میرنیوز

پاسخ‌های همایون شجریان به چند حاشیه/ چرا در دوبی از «ایران» خواندم؟

پاسخ‌های همایون شجریان به چند حاشیه/ چرا در دوبی از «ایران» خواندم؟ 2022-05-12T15:58:32+04:30

به گزارش خبرنگار مهر، تازه‌ترین آلبوم از همکاری مشترک همایون شجریان و فردین خلعتبری با عنوان «گاه فراموشی» در قالب برگزاری یک مراسم رونمایی و نشست خبری پیش روی مخاطبان قرار گرفت.

فردین خلعتبری آهنگساز آلبوم «گاه فراموشی» در این برنامه رسانه‌ای ضمن ارائه توضیحاتی از روند تولید آلبوم «گاه فراموشی» گفت: این چهارمین همکاری من با همایون شجریان است که خیلی آن را دوست دارم و اساساً چه کسی است که با همایون شجریان کار کند و از روند این همکاری رضایت نداشته باشد.

وی درباره استفاده از نوازندگان خارجی در این آلبوم موسیقایی بیان کرد: این اثر یک اثر مبتنی‌بر موسیقی است که به نوازندگان خاصی نیاز داشت و من امیدوارم بعد از شنیدن این اثر پرسش را با شرایط دیگری درباره نحوه استفاده از نوازندگان خارجی مطرح کنید. ما در این آلبوم نیاز به بداهه‌نوازی در موسیقی داشتیم که بسیار خاص بود. در این چارچوب نوازندگی دو نفر از این چهار نفر محور اصلی نوازندگی ما بود که به اعتقاد من اگر کوارتت دیگری آن را اجرا می‌کرد طبیعتاً طعم دیگری داشت.

امیدوارم تنها گروه بهره‌مند از حامی مالی نباشیم

خلعتبری در بخش دیگری از صحبت‌های خود تصریح کرد: تولید موسیقی صنعت ارزانی نیست و نیازمند حضور ساعت‌های متمادی در استودیو است که من واقعاً امیدوارم ما تنها گروه‌های بهره‌مند از حامی مالی نباشیم و موسسات صنعتی بتوانند به کمک گروه‌ها و هنرمندان دیگر در حوزه موسیقی جدی بیایند و بدون اینکه ماهیت آن‌ها را تحت تاثیر قرار دهند حمایت‌های لازم را انجام دهند.

خلعتبری همچنین درباره محتوای آلبوم هم گفت: تلاش کردیم این آلبوم رویکردی به موسیقی مقامی داشته باشد که عمده آن روی موسیقی منطقه «صحنه» است که امیدوارم بتواند مورد توجه مخاطبان قرار گیرد.

این آهنگساز در بخش پایانی صحبت‌های خود از رامین صدیقی به عنوان مشاور پروژه قدردانی کرد و گفت: رامین صدیقی در این پروژه همراهی ویژه‌ای داشت که در تمام مراحل کار همراه من بود که به اعتقاد من حضور درجه یک و ممتازی بود.

همایون شجریان در ابتدای این نشست رسانه‌ای ضمن قدردانی از دست‌اندرکاران این اثر موسیقایی بیان کرد: این کار هم‌آمیزی از موسیقی ایرانی و موسیقی جز است که نقطه مشترک اثر بداهه پردازی است که فردین خلعتبری آن را با شعر و موسیقی‌هایش ساخته و پرداخته است. این نوع نگرش در تاریخ موسیقی ایرانی در آثار بزرگانی چون «عارف» و «شیدا» پیدا می‌شد که شعر و آهنگ را خود می‌سرودند. شاید فردین عزیز هم در هنگام ساخت این اثر موسیقایی با این نگاهی که گفتم دست به ساخت پروژه زده است.

وی ضمن ارائه توضیحاتی درباره روند ضبط این آلبوم افزود: آلبوم روند پیچیده‌ای برای ساخت نداشت و چهار نوازنده و یک خواننده در یک تجربه تازه دست به دست هم دادند تا بتوانند اثر قابل قبولی را پیش روی مخاطبان قرار دهند. درباره اجرای زنده این اثر هم باید بگویم که ما قبل از کرونا برنامه‌ریزی زیادی برای برگزاری کنسرت داشتم بنابراین باید ابتدا به برنامه‌های کنسرت‌های پروژه‌های دیگرم فکر کنم و پس از آن برای این پروژه و اجراهای زنده آن اقدام کنم.

اگر افشین یدالهی بود در این آلبوم هم حضور داشت

این خواننده موسیقی ایرانی درباره تجربه قبلی همکاری‌اش با فردین خلعتبری در آلبوم «امشب با غزل‌های من بخواب» توضیح داد: من به شخصه از همکاری با فردین خلعتبری در این آلبوم بسیار راضی‌ام و باید بگویم این کار نسبت به کار قبلی‌مان بسیار پخته‌تر و جذاب‌تر است که جا دارد از افشین یداللهی هم یادی کنم که اگر در این آلبوم بود حتماً با او همکاری می‌کردیم. ایده این آلبوم ایده بسیار جالبی است که توانسته شعر و موسیقی را با هم پیش ببرد. این تجربه برای خود من هم جالب توجه بود حتی در جایی ترکیب مفهوم موسیقی و شعر برایم ثقیل بود اما به تدریج کار برای من روان شد و می‌دانم که می‌تواند با مخاطبان ارتباط خوبی برقرار کند. کما اینکه بر این باورم این اثر موسیقایی یکی از با کیفیت ترین کارهایم خواهد بود. پیشنهاد من این است که بیشتر روی فضایی که موسیقی با همراهی شعر ایجاد می‌کند تمرکز کنید و من بر این باورم این کار به گونه‌ای است که مورد توجه مخاطبان و منتقدان قرار می‌گیرد.

فعلاً قصد همکاری با صداوسیما را ندارم

شجریان در بخش دیگری از این نشست خبری در پاسخ به پرسش خبرنگاری مبنی بر برگزاری کنسرت در تهران و همکاری با صدا و سیما گفت: برای کنسرت برنامه‌ریزی‌هایی داریم که در تهران اجرای برنامه داشته باشیم و فکر می‌کنم تیرماه امسال کنسرت‌هایم را در تهران آغاز کنم. درباره همکاری با صدا و سیما هم باید بگویم که فعلاً برنامه‌ای برای همکاری با صداوسیما ندارم.

این خواننده همچنین درباره حاشیه‌های کنسرتش در دوبی و صحبت‌های او حین برگزاری کنسرت توضیح داد: آنچه در کنسرت انجام دادم تحت تاثیر هیچ حرکتی نبود و من خود تصمیم گرفتم که در کنسرت دوبی بدون توجه به حواشی از ایران بخوانم. این در حالی است که در آنجا بنده هیچ محدودیتی برای برگزاری و اجرای این قطعه در دوبی نداشتم.

وی در ادامه صحبت‌هایش گفت: من فکر می‌کنم خواننده‌های زیادی داریم که در حوزه موسیقی ایرانی فعالیت‌هایی دارند. اما طبیعتاً زمانه در حال تغییر شکل دائمی است که حتی سلیقه شنیداری مخاطبان را نیز تغییر می‌دهد. در این چارچوب ورود بیماری کرونا هم تغییرات زیادی را در این روند ایجاد کرد. من هم در این دو سالی که کرونا بود تلاش کردم تک آهنگ‌هایی را منتشر کنم که برخی با حمایت موسسات مختلف و برخی هم با هزینه‌های شخصی صورت گرفته است. در هر حال آنچه در این روزگار صورت گرفته همراهی با جریان زندگی امروز و حوصله و زمان بندی روز دنیاست که فکر می‌کنم باید نوع موسیقی‌مان را با حفظ اصالت‌ها به این نگرش هدایت کنیم. من فکر می‌کنم نسبت به ۳۰ سال گذشته دیگر شاهد این نباشیم که یک آلبوم کامل با ساز و آواز داشته باشیم چون همه چیز تغییر کرده است و نمی‌توان این تغییرات را نادیده گرفت.

همایون شجریان در پاسخ به سئوال دیگری مبنی بر ملاحظات او برای برگزاری کنسرت‌های ارزان قیمت و اینکه آیا تصمیماتی برای برگزاری کنسرت به یاد محمدرضا شجریان گفت: ما تلاش می‌کنیم که در این اوضاع گرانی که همه می‌دانیم وضعیتش به چه شکلی است مشکلی به مشکلات مردم اضافه نکنیم. هرچند می‌دانید که برگزاری کنسرت دربرگیرنده هزینه‌های زیادی است که واقعاً اوضاع برگزاری کنسرت‌ها را تحت تاثیر قرار داده است. اما من همیشه سعی کردم که متعادل‌ترین ها برقرار شود. درباره ماجرای کنسرت‌ها به یاد پدر هم باید بگویم تا به امروز هر آنچه در کنسرت‌های اخیرمان برگزار کردیم به یاد پدر و استاد پرویز مشکاتیان بوده که امیدوارم این روند ادامه پیدا کند.

پس از صحبت‌های شجریان درباره کنسرت‌ها حامی مالی پروژه گاه فراموشی وعده داد که اگر همایون شجریان و تیم همراهش موافق باشند ما حاضریم در برگزاری کنسرت‌های رایگان همراه گروه اجرایی باشیم و آنها را حمایت کنیم.

همچنان آماده حمایت از پروژه کنسرت‌های رایگان خیابانی هستم

همایون شجریان در بخش دیگری از این نشست گفت: چند سال پیش من پیشنهاد دادم که حاضر کنسرت‌های خیابانی را به صورت رایگان برگزار کنم و الان هم می‌گویم که آماده حمایت از چنین پروژه‌ای هستم. در این مجال خیلی از دوستان گفتند که بیایید و در چند شب کنسرت رایگان برگزار کنید در حالی مد نظر من این نبود برای من مهم این است آن دسته از مخاطبانی که هیچ دسترسی به کنسرت ندارند بتوانند به راحتی و با تعداد بیشتری به تماشای برنامه‌های ما بیایند. این تنها کاری است که از من بر می‌آید و امیدوارم روزی شرایط آن فراهم شود که بتوانم کنسرتی را با تعداد زیادی تماشاگران برگزار کنم.

رضا موسوی درباره کلید واژه و نقش مدیر هنری در پروژه‌های موسیقی به ویژه پروژه «گاه فراموشی» گفت: در این پروژه من تکلیف خود را به خوبی می‌دانستم چون با فردین خلعتبری دوستی بیست و پنج ساله‌ای داریم که خوب می‌دانیم در پروژه‌های مشترک چه کارهایی را باید انجام داد. اما درباره همایون شجریان و نحوه همکاری با او باید بگویم که هر روز با اتفاقات جالب توجه و شگفت انگیزی مواجه می‌شدیم که علاقه همکاری من با او را دوچندان می‌کرد. این هنرمند نگاه ویژه‌ای به هنرهای تجسمی دارد که در این پروژه هم به ما کمک کرد.

آلبوم «گاه فراموشی» با اشعار فردین خلعتبری در هشت قطعه به نام‌های «در شب بی تو»، «گاه فراموشی»، «مشتاق توام»، «پی در پی»، «خواب خاکی»، «با تو مست»، «نشان»، «محرم به اسرار» طی حدود دو سال تولید شده است.

فردین خلعتبری تهیه‌کننده و آهنگساز و شاعر، همایون شجریان خواننده، بی ون مه یر، کلاوس گزینگ، کارلو نیدرهاوزر و فردریک ژیل گروه نوازندگان، رامین صدیقی مشاور تهیه‌کننده، سحر فروزان مشاور تهیه‌کننده، رضا موسوی مدیر هنری، کاوه عابدین و فرانس شادن صدابرداران عوامل اجرایی این آلبوم موسیقی را تشکیل می‌دهند که ضبط آن در کشورهای ایران و اتریش صورت گرفته است.

همایون شجریان و فردین خلعتبری طی سال‌های گذشته فعالیت‌های مستمری را با یکدیگر داشته‌اند که از آن جمله می‌توان به انتشار آلبوم «امشب کنار غزل‌های من بخواب» روی اشعار مرحوم افشین یداللهی در سال ۱۳۹۸ و خوانش چند تک آهنگ برای سریال‌ها و آثار صوتی اشاره کرد.

منبع : خبرگزاری مهر


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار هنری

جشن‌های آزادسازی خرمشهر لغو شد/ همدردی با داغدیدگان متروپل

جشن‌های آزادسازی خرمشهر لغو شد/ همدردی با داغدیدگان متروپل
2022-05-23T19:43:51+04:30
ستاد مردمی سالگرد گرامیداشت آزادسازی خرمشهر «شهری در آسمان»؛ به احترام داغدیدگان حادثه متروپل آبادان، جشن بزرگ چهل‌امین سالگرد آزادسازی خرمشهر را لغو کرد.

از «نوبت ظفر» تا «خرمشهرها»/ «هنر» مهمترین ابزار تبیین است

از «نوبت ظفر» تا «خرمشهرها»/ «هنر» مهمترین ابزار تبیین است
2022-05-23T17:03:41+04:30
سید احسان باقری، توضیحاتی درباره نمایشگاه عکس «نوبت ظفر» که حاوی عکس‌های دیده نشده عملیات بیت‌المقدس یا همان آزادسازی خرمشهر است، ارائه کرد.

برنامه پنج ساله تحولی انجمن سینمای جوانان ایران ابلاغ شد

برنامه پنج ساله تحولی انجمن سینمای جوانان ایران ابلاغ شد
2022-05-23T15:30:21+04:30
رئیس سازمان سینمایی خط مشی، سیاست‌گذاری و خطوط کلی فعالیت‌های انجمن سینمای جوانان ایران را در دوره جدید اعلام کرد.

رویکرد «امیدیه» در سال جدید/ تأکید برنامه بر کارآفرینی است

رویکرد «امیدیه» در سال جدید/ تأکید برنامه بر کارآفرینی است
2022-05-23T15:17:01+04:30
مدیرگروه دانش و اقتصاد شبکه یک سیما از تغییرات در رویکردهای برنامه «امیدیه» در فضای اقتصادی و همچنین آیتم ویژه آن در حوزه معرفی کتاب سخن گفت.

روایت سینمایی از ترور مقابل چشم همسر/ «هناس» خرداد اکران می‌شود

روایت سینمایی از ترور مقابل چشم همسر/ «هناس» خرداد اکران می‌شود
2022-05-23T14:50:21+04:30
فیلم سینمایی «هناس» با پرداختی به زندگی شهید داریوش رضایی نژاد از اواسط خرداد راهی اکران در سینماهای سراسر کشور می‌شود.

رویکرد «امیدیه» در سال جدید/ با دوره تحولی رسانه ملی تغییر کردیم

رویکرد «امیدیه» در سال جدید/ با دوره تحولی رسانه ملی تغییر کردیم
2022-05-23T14:23:41+04:30
مدیرگروه دانش و اقتصاد شبکه یک سیما از تغییرات در رویکردهای برنامه «امیدیه» در فضای اقتصادی و همچنین آیتم ویژه آن در حوزه معرفی کتاب سخن گفت.

عکس‌های دیده نشده از عملیات بیت‌المقدس روی دیوار رفت

عکس‌های دیده نشده از عملیات بیت‌المقدس روی دیوار رفت
2022-05-23T14:10:21+04:30
نمایشگاه عکس «نوبت ظفر» به مناسبت چهلمین سالگرد آزادسازی خرمشهر صبح دوشنبه دوم خردادماه در گالری خانه عکاسان ایران افتتاح شد.

تشکیل شورای نظارتی در تئاتر شهر/ حل مشکلات توسط غیردولتی‌ها

تشکیل شورای نظارتی در تئاتر شهر/ حل مشکلات توسط غیردولتی‌ها
2022-05-23T12:10:21+04:30
آیین تکریم و معارفه مدیریت تئاتر شهر عصر روز یکشنبه اول خرداد با حضور مدیر کل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، کارکنان تئاتر شهر، مدیران و تعدادی از...

«طهران، باران بهاری» نام یک کنسرت شد/ اجرا در تالار وحدت

«طهران، باران بهاری» نام یک کنسرت شد/ اجرا در تالار وحدت
2022-05-23T10:10:22+04:30
سینا ذکایی از نوازندگان شناخته شده سازهای بادی روز نهم خرداد سال جاری همراه با تعدادی دیگر از هنرمندان نوازنده کنسرت «طهران، باران بهاری» را برگزار می‌کند.

استعفای نمایندگان صنوف از شورای راهبردی اکران/ دلیل اختلاف چیست؟

استعفای نمایندگان صنوف از شورای راهبردی اکران/ دلیل اختلاف چیست؟
2022-05-23T10:10:21+04:30
نمایندگان صنوف سینمایی به دلیل برخی اختلافات با مسئولان سازمان سینمایی از ادامه همراهی با شورای راهبردی اکران استعفا دادند.

عادت به مناسبات سرکوب در «میز»/ وقتی گفتمان اهمیت چندانی ندارد

عادت به مناسبات سرکوب در «میز»/ وقتی گفتمان اهمیت چندانی ندارد
2022-05-23T09:30:21+04:30
کارگردان نمایش «میز» با اشاره به ویژگی‌های این اثر نمایشی عنوان کرد در این اجرا ترجیح داده دیالوگ را تا حد امکان حذف و اثر را به نمایشی صامت نزدیک کند.

سریال «موسی(ع)» حاتمی‌کیا یک «ابرپروژه» است/ خبری از توقف نیست

سریال «موسی(ع)» حاتمی‌کیا یک «ابرپروژه» است/ خبری از توقف نیست
2022-05-23T09:30:21+04:30
روابط عمومی سیمافیلم با اشاره به وضعیت تولید سریال «موسی» خبر داد که تاکنون ۳۰ قسمت از این مجموعه به طور کامل بازنویسی شده و همچنان بازنویسی ادامه دارد.

کارت سینما به مخاطبان ارایه می‌شود/ اعلام برنامه تعطیلی سینماها

کارت سینما به مخاطبان ارایه می‌شود/ اعلام برنامه تعطیلی سینماها
2022-05-22T20:43:42+04:30
در جلسه شورای راهبردی اکران برنامه تعطیلی سینماها در روز جمعه ششم خرداد اعلام شد.

افتتاح ۲ نمایشگاه جدید حوزه هنری/ عکس‌های دیده نشده خرمشهر

افتتاح ۲ نمایشگاه جدید حوزه هنری/ عکس‌های دیده نشده خرمشهر
2022-05-22T17:10:22+04:30
نمایشگاه نقاشی «شهر آسمانی» و نمایشگاه عکس «نوبت ظفر» شامل عکسهایی دیده نشده از عملیات بین المقدس (آزادسازی خرمشهر) در حوزه هنری افتتاح می شوند.

اعلام ویژه‌ برنامه‌های حوزه هنری به مناسبت سالگرد آزادسازی خرمشهر

اعلام ویژه‌ برنامه‌های حوزه هنری به مناسبت سالگرد آزادسازی خرمشهر
2022-05-22T13:23:42+04:30
مدیر مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری ویژه‌ برنامه‌های این مرکز برای چهلمین سالگرد آزادسازی خرمشهر را اعلام کرد.

رویا تیموریان وارد هیأت مدیره خانه تئاتر شد/ معرفی نفرات جدید

رویا تیموریان وارد هیأت مدیره خانه تئاتر شد/ معرفی نفرات جدید
2022-05-22T10:57:03+04:30
اعضای جدید هیأت مدیره مرکزی خانه تئاتر انتخاب و معرفی شدند.

سابقه سیاه صهیونیست‌ها در قتل خبرنگاران/ شیرین اولین قربانی نبود

سابقه سیاه صهیونیست‌ها در قتل خبرنگاران/ شیرین اولین قربانی نبود
2022-05-22T10:57:02+04:30
سابقه سیاه رژیم صهیونیستی در هدف قرار دادن خبرنگاران در برنامه این هفته «فلسطین؛ محرمانه‌زدایی» شبکه پرس مورد نقد و بررسی قرار می‌گیرد.

زندگی دراماتیک زنان خرمشهر و جنگ در سیما/ افسانه بایگان روایت کرد

زندگی دراماتیک زنان خرمشهر و جنگ در سیما/ افسانه بایگان روایت کرد
2022-05-22T10:43:41+04:30
برنامه «سطر آخر» به تهیه کندگی محمدامین نوروزی به گفتگو و خوانش روایت‌هایی از کتاب‌های پرفروش دفاع مقدسی درباره همسران شهدا می‌پردازد.

مدیر مجموعه تئاتر شهر تغییر کرد/ طاهری جایگزین گله‌دارزاده شد

مدیر مجموعه تئاتر شهر تغییر کرد/ طاهری جایگزین گله‌دارزاده شد
2022-05-22T10:03:42+04:30
مدیرکل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با صدور حکمی محمدجواد طاهری را به عنوان مدیر مجموعه تئاترشهر منصوب کرد.

کمدی می‌سازم برای حرف‌های تلخم/ «ستاره سینما» در آستانه پیش تولید

کمدی می‌سازم برای حرف‌های تلخم/ «ستاره سینما» در آستانه پیش تولید
2022-05-22T08:43:42+04:30
عادل تبریزی کارگردان سینما عنوان کرد که «ستاره سینما» در آستانه پیش تولید است.

اضافه شدن موضوع «دختر فلسطین» به جشنواره کاریکاتور قدس

اضافه شدن موضوع «دختر فلسطین» به جشنواره کاریکاتور قدس
2022-05-21T20:43:50+04:30
دبیرخانه دائمی جشنواره بین‌المللی کاریکاتور روز جهانی قدس تصمیم گرفت برای گرامیداشت «شیرین ابوعاقله» و محکوم کردن رژیم نژادپرست اسرائیل، یک موضوع دیگر به موض...

«ایسفا» برندگان خود را شناخت/ جوایز اصلی به نام «ارفاق» ثبت شد

«ایسفا» برندگان خود را شناخت/ جوایز اصلی به نام «ارفاق» ثبت شد
2022-05-21T20:03:51+04:30
برندگان دوازدهمین دوره جوایز آکادمی ایسفا معرفی شدند.

رونمایی از «حال نامعلوم» یک خواننده/ راغب صاحب آلبوم شد

رونمایی از «حال نامعلوم» یک خواننده/ راغب صاحب آلبوم شد
2022-05-21T12:57:11+04:30
نخستین آلبوم مصطفی راغب از خوانندگان شناخته شده موسیقی پاپ کشورمان روز شنبه سی و یکم خرداد ماه با برگزاری یک نشست خبری در تالار وحدت تهران رونمایی شد.

جزییات ویژه‌برنامه آزادسازی خرمشهر تشریح شد/ رونمایی ۶ اثر جدید

جزییات ویژه‌برنامه آزادسازی خرمشهر تشریح شد/ رونمایی ۶ اثر جدید
2022-05-21T12:17:11+04:30
مجدالدین معلمی جزییات برنامه «شهر آسمانی» و برنامه‌های جنبی سالگرد آزادسازی خرمشهر را تبین و تشریح کرد.

مدیران جوان انگیزه بیشتری دارند/ به «ماه عسل» هم انتقاد می‌کردند

مدیران جوان انگیزه بیشتری دارند/ به «ماه عسل» هم انتقاد می‌کردند
2022-05-21T11:10:30+04:30
تهیه‌کننده «در پناه عشق» با اشاره به برنامه‌ریزی اولیه برای تولید و پخش این برنامه برای بعد از ماه مبارک رمضان اظهار امیدواری کرد که تولید و پخش آن ادامه‌دار...

زنده کردن حماسه ایثار در «فتح خرمشهر»/ ایثارگری‌ آزادگان مقاومت

زنده کردن حماسه ایثار در «فتح خرمشهر»/ ایثارگری‌ آزادگان مقاومت
2022-05-21T10:17:11+04:30
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و معاون امور هنری به بیست و چهارمین جشنواره ملی تئاتر فتح خرمشهر پیام دادند.

اهدای نشان درجه یک هنری به یک هنرمند پیشکسوت موسیقی نواحی

اهدای نشان درجه یک هنری به یک هنرمند پیشکسوت موسیقی نواحی
2022-05-21T09:23:51+04:30
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درحاشیه سفر به یکی از روستاهای منطقه سردشت از اهدای نشان درجه یک هنری به یکی از هنرمندامن پیشکسوت موسیقی نواحی این منطقه از کشورمان...

«بهشتِ حکیم‌الله» کجاست؟/ روایتی از نفوذ لشکر فاطمیون به دل داعش

«بهشتِ حکیم‌الله» کجاست؟/ روایتی از نفوذ لشکر فاطمیون به دل داعش
2022-05-21T08:43:50+04:30
نمایش «بهشت حکیم الله» که از آثار برگزیده جشنواره تئاتر مقاومت است از اول خرداد در تالار سایه میزبان علاقه مندان به تئاتر خواهد بود.

بازرسی نامحسوس از سالن‌های سینمایی علیه قاچاق/ صداوسیما از سینما حمایت کند

بازرسی نامحسوس از سالن‌های سینمایی علیه قاچاق/ صداوسیما از سینما حمایت کند
2022-05-21T06:03:50+04:30
روح الله سهرابی مدیرکل دفتر نظارت بر عرضه و نمایش فیلم بیان کرد درباره قاچاق فیلم ها دوستان گزارش‌هایی را به ما می‌دهند و این بازرسی‌ها به شکل نامحسوس در بر...

چطور طرح را به تهیه‌کننده ارائه کنیم/ تاکید بر ساخت هویت دیجیتال

چطور طرح را به تهیه‌کننده ارائه کنیم/ تاکید بر ساخت هویت دیجیتال
2022-05-20T19:17:10+04:30
پویان صدقی در نشست «چگونه ایده و فیلمنامه خود را به تهیه‌کننده ارائه دهیم؟» درباره تعامل فیلمساز و تهیه‌کننده سخن گفت.
X فیلم جدید فیلم جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)