میرنیوز

«باران بی تو» رونمایی شد/ یک میزبانی در مرکز موسیقی حوزه هنری

«باران بی تو» رونمایی شد/ یک میزبانی در مرکز موسیقی حوزه هنری 2023-03-02T08:13:44+03:30

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی حوزه هنری؛ آلبوم موسیقی «باران بی تو» از تولیدات مرکز موسیقی حوزه هنری طی مراسمی با حضور جمعی از هنرمندان موسیقی، مدیران فرهنگی و هنری و اصحاب رسانه رونمایی شد.

میلاد عرفانپور، مدیر مرکز موسیقی حوزه هنری در ابتدای این نشست با شادباش تولد این آلبوم موسیقی گفت: مرکز موسیقی حوزه هنری همواره تلاش داشته است تا موسیقی خوب به معنای دنباله منطقی و علمی آن‌چه بزرگان موسیقی به آن اطلاق داشته‌اند را پیگیری کند و ترویج دهد. آلبوم باران بی تو در شرایطی رونمایی می‌شود که جای چنین قطعاتی در سبد فرهنگی موسیقی مردم خالی است.

وی افزود: سمیعی که خوانندگی و آهنگسازی این آلبوم را عهده‌دار بوده است یکی از موسیقیدانانی است که موسیقی را با جدیت دنبال می‌کند و برای آن در همه ابعاد تلاش می‌کند.

عرفانپور نیز در این بخش ادامه داد: قطعات این آلبوم با خوانندگی خوب و آهنگسازی حساب شده سمیعی به همراه تنظیم خوب آرمان مهربان منتشر شده است و منتظر بازخوردهای گسترده آن هستیم.

مدیر مرکز موسیقی حوزه هنری از همه عواملی که در این آلبوم نقشی داشته‌اند قدردانی کرد و افزود: حدود ۳۰ آلبوم تولید شده یا در حال تولید در مرکز موسیقی داریم که دو آلبوم آن سال آینده رونمایی خواهد شد. این آلبوم‌ها در گونه‌ها و برای گروه‌های سنی گوناگون و متفاوت منتشر خواهند شد.

اشعار این آلبوم ملودی را به خود جذب می‌کند

داود ورزیده از اهالی موسیقی کشور که برای این رونمایی دعوت شده بود با بیان اینکه سال‌ها بود که کار درخوری نشنیده بودم، گفت: پیش از انقلاب نوعی موسیقی به نام کوچه بازاری معروف بود که تولیدات پاپ امروز کشور هم بسیار شبیه به کوچه بازاری پیش از انقلاب است. آثاری که بتوان آن را اثری درخور و شایسته دانست کم داریم اما وقتی قطعه‌های این آلبوم به دستم رسید به شوق آمدم چرا که دارای چهارچوبی منسجم و دارای اشعاری زیبا است.

وی افزود: قطعه‌های این آلبوم دارای اشعاری است که ملودی به خوبی روی آنها می‌نشیند. به این ترتیب طراحی اثر به خویی انجام شد. تنظیم‌های این آلبوم نیز بسیار زیبا انجام شده بود و ذوق و سلیقه‌ای تمام و کمال پای آن گذاشته شده بود. همچنین نوازندگان، قطعات آثار این آلبوم را با ظرافت بسیاری نواخته‌اند که حس خوبی به شنونده می‌دهد. آقای سمیعی نیز با احساس ترین اجراهای خود را برای این آلبوم ارائه داده است.

تلاش برای ساخت مجموعه‌ای متحد و یکدست

محمد عبدالحسینی از اساتید موسیقی کشور نیز در مراسم رونمایی گفت: در آثاری که سال‌های گذشته شنیده‌ایم شاهد خودنمایی هر یک از عوامل سازنده اثر به تنهایی بوده‌ایم در حالی که در این اثر همه عوامل دست به دست هم برای ساخت مجموعه‌ای متحد و یکدست تلاش کرده‌اند به این ترتیب هنگامی که قطعات را می‌شنوی به دل و جانت می‌نشیند.
عبدالحسینی افزود: امروز شاهد ترانه سراهایی هستیم که آمده‌اند تا با کلام حرف جدیدی بزنند و دریچه تازه ای را به روی شنونده باز کنند.

وی ادامه داد: این آلبوم می‌تواند متر و معیاری باشد برای سنجش دیگر آثار پاپ چرا که دارای چهار چوب و ساختاری درست است. خوانندگی اثر هم با صدای خوب و حساب شده سمیعی زحمات همه عوامل سازنده آلبوم را تکمیل کرده است. امید دارم تا این راهی که آغاز شده است ادامه یابد تا شاهد و شنوای آثار بیشتر اینچنینی در آینده باشیم.

کلام، موسیقی و ترانه این آلبوم در یک نقطه طلایی با هم برخورد کرده‌اند

علیرضا میرعلی نقی هم در این مراسم با بیان اینکه خیلی اتفاقی در جریان تولید این آلبوم قرار گرفته است گفت: امین‌لله رشیدی یکی از معدود افرادی است که به‌عنوان خواننده آهنگساز در ایران فعالیت کرده است که این روزها ۱۰۰ سالگی را پشت سر می‌گذارد. پس از انقلاب بیشتر خواننده‌ها تکیه بر صدای خوش خود داشتند و شناخت و استعدادی در آهنگسازی نداشتند.

وی افزود: در دهه ۹۰ و سال جاری به تازگی با امیرحسین سمیعی آشنا شدم و می‌خواهم به نقش خواننده سالاری اشاره کنم چرا که خواننده این اثر خود نیز آهنگساز است. کلام، موسیقی و ترانه این آلبوم در یک نقطه طلایی با هم برخورد کرده و موجب مانایی آن خواهد شد.

حوزه هنری خانه اول من است‏

امیرعباس ستایشگر هم در سخنانی در این مراسم گفت: نخستین بهانه آمدنم به این نشست این است که حوزه هنری خانه اول من است. استاد مهدوی در حوزه هنری راهی را آغاز کرد که تاثرات و توفیقات بسیاری را داشت و باید از ایشان قدردانی کنیم.

مدیر عامل انجمن موسیقی ایران ادامه داد: سمیعی صدای نویی است در جامعه موسیقی کشور و نسبت به آثار روز پاپ کشور که بسیار شکل هم و شبیه هم شده‌اند متفاوت است. اینکه حوزه هنری توانسته این راه را آغاز و ادامه دهد موجب موفقیت آلبوم باران بی تو شده است. باید قدردانی کنیم از زحمات مرکز موسیقی حوزه هنری که در این برهوت موسیقی کشور همچنان به کاشت، داشت و برداشت در موسیقی می‌پردازد و برایش تلاش می‌کند.

سمیعی تنور دراماتیک می‌خواند

رضا مهدوی آهنگساز، نوازنده سنتور و کارشناس موسیقی یکی دیگر از اهالی موسیقی نیز در این رونمایی گفت: عنصر صدا نقش تعیین کننده‌ای در طبیعت و حال آدمی دارد. یکی از این صداها صدای آدمی است و خداوند دوست دارد تا صدای او را بشنود. باران بی تو عنوان مورد توجهی است که برای این آلبوم انتخاب شده است.

وی ادامه داد: نگاه موسیقی امروزی زمینی شده است و موجب پر کردن گوش‌های شنونده از محتوای زمینی می‌شود. خوانندگان نسل نو بعد از انقلاب دنبال زمینه‌هایی رفتند تا تفکر و اندیشه را همزمان القا کنند.

مهدوی با بیان اینکه ما در سکوت خودمان به دنیایی می‌رسیم که موجب دریافت بارش رحمت الهی می‌شود، گفت: سمیعی تنور دراماتیک می‌خواند و هنرمندانه جلوه‌گری می‌کند و اجراهای خوبی هم دارد. سمیعی به واسطه ذات بنیادین خود در موسیقایی و مبتنی بر علم او بر موسیقی و آهنگسازی به کمک تنظیم مهربانانه آرمان مهربان به همراه شعر و ترانه درست و هماهنگ اتفاقی نیک را آفریدند. به هر حال آلبوم باران بی تو چهارضلعی منسجمی است که همه با هم برای یک هدف واحد تلاش کرده‌اند. این آلبوم همان اثری است که مردم نیازش دارند و با مدیریت خوب عرفانپور تولید شده است.

مهدوی ادامه داد: آلبوم باران بی تو اثری است که با اعتقاد به رحمت الهی همه اقشار جامعه را به خود جذب می‌کند و ضمن اینکه جنبه تفننی خواهد داشت می‌توان آن را در سبد فرهنگی خانوادگی قرار داد. به اعتقاد من آثاری همچون آلبوم باران بی تو به دنبال هویت ایرانی می‌گردند.

موسیقی پاپ فاخر اقبالی برای خودنمایی نداشته است

آرمان مهربان که تنظیم آلبوم باران بی تو را عهده دار بود در این رونمایی با قدردانی از میلاد عرفانپور بخاطر حمایت‌های خوب و آرامش دهنده‌اش گفت: موسیقی پاپ فاخر هیچگاه اقبالی برای خودنمایی و ترویج نداشته است.
مهربان افزود: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به خوبی نقش خود را در رعایت ممیزی‌های موسیقی ایفا می‌کند اما تنها تعداد انگشت شماری از تهیه کنندگان موسیقی راهی برای دور زدن این ممیزی‌ها پیدا کرده‌اند که همین تعداد وضعیت موسیقی پاپ کل کشور را تحت تاثیر منفی قرار داده است.

آهنگساز کسی است که ارکستر می‌داند و هارمونی را می‌شناسد

امیر حسین سمیعی خواننده و آهنگساز این آلبوم نیز در پایان مراسم رونمایی گفت: آهنگساز کسی است که ارکستر می‌داند و هارمونی را می‌شناسد و بسیاری دیگر از عناصر را می‌شناسد و به کار می‌گیرد ولی در کشور ما به کسی هم که نغمه پردازی می‌کند هم آهنگساز می‌گویند. این آلبوم با تنظیم خوب آرمان مهربان به کمال رسید و اثری قابل ارائه شد.

وی ادامه داد: از میلاد عرفان پور که برای ترویج و اشاعه موسیقی شایسته و مورد نیاز جامعه تلاش می‌کند قدردانی می‌کنم. این آلبوم با عمداً با بازار عرفی موسیقی پاپ فاصله دارد و سعی کرده تا به استانداردهای لازم برای کسب شایستگی‌های مورد نظر برسد. امیدوارم راهی که آغاز کرده‌ایم را ادامه دهیم و برای ناامید نشنویم.

منبع : خبرگزاری مهر


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار هنری

پنج چهره خبرساز «سیمای ۱۴۰۱»/ از مورد عجیب افخمی تا تحولات جلیلی

پنج چهره خبرساز «سیمای ۱۴۰۱»/ از مورد عجیب افخمی تا تحولات جلیلی
2023-04-02T07:13:34+04:30
وحید جلیلی، مهران مدیری، مهران رجبی، بهروز افخمی و احسان علیخانی چهره‌هایی هستند که سال گذشته به واسطه حاشیه یا نکته یا اتفاقی خبرساز شدند.

یک عمر فعالیت هنری رضا رویگری در «تماشاگر بهار»

یک عمر فعالیت هنری رضا رویگری در «تماشاگر بهار»
2023-04-01T14:33:35+04:30
مستند «تماشاگر بهار» ساخته ابوالفضل توکلی روایتی از یک عمر فعالیت هنری رضا رویگری یکشنبه ۱۳ فروردین ساعت ۱۵ از تلویزیون پخش می‌شود.

«پرچم افتخار» در روز جمهوری اسلامی منتشر شد/ آلبومی برای همه روزها

«پرچم افتخار» در روز جمهوری اسلامی منتشر شد/ آلبومی برای همه روزها
2023-04-01T14:33:34+04:30
همزمان با فرارسیدن روز جمهوری اسلامی ایران باشگاه سرود مرکز هنری رسانه‌ای «نهضت» از نهادهای وابسته به سازمان تبلیغات اسلامی البوم «پرچم افتخار» را پیش روی مخ...

گلایه‌های تند کارگردان «آتش و باد» از بنیاد مستضعفان

گلایه‌های تند کارگردان «آتش و باد» از بنیاد مستضعفان
2023-04-01T13:40:14+04:30
مجتبی راعی که مهمان حمیدرضا مدقق در شبکه خبر بود، انتقاد شدیدی از بنیاد مستضعفان کرد و گفت که شورای ده بیشتر از روابط عمومی بنیاد مستضعفان با ما همکاری کرد!

نامه تهیه‌کننده «شماره ۱۰» به رئیس صداوسیما/ پخش را عقب بیندازید

نامه تهیه‌کننده «شماره ۱۰» به رئیس صداوسیما/ پخش را عقب بیندازید
2023-04-01T12:46:54+04:30
ابراهیم اصغری تهیه‌کننده فیلم سینمایی «شماره ۱۰» در نامه‌ای خطاب به رئیس صداوسیما خواستار به تعویق افتادن پخش تلویزیونی این فیلم شد.

جذابیت همکاری با بچه‌ها در ساخت «کیک تولد»/ می‌خواهم تکرار کنم

جذابیت همکاری با بچه‌ها در ساخت «کیک تولد»/ می‌خواهم تکرار کنم
2023-04-01T11:26:54+04:30
وحید انصاری کارگردان فیلم کوتاه «کیک تولد» با موضوع کودک و نوجوان به ارائه توضیحاتی درباره این اثر برگزیده در جشنواره فیلم ۱۰۰ پرداخت.

بی‌سرپرستان موفق در «یکی مثل ماه» رادیو جوان

بی‌سرپرستان موفق در «یکی مثل ماه» رادیو جوان
2023-04-01T11:26:54+04:30
«یکی مثل ماه» ویژه برنامه افطار رادیو جوان در رمضان ۱۴۰۲ سراغ افراد موفقی رفته است که در کودکی بی‌سرپرست بوده‌اند.

چرا «نون.خ» دیشب پخش نشد؟/ آخر هفته برای «گیلدخت»

چرا «نون.خ» دیشب پخش نشد؟/ آخر هفته برای «گیلدخت»
2023-03-31T13:20:15+04:30
سریال «نون.خ» دیشب پخش نشد و بنابر کنداکتور پخش شبکه یک قرار است از این به بعد ضمن ادامه پخش شبانه این سریال، پنجشنبه‌ها و جمعه‌ها به جای آن «گیلدخت» روی آنت...

خواکین فینیکس بازیگر وسترن می‌شود/ تجربه تازه «جوکر»

خواکین فینیکس بازیگر وسترن می‌شود/ تجربه تازه «جوکر»
2023-03-31T13:06:56+04:30
خواکین فینیکس در یک فیلم وسترن به کارگردانی آری استر بازی می‌کند.

چشیدن طعم «کلوچه‌های خدا»/ بچه خرسی که تشکر از خدا را بلد نیست

چشیدن طعم «کلوچه‌های خدا»/ بچه خرسی که تشکر از خدا را بلد نیست
2023-03-31T11:06:55+04:30
فیلم-تئاتر «کلوچه‌های خدا» به کارگردانی آرش شریف‌زاده آخرین نمایشی است که کودکان و نوجوانان می‌توانند در ایام نوروز به همراه خانواده‌هایشان به دیدن آن بنشینند.

قطره قطره کم گردد، وانگهی خالی شود!/ کاش «نوروز» همیشگی بود

قطره قطره کم گردد، وانگهی خالی شود!/ کاش «نوروز» همیشگی بود
2023-03-31T11:06:54+04:30
امیرحسین راستی کارگردان فیلم کوتاه «درامپس» با موضوع بهبود مصرف آب به ارائه توضیحاتی درباره این اثر برگزیده در جشنواره فیلم ۱۰۰ پرداخت.

شبکه «نسیم»‌ از مخاطبان عذرخواهی کرد/ واکنش به یک سهل‌انگاری

شبکه «نسیم»‌ از مخاطبان عذرخواهی کرد/ واکنش به یک سهل‌انگاری
2023-03-30T17:40:14+04:30
روابط عمومی شبکه نسیم با انتشار اطلاعیه‌ای درباره رخداد پیش‌آمده در یکی از برنامه‌های این شبکه تلویزیونی توضیحاتی را ارائه داد.

افطار با قهوه مخصوص عربی/ غذاهای عرب‌های خوزستان برای ماه رمضان

افطار با قهوه مخصوص عربی/ غذاهای عرب‌های خوزستان برای ماه رمضان
2023-03-30T14:33:34+04:30
هشتمین قسمت از مجموعه رادیویی «آیینه اقوام» به معرفی آیین‌ها و رسوم قوم عرب استان خوزستان در ماه مبارک رمضان اختصاص دارد.

ناگفته‌های کارگردان «آتش و باد» از زنده‌یاد کریم اکبری مبارکه

ناگفته‌های کارگردان «آتش و باد» از زنده‌یاد کریم اکبری مبارکه
2023-03-30T13:53:34+04:30
پس از پخش قسمت دوازدهم «آتش و باد»، ویدیویی از پشت صحنه این سریال به یاد زنده‌یاد کریم اکبری مبارکه پخش شد.

تازه‌ترین کنسرت خواننده تازه‌وارد برگزار شد/ آغاز تور شهرستان‌ها

تازه‌ترین کنسرت خواننده تازه‌وارد برگزار شد/ آغاز تور شهرستان‌ها
2023-03-30T13:26:55+04:30
احمدرضا شهریاری که با نام هنری احمد سُلو از سوی علاقه‌مندانش شناخته می‌شود، دومین اجرای رسمی خود را در پایتخت برگزار کرد.

افطار با قهوه مخصوص عربی/ غذاهای قوم عرب خوزستان برای ماه رمضان

افطار با قهوه مخصوص عربی/ غذاهای قوم عرب خوزستان برای ماه رمضان
2023-03-30T13:26:55+04:30
هشتمین قسمت از مجموعه رادیویی «آیینه اقوام» به معرفی آیین‌ها و رسوم قوم عرب استان خوزستان در ماه مبارک رمضان اختصاص دارد.

ماجرای نامه‌های حامد عسکری به «نقره خانم» چیست؟/ پویش «ماه خوبی‌ها»

ماجرای نامه‌های حامد عسکری به «نقره خانم» چیست؟/ پویش «ماه خوبی‌ها»
2023-03-30T13:26:54+04:30
تهیه‌کننده برنامه رمضانی «وقت سحر» از ویژگی‌های این برنامه و اجرای حامد عسکری در آن سخن گفت.

«غریب» به‌ زودی در مناطق فاقد سینما اکران می‌شود

«غریب» به‌ زودی در مناطق فاقد سینما اکران می‌شود
2023-03-30T13:13:36+04:30
فیلم سینمایی «غریب» برای نمایش در مناطق فاقد سینما، به زودی در شبکه اکران مردمی عمار عرضه خواهد شد.

شخصیت‌های جدید «هفت‌خان اسفندیار» شناخته شدند

شخصیت‌های جدید «هفت‌خان اسفندیار» شناخته شدند
2023-03-30T13:13:36+04:30
محسن حسینی، نیکا افکاری و سایه پارسایی به نمایش موزیکال «هفت‌خان اسفندیار» با کارگردانی حسین پارسایی پیوستند.

«شوهر ایران خانم» به جشنواره هات داکس راه پیدا کرد

«شوهر ایران خانم» به جشنواره هات داکس راه پیدا کرد
2023-03-30T13:13:35+04:30
مستند «شوهر ایران خانم» به کارگردانی مرجان خسروی بالدی، در جشنواره هات داکس کانادا نمایش داده خواهد شد.

نخستین کنسرت خواننده برگزیده «عصر جدید» برگزار می‌شود

نخستین کنسرت خواننده برگزیده «عصر جدید» برگزار می‌شود
2023-03-30T13:13:34+04:30
احسان یاسین خواننده برگزیده برنامه «عصر جدید» نخستین کنسرت رسمی خود را در تالار وحدت روی صحنه می‌برد.

خاطره بازی با نوستالژی دهه شصت در «زمانی برای طنازی»

خاطره بازی با نوستالژی دهه شصت در «زمانی برای طنازی»
2023-03-30T13:00:14+04:30
فیلم مستند «زمانی برای طنازی» مشتمل بر روایتی از زندگی هنری علیرضا جاویدنیا بازیگر و گوینده رادیو و تلویزیون روز جمعه یازدهم فروردین از شبکه مستند پخش می‌شود.

درختی که میوه‌هایش خاطرات کودکی است/ «نوروز» یعنی هر روز یک شروع

درختی که میوه‌هایش خاطرات کودکی است/ «نوروز» یعنی هر روز یک شروع
2023-03-30T11:40:14+04:30
اکبر تراب‌پور کارگردان فیلم کوتاه «درخت ترش» به ارائه توضیحاتی درباره این انیمیشن برگزیده در جشنواره فیلم 100 پرداخت.

اولین مصاحبه جرمی رنر پس از سانحه برف روبی/ خوش شانس بودم

اولین مصاحبه جرمی رنر پس از سانحه برف روبی/ خوش شانس بودم
2023-03-30T11:40:14+04:30
جرمی رنر که در تصادف با ماشین برف روب به شدت آسیب دید برای اولین بار پس از آن رویداد مصاحبه کرده است.

تجربه «رویای یک شب نیمه تابستان» در ایام نوروز

تجربه «رویای یک شب نیمه تابستان» در ایام نوروز
2023-03-30T11:26:54+04:30
فیلم-تئاتر «رویای یک شب نیمه تابستان» به کارگردانی مصطفی کوشکی می تواند انتخاب مناسبی برای علاقه مندان به هنرهای نمایشی در ایام تعطیلات باشد.

«آنجلّو» آماده نمایش شد

«آنجلّو» آماده نمایش شد
2023-03-29T16:40:14+04:30
فیلم کوتاه «آنجلّو» ساخته علی کیان‌ارثی آماده نمایش و پخش بین‌المللی شد.

رکورد مخاطب روزانه سینمای ایران شکست/ استقبال از نوروزی‌ها

رکورد مخاطب روزانه سینمای ایران شکست/ استقبال از نوروزی‌ها
2023-03-29T15:46:54+04:30
سینمای ایران موفق شد پس از شش ماه و نیم، رکورد تعداد روزانه مخاطبان را بشکند.

تماشای برترین آثار سینمایی ایران و جهان در هفت سین شبکه‌ها

تماشای برترین آثار سینمایی ایران و جهان در هفت سین شبکه‌ها
2023-03-29T13:20:14+04:30
عیدی شبکه های یک، دو، سه، چهار، پنج، نمایش، کودک، امید، افق، سلامت، فراتر و ورزش در ایام نوروز، سبدی رنگارنگ از فیلم‌های جدید برای مخاطبان خود است.

«آتش و گلستان» در مرحله تصویربرداری است

«آتش و گلستان» در مرحله تصویربرداری است
2023-03-29T13:20:14+04:30
تصویربرداری مستند «آتش و گلستان» به کارگردانی علی رویین‌تن از تولیدات مرکز گسترش سینمای مستند، تجربی و پویانمایی همچنان در مرحله فیلمبرداری قرار دارد.

داستان «جشن نوروز» در رادیو ایران روایت می‌شود

داستان «جشن نوروز» در رادیو ایران روایت می‌شود
2023-03-29T13:20:14+04:30
محمدجعفر محمدزاده از استادان و پژوهشگران زبان و ادبیات فارسی در برنامه «پارسی گویان» رادیو ایران از جایگاه جشن نوروز در فرهنگ ایرانی سخن می‌گوید.
X فیلم جدید فیلم جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)