میرنیوز

خدمت هیئتی‌ها برای عرض ارادت به امام نهم/ از آزادی ۹ زندانی تا طبخ ۹ هزار غذا برای نیازمندان

 خدمت هیئتی‌ها برای عرض ارادت به امام نهم/ از آزادی ۹ زندانی تا طبخ ۹ هزار غذا برای نیازمندان 2020-11-26T17:29:55+03:30

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، رُند بودن تاریخ در این چند دهه به یکی از دغدغه‌ها و البته کلاس اجتماعی برخی خانواده‌ها تبدیل شده است. حالا با آمدن تاریخ 1399/9/9 نیز بسیاری در تلاش‌اند به اجبار هم که شده فرزندشان را در این روز به دنیا بیاورند و یا اینکه بسیاری از فعالیت‌های اجتماعی‌شان را معطوف به این روز کنند. در این میان اما هیئت جوادالائمه(ع) مشهد در اقدامی قابل تأمل، 9 طرح حمایتی، فرهنگی و اجتماعی را در تاریخ 1399/9/9 برای عرض ارادت به امام جواد(ع) نهمین خورشید تابناک آسمان ولایت اجرا خواهند کرد.

رجب پور مسئول هیئت جوادالائمه (ع) در گفت‌وگو با تسنیم درباره این طرح گفت: در این روزها که همه درگیر کرونا و مسائل اقتصادی و اجتماعی‌اند تلاش کردیم تا به بهانه تاریخ 1399/9/9 توسل و عرض ارادتی به امام جواد (ع) داشته باشیم چراکه به ما توصیه کردند که حوائج دنیایی را از امام جواد بخواهید و اکنون فرصت مناسبی است که رفع بیماری کرونا که یک بیماری دنیایی است را از این امام همام درخواست کنیم.

آزادی 9 زندانی غیرعمد

وی بیان اینکه روز 1399/9/9 را به عنوان روز ارادت به امام نهم تعیین کرده‌ایم، اضافه کرد: هیأت جوادالائمه(ع) 9 طرح را به مناسبت این روز در دستور کار خود قرار داده است که نخستین این طرح‌ها آزادی 9زندانی غیرعمد نیازمند است که این افراد به علت ناتوانی در پرداخت دیون چند میلیون تومانی، در زندان‌اند.

مسئول هیأت جوادالائمه(ع) مشهد خاطرنشان کرد: در طرح نخست ما با عنوان «یا باب‌الحوائج(ع)» برای 9زندانی 39میلیون تومان با کمک خیرین و اعضای هیأت جمع‌آوری و به حساب انجمن حمایت از زندانیان واریز کردیم.

حمایت از 99 خانواده نیازمند

وی از اجرای طرح مواسات به‌عنوان دومین فعالیت هیأت جوادلائمه(ع) مشهد یاد کرد و گفت: 99 خانواده محروم را توسط 9 شعبه از هیأت در مشهد شناسایی کرده‌ایم که اقلام فرهنگی، بهداشتی و معیشتی به ارزش بیش از یک میلیون تومان برای هر خانواده، میان آن‌ها توزیع می‌شود که این اقلام شامل گوشت، مرغ، برنج و همه مواد اقلام مهم و مورد نیاز می‌شود.

طبخ 999 غذای گرم و توزیع بین نیازمندان/ حمایت 9 ماهه از 9 خانواده

رجب‌پور طرح دیگر هیأت جوادالائمه(ع) را مائده آسمانی دانست و تصریح کرد: در قالب این طرح 9 خانواده عضو هیأت در مشهد به عنوان 9 قرارگاه خانگی انتخاب شده و طبخ غذا را دنبال می‌کنند؛ هر قرارگاه حداکثر 999 غذا را طبخ و در مناطق حاشیه مشهد توزیع می‌کند.

وی ادامه داد: در طرح مائده آسمانی 9 خانواده نیازمند را شناسایی کرده تا به مدت 9ماه هر آنچه که نیاز دارد را تامین کنیم این نیازها شامل لوازم تحصیل، لوازم خانگی، مواد غذایی و غیره می‌شود.

هر خانواده 9 پرس غذا طبخ کند

رجب‌پور با اشاره به اینکه در طرح مائده آسمانی قرار است هر خانواده 9غذا به نیت امام جواد علیه‌السلام طبخ کند، تصریح کرد: خانواده‌ها می‌توانند این غذاها را در میان همسایگان و اقوام خود که نیازمندند توزیع کنند.

مسئول هیأت جوالائمه(ع) مشهد گفت: بر اساس پیش‌بینی انجام شده در مشهد مقدس بیش از 9 هزار غذا طبخ می‌شود چراکه به جز از 9قرارگاه پیش‌بینی شده برخی از خیرین نیز به طبخ و توزیع غذا در این روز خواهند پرداخت.

وی از اجرای طرح پسران آسمانی به‌عنوان دیگر فعالیت هیأت جوادالائمه(ع) مشهد یاد کرد و افزود: در روز 1399/9/9رکورد جدیدی برای عمل سزارین به ثبت خواهد رسید؛ یکی از نگرانی‌های موجود کادر درمانی این است که مادران و پدران با زایمان زودهنگام برای فرزندان خود مشکل ایجاد کنند و ما نیز دغدغه کادر درمانی را به خانواده‌ها منعکس خواهیم کرد.

نام فرزندتان را جواد بگذارید و هدیه بگیرید

رجب‌پور عنوان کرد: پدر و مادری که دغدغه تاریخ تولد فرزندانشان را دارند باید یک دغدغه دیگر هم داشته باشند، اینکه نام نیک برای فرزندانشان انتخاب کنند اهمیت بسیاری دارد چه زیبا می‌شود که از القاب امام جواد(ع) استفاده شود.

وی اضافه کرد: با بیمارستان جوادالائمه(ع) صحبت و قرارگاه طرح پسران آسمانی را در این بیمارستان ایجاد کردیم؛ این قرارگاه با 9 بیمارستان ارتباط گرفته و افرادی که از نام جواد یا القاب امام نهم برای فرزندان خود استفاده کنند بسته‌های متبرک آستان قدس رضوی، حرز امام جواد(ع) را دریافت می‌کنند و 9درصد تخفیف را در هزینه‌های زایمان به خود اختصاص می‌دهند.

این فعال فرهنگی مطرح کرد: افرادی که شرایط شرکت در طرح پسران آسمانی را دارند می‌توانند به 10001776 پیامک بزند و ما با دریافت کپی شناسنامه افراد، هدایای پیش‌بینی شده را به آن‌ها تقدیم می‌کنیم.

وی با بیان اینکه طرح دیگر هیأت جوادلائمه(ع) مشهد با عنوان مدافعان سلامت به وضعیت کرونا و لزوم تجلیل از فعالان این عرصه توجه دارد، تصریح کرد: در تاریخ 1399/9/9 کادر خدماتی بیمارستان‌های درگیر کرونا توسط خادمان هیأت مورد تجلیل قرار می‌گیرند چراکه در تجلیل‌هایی که از کادر درمان صورت گرفته تاکنون کمتر به نیروهای خدماتی توجه شده است درحالی‌که نقش این افراد نیز بسیار مهم است.

رجب‌پور از شناسایی 500نیروی خدماتی در مشهد یاد کرد و افزود: بسته‌های متبرکات آستان قدس را برای آن‌ها درنظر گرفته‌ایم و با محوریت بیمارستان امام رضا علیه‌السلام طرح مدافعان سلامت را دنبال خواهیم کرد.

وی با اشاره به اینکه هیأت جوادالائمه(ع) مشهد از نیروی انسانی وضعیت مطلوبی دارد و با مشکلی روبرو نیست، اظهار کرد: برای هر طرح و فعالیت یک تیم و یک مجموعه پشتیبان مشخص را تعیین کرده‌ایم تا کارها به صورت دقیق و مطلوب دنبال شود.

مسئول هیأت جوادلائمه(ع) مشهد یادآور شد: طرح پرسمان 9999در سایت سراج به‌عنوان پایگاه اطلاع‌رسانی جوادالائمه(ع) مشهد بارگذاری شده و مخاطبان با شرکت در این طرح باید به 9 سئوال از زندگی امام جواد(ع) پاسخ دهند تا به قید قرعه به 9 نفر هدایای نفیس شامل حرز امام جواد(ع) اهدا شود.

زیارت نیابتی از طرف عاشقان به اهل‌بیت (ع)

وی اضافه کرد: طرح سلام بر امام دیگر فعالیت هیأت جوادلائمه(ع) است که در دستور کار قرار گرفته و قرار است با هماهنگی عتبه کاظمین و اداره بین‌الملل آستان قدس رضوی ساعت 9 صبح و 9 شب تاریخ 9/9/1399 دو ارتباط زنده با حرم امامین کاظم و جوادعلیهم‌السلام داشته باشیم و به نیابت از مردم ایران زیارت بخوانیم و سلام به ایشان دهیم، همچنین در این طرح از طرف مردم ایران نماز امام جواد(ع) توسط خادمان حرم کاظمین خوانده می‌شود و در این برنامه توسلی برای ریشه کنی مشکلات مردم ایران به ویژه ویروس منحوس کرونا خواهیم داشت.

رجب‌پور ادامه داد: «در پناه جوادالائمه(ع)» نیز طرح دیگری است که در قالب آن 9 محصول فرهنگی مرتبط با امام جواد(ع) تولید و به عموم مخاطبان و علاقه‌مندان عرضه می‌شود مهم‌ترین این محصولات کتاب 40حدیث است که همراه با سایر تولیدات رسانه ای ارائه شده است.

وی از اجرای طرح «خادم الجواد» به‌منظور تجلیل از 9 خادم افتخاری هیأت جوادالائمه(ع) مشهد یاد کرد و گفت: یکی از این افراد شخصیتی در کاظمین است که هر ساله میزبان خادمان موکب هیأت است و یکی از آن‌ها نیز مسئول شعبه هیأت در کرمان است که مورد تقدیر قرار می‌گیرند.

این فعال هیأتی با اشاره به اینکه عموم خیرین و علاقه‌مندان می‌توانند در طرح‌های هیأت جوادلائمه(ع) مشهد مشارکت کنند، مطرح کرد: شماره حساب 5029087001074171 به نام هیأت جوادلائمه(ع) برای مشارکت عموم مردم درنظر گرفته شده است که افراد می‌توانند مبالغ واریزی خود را با عنوان طرح مورد نظر به شماره 10001776 پیامک کنند.

 

انتهای پیام/

منبع : خبرگزاری تسنیم


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار فرهنگی

شکرخدا گودرزی بازیگر جدید سریال میرباقری/ تاجری که "سلمان فارسی" را می‌فروشد

 شکرخدا گودرزی بازیگر جدید سریال میرباقری/ تاجری که "سلمان فارسی" را می‌فروشد
2021-03-03T08:56:18+03:30
بازیگر نقش امام خمینی(ره) احتمالاً در اوایل سال ۱۴۰۰ با نقشی متفاوت جلوی دوربین داود میرباقری خواهد رفت، سریالی که از ۲۰ هزار بازیگر بهره می‌برد.

حجت الاسلام عالی در گفتگو با تسنیم: بررسی دلایل ظهور امام زمان (عج) قبل از وقوع قیامت/ رابطه قیام حضرت با رجعت و رستاخیز

 حجت الاسلام عالی در گفتگو با تسنیم: بررسی دلایل ظهور امام زمان (عج) قبل از وقوع قیامت/ رابطه قیام حضرت با رجعت و رستاخیز
2021-03-03T08:42:57+03:30
بروز حاکمیت خداوند در عرصه قیامت، لازمه دو مرحله است: ظهور حضرت قائم امام زمان (عج) و رجعت. درواقع ظهور مقدمه‌ای برای رجعت و سپس قیامت محسوب می‌شود.

همایش ملی برنا ویژه نوجوانان و جوانان برگزار می‌شود

همایش ملی برنا ویژه نوجوانان و جوانان برگزار می‌شود
2021-03-03T08:09:18+03:30
مدیر حوزه علمیه مشکات از برگزاری همایش ملی برنا ویژه نوجوانان و جوانان خبر داد و گفت: این همایش عیدانه با همکاری مؤسسه جوانان آستان قدس رضوی برگزار می‌شود.

عوامل توجه کمتر به نقش تاثیرگذار زنان در جامعه باید بررسی شود

عوامل توجه کمتر به نقش تاثیرگذار زنان در جامعه باید بررسی شود
2021-03-03T07:55:59+03:30
دومین نشست ازسلسله نشست‌های اداره کل امور بانوان سازمان تبلیغات اسلامی در راستای توانمندسازی و فعال‌سازی ظرفیت عظیم بانوان دغدغه‌مند کشور در حل مسائل فرهنگی ...

دومین جلسه انجمن علمی-ادبی خانه مداحان برگزار شد

دومین جلسه انجمن علمی-ادبی خانه مداحان برگزار شد
2021-03-03T07:55:58+03:30
دومین جلسه انجمن علمی ادبی خانه مداحان با حضور مداحان آذری زبان سه شنبه ۱۲ اسفندماه با رعایت پروتکل های بهداشتی در ساختمان این مرکز برگزار شد.

«مدرسه شبهه پژوهی مهدویت» به صورت مجازی برگزار می شود

«مدرسه شبهه پژوهی مهدویت» به صورت مجازی برگزار می شود
2021-03-03T07:15:58+03:30
«مدرسه شبهه پژوهی مهدویت» به همت مرکز مطالعات و پاسخگویی به شبهات حوزه های علمیه و به منظور بررسی و نقد جریان مدعی یمانی برگزار می شود.

حضور نماینده گرنت ایران در فلوشیپ ادبی استانبول

 حضور نماینده گرنت ایران در فلوشیپ ادبی استانبول
2021-03-02T16:49:37+03:30
دبیر گرنت جمهوری اسلامی ایران از حضور نماینده این طرح در ششمین فلوشیپ ادبی استانبول به دعوت وزارت فرهنگ و گردشگری ترکیه خبر داد.

"عصرهای کریسکان" مزین به تقریظ رهبر انقلاب شد

 "عصرهای کریسکان" مزین به تقریظ رهبر انقلاب شد
2021-03-02T16:49:37+03:30
کتاب "عصرهای کریسکان"، نوشته کیانوش گلزار راغب مزین به تقریظ رهبر انقلاب شد. این اثر توسط انتشارات سوره مهر به چاپ رسیده است.

فصل سوم "بیگانه‌ای با من است" ساخته می‌شود!/ سریالی که تبعات "دروغ" را نشان داد

 فصل سوم "بیگانه‌ای با من است" ساخته می‌شود!/ سریالی که تبعات "دروغ" را نشان داد
2021-03-02T16:49:36+03:30
مدیر گروه فیلم و سریال شبکه دو در نشست خبری "بیگانه‌ای با من است" اعلام کرد که استقبال از این سریال ما را به اندیشیدن درباره فصل سوم آن مصمم کرد.

بازدید رئیس بنیاد شهید از خبرگزاری تسنیم

 بازدید رئیس بنیاد شهید از خبرگزاری تسنیم
2021-03-02T16:49:35+03:30
سعید اوحدی، معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران، امروز؛ سه شنبه ۱۲ اسفند ماه ۱۳۹۹ از خبرگزاری تسنیم بازدید کرد.

جزئیاتی از بررسی پرونده برگزیدگان جوایز جلال و شعر فجر در بنیاد ملی نخبگان

 جزئیاتی از بررسی پرونده برگزیدگان جوایز جلال و شعر فجر در بنیاد ملی نخبگان
2021-03-02T16:49:35+03:30
برگزیدگان جایزه کتاب سال‌، جلال و شعر فجر به عنوان نخبه ادبی در بنیاد ملی نخبگان محسوب می‌شوند،‌ این وعده‌ای بود که مدیرخانه کتاب در نشست خبری کتاب سال مطرح...

جای متهم کردن همدیگر، هیأت را آسیب‌شناسی کنیم

جای متهم کردن همدیگر، هیأت را آسیب‌شناسی کنیم
2021-03-02T14:02:40+03:30
ابوذر بیوکافی گفت: تکلیف تمام هیأت‌ها، مداحان و جامعه وعاظ این است که باید از تغییر در ساختار هیأت جلوگیری کنند تا هیأت به شکل همان ساختارهای سنتی خودش یعنی ...

سومین همایش ملی «خیر ماندگار» برگزار شد/مطالعه و ارزیابی حکمرانی امور خیر در ایران

سومین همایش ملی «خیر ماندگار» برگزار شد/مطالعه و ارزیابی حکمرانی امور خیر در ایران
2021-03-02T13:49:21+03:30
سومین همایش ملی «خیر ماندگار» با رونمایی از کتاب «معماران عصر جدید» در محل سازمان اوقاف و امور خیریه برگزار شد.

مسابقات شوق تلاوت در کیش در حال برگزاری است

مسابقات شوق تلاوت در کیش در حال برگزاری است
2021-03-02T13:09:20+03:30
این دوره از مسابقات در رشته‌های تقلیدی خوانی و تلاوت آزاد در حال برگزاری است و رشته تلاوت تقلیدی در بخش‌های عبدالباسط، مصطفی اسماعیل و منشاوی برگزار می‌شود.

ایجاد اعتماد و شفافیت مالی مهمترین ابزار در تقویت نیکوکاری است

ایجاد اعتماد و شفافیت مالی مهمترین ابزار در تقویت نیکوکاری است
2021-03-02T12:56:00+03:30
حجت الاسلام دکتر عاملی با بیان اینکه علم نور است و خود یک خیر ماندگار به شمار می‌رود، گفت: این خیر ماندگار از گذشته وجود داشته و سنت وقف علمی در ایران، تاریخ...

گروه‌های جهادی می‌توانند گره‌های محیط زیستی کشور را باز کنند

گروه‌های جهادی می‌توانند گره‌های محیط زیستی کشور را باز کنند
2021-03-02T12:42:41+03:30
رئیس سازمان تبلیغات اسلامی گفت: مسئله محیط زیست به نتیجه نمی‌رسد مگر با مشارکت و همکاری مردم و گروه‌های جهادی، چون هر کجا گروه‌های جهادی ورود کردند گره‌ها ب...

تمسک به قرآن، راه‌حل تمامی مسائل و مشکلات است

تمسک به قرآن، راه‌حل تمامی مسائل و مشکلات است
2021-03-02T12:42:40+03:30
حجت‌الاسلام‌ محمد قمی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی در جمع فعالان قرآنی اهل سنت استان سیستان و بلوچستان گفت:سازمان تبلیغات اسلامی خادم، خادمان قرآن است.

امام جمعه باید بتواند ظرفیت‌های مردمی محل مأموریت خود را فعال کند

امام جمعه باید بتواند ظرفیت‌های مردمی محل مأموریت خود را فعال کند
2021-03-02T12:16:00+03:30
رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه، با استقبال از تعامل فعال‌تر بسیج علمی با ائمه جمعه کشور، برای حمایت نهاد نمازجمعه از جریان تولید علم و نخبگان علمی اعلام آما...

گروههای جهادی می‌توانند گره‌های محیط زیستی کشور را باز کنند

گروههای جهادی می‌توانند گره‌های محیط زیستی کشور را باز کنند
2021-03-02T11:09:20+03:30
رئیس سازمان تبلیغات اسلامی گفت: مسئله محیط زیست به نتیجه نمی‌رسد مگر با مردم و گروه‌های جهادی، چون هر کجا گروه‌های جهادی ورود کردند گره‌ها باز شد.

سریال "پایتخت۶" به زودی پخش می‌شود/ قسمت‌های جدید چه زمانی می‌رسند؟

 سریال "پایتخت۶" به زودی پخش می‌شود/ قسمت‌های جدید چه زمانی می‌رسند؟
2021-03-02T11:16:14+03:30
فصل ششم مجموعه تلویزیونی "پایتخت" در حالی برای پخش آماده می‌شود که قسمت‌های جدید در رامسر فیلمبرداری می‌شود.

بعد از شهادت سردار سلیمانی، بیش از ۱۰۰ موقوفه به نام ایشان ثبت شد/ وقف عامل استقلال کشور است

بعد از شهادت سردار سلیمانی، بیش از ۱۰۰ موقوفه به نام ایشان ثبت شد/ وقف عامل استقلال کشور است
2021-03-02T10:56:00+03:30
خاموشی با اشاره به اینکه در ایران بیش از ۷۰۰ نیت وقف وجود دارد، گفت: امروز ما نیات جدیدی را در امور خیر مشاهده می‌کنیم و جایزه البرز یکی از آن مصادیق است که ...

کرونا میزان استفاده ایرانی‌ها از نشر الکترونیک را ۵ برابر افزایش داد/ نشر سنتی در آستانه ورود به عصر جدید

 کرونا میزان استفاده ایرانی‌ها از نشر الکترونیک را ۵ برابر افزایش داد/ نشر سنتی در آستانه ورود به عصر جدید
2021-03-02T11:03:00+03:30
میزان استفاده ایرانی‌ها در دوره شیوع ویروس کرونا از کتاب‌های الکترونیک، بیش از پنج برابر رشد داشته است. به نظر می‌رسد عادت مطالعه ایرانی‌ها در حال تغییر است.

«ابوباران»؛ روایت تیپ قهرمان انقلاب اسلامی، این‌بار در قید حیات!

 «ابوباران»؛ روایت تیپ قهرمان انقلاب اسلامی، این‌بار در قید حیات!
2021-03-02T10:36:15+03:30
مزیت کتاب «ابوباران» این است که به سراغ روایت مردمان عادی و به اصطلاح کف جامعه رفته است؛ مردانی که «تیپ قهرمان انقلاب اسلامی» هستند.

کاغذ به بندی ۶۰۰ هزار تومان رسید/ گمانه‌زنی ناشران از افزایش ۶۰ درصدی قیمت کتاب در سال آتی

 کاغذ به بندی ۶۰۰ هزار تومان رسید/ گمانه‌زنی ناشران از افزایش ۶۰ درصدی قیمت کتاب در سال آتی
2021-03-02T10:36:14+03:30
افزایش قیمت در بازار کاغذ پس از یک وقفه کوتاه چند روزه، دوباره ادامه پیدا کرد؛ به طوری که امروز قیمت هر بند کاغذ تحریر به ۶۰۰ هزار تومان رسیده است.

سریال "پایتخت۶" از فردا پخش می‌شود/ قسمت‌های جدید چه زمانی می‌رسند؟

 سریال "پایتخت۶" از فردا پخش می‌شود/ قسمت‌های جدید چه زمانی می‌رسند؟
2021-03-02T10:36:14+03:30
فصل ششم مجموعه تلویزیونی "پایتخت" در حالی از فردا شب پخش خودش را شروع می‌کند که قسمت‌های جدید در رامسر فیلمبرداری می‌شود.

امام جمعه باید بتواند،ظرفیت‌های مردمی محل مأموریت خود را فعال کند

امام جمعه باید بتواند،ظرفیت‌های مردمی محل مأموریت خود را فعال کند
2021-03-02T09:49:21+03:30
رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه، با استقبال از تعامل فعال‌تر بسیج علمی با ائمه جمعه کشور، برای حمایت نهاد نمازجمعه از جریان تولید علم و نخبگان علمی اعلام آما...

ماجرای تردید برخی فرماندهان با تشکیل توپخانه سپاه

 ماجرای تردید برخی فرماندهان با تشکیل توپخانه سپاه
2021-03-02T08:36:11+03:30
سردار یعقوب زهدی در برنامه تلویزیونی به بعد از عملیات فتح‌المبین اشاره کرد که بعضی فرماندهان تا آن موقع در تشکیل توپخانه تردید داشتند.

یادداشت ابوذر بیوکافی| هیئت را فارغ از اشخاص آسیب‌شناسی کنیم

 یادداشت ابوذر بیوکافی| هیئت را فارغ از اشخاص آسیب‌شناسی کنیم
2021-03-02T08:36:11+03:30
تکلیف تمام هیئت‌ها و مداحان و جامعۀ وعاظ این است که باید از این اتفاق جلوگیری کنیم تا هیأت به شکل همان ساختارهای سنتی خودش یعنی سخنرانی و روضه باقی بماند.

"خاله شادونه" نوروزی شد/ تصویربرداری در شهرک سینمایی غزالی

 "خاله شادونه" نوروزی شد/ تصویربرداری در شهرک سینمایی غزالی
2021-03-02T08:36:11+03:30
ملیکا زارعی از تصویربرداری در شهرک غزالی و رسیدنِ فصل جدید "خاله شادونه" در کلبه کوهستانی به ایام عید نوروز تلویزیون خبر داد.

دلیل لعن خداوند بر کاسبان کم‌فروش/ مصادیق کم‌فروشی در شغل‌های مختلف

 دلیل لعن خداوند بر کاسبان کم‌فروش/ مصادیق کم‌فروشی در شغل‌های مختلف
2021-03-02T08:36:10+03:30
از نظر قرآن، کم‌فروشی و گران‌فروشی از مفاسد اقتصادی است که با سلب اعتماد اجتماعی، جامعه را تا مرز سقوط و تباهی پیش برده و زمینه خشم خدا را فراهم می‌کند.