میرنیوز

قاسمیان: تمام اسناد و کتاب‌های کتابخانه مجلس تا پایان سال دیجیتال می‌شود/ کتاب‌ها و اسناد حتی رف‌خوانی هم نشده بود

 قاسمیان: تمام اسناد و کتاب‌های کتابخانه مجلس تا پایان سال دیجیتال می‌شود/ کتاب‌ها و اسناد حتی رف‌خوانی هم نشده بود 2020-09-14T15:12:20+04:30

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم نشست خبری حجت‌الاسلام و المسلمین غلامرضا قاسمیان، رئیس کتابخانه موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی صبح امروز در محل این کتابخانه با حضور اصحاب رسانه برگزار شد.

قاسمیان در ابتدای سخنان خود با اشاره به اینکه کتابخانه مجلس قدیمی‌ترین کتابخانه کشور است گفت: این کتابخانه بالغ بر 110 سال قدمت دارد و در اینجا جا دارد از بزرگی یاد کنیم که کتابخانه مجلس همواره به نام ایشان گره خورده است؛ استاد عبدالحسین حائری که 20 سال مسئول کتابخانه مجلس بودند، این 20 سال در مقطع انقلاب بود و این گنجینه عظیم را حفظ و تقویت کردند. اسم کتابخانه مجلس با نام ایشان همواره گره خورده و جا دارد از زحمات ایشان قدردانی کنیم.

وی با اشاره به حضور خود در کتابخانه مجلس شورای اسلامی گفت: وقتی به اینجا آمدیم متوجه شدیم که دو سند اصلی پیش روی ماست که باید بدان توجه کنیم، اولی اساسنامه خود کتابخانه است و موضوع بعدی این است که با تحول مجلس و شعارهای ریاست محترم مجلس شورای اسلامی، کتابخانه مجلس و نهادهای مرتبط با آن سیاست‌های جدیدی نیاز دارد. بر همین اساس لازم است به جمع‌آوری آثار مختلف با تأکید بر اسلام‌شناسی، ایران‌شناسی و حفظ این اساسنامه کار کنیم و در هر جا از آن غفلت شود عملاً کتابخانه از مأموریت خود خالی شده است. مسئله مهم بعدی شعارهای مجلس است، شعار اصلی که این دوره از مجلس شورای اسلامی دارد و ما نیز باید به همان سمت برویم بر 4 اصل مردمی‌سازی، هوشمندسازی، شفاف‌سازی و کارآمدسازی استوار است که باید اهداف و کارهایمان را با این مصادیق همگن کرده و پیش برویم.

قاسمیان گزارشی از فعالیتهای انجام شده در کتابخانه مجلس ارائه کرد و گفت: کتابخانه مجلس بالغ بر 600 هزار جلد کتاب دارد که 27 هزار جلد نسخ خطی و 27 هزار جلد نسخ سنگی سربی است. این حجم از کتابها از سال 1380 به بعد رف‌خوانی و انبارگردانی نشده بود. در حقیقت این کار از همان سال همه ساله باید انجام می‌شد که انجام نشده بود. ما از فرصت کرونا نهایت استفاده را کردیم و با بسیج نیروها این مجموعه بزرگ را دوباره رف‌خوانی کردیم تا بدانیم که چه داریم؛ بر همین اساس تمام کتابهای کتابخانه رف‌خوانی شده است.

وی تأکید کرد: موضوع مهم دیگر دیجیتال‌سازی این آثار است؛ درب این کتابخانه باید به روی همه مردم کشور و دنیا باز باشد؛ چگونه همه می‌توانند از این منابع استفاده کنند؟ آیا جز دیجیتال‌سازی و بارگذاری کتابهاست؟ دیجیتال‌سازی و بارگذاری نسخ خطی و کل اسناد کتابخانه تا پایان سال انجام می‌شود؛ در نسخ خطی 20 درصد مانده که باید دیجیتال‌سازی شود و در اسناد تاکنون 5 درصد دیجیتال شده و هیچکدام هنوز بارگذاری نشده است. کار جدی ما این است که همه این کتابها و اسناد را دیجیتال کرده و بارگذاری کنیم برای این کار شعاری داریم و آن این است که تا پایان سال می‌خواهیم درب مخازن را ببندیم و دیگر باز نکنیم. دقت داشته باشید تا پیش از این هر پژوهشگری که می‌خواست دسترسی به این منابع داشته باشد باید سختی‌‌های زیادی می‌کشید اما اکنون با دیجیتال‌سازی دسترسی‌ها بسیار تسهیل می‌شود.

رئیس کتابخانه موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی با اشاره به فعالیت موزه این نهاد گفت: در بخش موزه باید گفت که درب آن خیلی به روی مردم باز نیست ضمن اینکه محیط کوچک آن اقتضای 500 شی موزه‌ای را دارد در حالی که 2500 شی موزه‌ای داریم؛ بنابراین 5 برابر بیش از آنکه در معرض عموم قرار گیرد در کارتن‌ها قرار گرفته است.کاری که در این زمینه می‌خواهیم انجام دهیم این است که بازدید از موزه به صورت دیجیتال باشد؛ تصاویر سه‌بعدی تهیه خواهد شد و همه اشیای انبار شده نیز به نمایش درخواهد آمد. علاوه بر این با توجه به آنکه این موزه مروری در تاریخ معاصر و مشروطه دارد قصد داریم کاری کنیم تا وقتی کسی وارد آن می‌شود تاریخ معاصر را عکس به عکس و سند به سند با روایت انقلاب اسلامی بشنود. در آن زمان است که چنین موزه‌ای مردمی شده است. فعلا در موزه کاری انجام ندادیم اما وعده ما تا پایان سال است. 

وی با اشاره به اسناد این کتابخانه گفت: متأسفانه وقتی وارد کتابخانه شدیم در بخش اسناد دیدیم که فعالیت اصلی که حفظ و نگهداری این میراث ملی و آرشیوسازی آن است به درستی انجام نشده است. در حقیقت اسناد بعد از انقلاب اسلامی دست نخورده باقی مانده و حتی برگ‌شماری نیز نشده است. حتی باید بگویم کارتن اسناد کاملا کنار رفته بود و برگ‌شماری هم نشده بود. علاوه بر این، اسناد سازمان ملل نیز دست نخورده باقی مانده بود. در انبارگردانی که داشتیم 600 کارتن سند از مجالس سنا و ملی پیدا کردیم حتی طومارهایی پیدا شد. اکنون  با تغییر رویکرد نسبت به اسناد قصد داریم همه را دیجیتال‌سازی کنیم و تاکنون هم همه را رف‌خوانی کردیم.علاوه بر این در حال انجام تفاهمی با مرکز اسناد کتابخانه ملی هستیم؛ باید بگویم در این سالها اسناد 6 دوره مجلس بعد از انقلاب برخلاف قانون به مرکز اسناد کتابخانه ملی واگذار شده و ما هیچ چیزی، نه کپی و نه دیجیتال در اختیار داریم. در حال رایزنی هستیم تا نسخه‌ای از این اسناد را از کتابخانه ملی دریافت کنیم.

قاسمیان در بخش پایانی صحبت‌های خود با اشاره به رویکرد پژوهشی در کتابخانه مجلس شورای اسلامی گفت: تلاش کردیم رویکرد قبلی عوض شود و در امر پژوهش رویکرد متفاوتی را در پیش گیریم؛ با حضور آقایان معاف و زرشناس فعالیت‌‌های پژوهشی جدیدی را طراحی کردیم تا مجموعه‌ای ایجاد شود که محفلی برای همه اندیشمندان باشد. متأسفانه نقش اندیشه‌ورزی از این کتابخانه گرفته شده بود که امیدواریم که این نقش را دوباره برگردانیم.

سخنران بعدی این نشست خبری معاف قائم مقام رئیس کتابخانه موزه و مرکز اسناد کتابخانه مجلس شورای اسلامی بود. وی گفت: معتقدیم که کتابخانه مجلس در دوره جدید باید بیش از گذشته خانه اندیشمندان و پژوهشگران شود؛ معتقدیم که حوزه کتاب بیش از هر حوزه‌ای می‌تواند به جمهوری اسلامی و مدیریت نظام اسلامی کمک کند. کار جدیدی که در کتابخانه با نظر مثبت آقای قالیباف در حال انجام است این است که در بازه‌ای یکساله با شکل‌دهی یک چهارضلعی یعنی نظام دانشگاهی، نظام پژوهشگاهی، نظام نخبگانی و نظام اندیشمندانی رویکرد پژوهشی جدیدی را شکل بدهیم. 

وی افزود: باید نظام ساختارمندی ایجاد کنیم که نقطه‌نظرات اندیشمندان به گوش مسئولین برسد. این موضوع علاوه بر وظایف ذاتی و سنتی کتابخانه مجلس است. به همین منظور برنامه‌ای تحت عنوان «دوشنبه‌های اندیشه» در مجلس را راه‌اندازی کردیم و در آن اساتیدی از اندیشکده‌ها، پژوهشکده‌ها و... حضور پیدا می‌کنند و مباحثه‌ای در موضوعات اندیشه‌ای، فرهنگی و... انجام می‌شود. خوشبختانه کتابخانه مجلس پای کار آمده و نخبگان باید بدانند از این به بعد کتابخانه مجلس محفل اهالی قلم، فکر و اندیشه خواهد بود. کتابخانه مجلس بار این مسئولیت را پذیرفته و به سراغ دانشگاه‌ها، پژوهشکده‌ها و اندیشکده‌ها خواهیم رفت. از آنها طلب کمک می‌کنیم که بیایند و با ما هم‌افزایی کنند. در این راستا تاکنون با 52  اندیشکده و دانشکده از دانشگاه‌ها تعامل خوبی داشته‌ایم.

معاف خاطرنشان کرد: علاوه بر این در حال طراحی و برگزاری نشست‌های اندیشمندانه با حدود 60 اندیشکده توانمند کشور با هدف طراحی اکوسیستم اندیشگا‌هی جممهوری اسلامی هستیم؛ نشست‌های اندیشه‌ورزی نیز با هدف ایجاد تعامل دو سویه بین نظام دانشگاهی با کتابخانه مجلس برگزار می‌شود و نخبگانی که حرف برای گفتن دارند می‌توانند در آن حضور پیدا کنند.

شهریار زرشناس سخنرانی سوم این جلسه بود. او ضمن اشاره به روند جدید فعالیت‌‌های پژوهشی در کتابخانه مجلس گفت: می‌خواهیم به فعالیتهای پژوهشی مجلس روند جدیدی بدهیم البته ممکن است عده‌ای این سوال برایشان پیش بیاید که آیا قرار است سیاست‌زدگی داشته باشیم؟ نه به هیچ وجه. بحث ما پرداختن به مسائل بنیادین انقلاب اسلامی است.

وی افزود: جامعه ایرانی در 200 سال اخیر با مدرنیته غربی روبرو شده است که عمدتاً از کانال استعمارگران تحمیل شده است در حقیقت به نوعی تحمیل شبه‌مدرنیته غربی به ما صورت گرفت. این موضوع مسائل تازه‌ای را به ما و مردم ما وارد کرد که باید مبدا هدف آنها را بشناسیم نتیجه این شبه‌مدرنیته از دست دادن امتیازات زیادی بود که از آن جمله می‌توان به از دست دادن بحرین و آرارات و تشکیل نظام مخوفی به نام ساواک اشاره کرد. ماحصل این اتفاقات این بود که جامعه ما در سال 1357 علیه این شبه‌مدرنیته انقلاب کرد و به روحانیت و اسلام بازگشت این جامعه وارد دوره گذار شد و ما وظیفه داریم به این گذار کمک کنیم. رهگشای ما در اینجا تفکر است و قهرمانان این میدان متفکران هستند البته متفکرانی که هم ناظر به تفکر و هم ناظر به عمل هستند.

زرشناس خاطرنشان کرد: کار ما در معاونت پژوهشی کتابخانه مجلس پرداخت به این همین موضوع یعنی تفکر است.در حقیقت می‌خواهیم فضایی را برای اندیشه‌ورزی معطوف به شرایط عینی ایجاد کنیم. در این راستا با تغییر رویه پژوهشی دپارتمان بنیادین غرب‌شناسی ایجاد کردیم برای اینکه این دپارتمان با نخبگان ارتباط برقرار کند باید نشریه داشته باشیم البته نه نشریه‌ای که در قفسه‌ها خاک می‌خورد، نشریه‌ای می‌خواهیم که در کیوسک برود و پیوند عمل و نظر را با هم داشته باشد. کار دیگر ما جلسات و نشست‌های تخصصی اندیشه‌ای است قصد داریم متفکران مختلفی را با گرایشهای مختلف بیاوریم تا در مورد مسائل اندیشه‌ای حرف بزنند. همچنین قصد تألیف آثاری در موضوعات اندیشه‌ای و تاریخی را داریم.

در بخش پایانی این جلسه، حجت‌الاسلام و المسلمین قاسمیان پاسخ‌گوی سوالات رسانه‌ها شد. او در پاسخ به سؤال خبرنگار تسنیم مبنی بر وجود انتقاداتی بر تغییر رویه در کتابخانه مجلس گفت: دقت کنید کارهایی وجود داشت که باید انجام می‌شد؛ مثلا دیجیتال‌سازی اسناد باید انجام می‌شد، علاوه بر این ما با کار هیچ تعارفی نداریم. دقت داشته باشید که اسناد اینجا حتی برگ‌شماری و رف‌خوانی هم نشده است. در حوزه پژوهش هم اگر به اتاق من بیایید پژوهش‌هایی را به شما نشان می‌دهم که حتی حاضر نیستید آن را برای خمیر کردن ببرید. قراردادهایی وجود دارد که می‌توان آن را دادگاهی کرد. هر کاری در حوزه فرهنگ اگر تبدیل به بیزینس شود خراب می‌شود فلذا در این زمینه هیچ توجیهی وجود ندارد. علاوه بر این اکنون همان نیروها بدون تغییر نسبت به دوره قبل کارهایی زیادی را انجام دادند که اگر از خودشان بپرسید هم باور نمی‌کنند تا این اندازه کار کرده باشند. ترکیب نیرو هنر مدیریت جهادی است و من به همه می‌گویم که ما زیاد کار می‌کنیم. البته در نقطه مقابل کسانی که انتقاد کردند اشخاص دیگری هستند که بسیار امیدوار شدند. برای مثال نزدیک به 200 استاد در حال نوشتن نامه‌ای هستند که تأیید کننده کار ماست. به نظرم بین مدیری که در اتاقش نشسته و به واحدهایش سر نمی‌زند با مدیری که به امور کارمندان سرکشی می‌کند و از احوالشان باخبر است، فرق زیادی وجود دارد. 

انتهای پیام/

منبع : خبرگزاری تسنیم


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار فرهنگی

شهریار بحرانی: طالب‌زاده شکارچی ایده در رسانه بود

 شهریار بحرانی: طالب‌زاده شکارچی ایده در رسانه بود
2022-05-16T19:18:19+04:30
مراسم یادبود مرحوم حاج نادر طالب‌زاده با حضور دکتر مجید شاه‌حسینی، دکتر شهریان بحرانی و دکتر عبدالحمید قدیریان در حوزه هنری برگزار شد.

صدور رأی برای ۱۰ ناشر متخلف در نمایشگاه کتاب تهران/فروش نمایشگاه به ۶۷ میلیارد تومان رسید

 صدور رأی برای ۱۰ ناشر متخلف در نمایشگاه کتاب تهران/فروش نمایشگاه به ۶۷ میلیارد تومان رسید
2022-05-16T18:44:58+04:30
سخنگوی نمایشگاه کتاب تهران از صدور رای برای ۱۰ ناشر متخلف خبر داد و با اشاره به آمار فروش گفت:‌ تا روز گذشته فروش نمایشگاه در دو بخش مجازی و فیزیکی به بیش ا...

نگاهی به زندگی آیت‌الله فاطمی‌نیا/ عارفی که سطح منبر را ارتقاء داد

 نگاهی به زندگی آیت‌الله فاطمی‌نیا/ عارفی که سطح منبر را ارتقاء داد
2022-05-16T17:24:58+04:30
آیت‌الله فاطمی‌نیا سطح منبر را ارتقاء داد، برای ایشان کسر شأن هم نبود که در کسوت یک محقق پا به عرصه منبر بگذارد. برخی اندیشمندان وقتی مقام محقق دریافت می‌کن...

سریال «حضرت موسی(ع)» چه زمانی کلید می‌خورد؟/ انتظارات میرعلایی از مدیران جدید صدا و سیما

 سریال «حضرت موسی(ع)» چه زمانی کلید می‌خورد؟/ انتظارات میرعلایی از مدیران جدید صدا و سیما
2022-05-16T16:44:58+04:30
میرعلایی درباره شروعِ سریال حضرت موسی(ع)، انتخاب بازیگران و عوامل و همچنین وضعیت سلامتیِ جمال شورجه توضیحاتی ارائه داد.

پیام تسلیت نهادها و شخصیتهای دینی در پی درگذشت آیت الله فاطمی نیا

پیام تسلیت نهادها و شخصیتهای دینی در پی درگذشت آیت الله فاطمی نیا
2022-05-16T16:11:40+04:30
در پی رحلت حضرت آیت الله فاطمی نیا، نهاد ها و شخصیت های دینی و سیاسی در پیام هایی جداگانه درگذشت این عالم ربانی را تسلیت گفتند.

برای تحقق آرمان وحدت اسلامی نیازمند جهاد تبیین هستیم

برای تحقق آرمان وحدت اسلامی نیازمند جهاد تبیین هستیم
2022-05-16T16:11:39+04:30
دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی تأکید کرد: ما برای تحقق آرمان وحدت اسلامی نیازمند جهاد تبیین هستیم و به این منظور باید با نقشه های دشمن مقابله کنیم.

رمز اصلی عزت اسلام و مسلمین حفظ نسل جوان و هدایت آنان است

رمز اصلی عزت اسلام و مسلمین حفظ نسل جوان و هدایت آنان است
2022-05-16T16:11:38+04:30
امام جمعه مسجد جامع دهلی هندوستان در رأس هیئتی با رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه دیدار کرد.

اعلام برنامه تشییع و خاک‌سپاری آیت‌‌الله فاطمی‌نیا

 اعلام برنامه تشییع و خاک‌سپاری آیت‌‌الله فاطمی‌نیا
2022-05-16T15:51:41+04:30
مراسم وداع با پیکر مطهر آیت‌الله فاطمی‌نیا در تهران و قم برگزار خواهد شد.

اعلام برنامه تشییع و خاکسپاری آیت‌‌الله فاطمی‌نیا

 اعلام برنامه تشییع و خاکسپاری آیت‌‌الله فاطمی‌نیا
2022-05-16T15:11:43+04:30
مراسم وداع با پیکر مطهر آیت الله فاطمی‌نیا در تهران و قم برگزار خواهد شد.

فرهنگ غدیر باعث تعالی جامعه خواهد شد

فرهنگ غدیر باعث تعالی جامعه خواهد شد
2022-05-16T14:24:59+04:30
حجت الاسلام کاظم صدیقی دبیرکل بنیاد بین المللی غدیرگفت:اگر فرهنگ غدیر و سیره امیرالمؤمنین(ع) درجامعه‌ای ایجاد شودآن جامعه به سوی تعالی و پیشرفت حرکت خواهد نمود.

تشییع در تهران و قم، خاکسپاری در حرم حضرت معصومه(س) /تشییع تهران؛ ساعت ۹ صبح از دانشگاه تهران

تشییع در تهران و قم، خاکسپاری در حرم حضرت معصومه(س) /تشییع تهران؛ ساعت ۹ صبح از دانشگاه تهران
2022-05-16T14:24:58+04:30
مراسم تشییع پیکر حضرت آیت‌الله فاطمی نیا در تهران و قم با حضور روحانیت و علاقمندان آن عالم ربانی برگزار می‌شود.

تشییع در تهران و قم و خاکسپاری در حرم حضرت معصومه(س) /تشییع تهران؛ ساعت ۹ صبح از دانشگاه تهران

تشییع در تهران و قم و خاکسپاری در حرم حضرت معصومه(س) /تشییع تهران؛ ساعت ۹ صبح از دانشگاه تهران
2022-05-16T14:11:38+04:30
مراسم تشییع پیکر حضرت آیت‌الله فاطمی نیا در تهران و قم با حضور روحانیت و علاقمندان آن عالم ربانی برگزار می‌شود.

معاون فرهنگی وزیر ارشاد خواستار همراهی مجلس در حل مشکلات کاغذ شد

 معاون فرهنگی وزیر ارشاد خواستار همراهی مجلس در حل مشکلات کاغذ شد
2022-05-16T14:04:59+04:30
یاسر احمدوند در دیدار با اعضای کمیسیون فرهنگی که از نمایشگاه بازدید می‌کردند،‌ خواستار همراهی و مشارکت مجلس در حل مشکلات مربوط به ساماندهی پروانه‌های نشر، ت...

چند نفر از ایرانی‌ها کتاب الکترونیک می‌خوانند؟/ کتاب‌های درگوشی، سلیقه زنان خانه‌دار را تغییر داد

 چند نفر از ایرانی‌ها کتاب الکترونیک می‌خوانند؟/ کتاب‌های درگوشی، سلیقه زنان خانه‌دار را تغییر داد
2022-05-16T13:38:24+04:30
بنا به گفته دبیر میز کتاب دیجیتال مرکز ملی فضای مجازی، حدود ۱۲ میلیون نفر در ایران از نشر الکترونیک استفاده می‌کنند که تنها ۲.۵ میلیون نفر از...

جزئیات مراسم وداع با پیکر حضرت آیت‌الله فاطمی نیا اعلام شد

جزئیات مراسم وداع با پیکر حضرت آیت‌الله فاطمی نیا اعلام شد
2022-05-16T12:11:38+04:30
مراسم وداع با پیکر حضرت آیت‌الله فاطمی نیا امشب در مسجد دانشگاه امام صادق (ع) برگزار می‌شود.

اختتامیه بیست و ششمین جشنواره قرآنی هدهد برگزار شد

اختتامیه بیست و ششمین جشنواره قرآنی هدهد برگزار شد
2022-05-16T11:58:18+04:30
دبیر شورای توسعه فرهنگ قرآنی شورای عالی انقلاب فرهنگی بر لزوم تسهیل‌گری دسترسی به قرآن در محیط‌های دانشگاهی و قرار دادن کانون تفکر قرآنی در دانشگاه‌ها تأکید ...

"از معراج برگشتگان" حمید داوودآبادی پس از ۸ سال به "نمایشگاه کتاب" بازگشت

 "از معراج برگشتگان" حمید داوودآبادی پس از ۸ سال به "نمایشگاه کتاب" بازگشت
2022-05-16T11:38:24+04:30
کتاب تحسین شده «از معراج برگشتگان» خاطرات حمید داوودآبادی که با تشویق رهبر انقلاب به نگارش در آمده است، بعد از ۸ سال با ویراست تازه به نمایشگاه کت...

نکته‌هایی از گفته‌های استاد اخلاق/ راز عاقبت‌به‌خیری از نظر آیت‌الله فاطمی‌نیا

 نکته‌هایی از گفته‌های استاد اخلاق/ راز عاقبت‌به‌خیری از نظر آیت‌الله فاطمی‌نیا
2022-05-16T11:38:24+04:30
کتاب «نکته‌ها از گفته‌ها» در سه جلد، گزیده‌ای است از سخنرانی‌های آیت‌الله فاطمی‌نیا در مسائل اخلاقی و عرفانی که با زبانی ساده و شیرین مطرح شده است.

روایتِ «عادل پیغامی» از زیست‌بومی که باید تقویت شود/ "عصر جدید" پنجره‌ای به رویِ دیده نشده‌ها باز کرد

 روایتِ «عادل پیغامی» از زیست‌بومی که باید تقویت شود/ "عصر جدید" پنجره‌ای به رویِ دیده نشده‌ها باز کرد
2022-05-16T11:38:24+04:30
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی اعتقاد دارد عمده کسانی که به «عصرجدید» آمدند بعداً توانستند در زندگی و کسب و کارشان، موجودیت جدیدی پیدا کنند؛ در واقع...

گردهمایی سه روزه هزار مدیر هیأت‌های رزمندگان اسلام در مشهد

گردهمایی سه روزه هزار مدیر هیأت‌های رزمندگان اسلام در مشهد
2022-05-16T11:18:22+04:30
مداحی در مورد برگزاری بیست و ششمین همایش سالیانه و سراسری ۱۰۰۰ هیأت رزمندگان اسلام به مدت ۳ روز در مشهد اظهار داشت: این همایش از ۲۸ تا ۳۰ اردیبهشت‌ماه برگزار...

پیام تسلیت رئیس سازمان اوقاف به مناسبت درگذشت آیت‌الله فاطمی‌نیا

پیام تسلیت رئیس سازمان اوقاف به مناسبت درگذشت آیت‌الله فاطمی‌نیا
2022-05-16T11:18:21+04:30
در پی درگذشت استاد مهذب و برجسته‌ی اخلاق و حدیث و عرفان، مرحوم آیت‌الله سیدعبدالله فاطمی‌نیا، رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه با صدور پیامی این ضایعه را تسلیت...

باید انس با قرآن را در جمع دانشجویی تقویت کنیم

باید انس با قرآن را در جمع دانشجویی تقویت کنیم
2022-05-16T11:18:20+04:30
معاون قرآن و عترت در مراسم اختتامیه بیست و ششمین جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت گفت: دانشگاهیان و اهالی فرهنگ نیز باید تفکر قرآنی را در جامعه دانشگاهی بیش ...

اعلام ویژه برنامه‌های روز رحلت محدث والامقام حضرت عبدالعظیم(س)

اعلام ویژه برنامه‌های روز رحلت محدث والامقام حضرت عبدالعظیم(س)
2022-05-16T11:18:19+04:30
 در ایام رحلت حضرت سید الکریم(ع)، هرساله آستان مقدس حضرت عبدالعظیم(س) میزبان خیل زائرانی است.به همین مناسبت ویژه برنامه‌های سخنرانی و عزاداری در حرم مطهر حضر...

موسسه انتشاراتی دیانت خواستار واردات نوشت‌افزار ایرانی اسلامی به ترکیه شد

 موسسه انتشاراتی دیانت خواستار واردات نوشت‌افزار ایرانی اسلامی به ترکیه شد
2022-05-16T11:25:03+04:30
معاون کمیته ناشران خارجی از حضور مؤسسه انتشاراتی دیانت در نمایشگاه کتاب تهران با هدف رایزنی برای واردات نوشت‌افزار ایرانی اسلامی به ترکیه خبر داد.

آیت‌الله فاطمی‌نیا به ملکوت اعلی پیوست

 آیت‌الله فاطمی‌نیا به ملکوت اعلی پیوست
2022-05-16T11:25:03+04:30
آیت‌الله فاطمی‌نیا، استاد اخلاق، ساعاتی پیش پس از گذراندن یک دوره بیمار به ملکوت اعلی پیوست. زمان و مکان مراسم تشییع متعاقباً اعلام می‌شود.

بازار اقتصادی کتاب‌سازها بدنه اصلی نشر را خشک می‌کند/ اشتباهات استراتژیک مخاطبان در خرید کتاب

 بازار اقتصادی کتاب‌سازها بدنه اصلی نشر را خشک می‌کند/ اشتباهات استراتژیک مخاطبان در خرید کتاب
2022-05-16T11:25:03+04:30
رئیس اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران می‌گوید که بازار اقتصادی کتاب‌سازها آنقدر جدی است ک در آینده بدنه اصلی نشر را خشک خواهد کرد.

نگاهی به زندگی آیت‌الله فاطمی‌نیا/ عارفی که سطح منبر را ارتقاء داد

  نگاهی به زندگی آیت‌الله فاطمی‌نیا/ عارفی که سطح منبر را ارتقاء داد
2022-05-16T11:25:03+04:30
آیت‌الله فاطمی نیا سطح منبر را ارتقاء داد، برای ایشان کسر شأن هم نبود که در کسوت یک محقق پا به عرصه منبر بگذارد. برخی اندیشمندان وقتی مقام محقق دریافت می‌کن...

مداحان در جهاد تبیین زیبایی‌های اسلام و انقلاب را به نشان دهند

مداحان در جهاد تبیین زیبایی‌های اسلام و انقلاب را به نشان دهند
2022-05-16T10:38:20+04:30
درجهاد تبیین باید چهره حق و باطل را نشان دهیم و برای آن، سیر مطالعاتی مداحان باید بیشتر شود. امروز باید زیبایی‌هایِ نظام و انقلاب را به مردم نشان دهیم، زیرا ...

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درگذشت آیت الله فاطمی نیا را تسلیت گفت

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درگذشت آیت الله فاطمی نیا را تسلیت گفت
2022-05-16T09:58:18+04:30
محمد مهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با صدور پیامی درگذشت آیت الله سیدعبدالله فاطمی نیا را تسلیت گفت.

کرسی «معنای زندگی از دیدگاه آیت الله مصباح یزدی» برگزار می‌شود

کرسی «معنای زندگی از دیدگاه آیت الله مصباح یزدی» برگزار می‌شود
2022-05-16T08:38:20+04:30
مؤسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی(ره)، با همکاری مؤسسه پژوهشی حکمت و فلسفه ایران و دبیرخانه حمایت از کرسی‌های نظریه‌پردازی کرسی ترویجی «معنای زندگی از دیدگاه عل...
X فیلم جدید فیلم جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)