میرنیوز

چالش‌های به تصویر درآوردن «عطر»/ مقدم‌دوست روی‌مان حساب باز کرد

چالش‌های به تصویر درآوردن «عطر»/ مقدم‌دوست روی‌مان حساب باز کرد 2023-02-10T11:26:25+03:30

به گزارش خبرنگار مهر، «فهم و درک فرصت کوتاه زندگی، علی را که استعداد خوبی در عطرسازی دارد و در آستانه پدر شدن است، با چالش‌های جدیدی مواجه می‌کند؛ او در همین فرصت کوتاه باید تمام کارهای باقی‌مانده‌اش را به سرانجام برساند…» آنچه که در ابتدا خواندید، خلاصه داستان فیلم سینمایی «عطرآلود» دومین اثر بلند سینمایی هادی مقدم‌دوست به تهیه‌کنندگی یوسف منصوری و به قلم حسین حسنی است که برای اولین بار در چهل‌ویکمین جشنواره فیلم فجر رونمایی شد.

«عطرآلود» که محصول سازمان سینمایی سوره است، یک ملودرام عاشقانه با تقابلی از رنج، ترس و وجدان در برابر زندگی، تعلق و تعهد است که در ادامه سینمای اخلاقی مقدم‌دوست، چالش‌های یک زوج خوشبخت را در مسیر استحکام، پیشرفت و موفقیت زندگی‌شان تصویر می‌کند.

ایمان کرمیان و محمد برادران مدیران جلوه‌های ویژه میدانی و بصری فیلم سینمایی «عطرآلود» به ارایه توضیحاتی درباره این فیلم پرداختند.

ایمان کرمیان مدیر جلوه‌های ویژه میدانی سینما در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه امسال سه اثر در چهل‌ویکمین جشنواره فیلم فجر دارد، بین کرد: فیلم‌های سینمایی «گل‌های باوارده» اثری در حوزه دفاع مقدس، «در آغوش درخت» اثری در حوزه اجتماعی و «عطرآلود» که فیلمی ملودرام است، از جمله آثار فجر ۴۱ است که در آن‌ها سهمی داشتم.

وی با اشاره به اینکه «عطرآلود» دومین همکاری‌اش با هادی مقدم‌دوست پس از سریال «سرباز» است، درباره چالش‌های کار خود در این پروژه بیان کرد: هر کاری چالش‌های خود را دارد چراکه نگاه کارگردان، نوع چیدمان و میزانسن متفاوت است اما من با همه کارگردانان تعامل می‌کنم چراکه معتقدم صاحب هنری هر اثر کارگردان است. پس باید در عین حال که پیشنهادهای خود را ارایه می‌دهم، نگاهم را به فیلمساز نزدیک کنم تا آنچه می‌خواهد، اجرا شود.

مدیر جلوه‌های ویژه میدانی «عطرآلود» با بیان اینکه همه سکانس‌ها و پلان‌ها از سختی‌های خاص خود برخوردار هستند، عنوان کرد: برخی مواقع سخت‌ترین پلان به راحت‌ترین روش گرفته می‌شود، در مقابل برخی دیگر از مواقع ما برای گرفتن آسان‌ترین پلان با یک چالش جدی مواجه می‌شویم که آن را تبدیل به یک پلان سخت می‌کند. تجربه ثابت کرده گرفتن پلان‌هایی که فکر می‌کنیم آسان است، همیشه چالش بیشتری داشته و سخت‌تر بوده است و بالعکس این قضیه نیز صدق می‌کند.

کرمیان با اشاره به اینکه سینمای هادی مقدم‌دوست خاص و نگاهش به سینما متفاوت است، اظهار کرد: باید به دیدگاه مولفان یک اثر احترام گذاشت ولو اینکه بپسندیم یا نپسندیم. از سوی دیگر حضور در هر پروژه‌ای برایم تجربه و قطعاً با پروژه قبلی‌ام متفاوت است. معمولاً سعی می‌کنم کارهایی را قبول کنم که مرا به چالش بکشد چراکه هنوز آنقدر توان دارم که خود را به چالش بکشم و دنبال کارهای سخت باشم.

وی در پایان مطرح کرد: برای همه هموطنان، سینماگران و همکاران خود آرزوی حال خوب می‌کنم و از مسئولان می‌خواهم نگاه بهتر و خوش‌بینانه‌تری به ما بیندازند و به نیازهای ما توجه کنند چراکه قشر آسیب‌پذیری هستیم و صورت خود را با سیلی سرخ نگه می‌داریم.

محمد برادران که مسئولیت جلوه‌های ویژه بصری فیلم سینمایی «عطرآلود» را برعهده داشته است، نیز به خبرنگار مهر بیان کرد: پیش از این اثر سینمایی هادی مقدم‌دوست را به عنوان فیلمسازی و به ویژه در مقام نویسندگی می‌شناختم اما باعث افتخار بود که در این پروژه همراه ایشان بودم و اولین همکاری‌مان رقم خورد.

وی با اشاره به اینکه «عطرآلود» که به لحاظ قصه و مضمون جذاب و متفاوت‌تر از آثاری است که تاکنون کار کرده است، مطرح کرد: ما باید برای اولین بار عطر را به تصویر می‌کشیدیم؛ اتفاقی که تا پیش از این رخ نداده و کسی هم ندیده بود.

مدیر جلوه‌های ویژه بصری «عطرآلود» گفت: فیلم سینمایی «عطرآلود» اثری اجتماعی و شریف است که حال خوبی برای مخاطب به ارمغان می‌آورد و به واسطه به تصویر کشیدن عطر، فضای قشنگی دارد.

برادران با بیان اینکه مهمترین چالش این پروژه و سخت‌ترین سکانس مربوط به تصویر کشیدن عطر بود، گفت: ما روی ۱۵ نسخه مختلف در طی چهار ماه کار کردیم تا آن چیزی که مدنظر کارگردان بود، اتفاق بیفتد. هادی مقدم‌دوست همراه با یوسف منصوری تهیه‌کننده دو بار به استودیو ما که در شهر قزوین است، آمدند تا به این مساله برسیم که کدام نسخه بهتر است.

وی ادامه داد: یکی دیگر از چالش‌های ما بحث نقاشی روی سقف بود؛ زمانی که مصطفی زمانی به سقف نگاه می‌کند و تبدیل به نقاشی می‌شود. ذکر این نکته خالی از لطف نیست چیزی که هادی مقدم‌دوست از ما انتظار داشت کمتر کارگردانی بدان اشاره و روی ویژوآل حساب باز می‌کند. همچنین ایشان مدام به دنبال آن بود تا چیزی که می‌خواهد به‌دست آورد.

به گفته مدیر جلوه‌های ویژه بصری «عطرآلود»، هادی مقدم‌دوست کارگردانی آرام، باسواد و حرفه‌ای است که می‌داند چه می‌خواهد.

برادران در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به اینکه جلوه‌های ویژه بصری یک اثر بخش‌های مختلفی دارد، عنوان کرد: مباحث کیلین، دکور دیجیتال، سیالات، دینامیک، انفجار (دود و آب و آتش) و موجود زنده از جمله بخش‌های مختلف کار ماست که هر کدام تخصص، فضا و پیچیدگی‌های خاص خود را دارد.

وی افزود: در «عطرآلود» ما با سه بخش از موارد نام برده شده روبه‌رو بودیم. کیلین یعنی چیزی که باید در تصویر پاک شود، دکور دیجیتال (به عنوان مثال ماشینی که داخل تونل گذاشتیم، به صورت تری‌دی ساخته و به تصویر اضافه شده است و همچنین کوهستان برفی در دسته دکور تری‌دی قرار می‌گیرد.) عطر هم در دسته دینامیک و انفجار (دود و آب و آتش) قرار می‌گیرد. برای نمایش عطر هم از تکنیک بخار و دود استفاده کردیم و به این فرم رسیدیم.

مدیر جلوه‌های ویژه بصری «عطرآلود» در پایان عنوان کرد: بار زیادی از این پروژه روی دوش ویژوال بود و اگر به لحاظ فیلمنامه این بخش‌ها خوب در نمی‌آمد، شاید پیام فیلم منتقل نمی‌شد. خوشبختانه توانستیم در این زمینه موفق عمل کنیم و لازم می‌دانم از یوسف منصوری و هادی مقدم‌دوست بابت اعتمادی که به ما کردند، تشکر کنم.

منبع : خبرگزاری مهر


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار هنری

سنت جذاب نوروزی که تبدیل به فاجعه شد!/ خاطره تلخ دختر دانش‌آموز

سنت جذاب نوروزی که تبدیل به فاجعه شد!/ خاطره تلخ دختر دانش‌آموز
2023-03-25T07:04:35+04:30
کیومرث محمدچناری کارگردان مستند کوتاه «آخرین شعر یرموک» می‌گوید اگر بخواهد فیلم کوتاهی درباره نوروز بسازد، سراغ فاجعه‌ای می‌رود که سنت چهارشنبه‌سوری را تحت‌ا...

«سرگیجه» هیچکاک دوباره ساخته می‌شود/ داونی جونیور در نقش اول

«سرگیجه» هیچکاک دوباره ساخته می‌شود/ داونی جونیور در نقش اول
2023-03-24T14:24:35+04:30
در حالی که پارامونت تصمیم گرفته تا «سرگیجه» هیچکاک را دوباره بسازد، انتظار می‌رود رابرت داونی جونیور برای نقش اصلی جلوی دوربین برود.

اگر مالک بودم حاضر به پخش تلویزیونی «های‌پاور» نمی‌شدم/ ملاحظات فارابی!

اگر مالک بودم حاضر به پخش تلویزیونی «های‌پاور» نمی‌شدم/ ملاحظات فارابی!
2023-03-24T13:44:35+04:30
مهدی عظیمی میرآبادی یکی از تهیه‌کنندگان فیلم سینمایی «های‌پاور» به ارائه توضیحاتی درباره دلایل پخش تلویزیونی این فیلم در ایام نوروز و پیش از اکران عمومی پرداخت.

«جشن رمضان» روی آنتن شبکه پنج

«جشن رمضان» روی آنتن شبکه پنج
2023-03-24T13:17:55+04:30
ویژه‌برنامه «جشن رمضان» با اجرای فریبا باقری و هومن ستوده در ماه مبارک هر شب ساعت ۲۱ به تهیه‌کنندگی محمد حسن عبدی تماشایی می‌شود.

«آکتور» ایرانی در جشنواره معتبر فرانسوی/ رقابت با سریال‌های خارجی

«آکتور» ایرانی در جشنواره معتبر فرانسوی/ رقابت با سریال‌های خارجی
2023-03-24T13:04:35+04:30
سریال «آکتور» به کارگردانی نیما جاویدی در جشنواره «سریزمانیا» در فرانسه حضور پیدا کرد.

«جیران» حسن فتحی به ته خط رسید

«جیران» حسن فتحی به ته خط رسید
2023-03-24T12:51:15+04:30
قسمت آخر سریال عاشقانه «جیران» صبح جمعه ۴ فروردین منتشر شد.

در کنسرت خیریه پارسا خائف چه گذشت؟/ ارسال چند دعوت‌نامه

در کنسرت خیریه پارسا خائف چه گذشت؟/ ارسال چند دعوت‌نامه
2023-03-24T12:37:56+04:30
خواننده برگزیده برنامه استعدادیابی «عصرجدید» در تشریح تازه‌ترین فعالیت‌های موسیقایی خود ضمن ارائه گزارشی از تازه‌ترین کنسرت خیریه‌اش در خوی از احتمال برگزاری...

«چشمانی که دید» از شبکه مستند پخش می‌شود

«چشمانی که دید» از شبکه مستند پخش می‌شود
2023-03-24T12:11:16+04:30
«چشمانی که دید» به تهیه کنندگی و کارگردانی میلاد محمدی پرتره‌ای از پروفسور محمود حسابی پدر علم فیزیک ایران جمعه ۴ اسفند ساعت ۱۵ از شبکه مستند پخش می‌شود.

نقشی دارم که پیش از این بازی نکردم/ روایتی جذاب در «آتش و باد»

نقشی دارم که پیش از این بازی نکردم/ روایتی جذاب در «آتش و باد»
2023-03-24T11:44:35+04:30
بازیگر نقش فتح‌الله خان در مجموعه تلویزیونی «آتش و باد» از حضور در این اثر و ویژگی‌های آن سخن گفت.

کودکان را با قصه‌های کهن آشنا کنید/ حکایت مدرن «طوطی و بازرگان»

کودکان را با قصه‌های کهن آشنا کنید/ حکایت مدرن «طوطی و بازرگان»
2023-03-23T11:49:58+04:30
کودکان و نوجوان می‌توانند ۴ و ۵ فروردین‌ماه به دیدن فیلم-تئاتر «تو مثل طوطی» به کارگردانی آرین ناصری مهر و امیرحسین انصافی بنشینند که براساس قصه‌های کهن مثنو...

زنان در «سرنخ» بازجو می‌شوند

زنان در «سرنخ» بازجو می‌شوند
2023-03-23T11:09:58+04:30
مسابقه «سرنخ» امروز در حالی روی آنتن می‌رود که بازجویان و متهمان آن برای اولین بار خانم هستند.

«روز شغال» سریال می‌شود/ ادی ردمین در نقش اصلی

«روز شغال» سریال می‌شود/ ادی ردمین در نقش اصلی
2023-03-23T10:56:38+04:30
ادی ردمین در سریال «روز شغال» در نقش اصلی بازی می‌کند.

وسترن پدرو آلمودوار جشنواره کن ۲۰۲۳ را افتتاح می‌کند

وسترن پدرو آلمودوار جشنواره کن ۲۰۲۳ را افتتاح می‌کند
2023-03-23T10:03:19+04:30
کارگردان اسپانیایی تایید کرد که وسترن کوتاه وی برای افتتاحیه جشنواره کن امسال انتخاب شده است.

با علیرضا جاویدنیا در رادیو ایران «دور هم باشیم»

با علیرضا جاویدنیا در رادیو ایران «دور هم باشیم»
2023-03-23T09:36:38+04:30
رادیو ایران بعد از افطار با ویژه برنامه «دور هم باشیم» لحظات خوشی را برای شنونده‌ها فراهم می‌کند.

روایت «نوروز» از نگاه عمو نوروز و ننه سرما/ خورشیدی که قربانی جنگ شد

روایت «نوروز» از نگاه عمو نوروز و ننه سرما/ خورشیدی که قربانی جنگ شد
2023-03-23T08:56:38+04:30
زیبا ارژنگ کارگردان جوان سینمای کوتاه می‌گوید اگر بخواهد فیلم کوتاهی درباره نوروز بسازد سراغ داستان جزییاتی همچون عمو نوروز و ننه سرما می‌رود.

۲ ویژه برنامه رمضانی از آنتن رادیو نمایش شنیدنی می‌شوند

۲ ویژه برنامه رمضانی از آنتن رادیو نمایش شنیدنی می‌شوند
2023-03-22T15:50:02+04:30
همزمان با فرا رسیدن ماه مبارک رمضان، ۲ ویژه برنامه «همسفره» و «فصل وصل» روی آنتن شبکه رادیویی نمایش می‌روند.

اینترنت تلوبیون برای مشترکین مخابرات رایگان شد

اینترنت تلوبیون برای مشترکین مخابرات رایگان شد
2023-03-22T14:56:42+04:30
اینترنت مصرفی کاربران شرکت مخابرات ایران در تلویزیون تعاملی تلوبیون، از آغاز سال ۱۴۰۲ تا پایان سیزدهمین روز از فروردین رایگان شد.

ایوب آقاخانی شما را به این نمایش رادیویی دعوت می‌کند/ آیینه اقوام

ایوب آقاخانی شما را به این نمایش رادیویی دعوت می‌کند/ آیینه اقوام
2023-03-22T14:30:03+04:30
گروه هنر خبرگزاری مهر در ایام نوروز ۱۴۰۲ و همچنین ماه مبارک رمضان اقدام به انتشار روزانه مجموعه رادیویی ۳۰ قسمتی «آیینه اقوام» با همراهی ایوب آقاخانی می‌کند.

«قهرمانان معمولی» مهمان نوروزی تلویزیون/ از این آدم‌ها چه می‌دانید؟

«قهرمانان معمولی» مهمان نوروزی تلویزیون/ از این آدم‌ها چه می‌دانید؟
2023-03-22T14:03:22+04:30
مجموعه مستند «قهرمانان معمولی» به تهیه‌کنندگی مجتبی حیدری از شب گذشته اول فروردین پخش خود را از شبکه یک آغاز کرد.

«سینما هویت» در فصل دوم پرونده محور شد/ پخش گزیده‌ها تا آخر هفته

«سینما هویت» در فصل دوم پرونده محور شد/ پخش گزیده‌ها تا آخر هفته
2023-03-22T14:03:22+04:30
مجری برنامه «سینما هویت» از پخش گزیده‌های این برنامه تا آخر هفته خبر داد.

«قهرمانان معمولی» با معرفی کار آفرینان از شبکه یک پخش می‌شود

«قهرمانان معمولی» با معرفی کار آفرینان از شبکه یک پخش می‌شود
2023-03-22T13:36:42+04:30
مجموعه مستند «قهرمانان معمولی» به تهیه‌کنندگی مجتبی حیدری از شب گذشته اول فروردین پخش خود را از شبکه یک آغاز کرد.

«آواز جغد کوچک» در شبکه مستند پخش می‌شود

«آواز جغد کوچک» در شبکه مستند پخش می‌شود
2023-03-22T12:56:42+04:30
مستند «آواز جغد کوچک» به نویسندگی و کارگردانی مهدی نورمحمدی چهارشنبه ۲ فروردین ساعت ۲۰ از شبکه مستند پخش می‌شود.

برپایی نمایشگاه تجسمی «ارحام ایران زمین» در برج آزادی

برپایی نمایشگاه تجسمی «ارحام ایران زمین» در برج آزادی
2023-03-22T12:43:23+04:30
نگارخانه‌های برج آزادی همزمان با روز اول نووز ۱۴۰۲ میزبان نمایشگاه «ارحام ایران زمین» شد.

رادیو ایران با «جشن سلام» به استقبال رمضان می‌رود

رادیو ایران با «جشن سلام» به استقبال رمضان می‌رود
2023-03-22T12:43:22+04:30
«جشن سلام» نام ویژه برنامه استقبال از ماه مبارک رمضان است که در آخرین غروب ماه شعبان از رادیو ایران پخش می‌شود.

فرزاد جمشیدی مجری برنامه سحرگاهی شبکه دو شد

فرزاد جمشیدی مجری برنامه سحرگاهی شبکه دو شد
2023-03-22T12:43:22+04:30
«صبح روز بعد» عنوان ویژه‌برنامه سحرهای ماه مبارک رمضان است که به مدت ۳۰ روز و با اجرای فرزاد جمشیدی روی آنتن شبکه ۲ سیما خواهد رفت.

با «مری پاپینز» رویا ببینید/ ماجرای پرستار بچه‌ای که پرواز می‌کند

با «مری پاپینز» رویا ببینید/ ماجرای پرستار بچه‌ای که پرواز می‌کند
2023-03-22T08:56:42+04:30
فیلم-تئاتر «مری پاپینز» به کارگردانی احمد سلیمانی از جمله آثاری است که علاقه مندان به تئاتر در ایام تعطیلات می توانند از دیدن آن لذت ببرند.

اطلاعی از توافق مالی فارابی و صداوسیما ندارم/ «هوک»‌ آسیب می‌بیند

اطلاعی از توافق مالی فارابی و صداوسیما ندارم/ «هوک»‌ آسیب می‌بیند
2023-03-22T07:23:22+04:30
علی آشتیانی‌پور تهیه‌کننده فیلم «هوک»‌ با اظهار بی‌اطلاعی از فرآیند واگذاری حقوق این فیلم به تلویزیون برای پخش در ایام نوروز، این اتفاق را باعث آسیب به فروش ...

جهانگردی «گیلگمش» در جشنواره‌های بین‌المللی ادامه دارد

جهانگردی «گیلگمش» در جشنواره‌های بین‌المللی ادامه دارد
2023-03-21T11:50:03+03:30
پویانمایی «گیلگمش» ساخته حسین‌مرادی‌زاده از تولیدات جدید کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان حضور در جشنواره‌های خارجی را تجربه می‌کند.

شخصیت‌های «چل پله زیرزمین» معرفی شدند/ قهرمان قصه کیست؟

شخصیت‌های «چل پله زیرزمین» معرفی شدند/ قهرمان قصه کیست؟
2023-03-21T11:50:02+03:30
سریال انیمیشن «چل پله زیرزمین» از امروز روی آنتن شبکه کودک می‌رود.

«پژمان» باردیگر به تلویزیون بازمی‌گردد

«پژمان» باردیگر به تلویزیون بازمی‌گردد
2023-03-21T09:36:43+03:30
همزمان با نوروز ۱۴۰۲ شبکه تماشا کنداکتور روتین خودش را تغییر داد.
X فیلم جدید فیلم جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)