میرنیوز

حاج‌قاسم در ماه پایانی عمرش مکالمات بیسیم کدام عملیات را گوش می‌داد؟/ نائینی: ۸ سال دفاع مقدس یکی از مؤلفه‌های قدرت انقلاب اسلامی است

 حاج‌قاسم در ماه پایانی عمرش مکالمات بیسیم کدام عملیات را گوش می‌داد؟/ نائینی: ۸ سال دفاع مقدس یکی از مؤلفه‌های قدرت انقلاب اسلامی است 2020-09-16T14:59:01+04:30

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، سردار نائینی رئیس مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و مجاهدت‌های رزمندگان 8 سال دفاع مقدس و با اشاره به فرمان  حضرت امام(ره) مبنی بر شکل‌گیری نیروی سه‌گانه سپاه در تاریخ 26 شهریور سال 1364، تصریح کرد: شناخت از سپاه و نگاه راهبردی حضرت امام(ره) از سپاه باعث این فرمان بی‌بدیل و تاریخی شد که دستخط کمتر دیده شده ایشان مدتی است توسط مرکز منتشر شده است.

وی با بیان اینکه بعد از 35 سال، حقانیت اهداف راهبردی سپاه در جامعه ظهور و بروز پیدا کرده است، افزود: امروز سپاه با 5 نیرو در بلندای قله افتخارات قرار گرفته و با توجه به برنامه‌های استکبار جهانی، رژیم صهیونیستی و کشورهای مرتجع منطقه، این نهاد انقلابی معادله قدرت را به نفع انقلاب اسلامی تغییر داده است.

رئیس مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس  با تأکید بر اینکه در حال حاضر با دو قطبی سازی مقاومت و سازش روبه‌رو هستیم، ادامه داد: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، پایگاه تروریست‌های آمریکایی که دستش به خون حاج قاسم سلیمانی آلوده شده بود را مورد هجوم موشک‌های خود قرار داد، همچنین پهپاد پیشرفته آنها نیز مورد تیررس موشک پدافند پیشرفته سپاه انقلاب اسلامی قرار گرفت که همه این اقدامات آثار تدبیر حضرت امام(ره) در چنین روزی است.

سردار نائینی مهمترین مسئله دفاع مقدس را تحمیل جنگ به ملت ایران عنوان کرد و گفت: اسناد و شواهد و قرائن فراوانی وجود دارد که این جنگ از اراده کشور عراق بزرگتر بوده است و افراد دیگری پشتوانه این جنگ بوده‌اند.

وی با بیان اینکه تحمیل جنگ عملاٌ به انقلاب اسلامی توسط استکبار جهانی صورت گرفته است؛ هنر حضرت امام(ره) را پیوستگی میان جنگ و انقلاب اسلامی دانست.

رئیس مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس  با تاکید بر اینکه نباید طراحی جنگ را اراده یک کشور همسایه مثل صدام تقلیل داد؛ بلکه یک کار سازمان یافته از سوی استکبار جهانی صورت گرفته است، تصریح کرد: استکبار جهانی همه کار از جمله تحریم، شورش‌های داخلی و کودتا را برای مقابله با انقلاب اسلامی انجام داده بود، اما هیچ کدام نتیجه‌بخش نبود برای همین جنگ را برنامه‌ریزی کرد تا انقلاب اسلامی را کنترل کند و تمام امکانات را برای حمایت از صدام و مقابله با جمهوری اسلامی ایران در اختیار رژیم بعث قرار داد. 

سردار نائینی با بیان اینکه به وضوح می‌توان اثبات کرد که آمریکا آغازگر جنگ ایران و عراق بود، ادامه داد: نباید جنگ را میان دو کشور همسایه قلمداد کرد چرا که در طول جنگ هم آمریکا چه به صورت مستقیم و چه به صورت غیرمستقیم همواره به عراق کمک کرد.

وی تصریح کرد: روزنامه واشنگتن‌پست در تاریخ 24 آذر 65 گزارشی در خصوص همکاری آمریکا با عراق در زمینه بمباران‌های عراق علیه ایران تهیه کرد مبنی بر اینکه سازمان سیا اطلاعات زیادی از آرایش نظامی و مناطق اقتصادی در اختیار عراق قرار داده بود و اطلاعات ماهواره‌ای به صورت دقیق و به نحو احسن در اختیار آنها قرار می‌گرفت. عراق پس از دقایقی پس از بمباران از میزان خسارت و نوع عملیات به صورت دقیق اطلاع پیدا می‌کرد برای همین است که می‌گوییم صدام آلت دست آمریکا برای حمله به ایران بود.

رئیس مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس  ادامه داد: در تاریخ 25 آذر 65 سخنگوی کاخ سفید در همین راستا می‌گوید همه می‌دانند پیروزی عراق غیرممکن است؛ از طرف دیگر نیز پیروزی ایران خواست هیچ کشوری نیست. امروز همه جهان بسیج شده‌اند تا به عراق کمک کنند و هدف ما این است که از پیروزی جمهوری اسلامی ایران در این جنگ ممانعت کنیم.

سردار نائینی با اشاره به اینکه ما نتوانسته‌ایم به خوبی حوادث جنگ را آنطور که در خور آن حادثه بود را روایت کنیم، اظهار داشت: واقعیت این است که هویت تاریخ انقلاب اسلامی و عامل قدرت آن همین 8 سال دفاع مقدس است و نباید اجازه دهیم این واقعه تضعیف و مخدوش شود.

وی با بیان اینکه متأسفانه امروز استکبار جهانی علیه ملت ایران جنگ های متعددی ایجاد کرده است که می توان به جنگ نرم، عملیات روانی و جنگ شناختی که بخش قابل توجهی از آن به اقدامات برای مخدوش شدن انقلاب اسلامی منعطف شده است،‌ اشاره کرد؛ گفت: برخی داخل کشور با اغراض سیاسی و با فهم ضعیفی که از دفاع مقدس دارند و حتی در زمان دفاع مقدس نیز نبوده‌اند روایت‌های مختلفی از یک اتفاق جنگ را اعلام می‌کنند و با تقطیع کردن و با اهداف شیطانی نتیجه‌گیری شخصی می‌کنند و اقتدار و وحدت نیروهای مسلح را نشانه می‌گیرند و حتی فرماندهان جنگ را اتهام می‌زنند که جان رزمندگان برای آنها مهم نبوده و یا عملیات‌های خلاقانه‌ای را انجام نمی‌دادند.بنابراین رسانه ها باید در برابر این خط فکری ایستادگی کنند.

رئیس مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس  با اشاره به برنامه‌ها و طرح‌ریزی‌های مختلف برای آغاز یک عملیات در 8 سال دفاع مقدس تأکید کرد: جنگ ایران و عراق سطوحی مختلفی را داشته که در راس سطح راهبردی آن حضرت امام(ره) حضور داشتند و ایشان با تیزبینی و درایت همه مردم را در این جنگ وارد کردند تا آنجایی که 85 درصد رزمندگان 8 سال دفاع مقدس، مردم عادی بودند.

سردار نائینی دفاع مقدس را سرمایه و مولفه اصلی انقلاب اسلامی دانست و گفت: پیروزی مطلق در 8 سال دفاع مقدس از آن جمهوری اسلامی ایران، ملت ایران و حضرت امام بود و مرکز اسناد تمام این روایتها و گنجینه‌های 8 سال دفاع مقدس را جمع‌آوری کرده و در اختیار علاقه‌مندان قرار می‌دهد.

وی با اشاره به اینکه مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس بیش از 40 مجلل از روزشمار جنگ، اطلس، تاریخ شفاهی و... را منتشر کرده است که امیدواریم این معارف به نسل‌های بعد نیز انتقال داده شود تاکید کرد: در 7 مهر سال 99 و همزمان با هفته دفاع مقدس از 170 اثر جدید تحقیقاتی که در یکسال اخیر جمع آوری شده است را با حضور فرمانده محترم کل سپاه رونمایی می‌کند.

رئیس مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس  با بیان اینکه در این مراسم از 40 فرمانده که تاریخ شفاهی 8 سال دفاع مقدس را در اختیار ما قرار دادند، تقدیر می‌شود، تصریح کرد: از جمع 300 نفره فرماندهان 8 سال دفاع مقدس از 115 نفر تاریخ شفاهی جمع‌آوری کرده‌ایم؛ همچنین 400 فرمانده گردان را شناسایی کرده ایم که از 100 نفر آنها را تاریخ شفاهی، ضبط کرده‌ایم.

سردار نائینی در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران مبنی بر اینکه آیا از حاج قاسم سلیمانی نیز تاریخ شفاهی داریم، عنوان کرد: با توجه به اینکه حاج قاسم مأموریت‌های سنگین و بسیار پیچیده و دشوار داشت فرصت برای تاریخ شفاهی پیدا نکردیم و میدانید ایشان هرگاه در مقابل دوربین قرار می گرفت از شهدای دیگر سخن می‌گفت.

وی با اشاره به خاطره‌ای از حاج قاسم ادامه داد: حاج قاسم یک ماه قبل از شهادت با بنده تماس گرفت و درخواست نوار صوتی مکالمات عملیات کربلای 5 را کرد که شنیدم در این مدت قبل از شهادت همواره این مکالمات را به یاد شهدای آن زمان گوش می‌دادند.

رئیس مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس ادامه داد: شنبه 5 مهرماه جلد دوم کتاب «تاریخ شفاهی سردار صفوی» رونمایی می‌شود و با توجه به سالروز عملیات ثامن‌الائمه از خانواده‌های شهدای ارتش و سپاه مثل شهیدان فکوری، نامجو، فلاحی، کلاهدوز و جهان‌آراء تقدیر خواهد شد.

انتهای پیام/

منبع : خبرگزاری تسنیم


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار فرهنگی

به دنبال رستگاری در سوریه/ این کتاب قداست حرم را حفظ کرده است

 به دنبال رستگاری در سوریه/ این کتاب قداست حرم را حفظ کرده است
2020-09-26T16:25:38+03:30
مجید قیصری در مراسم رونمایی از کتاب «اجاره‌نشین خیابان الامین» گفت: کتاب اصلاً تلاش نکرده است تا قداست حرم را به زور در متن بریزد؛ خود متن قداست ح...

چله عزت|شهید ۱۵ ساله‌ای که کمتر از دوماه حضور در جنگ آسمانی شد

 چله عزت|شهید ۱۵ ساله‌ای که کمتر از دوماه حضور در جنگ آسمانی شد
2020-09-26T16:12:23+03:30
برادر شهید محمود مهاجر گفت: ایشان پس از آنکه از مرخصی بازگشت با آنکه بیش از دوماه در منطقه نبود به فیض شهادت نائل شد و پس از ۲۵ سال به آغوش خانواده بازگشت.

سریال "حاج قاسم" در اتاق تاریک!/ تحقیق، پژوهش و انتخاب تهیه‌کننده و کارگردان را جدی بگیرید

 سریال "حاج قاسم" در اتاق تاریک!/ تحقیق، پژوهش و انتخاب تهیه‌کننده و کارگردان را جدی بگیرید
2020-09-26T15:58:57+03:30
گمانه‌زنی‌ها درباره کارگردان سریال و فیلم "حاج قاسم" از همان بدو شهادت در فضای رسانه‌ای بوجود آمد. جایی کارگردان فیلم سینمایی را رایزنی کردند که ت...

تصویر دفاع مقدس| ماجرای قابلمه یخ روی بی‌سیم‌ها در اتاق‌های عملیات

 تصویر دفاع مقدس| ماجرای قابلمه یخ روی بی‌سیم‌ها در اتاق‌های عملیات
2020-09-26T15:05:37+03:30
رزمندگان دفاع مقدس با وجود گرما طاقت‌فرسا در جنوب کشور، در ماه مبارک رمضان روزه دار بودند و با فعالیت‌های جسمی فراوان یاد خداوند را فراموش نمی‌کردند.

کتاب «ایران و القرآن» در الجزایر منتشر شد

کتاب «ایران و القرآن» در الجزایر منتشر شد
2020-09-26T14:45:36+03:30
کتاب «ایران و القرآن، جهود الایرانیین فی خدمه القرآن الکریم و علومه، قبل الثوره و بعدها» نوشته نور الدین بولحیه، اندیشمند و نویسنده بزرگ الجزایری در این کشور...

«وقف»، راهکاری است برای مساوات و برابری است

«وقف»، راهکاری است برای مساوات و برابری است
2020-09-26T14:18:56+03:30
استاندار تهران با اشاره به اینکه «وقف» می‌تواند راهکاری برای مساوات و برابری باشد، گفت: حجت‌الاسلام والمسلمین خاموشی بسیار پویا و فعال هستند و در هر سازمانی ...

چالش‌های مربوط به آزادی دین و اقلیت‌های دینی بررسی شد

چالش‌های مربوط به آزادی دین و اقلیت‌های دینی بررسی شد
2020-09-26T14:18:56+03:30
نشست «بررسی چالش‌های مربوط به آزادی دین و اقلیت‌های دینی» با حضور نمایندگان اقلیت‌های دینی از جمله مسلمانان از سوی مدافع عمومی گرجستان و شورای ادیان مدافع عم...

چله عزت| ماجرای رانندگی بی‌ترمزهای پانزده ساله با بیل میکانیکی عراقی

 چله عزت| ماجرای رانندگی بی‌ترمزهای پانزده ساله با بیل میکانیکی عراقی
2020-09-26T14:12:19+03:30
از طرف سنگرهای عراقی گرد و خاک بلند شد. ماشینی می‌آمد طرفمان. داد زدم: «بچه‌ها. آرپی‌جی!» وقتی آمد جلوتر، یکی داد زد: «نزنید... نزنید، بی‌ترم...

تندروهای واقعی سینما چه کسانی بودند؟/ طومارنویسی که بعدها سر از پاریس درآورد

 تندروهای واقعی سینما چه کسانی بودند؟/ طومارنویسی که بعدها سر از پاریس درآورد
2020-09-26T14:12:19+03:30
سینمای دفاع مقدس در آغاز راه خود شاهد شکل‌گیری سینمایی بود که می‌توانست در سال‌های بعد طیف گسترده‌ای از جوانان را به خود جذب کند اما تندروی مدیران فرهنگی و ...

درخواست رئیس‌جمهور از صداوسیما/ عزاداری اربعین را به خانه‌ها ببرید

 درخواست رئیس‌جمهور از صداوسیما/ عزاداری اربعین را به خانه‌ها ببرید
2020-09-26T13:45:39+03:30
رئیس‌جمهور از رسانه ملی و فضای مجازی خواست عزاداری اربعین و روزهای پایان صفر را به دل و خانه‌های مردم ببرند.

درخواست رئیس جمهور از صداوسیما/ عزاداری اربعین را به خانه‌ها ببرید

 درخواست رئیس جمهور از صداوسیما/ عزاداری اربعین را به خانه‌ها ببرید
2020-09-26T13:18:59+03:30
رئیس جمهور از رسانه ملی و فضای مجازی خواست عزاداری اربعین و روزهای پایان صفر را به دل و خانه‌های مردم ببرند.

آیا سقوط هواپیما در ۷ مهر ۶۰ دستکاری شده بود؟‌/ عملیات ثامن‌الائمه آغاز تغییر استراتژی در جنگ بود

 آیا سقوط هواپیما در ۷ مهر ۶۰ دستکاری شده بود؟‌/ عملیات ثامن‌الائمه آغاز تغییر استراتژی در جنگ بود
2020-09-26T13:18:59+03:30
نشست واکاوی عملیات ثامن‌الائمه و رونمایی از جلد دوم کتاب تاریخ شفاهی سردار سرلشکر رحیم صفوی با عنوان «از شرق بصره تا مهران» همزمان با سالگرد شکستن...

جدیدترین استفتاء رهبر انقلاب درباره خرید و فروش "سهام در بورس"

 جدیدترین استفتاء رهبر انقلاب درباره خرید و فروش "سهام در بورس"
2020-09-26T13:18:59+03:30
رهبر معظّم انقلاب به استفتائی دربارۀ خرید و فروش سهام در بورس ایران و خارج از کشور پاسخ فرمودند.

هیأت مکان رشد عقلانیت و حکمت است/برقراری شبکه روضه های خانگی

هیأت مکان رشد عقلانیت و حکمت است/برقراری شبکه روضه های خانگی
2020-09-26T12:58:57+03:30
استاد حوزه علمیه با بیان اینکه اهالی روضه امسال روضه‌ها را به خانه‌ها بیاورند، گفت: ذاکرین اهل بیت(ع) و روضه‌خوان‌ها بهتر است امسال این شبکه خانگی را با اعضا...

«دائرة‌المعارف مصور تاریخ جنگ ایران و عراق» بررسی می‌شود

«دائرة‌المعارف مصور تاریخ جنگ ایران و عراق» بررسی می‌شود
2020-09-26T12:58:57+03:30
برنامه تلویزیونی «چراغ مطالعه» این هفته میزبان جعفر شیرعلی‌نیا خواهد بود و با او در مورد کتاب «دائرةالمعارف مصور تاریخ جنگ ایران و عراق» به گفتگو خواهد پرداخت.

فراخوان طرح پژوهشی روش‌های مطلوب و استاندارد حفظ قرآن کریم

فراخوان طرح پژوهشی روش‌های مطلوب و استاندارد حفظ قرآن کریم
2020-09-26T12:58:56+03:30
دبیرخانه ستاد راهبری حفظ قرآن کریم کشور با موضوع طرح پژوهشی بررسی روش‌های حفظ قرآن کریم در داخل و خارج از کشور و استانداردسازی و استخراج مدلهای مطلوب فراخوان...

از دزفول تا کربلای جزیره مجنون؛ روایت ۱۱ سال انتظار در «هما»/ داستان زنانی که «اسماعیل»شان را به قربانگاه فرستادند

 از دزفول تا کربلای جزیره مجنون؛ روایت ۱۱ سال انتظار در «هما»/ داستان زنانی که «اسماعیل»شان را به قربانگاه فرستادند
2020-09-26T13:05:44+03:30
نویسنده کتاب «هما» می‌گوید: شهید امیدی در نامه‌ای به همسرش می‌گوید که اسماعیل تو منم، اسماعیل من هم تو هستی، باید بدون تردید کارد بر گردن این اسما...

نخستین نشست هم اندیشی جمعی از فعالان مردمی اربعین برگزار شد

نخستین نشست هم اندیشی جمعی از فعالان مردمی اربعین برگزار شد
2020-09-26T12:45:36+03:30
نخستین نشست هم اندیشی جمعی از فعالان مردمی اربعین، با محوریت ایده‌های عملیاتی اربعین ۹۹ در سالن همایش‌های سرچشمه برگزار شد.

نگرانی ناشران از ۵ برابر شدن قیمت کتاب در نبود ارز برای کاغذ

 نگرانی ناشران از ۵ برابر شدن قیمت کتاب در نبود ارز برای کاغذ
2020-09-26T12:38:56+03:30
در حالیکه بیش از شش ماه است ارزی برای کاغذ نشر اختصاص داده نشده،‌ ناشران این نگرانی را دارند که با وضعیت فعلی کتاب دچار افزایش قیمت پنج برابری شود.

شیوه‌ متفاوتی در چیدمان ارکستر/ نگاهی شاعرانه، آهنگین و لطیف به حماسه عاشورا

 شیوه‌ متفاوتی در چیدمان ارکستر/ نگاهی شاعرانه، آهنگین و لطیف به حماسه عاشورا
2020-09-26T12:38:56+03:30
ارکستر سمفونیک تهران با چیدمانی متفاوت و با حصارهایی برای رعایتِ پروتُکل‌های کرونایی به اجرای کنسرت نمایش «علمدار» می‌پردازد.

هیئت داوران سوگواره «بر آستان اشک» معرفی شدند

هیئت داوران سوگواره «بر آستان اشک» معرفی شدند
2020-09-26T12:18:56+03:30
رئیس فرهنگسرای اندیشه هیئت داوران سوگواره شعر آئینی «بر آستان اشک» را معرفی کرد و گفت: مهلت ارسال آثار این سوگواره تا ۱۰ مهرماه است.

حجت‌الاسلام علوی تهرانی از بیمارستان مرخص شد

 حجت‌الاسلام علوی تهرانی از بیمارستان مرخص شد
2020-09-26T11:45:38+03:30
حجت‌الاسلام علوی تهرانی پس از چند روز بستری و بهبود وضعیت جسمانی، از بیمارستان مرخص شد.

نقش اصلی شهید احمد کاظمی در شکست حصر آبادان چه بود؟

 نقش اصلی شهید احمد کاظمی در شکست حصر آبادان چه بود؟
2020-09-26T11:45:38+03:30
پنجم مهرماه ۱۳۶۰، لیاقت احمد کاظمی به اثبات رسید. احمد به شیوه‌های مرسوم عمل نمی‌کرد. به جای حمله رودررو به دشمن، نیروهای آن‌ها را چنان ماهرانه دور زد که سا...

حرکت دسته‌های عزاداری اربعین در تهران ممنوع است

حرکت دسته‌های عزاداری اربعین در تهران ممنوع است
2020-09-26T11:25:35+03:30
مسئول اطلاع رسانی ستاد محرم استان تهران گفت: حرکت دسته‌های عزاداران تهرانی در روز اربعین با توجه به تاکید وزارت بهداشت مبنی بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی و حفظ...

وبینار بررسی اندیشه‌های آیت الله تسخیری برگزار می‌شود

وبینار بررسی اندیشه‌های  آیت الله تسخیری برگزار می‌شود
2020-09-26T10:58:56+03:30
سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی به پاس بزرگداشت نام و یاد آیت الله تسخیری(ره) وبینار «بررسی ابعاد شخصیتی و اندیشه‌های حضرت آیت الله تسخیری» را هشتم مهرماه برگ...

حرکت دسته های عزاداران تهرانی در روز اربعین ممنوع است

حرکت دسته های عزاداران تهرانی در روز اربعین ممنوع است
2020-09-26T10:58:56+03:30
عبداللهی گفت: حرکت دسته های عزاداران تهرانی در روز اربعین با توجه به تاکید وزارت بهداشت مبنی بر رعایت پروتکل های بهداشتی و حفظ سلامت عزاداران حسینی ممنوع است.

ساموئل ال جکسون در سریال مارولی بازی می‌کند

 ساموئل ال جکسون در سریال مارولی بازی می‌کند
2020-09-26T11:05:48+03:30
بازیگر فیلم‌ «هشت‌ نفرت‌انگیز» برای اولین‌بار در یک سریال تلویزیونی به ایفای نقش خواهد پرداخت.

ضربه‌ای که هنر دفاع مقدس از شهردار طیف کارگزاران خورد/ هنرمندان انقلابی چطور در دهه دوم انقلاب به حاشیه رانده شدند؟

 ضربه‌ای که هنر دفاع مقدس از شهردار طیف کارگزاران خورد/ هنرمندان انقلابی چطور در دهه دوم انقلاب به حاشیه رانده شدند؟
2020-09-26T11:05:48+03:30
غلامعلی طاهری؛ هنرمند رشته نقاشی از ضربه‌ای می‌گوید که برای نخستین‌بار طی سال‌های پس از جنگ تحمیلی توسط طیف کارگزاران سازندگی به هنرمندان دفاع مقدس وارد شد.

آیین اختتامیه ششمین جایزه جهانی اربعین برگزار می‌شود

آیین اختتامیه ششمین جایزه جهانی اربعین برگزار می‌شود
2020-09-26T10:45:35+03:30
آیین اختتامیه ششمین جایزه جهانی اربعین روز سه‌شنبه (۱۵ مهرماه) در حسینیه الزهرا (س) سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی برگزار می‌شود.

با کاروان حسینی تا اربعین|گریه اهالی آسمان‌های هفتگانه بر امام حسین(ع)

 با کاروان حسینی تا اربعین|گریه اهالی آسمان‌های هفتگانه بر امام حسین(ع)
2020-09-26T10:25:41+03:30
ای مردم! پس از این مصیبت کدامیک از مردان شما به سرور خواهد نشست؟ کدام دلی است که از غم و اندوه و درد تهی بماند؟ کدام چشمی است که از ریختن اشک امتناع ورزد؟ ه...