میرنیوز

ناگفته‌های میامی از دو نقش "عمر بن سعد" و "مرادبیگ"/ تلاش‌ها برای نیفتادن در دامِ کلیشه/ دوست داشتم در سریال "تنهاترین سردار" باشم

 ناگفته‌های میامی از دو نقش "عمر بن سعد" و "مرادبیگ"/ تلاش‌ها برای نیفتادن در دامِ کلیشه/ دوست داشتم در سریال "تنهاترین سردار" باشم 2020-10-17T16:27:37+03:30

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، صحنه تئاتر را به خوبی می‌شناسد، چون در نوجوانی وارد این حرفه شد. خیلی زود پایش به سریال‌ها و فیلم‌های سینمایی باز شد. دوربین را با دستیاری کارگردان و مصائب روی صحنه، خیلی خوب شناخت. همیشه دغدغه‌اش تکرار نشدن و به کلیشه نرفتن است. همچنان که در کارنامه‌اش کارهایی مثل "راه آبی ابریشم"، "خواب زمستانی"، "بچه‌های ابدی"، "محاکمه"، "دختری با کفش‌های کتانی" و نمایش‌های معروف تئاتر و سریال‌هایی که عمدتاً او را با نقش منفی دیده‌ایم. 

مهدی میامی به نقش‌هایش حق می‌دهد

اصولاً مهدی میامی به خودش و نقشش حق می‌دهد تا بتواند از پسِ نقش غلامی سریال "ستایش" و حیرت "بوم و بانو" برآید. بازیگری که هیچ‌وقت خودش را پشتِ هیچ نقشی پنهان نمی‌کند و مراقب است به تکرار نیفتد. او در جریان گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم  بارها این نکته را تکرار کرده که دوست ندارد در جایی خودش را متوقف کند و در کاراکتری بماند. وقتی غلامی "ستایش" و بازتاب‌هایش تمام شد واردِ نقش جدیدی به نام "حیرت" برادر ناتنی رحیم قصه "بوم و بانو" می‌شود و حالا همه تمرکزش را روی این شخصیت می‌گذارد و در آن کاراکترهای قبلی نمی‌ماند. 

دستیار دربارِ امین سریال "ولایت عشق"

او در "ولایت عشق" نقش کثیر، دستیار و ملیجک دربارِ امین را بازی می‌کند. نقشی که کوتاه است اما به گفته خیلی از منتقدین همچون مطلعِ کوتاه و درخشانِ دعبل خزاعی، مهدی میامی هم در این نقش می‌درخشد. شاید بسیاری ندانند او انتخاب اولِ داود میرباقری برای بازی در نقش عمر بن سعد سریال "مختارنامه" بود اما به قولِ خودش مثل خیلی از اتفاقات دیگر در دنیای تصویر، قسمتش نشده است. حتی قرار بود در "روزی روزگاری" نقش مرادبیگ را داشته باشد که بعدها به خسرو شکیبایی رسید. 

این شب‌ها بعد از نقشِ مؤثر مهدی میامی در "ستایش" بار دیگر به "بوم و بانو" سعید سلطانی آمده و اینجا هم جزو بازیگران درخشان سریال به شمار می‌رود. او در این سریال، حیرت برادر ناتنی رحیم قصه است. سریالی که روزهای پایانی‌اش را روی آنتن شبکه دو سیما می‌گذراند. 

سریال , تلویزیون , صدا و سیما , بازیگران سینما و تلویزیون , شبکه دو | شبکه 2 ,

کثیر نقش دو لبه سریال "ولایت عشق"

به همین مناسبت با او لحظاتی به گفت‌وگو نشستیم که در ادامه می‌خوانید:

مهدی میامی بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون صحبت‌هایش را با سریال "ولایت عشق" آغاز کرد و به خبرنگار تسنیم  گفت: زیبایی نقش "کثیر" سریال "ولایت عشق" دو لبه بودنِ این نقش بود که در ابتدا منفی و در ادامه مثبت شد. آن کسانی که ضدامام بود و بعدها جزو یاران امام شد. برای من فرقی ندارد نقش کوتاه باشد یا بلند؛ تأثیرگذاری و ماندگاری‌اش بیشتر اهمیت دارد. در "ستایش" و "بوم و بانو" هم همین رویکرد را داشته‌ام حتی در فیلم "محاکمه" ایرج قادری هم همین رویکرد را داشتم. 

بعد از غلامی، "حیرت" پیشنهاد شد

وی در خصوص پیشنهاد نقش حیرتِ سریال "بوم و بانو" تأکید کرد: وقتی بعد از فصل سوم "ستایش"، سعید سلطانی مرا برای کاری جدید دعوت کرد، دیدم با نقش و سناریویی جدید مواجهم. از این جهت باید می‌رفتم و کنکاش می‌کردم تا با ما به ازایی برگردم تا مخاطب نقش را باور کند. 

سریال , تلویزیون , صدا و سیما , بازیگران سینما و تلویزیون , شبکه دو | شبکه 2 ,

مصائب مراقبت‌های آقای بازیگر برای کلیشه نشدن

میامی با اشاره به تکرارِ برخی از نقش‌ها و کاراکترها، خاطرنشان کرد: برخی از نقش‌ها مصائب و سختی‌هایی دارند که این اتفاق برای من در "ستایش" افتاد. وقتی غلامی را به من پیشنهاد کردند و حال و هوایی داشت که قبلاً برخی از بازیگران نقش معتاد را ایفا کرده بودند و باید به گونه‌ای دیگر این نقش را بازی می‌کردم تا در ذهن‌ها بماند. من همیشه مراقبت می‌کنم به دام کلیشه نیفتم. 

در "محاکمه" جلوی تکرار را گرفتم

بازیگر سریال "بوم و بانو" درباره اینکه بازیگری به تکرار نیفتد و هر کاراکتر را با فضای جدیدی از خودش به جا بگذارد، افزود: برخی از کاراکترها، ماهیتاً به تیپ نزدیکتر است اما بازیگر مراقب نباشد به کلیشه می‌رود. چرا که عمده آن‌ها را قبلاً ایفا کرده‌اند. مثلاً جاهلی که نوچه دارد و معتادی که اکثراً در فیلم‌ها و سریال‌ها بوده است. بازیگر باید اینجا به سراغ ما به ازاهای واقعی خودش برود و یا گیرش بیاورد. مثلِ فیلم "محاکمه" که به میانِ افغانی‌ها رفتم تا بتوانم این نقش را ایفا کنم.

سریال , تلویزیون , صدا و سیما , بازیگران سینما و تلویزیون , شبکه دو | شبکه 2 ,

هنوز با منشی صحنه‌ بحثم می‌شود

وی در پاسخ به این سؤال که حیرت سریال "بوم و بانو" مهدی میامی را از دیگر آثارش متمایز می‌کند، خاطرنشان کرد: فکر می‌کنم هر شخصیتی را که ایفایش کرده‌ام متمایز از کارهای قبلی‌ام است. همواره مثل بچه‌ مدرسه‌ای مقابل دوربین حاضر می‌شوم که بهترین اتفاق را برای دوران هنری‌ام رقم بزنم. هنوز گاهی اوقات با منشی صحنه بحثم می‌شود و بیشتر مواقع با ایده سر صحنه حاضر می‌شوم. خوشبختانه در اکثر مواقع، ایده‌هایم که برگرفته از فکر و منطق است، مورد پذیرش کارگردان‌ها قرار می‌گیرد. 

بازیگر باید با نقشش زندگی کند

میامی به فیلم "محاکمه" ایرج قادری اشاره کرد و گفت: در فیلم "محاکمه" نقش افغانی را بازی می‌کردم که مدت‌ها اهالی این دیار را زیر و رو کردم تا بهتر بتوانم این نقش را ایفا کنم. به ایرج قادری کارگردان این فیلم گفتم به خاطر اینکه نقش کاریکاتوری ادا نشود در فیلم شخصیتی از افغانی‌ها را بازی کنم که 20 سال است در ایران زندگی می‌کند و برخی از واژگانش را به زبان فارسی و برخی از بخش‌هایش را افغانی صحبت می‌کند. کارگردان با خوشرویی کامل پذیرفت. من اعتقاد دارم بازیگران ما برای شخصیت‌پردازی درست و اصولی، حتماً باید با نقش زندگی کنند و شخصیت را با کنکاش بشناسند تا به المانِ درست شخصیتی در بازیگری برسند.

سریال , تلویزیون , صدا و سیما , بازیگران سینما و تلویزیون , شبکه دو | شبکه 2 ,

وقتی با حیرت وارد "بوم و بانو" شدم

وی افزود: همیشه از کاراکترهایی که بازی‌شان کرده‌ام دفاع می‌کنم. همیشه با زمان خودم جلو می‌آیم؛ زمانی غلامی سریال "ستایش" بود و از آن نقش گذشتم و به حیرتی سریال "بوم و بانو" رسیدم. من همیشه در کارهای تاریخی اعتقاد دارم باید حقایق را در معرضِ نگاه مخاطب قرار دهیم. چون اگر واقعیت نباشد، مردم بهتر با آن اثر هنری ارتباط برقرار می‌کنند.

چرا همه به این کاراکترها می‌گویند منفی؟

میامی با اشاره به اینکه من همیشه به شخصیتِ نقش‌هایی که می‌پذیرم حق می‌دهم، گفت: اگر من به غلامی "ستایش" و یا حتی نقشی که در سریال "شهریار" داشتم حق نمی‌دادم آنقدر باورپذیر نمی‌شد که نسبت به آن‌ها مخاطب واکنش نشان دهد حتی بگویند چرا همه به این کاراکترها می‌گویند منفی؟ اما من همیشه به این شخصیت‌ها حق داده‌‌ام تا درست ایفا شوند. 

سریال , تلویزیون , صدا و سیما , بازیگران سینما و تلویزیون , شبکه دو | شبکه 2 ,

چرایی فقدان سریال‌های دینی و تاریخی روی آنتنِ سیما

او درباره چرایی فقدان سریال‌های دینی و تاریخی روی آنتنِ سیما، تصریح کرد: سازندگان این آثار کمتر به سراغِ ساخت چنین کارهایی می‌روند چون مشکلات بودجه‌ای و خیلی از اتفاقاتِ دیگر پیش‌رویشان است. گرچه در کارهایی مثل "ولایت عشق" و "شهریار" و از این کارها خودم حضور داشتم برخی از این معضلات و مشکلات را به چشم خودم دیدم. در بازیگری، دکوپاژ و ساخته شدن هم مشکلاتی جلویِ روی کارگردان و سازندگان وجود دارد که کمتر کارگردان‌ها به سراغِ این کارها می‌روند. 

ناگفته‌ای بعد از 10 سال "مختارنامه"/ قرار بود عمر بن سعد باشم

میامی از ناگفته‌ای گفت که سال‌ها با خودش به همراه دارد و حتی به سختی به زبانش می‌آورد؛ او درباره نقشی که قرار بود در "مختارنامه" داشته باشد، تأکید کرد: من همیشه کارهای تاریخی و دینی را دوست داشته‌ام، چون مردم خیلی با این کارها ارتباط می‌گیرند. در همان روزهای اولِ انتخاب بازیگران سریال "مختارنامه"، من هم دعوت شدم برای نقشی مهم! تست گریم دادم و خیلی آقای میرباقری خوش‌شان آمده بود. اما بعد از بازنویسی فیلمنامه دیگر خبری نشد و منتظر ماندم صدایم کنند. اما یکی از دوستانِ نزدیکم این نقش را بازی کرد و بعدها چند شخصیت و کاراکتر دیگر پیشنهاد شد یا نتوانستم و یا نخواستم بپذیرم. آن نقش، عمر بن سعد سریال "مختارنامه" بود. 

سریال , تلویزیون , صدا و سیما , بازیگران سینما و تلویزیون , شبکه دو | شبکه 2 ,

امرالله احمدجو، مرادبیگ را پیشنهاد داد

وی درباره نقش دیگری که قرار بود "مرادبیگ" سریال "روزی روزگاری" باشد، گفت: روزی امرالله احمدجو خانه خواهر من بود که محمود جعفری بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون شوهر خواهر من هستند، او با این سریال قرارداد بسته بود و آقای احمدجو به من گفتند می‌توانی به میمه بیایی! اما کاری داشتم که هنوز باقی مانده بود. قرار بود مراد بیگ باشم و سرانجام این نقش به خسرو شکیبایی رسید، چقدر خوب و هنرمندانه این نقش ایفا شد. 

دوست داشتم در "تنهاترین سردار" باشم

میامی در خصوص حضورش در سریال "تنهاترین سردار" گفت: دوست داشتم در "تنهاترین سردار" باشم اما به هر جهت نشد. خیلی از کارهای دیگر بوده که دوست داشتم در آن‌ها باشم اما این اتفاق به هر دلیلی نیفتاد. خیلی از کارهای فاخری در سینمای جهان وجود دارند که هنرمند دوست دارد جای کاراکترهایش باشد. اما من همیشه شخصیت‌های زخم خورده جامعه را انتخاب کرده‌ام و به دنبالِ بهترین نوعِ ایفای آن شخصیت‌ها خواهم بود. 

تلویزیون باید به دوران طلایی سریال‌سازی برگردد

بازیگر سریال "ستایش" و "بوم و بانو" درباره بازگشت تلویزیون به دوران طلایی سریال‌سازی خاطرنشان کرد: من فکر می‌کنم تلویزیون باید به سراغ کارهای معمایی و سرگرم‌کننده و طنز برود که تجربه نشان داده بیشتر این نوع آثار را می‌پسندند. مسئولین و سازندگان باید به تمشاگرانشان احترام بگذارند و از ساخت کارهای مؤثرِ معمایی و ماندگار حمایت کنند. تماشاگر را با کارهای بیهوده و بی‌مصرف تنها نگذارند. 

اگر داود میرباقری برای "سلمان" دعوتم کند می‌دوم

وی درباره حضورش در سریال "سلمان فارسی" داود میرباقری، گفت: تا این لحظه خبری نشده اما داود میرباقری مرا دعوت کند در سریال "سلمان فارسی" باشم، می‌دوم. 

انتهای پیام/

منبع : خبرگزاری تسنیم


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار فرهنگی

تصوّری غلط دربارۀ ظهور امام زمان (عج)

 تصوّری غلط دربارۀ ظهور امام زمان (عج)
2020-10-26T20:41:24+03:30
استاد حوزه علمیه گفت: ما فکر می‌کردیم فرج امام زمان (عج) فقط این است که امنیت، رفاه، آبادی، آزادی و اینطور چیزها فراهم می‌شود؛ اما این نیست.

سریال "سنجرخان" نیمه دوم آبان کلید می‌خورد/ آیا لطیفی اجرای "هفت" را واگذار می‌کند؟

 سریال "سنجرخان" نیمه دوم آبان کلید می‌خورد/ آیا لطیفی اجرای "هفت" را واگذار می‌کند؟
2020-10-26T20:41:22+03:30
محمدحسین لطیفی در گفت‌وگوی رادیویی درباره ساخت "سنجرخان"،‌ گفت: نیمه دوم آبان‌‌ماه با حضور بازیگران کُردی و تعدادی چهره، سریال را جلوی دوربین می‌ب...

تجهیز و به روزآوری منابع کتابخانه‌های عمومی در مناطق کمتر برخوردار

تجهیز و به روزآوری منابع کتابخانه‌های عمومی در مناطق کمتر برخوردار
2020-10-26T20:07:45+03:30
سازمان تبلیغات اسلامی در راستای تاکیدات مقام معظم رهبری در خصوص کمک مؤمنانه، در نظر دارد نسبت به تجهیز و به روزآوری منابع کتابخانه های عمومی در مناطق کمتر بر...

در تلاشیم تا اعتبارات و تسهیلات موسسات قرآنی را افزایش دهیم

در تلاشیم تا اعتبارات و تسهیلات موسسات قرآنی را افزایش دهیم
2020-10-26T16:21:07+03:30
فقهی زاده با اشاره به اینکه برای حل مشکلات بیمه فعالان قرآنی در تلاشیم گفت: سعی می کنیم تا با افزایش اعتبارات و تسهیلات شاهد رونق هرچه بیشتر  فعالیت های اثرگ...

آیا سیاستمداران از کرونا خواهند آموخت؟

آیا سیاستمداران از کرونا خواهند آموخت؟
2020-10-26T16:21:07+03:30
نشست آیا سیاستمداران از کرونا خواهند آموخت؟، عصر روز دوشنبه پنجم آبان ماه به صورت مجازی برگزار می‌شود.

بدرفتاری‌ها را نمی توان با شعار دفاع از «آزادی بیان» توجیه کرد

بدرفتاری‌ها را نمی توان با شعار دفاع از «آزادی بیان» توجیه کرد
2020-10-26T15:14:25+03:30
در بیانیه محکومیت اهانت به مقدسات مرکز گفت‌وگوی ادیان و فرهنگ‌های سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی آمده است: بدرفتاری‌ها را نمی‌توان با شعارهایی چون دفاع از«...

انگیزه شکایت از سینماداران بدهکار جدی است/ سینماهای بدهکار دلارهایشان را بفروشند و تسویه کنند

 انگیزه شکایت از سینماداران بدهکار جدی است/ سینماهای بدهکار دلارهایشان را بفروشند و تسویه کنند
2020-10-26T15:08:04+03:30
بدهی بلند مدت سینماهای کشور به تهیه‌کنندگان و سینماداران و اختلافات میان آنان توسط سازمان سینمایی نیز حل نشد و در نهایت برخی از دفاتر پخش تصمیم به شکایت از ...

محمدیان: کیفیت انیمیشن ایران چیزی کم از جهان ندارد

 محمدیان: کیفیت انیمیشن ایران چیزی کم از جهان ندارد
2020-10-26T14:01:31+03:30
کارگردان انیمیشن «فیلشاه» معقتد است که بچگی ما با قهرمان‌های خارجی س‍پری شد، باید تلاش کنیم بچه‌های امروز با قهرمان‌های ساخت کشور خودمان بزرگ شوند.

چله عزت| کبوتری که جای ۱۰۰ شهید گمنام را نشان داد

 چله عزت| کبوتری که جای ۱۰۰ شهید گمنام را نشان داد
2020-10-26T13:48:07+03:30
چفیه یکی از شهدای دفاع مقدس را از خاک درآوردم و تکان دادم. یک کلاه آهنی هم بغلش بود. آرام، با دست خاک‌های اطرافش را خالی کردیم و دیدیم که شهید خفته است.

روایت روزنامه‌نگار واشنگتن‌پست از دیدارش با سران داعش در بازار کتاب

 روایت روزنامه‌نگار واشنگتن‌پست از دیدارش با سران داعش در بازار کتاب
2020-10-26T13:34:43+03:30
کتاب «به من گفتند تنها بیا» خاطرات سعاد مخنت، روزنامه‌نگار مسلمان روزنامه واشنگتن پست با ترجمه فائزه نوری از سوی کتابستان معرفت برای پنجمین‌بار من...

چه کسانی مانع ترخیص داروهای حیاتی جانبازان دفاع مقدس می‌شوند؟

 چه کسانی مانع ترخیص داروهای حیاتی جانبازان دفاع مقدس می‌شوند؟
2020-10-26T13:34:43+03:30
مشاور رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به ممانعت ترخیص داروی جانبازان به تسنیم گفت: افرادی در بعضی از دستگاه‌ها با مانع تراشی در روند خدمت رسانی به...

شعر مهدوی|همه کنید قیام و همه دهید سلام/ امام کل زمان‌ها دوباره گشت امام

 شعر مهدوی|همه کنید قیام و همه دهید سلام/ امام کل زمان‌ها دوباره گشت امام
2020-10-26T13:21:24+03:30
به مناسبت آغاز امامت امام زمان (عج) چند سروده از شاعران آیینی کشورمان تقدیم می‌شود.

محمدیان: مضامین نامناسب در انیمیشن‌ها بچه‌ها را فراری می‌دهد

 محمدیان: مضامین نامناسب در انیمیشن‌ها بچه‌ها را فراری می‌دهد
2020-10-26T13:21:22+03:30
کارگردان انیمیشن «فیلشاه» معقتد است که بچگی ما با قهرمان‌های خارجی س‍پری شد، باید تلاش کنیم بچه‌های امروز با قهرمان‌های ساخت کشور خودمان بزرگ شوند.

ضرورت وجود یک اطلس تبلیغی/تجهیز مبلغان به سواد رسانه ای

ضرورت وجود یک اطلس تبلیغی/تجهیز مبلغان به سواد رسانه ای
2020-10-26T12:47:45+03:30
حجت‌الاسلام هادی شفیع‌زاده گفت:نهادهای تبلیغی باید مُبلغان را به سواد رسانه‌ای مجهز کنند که بتوانیم سخن جوان و روحیات او را درک کنیم؛

آقای دوبله با دنیای تصویر خداحافظی کرد/ "اغما" و "راه شب" را فراموش نمی‌کنم!

 آقای دوبله با دنیای تصویر خداحافظی کرد/ "اغما" و "راه شب" را فراموش نمی‌کنم!
2020-10-26T12:54:45+03:30
ناصر ممدوح دوبلور مطرح کشورمان پس از سال‌ها اجرا و بازیگری در صدا و سیما با دنیای تصویر وداع کرد و گفت: خاطراتم در "راه شب" و "اغما" از ...

همایش علمی تبیینی «امام اراده» برگزار می‌شود

همایش علمی تبیینی «امام اراده» برگزار می‌شود
2020-10-26T11:14:25+03:30
همایش علمی تبیینی«امام اراده؛ واکاوی سه دهه تحول ذیل زعامت حضرت آیت الله خامنه ای» روز جمعه ۹ آبان ماه در خانه انقلاب اسلامی و ولایت برگزار می‌شود.

شهدای سلامت چگونه تحت پوشش بنیاد شهید و امور ایثارگران قرار می‌گیرند؟

 شهدای سلامت چگونه تحت پوشش بنیاد شهید و امور ایثارگران قرار می‌گیرند؟
2020-10-26T11:21:23+03:30
مدیرکل پذیرش و امور اداری ایثارگران بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: پرونده افرادی که منطبق با مصادیق ابلاغی آیین‌نامه هستند به بنیاد شهید و امور ایثارگران ...

دوبلورها، زندگی بنیانگذار فاکس‌نیوز را به تلویزیون آوردند + تیزر

 دوبلورها، زندگی بنیانگذار فاکس‌نیوز را به تلویزیون آوردند + تیزر
2020-10-26T11:21:22+03:30
سریال آمریکایی "بلندترین صدا" با صدایِ منوچهر زنده‌دل، نصرالله مدقالچی، زهره شکوفنده و میرطاهر مظلومی از ۷ آبان‌ به آنتنِ تلویزیون می‌رسد.

استقبال از «آن بیست و سه نفر» در کتابفروشی‌ها/ ماجرای ملاقات اسرای ایرانی با صدام

 استقبال از «آن بیست و سه نفر» در کتابفروشی‌ها/ ماجرای ملاقات اسرای ایرانی با صدام
2020-10-26T11:21:22+03:30
چاپ هفتادم کتاب «آن بیست و سه نفر»، اثر احمد یوسف‌زاده، با استقبال مخاطبان و علاقه‌مندان به ادبیات دفاع مقدس از سوی انتشارات سوره مهر روانه بازار ...

کاهش قیمت‌ها در بازار کاغذ به زیر ۴۰۰ هزار تومان

 کاهش قیمت‌ها در بازار کاغذ به زیر ۴۰۰ هزار تومان
2020-10-26T11:21:22+03:30
قیمت کاغذ چاپ و تحریر دو هفته پس از افزایش ناگهانی و گذر از ۴۵۰ هزار تومان دوباره با کاهش مواجه شده و به زیر ۴۰۰ هزار تومان رسید.

تصاویر جدید از سریال رمضانی تلویزیون

 تصاویر جدید از سریال رمضانی تلویزیون
2020-10-26T11:21:22+03:30
بازیگران "رعد و برق" در مناطق مختلف صفرمرزی هم جلوی دوربینِ بهروز افخمی رفتند تا سریال ماه مبارک رمضان به آنتنِ شبکه پنج سیما برسد.

نذر شاعرانه برای ظهور امام زمان(عج)/ «سرود وصل بخوان روز عید در راه است»

 نذر شاعرانه برای ظهور امام زمان(عج)/ «سرود وصل بخوان روز عید در راه است»
2020-10-26T11:21:22+03:30
جمعی از شاعران آیینی کشور همزمان با فرارسیدن هشتم ربیع‌الاول و آغاز امامت امام زمان (عج)، تازه‌سروده‌های خود را تقدیم این امام همام کردند.

نمایش زندگی و افکار غلامرضا اعوانی در مستند «سالک حکمت»

نمایش زندگی و افکار غلامرضا اعوانی در مستند «سالک حکمت»
2020-10-26T11:01:06+03:30
مستند «سالک حکمت» از مجموعه «حکایت دل» دوشنبه ۵ آبان ماه ساعت ۲۱ از شبکه چهار سیما بازپخش می‌شود.

نهم ربیع‌الاول روزتجدید بیعت با امام زمان(عج)است/مهدویت؛محور وحدت

نهم ربیع‌الاول روزتجدید بیعت با امام زمان(عج)است/مهدویت؛محور وحدت
2020-10-26T10:34:27+03:30
حجت الاسلام متوسل گفت: نهم ربیع الاول روز آغاز امامت امام زمان و نوعی تجدید بیعت با حضرت و بهترین راه برای این بیعت، خواندن دعای عهد است.

زمینه‌های ظهور از منظر آیت الله بهجت(ره)/ چه کنیم که امور دنیا و آخرت ما درست شود؟

 زمینه‌های ظهور از منظر آیت الله بهجت(ره)/ چه کنیم که امور دنیا و آخرت ما درست شود؟
2020-10-26T08:54:43+03:30
آیت الله بهجت(ره) می‌فرمود: «تا خودمان را اصلاح نکنیم و با خدا و نماینده‌های خدا (اهل‌بیت علیهم‌السلام) ارتباط نداشته باشیم، کارمان درست نمی‌شود.»

فعالیت مبلغان زن مصری برای رویارویی با افکار افراطی

فعالیت مبلغان زن مصری برای رویارویی با افکار افراطی
2020-10-25T14:00:57+03:30
وزارت اوقاف مصر در تجربه ای جدید از مبلغان زن مصری که دوره آموزشی را گذرانده اند برای رویارویی با افکار افراطی استفاده می کند.

«مرد ایستاده بعدی» منتخب کره در اسکار

 «مرد ایستاده بعدی» منتخب کره در اسکار
2020-10-25T14:08:05+03:30
کره جنوبی تریلر سیاسی ساخته «مین هو وو» با عنوان «مرد ایستاده بعدی» را به عنوان شرکت کننده در بخش «بهترین فیلم بین المللی» اسک...

چراغ سبزِ "خندوانه" در برابر بی‌خبری‌های "دورهمی" و "عصر جدید"

 چراغ سبزِ "خندوانه" در برابر بی‌خبری‌های "دورهمی" و "عصر جدید"
2020-10-25T14:08:04+03:30
در روزهای پرکار مهران مدیری و ابهام در ضبط مراحل نهایی "عصرجدید"، رامبد جوان چراغ سبز بازگشتش را روشن کرد و گفت به زودی ضبط را شروع می‌کنند.

وضعیت زنان ایرانی در ایام قرنطینه کرونا موضوع یک پژوهش شد

وضعیت زنان ایرانی در ایام قرنطینه کرونا موضوع یک پژوهش شد
2020-10-25T13:47:36+03:30
ملک زاده گفت: در یک طرح پژوهشی که به مرحله اجرا رسیده تلاش شده تا وضعیتی که بر زنان ایرانی طی ایام قرنطینه و اوج تمهیدات پیش‌گیرانه جلوگیری از ابتلای به کرون...

اوج بخشش خدا در قیامت به روایت امام حسن عسکری (ع)

 اوج بخشش خدا در قیامت به روایت امام حسن عسکری (ع)
2020-10-25T13:54:35+03:30
استاد حوزه علمیه گفت: خدا در روز قیامت طوری بندگانش را می‌آمرزد که به ذهن هیچ کسی نمی‌آید، حتی اهل شرک می‌‌گویند ما مشرک نبودیم.