میرنیوز

توجه به مخاطب اولویت سازمان سینمایی است/ پیام امیدبخش سینما

توجه به مخاطب اولویت سازمان سینمایی است/ پیام امیدبخش سینما 2023-02-22T14:20:22+03:30

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، پنجاه و نهمین نشست هفتگی رئیس سازمان سینمایی با معاونان و مدیران مؤسسات تابعه، سه‌شنبه دوم اسفند ۱۴۰۱ در محل مرکز گسترش سینمای مستند، تجربی و پویانمایی برگزار شد. در این جلسه، رئیس سازمان سینمایی با تشریح وضعیت سینمای ایران، درباره اولویت‌ها و چشم‌اندازهای برنامه‌ها و طرح‌های سال آینده و همچنین اقدامات و برنامه‌های مرکز گسترش در سالی که گذشت و سال ۱۴۰۲ صحبت کرد.

در بخش دیگری از این جلسه، مدیرعامل، معاونان و مدیران مرکز گسترش ضمن ارائه گزارش درباره عملکرد، فعالیت‌ها و اقدامات سال ۱۴۰۱، درباره چشم‌انداز، طرح‌ها و برنامه‌های سال ۱۴۰۲ صحبت کردند. حاضران در جلسه نیز، علاوه بر بحث از سینمای ایران، درباره وضعیت تولیدات مستند و پویانمایی، نحوه توزیع، اکران و نمایش صحبت کرده و پیشنهادهایی ارائه دادند.

محمد خزاعی رئیس سازمان سینمایی در آغاز این نشست با اشاره به فعالیت‌های مرکز گسترش در یک سال اخیر گفت: آنچه در مرکز مشاهده می‌کنیم، تلاش برای ارتقای کیفیت سینمای مستند، سینمای هنری و سینمای اندیشه‌مند است. خوشحالم که گروه «هنر و تجربه» به عنوان زیرمجموعه مرکز گسترش، دوران سخت گذار را سپری کرده، فعالیت‌های اجرایی شروع شده و برنامه‌ها روی روال است، شانزدهمین جشنواره «سینماحقیقت» با موفقیت برگزار شد، نمره مرکز گسترش قابل قبول است، اما انتظار جامعه سینمایی از مرکز گسترش و زیرمجموعه‌هایش بالاست، امیدوارم دوستانم در سالی که پیش روست، به این انتظار پاسخ شایسته بدهند.

توجه به مخاطب اولویت سازمان سینمایی

وی در ادامه با اشاره به اولویت‌ها و سیاست‌گذاری‌های سازمان سینمایی گفت: آنچه در همه بخش‌های سینمای ایران برایمان مهم است، توجه به مخاطب و جلب رضایت اوست. از سویی دیگر یکی از دغدغه‌های ما و اولویت‌های سازمان سینمایی و دولت سیزدهم، شناسایی مستندسازان مستعد در سراسر کشور است، به نظرم این نیرو و ظرفیت که در هنرمندان استانی وجود دارد، نباید از دست برود. مرکز گسترش قابلیت بالایی برای شناسایی، معرفی و کشف این استعدادها دارد. حرکت موفقیت آمیزی که در شانزدهمین جشنواره «سینماحقیقت» شروع شد، اهتمام به جدی‌تر شدن نقش سینماگران استانی و دیده شدن جوانان مستعد بود که باید ادامه یابد و در هفدهمین جشنواره، نمود مضاعف پیدا کند.

محمد خزاعی تاکید کرد: شورای سیاست‌گذاری هفدهمین جشنواره «سینماحقیقت» به زودی معرفی شده و فراخوان این دوره پیش از شروع سال ۱۴۰۲ منتشر خواهد شد تا حرکت قطار جشنواره بعدی متوقف نشود.

رئیس سازمان سینمایی با تاکید بر اهمیت و جایگاه پویانمایی در مرکز گسترش گفت: مرکز در حوزه پویانمایی موفقیت‌های داخلی و بین‌المللی مختلفی در سالی که سپری شد به دست آورد، توجه به جایگاه این هنر، صنعت و رفتن به سمت بازارهای بین‌المللی، ارزآوری و تقویت ساز و کارهای تولید، توزیع و نمایش در این بخش بسیار مهم است و از مهمترین برنامه‌های مرکز در سال آینده خواهد بود.

خزاعی در بخش دیگری از این جلسه گفت: ضروری است که به نیازها و تحولات جامعه توجه شود، طراحی اتاق فکرها، کارگروه‌هایی که به تولید فکر بپردازند و شوراهایی که در بخش اندیشه ورزی کار کنند، اهمیت دارد. از سویی دیگر سینمای مستند باید با فضای جامعه همسو باشد، مخاطب این نیاز را احساس می‌کند، که سینمای مستند انعکاسی از روح جامعه است. در تولید مستند و پویانمایی دغدغه‌های ملی، مسائل جامعه و کشور را باید لحاظ کرد و نباید از آنچه کشور، مردم و جامعه فرهنگی با آن درگیر است غفلت کرد.

رئیس سازمان سینمایی درباره ضرورت توجه به مستندسازی و تنوع گونه‌ها و مضامین افزود: سینمای مستند، زمانی زنده است که متنوع و باطراوت باشد. به گونه‌های مهجور در مستندسازی توجه کنیم و موج‌های روز، ما را از مسیر سینمای مستند که مسیر اندیشه، خردورزی و تعقل است، دور نکند. البته که در تولید، توزیع و نمایش در مرکز گسترش باید به نیازهای جامعه توجه کنیم.

پیوند سینمای مستند با سازمان‌ها و ارگان‌ها

خزاعی ادامه داد: یکی از مسائلی که در سازمان سینمایی و در حوزه مستند به آن توجه و اهتمام داریم، پیوند دادن سینمای مستند با سازمان‌ها و ارگان‌های بزرگ است. تعامل با دستگاه‌های اقتصادی فرصتی است که دستاوردهای بزرگ کشور در عرصه صنایع نفت، فولاد، پتروشیمی و … عینی شده و افکار عمومی از آن مطلع شوند. این موضوع به تقویت هویت ملی و احیای غرور ملی می‌انجامد. از سویی دیگر، به ایجاد همدلی و همگرایی با بدنه سینما و خانواده سینمای مستند و همه سینماگران در مرکز گسترش معتقدیم، خانواده بزرگ سینمای ایران باید شرایطی مطلوب برای معیشت و فعالیت داشته باشد.

وی تاکید کرد: متأسفانه بعضی اقدامات حاشیه‌ای تعدادی از سینماگران و مستندسازان مانع از آن می‌شود که دغدغه‌های معیشتی که سازمان نسبت به خانواده سینما دارد، به خوبی اجرا شود. مرکز گسترش به عنوان یکی از زیرمجموعه‌های سازمان سینمایی، خانه همه مستندسازان است. درگاه‌ای ورودی سازمان به روی همه فیلمسازانی باز است که قواعد نظام جمهوری اسلامی ایران را رعایت کرده و زیر پرچم ملی کشور ایران فعالیت می‌کنند. البته بعضی از سینماگران از دایره خارج شدند، مگر اینکه تلاش کنند که به چهارچوب‌های قانونی سینمای کشور برگردند.

رئیس سازمان سینمایی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به برگزاری هفته‌های فیلم در استان‌ها گفت: برگزاری رویدادها، جشنواره‌های منطقه‌ای، استانی و بین‌المللی، توجه به استعدادها و فیلمسازان استانی، خونی تازه در رگ سینمای ایران جاری می‌کند. مرکز گسترش در تعامل با مراکز و سازمان‌های استانی باید این بستر را فراهم کنند. داد و ستد فرهنگی و تفاهمنامه‌های سینمایی بین تهران و سایر استان‌ها، این مسیر را هموار می‌کند. همه امکانات و رویدادها نباید در تهران و شهرهای بزرگ متمرکز شوند.

وی تاکید کرد: توجه به فیلمسازان استانی و اهتمام برای حل مسائل آنان را فراموش نکنیم، در هنر و تجربه، میزبان فیلمسازان استانی باشید و حرف‌هایشان را شنیده و مشکلاتشان را حل کنیم. گاهی ممکن است فیلمی مناسب اکران گسترده نباشد، اما می‌شود آن را در استان یا منطقه‌ای به شکلی خلاقانه اکران کرد، با این شیوه فیلمسازان و مستندسازان را نسبت به تلاش و پیگیری کارشان امیدوار می‌کنیم.

خزاعی افزود: توجه به اکران مستندها در سینما و اکران آنلاین در پلتفرم‌ها، در سال آینده باید جدی‌تر پیگیری شود، ارتباط بین مخاطب و سینمای مستند را تقویت کنیم و تنها به دنبال مخاطب جشنواره‌ای و ایام محدود برگزاری رویدادهایی نظیر جشنواره «سینماحقیقت» نباشیم. فاصله بین سینمای مستند و مخاطب برداریم تا آثار به گستره مخاطبان بیشتری دست یابند.

محمد خزاعی با تاکید به اهمیت آموزش گفت: آموزش آنلاین، برگزاری کارگاه‌ها، اردوهای آموزشی، با حضور مستندسازان، دانشجویان، علاقه‌مندان به این حوزه می‌تواند زمینه تحول در حوزه دانش سینمای مستند را فراهم کند. خروجی این آموزش‌ها بنیان‌های سینمای مستند را تقویت خواهد کرد. مستندسازی بر اساس اولویت‌های ملی و مسائل روز، رویکردی است که در مرکز دنبال شده و انشالله در سال آینده پیگیری خواهد شد.

رئیس سازمان سینمایی گفت: سینما، رسانه مؤثری در شکل دهی به آرا و افکار است، سینمای ما باید غرور ملی، عرق ملی و امید را افزایش دهد، آنچه در جامعه وجود دارد، می‌تواند پیام روح بخش و امیدافزایی باشد که مردم از سینما دریافت می‌کنند. سینما در کنار روایت کاستی‌ها، باید وحدت، یکدلی، همدلی و امید را روی پرده بیاورد و این مردم شریف را نسبت به آینده و چشم‌انداز روشن آن امیدوار کند.

در این جلسه، اصغر فارسی معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان، حبیب ایل بیگی معاون ارزشیابی و نظارت سازمان، قادر آشنا معاون توسعه فناوری و مطالعات سینمایی، علیرضا اسماعیلی دستیار و مدیرکل حوزه ریاست، محمدرضا سوقندی مدیر کل دفتر حقوقی، عملکرد و امور استان‌ها، غلامرضا نجاتی مدیر حراست سازمان امورسینمایی و سمعی بصری، یزدان عشیری مدیرکل روابط عمومی سازمان، لادن طاهری رئیس فیلمخانه ملی ایران، سیدصادق موسوی مدیرکل دفتر جشنواره‌ها و همکاری‌های بین‌الملل، سیدمهدی جوادی مدیر عامل بنیاد سینمایی فارابی، مجید اسماعیلی مدیر عامل موزه سینما، مهدی آذرپندار مدیرعامل انجمن سینمای جوانان و هاشم میرزاخانی مدیرعامل مؤسسه سینماشهر حضور داشتند. همچنین محمد حمیدی مقدم مدیرعامل مرکز گسترش، عباس اسداللهی معاون مالی و خزانه‌دار مرکز، عبدالحسین بدرلو معاون مستند و محمد طیب سرپرست «هنر و تجربه» و مدیر بازرگانی مرکز از حاضران در این جلسه بودند.

منبع : خبرگزاری مهر


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار هنری

اطلاعی از توافق مالی فارابی و صداوسیما ندارم/ «هوک»‌ آسیب می‌بیند

اطلاعی از توافق مالی فارابی و صداوسیما ندارم/ «هوک»‌ آسیب می‌بیند
2023-03-22T07:23:22+04:30
علی آشتیانی‌پور تهیه‌کننده فیلم «هوک»‌ با اظهار بی‌اطلاعی از فرآیند واگذاری حقوق این فیلم به تلویزیون برای پخش در ایام نوروز، این اتفاق را باعث آسیب به فروش ...

جهانگردی «گیلگمش» در جشنواره‌های بین‌المللی ادامه دارد

جهانگردی «گیلگمش» در جشنواره‌های بین‌المللی ادامه دارد
2023-03-21T11:50:03+03:30
پویانمایی «گیلگمش» ساخته حسین‌مرادی‌زاده از تولیدات جدید کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان حضور در جشنواره‌های خارجی را تجربه می‌کند.

شخصیت‌های «چل پله زیرزمین» معرفی شدند/ قهرمان قصه کیست؟

شخصیت‌های «چل پله زیرزمین» معرفی شدند/ قهرمان قصه کیست؟
2023-03-21T11:50:02+03:30
سریال انیمیشن «چل پله زیرزمین» از امروز روی آنتن شبکه کودک می‌رود.

«پژمان» باردیگر به تلویزیون بازمی‌گردد

«پژمان» باردیگر به تلویزیون بازمی‌گردد
2023-03-21T09:36:43+03:30
همزمان با نوروز ۱۴۰۲ شبکه تماشا کنداکتور روتین خودش را تغییر داد.

من شبانه روز می‌میرم!/ سانتیمانتالیسم به سبک سجاد افشاریان

من شبانه روز می‌میرم!/ سانتیمانتالیسم به سبک سجاد افشاریان
2023-03-21T09:23:23+03:30
فیلم-تئاتر «هر کسی یا روز می‌میرد یا شب من شبانه‌روز» به کارگردانی سجاد افشاریان می‌تواند در ایام تعطیلات گزینه مناسبی برای تماشا باشد.

وقتی مشکلات اقتصادی «عیدی» را کم‌رنگ می‌کند/ تجربه روایت «چشمهایش»

وقتی مشکلات اقتصادی «عیدی» را کم‌رنگ می‌کند/ تجربه روایت «چشمهایش»
2023-03-21T06:56:42+03:30
محمدرضا چاکرالحسینی کارگردان سینمای کوتاه می‌گوید اگر بخواهد سراغ ساخت فیلم ۱۰۰ ثانیه‌ای درباره نوروز برود، تمرکزش را بر سنت‌های در حال فراموشی مانند عیدی دا...

چرا به مضمون نمایش اعتراض نشد/ پول حلال درآوردن خجالت ندارد

چرا به مضمون نمایش اعتراض نشد/ پول حلال درآوردن خجالت ندارد
2023-03-20T13:43:23+03:30
اشکان درویشی در آخرین شب اجرای «فیش آباد» که به موضوع فیش‌های نجومی می پردازد از معترض نشدن مسئولان به اجرای نمایشی با این موضوع گفت و سکوت آنها را دلیلی بر ...

«همدلی بهار» طولانی‌ترین برنامه تحویل سال در رادیو/ تصویری ببینید

«همدلی بهار» طولانی‌ترین برنامه تحویل سال در رادیو/ تصویری ببینید
2023-03-20T11:16:42+03:30
برنامه «همدلی بهار» یکی از طولانی‌ترین برنامه‌های تحویل سال رادیو با گویندگی ابوالفضل اینانلو، علیرضا کنگرلو و زهرا رحیم‌حسینی به پخش می‌رسد.

«عید و مهمونی» به دیوارنگاره میدان جهاد رسید/ سخنی از پیامبر (ص)

«عید و مهمونی» به دیوارنگاره میدان جهاد رسید/ سخنی از پیامبر (ص)
2023-03-20T11:03:24+03:30
جدیدترین دیوارنگاره میدان جهاد بامداد ۲۹ اسفند ماه با شعار «عید و مهمونی» رونمایی شد.

درگذشت یک پیشکسوت موسیقی قشقایی در آخرین روزهای زمستان

درگذشت یک پیشکسوت موسیقی قشقایی در آخرین روزهای زمستان
2023-03-19T20:10:02+03:30
یکی ازهنرمندان پیشکسوت موسیقی قشقایی که از او به عنوان بهترین هنرمند عرصه کرنا نوازی یاد می کردند، بیست وهشتم اسفند ماه در سن ۸۴ سالگی دار فانی را وداع گفت.

بهاریه «اهالی تئاتر شهر» به جامعه تئاتر ایران تقدیم شد

بهاریه «اهالی تئاتر شهر» به جامعه تئاتر ایران تقدیم شد
2023-03-19T15:16:43+03:30
کارکنان مجموعه تئاتر شهر در آخرین روزهای سال ۱۴۰۱ با تولید و انتشار یک اثر تصویری موسیقایی به روایت مسعود فروتن بهاریه ای را تقدیم نگاه مخاطبان و هنرمندان عر...

«عیدی» مجموعه «سرودستان» پیش روی مخاطبان قرار گرفت

«عیدی» مجموعه «سرودستان» پیش روی مخاطبان قرار گرفت
2023-03-19T13:56:42+03:30
مجموعه موسیقایی «سرودستان» در آستانه فرا رسیدن بهار طبیعت و عید نوروز تک آهنگ «عیدی» را با صدای امیرحسین کاکازاده پیش روی مخاطبان قرار داد.

آغاز بهار ۱۴۰۲ در فرهنگسرای نیاوران با اجرای نمایش موزیکال

آغاز بهار ۱۴۰۲ در فرهنگسرای نیاوران با اجرای نمایش موزیکال
2023-03-19T12:36:43+03:30
نمایش موزیکال «رینارد روباهه» ویژه کودکان از ۵ فروردین در فرهنگسرای نیاوران روی صحنه می‌رود.

گزارش آماری نمایش‌های تئاتر شهر در ۱۴۰۱ اعلام شد/ «پدر» در صدر

گزارش آماری نمایش‌های تئاتر شهر در ۱۴۰۱ اعلام شد/ «پدر» در صدر
2023-03-19T12:23:22+03:30
گزارش مشروحِ اطلاعات آماری مربوط به اجرای آثار نمایشی مجموعه تئاتر شهر در سال ۱۴۰۱ به تفکیک تالارهای نمایشی ارائه شد.

بازار وی‌اودی در انحصار سه پلتفرم/ درآمد ۶ هزار میلیارد تومانی دارند!

بازار وی‌اودی در انحصار سه پلتفرم/ درآمد ۶ هزار میلیارد تومانی دارند!
2023-03-19T09:30:03+03:30
یکی از معاونان ساترا با اشاره به انحصار سه پلتفرم اصلی در بازار عرضه محصولات نمایش خانگی، از ضررها و عواقب این اتفاق برای کاربران سخن گفت.

اثر «هفت سین میرمولا» برای نوروز به نمایش درآمد

اثر «هفت سین میرمولا» برای نوروز به نمایش درآمد
2023-03-19T09:16:42+03:30
چیدمان «هفت سین» که توسط میرمولا ثریا و با فرش و گلیم اجرا شده است، به معرض نمایش درآمد.

اهدای جایزه اصلی فستیوال ژنو به «شب، داخلی، دیوار»

اهدای جایزه اصلی فستیوال ژنو به «شب، داخلی، دیوار»
2023-03-19T09:03:24+03:30
جایزه اصلی فستیوال بین‌المللی فیلم ژنو به «شب، داخلی، دیوار» وحید جلیلوند رسید.

تقاضا برای بازیگران اسکاری بالا رفت/ کیت بلانشت با کمترین پیشنهاد

تقاضا برای بازیگران اسکاری بالا رفت/ کیت بلانشت با کمترین پیشنهاد
2023-03-19T09:03:23+03:30
پس از برنده یا نامزد شدن برای اسکار، میزان تقاضا برای بازیگران تا سطوح غیرقابل باوری افزایش پیدا می‌کند.

«دقیقا ۹ سال و ۳ ماه و ۲۰ روز پیش کجا بودی؟»/۴ بیمار روانی در ملک

«دقیقا ۹ سال و ۳ ماه و ۲۰ روز پیش کجا بودی؟»/۴ بیمار روانی در ملک
2023-03-19T08:36:42+03:30
نمایش «دقیقا ۹ سال و ۳ ماه و ۲۰ روز پیش کجا بودی...؟» قرار است از ۱۶ فروردین ماه در تماشاخانه ملک میزبان علاقه‌مندان تئاتر باشد.

نوروزی‌ها و رمضانی‌های شبکه‌های سیما معرفی شد

نوروزی‌ها و رمضانی‌های شبکه‌های سیما معرفی شد
2023-03-18T16:03:26+03:30
اسامی ویژه برنامه‌های نوروزی و ماه مبارک رمضان در شبکه‌های مختلف سیما اعلام شد.

جایزه سرود «نونوا» برگزار شد/ «سلام فرمانده» در صدر قرار گرفت

جایزه سرود «نونوا» برگزار شد/ «سلام فرمانده» در صدر قرار گرفت
2023-03-18T16:03:26+03:30
«سلام فرمانده» در نخستین جایزه مردمی سرود سال «نونوا» به عنوان بهترین سرود انتخاب شد.

کنسرت‌ها فقط تا نیمه ماه مبارک رمضان میزبان مخاطبان هستند

کنسرت‌ها فقط تا نیمه ماه مبارک رمضان میزبان مخاطبان هستند
2023-03-18T16:03:25+03:30
دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با انتشار اطلاعیه ای اعلام کرد برنامه‌های موسیقی همانند سال‌های قبل صرفا تا نیمه ماه رمضان برگزار خواهند شد.

«چل پله زیر زمین» روی آنتن شبکه پویا می‌رود/ هدیه نوروزی سوره

«چل پله زیر زمین» روی آنتن شبکه پویا می‌رود/ هدیه نوروزی سوره
2023-03-18T14:43:25+03:30
سریال انیمیشن «چل پله زیر زمین» از یکم فروردین‌ میزبان مخاطبان خود در شبکه پویا می‌شود.

«برادران لیلا» بعد از قاچاق باز هم اکران می‌شود؟/ تنبیه شدیم!

«برادران لیلا» بعد از قاچاق باز هم اکران می‌شود؟/ تنبیه شدیم!
2023-03-18T13:36:44+03:30
جواد نوروزبیگی تهیه‌کننده فیلم سینمایی «برادران لیلا» ضمن اشاره به آمادگی برای اعمال اصلاحات مدنظر سازمان سینمایی تأکید کرد هنوز به اکران عمومی فیلم در ایران...

آماده‌سازی «زندگی پس از زندگی» برای رمضان/ فصل قبل رکورد زدیم

آماده‌سازی «زندگی پس از زندگی» برای رمضان/ فصل قبل رکورد زدیم
2023-03-18T12:16:43+03:30
عباس موزون مجری و تهیه‌کننده «زندگی پس از زندگی» درباره این فصل از برنامه که ماه رمضان ۱۴۰۲ پخش می‌شود بیان کرد که همچنان در حال آماده‌سازی است و سوژه‌های عج...

دنزل واشینگتن هم با «گلادیاتور۲» همراه می‌شود

دنزل واشینگتن هم با «گلادیاتور۲» همراه می‌شود
2023-03-18T11:23:23+03:30
دنزل واشینگتن در حال مذاکره است تا به فیلم دنباله «گلادیاتور» ملحق شود.

«فرش شاه‌عباسی» پهن نشد/ طنزی که به صحنه نرسید

«فرش شاه‌عباسی» پهن نشد/ طنزی که به صحنه نرسید
2023-03-18T09:10:04+03:30
نمایش «فرش شاه‌عباسی» به کارگردانی جواد انصافی اثری طنز است که به دلیل شرایط اقتصادی موجود در تئاتر شرایط تولید و اجرا را به دست نیاورده است.

«هنر ۱۴۰۱» را با «مهر» مرور کنید/ چهره‌ها و رویدادهای سالی که گذشت

«هنر ۱۴۰۱» را با «مهر» مرور کنید/ چهره‌ها و رویدادهای سالی که گذشت
2023-03-17T15:36:43+03:30
سرویس «هنر» خبرگزاری مهر در آستانه نوروز ۱۴۰۲ آلبوم خاطرات و تحولات هنری یکسال گذشته را با محوریت انتخاب چهره‌ها و رویدادهای شاخص سال ۱۴۰۱ ورق می‌زند.

بازیگر برنده بفتا به «گلادیاتور» پیوست/ بری کیوگان در کنار مسکال

بازیگر برنده بفتا به «گلادیاتور» پیوست/ بری کیوگان در کنار مسکال
2023-03-17T12:10:03+03:30
«گلادیاتور ۲» از بازی بری کیوگان بازیگر برنده بفتای امسال بهره می‌گیرد.

مناظره اقتصادی در رادیو متولد شد/ دعوت از مسئول موافق و مخالف

مناظره اقتصادی در رادیو متولد شد/ دعوت از مسئول موافق و مخالف
2023-03-17T11:56:43+03:30
برنامه «کنکاش» با هدف انعکاس مناظره‌های اقتصادی مسائل روز جامعه روی آنتن رادیو اقتصاد رفت.
X فیلم جدید فیلم جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)