میرنیوز

برگزاری دومین جشنواره ملی نماهنگ فجر/ آرشیو ما ۷۰ هزار قطعه دارد

برگزاری دومین جشنواره ملی نماهنگ فجر/ آرشیو ما ۷۰ هزار قطعه دارد 2023-01-29T18:49:13+03:30

به گزارش خبرنگار مهر، نشست خبری دومین جشنواره ملی نماهنگ فجر با حضور علیرضا قزوه مدیر دفتر شعر و موسیقی و سرود صداوسیما و همچنین دبیران این جشنواره امروز یکشنبه نهم بهمن ماه در محل این دفتر برگزار شد.

علیرضا قزوه در ابتدا درباره برگزاری جشنواره‌های فجر عنوان کرد: جشنواره‌هایی مثل شعر فجر، تاتر فجر در حال اجراست، موسیقی فجر با کمی تاخیر برگزار می‌شود و نماهنگ فجر اگرچه متولی‌اش دفتر شعر و موسیقی سازمان صداوسیماست اما خودش را جدا از دیگر جشنواره‌ها نمی داند و تلاش می‌کند کاری در حد جشنواره‌های دوره‌های گذشته انجام دهد.

اختتامیه دومین جشنواره ملی نماهنگ فجر در ۱۵ اسفندماه

وی اضافه کرد: این جشنواره بسیار جوان است اولین دوره اش در سال ۹۷ برگزار شد و امسال بعد از چهار سال، بعد از کرونا و دیگر مشکلات برگزار می شود و اختتامیه آن را ۱۵ اسفندماه برگزار می کنیم.

قزوه تصریح کرد: در اولین دوره ای که برگزار شد بیش از یک هزار و صد نماهنگ به دبیرخانه رسید. امسال در دومین دوره بیش از ۸۰۰ قطعه به دبیرخانه رسیده است و هنوز هم مهلت ارسال آثار به اتمام نرسیده است.

وی با معرفی مدیران جشواره تصریح کرد: طبق معمول همه جشنواره ها یک مدیر و یک دبیر جشنواره داریم. مجید مصلحی مدیر جشنواره و غلامرضا ملکوتی دبیر جشنواره است.

قزوه در ادامه به عنوان دفتر تحت مدیریت خود اشاره و عنوان کرد: نام شعر که در ابتدای دفتر شعر و موسیقی و سرود درج شده است در حکم من از طرف رییس سازمان ابلاغ شد و پیش از این نبود. سازمان صداوسیما پیش از این متولی شعر نبوده است و ما در همین یک سال به شعر بسیار توجه کردیم. دو رهبر بزرگوار ما امام خمینی (ره) و رهبر انقلاب هر دو به این هنر اصیل آراسته هستند کافیست که بدانیم این هنر چقدر مهم است.

جلوی کارهای بدون مجوز در تلویزیون را گرفتیم

وی اضافه کرد: سعی کردیم شاعران انقلاب اسلامی حضور جدی‌تری در تلویزیون داشته باشند محتوای سرودها شعر تیتراژها از کیفیت بالاتری برخوردار شده است با سخت‌گیری‌ها، نظارت و شوراهایی که داشتیم. با تذکرهای شدید که دادیم جلوی کارهای بدون مجوز را گرفتیم و کارهای دارای مجوز پخش می شود.

مدیر دفتر شعر و موسیقی سرود صداوسیما درباره آرشیو موسیقی گفت: ما بزرگ‌ترین آرشیو کشور را داریم. این آرشیو هفتاد هزار قطعه موسیقی دارد که برخی نماهنگ هم دارد و همچنان سعی داریم سر و سامان بهتری به این حوزه دهیم.

وی با اشاره به تولیدات دفتر نیز عنوان کرد: در طی سال روزی یک موسیقی تولید و سالی سیصد قطعه، آمار تولیدات ماست. البته در حجم کاری که نیاز است هنوز کم است در رادیو اوا، جوان، تهران، فرهنگ جزو رادیوهایی هستند که موسیقی زیادی پخش می کنند و سهم موسیقی در سازمان بسیار بالاست.

۳۰۰ قطعه در سال تولید می‌کنیم

قزوه تصریح کرد: اگر بودجه ما افزایش پیدا کند آمادگی داریم این سیصد قطعه در طی سال را به هزار عدد برسانیم. بخشی هم تامینی آماده می‌شود و از همه نهادها استقبال می کنیم. صداوسیما متعلق به همه مردم است و درهای سازمان به همه کسانیکه با جدیت کار می کنند باز است و تلاش داریم مشارکت بیشتری داشته باشیم.

مصلحی دبیر جشنواره نیز در ادامه تصریح کرد: نماهنگ بر شدت تاثیرگذاری موسیقی می‌افزاید. امروز سرعت و کثرت نماهنگ گاهی با سرعت پدیده‌های اجتماعی همسنگ می‌شود و می‌تواند بخشی از مسایل را بهبود بخشد یا به چالش بکشد.

وی اضافه کرد: جای یک شبکه تلویزیونی نماهنگ در قاب رسانه خالیست‌. البته از سال گذشته در حوزه فضای مجازی در قالب شبکه «نوا» که متعلق به این دفتر است روزی دو ساعت برنامه داریم.

دبیر جشنواره تصریح کرد: علی رغم مشکلات زیادی که داشتیم تلاش کردیم دومین جشنواره نماهنگ اسفند ماه امسال برگزار شود. یکی از اهداف قالب جشنواره برجسته شدن نماهنگ است. هدف دیگر فرصتی ایجاد می کند که برخی جهت گیری های ما که در قالب پیام خود را نشان می دهد اینجا از آن بهره برداری شود. نکته دیگر استعدادهای جوان استان ها هستند که در قالب این جشنواره شناخته می شوند. فرصت بعدی جشنواره ارتقای کیفی تولیدات است.

وی اضافه کرد: وحدت ملی، گردشگری، خانواده و سبک زندگی ایرانی و اسلامی، ایران آینده از جمله موضوعاتی است که در سرفصل های جشنواره در نظر گرفته شده است.

مصلحی یادآور شد: آثار موسیقایی که در نماهنگ استفاده می‌شود می‌تواند آرشیوی و تولیدی باشد که البته در نتیجه کار مهم است.

در ادامه ملکوتی دبیر جشنواره یاداور شد: فراخوانی داشتیم که به همه نهادها و ارگان‌ها ارسال کردیم تا آثار خود برای جشنواره بفرستند. استنباط من این است که امسال آمار قطعات به دو هزار اثر برسد چون این ۸۰۰ اثری که رسیده در ابتدای راه است.

وی درباره دیده شدن استعدادها در این جشنواره یادآور شد: آنچه که در حوزه نماهنگ فجر مد نظر ما بود این بود که افرادی که در این حوزه کار کرده‌اند اما کارشان به جایی راه پیدا نکرده است مورد بهره برداری ما قرار بگیرد.

بازخورد بالای شبکه نوا در تلوبیون

ملکوتی درباره زمان به پایان رسیدن ارسال آثار عنوان کرد: علاوه بر سایت به دبیرخانه هم می‌توانند آثار را ارسال کنند. اگر کسی هم سوال دارد می تواند با دبیرخانه تماس بگیرد. ۲۵ بهمن هم پایان مهلت ارسال آثار است.

وی درباره تجلیل از بزرگان حوزه موسیقی در اختتامیه برنامه اظهار کرد: رویکردی هم داریم که چهره‌های که در حوزه شعر انقلاب کار کرده‌اند از خواننده، شاعر و تهیه کننده تا دیگر عوامل و بهترین اثر و آهنگ تقدیر شود.

در ادامه مصلحی درباره شبکه نوا در فضای مجازی توضیح داد: شبکه نوا بیش از دو ساعت کار جدید به صورت روزانه دارد و بنا این است که سال آینده به چهار ساعت برسانیم.
این شبکه پیش زمینه های یک شبکه تلویزیونی نماهنگ را فراهم می کند و الان حجم زیادی از تولیدات در رسانه در این شبکه وجود دارد.

وی درباره بازخوردهای این شبکه نیز بیان کرد: این شبکه جزو چهارمین یا پنجمین شبکه ای است که در تلوبیون مخاطب دارد و حدود یک و نیم میلیون در ماه مخاطب دارد.

منبع : خبرگزاری مهر


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار هنری

سنت جذاب نوروزی که تبدیل به فاجعه شد!/ خاطره تلخ دختر دانش‌آموز

سنت جذاب نوروزی که تبدیل به فاجعه شد!/ خاطره تلخ دختر دانش‌آموز
2023-03-25T07:04:35+04:30
کیومرث محمدچناری کارگردان مستند کوتاه «آخرین شعر یرموک» می‌گوید اگر بخواهد فیلم کوتاهی درباره نوروز بسازد، سراغ فاجعه‌ای می‌رود که سنت چهارشنبه‌سوری را تحت‌ا...

«سرگیجه» هیچکاک دوباره ساخته می‌شود/ داونی جونیور در نقش اول

«سرگیجه» هیچکاک دوباره ساخته می‌شود/ داونی جونیور در نقش اول
2023-03-24T14:24:35+04:30
در حالی که پارامونت تصمیم گرفته تا «سرگیجه» هیچکاک را دوباره بسازد، انتظار می‌رود رابرت داونی جونیور برای نقش اصلی جلوی دوربین برود.

اگر مالک بودم حاضر به پخش تلویزیونی «های‌پاور» نمی‌شدم/ ملاحظات فارابی!

اگر مالک بودم حاضر به پخش تلویزیونی «های‌پاور» نمی‌شدم/ ملاحظات فارابی!
2023-03-24T13:44:35+04:30
مهدی عظیمی میرآبادی یکی از تهیه‌کنندگان فیلم سینمایی «های‌پاور» به ارائه توضیحاتی درباره دلایل پخش تلویزیونی این فیلم در ایام نوروز و پیش از اکران عمومی پرداخت.

«جشن رمضان» روی آنتن شبکه پنج

«جشن رمضان» روی آنتن شبکه پنج
2023-03-24T13:17:55+04:30
ویژه‌برنامه «جشن رمضان» با اجرای فریبا باقری و هومن ستوده در ماه مبارک هر شب ساعت ۲۱ به تهیه‌کنندگی محمد حسن عبدی تماشایی می‌شود.

«آکتور» ایرانی در جشنواره معتبر فرانسوی/ رقابت با سریال‌های خارجی

«آکتور» ایرانی در جشنواره معتبر فرانسوی/ رقابت با سریال‌های خارجی
2023-03-24T13:04:35+04:30
سریال «آکتور» به کارگردانی نیما جاویدی در جشنواره «سریزمانیا» در فرانسه حضور پیدا کرد.

«جیران» حسن فتحی به ته خط رسید

«جیران» حسن فتحی به ته خط رسید
2023-03-24T12:51:15+04:30
قسمت آخر سریال عاشقانه «جیران» صبح جمعه ۴ فروردین منتشر شد.

در کنسرت خیریه پارسا خائف چه گذشت؟/ ارسال چند دعوت‌نامه

در کنسرت خیریه پارسا خائف چه گذشت؟/ ارسال چند دعوت‌نامه
2023-03-24T12:37:56+04:30
خواننده برگزیده برنامه استعدادیابی «عصرجدید» در تشریح تازه‌ترین فعالیت‌های موسیقایی خود ضمن ارائه گزارشی از تازه‌ترین کنسرت خیریه‌اش در خوی از احتمال برگزاری...

«چشمانی که دید» از شبکه مستند پخش می‌شود

«چشمانی که دید» از شبکه مستند پخش می‌شود
2023-03-24T12:11:16+04:30
«چشمانی که دید» به تهیه کنندگی و کارگردانی میلاد محمدی پرتره‌ای از پروفسور محمود حسابی پدر علم فیزیک ایران جمعه ۴ اسفند ساعت ۱۵ از شبکه مستند پخش می‌شود.

نقشی دارم که پیش از این بازی نکردم/ روایتی جذاب در «آتش و باد»

نقشی دارم که پیش از این بازی نکردم/ روایتی جذاب در «آتش و باد»
2023-03-24T11:44:35+04:30
بازیگر نقش فتح‌الله خان در مجموعه تلویزیونی «آتش و باد» از حضور در این اثر و ویژگی‌های آن سخن گفت.

کودکان را با قصه‌های کهن آشنا کنید/ حکایت مدرن «طوطی و بازرگان»

کودکان را با قصه‌های کهن آشنا کنید/ حکایت مدرن «طوطی و بازرگان»
2023-03-23T11:49:58+04:30
کودکان و نوجوان می‌توانند ۴ و ۵ فروردین‌ماه به دیدن فیلم-تئاتر «تو مثل طوطی» به کارگردانی آرین ناصری مهر و امیرحسین انصافی بنشینند که براساس قصه‌های کهن مثنو...

زنان در «سرنخ» بازجو می‌شوند

زنان در «سرنخ» بازجو می‌شوند
2023-03-23T11:09:58+04:30
مسابقه «سرنخ» امروز در حالی روی آنتن می‌رود که بازجویان و متهمان آن برای اولین بار خانم هستند.

«روز شغال» سریال می‌شود/ ادی ردمین در نقش اصلی

«روز شغال» سریال می‌شود/ ادی ردمین در نقش اصلی
2023-03-23T10:56:38+04:30
ادی ردمین در سریال «روز شغال» در نقش اصلی بازی می‌کند.

وسترن پدرو آلمودوار جشنواره کن ۲۰۲۳ را افتتاح می‌کند

وسترن پدرو آلمودوار جشنواره کن ۲۰۲۳ را افتتاح می‌کند
2023-03-23T10:03:19+04:30
کارگردان اسپانیایی تایید کرد که وسترن کوتاه وی برای افتتاحیه جشنواره کن امسال انتخاب شده است.

با علیرضا جاویدنیا در رادیو ایران «دور هم باشیم»

با علیرضا جاویدنیا در رادیو ایران «دور هم باشیم»
2023-03-23T09:36:38+04:30
رادیو ایران بعد از افطار با ویژه برنامه «دور هم باشیم» لحظات خوشی را برای شنونده‌ها فراهم می‌کند.

روایت «نوروز» از نگاه عمو نوروز و ننه سرما/ خورشیدی که قربانی جنگ شد

روایت «نوروز» از نگاه عمو نوروز و ننه سرما/ خورشیدی که قربانی جنگ شد
2023-03-23T08:56:38+04:30
زیبا ارژنگ کارگردان جوان سینمای کوتاه می‌گوید اگر بخواهد فیلم کوتاهی درباره نوروز بسازد سراغ داستان جزییاتی همچون عمو نوروز و ننه سرما می‌رود.

۲ ویژه برنامه رمضانی از آنتن رادیو نمایش شنیدنی می‌شوند

۲ ویژه برنامه رمضانی از آنتن رادیو نمایش شنیدنی می‌شوند
2023-03-22T15:50:02+04:30
همزمان با فرا رسیدن ماه مبارک رمضان، ۲ ویژه برنامه «همسفره» و «فصل وصل» روی آنتن شبکه رادیویی نمایش می‌روند.

اینترنت تلوبیون برای مشترکین مخابرات رایگان شد

اینترنت تلوبیون برای مشترکین مخابرات رایگان شد
2023-03-22T14:56:42+04:30
اینترنت مصرفی کاربران شرکت مخابرات ایران در تلویزیون تعاملی تلوبیون، از آغاز سال ۱۴۰۲ تا پایان سیزدهمین روز از فروردین رایگان شد.

ایوب آقاخانی شما را به این نمایش رادیویی دعوت می‌کند/ آیینه اقوام

ایوب آقاخانی شما را به این نمایش رادیویی دعوت می‌کند/ آیینه اقوام
2023-03-22T14:30:03+04:30
گروه هنر خبرگزاری مهر در ایام نوروز ۱۴۰۲ و همچنین ماه مبارک رمضان اقدام به انتشار روزانه مجموعه رادیویی ۳۰ قسمتی «آیینه اقوام» با همراهی ایوب آقاخانی می‌کند.

«قهرمانان معمولی» مهمان نوروزی تلویزیون/ از این آدم‌ها چه می‌دانید؟

«قهرمانان معمولی» مهمان نوروزی تلویزیون/ از این آدم‌ها چه می‌دانید؟
2023-03-22T14:03:22+04:30
مجموعه مستند «قهرمانان معمولی» به تهیه‌کنندگی مجتبی حیدری از شب گذشته اول فروردین پخش خود را از شبکه یک آغاز کرد.

«سینما هویت» در فصل دوم پرونده محور شد/ پخش گزیده‌ها تا آخر هفته

«سینما هویت» در فصل دوم پرونده محور شد/ پخش گزیده‌ها تا آخر هفته
2023-03-22T14:03:22+04:30
مجری برنامه «سینما هویت» از پخش گزیده‌های این برنامه تا آخر هفته خبر داد.

«قهرمانان معمولی» با معرفی کار آفرینان از شبکه یک پخش می‌شود

«قهرمانان معمولی» با معرفی کار آفرینان از شبکه یک پخش می‌شود
2023-03-22T13:36:42+04:30
مجموعه مستند «قهرمانان معمولی» به تهیه‌کنندگی مجتبی حیدری از شب گذشته اول فروردین پخش خود را از شبکه یک آغاز کرد.

«آواز جغد کوچک» در شبکه مستند پخش می‌شود

«آواز جغد کوچک» در شبکه مستند پخش می‌شود
2023-03-22T12:56:42+04:30
مستند «آواز جغد کوچک» به نویسندگی و کارگردانی مهدی نورمحمدی چهارشنبه ۲ فروردین ساعت ۲۰ از شبکه مستند پخش می‌شود.

برپایی نمایشگاه تجسمی «ارحام ایران زمین» در برج آزادی

برپایی نمایشگاه تجسمی «ارحام ایران زمین» در برج آزادی
2023-03-22T12:43:23+04:30
نگارخانه‌های برج آزادی همزمان با روز اول نووز ۱۴۰۲ میزبان نمایشگاه «ارحام ایران زمین» شد.

رادیو ایران با «جشن سلام» به استقبال رمضان می‌رود

رادیو ایران با «جشن سلام» به استقبال رمضان می‌رود
2023-03-22T12:43:22+04:30
«جشن سلام» نام ویژه برنامه استقبال از ماه مبارک رمضان است که در آخرین غروب ماه شعبان از رادیو ایران پخش می‌شود.

فرزاد جمشیدی مجری برنامه سحرگاهی شبکه دو شد

فرزاد جمشیدی مجری برنامه سحرگاهی شبکه دو شد
2023-03-22T12:43:22+04:30
«صبح روز بعد» عنوان ویژه‌برنامه سحرهای ماه مبارک رمضان است که به مدت ۳۰ روز و با اجرای فرزاد جمشیدی روی آنتن شبکه ۲ سیما خواهد رفت.

با «مری پاپینز» رویا ببینید/ ماجرای پرستار بچه‌ای که پرواز می‌کند

با «مری پاپینز» رویا ببینید/ ماجرای پرستار بچه‌ای که پرواز می‌کند
2023-03-22T08:56:42+04:30
فیلم-تئاتر «مری پاپینز» به کارگردانی احمد سلیمانی از جمله آثاری است که علاقه مندان به تئاتر در ایام تعطیلات می توانند از دیدن آن لذت ببرند.

اطلاعی از توافق مالی فارابی و صداوسیما ندارم/ «هوک»‌ آسیب می‌بیند

اطلاعی از توافق مالی فارابی و صداوسیما ندارم/ «هوک»‌ آسیب می‌بیند
2023-03-22T07:23:22+04:30
علی آشتیانی‌پور تهیه‌کننده فیلم «هوک»‌ با اظهار بی‌اطلاعی از فرآیند واگذاری حقوق این فیلم به تلویزیون برای پخش در ایام نوروز، این اتفاق را باعث آسیب به فروش ...

جهانگردی «گیلگمش» در جشنواره‌های بین‌المللی ادامه دارد

جهانگردی «گیلگمش» در جشنواره‌های بین‌المللی ادامه دارد
2023-03-21T11:50:03+03:30
پویانمایی «گیلگمش» ساخته حسین‌مرادی‌زاده از تولیدات جدید کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان حضور در جشنواره‌های خارجی را تجربه می‌کند.

شخصیت‌های «چل پله زیرزمین» معرفی شدند/ قهرمان قصه کیست؟

شخصیت‌های «چل پله زیرزمین» معرفی شدند/ قهرمان قصه کیست؟
2023-03-21T11:50:02+03:30
سریال انیمیشن «چل پله زیرزمین» از امروز روی آنتن شبکه کودک می‌رود.

«پژمان» باردیگر به تلویزیون بازمی‌گردد

«پژمان» باردیگر به تلویزیون بازمی‌گردد
2023-03-21T09:36:43+03:30
همزمان با نوروز ۱۴۰۲ شبکه تماشا کنداکتور روتین خودش را تغییر داد.
X فیلم جدید فیلم جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)