میرنیوز

مرور کارنامه چند کارگردان تئاتر فجر/ هنرمندانی که صحنه را زیستند

مرور کارنامه چند کارگردان تئاتر فجر/ هنرمندانی که صحنه را زیستند 2020-02-06T09:10:10+03:30

به گزارش خبرنگار مهر، سی و هشتمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر با حضور چهره‌های نام آشنای تئاتر در کنار هنرمندان جوان در مقام کارگردان در حال برگزاری است. بسیاری از کارگردانانی که در جشنواره حضور دارند با وجود جوان بودن از کارنامه قابل دفاع و پرو پیمانی برخوردار هستند از همین رو در گزارش کوتاه به معرفی و مرور کارنامه چند تن از کارگردانان شناخته شده و جوانی که در سی و هشتمین جشنواره تئاتر فجر حاضر هستند، می‌پردازیم.

سیدمحمد مساوات، رضا بهرامی، رضا بهاروند، مهران رنجبر، حمید ابراهیمی، کوروش سلیمانی و ابراهیم پشت کوهی از جمله چهره هایی هستند که پیش از این آثارشان با استقبال مخاطبان مواجه شده بود و نام هایی آشنا در حوزه نمایش کشورمان هستند که در این گزارش به مرور کارنامشان می پردازیم.

سید محمد مساوات

سیدمحمد مساوات نویسنده، کارگردان تئاتر و سرپرست «گروه تئاتر رادیکال ۱۴» است. وی پس از فارغ‌التحصیلی از دانشکده هنر و معماری در رشته نقاشی به کارگردانی تئاتر در همان دانشگاه تغییر رشته داد و وارد عرصه نمایش شد. او در سال‌های فعالیت تئاتری خود موفق به دریافت جوایز متعددی در حوزه‌های نویسندگی و کارگردانی تئاتر شده ‌است. مساوات اولین کار حرفه ای خود را با عنوان «آقای بکت سکسکه فراموش نشود» در سالن استاد سمندریان روی صحنه برد.

از جمله اجراهای مساوات می‌توان به نمایش‌های «ارتش میرزا ملکم خان خانبلوکی»، «بازیخانه قیاس‌الدین مع الفارق»، «قصه ظهر جمعه»، «خانه‌.وا.ده»، «بیضایی»، «بی پدر» و «این یک پیپ نیست» اشاره کرد.

مساوات در سی و هشتمین جشنواره بین المللی تئاتر با نمایش «بیگانه در خانه» در بخش مسابقه تئاتر صحنه ای حاضر است. این نمایش در تالار اصلی تئاتر شهر در ایام جشنواره روی صحنه رفته است که در آن رومینا مومنی‌، محمد علی‌محمدی، علی حافظ پور و دینو زمام حدده (نوید محمدزاده) بازی می کنند.

رضا بهاروند

رضا بهاروند کارگردان نسل جوان تئاتر و عضو گروه نمایش «پودس»، فعالیت اش را از تئاتر دانشگاهی آغاز کرد و ۲ سال قبل نمایش «وقت ناهار» را در سالن سمندریان و نمایش «سماعی‌زاده» را در تئاتر باران روی صحنه برد. این اثر نمایشی در بخش بین الملل هجدهمین جشنواره تئاتر دانشگاهی سه تقدیر کارگردانی، طراحی صحنه و بازیگری را دریافت کرد. او در سال ۹۲ برای  نمایش رادیوتئاتر «جن بچه در حجله عریان» از سی و دومین جشنواره بین‌المللی فجر تندیس کارگردانی را دریافت کرد. رضا بهاروند در سی و هشتمین جشنواره تئاتر فجر با نمایش «شاه ماهی» که به طور مشترک توسط او و احمد سلگی نوشته شده است، حضور دارد.

رضا بهرامی

رضا بهرامی کارگردان و هنرمند با سابقه تئاتر و نمایش های عروسکی است. او پیش از این به‌ عنوان دستیار کارگردان، بازیگر و هنرمند عرصه تئاتر کودک و نوجوان شناخته می‌شد و در سال های اخیر به عنوان کارگردان تئاتر توانسته موفق ظاهر شود. بهرامی حضور فعالی در عرصه کارگردانی تئاتر دارد و در سال جاری نمایش «کریم لوژی» را با استقبال بالای علاقه مندان در تئاتر شهر روی صحنه برد. او حالا با این نمایش در بخش مسابقه صحنه ای در سی و هشتمین جشنواره تئاتر فجر حضور دارد. در این نمایش که به تهیه کنندگی نوید محمدزاده اجرا می شود، مجید رحمتی به عنوان تنها بازیگر به هنرمندی می پردازد.

مهران رنجبر

مهران رنجبر فارغ التحصیل رشته ادبیات نمایشی است و علاوه بر بازیگری تجربه نمایشنامه نویسی و کارگردانی تئاتر دارد. مهران رنجبر علاوه بر سینما و تلویزیون یکی از شناخته شده ترین نویسندگان، بازیگران و کارگردانان تئاتر به شمار می رود. او در سن ۱۴ سالگی بازیگری را با تئاتر «جنگ کور» به کارگردانی بهروز غریب‌پور آغاز کرد و در سن ۱۶ سالگی به صورت حرفه‌ای به اجرای تئاتر روی صحنه تئاتر شهر و تالار مولوی پرداخت. با ورود به دانشگاه و فرا گرفتن رشته ادبیات نمایشی تئاتر را به صورت آکادمیک دنبال کرد و با شهلا میربختیار، محمدرضا خاکی، مسعود دلخواه و خسرو احمدی به همکاری پرداخت.

رنجبر در جشن بازیگر خانه تئاتر که در سال ۸۸ به داوری حمید سمندریان، احمد دامود و علی رفیعی برگزار شد به عنوان یکی از ۱۰ بازیگر برتر تئاتر ایران انتخاب شد. وی در آثاری چون «ضیافت طوبی»، «آقا مدیر»، «آخر خط»، «کافه پاریس»، «شوایک»، «یک شاخه گل برای وارتان»، «مهرنامه» و «استیو جابز» حضور داشته است.

مهران رنجبر در سی و هشتمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر با نمایش «مارلون براندو» به عنوان کارگردان و نویسنده حضور دارد.

حمید ابراهیمی

حمید ابراهیمی، بازیگر باسابقه تئاتر، علی رغم حضور پررنگ اش در سینما و تلویزیون هیچگاه ارتباط اش را با تئاتر قطع نکرده است. او بیش از سه دهه تجربه حضور در تئاتر را دارد. ابراهیمی بیش از این که بازیگر سینما و تلویزیون باشد، بازیگر تئاتر است و در دوران نوجوانی با بازی در تئاتر دانش آموزی در سال ۱۳۶۵ موفق به کسب رتبه نخست بازیگری جشنواره دانش آموزی در کل کشور شد.

۴ جلد نمایشنامه با نام‌های «آوای باد»، «سیاریحون»، «پندار زنده گفتار مرده» از او به چاپ رسیده است. ابراهیمی با مجموعه «صاحب دلان» در تلویزیون به شهرت رسید و در مجموعه‌های متعددی از جمله «مثل هیچ‌کس» نقش آفرینی کرده است. او در فروردین ۱۳۹۲ دیپلم افتخار بهترین بازیگر نقش ضدقهرمان مرد را از جشنواره فیلم‌های پلیسی مسکو برای تله فیلم «تعبیر خواب» دریافت کرد.

«فرزند خاک»، «آلزایمر»، «تا صبح»، «نیستان تهران»، «رویاهای رام نشده تهران»، «پندار زنده گفتار مرده تهران»، «تنها راه ممکن»، «ماشین نشین‌ها»، «روزی روزگاری آبادان»، «این کدوم پنجشنبه است»، «دیر راهبان»، «مرغ‌هایی که از تخم مرغ پخته به دست می‌آیند»، «آوای باد خانه خورشید»، «سیاریحون»، «خورشید و شب خانه» از جمله آثار کارنامه بازیگری و کارگردانی ابراهیمی هستند.

ابراهیمی با نمایش «پشت دیوار عمارت» در سی و هشتمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر حضور دارد.

کوروش سلیمانی

کوروش سلیمانی فارغ التحصیل مقطع کارشناسی ارشد از پردیس هنرهای زیبای دانشگاه تهران است. فعالیت بازیگری خود در تئاتر و تلویزیون را از سال ۱۳۷۰ از شهر کرمانشاه و در سینما از سال ۱۳۷۸ با فیلم «متولد ماه مهر» به کارگردانی احمدرضا درویش شروع کرد.

سلیمانی با بازی در فیلم سینمایی «اتوبوس شب» توانست از شهرت بالایی برخوردار شود و توانایی‌های خود را به نمایش بگذارد. او علاوه بر اینکه در سینما توانست با چهره‌های شاخصی تجربه همکاری پیدا کند، در تلویزیون نیز جزو بازیگرانی به شمار می‌رود که کارنامه قابل دفاعی از خود به جای گذاشته است. او کار خود را با تله فیلم «خون صلح» ساخته صحبت اله خدایاری شروع کرد و در سریال هایی همچون «آواز مه»، «تلاطم»، «نرگس»، «فاکتور هشت»، «پیدا و پنهان»، «یک لحظه دیرتر»، «پرانتز باز» و «سی امین روز» به ایفای نقش پرداخته است.

سلیمانی آثار مختلفی را در تئاتر کارگردانی کرده است. تله تئاتر «آدم‌های ماشینی»، و نمایش های «بهار و آدم‌برفی»، «مکبث»، «سردار مهر و ماه»، «هفت پرده»، «روال عادی»، «هملت و دن کیشوت» از جمله نمایش هایی هستند که سلیمانی در یک دهه گذشته در آنها حضور داشته است. او در سی و هشتمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر با نمایش «سکوت سپید» حاضر است. این نمایش روز سه شنبه ۱۵ بهمن در سالن چارسو تئاتر شهر در بخش غیررقابتی صحنه ای روی صحنه رفت.

ابراهیم پشت کوهی

ابراهیم پشت کوهی که در سی و هشتمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر با نمایش «تنها خرچنگ خانگی لای ملافه ها خانه می کند اتللو» حاضر است، از کارگردانان شناخته شده تئاتر است. این کارگردان در سال ۷۶ گروه تئاتر «تی تووک» را با همراهی محمد سایه بانی، داوود اسلامی و حمید ملاحسینی  راه اندازی و مجموعه نمایش های خیابانی را با عنوان «چراغ قرمز» در استان هرمزگان و بندرعباس اجرا کرد.

از جمله ویژگی های بارز آثار او استفاده از موسیقی مناطق، حرکات نمایشی و اشاره به برخی آداب و رسوم سنتی و محلی و رنگ و طراحی های خلاقانه در اجرا است که منجر به محبوبیت آثارش شده است. گروه «تی تووک» با بیش از ۲ دهه فعالیت جوایز و افتخارات متعددی را کسب کرده است. این گروه همچنین «وقتی ما برگردیم دو پای آویزان مانده‌است»، «عالی فاطی»، «چگونه یک کولی کر مرغ دریایی را روی آب خورد»، «تنها سگ اولی می‌داند چرا پارس می‌کند، مکبث» و «تاریخ سرکوب» را به صحنه برده است.

سی و هشتمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر به دبیری نادر برهانی مرند تا ۲۱ بهمن در حال برگزاری است.

منبع : خبرگزاری مهر


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار هنری

انتصاب مدیرکل تولیدات نمایشی معاونت برون مرزی سازمان صدا و سیما

انتصاب مدیرکل تولیدات نمایشی معاونت برون مرزی سازمان صدا و سیما
2022-05-16T20:31:37+04:30
معاون برون مرزی صداوسیما مدیر کل تولیدات نمایشی این معاونت را منصوب کرد.

پژمان جمشیدی با «علفزار» به سینماها می‌آید/ اکران از ۲۸ اردیبهشت

پژمان جمشیدی با «علفزار» به سینماها می‌آید/ اکران از ۲۸ اردیبهشت
2022-05-16T18:38:16+04:30
دو فیلم «علفزار» و «چند می‌گیری گریه کنی ۲» از روز چهارشنبه ۲۸ اردیبهشت ماه به نمایش در می‌آیند.

سازمان سینمایی با درخواست انحلال کدام سینماها موافقت می‌کند؟

سازمان سینمایی با درخواست انحلال کدام سینماها موافقت می‌کند؟
2022-05-16T16:51:37+04:30
قادر آشنا معاون توسعه فناوری و مطالعات سینمایی سازمان سینمایی به تشریح موضع قانونی این سازمان در قبال سینماهای متقاضی انحلال پرداخت.

آکشی کومار فرش قرمز کن را از دست داد/ ابتلا به کرونا برای بار دوم

آکشی کومار فرش قرمز کن را از دست داد/ ابتلا به کرونا برای بار دوم
2022-05-16T15:58:16+04:30
آکشی کومار ستاره سینمای بالیوود با مثبت شدن تست کرونایش از حضور در فرش قرمز جشنواره کن ۲۰۲۲ بازماند.

بهرام دهقانی در «سایه» تجلیل می‌شود/ گلایه از انتقادات دانشجویان

بهرام دهقانی در «سایه» تجلیل می‌شود/ گلایه از انتقادات دانشجویان
2022-05-16T15:44:57+04:30
محمدحسین یاوری دبیر جشنواره فیلم «سایه» بیان کرد که امسال بزرگداشت بهرام دهقانی را داریم که از تدوین‌گران خوب کشورمان هستند.

بدرقه وزیر فرهنگ لبنان از سوی رییس سازمان سینمایی کشور

بدرقه وزیر فرهنگ لبنان از سوی رییس سازمان سینمایی کشور
2022-05-16T15:04:57+04:30
رییس سازمان سینمایی کشور و بهمنی معاون رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی صبح امروز دوشنبه ۲۶ اردیبهشت، در در پاویون فرودگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) وزیر...

لیام نیسن در «سرزمین مقدسان و گناهکاران» دیده شد

لیام نیسن  در «سرزمین مقدسان و گناهکاران» دیده شد
2022-05-16T12:51:36+04:30
نتفلیکس ۲ تصویر از بازی لیام نیسن در فیلم جدیدش را منتشر کرد.

انصراف گروه تئاتر «نقاب» از اجرا به دلیل نبود حمایت

انصراف گروه تئاتر «نقاب» از اجرا به دلیل نبود حمایت
2022-05-16T12:38:17+04:30
سرپرست گروه تئاتر «نقاب» اعلام کرد به دلیل نبود حمایت از سوی اداره‌کل هنرهای نمایشی از اجرای جدیدترین اثر گروه در سالن اصلی مجموعه تئاتر شهر انصراف می‌دهد.

آشا محرابی به تئاتر کودک بازگشت/ تلاش بچه‌ها برای رهایی از فاگین

آشا محرابی به تئاتر کودک بازگشت/ تلاش بچه‌ها برای رهایی از فاگین
2022-05-16T09:31:37+04:30
روز گذشته یکشنبه ۲۵ اردیبهشت ماه نمایش «بچه های تکِ استریت کارلو» به کارگردانی آشا محرابی و با حضور داریوش فرضیایی و تعدادی از هنرمندان تئاتر آغاز به کار کرد.

معاونت برون‌مرزی فعلا شبکه جدید تاسیس نمی‌کند/خیز برای آثار نمایشی

معاونت برون‌مرزی فعلا شبکه جدید تاسیس نمی‌کند/خیز برای آثار نمایشی
2022-05-16T08:38:17+04:30
معاون برون مرزی صداوسیما با اشاره به اقدامات این معاونت بیان کرد که تا اطلاع ثانوی بنایی برای راه‌اندازی و تاسیس شبکه یا کانال جدید ندارند.

ابراز تمایل بازیگران برای حضور در «رکسانا»/ شهبازی به فجر می‌رسد؟

ابراز تمایل بازیگران برای حضور در «رکسانا»/ شهبازی به فجر می‌رسد؟
2022-05-16T08:38:16+04:30
مسعود ردایی تهیه‌کننده سینما بیان کرد که عده‌ای از بازیگران هم خودشان ابراز تمایل کرده‌اند که در فیلم سینمایی «رکسانا» ایفای نقش داشته باشند که این موارد هم ...

«اژدها لازم می شود» امشب در شبکه سه سیما

«اژدها لازم می شود» امشب در شبکه سه سیما
2022-05-15T21:04:56+04:30
فیلم کوتاه تلویزیونی اژدها لازم می شود امشب ساعت ۲۲:۴۵ از شبکه سه سیما پخش می شود.

«روی موج یکشنبه‌ها» جان می‌گیرد/ جهان تجسمی مبنای رویکرد اجرایی

«روی موج یکشنبه‌ها» جان می‌گیرد/ جهان تجسمی مبنای رویکرد اجرایی
2022-05-15T12:58:19+04:30
مازیار سیدی از اجرای نمایش «روی موج یکشنبه‌ها» در نیمه ابتدایی تابستان خبر داد.

فروش ۸۴۷ میلیون تومانی تئاتر شهر در ۲ ماه اول ۱۴۰۱

فروش ۸۴۷ میلیون تومانی تئاتر شهر در ۲ ماه اول ۱۴۰۱
2022-05-15T12:44:59+04:30
آمار فروش و تماشاگران نمایش های به صحنه رفته در تالارهای مختلف مجموعه تئاتر شهر، تماشاخانه سنگلج و تالار هنر به تفکیک اجراها مشخص شد.

برنامه تازه‌ترین کنسرت‌های تهران و شهرهای دیگر اعلام شد

برنامه تازه‌ترین کنسرت‌های تهران و شهرهای دیگر اعلام شد
2022-05-15T12:18:19+04:30
تعدادی از گروه‌ها و هنرمندان فعال حوزه موسیقی طی روزهای آینده مجموعه کنسرت‌هایی را در تالارهای مختلف تهران و دیگر شهرهای کشور برگزار می‌کنند.

مجید زین‌العابدین مدیرعامل بنیاد فرهنگی هنری رودکی شد

مجید زین‌العابدین مدیرعامل بنیاد فرهنگی هنری رودکی شد
2022-05-15T10:44:58+04:30
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس هیات امنای بنیاد فرهنگی هنری رودکی، در حکمی مجید زین‌العابدین را به عنوان مشاور وزیر و مدیر عامل این بنیاد منصوب کرد.

تام کروز: ساخت «تاپ گان ۲» غیرمسئولانه و ستایش جنگ‌افروزی است

تام کروز: ساخت «تاپ گان ۲» غیرمسئولانه و ستایش جنگ‌افروزی است
2022-05-15T10:04:59+04:30
تام کروز ۳۰ سال قبل و بعد از ساخت فیلم «تاپ گان» اعلام کرده بود ساخت ادامه این فیلم ستایش جنگ‌افروزی است اما حالا قسم خورده که ارائه بهترین دنباله ممکن برای ...

همچنان پیگیر وضعیت رضا رویگری هستیم/ حفظ کرامت هنرمندان سیاست ماست

همچنان پیگیر وضعیت رضا رویگری هستیم/ حفظ کرامت هنرمندان سیاست ماست
2022-05-15T09:51:39+04:30
نیکنام حسینی پور مشاور مدیرعامل صندوق اعتباری هنر بیان کرد که حفظ کرامت هنرمندان، مهمترین سیاست تمامی نهادهای دست اندرکار فرهنگ و هنر کشور است.

«وسان» در کانادا رونمایی می‌شود/ یاسر خاسب و اجرایی بین‌المللی

«وسان» در کانادا رونمایی می‌شود/ یاسر خاسب و اجرایی بین‌المللی
2022-05-15T09:51:38+04:30
یاسر خاسب در جدیدترین تجربه خود ویدئو پرفورمنس آرت «وسان» را همزمان با روز شاهنامه فردوسی، برای یک کمپانی هنری در کانادا اجرا می‌کند.

مجموعه انیمیشن «مینا» رونمایی شد/ فرصتی برای آموزش زبان فارسی

مجموعه انیمیشن «مینا» رونمایی شد/ فرصتی برای آموزش زبان فارسی
2022-05-15T07:11:39+04:30
مجموعه انیمیشن «مینا» با حضور معاون برون مرزی سازمان صداوسیما و نیز رئیس بنیاد سعدی، رونمایی شد.

بازیگران در تئاتر شهر گردهم آمدند/ به نام تئاتر به کام موسیقی

بازیگران در تئاتر شهر گردهم آمدند/ به نام تئاتر به کام موسیقی
2022-05-14T22:18:19+04:30
مراسم گرامیداشت روز جهانی تئاتر و «شب بازیگر» با تجلیل از ۴ بازیگر پیشکسوت تئاتر و یادبود هنرمندان درگذشته در سالن اصلی تئاتر شهر برگزار شد.

تودیع و معارفه مدیران شبکه‌های تلویزیون/ تحول چگونه رخ می‌دهد؟

تودیع و معارفه مدیران شبکه‌های تلویزیون/ تحول چگونه رخ می‌دهد؟
2022-05-14T16:04:58+04:30
معاون سیمای رسانه ملی بیان کرد که تحول با جابجایی معاونان و مدیران رخ نمی‌دهد بلکه به همت بدنه عظیم، کارآمد و انقلابی که در سازمان صداوسیما حضور دارد، رقم می...

گلدن گلوب فروخته می‌شود/ پیچیدگی و ابهام در وضعیت نهاد سینمایی

گلدن گلوب فروخته می‌شود/ پیچیدگی و ابهام در وضعیت نهاد سینمایی
2022-05-14T15:38:18+04:30
گلدن گلوب اعلام کرد که قصد دارد این مجموعه را به یک فرد بفروشد تا بتواند از این طریق مشکلات مربوط به نبودن تنوع را کم کند.

پرفورمنس خاستگاهی اجتماعی دارد/ ماجرای یک مشغله فراگیر

پرفورمنس خاستگاهی اجتماعی دارد/ ماجرای یک مشغله فراگیر
2022-05-14T13:11:39+04:30
امیر وارسته طراح و کارگردان پرفورمنس «شغل فراگیر» بیان کرد که این اجرا علاوه بر رویکردی نقادانه، بخشی از تجربه‌ زیست هنرمند به مثابه‌ یک شهروند را با مخاطبان...

پخش مستندی ویژه ناشنوایان/ کارآفرینان به مناطق صعب‌العبور رفتند

پخش مستندی ویژه ناشنوایان/ کارآفرینان به مناطق صعب‌العبور رفتند
2022-05-14T12:04:59+04:30
نسخه ویژه ناشنوایان «از زمین خاکی» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی ایمان گودرزی از یکشنبه ۲۵ اردیبهشت ساعت ۱۸ روی آنتن شبکه مستند می‌رود.

اولین تصاویر «آزادی مشروط» منتشر شد/ سریال کرونایی مسعود ده‌نمکی

اولین تصاویر «آزادی مشروط» منتشر شد/ سریال کرونایی مسعود ده‌نمکی
2022-05-14T11:38:18+04:30
همزمان با اولین روزهای تصویربرداری «آزادی مشروط» اولین تصاویر از این سریال به تازگی منتشر شده است.

ژولیت بینوش جایزه سن‌سباستین را دریافت می‌کند

ژولیت بینوش جایزه سن‌سباستین را دریافت می‌کند
2022-05-14T11:11:39+04:30
جایزه جشنواره سن‌سباستین ۲۰۲۲ به ژولیت بینوش بازیگر فرانسوی اهدا می‌شود.

پخش مستندی ویژه نابینایان/ کارآفرینان به مناطق صعب‌العبور رفتند

پخش مستندی ویژه نابینایان/ کارآفرینان به مناطق صعب‌العبور رفتند
2022-05-14T10:58:18+04:30
نسخه ویژه ناشنوایان «از زمین خاکی» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی ایمان گودرزی از یکشنبه ۲۵ اردیبهشت ساعت ۱۸ روی آنتن شبکه مستند می‌رود.

اولین آلبوم گروه «وَنگِ وا» منتشر شد/ شنیدن «رجزخون» با صدای متفاوت

اولین آلبوم گروه «وَنگِ وا» منتشر شد/ شنیدن «رجزخون» با صدای متفاوت
2022-05-14T09:24:58+04:30
اولین آلبوم گروه موسیقی «وَنگِ وا» با عنوان «رجزخون» در قالبی اثری تلفیقی مبتنی‌بر موسیقی ایرانی و موسیقی نواحی مختلف کشورمان پیش روی مخاطبان قرار گرفت.

«رویای پرشکوه خالی» در مولوی/ بازگشت به کارگردانی بعد از ۴ سال

«رویای پرشکوه خالی» در مولوی/ بازگشت به کارگردانی بعد از ۴ سال
2022-05-14T08:18:32+04:30
حامد ادوای از اجرای نمایش «رویای پرشکوه خالی» در آینده ای نزدیک در تالار مولوی خبر داد.
X فیلم جدید فیلم جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)