میرنیوز

جزئیاتی از یک سریال با هشت کارگردان/ برای فرزندآوری نسخه نپیچیدیم

جزئیاتی از یک سریال با هشت کارگردان/ برای فرزندآوری نسخه نپیچیدیم 2022-04-26T06:47:21+04:30

محمدجواد موحد مدیرعامل باشگاه فیلم سوره که به تازگی سریال اپیزودیک «تازه وارد» را به کارگردانی هشت کارگردان جوان تهیه کرده است، درباره کار با فیلمسازان مستعد به خبرنگار مهر، بیان کرد: حمایت، توانمندسازی و رشد فیلمساز از ابتدای تأسیس این مرکز یعنی سال ۹۳ تاکنون جزو اهداف باشگاه فیلم سوره بوده است. در حقیقت اساس تأسیس این باشگاه صرفاً یک دفتر تولید فیلم نبوده بلکه مساله ما تربیت فیلمساز در حوزه سینما بوده و شعار ما این است که «ساختن آدم‌ها، مهم‌تر از ساختن فیلم‌هاست».

کار با جوانان از «کتونی زرنگی» کلید خورد

وی ادامه داد: اما اینکه به این نتیجه رسیدیم که با بچه‌های جوانی که چند کار کوتاه ساخته‌اند، سریال تولید کنیم، از زمان ساخت «کتونی زرنگی» به کارگردانی علی ملاقلی‌پور آغاز شد. ما در این سریال با دوستانی که در حوزه فیلمنامه‌نویسی در باشگاه فیلم سوره کار می‌کردند و پیش می‌رفتند، شروع به کار کردیم و اولین خروجی آن یعنی سریال «کتونی زرنگی» برای ما قابل اتکا بود.

جزئیاتی از یک سریال با هشت کارگردان/ برای فرزندآوری نسخه نپیچیدیم

مدیرعامل باشگاه فیلم سوره با بیان اینکه در سال ۹۹ که این سِمَت را دریافت کرده، پیشنهادی مطرح شده است که در این مرکز مسیر توانمندسازی به تولیدات حرفه‌ای نزدیک شود، گفت: مسیر توانمندسازی تا قبل از ارائه این پیشنهاد، محدود به تولیدات فیلم کوتاه و تیزر بود و مسیر حرفه‌ای در تولید فیلم سینمایی و سریال دنبال می‌شد، اما ما از ابتدای سال ۹۹ به این فکر افتادیم که جوانان مستعد، مسیر توانمندسازی را باید با ساخت یک اثر حرفه‌ای طی کنند. درباره این موضوع با چند نفر از جمله دوستان صداوسیما صحبت کردیم و در نهایت به این نتیجه رسیدیم که یک اثر اپیزودیک بسازیم.

موحد افزود: در حقیقت به این مساله فکر کردیم فیلمسازانی که پیش از این کارهای ۵، ۱۰ تا ۱۵ دقیقه‌ای تولید کرده بودند، بهتر است در گام‌های بعدی اثر ۴۰ تا ۴۵ دقیقه‌ای خلق کنند. ممکن است این سوال برای شما به وجود بیاید که چرا تولید یک سریال ۱۰ قسمتی به دوستان سپرده نشد؟ بدین دلیل که یک سریال ۱۰ قسمتی نزدیک به چهارصد دقیقه است و این مساله میزان ریسک را بالا می‌بُرد.

ایده «تازه وارد» با موضوع فرزندآوری

وی با بیان اینکه «تازه وارد» اثری نیست که نگارش فیلمنامه آن در باشگاه فیلم سوره اتفاق افتاده باشد، عنوان کرد: ایده این سریال با مشورتی که با دوستان شبکه سه و در رأس آن‌ها مهدی آذرپندار مدیر پیشین فیلم و سریال شبکه سه انجام دادیم، پخته شد اما سریال «تازه وارد» با موضوع فرزندآوری و با محوریت خانواده زیر نظر دوستان دیگری از جمله امیر ابیلی و محسن دریالعل و توسط گروه فیلمنامه‌نویسی ترمه به سرپرستی خانم خدیوی نوشته شده است.

تهیه‌کننده «تازه وارد» با بیان اینکه تهیه این اثر ابتدا برعهده شخص دیگری بوده اما شبکه سه و خانه تولیدات جوان پیشنهاد دادند این سریال اپیزودیک در باشگاه فیلم سوره و با توجه به ظرفیتی که این مرکز دارد، تولید شود، تصریح کرد: این پیشنهاد برای ما هم به دو دلیل جذاب بود اول آنکه بخشی از ایده «تازه وارد» برای ما بود. دلیل دوم هم آن بود که ما چهار تا پنج فیلمساز آماده برای تولید یک اثر حرفه‌ای‌تر داشتیم که به دنبال تعریف یک پروژه برای فعالیت آن‌ها بودیم و خوشبختانه این اتفاق افتاد.

جزئیاتی از یک سریال با هشت کارگردان/ برای فرزندآوری نسخه نپیچیدیم

موحد با بیان اینکه پیش‌تولید «تازه وارد» از مرداد سال ۱۴۰۰ آغاز شد، مطرح کرد: پیش از آغاز پیش‌تولید، برخی از متن‌ها توسط کارگردانان و مدیر متن باشگاه فیلم سوره مورد بازنویسی جدی قرار گرفت و دیگر متن‌ها نیز مورد ویرایش قرار گرفت.

به گفته وی، اگرچه تعداد قسمت‌های سریال زیاد نیست و به نظر کار سنگینی پیش روی عوامل نبوده اما به واسطه آنکه هر قسمت یک قصه مجزا داشت، روایت مجزا می‌طلبید و کارگردان آن هم متفاوت بود، به اندازه یک سریال پنجاه قسمتی از عوامل انرژی گرفته است.

هر قسمت ۱۰ لوکیشن داشت

تهیه‌کننده «تازه وارد» با بیان اینکه تولید این سریال با احتساب پیش‌تولید ۶ ماه زمان برده است، گفت: تعداد قسمت‌های این سریال اپیزودیک، ۱۱ قسمت است اما این پروژه نزدیک به ۱۴۰ لوکیشن متفاوت داشت. برای آنکه به سختی کار اشاره کنم باید مقایسه‌ای انجام بدهم. سریال الف ویژه «کیمیا» ۱۱۰ قسمت بود و ۴۵۰ لوکیشن داشت که به طور متوسط هر قسمت در چهار لوکیشن فیلمبرداری شده بود اما هر قسمت از «تازه وارد» به طور متوسط در ۱۰ لوکیشن فیلمبرداری شده است. یکی دیگر از سختی‌های کار این بود که «تازه وارد» به غیر از بازیگران فرعی نزدیک به چهل و پنج بازیگر اصلی داشت و از این منظر نیز ما با پروژه دشواری در اجرا مواجه بودیم.

وی با اشاره به اینکه انتخاب بازیگر برای این پروژه کار سختی بوده است، توضیح داد: بازیگرانی که در این پروژه حضور پیدا کردند، به نوعی به ما لطف کردند به ویژه کسانی که شناخته شده‌تر هستند چراکه به لحاظ دستمزد عدد قابل توجهی برای کار در نظر گرفته نشده بود و از طرفی دیگر قرار بود تنها یک شب روی آنتن باشند. همچنین باید بگویم هم از نقش‌آفرینانی که جلوی دوربین و هم از دوستانی که پشت دوربین قرار گرفتند، راضی هستیم.

موحد در پاسخ به این پرسش که انتخاب مساله فرزندآوری بر اساس دغدغه مسئولان نسبت به افزایش سن افراد جامعه و کاهش نرخ باروری بوده است یا نه، توضیح داد: فارغ از اینکه مساله فرزندآوری را چه کسی مطرح کرده است، یکی از معضلات اجتماعی امروز جامعه ما که بسیار هم جدی است و همه به این مساله واقف هستند، کاهش نرخ باروری و پیری جمعیت است که در آینده مشکلات فراوانی را به بار می‌آورد و پویایی کشور را دچار مشکل می‌کند.

جزئیاتی از یک سریال با هشت کارگردان/ برای فرزندآوری نسخه نپیچیدیم

وی ادامه داد: موضوعات زیادی برای ساخت سریال اپیزودیک مطرح شد اما جمع‌بندی دوستان بر این بود که «تازه وارد» را با موضوع فرزندآوری که طبیعتاً چندسالی است کشور درگیر این مساله است، تولید کنیم.

تهیه‌کننده «تازه وارد» با تاکید بر این مطلب که در هر کدام از اپیزودهای این سریال سعی شده است به معضلات خانواده‌هایی که به فکر بچه‌دار شدن هستند پرداخته شود، اظهار کرد: این سریال مسیری را که یک خانواده برای بچه‌دار شدن طی می‌کند، به نمایش گذاشته است اما راهکاری برای حل مشکلات ارائه نداده و نسخه نپیچیده است. نوشتن یک داستان یا طرح یک قصه درباره فرزندآوری کار آسانی نیست و شاید ورود به یکی از خصوصی‌ترین و سخت‌ترین تصمیم یک خانواده باشد اما ما سعی کردیم حداقل درباره این موضوع و مشکلات آن صحبت کنیم تا به اصطلاح فتح بابی برای طرح این موضوع و پرداخت جدی‌تر کارشناسان به این مساله باشد.

سریال مسیری را که یک خانواده برای بچه‌دار شدن طی می‌کنند، به نمایش گذاشته است اما راهکاری برای حل مشکلات ارائه نداده و نسخه نپیچیده است وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود در پاسخ به این پرسش که آیا «تازه وارد» قرار است بازیگر جدیدی به تلویزیون معرفی کند، بیان کرد: اینکه یک بازیگر جدید سی شب نقش اول یک سریال را بازی کند با اینکه یک بازیگر یک شب به مدت چهل دقیقه روی آنتن باشد، متفاوت است اما ما تنها جلوی دوربین بلکه هنگام انتخاب عوامل پشت دوربین نیز سعی کردیم از حضور افراد جوان اما مستعد بهره ببریم تا آن‌ها نیز کار در تلویزیون را تجربه کنند و شناخته شوند.

وی درباره حضور هشت فیلمساز جوان به عنوان کارگردان در این پروژه اظهار کرد: در ابتدا قرار بود سه کارگردان درگیر این پروژه شوند اما پیشنهادی که ما به خانه تولیدات جوان دادیم، این بود که به هر کدام از این پروژه‌ها به مثابه یک تله‌فیلم نگاه کنند تا فرصت در اختیار تعداد بیشتری از فیلمسازان قرار بگیرد. در ابتدا اسامی ۶ کارگردان رسانه‌ای شد اما مجدداً ۲ کارگردان دیگر که یکی از آن‌ها پیشنهاد خانه تولیدات جوان و دیگری پیشنهاد ما بود، به کار اضافه شوند. همچنین از ابتدا قرار بود «تازه وارد» در ده قسمت تولید شود اما در نهایت یک قسمت اضافه و در یازده قسمت ساخته شد.

تهیه‌کننده سریال «تازه وارد» در ادامه با اشاره‌ای مختصر به فعالیت هر یک از هشت کارگردان این اثر اپیزودیک اظهار کرد: حسن حبیب‌زاده نام یکی از کارگردانانی است که در دانشکده صداوسیما درس خوانده و مدت‌هاست در حوزه مستند و برنامه‌سازی مشغول به کار است. سال ۹۹ برای اولین بار با ایشان جلسه گذاشتیم که منجر به تولید فیلم کوتاه «اتاق عقد» شد که در جشنواره‌های مختلف از جمله فیلم کوتاه تهران، ایسفا، عمار و… مورد توجه قرار گرفت و ما در ادامه همکاری ۲ اپیزود از «تازه وارد» را به ایشان سپردیم.

موحد افزود: احمد حیدریان که فوق لیسانس کارگردانی از دانشگاه هنر را دارد، سال ۹۶ وارد باشگاه شد و سال‌های ۹۹ و ۱۴۰۰ چند کار کوتاه تولید کرد که در نهایت بعد از ساخت چند فیلم کوتاه، ساخت یکی از اپیزودها را به ایشان واگذار کردیم. رضا محبی یکی دیگر از کارگردانان «تازه وارد» که ساخت ۲ اپیزود را برعهده داشته، نزدیک به ده سال است که می‌نویسند و از سال ۹۷ فیلمسازی را آغاز کرده که نتیجه آن تولید چند اثر کوتاه است.

وی درباره دیگر کارگردانان این سریال اپیزودیک نیز گفت: میلاد محمدی که از سال ۹۶ فیلمسازی را آغاز و تاکنون پنج یا ۶ کار کوتاه تولید کرده است، ساخت ۲ اپیزود «تازه وارد» را برعهده داشته است. رضا کشاورز که متولد دهه هفتاد است، یکی از جوان‌ترین کارگردان‌های این پروژه است که از سال ۹۷ همکاری خود را با باشگاه فیلم سوره آغاز کرد و تولید ۱۰ اثر کوتاه او را به سمت ساخت یکی از اپیزودها سوق داد.

تهیه‌کننده «تازه وارد» ادامه داد: محسن امانی که یک اپیزود «تازه وارد» را ساخته است، سال ۹۷ کار خود را با فیلم کوتاه «تقاص» شروع کرد و بعد از آن فیلم کوتاه «نیمکت» را در سال ۹۹ ساخت. تنها فردی که قبلاً با او همکاری نداشتیم، به پیشنهاد خانه تولیدات جوان به این سریال اضافه شد و یک اپیزود را ساخت، محمدجواد صالحی بود که پیش از این ۲ کار کوتاه با خانه تولیدات جوان انجام داده است.

به گفته موحد، هفت نفر از هشت نفری که اپیزودهای سریال «تازه وارد» را کار کرده‌اند، یا فعالیت خود را با فیلم کوتاه شروع کردند، یا با باشگاه فیلم سوره همکاری داشتند و یا مسیر مهمی از فیلمسازی خود را در این باشگاه طی کرده‌اند.

شرایط کار با کارگردانان در باشگاه فیلم سوره

وی در ادامه در جواب به این سوال که آیا باشگاه فیلم سوره تنها با کسانی کار می‌کند که فعالیت خود را در این باشگاه آغاز و یا مسیر مهمی از کار خود را در آنجا طی کرده‌اند، یادآور شد: اساساً ما مستقیم وارد تولید فیلم بلند با فیلمسازی نمی‌شویم مگر آنکه قبلاً با او یک یا دو کار انجام داده باشیم البته این بدین معنی نیست که حتماً کار خود را با باشگاه شروع کرده باشند به عنوان مثال رضا محبی کار خود را در جای دیگری آغاز کرده بود اما مسیر مهمی را در باشگاه طی کرد.

تهیه‌کننده «تازه وارد» ادامه داد: همچنین ما در باشگاه فیلم سوره یک کارگاه تجربه با عنوان «کات» داریم و فیلمسازی که خود شرایط فیلمسازی‌اش را مهیا کرده باشد، می‌تواند وارد این واحد شود و خودش را معرفی کند. ما پس از چند جلسه گفتگو اگر به این نتیجه برسیم که حرف و جهان‌بینی‌مان با این فیلمساز یکی‌ست با او همکاری می‌کنیم البته این مساله زمان می‌برد یعنی شاید نیاز باشد چند اثر کوتاه با شخص فیلمساز تولید کنیم تا به این نتیجه برسیم که چه قدر همدل و هم‌فکر هستیم اما طبیعتی‌ست که فقط با دوستان خودمان کار نمی‌کنیم.

موحد در پایان خاطرنشان کرد: لازم می‌دانم از علی فروغی مدیر شبکه سه که با همه سختی‌هایی که در اداره یک شبکه وجود دارد، به فیلمسازان جوان اعتماد کرد و بدون ممیزی‌های سخت اجازه داد کارمان را انجام بدهیم و طبیعتاً دوستان سازمان سینمایی حوزه هنری که باشگاه فیلم سوره روی حمایت آن‌ها شکل گرفته است، تشکر کنم. در این مسیر سخت و نفس گیر، حمایت و پشتیبانی خانه تولیدات جوان در هر گام پروژه همراه ما بود که باید از آنها یاد و تشکر کنیم. پیش‌بینی من این است که به زودی اسامی فیلمسازان جوانی که ایپزودهای مختلف این سریال را سر زبان‌ها خواهد افتاد.

«تازه وارد» به تهیه‌کنندگی محمدجواد موحد، دومین سریالِ خانه تولیدات جوان و باشگاه فیلم سوره است که این روزها در مراحل پایانی تصویربرداری قرار دارد.

منبع : خبرگزاری مهر


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار هنری

ایتن هاک و پدرو پاسکال مقابل دوربین آلمادوار/ یک وسترن نیم‌ساعته

ایتن هاک و پدرو پاسکال مقابل دوربین آلمادوار/ یک وسترن نیم‌ساعته
2022-06-29T06:36:49+04:30
فیلم وسترن پدرو آلمادوار با حضور ایتن هاک و پدرو پاسکال ساخته می‌شود.

سیاوش طهمورث بار دیگر «معرکه در معرکه» می‌گیرد/ «پهلوان» می‌مانم

سیاوش طهمورث بار دیگر «معرکه در معرکه» می‌گیرد/ «پهلوان» می‌مانم
2022-06-29T06:10:08+04:30
سیاوش طهمورث قصد دارد نمایش تحسین‌شده «معرکه در معرکه» را دو دهه پس از نخستین اجرا، بار دیگر از نیمه دوم مرداد سال جاری روی صحنه ببرد.

شیوه‌های قدیمی اکران دیگر جواب نمی‌دهد/ لزوم نگاه واقع‌بینانه

شیوه‌های قدیمی اکران دیگر جواب نمی‌دهد/ لزوم نگاه واقع‌بینانه
2022-06-28T21:03:29+04:30
همایون اسعدیان دبیر شورای صنفی نمایش در جلسه شورای راهبردی اکران بیان کرد که همه اعضای شورای صنفی معتقدیم در این وضعیت نمی‌توان به شیوه‌های قدیم و مثلا بر اس...

عکس دیده نشده «شهید بهشتی» در حوزه هنری رونمایی شد

عکس دیده نشده «شهید بهشتی» در حوزه هنری رونمایی شد
2022-06-28T18:23:28+04:30
مراسم رونمایی عکس دیده نشده‌ای از شهید مظلوم دکتر بهشتی در سالروز فاجعه هفتم تیر توسط خانه عکاسان ایران در حوزه هنری انقلاب اسلامی برگزار شد.

ادریس آلبا و پیشنهاد یک میلیارد پوندی/ تحول در تلویزیون بریتانیا

ادریس آلبا و پیشنهاد یک میلیارد پوندی/ تحول در تلویزیون بریتانیا
2022-06-28T14:50:08+04:30
ادریس آلبا بازیگر مشهور بریتانیایی در حال مذاکره برای یک مسئولیت ۱.۲ میلیارد دلاری است.

خدا به داد سینما و مخاطبانش برسد/ مهمترین مشکل‌مان قیمت بلیت است

خدا به داد سینما و مخاطبانش برسد/ مهمترین مشکل‌مان قیمت بلیت است
2022-06-28T14:17:04+04:30
اکران مردمی فیلم «بدون قرار قبلی» شامگاه ۶ تیر در پردیس سینمایی آزادی برگزار شد.

مواجهه با غول بی‌شاخ و دمی به نام «کنکور»!/ کسی راه‌حلی دارد؟

مواجهه با غول بی‌شاخ و دمی به نام «کنکور»!/ کسی راه‌حلی دارد؟
2022-06-28T13:50:25+04:30
کارگردان مستند «۱۲- هیچ» که به آسیب‌شناسی نظام آموزشی با محوریت پدیده کنکور می‌پردازد،‌ به ارائه توضیحاتی درباره این اثر پرداخت.

اهداف نخستین جشنواره «آیین سخن»/ زبان فارسی هویت ماست

اهداف نخستین جشنواره «آیین سخن»/ زبان فارسی هویت ماست
2022-06-28T13:37:04+04:30
اهداف و برنامه‌های نخستین جشنواره ملی «آیین سخن» که ویژه پاسداشت زبان فارسی، توسط معاونت صدا برگزار می‌شود، تشریح شد.

همکاری مرکز موسیقی و هنرهای نمایشی حوزه هنری برای اصلاح «تعزیه»

همکاری مرکز موسیقی و هنرهای نمایشی حوزه هنری برای اصلاح «تعزیه»
2022-06-28T12:30:26+04:30
مدیر مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری از همکاری با مرکز موسیقی حوزه برای اصلاح موسیقی، اشعار، نسخ و اجرای تعزیه خبر داد.

شایعه توافق جانی دپ با دیزنی رد شد/ مذاکره برای برگشت در کار نیست

شایعه توافق جانی دپ با دیزنی رد شد/ مذاکره برای برگشت در کار نیست
2022-06-28T11:37:04+04:30
نماینده جانی دپ مذاکره وی برای ایفای مجدد نقش کاپیتان جک اسپارو در مجموعه فیلم‌های «دزدان دریایی کاراییب» را رد کرد.

اعضای شورای سیاستگذاری جشنواره موسیقی نواحی منصوب شدند

اعضای شورای سیاستگذاری جشنواره موسیقی نواحی منصوب شدند
2022-06-28T10:30:24+04:30
معاون امور هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در احکامی، اعضای شورای سیاستگذاری پانزدهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران را منصوب کرد.

«لیگ عشاق» دوباره به رادیو رسید/ مسابقه‌ای برای زوج‌های باسابقه

«لیگ عشاق» دوباره به رادیو رسید/ مسابقه‌ای برای زوج‌های باسابقه
2022-06-28T10:03:44+04:30
مسابقه «لیگ عشاق» تابستان ۱۴۰۱ با حضور زوج‌های باسابقه روی آنتن رادیو صبا می‌رود.

تشکیل آرشیو ملی نمایشنامه‌های تالیفی در مجموعه تئاتر شهر

تشکیل آرشیو ملی نمایشنامه‌های تالیفی در مجموعه تئاتر شهر
2022-06-28T09:37:05+04:30
رئیس مجموعه تئاتر شهر از برنامه‌ریزی برای تشکیل آرشیو ملی نمایشنامه‌های تالیفی در کتابخانه و مرکز اسناد این مجموعه طی هفته‌های آینده خبر داد.

ایجاد یک موقوفه هنری به نام رابرت دنیرو/ همکاری با دانشگاه تگزاس

ایجاد یک موقوفه هنری به نام رابرت دنیرو/ همکاری با دانشگاه تگزاس
2022-06-28T09:37:04+04:30
دانشگاه تگزاس برنامه‌ای برای گرامیداشت رابرت دنیرو تدارک دیده و قصد دارد با ایجاد یک موقوفه به نام این بازیگر این کار را انجام دهد.

دردسرهای مهاجرت زوج هنرمند در «نرفتن»/ باید دنبال مخاطب بدویم!

دردسرهای مهاجرت زوج هنرمند در «نرفتن»/ باید دنبال مخاطب بدویم!
2022-06-28T08:43:45+04:30
مجتبی واشیان کارگردان نمایش «نرفتن» عنوان کرد این نمایش درباره رفتارهای خارج از عرفی است که در شرایط این روزهای جامعه از قشر تحصیل کرده و فرهنگی جامعه سر می‌...

وودی آلن در مصاحبه زنده با آلک بالدوین شرکت می‌کند

وودی آلن در مصاحبه زنده با آلک بالدوین شرکت می‌کند
2022-06-28T08:43:44+04:30
آلک بالدوین اعلام کرد روز سه‌شنبه با وودی آلن به صورت زنده مصاحبه می‌کند.

سود سینماداری بیشتر است یا چلوکبابی؟/ امید «شین» به بازیگران خاطره‌ساز

سود سینماداری بیشتر است یا چلوکبابی؟/ امید «شین» به بازیگران خاطره‌ساز
2022-06-28T06:17:04+04:30
میثم کزازی کارگردان فیلم سینمایی «شین» بیان کرد که سینماداران شرایط مناسبی ندارند؛ اگر همین حالا سینمای خود را تعطیل کنند و به جایش چلوکبابی بزنند، بیشتر سود...

رقابت‌طلبی در تناسب‌اندام چگونه مازوخیستی شد؟/ چالشی که واقعی نیست

رقابت‌طلبی در تناسب‌اندام چگونه مازوخیستی شد؟/ چالشی که واقعی نیست
2022-06-27T14:43:44+04:30
جدیدترین قسمت از فصل دوم مجموعه مستند «ضد» به کارگردانی محسن کریمیان امشب ششم تیرماه با موضوع سیر تکامل و تغییرات شیوه‌های حفظ تناسب‌اندام روی آنتن شبکه مستن...

سیروس مقدم کارگردان مینی‌سریال «ترور» درباره حاج قاسم شد

سیروس مقدم کارگردان مینی‌سریال «ترور» درباره حاج قاسم شد
2022-06-27T14:03:44+04:30
سیروس مقدم کارگردان نام آشنای تلویزیون به عنوان سازنده مینی‌سریال «ترور» انتخاب شد.

امیر مشهدی‌عباس دبیر بیست و هشتمین جشنواره تئاتر کودک شد

امیر مشهدی‌عباس دبیر بیست و هشتمین جشنواره تئاتر کودک شد
2022-06-27T12:17:04+04:30
مدیرکل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با صدور حکمی امیر مشهدی‌عباس را به‌عنوان دبیر بیست و هشتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان منصوب کرد.

امیر مشهدی‌عباس دبیر بیست و هشتمیین جشنواره تئاتر کودک شد

امیر مشهدی‌عباس دبیر بیست و هشتمیین جشنواره تئاتر کودک شد
2022-06-27T12:03:44+04:30
مدیرکل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با صدور حکمی امیر مشهدی‌عباس را به‌عنوان دبیر بیست و هشتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان منصوب کرد.

«باغ» حسن معجونی نقد و بررسی شد/ اثری با نگاه به امروز جامعه

«باغ» حسن معجونی نقد و بررسی شد/ اثری با نگاه به امروز جامعه
2022-06-27T11:23:44+04:30
نشست نقد و بررسی نمایش «باغ» به کارگردانی حسن معجونی عصر روز یکشنبه ۵ تیر در مجموعه باغ کتاب تهران برگزار شد.

مأموریت‌های عسگرپور در خانه هنرمندان/ این خانه می‌تواند الگو باشد

مأموریت‌های عسگرپور در خانه هنرمندان/ این خانه می‌تواند الگو باشد
2022-06-27T10:57:03+04:30
ایرج راد رئیس شورای‌عالی خانه هنرمندان ضمن تشریح اولویت‌های مدنظر برای انتخاب مدیرعامل جدید، ابراز امیدواری کرد که اهداف خانه هنرمندان در دوره جدید محقق شود.

ثابت کردم می‌توان نقاشی و مسیر جدید زندگی را از ۴۳ سالگی شروع کرد

ثابت کردم می‌توان نقاشی و مسیر جدید زندگی را از ۴۳ سالگی شروع کرد
2022-06-27T10:17:05+04:30
هومن جعفر کرمانی هنرمند نقاش بیان کرد می‌خواستم با برگزاری نمایشگاه نقاشی به دیگران بگویم که در سن ۴۲، ۴۳ سالگی هم می‌شود مسیر تازه‌ای را باز کرد.

تام کروز برای اولین بار میلیاردی شد/ ماوریک «دکتر استرنج» را گرفت

تام کروز برای اولین بار میلیاردی شد/ ماوریک «دکتر استرنج» را گرفت
2022-06-27T10:17:04+04:30
«تاپ گان: ماوریک» فیلم جدید تام کروز هنوز در حال فتح گیشه‌هاست و دیروز با فروشی که در تعطیلات آخر هفته داشت، از مرز یک میلیارد دلار عبور کرد.

«هیچ و پوچ» منتشر شد/ تراژیک‌ترین اتفاق شاهنامه در زندگی ۲ غسال

«هیچ و پوچ» منتشر شد/ تراژیک‌ترین اتفاق شاهنامه در زندگی ۲ غسال
2022-06-27T08:06:36+04:30
نمایشنامه «هیچ و پوچ» نوشته سهیل ملکی نویسنده و بازیگر تئاتر به تازگی وارد بازار کتاب شده است.

امیلیا کلارک از خودش انتقاد کرد/ برای تئاتر آماده نبودم

امیلیا کلارک از خودش انتقاد کرد/ برای تئاتر آماده نبودم
2022-06-27T07:53:16+04:30
امیلیا کلارک از نخستین تجربه‌اش روی صحنه نمایش انتقاد کرد و گفت برای این کار آمادگی نداشته است.

«مستوران» رئال است یا فانتزی؟/ سلیقه مخاطب را با طنز منحرف کرده‌ایم

«مستوران» رئال است یا فانتزی؟/ سلیقه مخاطب را با طنز منحرف کرده‌ایم
2022-06-27T06:19:56+04:30
مسعود آب پرور یکی از دو کارگردان سریال «مستوران» با اشاره به پخش چند قسمت از این مجموعه درباره ژانر آن بیان کرد که این مجموعه اثری فانتزی محسوب می‌شود.

محمدمهدی عسگرپور مدیرعامل خانه هنرمندان ایران شد

محمدمهدی عسگرپور مدیرعامل خانه هنرمندان ایران شد
2022-06-26T16:46:36+04:30
محمدمهدی عسگرپور تهیه‌کننده و کارگردان سینما به عنوان مدیرعامل خانه هنرمندان ایران انتخاب شد.

مشکل سینما بلیت ۴۵ هزار تومانی نیست!/ جلسه فوری برای نجات اکران

مشکل سینما بلیت ۴۵ هزار تومانی نیست!/ جلسه فوری برای نجات اکران
2022-06-26T16:06:36+04:30
همایون اسعدیان سخنگوی شورای صنفی اکران ضمن ارایه گزارشی از خروجی جلسه این شورا بیان کرد که مشکل سینما بلیت ۴۵ هزارتومانی نیست.
X فیلم جدید فیلم جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)