میرنیوز

دلایل «جنگ ایران و عراق»| از شکست آمریکا در «واقعه طبس» تا چراغ سبز به «صدام» برای حمله سراسری

 دلایل «جنگ ایران و عراق»| از شکست آمریکا در «واقعه طبس» تا چراغ سبز به «صدام» برای حمله سراسری 2020-09-27T10:32:18+03:30

یدالله ایزدی، پژوهشگر دفاع مقدس در گفتگو با خبرنگار حوزه فرهنگ حماسه و مقاومت خبرگزاری تسنیم به دلایل جنگ ایران و عراق اشاره و اختلافات ایران و عراق را دارای زمینه‌های قبلی عنوان کرد و گفت: ایران و عراق در صده‌های قبل یعنی حکومت صفویه تا دوره عثمانی با یکدیگر مشکلات مرزی داشتند که در همان دوران «قراردادهای رفع اختلاف مرزی» متعددی منقعد شده بود. اسناد تاریخی نشان می‌دهد که در چهار صده  گذشته این اختلافات بوده و در برخی مواقع منجر به درگیری نیز شده است.

وی با بیان اینکه این قراردادها بصورت کامل رضایت دو طرف را جلب نمی‌کرد به همین دلیل ناپایدار بودند؛ گفت که این اختلافات در سال 1350 به اوج خود رسید که به قرارداد 1975 الجزایر منجر شد. بنابراین ایران در قبل از انقلاب، چه قبل از تشکیل عراق جدید چه بعد از تشکیل عراق جدید با یکدیگر اختلاف داشتند.

این پژوهشگر دفاع مقدس روی کار آمدن رژیم بعث عراق را باعث تشدید این اختلافات دانست و با یادآوری درگیری‌های مرزی در سال‌ 52  تصریح کرد: در سال‌های 52 و 53 این اختلافات به اوج خود رسید و در برخی مواقع منجر به درگیری در جبهه های میانی در حد حمله به پاسگاه های مرزی و حملات توپخانه‌ای شده که نهایتاً با وساطت الجزایر قرارداد 1975 نوشته شد و این اختلافات تا حدودی برطرف شد تا آنجاییکه رژیم عراق رضایتمندی خود را بصورت مکرر در موضع‌گیری‌های رسمی اعلام کرد.

ایزدی آغاز و شکل‌گیری انقلاب اسلامی و فضای حاکم در داخل کشورمان را فرصتی برای مطامع صدام عنوان کرد و با بیان اینکه  توانمندی ارتش کشورمان در روزهای ابتدایی انقلاب دچار آسیب شده بود، افزود: درحد فاصل پس از وقوع انقلاب اسلامی ایران و قبل از جنگ سراسری، شاهد رفتاهایی از رژیم عراق هستیم که برخی از فرماندهان این دوران را «جنگِ قبل از جنگ» عنوان می‌کنند.

هفته دفاع مقدس , کشور عراق , شهدای دفاع مقدس , امام خمینی(ره) , لانه جاسوسی , سنای آمریکا , پژوهشگاه ,

وی به شرارت‌های رژیم بعث عراق در ما‌ه‌های ابتدایی تشکیل انقلاب اسلامی اشاره کرد و توزیع و ورود سلاح از مرزهای کشور، مین‌گذاری جاده‌ها، نفوذ در کشور، درگیری‌های پاسگاه‌های مرزی و پاره‌ای از انفجارها در خاک کشورمان را محورهای این شرارت‌ها دانست و تصریح کرد: در چهار نقطه خوزستان مثل آبادان تحرکات ضد انقلاب -منافقین- همانند سایر کشور نیست. چراکه این تحرکات، ادعاهای قومی بوده و درصدد حاکمیت توسط عشایر عرب است و بگونه‌ای اتحاد با رژیم بعث عراق را دنبال می‌کرد.

این پژوهشگر دفاع مقدس به تیراندازی به نیروی انقلابی، انفجار در بازارهای روز خوزستان و انفجار لوله‌های نفتی را یکی دیگر از تحرکات ضد انقلاب در خوزستان دانست و گفت: بر اساس آمار‌های منتشر شده در دوران «جنگِ قبل از جنگ» -حد فاصل بهار 1358 تا قبل از وقوع جنگ - در منطقه آبادان 37 بار، خرمشهر 58 بار،‌ منطقه دشت آزادگان (غرب اهواز) 98 بار و غرب کرخه 28 بار مورد تحرکات ضد انقلاب قرار می‌گیرد که تجهیز و تسلیح آنها توسط قرار رژیم بعث بوده‌است.

ایزدی با بیان اینکه هرچه به سال 59 نزدیک می‌شویم، فعالیت‌های ضد انقلاب بیشتر کنترل و مهار می‌شود؛ بنابراین عراق‌ خودش بصورت مستقیم بیش از 200 عملیات‌های خرابکارانه انجام داد، افزود: عراق در این سال تحرکاتی از جمله  تجاوزهای هوایی به مناطق هوایی، اعزام نیرو به مرز، عکسبرداری از مناطق مرزی و عمق خاک کشورمان،‌ درگیری با پاسگاه‌های مرزی از طریق شلیک خمپاره، حمله به چاه‌های نفتی و ورود اسلحه و مهمات از مرزهایی که مغفول مانده، داشته است.

وی این اقدامات را مقدمه عراق برای حمله سراسری به خاک کشورمان خواند و با بیان اینکه در دوران «جنگِ قبل از جنگ» بسیاری شهید و جانباز شدند؛ تصریح کرد: رژیم بعث عراق با آمادگی قبلی، طراحی و از مدت‌های قبل با برنامه‌ریزی به خاک کشورمان حمله کرد. بنابراین این تحلیل که گفته می‌شود، عراق بدون طراحی به ایران حمله کرده حرف درستی نیست.

این پژوهشگر دفاع مقدس با اشاره به دیپلماسی رژیم بعث عراق با سایر کشورها برای آماده کردن فضا عمومی جهان برای حمله به ایران، گفت: مسئولین عراقی در حوزه دیپلماسی ادعایی از جمله حاکمیت بر جزایز سه گانه، حقوق تضییع شده اعراب در کشورمان و ... می‌کنند. البته شواهد و قرائن دیگری نیز وجود دارد که نشانده هماهنگی این رژیم با قدرت‌های استکباری است.

ایزدی ادامه داد: موضوعات تسخیر لانه جاسوسی، شکست در کودتای نوژه و واقعه طبس دست در دست هم داد که عراق از ناحیه آمریکا خیالش راحت باشد؛‌ بنابراین با برنامه‌ریزی قبلی در تاریخ 31 شهریورماه سال 59 وارد جنگ با ایران اسلامی شد.

وی با بیان اینکه عراق برای حمله به ایران بهانه‌هایی مختلفی از جمله اختلافات مرزی در اروندرود، جزیره آبادان و زمین‌های شرق رودخانه اروند، ادعاهایی قومی که اعراب خوزستان متعلق به عراق بوده که ایران آن را اشغال کرده است، داشت، تصریح کرد: نحوه هجوم لشکرهای عراق نشان می‌دهد که تصرف سرزمین خوزستان از اهداف عراق است؛ به همین دلیل است که ادعاها در خصوص اروند و... فقط بهانه است.

هفته دفاع مقدس , کشور عراق , شهدای دفاع مقدس , امام خمینی(ره) , لانه جاسوسی , سنای آمریکا , پژوهشگاه ,

این پژوهشگر دفاع مقدس با تاکید بر اینکه شرایط داخلی کشور، ضعف ارتش کشورمان در روزهای آغازین انقلاب اسلامی و توافق و حمایت قدرت‌های غربی از عراق، باعث شد صدام به ایران حمله کند، افزود: مقاومت جانانه رزمندگان، موضوعات طبیعی محیط که اجازه مانور به ارتش عراق نمی‌داد و... اجازه نداد که عراق به اهداف خود -که اشغال خوزستان بود- برسد. بنابراین در 10 روز اول فشار خود را به ناحیه خرمشهر و آبادن زیاد کرد که با شکل‌گیری مقاومت‌های مردمی و تلاش نیروهای مسلح نتوانست به اهداف اولیه خود برسد.

ایزدی در بخش دیگری از گفتگوی خود با خبرنگار فرهنگ حماسه و مقاومت خبرگزاری تسنیم به دیدگاه‌های مختلف حمله عراق به ایران اشاره کرد و گفت: برخی‌ها می‌گویند عراق بر اساس استراتژی منطقه‌ای آمریکا به ایران حمله کرد؛ یعنی آمریکا در دولت موقت تلاش کرد، باب مراوده و مذاکره با جمهوری اسلامی را حفظ کند که با تسخیر لانه جاسوسی توسط دانشجویان مسلمان پیرو خط امام(ره) نقشه‌های آنها نقش برآب شد. اسنادی پیدا شد که آمریکا به برخی از جریان‌های داخلی ایران برای مهار انقلاب دل خوش کرده بود.

وی با تاکید بر اینکه آمریکایی‌ها به این نتیجه رسیده بودند که علیه کشورمان اقدام نظامی کنند و صدام به نیابت از آنها حمله کرد؛ به اسناد شفاف چراغ سبز آمریکایی‌ها به عراق اشاره کرد و اظهار داشت: به همین دلیل -براساس دیدگاه اول- می‌گویند عراق بر اساس استراتژی منطقه‌ای آمریکا یعنی مهار انقلاب اسلامی به ایران حمله کرده است.

این پژوهشگر دفاع مقدس با اشاره به دیدگاه دوم، اختلافات مرزی و منافع ملی عراق دلیل حمله به ایران دانست و گفت: برخی می‌گویند اختلافات مرزی ایران و عراق و مشکلات داخلی کشور؛ صدام را بر آن داشت که از این موقعیت سوء استفاده کند و با آن پیشینه تاریخی به ایران حمله کرد.

ایزدی دیدگاه سوم را اشتراک نظر میان صدام و آمریکا برای حمله به ایران عنوان کرد و گفت: برخی دیگر می‌گویند منافع آمریکا و عراق با یکدیگر تلاقی کرده یعنی یک هم‌افزاییِ منافع در این حمله برای هر دو کشور وجود داشته است.

وی با تاکید بر اینکه هرکدام از این دیدگا‌ه‌ها را در نظر بگیریم، صدام باید چراغ سبز قدرت‌های بزرگ را دریافت می‌کرد، اظهار داشت: در اسناد و تحلیل‌ها منتشر شده ملاقات‌هایی میان مسئولان آمریکایی و عراقی در مرز اردن قبل از وقوع جنگ اتفاق افتاده که بیانگر اطلاع و حمایت‌های آنها از این حمله بوده است که دریافت موشک‌های غربی، جنگنده‌های میراژ و... همه مؤید این موضوع است.

انتهای پیام/

منبع : خبرگزاری تسنیم


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار فرهنگی

فعالیت مبلغان زن مصری برای رویارویی با افکار افراطی

فعالیت مبلغان زن مصری برای رویارویی با افکار افراطی
2020-10-25T14:00:57+03:30
وزارت اوقاف مصر در تجربه ای جدید از مبلغان زن مصری که دوره آموزشی را گذرانده اند برای رویارویی با افکار افراطی استفاده می کند.

«مرد ایستاده بعدی» منتخب کره در اسکار

 «مرد ایستاده بعدی» منتخب کره در اسکار
2020-10-25T14:08:05+03:30
کره جنوبی تریلر سیاسی ساخته «مین هو وو» با عنوان «مرد ایستاده بعدی» را به عنوان شرکت کننده در بخش «بهترین فیلم بین المللی» اسک...

چراغ سبزِ "خندوانه" در برابر بی‌خبری‌های "دورهمی" و "عصر جدید"

 چراغ سبزِ "خندوانه" در برابر بی‌خبری‌های "دورهمی" و "عصر جدید"
2020-10-25T14:08:04+03:30
در روزهای پرکار مهران مدیری و ابهام در ضبط مراحل نهایی "عصرجدید"، رامبد جوان چراغ سبز بازگشتش را روشن کرد و گفت به زودی ضبط را شروع می‌کنند.

وضعیت زنان ایرانی در ایام قرنطینه کرونا موضوع یک پژوهش شد

وضعیت زنان ایرانی در ایام قرنطینه کرونا موضوع یک پژوهش شد
2020-10-25T13:47:36+03:30
ملک زاده گفت: در یک طرح پژوهشی که به مرحله اجرا رسیده تلاش شده تا وضعیتی که بر زنان ایرانی طی ایام قرنطینه و اوج تمهیدات پیش‌گیرانه جلوگیری از ابتلای به کرون...

اوج بخشش خدا در قیامت به روایت امام حسن عسکری (ع)

 اوج بخشش خدا در قیامت به روایت امام حسن عسکری (ع)
2020-10-25T13:54:35+03:30
استاد حوزه علمیه گفت: خدا در روز قیامت طوری بندگانش را می‌آمرزد که به ذهن هیچ کسی نمی‌آید، حتی اهل شرک می‌‌گویند ما مشرک نبودیم.

۳ اقدام امام حسن عسکری (ع) برای مواجهه شیعیان با عصر غیبت

 ۳ اقدام امام حسن عسکری (ع) برای مواجهه شیعیان با عصر غیبت
2020-10-25T13:41:21+03:30
امام حسن عسکری (ع) در صدد بود شیعیان مسائل فقهی خویش را بدون حضور امام یاد بگیرند و مردم نیز به فقها رجوع کنند تا به این ترتیب با آمادگی وارد عصر غیبت شوند.

یادداشت| استحاله مفهوم «انتظار» در شعر آیینی

 یادداشت| استحاله مفهوم «انتظار» در شعر آیینی
2020-10-25T13:41:20+03:30
شاعران شیعی انتظار را نه در نشستن و ایستایی، بلکه در برخاستن و پویایی معنا می‌کنند. شعر انتظار، شعر مردگی و بازدارندگی نیست، شعر زندگی و زایندگی است.

مداحی میثم مطیعی در سوگ امام عسکری (ع): "این حسن‌ها چقدر مظلومند"

 مداحی میثم مطیعی در سوگ امام عسکری (ع): "این حسن‌ها چقدر مظلومند"
2020-10-25T13:41:20+03:30
فایل صوتی مداحی میثم مطیعی مداح اهل‌بیت علیهم السّلام در شب شهادت یازدهمین اختر تابناک امامت و ولایت امام حسن عسکری علیه‌السّلام را می‌شنوید.

چراغ سبزِ "خندوانه" در برابر بی‌خبری‌های "دورهمی" و "عصرجدید"

 چراغ سبزِ "خندوانه" در برابر بی‌خبری‌های "دورهمی" و "عصرجدید"
2020-10-25T13:41:19+03:30
در روزهای پرکار مهران مدیری و ابهام در ضبط مراحل نهایی "عصرجدید"، رامبد جوان چراغ سبز بازگشتش را روشن کرد و گفت به زودی ضبط را شروع می‌کنند.

اشاره آیت‌الله بهجت (ره) به عظمت و شدت مصیبت امام حسن عسکری (ع)

 اشاره آیت‌الله بهجت (ره) به عظمت و شدت مصیبت امام حسن عسکری (ع)
2020-10-25T13:28:01+03:30
امام حسن عسکری (ع) به فرزند عزیز خود فرموده بودند که در شهرها و بلاد نمان، بلکه جایی برو که تو را نشناسند که مبادا به جانت آسیبی برسانند.

اخبار هالیوود| آرنولد برای سومین بار قلبش را عمل کرد

 اخبار هالیوود| آرنولد برای سومین بار قلبش را عمل کرد
2020-10-25T13:28:01+03:30
«آرنولد شوارتزنگر» پس از جراحی قلب برای تعویض دریچه آئورت، با شرایط نرمال از اتاق عمل خارج شد. - این سومین بار است که در دو سال گذشته جراحی قلب می...

شعر در سوگ شهادت امام حسن عسکری(ع)|پیراهن و شال عزا، مولا به تن دارد/ امشب تمام عرش با آقا عزادار است

 شعر در سوگ شهادت امام حسن عسکری(ع)|پیراهن و شال عزا، مولا به تن دارد/ امشب تمام عرش با آقا عزادار است
2020-10-25T13:14:43+03:30
در شوگ شهادت مظلومانه امام حسن عسکری (ع)، پدر بزرگوار امام زمان (عج)، چند سروده آیینی تقدیم می‌شود.

مرور بخش‌هایی از سبک زندگی امام حسن عسکری (ع)/ چرا مهربانی با مخالف، از صدقه بهتر است

 مرور بخش‌هایی از سبک زندگی امام حسن عسکری (ع)/ چرا مهربانی با مخالف، از صدقه بهتر است
2020-10-25T13:14:42+03:30
امام حسن عسکری (ع) می‌فرمودند: «کسی که حقوق برادران و اعضای خانواده‌اش را بداند و رعایت کند، نزد خدا ارج و قرب ویژه‌ای پیدا می‌کند.»

میزگرد سریال "نجلا" در تسنیم| اربعین سرخ چگونه وارد داستان نجلا شد؟/ بازیگر عطا را با گلزار مقایسه کرده‌اند/عبد وارد جنگ می شود

 میزگرد سریال "نجلا" در تسنیم| اربعین سرخ چگونه وارد داستان نجلا شد؟/ بازیگر عطا را با گلزار مقایسه کرده‌اند/عبد وارد جنگ می شود
2020-10-25T13:14:42+03:30
کارگردان سریال "نجلا" از درخواست‌های مردم برای فصل دوم گفت، اینکه چطور قهرمان سریال، "نجلا" نام گرفت و موضوعش به اربعین سرخ رسید.

برنامه های ایام میلاد النبی(ص) و هفته وحدت در دهلی تشریح شد

برنامه های ایام میلاد النبی(ص) و هفته وحدت در دهلی تشریح شد
2020-10-25T11:47:36+03:30
محمدعلی ربانی، برنامه های ایام میلاد النبی(ص) و هفته وحدت در دهلی را تشریح کرد.

کتاب سرمایه‌داری پلتفرمی منتشر شد

کتاب سرمایه‌داری پلتفرمی منتشر شد
2020-10-25T11:34:16+03:30
کتاب «سرمایه‌داری پلتفرمی» چگونه سرمایه داری جدید خود را با پلتفرم ها، استارت آپ ها و اقتصاد دیجیتال بازتولید می‌کند؟ نوشته نیک سِرِنیچک با ترجمه مجید سلیمان...

شماره ۹۸ فصلنامه «نقد و نظر» منتشر شد

شماره ۹۸ فصلنامه «نقد و نظر» منتشر شد
2020-10-25T10:40:56+03:30
نود و هشتمین شماره فصلنامه علمی پژوهشی «نقد و نظر» به همت پژوهشکده فلسفه و کلام و اداره نشریات پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی دفتر تبلیغات اسلامی منتشر شد.

بررسی کتاب «روایت جنگ در دل جنگ» در چراغ مطالعه

بررسی کتاب «روایت جنگ در دل جنگ» در چراغ مطالعه
2020-10-24T17:14:18+03:30
ششمین قسمت از فصل سوم برنامه تلویزیونی چراغ مطالعه، امشب (شنبه سوم آبان ماه) از شبکه چهار سیما پخش می‌شود.

روایتی از هم‌رزم شهید چمران که قیام ۱۹ دی را راه انداخت/ اتفاقاتی که "حجره شماره دو" را معروف کرد

 روایتی از هم‌رزم شهید چمران که قیام ۱۹ دی را راه انداخت/ اتفاقاتی که "حجره شماره دو" را معروف کرد
2020-10-24T16:27:54+03:30
رضا یزدانی نویسنده کتاب «حجره شماره دو» می‌گوید بسیاری از اتفاقاتی که از فیضیه قم شکل می‌گیرد یک مبدأ دارد و آن هم حجره شماره دو است.

تأکید دوبارۀ رهبر معظّم انقلاب به "توسّل و دعا" برای دفع بلا/ با "دعا" نظر لطف الهی را جلب کنیم

 تأکید دوبارۀ رهبر معظّم انقلاب به "توسّل و دعا" برای دفع بلا/ با "دعا" نظر لطف الهی را جلب کنیم
2020-10-24T15:21:17+03:30
رهبر معظّم انقلاب فرمودند: همه آنچه برای مقابله با کرونا گفته شد در حکم ابزار است و آنچه به این ابزارها، جان و روح می‌بخشد پروردگار متعال است.

نگاهی به مهاجرت مهراد جم/ از لابی‌گری برای حضور خوانندگان تازه‌کار در تلویزیون تا استفاده از سلبریتی‌ها به نفع گردشگری کشور همسایه

 نگاهی به مهاجرت مهراد جم/ از لابی‌گری برای حضور خوانندگان تازه‌کار در تلویزیون تا استفاده از سلبریتی‌ها به نفع گردشگری کشور همسایه
2020-10-24T15:07:54+03:30
خواننده‌ای که بخش زیادی از شهرتش را مدیونِ حضور در برنامه ویژه نوروزی با اجرای علی ضیاء است، از ایران مهاجرت کرده تا جذب سایت‌های شرط‌بندی شود.

مداحی مهدی رسولی در سوگ امام حسن عسکری(ع)

 مداحی مهدی رسولی در سوگ امام حسن عسکری(ع)
2020-10-24T14:54:43+03:30
فایل صوتی مداحی مهدی رسولی مداح اهل‌بیت علیهم السّلام در شب شهادت یازدهمین اختر تابناک امامت و ولایت امام حسن عسکری علیه السّلام را می‌شنوید.

نگاهی به مهاجرت مهراد جم/ از لابی‌گری برای حضور خوانندگان تازه‌کار در تلویزیون تا استفاده از سلبریتی‌ها برای فرار سرمایه‌ها از کشور

 نگاهی به مهاجرت مهراد جم/ از لابی‌گری برای حضور خوانندگان تازه‌کار در تلویزیون تا استفاده از سلبریتی‌ها برای فرار سرمایه‌ها از کشور
2020-10-24T14:54:40+03:30
خواننده‌ای که بخش زیادی از شهرتش را مدیونِ حضور در برنامه ویژه نوروزی با اجرای علی ضیاء است، از ایران مهاجرت کرده تا جذب سایت‌های شرط‌بندی شود.

حسین یکتا: شهید تهرانی مقدم پر بود از توانستن‌ها در موشک‌‌باران "تو نمی‌توانی‌"ها

 حسین یکتا: شهید تهرانی مقدم پر بود از توانستن‌ها در موشک‌‌باران "تو نمی‌توانی‌"ها
2020-10-24T14:41:15+03:30
حسین یکتا یادداشتی بر کتاب "خط مقدم" نوشته و از سال‌ها تلاش شهید تهرانی‌ مقدم برای تشکیل یگان قدرتمند موشکی ایران یاد کرده است.

نگاهی به مهاجرت مهراد جم/ از لابی گری برای حضور خوانندگان تازه کار در تلویزیون تا استفاده از سلبریتی ها برای فرار سرمایه ها از کشور

 نگاهی به مهاجرت مهراد جم/ از لابی گری برای حضور خوانندگان تازه کار در تلویزیون تا استفاده از سلبریتی ها برای فرار سرمایه ها از کشور
2020-10-24T14:41:13+03:30
مهراد جم خواننده موسیقی پاپ که بخش زیادی از شهرتش را مدیونِ حضور در برنامه ویژه نوروزی با اجرای علی ضیاء بود، از ایران مهاجرت کرده تا جذب سایت‌های شرطبندی ش...

مداحی مهدی رسولی در سوگ امام حسن عسکری (ع)

 مداحی مهدی رسولی در سوگ امام حسن عسکری (ع)
2020-10-24T14:27:57+03:30
فایل صوتی مداحی مهدی رسولی مداح اهل بیت علیهم‌السلام در شب شهادت یازدهمین اختر تابناک امامت و ولایت امام حسن عسکری (ع) را می‌شنوید.

حسین یکتا: شهید تهرانی مقدم پر بود از توانستن‌ها در موشک‌ باران تو نمی‌توانی‌ها

 حسین یکتا: شهید تهرانی مقدم پر بود از توانستن‌ها در موشک‌ باران تو نمی‌توانی‌ها
2020-10-24T14:27:57+03:30
حسین یکتا یادداشتی بر کتاب "خط مقدم" نوشته و از سال‌ها تلاش شهید تهرانی‌ مقدم برای تشکیل یگان قدرتمند موشکی ایران یاد کرده است.

جمله‌ای که امام حسن عسکری (ع) از شنیدن آن خوشحال می‌شد

 جمله‌ای که امام حسن عسکری (ع) از شنیدن آن خوشحال می‌شد
2020-10-24T14:27:57+03:30
گویی رابطه‌ای تنگاتنگ بین خدا و خلق او وجود دارد که نسبتی زیبا را برای انسان مؤمن ایجاد می‌کند که با آن سکوی پرشی برای خود بسازد؛ نسبتی زیبا و رشددهنده.

حضور طلاب مسلط به زبان‌های خارجی برای معرفی بقاع متبرکه

حضور طلاب مسلط به زبان‌های خارجی برای معرفی بقاع متبرکه
2020-10-24T14:07:39+03:30
حجت‌الاسلام محمد نوروزپور گفت: در بقاع متبرکه و امامزادگان از طلابی که به چند زبان مسلط هستند استفاده شده تا بقاع متبرکه به‌خوبی به گردشگران خارجی معرفی شود.

آمادگی سازمان اوقاف برای همکاری در زمینه تولید واکسن کرونا

آمادگی سازمان اوقاف برای همکاری در زمینه تولید واکسن کرونا
2020-10-24T13:40:58+03:30
رئیس سازمان اوقاف گفت: اگر نسبت به ساخت و تولید واکسن کرونا از سوی هر بخش و نهادی، اقدامی صورت پذیرد، سازمان اوقاف حاضر به همکاری است.