل فیلمسازی به کارگردانانی آشنا با فناوری‌های روز نیاز داریم

در ابتدای این مراسم و بعد از پخش کلیپی درباره دستاوردهای سینمای ایران، سیدمهدی جوادی مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی با بیان اینکه این یک جمع افتخاربرانگیز برای ما در بنیاد سینمایی فارابی است، گفت: یکی از مهم ترین کارهای ما در بنیاد سینمایی فارابی راه اندازی باشگاه فیلم اولی‌ها و شورای تایید صلاحیت فیلم اولی‌ها بود. زمانی که سامانه آغاز به کار کرد استقبال گسترده‌ای در ثبت نام صورت گرفت و اگر سامانه را نمی‌بستیم، تعداد متقاضیان شاید به بیش از ۸۰۰ نفر هم می‌رسید، اما اتفاق مهم فرآیند تایید صلاحیت فیلم‌اولی‌ها بود که به اذعان بسیاری از سینماگران یکی از حرفه‌ای‌ترین فرآیندهای تایید صلاحیت تا به امروز بوده است.

وی ادامه داد: روزی که آیین‌نامه شورای تایید صلاحیت اعلام و ماموریت آن از سوی سازمان سینمایی به بنیاد سینمایی فارابی سپرده شد، برخی دغدغه داشتند که مبادا این اتفاق به فرایندی غیر حرفه‌ای در تایید صلاحیت‌ها منجر شود اما با زحماتی که در این مدت به اعضای شورا دادیم و با صبر و پیگیری که آن‌ها در روند بررسی صلاحیت دوستان به خرج دادند، سبب اعتراف بسیاری از مدیران سینمایی و اهالی هنر هفتم به حرفه‌ای بودن روند انتخاب فیلم اولی ها شد.

مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی افزود: باید بگویم امروز در شورای تایید صلاحیت فیلم‌اولی‌ها، از همه دوستانی که در این جمع به عنوان کارگردانان فیلم اولی حضور دارند، می‌توانیم دفاع کنیم و بگوییم قطعا بهترین‌ها را انتخاب کرده‌ایم و خروجی اش را در جشنواره فجر چهل و یکم هم دیدیم.

جوادی با بیان اینکه امروز با یک تغییر نسل در همه مشاغل سینمایی مواجه ایم، عنوان کرد: این تغییر نسل در حوزه کارگردانی بسیار مهم است و توجه به فناوری‌های روز نیز از مسائل جدی دیگر سینماست. توجه به تنوع ژانر هم مورد تاکید است و در جلسات مصاحبه حضوری نیز تاکید داشتیم که اگر دوستان در ژانر متفاوتی حضور دارند، چه بهتر که در همان شاخه فعالیت‌شان را ادامه دهند. سوابق فیلم‌های کوتاه این جمع همگی حاکی از نوآوری در حوزه‌های ژانری نظیر ژانر کودک و نوجوان، فانتزی و … داشت. امیدوارم این دوستان سرمایه‌های ما در سال‌های آتی سینمای ایران باشند و همه را سیمرغ به دست روی سن اختتامیه فیلم فجر ببینیم.

تلاش کردیم تا ۸۷ استعداد آینده‌ساز را به سینمای ایران معرفی کنیم

رسول صدرعاملی نماینده کانون کارگردان در شورای تائید صلاحیت فیلم‌اولی‌ها نیز در این مراسم گفت: تایید صلاحیت فیلم اولی‌ها فرآیند دشواری بود که در روزهای کرونا و ناآرامی‌های اخیر انجام شد. ما اینجا تلاش کردیم تا خروجی‌ را که امروز می‌بینیم، داشته باشیم. این اتفاق باید ۲۰ سال پیش رخ می‌داد. بهترین ها را جذب کردیم تا فرصت فیلمسازی برایشان فراهم کنیم و همین حالا هم که اتفاق افتاده است، جای تقدیر از فارابی و سازمان سینمایی دارد. امیدوارم این جریان ادامه دار باشد و همه شما بتوانید فیلم‌هایتان را بسازید.اینکه چقدر میزانسن بدانیم، بازی گرفتن از بازیگر را بلد باشیم و …، نیمی از کار است اما مهم تر از همه برای یک کارگردان برخورداری از خصوصیاتی است که بتواند با حداقل ۷۰ نفر در پشت صحنه کار و تعامل کند

وی خطاب به فیلمسازان حاضر در جمع اظهار کرد: شما دیگر فیلم اولی نیستید بلکه عضو جدی سینمای ایران هستید و مطمئن هستم که خوش خواهید درخشید. هیچ رفاقت بازی در کار نبود و سفارش‌ها اصلا در کار شورا تاثیری نداشت. اعضای شورا از آثار رسیده و مصاحبه‌های حضوری به این نتیجه و جمع‌بندی رسیدند و تلاش کردیم تا ۸۷ استعداد آینده‌ساز را به سینمای ایران معرفی کنیم.

این فیلمساز و تهیه کننده پیشکسوت تصریح کرد: به نظرم اینکه چقدر میزانسن بدانیم، بازی گرفتن از بازیگر را بلد باشیم و …، نیمی از کار است اما مهم تر از همه برای یک کارگردان برخورداری از خصوصیاتی است که بتواند با حداقل ۷۰ نفر در پشت صحنه کار و تعامل کند. زیرا عوامل فیلمش افراد متخصصی هستند که باید بلد باشید چطور با آن‌ها صحبت کنید تا همه داشته ها و تجربیات خود را در کار شما صرف کنند.

صدرعاملی عنوان کرد: بارها دیده‌ایم کارگردانانی را که نتوانسته‌اند بازی یا کار خوبی را از یک بازیگر، فیلمبردار یا دیگر عوامل بگیرند. به نظرم شما این را بلد هستید تا همه افراد در فیلم‌تان بهترین خود را ارائه کنند.

تبدیل حاکمیت سرمایه به حاکمیت استعداد/ معرفی ۸۷ استعداد آینده‌ساز

وی در پایان صحبت‌هایش گفت: اگر یک فیلم دچار هر مشکلی شود کارگردان مسئول آن است و اگر بدرخشد ماحصل کار گروهی است. خوشحالم که در جمعی حضور دارم که آینده سازان سینمای ایران خواهند بود.

تقدیر از فیلم‌اولی‌های فجر ۴۱

در ادامه این مراسم با حضور محمد خزاعی رئیس سازمان سینمایی، سیدمهدی جوادی، مهدی آذرپندار و رسول صدرعاملی از آرمان خوانساریان کارگردان «جنگل پرتقال»، حسین میرزامحمدی کارگردان «کت چرمی»، رضا نجاتی کارگردان «بعد از رفتن»، لیلی عاج کارگردان «سرهنگ ثریا» و محمد عسگری کارگردان «اتاقک گلی»، پنج کارگردان مورد تایید شورای تایید صلاحیت فیلم‌اولی‌ها که در چهل و یکمین جشنواره فیلم فجر حضور داشتند، تقدیر به عمل آمد.

باید حاکمیت سرمایه را به حاکمیت استعداد، تعهد، اخلاق و کارآمدی تبدیل کنیم

در ادامه این مراسم محمد خزاعی رئیس سازمان سینمایی با ابراز خوشحالی از حضور در چنین مراسمی گفت: از بدو ورود به سازمان سینمایی موضوع سازوکار و نحوه ورود کارگردانان جدید به سینما برایمان مطرح و مهم بود. در جلساتی با دکتر جوادی به فرآیندی رسیدیم تا تخصصی‌تر به سینما نگاه کنیم و جریان ورود به سینما که پیش از این سال‌ها متکی بر جریان داشتن سرمایه بود و برای فیلمسازی نیاز چندانی به هنرمند به معنای واقعی بودن حس نمی‌شد، تغییر کند. شاید پیش از این می‌شد با پیدا کردن سرمایه‌ای پروانه ساخت گرفت اما اینکه خروجی فیلم چه بود و چه تعداد فیلمسازان می‌توانستند در فضای سینما بقای فعالیت کنند، مطرح نبود اما شورای تایید صلاحیت فیلم‌اولی‌ها طی ماه‌های گذشته به طور شبانه روزی به بررسی آثار و تایید صلاحیت‌ها ‌پرداخت.

وی با تشکر از سیدمهدی جوادی، امیر بوالی، رسول صدرعاملی، محمدرضا عرب و مهدی آذرپندار اعضای این شورا بیان کرد: زمانی می‌توان از سینمای هویت ساز صحبت کرد که فیلمسازان جوان، تازه‌کار، بدون رانت و سرمایه در هر نقطه از کشور عزیز ما بتوانند از فرصت فیلمسازی استفاده کنند. فیلمسازان همچون پزشکان در فیلمسازی به دوستان و همنوعان خود متعهد می شوند.

پوست‌اندازی سینمای ایران با پشتوانه تجارب پیشکسوتان ادامه می‌یابد

وی ادامه داد: البته انتظار نمی‌رود سال آینده ۸۷ فیلم اولی داشته باشین و شرایط فیلمسازی شما عزیزان باید به مرور چه با حمایت سازمان سینمایی، بنیاد سینمایی فارابی و سایر نهادهای دولتی و چه با حمایت بخش خصوصی که فعالیت آن در سینما حائز اهمیت است، فراهم شود. آقای صدرعاملی گفتند من از مواجهه با این تعداد فیلمساز درخشان به شعف آمدم که همگی استعدادهایی جدی در سینمای ایران هستند.

محمد خزاعی همچنین با اشاره به تداوم سیاست عدالت‌محوری در سازمان سینمایی تاکید کرد: سازمان سینمایی تلاش خواهد کرد تا عدالت را با دخیل کردن مردم و استعدادهای جوان و البته بانوان توانا در سینمای ملی برقرار سازد و بنیاد سینمایی فارابی، انجمن سینمای جوانان و مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی در این راه مسئولیت بزرگی را برگردن دارند.

وی افزود: وظیفه کشف استعدادهای بدون سرمایه و حمایت از آن ها را در تمام نهادهای سینمایی زیر مجموعه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تداوم خواهیم داد و اعتقاد داریم سینمای ایران زمانی ملی و الهام بخش سینمای جهان خواهد بود که براساس ارزش‌های انقلاب اسلامی، حاکمیت سرمایه را به حاکمیت استعداد، تعهد، اخلاق و کارآمدی تبدیل کند.

رئیس سازمان سینمایی در پایان اظهار کرد: به این جمع تبریک می‌گویم و خوشحالم شعار عدالت‌محوری که با سفر به استان‌های مختلف از بدو ورود در سازمان سینمایی مدنظر داشتیم، محقق شده است. در حالی که پیش از این کمتر شرایطی فراهم می‌شد سینماگران حاضر در شهرستان ها در همان محل زندگی خود فعالیت سینمایی خود را دنبال کنند. این شرایط ادامه خواهد یافت تا جریان پوست‌اندازی سینمای ایران که شروع شده است، با احترام به پیشکسوتان و با پشتوانه تجارب آن‌ها ادامه یابد.

از شوخی علی اوسیوند با شانسش تا اعطای گواهینامه

در پایان این مراسم کلیپ مرامنامه فیلم‌اولی‌ها پخش شد و ۸۷ کارگردان فیلم اولی تائید صلاحیت شده توسط شورای تائید صلاحیت فیلم ‌اولی‌ها هریک یا نمایندگانشان روی سن حاضر شدند و گواهینامه‌های خود را دریافت کردند.

علی اوسیوند بازیگر پیشکسوت و متقاضی ساخت فیلم اول نیز بعد از دریافت گواهینامه خود ‌گفت: من در دانشگاه هم یک واحد را سه بار امتحان می‌دادم و اسمم نبود. چون شانس نداشتم و فقط برگه من گم می‌شد اما امشب خوشحالم که بالاخره برگه اسم من پیدا شد.

ثبت عکس دسته جمعی هنرمندان حاضر بخش پایانی این مراسم بود.

منبع : خبرگزاری مهر


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار هنری

چرا به مضمون نمایش اعتراض نشد/ پول حلال درآوردن خجالت ندارد

چرا به مضمون نمایش اعتراض نشد/ پول حلال درآوردن خجالت ندارد
2023-03-20T13:43:23+03:30
اشکان درویشی در آخرین شب اجرای «فیش آباد» که به موضوع فیش‌های نجومی می پردازد از معترض نشدن مسئولان به اجرای نمایشی با این موضوع گفت و سکوت آنها را دلیلی بر ...

«همدلی بهار» طولانی‌ترین برنامه تحویل سال در رادیو/ تصویری ببینید

«همدلی بهار» طولانی‌ترین برنامه تحویل سال در رادیو/ تصویری ببینید
2023-03-20T11:16:42+03:30
برنامه «همدلی بهار» یکی از طولانی‌ترین برنامه‌های تحویل سال رادیو با گویندگی ابوالفضل اینانلو، علیرضا کنگرلو و زهرا رحیم‌حسینی به پخش می‌رسد.

«عید و مهمونی» به دیوارنگاره میدان جهاد رسید/ سخنی از پیامبر (ص)

«عید و مهمونی» به دیوارنگاره میدان جهاد رسید/ سخنی از پیامبر (ص)
2023-03-20T11:03:24+03:30
جدیدترین دیوارنگاره میدان جهاد بامداد ۲۹ اسفند ماه با شعار «عید و مهمونی» رونمایی شد.

درگذشت یک پیشکسوت موسیقی قشقایی در آخرین روزهای زمستان

درگذشت یک پیشکسوت موسیقی قشقایی در آخرین روزهای زمستان
2023-03-19T20:10:02+03:30
یکی ازهنرمندان پیشکسوت موسیقی قشقایی که از او به عنوان بهترین هنرمند عرصه کرنا نوازی یاد می کردند، بیست وهشتم اسفند ماه در سن ۸۴ سالگی دار فانی را وداع گفت.

بهاریه «اهالی تئاتر شهر» به جامعه تئاتر ایران تقدیم شد

بهاریه «اهالی تئاتر شهر» به جامعه تئاتر ایران تقدیم شد
2023-03-19T15:16:43+03:30
کارکنان مجموعه تئاتر شهر در آخرین روزهای سال ۱۴۰۱ با تولید و انتشار یک اثر تصویری موسیقایی به روایت مسعود فروتن بهاریه ای را تقدیم نگاه مخاطبان و هنرمندان عر...

«عیدی» مجموعه «سرودستان» پیش روی مخاطبان قرار گرفت

«عیدی» مجموعه «سرودستان» پیش روی مخاطبان قرار گرفت
2023-03-19T13:56:42+03:30
مجموعه موسیقایی «سرودستان» در آستانه فرا رسیدن بهار طبیعت و عید نوروز تک آهنگ «عیدی» را با صدای امیرحسین کاکازاده پیش روی مخاطبان قرار داد.

آغاز بهار ۱۴۰۲ در فرهنگسرای نیاوران با اجرای نمایش موزیکال

آغاز بهار ۱۴۰۲ در فرهنگسرای نیاوران با اجرای نمایش موزیکال
2023-03-19T12:36:43+03:30
نمایش موزیکال «رینارد روباهه» ویژه کودکان از ۵ فروردین در فرهنگسرای نیاوران روی صحنه می‌رود.

گزارش آماری نمایش‌های تئاتر شهر در ۱۴۰۱ اعلام شد/ «پدر» در صدر

گزارش آماری نمایش‌های تئاتر شهر در ۱۴۰۱ اعلام شد/ «پدر» در صدر
2023-03-19T12:23:22+03:30
گزارش مشروحِ اطلاعات آماری مربوط به اجرای آثار نمایشی مجموعه تئاتر شهر در سال ۱۴۰۱ به تفکیک تالارهای نمایشی ارائه شد.

بازار وی‌اودی در انحصار سه پلتفرم/ درآمد ۶ هزار میلیارد تومانی دارند!

بازار وی‌اودی در انحصار سه پلتفرم/ درآمد ۶ هزار میلیارد تومانی دارند!
2023-03-19T09:30:03+03:30
یکی از معاونان ساترا با اشاره به انحصار سه پلتفرم اصلی در بازار عرضه محصولات نمایش خانگی، از ضررها و عواقب این اتفاق برای کاربران سخن گفت.

اثر «هفت سین میرمولا» برای نوروز به نمایش درآمد

اثر «هفت سین میرمولا» برای نوروز به نمایش درآمد
2023-03-19T09:16:42+03:30
چیدمان «هفت سین» که توسط میرمولا ثریا و با فرش و گلیم اجرا شده است، به معرض نمایش درآمد.

اهدای جایزه اصلی فستیوال ژنو به «شب، داخلی، دیوار»

اهدای جایزه اصلی فستیوال ژنو به «شب، داخلی، دیوار»
2023-03-19T09:03:24+03:30
جایزه اصلی فستیوال بین‌المللی فیلم ژنو به «شب، داخلی، دیوار» وحید جلیلوند رسید.

تقاضا برای بازیگران اسکاری بالا رفت/ کیت بلانشت با کمترین پیشنهاد

تقاضا برای بازیگران اسکاری بالا رفت/ کیت بلانشت با کمترین پیشنهاد
2023-03-19T09:03:23+03:30
پس از برنده یا نامزد شدن برای اسکار، میزان تقاضا برای بازیگران تا سطوح غیرقابل باوری افزایش پیدا می‌کند.

«دقیقا ۹ سال و ۳ ماه و ۲۰ روز پیش کجا بودی؟»/۴ بیمار روانی در ملک

«دقیقا ۹ سال و ۳ ماه و ۲۰ روز پیش کجا بودی؟»/۴ بیمار روانی در ملک
2023-03-19T08:36:42+03:30
نمایش «دقیقا ۹ سال و ۳ ماه و ۲۰ روز پیش کجا بودی...؟» قرار است از ۱۶ فروردین ماه در تماشاخانه ملک میزبان علاقه‌مندان تئاتر باشد.

نوروزی‌ها و رمضانی‌های شبکه‌های سیما معرفی شد

نوروزی‌ها و رمضانی‌های شبکه‌های سیما معرفی شد
2023-03-18T16:03:26+03:30
اسامی ویژه برنامه‌های نوروزی و ماه مبارک رمضان در شبکه‌های مختلف سیما اعلام شد.

جایزه سرود «نونوا» برگزار شد/ «سلام فرمانده» در صدر قرار گرفت

جایزه سرود «نونوا» برگزار شد/ «سلام فرمانده» در صدر قرار گرفت
2023-03-18T16:03:26+03:30
«سلام فرمانده» در نخستین جایزه مردمی سرود سال «نونوا» به عنوان بهترین سرود انتخاب شد.

کنسرت‌ها فقط تا نیمه ماه مبارک رمضان میزبان مخاطبان هستند

کنسرت‌ها فقط تا نیمه ماه مبارک رمضان میزبان مخاطبان هستند
2023-03-18T16:03:25+03:30
دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با انتشار اطلاعیه ای اعلام کرد برنامه‌های موسیقی همانند سال‌های قبل صرفا تا نیمه ماه رمضان برگزار خواهند شد.

«چل پله زیر زمین» روی آنتن شبکه پویا می‌رود/ هدیه نوروزی سوره

«چل پله زیر زمین» روی آنتن شبکه پویا می‌رود/ هدیه نوروزی سوره
2023-03-18T14:43:25+03:30
سریال انیمیشن «چل پله زیر زمین» از یکم فروردین‌ میزبان مخاطبان خود در شبکه پویا می‌شود.

«برادران لیلا» بعد از قاچاق باز هم اکران می‌شود؟/ تنبیه شدیم!

«برادران لیلا» بعد از قاچاق باز هم اکران می‌شود؟/ تنبیه شدیم!
2023-03-18T13:36:44+03:30
جواد نوروزبیگی تهیه‌کننده فیلم سینمایی «برادران لیلا» ضمن اشاره به آمادگی برای اعمال اصلاحات مدنظر سازمان سینمایی تأکید کرد هنوز به اکران عمومی فیلم در ایران...

آماده‌سازی «زندگی پس از زندگی» برای رمضان/ فصل قبل رکورد زدیم

آماده‌سازی «زندگی پس از زندگی» برای رمضان/ فصل قبل رکورد زدیم
2023-03-18T12:16:43+03:30
عباس موزون مجری و تهیه‌کننده «زندگی پس از زندگی» درباره این فصل از برنامه که ماه رمضان ۱۴۰۲ پخش می‌شود بیان کرد که همچنان در حال آماده‌سازی است و سوژه‌های عج...

دنزل واشینگتن هم با «گلادیاتور۲» همراه می‌شود

دنزل واشینگتن هم با «گلادیاتور۲» همراه می‌شود
2023-03-18T11:23:23+03:30
دنزل واشینگتن در حال مذاکره است تا به فیلم دنباله «گلادیاتور» ملحق شود.

«فرش شاه‌عباسی» پهن نشد/ طنزی که به صحنه نرسید

«فرش شاه‌عباسی» پهن نشد/ طنزی که به صحنه نرسید
2023-03-18T09:10:04+03:30
نمایش «فرش شاه‌عباسی» به کارگردانی جواد انصافی اثری طنز است که به دلیل شرایط اقتصادی موجود در تئاتر شرایط تولید و اجرا را به دست نیاورده است.

«هنر ۱۴۰۱» را با «مهر» مرور کنید/ چهره‌ها و رویدادهای سالی که گذشت

«هنر ۱۴۰۱» را با «مهر» مرور کنید/ چهره‌ها و رویدادهای سالی که گذشت
2023-03-17T15:36:43+03:30
سرویس «هنر» خبرگزاری مهر در آستانه نوروز ۱۴۰۲ آلبوم خاطرات و تحولات هنری یکسال گذشته را با محوریت انتخاب چهره‌ها و رویدادهای شاخص سال ۱۴۰۱ ورق می‌زند.

بازیگر برنده بفتا به «گلادیاتور» پیوست/ بری کیوگان در کنار مسکال

بازیگر برنده بفتا به «گلادیاتور» پیوست/ بری کیوگان در کنار مسکال
2023-03-17T12:10:03+03:30
«گلادیاتور ۲» از بازی بری کیوگان بازیگر برنده بفتای امسال بهره می‌گیرد.

مناظره اقتصادی در رادیو متولد شد/ دعوت از مسئول موافق و مخالف

مناظره اقتصادی در رادیو متولد شد/ دعوت از مسئول موافق و مخالف
2023-03-17T11:56:43+03:30
برنامه «کنکاش» با هدف انعکاس مناظره‌های اقتصادی مسائل روز جامعه روی آنتن رادیو اقتصاد رفت.

ژاپنی‌ها «مکعب» را دوباره ساختند/ ادای احترام به ژانر علمی تخیلی

ژاپنی‌ها «مکعب» را دوباره ساختند/ ادای احترام به ژانر علمی تخیلی
2023-03-17T11:30:03+03:30
فیلم علمی تخیلی ترسناک «مکعب» توسط ژاپنی‌ها دوباره ساخته شد.

از سوم فروردین «ورود آدم‌ها ممنوع» است/ ادامه «چند مرد و چند زن»

از سوم فروردین «ورود آدم‌ها ممنوع» است/ ادامه «چند مرد و چند زن»
2023-03-17T10:36:44+03:30
حنیف مظفری از اجرای ۲ نمایش «چند مرد و چند زن» و «ورود آدم‌ها ممنوع» در ایام نوروز خبر داد.

ابراز امیدواری وزیر ارشاد برای رسیدن به آمار هزار پرده سینما در کشور

ابراز امیدواری وزیر ارشاد برای رسیدن به آمار هزار پرده سینما در کشور
2023-03-16T15:30:03+03:30
آیین افتتاحیه پردیس سینمایی «مهر کوهسنگی» ظهر روز پنجشنبه ۲۵ اسفندماه با حضور وزیر ارشاد برگزار شد.

در نوروز با کهکشان شبکه پنج سفر کنید

در نوروز با کهکشان شبکه پنج سفر کنید
2023-03-16T12:10:04+03:30
فصل جدید مسابقه تلویزیونی «کهکشان» همزمان با فرا رسیدن عید نوروز و ماه مبارک رمضان از شبکه پنج سیما پیش روی مخاطبان قرار می‌گیرد.

«حسن کچل» نوروز در رادیو نمایش شنیدنی می‌شود

«حسن کچل» نوروز در رادیو نمایش شنیدنی می‌شود
2023-03-16T12:10:03+03:30
رادیو نمایش امسال با گرامیداشت یاد و خاطره زنده‌یاد علی حاتمی، نسخه نمایش رادیویی «حسن کچل» را روی آنتن می‌برد.

متیو مک‌کانهی و وودی هارلسون دوباره همبازی شدند/ بازی یک کمدی

متیو مک‌کانهی و وودی هارلسون دوباره همبازی شدند/ بازی یک کمدی
2023-03-16T11:56:43+03:30
یک سریال کمدی با بازی وودی هارلسون و متیو مک‌کانهی ساخته می‌شود.
X فیلم جدید فیلم جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)