میرنیوز

«امواج شبهه» در رادیو پراکنده شد/ مستند روایی جریان‌های سیاسی

«امواج شبهه» در رادیو پراکنده شد/ مستند روایی جریان‌های سیاسی 2023-02-01T10:22:32+03:30

رضا کوچک‌زاده تهمتن مدیر شبکه رادیویی گفت‌وگو رویکرد این شبکه در دهه فجر را بر مبنای جهاد تبیین دانست و به خبرنگار مهر بیان کرد: اکنون که به ایام چهل و چهارمین سالگرد انقلاب اسلامی نزدیک می‌شویم، در بستر جنگ‌های «نرم»، «شناختی»، «روانی» و «رسانه‌ای» دشمن غربی- صهیونیستی، اقدامات رسانه‌ای در رسانه ملی اهمیتی جدی تر خواهد داشت. خاصه اینکه، در راهبرد دشمن، سیاه نمایی از گذشته و بن‌بست انگاری آینده، نقطه ثقل تبلیغات آنان محسوب می‌شود و بایستی در مقابل این رویکرد، ضمن «تبیین واقعیت‌ها»، به خنثی سازی «جنگ رسانه‌ای» معاندین نیز پرداخته شود.

وی ادامه داد: رادیو گفت‌وگو، در راستای رسالت جریان‌ساز خود و مترتب بر تبیین گفتمان‌های انقلاب اسلامی، در دهه مبارک فجر به برنامه سازی می‌پردازد. به همین منظور تلاش خواهیم کرد تا با تاکید بر گفتمان‌های اصیل انقلاب اسلامی چون «ما می‌توانیم»، «استکبار ستیزی»، «استقلال»، «آزادی» و «جمهوری اسلامی» و بهره‌گیری از ظرفیت‌های کارشناسی و نخبگانی کشور و همچنین احصاء دیدگاه اندیشمندان غربی پیرامون انقلاب اسلامی، علت رخداد آن و تاثیرات جهانی این اتفاق شگرف، را با برنامه‌هایی پربار و موثر به شنوندگان کنیم.

مستندروایی جریان‌های سیاسی

مدیر رادیو گفت‌وگو با بیان اینکه این شبکه در بازه زمانی ۱۲ تا ۲۲ بهمن ۱۴۰۱، مجموعه‌ای از برنامه‌ها را در گروه‌های سه‌گانه و مجموعه تولید و تامین شبکه روی آنتن خواهد برد افزود: ویژه برنامه «تاریخ معاصر» با مروری بر جریان‌های انقلاب اسلامی برای تحقق انقلاب، در قالب مستند روایی جریان‌های سیاسی و بن مایه‌های تفکر انقلابی تا رسیدن به ۲۲ بهمن را به تصویر می‌کشد. این برنامه در ایام دهه فجر ساعت ۶:۳۰ پخش می‌شود.

وی ادامه داد: «ایران سربلند» نام برنامه دیگری در رادیو گفت‌وگو است که روز ۲۲ بهمن ساعت ۸ صبح به صورت زنده در قالب یک مجله رادیویی به روی آنتن می‌رود، این برنامه انعکاس دهنده حضور مردم در راهپیمایی تهران و سایر شهرهای ایران خواهد بود و ضمن گفت‌وگو با کارشناسان، مسئولین و گزارشگران، از حال و هوای ۲۲ بهمن در سایر نقاط جهان نیز آگاه خواهد شد.

کوچک‌زاده همچنین درباره دیگر برنامه‌های این شبکه در ایام دهه فجر نیز گفت: «پایش» یکی از دیگر برنامه‌های مستمر این شبکه است که بناست از ۱۲ تا ۲۲ بهمن به پیگیری مطالبات ۲۰ گانه مقام معظم رهبری در خصوص فضای مجازی در دهه پنجم انقلاب، تبیین نیازهای فضای مجازی و بررسی چالش‌ها، فرصت‌ها و تهدیدهای فضای مجازی بپردازد. پایش نیز در طول دهه فجر، هر روز به مدت یک ساعت از ۱۰ صبح روی آنتن رادیو گفت‌وگو خواهد رفت.

وی ادامه داد: «راه‌نما» عنوان برنامه‌ای در قالب مجله رادیویی است که در آن موضوعاتی با محوریت زن تراز انقلاب اسلامی، زنان نخبه، جوانان و سبک زندگی و تحقق نظام پیشرفته اسلامی، ظرفیت‌ها و چالش‌های سبک زندگی اسلامی در مقابله با ترویج سبک زندگی غربی، انقلاب اسلامی و تحولات اجتماعی نظام سلامت ایران، جوانان نفوذ فرهنگی و تهاجم فرهنگی، تهاجم نرم و سواد رسانه‌ای، سند تحول و تحکیم خانواده، آسیب‌های اجتماعی و اقدامات پیشگیرانه محور قرار می‌گیرند. این برنامه به مدت یک ساعت در طول دهه فجر هر روز از ساعت ۱۳:۳۰ به طور زنده پخش خواهد شد.

رفتارشناسی رسانه‌های بیگانه با امواج شبهه

کوچک‌زاده با بیان اینکه از دیگر مأموریت‌های رادیو گفت‌وگو جریان‌سازی مؤثر بر نخبگان و کنشگران جامعه ایرانی است عنوان کرد: برنامه «امواج شبهه» که برنامه‌ای تخصصی درباره ماهیت‌شناسی و رفتارشناسی رسانه‌های بیگانه است در ایام دهه فجر با محوریت انقلاب اسلامی روی آنتن خواهد رفت. برنامه امواج شبهه بناست در این ایام با ارائه شناخت از ماهیت و اهداف پیدا و پنهان شبکه‌های معاند و نیز در ادامه با افزایش سواد رسانه‌ای، طی فرآیندی علمی و هوشمندانه و مستمر به خنثی‌سازی جنگ نرم و رسانه‌ای معاندان بپردازد. امواج شبهه هر روز ساعت ۱۶ به روی آنتن می‌رود.

وی تاکید کرد: برنامه ۶۰ دقیقه‌ای و تخصصی «ساعت بیست و چهار و یک دقیقه» که در حوزه گفتمان سازی بر پایه علوم شناختی اقدام به برنامه سازی می‌کند در این ایام با نگاهی ویژه به کاربرد علوم شناختی در مسیر رسانه می‌پردازد این برنامه دوشنبه و چهارشنبه ساعت ۱۶ پخش می‌شود. در این مجموعه برنامه به سیر مدل‌های تکامل یافته تکنیکی و تاکتیکی انقلاب اسلامی در مواجهه و خنثی‌سازی با تحرکات و اقدامات جریانات رسانه‌ای انقلابی و ضد انقلاب خواهد پرداخت.

مدیر رادیو گفت‌وگو ماموریت یکی از برنامه‌های مهم و کمربندی در کنداکتور محتوایی این شبکه را بررسی گفتمان ما می‌توانیم و مدیریت جهادی در گام دوم عنوان کرد و گفت: ویژه برنامه «عصر انقلاب» در این ایام هرروز ساعت ۱۸ به طور زنده پخش خواهد شد این برنامه گفت‌وگومحور و تخصصی مواردی مثل بررسی گفتمان ما می‌توانیم و مدیریت جهادی در گام دوم، بررسی شاخص‌های دیپلماسی عزتمند و دشمن شناسی، ثبات سیاسی و بازدارندگی دفاعی امنیتی انقلاب اسلامی، تمدن سازی نوین اسلام و تشکیل امت واحده و تاکید بر استقلال سیاسی کشور را مورد واکاوی قرار می‌دهد.

هر شب ساعت ۲۱ با سودای سیمرغ

کوچک‌زاده با بیان اینکه ویژه برنامه‌ای هم برای جشنواره فیلم فجر تدارک دیده‌ایم گفت: برنامه «سودای سیمرغ» هر روز از ساعت ۲۱ به استقبال جشنواره فیلم فجر خواهد رفت. این برنامه طی یک ساعت با حضور هنرمندان، عوامل و بازیگران فیلم‌ها و منتقدان به بررسی آثار، رویدادها و حواشی چهلمین جشنواره فیلم فجر می‌پردازد. «شب چراغ» برنامه دیگری است که با موضوع جشنواره‌های فجر به صورت زنده روی آنتن خواهد رفت. پخش این برنامه نیز هر شب از ساعت ۲۲ آغاز می‌شود و قرار است که در قالب یک مجله ترکیبی، جشنواره‌های شعر، فیلم، تئاتر، موسیقی و تجسمی فجر بررسی شود.

وی افزود: در حوزه علم و فناوری دو برنامه اختصاصی در ایام دهه مبارک فجر پخش خواهد شد؛ «فجر دانش» عنوان ویژه برنامه این گروه برای این مناسبت است که هر شب ساعت ۲۰ پخش خواهد شد. این برنامه پیشرفت‌های علمی ایران در ۴۳ سال انقلاب در حوزه‌های نانو تکنولوژی، بی و تکنولوژی، داروهای نوترکیب، هوا فضا و سایر عرصه‌های علمی را بررسی خواهد کرد.

مدیر رادیو گفت و گو با بیان اینکه چالش‌های سیاسی و بین‌المللی انقلاب برای آمریکا و اثربخشی انقلاب در افول آمریکا تغییر نظم نوین جهانی با نقش آفرینی ایران و اذعان اندیشمندان غربی به افول آمریکا مهمترین راهبرد برنامه «خداحافظ آمریکا» در ایام الله دهه فجر است.

علاقه‌مندان می‌توانند شبکه رادیویی گفت‌وگو را روی موج اف‌ام ردیف ۱۰۳/۵ مگاهرتز دریافت و یا جهت دسترسی به پخش زنده و آرشیو برنامه‌ها از طریق سایت این شبکه به نشانی www.radiogoftogoo.ir و سایت ایران صدا به نشانی http://radio.iranseda.ir/ اقدام کنند.

منبع : خبرگزاری مهر


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار هنری

جهانگردی «گیلگمش» در جشنواره‌های بین‌المللی ادامه دارد

جهانگردی «گیلگمش» در جشنواره‌های بین‌المللی ادامه دارد
2023-03-21T11:50:03+03:30
پویانمایی «گیلگمش» ساخته حسین‌مرادی‌زاده از تولیدات جدید کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان حضور در جشنواره‌های خارجی را تجربه می‌کند.

شخصیت‌های «چل پله زیرزمین» معرفی شدند/ قهرمان قصه کیست؟

شخصیت‌های «چل پله زیرزمین» معرفی شدند/ قهرمان قصه کیست؟
2023-03-21T11:50:02+03:30
سریال انیمیشن «چل پله زیرزمین» از امروز روی آنتن شبکه کودک می‌رود.

«پژمان» باردیگر به تلویزیون بازمی‌گردد

«پژمان» باردیگر به تلویزیون بازمی‌گردد
2023-03-21T09:36:43+03:30
همزمان با نوروز ۱۴۰۲ شبکه تماشا کنداکتور روتین خودش را تغییر داد.

من شبانه روز می‌میرم!/ سانتیمانتالیسم به سبک سجاد افشاریان

من شبانه روز می‌میرم!/ سانتیمانتالیسم به سبک سجاد افشاریان
2023-03-21T09:23:23+03:30
فیلم-تئاتر «هر کسی یا روز می‌میرد یا شب من شبانه‌روز» به کارگردانی سجاد افشاریان می‌تواند در ایام تعطیلات گزینه مناسبی برای تماشا باشد.

وقتی مشکلات اقتصادی «عیدی» را کم‌رنگ می‌کند/ تجربه روایت «چشمهایش»

وقتی مشکلات اقتصادی «عیدی» را کم‌رنگ می‌کند/ تجربه روایت «چشمهایش»
2023-03-21T06:56:42+03:30
محمدرضا چاکرالحسینی کارگردان سینمای کوتاه می‌گوید اگر بخواهد سراغ ساخت فیلم ۱۰۰ ثانیه‌ای درباره نوروز برود، تمرکزش را بر سنت‌های در حال فراموشی مانند عیدی دا...

چرا به مضمون نمایش اعتراض نشد/ پول حلال درآوردن خجالت ندارد

چرا به مضمون نمایش اعتراض نشد/ پول حلال درآوردن خجالت ندارد
2023-03-20T13:43:23+03:30
اشکان درویشی در آخرین شب اجرای «فیش آباد» که به موضوع فیش‌های نجومی می پردازد از معترض نشدن مسئولان به اجرای نمایشی با این موضوع گفت و سکوت آنها را دلیلی بر ...

«همدلی بهار» طولانی‌ترین برنامه تحویل سال در رادیو/ تصویری ببینید

«همدلی بهار» طولانی‌ترین برنامه تحویل سال در رادیو/ تصویری ببینید
2023-03-20T11:16:42+03:30
برنامه «همدلی بهار» یکی از طولانی‌ترین برنامه‌های تحویل سال رادیو با گویندگی ابوالفضل اینانلو، علیرضا کنگرلو و زهرا رحیم‌حسینی به پخش می‌رسد.

«عید و مهمونی» به دیوارنگاره میدان جهاد رسید/ سخنی از پیامبر (ص)

«عید و مهمونی» به دیوارنگاره میدان جهاد رسید/ سخنی از پیامبر (ص)
2023-03-20T11:03:24+03:30
جدیدترین دیوارنگاره میدان جهاد بامداد ۲۹ اسفند ماه با شعار «عید و مهمونی» رونمایی شد.

درگذشت یک پیشکسوت موسیقی قشقایی در آخرین روزهای زمستان

درگذشت یک پیشکسوت موسیقی قشقایی در آخرین روزهای زمستان
2023-03-19T20:10:02+03:30
یکی ازهنرمندان پیشکسوت موسیقی قشقایی که از او به عنوان بهترین هنرمند عرصه کرنا نوازی یاد می کردند، بیست وهشتم اسفند ماه در سن ۸۴ سالگی دار فانی را وداع گفت.

بهاریه «اهالی تئاتر شهر» به جامعه تئاتر ایران تقدیم شد

بهاریه «اهالی تئاتر شهر» به جامعه تئاتر ایران تقدیم شد
2023-03-19T15:16:43+03:30
کارکنان مجموعه تئاتر شهر در آخرین روزهای سال ۱۴۰۱ با تولید و انتشار یک اثر تصویری موسیقایی به روایت مسعود فروتن بهاریه ای را تقدیم نگاه مخاطبان و هنرمندان عر...

«عیدی» مجموعه «سرودستان» پیش روی مخاطبان قرار گرفت

«عیدی» مجموعه «سرودستان» پیش روی مخاطبان قرار گرفت
2023-03-19T13:56:42+03:30
مجموعه موسیقایی «سرودستان» در آستانه فرا رسیدن بهار طبیعت و عید نوروز تک آهنگ «عیدی» را با صدای امیرحسین کاکازاده پیش روی مخاطبان قرار داد.

آغاز بهار ۱۴۰۲ در فرهنگسرای نیاوران با اجرای نمایش موزیکال

آغاز بهار ۱۴۰۲ در فرهنگسرای نیاوران با اجرای نمایش موزیکال
2023-03-19T12:36:43+03:30
نمایش موزیکال «رینارد روباهه» ویژه کودکان از ۵ فروردین در فرهنگسرای نیاوران روی صحنه می‌رود.

گزارش آماری نمایش‌های تئاتر شهر در ۱۴۰۱ اعلام شد/ «پدر» در صدر

گزارش آماری نمایش‌های تئاتر شهر در ۱۴۰۱ اعلام شد/ «پدر» در صدر
2023-03-19T12:23:22+03:30
گزارش مشروحِ اطلاعات آماری مربوط به اجرای آثار نمایشی مجموعه تئاتر شهر در سال ۱۴۰۱ به تفکیک تالارهای نمایشی ارائه شد.

بازار وی‌اودی در انحصار سه پلتفرم/ درآمد ۶ هزار میلیارد تومانی دارند!

بازار وی‌اودی در انحصار سه پلتفرم/ درآمد ۶ هزار میلیارد تومانی دارند!
2023-03-19T09:30:03+03:30
یکی از معاونان ساترا با اشاره به انحصار سه پلتفرم اصلی در بازار عرضه محصولات نمایش خانگی، از ضررها و عواقب این اتفاق برای کاربران سخن گفت.

اثر «هفت سین میرمولا» برای نوروز به نمایش درآمد

اثر «هفت سین میرمولا» برای نوروز به نمایش درآمد
2023-03-19T09:16:42+03:30
چیدمان «هفت سین» که توسط میرمولا ثریا و با فرش و گلیم اجرا شده است، به معرض نمایش درآمد.

اهدای جایزه اصلی فستیوال ژنو به «شب، داخلی، دیوار»

اهدای جایزه اصلی فستیوال ژنو به «شب، داخلی، دیوار»
2023-03-19T09:03:24+03:30
جایزه اصلی فستیوال بین‌المللی فیلم ژنو به «شب، داخلی، دیوار» وحید جلیلوند رسید.

تقاضا برای بازیگران اسکاری بالا رفت/ کیت بلانشت با کمترین پیشنهاد

تقاضا برای بازیگران اسکاری بالا رفت/ کیت بلانشت با کمترین پیشنهاد
2023-03-19T09:03:23+03:30
پس از برنده یا نامزد شدن برای اسکار، میزان تقاضا برای بازیگران تا سطوح غیرقابل باوری افزایش پیدا می‌کند.

«دقیقا ۹ سال و ۳ ماه و ۲۰ روز پیش کجا بودی؟»/۴ بیمار روانی در ملک

«دقیقا ۹ سال و ۳ ماه و ۲۰ روز پیش کجا بودی؟»/۴ بیمار روانی در ملک
2023-03-19T08:36:42+03:30
نمایش «دقیقا ۹ سال و ۳ ماه و ۲۰ روز پیش کجا بودی...؟» قرار است از ۱۶ فروردین ماه در تماشاخانه ملک میزبان علاقه‌مندان تئاتر باشد.

نوروزی‌ها و رمضانی‌های شبکه‌های سیما معرفی شد

نوروزی‌ها و رمضانی‌های شبکه‌های سیما معرفی شد
2023-03-18T16:03:26+03:30
اسامی ویژه برنامه‌های نوروزی و ماه مبارک رمضان در شبکه‌های مختلف سیما اعلام شد.

جایزه سرود «نونوا» برگزار شد/ «سلام فرمانده» در صدر قرار گرفت

جایزه سرود «نونوا» برگزار شد/ «سلام فرمانده» در صدر قرار گرفت
2023-03-18T16:03:26+03:30
«سلام فرمانده» در نخستین جایزه مردمی سرود سال «نونوا» به عنوان بهترین سرود انتخاب شد.

کنسرت‌ها فقط تا نیمه ماه مبارک رمضان میزبان مخاطبان هستند

کنسرت‌ها فقط تا نیمه ماه مبارک رمضان میزبان مخاطبان هستند
2023-03-18T16:03:25+03:30
دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با انتشار اطلاعیه ای اعلام کرد برنامه‌های موسیقی همانند سال‌های قبل صرفا تا نیمه ماه رمضان برگزار خواهند شد.

«چل پله زیر زمین» روی آنتن شبکه پویا می‌رود/ هدیه نوروزی سوره

«چل پله زیر زمین» روی آنتن شبکه پویا می‌رود/ هدیه نوروزی سوره
2023-03-18T14:43:25+03:30
سریال انیمیشن «چل پله زیر زمین» از یکم فروردین‌ میزبان مخاطبان خود در شبکه پویا می‌شود.

«برادران لیلا» بعد از قاچاق باز هم اکران می‌شود؟/ تنبیه شدیم!

«برادران لیلا» بعد از قاچاق باز هم اکران می‌شود؟/ تنبیه شدیم!
2023-03-18T13:36:44+03:30
جواد نوروزبیگی تهیه‌کننده فیلم سینمایی «برادران لیلا» ضمن اشاره به آمادگی برای اعمال اصلاحات مدنظر سازمان سینمایی تأکید کرد هنوز به اکران عمومی فیلم در ایران...

آماده‌سازی «زندگی پس از زندگی» برای رمضان/ فصل قبل رکورد زدیم

آماده‌سازی «زندگی پس از زندگی» برای رمضان/ فصل قبل رکورد زدیم
2023-03-18T12:16:43+03:30
عباس موزون مجری و تهیه‌کننده «زندگی پس از زندگی» درباره این فصل از برنامه که ماه رمضان ۱۴۰۲ پخش می‌شود بیان کرد که همچنان در حال آماده‌سازی است و سوژه‌های عج...

دنزل واشینگتن هم با «گلادیاتور۲» همراه می‌شود

دنزل واشینگتن هم با «گلادیاتور۲» همراه می‌شود
2023-03-18T11:23:23+03:30
دنزل واشینگتن در حال مذاکره است تا به فیلم دنباله «گلادیاتور» ملحق شود.

«فرش شاه‌عباسی» پهن نشد/ طنزی که به صحنه نرسید

«فرش شاه‌عباسی» پهن نشد/ طنزی که به صحنه نرسید
2023-03-18T09:10:04+03:30
نمایش «فرش شاه‌عباسی» به کارگردانی جواد انصافی اثری طنز است که به دلیل شرایط اقتصادی موجود در تئاتر شرایط تولید و اجرا را به دست نیاورده است.

«هنر ۱۴۰۱» را با «مهر» مرور کنید/ چهره‌ها و رویدادهای سالی که گذشت

«هنر ۱۴۰۱» را با «مهر» مرور کنید/ چهره‌ها و رویدادهای سالی که گذشت
2023-03-17T15:36:43+03:30
سرویس «هنر» خبرگزاری مهر در آستانه نوروز ۱۴۰۲ آلبوم خاطرات و تحولات هنری یکسال گذشته را با محوریت انتخاب چهره‌ها و رویدادهای شاخص سال ۱۴۰۱ ورق می‌زند.

بازیگر برنده بفتا به «گلادیاتور» پیوست/ بری کیوگان در کنار مسکال

بازیگر برنده بفتا به «گلادیاتور» پیوست/ بری کیوگان در کنار مسکال
2023-03-17T12:10:03+03:30
«گلادیاتور ۲» از بازی بری کیوگان بازیگر برنده بفتای امسال بهره می‌گیرد.

مناظره اقتصادی در رادیو متولد شد/ دعوت از مسئول موافق و مخالف

مناظره اقتصادی در رادیو متولد شد/ دعوت از مسئول موافق و مخالف
2023-03-17T11:56:43+03:30
برنامه «کنکاش» با هدف انعکاس مناظره‌های اقتصادی مسائل روز جامعه روی آنتن رادیو اقتصاد رفت.

ژاپنی‌ها «مکعب» را دوباره ساختند/ ادای احترام به ژانر علمی تخیلی

ژاپنی‌ها «مکعب» را دوباره ساختند/ ادای احترام به ژانر علمی تخیلی
2023-03-17T11:30:03+03:30
فیلم علمی تخیلی ترسناک «مکعب» توسط ژاپنی‌ها دوباره ساخته شد.
X فیلم جدید فیلم جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)