میرنیوز

صحیفه سجادیه می‌تواند یک گفتمان مشترک میان اصحاب ادیان باشد

صحیفه سجادیه می‌تواند یک گفتمان مشترک میان اصحاب ادیان باشد 2020-09-05T14:54:50+04:30

به گزارش خبرگزاری مهر، سومین نشست از سلسله نشست‌های علمی تخصصی «امام سجاد (ع) اسوه معنویت، عقلانیت و معنویت» صبح شنبه ۱۵ شهریور برگزار شد.

حجت‌الاسلام و المسلمین حسن حیدری در این نشست طی سخنانی با اشاره به اینکه امام سجاد (ع) در هر سه عرصه معنویت، عقلانیت و معنویت اسوه است، اظهار کرد: صحیفه سجادیه مضامین متعددی را در قالب دعا ارایه کرده و مولفه های عقلانی در این ادعیه موج می زند.

امام جمعه سیریک ادامه داد: مواجهه امام سجاد (ع) با جریان‌های مختلفی که در آن برهه اتفاق می‌افتاد، سراسر آکنده از رویکرد عقل مدارانه است، چه قیام توابین و چه واقعه حره و بسیاری از اتفاقاتی که در خفقان و شرایط سخت جامعه آن زمان رخ داد، نکته اینجاست که در این چنین شرایطی حضرت، از ظرفیتی دیگر استفاده و از طریق دعا مسایل را برای مردم بازگو کرد، بسیاری از ادعیه صحیفه سجادیه معارف سیاسی اسلامی را تبیین می کنند.

وی گفت: آنچه که در صحیفه مشاهده می کنیم حکایت از آن دارد که حضرت در رویکردی عقل مدارانه، از طریق دعا مقاومت و معارف را به مردم منتقل کرد، از این جهت هم بود که ائمه اطهار (ع) نسبت به نگهداری از صحیفه سجادیه تلاش ویژه ای داشتند و برای مثال امام صادق (ع) نسبت به تحفظ این اثر ارزشمند اهتمام داشت چراکه در صحیفه نظام سازی و حرکت سیاسی اسلام تبیین شده است.

در بخش دیگری از این نشست حجت‌الاسلام و المسلمین محمد عبادی‌زاده طی سخنانی با طرح این پرسش که چرا صحیفه سجادیه و زبان دعا را به عنوان بهترین زبان برای ارتباط با جامعه جهانی و از هر دین و مذهبی می‌دانیم؟ اظهار کرد: برای پاسخ به این پرسش مقدمه ای را عنوان می کنم، آنچه از آموزه‌های قرآن از سوی خداوند به پیامبراکرم (ص) نازل شد بر اساس فطرت شکل گرفته لذا زبان قرآن هم زبان فطرت است اما از آنجایی که قرآن زبان ما مسلمانان است شاید غیرمسلمانان موضع داشته باشند و بخواهند بر اساس کتاب خودشان با ما گفتمانی را شکل دهند، اما در این میان زبان دعا صرف‌نظر از اینکه ناقل دعا چه کسی باشد یک گفتمان مشترک است چراکه دعا مطابق با فطرت بشر است، با توجه به آنچه که ذکر شد، ما به عنوان یک مسلمان با استفاده از ادبیات گفتمانی ادعیه نورانی صحیفه سجادیه، می توانیم با سایرین وارد گفت وگو شویم.

امام جمعه بندرعباس گفت: از سوی دیگر باید به این نکته نیز توجه داشت که دنیای معاصر امروز با خلاهایی نظیر معنویت و عقلانیت و مقاومت مواجه است، بر این اساس با انتخابی آگاهانه شعار امسال دهمین کنگره بین‌المللی امام سجاد (ع) انتخاب شد، دنیای امروز تشنه معنویت است و افراد به دنبال پر کردن این خلا معنوی هستند، طبیعتاً باز کردن این باب گفتمانی از مسیر صحیفه سجادیه تاثیر به سزایی به همراه دارد.

وی در بخش دیگری از مباحث خود ادامه داد: «آنه ماری شیمل» پژوهشگر غربی که سهم بزرگی در خمت به صحیفه سجادیه داشت تعبیر زیبایی دارد، زمانی که او تصمیم به ترجمه صحیفه به زبان‌های انگلیسی، آلمانی، فرانسوی، اسپانیایی می‌گیرد، آیت‌الله دوانی سوال می کند چر تصمیم به ترجمه این اثر گرفتید که او پاسخ می دهد: صحیفه سجادیه خلا معنویتی که امروز در غرب احساس می کنیم را پر می کند و شما نمی دانید که چه ذخیره ارزشمندی در اختیارتان است و از آن غافل اید.

امام جمعه بندرعباس با بیان اینکه صحیفه سجادیه می‌تواند به عنوان یک گفتمان مشترک میان اصحاب ادیان باشد، افزود: امروز در جامعه خود با خلاهای متعددی مواجهیم، جوانان و حوزویان ما هنوز آنچنان که شایسته است شناختی نسبت به این کتاب ارشمند که زبور آل محمد نام گرفته است، ندارند، بنابراین باید بیش از پیش روی موضوع کار کنیم.

وی در ادامه گفت: یکی از دوستانم جریانی را نقل می کرد بر این اساس که یکی از ادعیه صحیفه سجادیه را ترجمه کردند و بدون آنکه بگویند از چه کسی صادر شده نزد پاپ بردند، زمانی که پاپ دعا را خواند به اندازه‌ای تحت تاثیر قرار گرفت که دستور دارد به مجموعه کلیساهای مجموعه و وابسته خود ابلاغ شود که این می توانند این دعا را روزهای یکشنبه در مناجات ها بخوانند؛ اما بعد از مدتی از این جریان به پاپ گفتند آیا متوجه شدید که این دعا از امام زین العابدین (ع) و از ادعیه مسلمانان است؟ پاپ پاسخ داده بود نمی دانستم از چه منبعی است اما متوجه شدم که این سخنان از منبعی غیبی ولایزال الهی و سخنی از انسان های الهی و آسمانی است.

حجت الاسلام عبادی زاده افزود: امروز باید صحیفه را از غربت میان خود خارج کنیم، جوانان، حوزه های علمیه و مدارس دینی ما باید با صحیفه انس بگیرند صرف نظر از اینکه چه دین و مذهبی داریم چراکه صحیفه زبان دعا و دعا زبان بشر است.

وی با بیان اینکه زبان دعا قابلیت آن را دارد که به دنیای غیر مسلمانان عرضه شود، تصریح کرد: در طول یک دهه اخیر از برگزاری کنگره امام سجاد (ع) استقبال فراوانی شده است و بسیاری از عالمان و برادران اهل سنت نقش پررنگی در برگزاری این کنگره داشتند، امروز وظیفه داریم با توجه به این جایگاه صحیفه را از غربت خارج کنیم چراکه این ادعیه متعلق به اهل بیت پیامبر (ص) است.

نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان گفت: من بارها عنوان کردم که صحیفه سجادیه متعلق به شیعه نیست، حتی متعلق به مسلمانان هم نیست بلکه متعلق به بشریت و همه انسان ها است، چراکه این اثر مطابق با فطرت است و فطرت امری است که جغرافیا و مذهبی و رنگ نمی شناسد.

وی در بخش دیگری از مباحث خود گفت: امروز وظیفه داریم در هر سه حوزه معنویت، عقلانیت و معنویت صحیفه سجادیه را تشریح کنیم، امام سجاد (ع) در بدترین ش رایط این چنین مقاومت کرد و با رویکرد دعا توانست فلسفه مقاومت را در جهان اسلام درمقابل زورگویان و منحرفینِ از حقیقت و دیانت تبیین کند.

حجت‌الاسلام عبادی زاده افزود: زبان عقلانی صحیفه سجادیه زبانی است که به وسیله آن می توانیم با همه انسان‌ها اعم از فیلسوف، عارف، عامه مردم سخن بگوییم، در جهان امروز که با خلا معنویت مواجهیم، تربیت انسان های مستعد از طریق دعا و معارف ارزشمند در صحیفه قدمی رو به جلو برای پر کردن این کمبودها و خلاها است. صحیفه تفسیر معصومانه از قرآن کریم با ادبیات گفتمانی دعا است.

در بخش دیگری از این نشست، حجت الاسلام محمدصادق کفیل طی سخنانی با اشاره به اصل دعا و اهمیت آن در گفتمان دین گفت: خداوند در آیه ۷۷ سوره «فرقان» می‌فرماید: «قُلْ مَا یَعْبَأُ بِکُمْ رَبِّی لَوْلَا دُعَاؤُکُمْ فَقَدْ کَذَّبْتُمْ فَسَوْفَ یَکُونُ لِزَامًا» (بگو اگر دعای شما نباشد پروردگارم هیچ اعتنایی به شما نمی ‏کند در حقیقت‏ شما به تکذیب پرداخته‏ اید و به زودی [عذاب بر شما] لازم خواهد شد)، بنابراین هرچه قدر که انسان به ادعیه توجه بیشتری داشته باشد عنایت خداوند را به همراه دارد.

مدیر مرکز تخصصی صحیفه سجادیه ادامه داد: خداوند به انسان خطاب می کند که چرا در سختی ها سراغ من نیامدی. حضرت ایوب (ع) در اوج سختی و حضرت یونس (ع) زمانی که در شکم ماهی بود به خداوند پناه برد و نجات یافت، این نشان از آن دارد که اگر خداوند را بخوانیم حضرت حق استجابت می فرماید.

وی افزود: خداوند در آیه ۶۰ سوره «غافر» می فرماید: «وَقَالَ رَبُّکُمُ ادْعُونِی أَسْتَجِبْ لَکُمْ إِنَّ الَّذِینَ یَسْتَکْبِرُونَ عَنْ عِبَادَتِی سَیَدْخُلُونَ جَهَنَّمَ دَاخِرِینَ» (و پروردگارتان فرمود مرا بخوانید تا شما را اجابت کنم در حقیقت کسانی که از پرستش من کبر می ‏ورزند به زودی خوار در دوزخ درمی ‏آیند)، باید توجه داشته باشیم که دعا تنها مصداقی است که خداوند می فرماید خودم به آن جواب می دهم.

حجت‌الاسلام کفیل گفت: وجود نورانی امام سجاد (ع) این مهم را عملی کرد و دعا را در جامعه مطرح کرد، صحیفه آیات قرآن است، صحیفه سجادیه برای هدایت جامعه کافی است، برای بیداری جامعه باید از امام سجاد (ع) الگو بگیریم. وقتی مسیحیان عالم پشیمان بودند که چرا زودتر با این کتاب ارتباط برقرار نکردند، وظیفه ما مسلمانان بسیار سنگین است که بتوانیم این اثر ارزشمند را تبیین کرده و معارف ناب آن را به مردم منتقل کنیم.

در ادامه این نشست شیخ «علی ماهیگیر» با اشاره به شخصیت و سیره امام سجاد (ع)، گفت: معتقدم که بخش‌های پنهانی از حیات آن حضرت برای جامعه ما تبیین نشده است و باید روی این محورها کار شود چراکه شخصیت امام سجاد (ع) هر گوشه اش درس آموز است.

این عالم اهل سنت شهرستان سیریک گفت: در روایت آمده است زمانی که امام سجاد (ع) دست به وضو می شد صورت آن امام همام گلگون می گشت، وقتی سوال می کردند که چرا این اتفاق افتاده است می فرمود: قرار است رو به روی کسی بایستم که مانند او نیست. حضرت این چنین عبادت می فرمود، از نیازمندان دستگیری می کرد و بعد از شهادت اش بود که بسیاری از فقرا متوجه شدند کسی که این چنین حمایت شان می کرد امام سجاد (ع) بود.

وی گفت: آن حضرت جایگاه علمی والایی داشت و فرزندان آن امام همام نیز هرکدام دریای از علم و معرفت بودند از جمله امام باقر (ع) که به عنوان شکافنده علوم شناخته می شد. امام سجاد (ع) کثیرالحدیث، کثیرالبکا، کثیرالصدقه بود، همواره به شیوه ای عقلانی در امور تدبیر می فرمود. امروز امام سجاد (ع) می تواند محور وحدت جامعه اسلامی باشد.

منبع : خبرگزاری مهر


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار فرهنگی

هرگونه تجمع و راهپیمایی به سمت مرزها ممنوع است

هرگونه تجمع و راهپیمایی به سمت مرزها ممنوع است
2020-09-28T15:52:17+03:30
ستاد مرکزی اربعین حسینی اعلام کرد: تمامی مرزهای کشور با عراق مسدود بوده و هرگونه تجمع و راهپیمایی به سمت مرزها و اماکن مقدسه ممنوع است.

کلیه مرزهای کشور با عراق مسدود است/ممنوعیت حرکت به سمت مرزها

کلیه مرزهای کشور با عراق مسدود است/ممنوعیت حرکت به سمت مرزها
2020-09-28T15:38:57+03:30
ستاد مرکزی اربعین حسینی در اطلاعیه شماره ۴ خود اعلام کرد که کماکان کلیه مرزهای کشور با عراق مسدود بوده و هرگونه تجمع و راهپیمایی به سمت مرزها و یا اماکن مقدس...

نوشتن از جنگ برای کودکان مثل واکسن است/ چرا داستان‌نویسی دفاع مقدس کمرنگ است؟

 نوشتن از جنگ برای کودکان مثل واکسن است/ چرا داستان‌نویسی دفاع مقدس کمرنگ است؟
2020-09-28T15:18:58+03:30
مهناز فتاحی از معدود نویسندگانی است که در این سال‌ها در کتاب‌هایش به موضوع جنگ برای کودکان پرداخته است. او می‌گوید گفتن از جنگ برای کودکان مانند واکسن است.

مستند «پرده گشا، رازنما» از شبکه چهار سیما پخش می‌شود

مستند «پرده گشا، رازنما» از شبکه چهار سیما پخش می‌شود
2020-09-28T14:58:59+03:30
مستند «پرده گشا، رازنما» از مجموعه «حکایت دل» دوشنبه ۷ مهرماه ساعت ۲۱ از شبکه چهار سیما بازپخش می شود.

حسینی ها در بلاها نباید رضایت خود را از خدا از دست بدهند

حسینی ها در بلاها نباید رضایت خود را از خدا از دست بدهند
2020-09-28T14:58:58+03:30
حجت الاسلام ریاضت گفت: حسینی ها در بلاها نباید رضایت خود را از خدا از دست بدهند. باید راضی به حکم و قضای خداوند باشیم.

شماره ۸۴ ماهنامه حلقه‌وصل منتشر شد

شماره ۸۴ ماهنامه حلقه‌وصل منتشر شد
2020-09-28T14:18:58+03:30
شماره ۸۴ ماهنامه حلقه‌‎وصل به مدیرمسئولی و سردبیری صادق یزدانی با محوریت موضوع «پیاده‌روی اربعین» منتشر شد.

سردار سلامی: تدابیر رهبر انقلاب آرزوهای دشمن را به هم ریخت

 سردار سلامی: تدابیر رهبر انقلاب آرزوهای دشمن را به هم ریخت
2020-09-28T13:58:58+03:30
فرمانده کل سپاه گفت: کسی که از مرگ نترسد هیچکس بر او غالب نمی‌شود و جاری شدن تدبیر بر اثر شجاعت است.

آغاز خدمات رسانی به زائران اربعین از سوی آستان مقدس علوی

آغاز خدمات رسانی به زائران اربعین از سوی آستان مقدس علوی
2020-09-28T13:25:38+03:30
آستان مقدس علوی در نجف اشرف استقبال از زائران اربعین امام حسین(ع) را که به سمت کربلا در حرکت هستند، آغاز کرد.

شماره ۸۴ ماهنامه حلقه ‌وصل منتشر شد

شماره ۸۴ ماهنامه حلقه ‌وصل منتشر شد
2020-09-28T13:12:18+03:30
شماره ۸۴ ماهنامه حلقه ‎وصل به مدیرمسئولی و سردبیری صادق یزدانی با محوریت موضوع «پیاده روی اربعین» منتشر شد.

بزرگداشت روز مولانا در لبنان/ واکاوی برداشت‌های قرآنی در مثنوی

بزرگداشت روز مولانا در لبنان/ واکاوی برداشت‌های قرآنی در مثنوی
2020-09-28T12:58:59+03:30
وبینار «تصوف و عرفان در ادبیات فارسی و ادبیات عرب» به مناسبت سالروز گرامیداشت شاعر و عارف بزرگ، مولانا جلال‌الدین رومی در لبنان برگزار می‌شود.

سرنوشت سینماگران دفاع مقدس، از آنان که کوچ کردند تا آنان که ناشناخته ماندند

 سرنوشت سینماگران دفاع مقدس، از آنان که کوچ کردند تا آنان که ناشناخته ماندند
2020-09-28T13:05:54+03:30
سینمای دفاع مقدس از آغاز مسیر خود تا امروز شاهد سازندگان مختلفی است که یا دست تقدیر آنان را از صفحه هنر و سینمای ایران پاک کرده است یا دست سیاستگذاران و دول...

شهید طهرانی مقدم و پشتیبانی خمپاره‌ها در دفاع مقدس/ کشف حسن باقری در جبهه چه بود؟

 شهید طهرانی مقدم و پشتیبانی خمپاره‌ها در دفاع مقدس/ کشف حسن باقری در جبهه چه بود؟
2020-09-28T13:05:54+03:30
بعد حسن باقری، حسن مقدم مثل مرغ سرکنده آرام و قرار نداشت. اشک‌هایی که توی تمام عمرش به ندرت کسی آن‌ها را دیده بود، می‌آمدند و روی صورتش و مدام می‌گفت: «...

وبینارآیت ‎الله تسخیری،فقیه گفتمان ودنیاگرد وحدت‌جو برگزار می‌شود

وبینارآیت ‎الله تسخیری،فقیه گفتمان ودنیاگرد وحدت‌جو برگزار می‌شود
2020-09-28T12:32:17+03:30
وبینار «آیت ‎الله تسخیری، فقیه گفتمان و دنیاگرد وحدت‌جو» (۹ مهرماه) به همت رایزنی فرهنگی ایران در لبنان برگزار می‌شود.

با کاروان حسینی تا اربعین| امتی که در دشمنی با آل‌ کساء از هیچ دریغ نکردند

 با کاروان حسینی تا اربعین| امتی که در دشمنی با آل‌ کساء از هیچ دریغ نکردند
2020-09-28T12:25:39+03:30
۳ ماه از رحلت رسول خدا نگذشته بود که فاطمه دختر نبی، به شهادت از دنیا رفت، دیری نگذشت که علی، وصی و داماد نبی، همسر فاطمه، به تیغ تحجر به شهادت رسید، اندکی ...

مدیر شبکه ورزش تغییر کرد

 مدیر شبکه ورزش تغییر کرد
2020-09-28T12:25:39+03:30
روابط عمومی سیما تأیید کرد: سینا معتضدی به عنوان سرپرست شبکه ورزش انتخاب شد.

سردار نائینی: هدف اصلی مراسم "یادها و نام‌ها" تجلیل از قهرمانان ملی است

 سردار نائینی: هدف اصلی مراسم "یادها و نام‌ها" تجلیل از قهرمانان ملی است
2020-09-28T11:18:58+03:30
رئیس مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس گفت: سعی کرده‌ایم در مراحل سازمان‌دهی، احیاء و گویا سازی اسناد سرعت عمل ببخشیم و همچنین در ارائه خدمات اسنادی به پژوهشگر...

فروش «تنت» در آمریکا ضعیف است

 فروش «تنت» در آمریکا ضعیف است
2020-09-28T11:18:58+03:30
فیلم تازه نولان از میان ۲ هزار و ۸۵۰ سالن سینمای آمریکا در چهارمین هفته اکرانش، ۳ میلیون و ۴۰۰ هزار دلار فروش داشت که در مجموع، فروش این فیلم در داخل آمریکا...

فراخوان حمایت از پایان‌نامه‌های دانشجویی اعلام شد

فراخوان حمایت از پایان‌نامه‌های دانشجویی اعلام شد
2020-09-28T10:45:37+03:30
پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات در نظر دارد بخشی از موضوعات پژوهشی مورد نیاز خود را در قالب حمایت از پایان‌نامه‌های دوره‌های دکتری و کارشناسی ارشد، عملیاتی و ...

مراسم تجلیل از راویان مقاومت برگزار شد/ ثبت تاریخی و روایت فداکاری رزمندگان بر عهده هنرمندان است

 مراسم تجلیل از راویان مقاومت برگزار شد/ ثبت تاریخی و روایت فداکاری رزمندگان بر عهده هنرمندان است
2020-09-28T10:52:26+03:30
حمید نیلی در مراسم تجلیل از «راویان مقاومت» گفت: همان‌گونه که رزمندگان در جبهه‌های نبرد حق علیه باطل سلحشورانه جنگیدند، هنرمندان نیز وظیفه ‌دارند ...

بررسی قانونی اختلاف بین ارشاد و صداوسیما/ کدام یک فرمانده نمایش‌خانگی‌اند؟

 بررسی قانونی اختلاف بین ارشاد و صداوسیما/ کدام یک فرمانده نمایش‌خانگی‌اند؟
2020-09-28T10:52:26+03:30
نمایش‌خانگی خشونت را با نمایشِ خودکشی علنی می‌کند، ابتذال را در سایه عشق‌های مثلثی به تصویر می‌کشد اما به جای عذرخواهی به «آش خورده و کام سوخته» م...

پروانه معصومی: انتقاد دارم که بازیگران زنِ میانسال را نمی‌بینند/ واقعاً خیلی‌ها از نقشِ زنان در جبهه بی‌اطلاع‌اند

 پروانه معصومی: انتقاد دارم که بازیگران زنِ میانسال را نمی‌بینند/ واقعاً خیلی‌ها از نقشِ زنان در جبهه بی‌اطلاع‌اند
2020-09-28T10:38:58+03:30
بازیگر سینما و تلویزیون اعتقاد دارد که همیشه جای پرداختن به نقش زنان در دفاع مقدس خالی بوده است و باید بیشتر از حضور زنان در جبهه و جنگ گفت. متأسفانه خیلی ک...

جزئیات حمایت وزارت ارشاد از ۸۳۹ مؤسسه قرآنی آسیب‌دیده از کرونا

 جزئیات حمایت وزارت ارشاد از ۸۳۹ مؤسسه قرآنی آسیب‌دیده از کرونا
2020-09-28T10:25:37+03:30
معاونت قرآن و عترت وزارت ارشاد از ۸۳۹ مؤسسه قرآنی آسیب‌دیده از ویروس منحوس کرونا حمایت کرد.

حمید لولایی شخصیت اصلی سریال "ویلا" شد/ "بی‌همگان" تلویزیون جلوی دوربین نرفت!

 حمید لولایی شخصیت اصلی سریال "ویلا" شد/ "بی‌همگان" تلویزیون جلوی دوربین نرفت!
2020-09-28T10:25:37+03:30
سریال تلویزیونی "ویلا" مهران مهام در حالی آغاز شده و بازیگرانش یکی پس از دیگری انتخاب می‌شوند که هنوز "بی‌همگان" در نوبت تولید باقی ماند...

سرهنگ محمدمهدی کتیبه درگذشت

 سرهنگ محمدمهدی کتیبه درگذشت
2020-09-28T09:58:58+03:30
سرهنگ محمدمهدی کتیبه، از بازماندگان انفجار دفتر نخست‌وزیری در حادثه هشتم شهریورماه به همرزمان شهیدش پیوست.

سرهنگی: در دوران طلایی و بلوغ خاطره‌نگاری هستیم

 سرهنگی: در دوران طلایی و بلوغ خاطره‌نگاری هستیم
2020-09-28T09:45:44+03:30
مدیر دفتر ادبیات مقاومت و پایداری حوزه هنری گفت: ادبیات جنگ با شلیک نخستین گلوله شلیک خواهد شد. خوشبختانه اکنون در دوران طلایی خاطره‌گویی هستیم .

چله عزت| دلنوشته «حاج قاسم» در مورد آزادسازی «فاو»

 چله عزت| دلنوشته «حاج قاسم» در مورد آزادسازی «فاو»
2020-09-28T09:45:44+03:30
در قرارگاه عملیاتی لشکر ۴۱ ثارالله دو نفری (حقیر جامانده از کاروان) با حاج قاسم سلیمانی نشسته بودیم، دیدم دفتر خاطراتش را برداشت و مشغول نوشتن شد.

دومین مراسم «یادها و نام‌ها» با حضور فرمانده کل سپاه برگزار شد

 دومین مراسم «یادها و نام‌ها» با حضور فرمانده کل سپاه برگزار شد
2020-09-28T09:32:37+03:30
مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس همزمان با چهلمین سالگرد گرامیداشت دفاع مقدس، دومین مراسم «یادها و نام‌ها» را برگزار می‌کند.

"نوروز رنگی" بعد از ماه صفر کلید می‌خورد/ بازیگران مشغولِ دورخوانی

 "نوروز رنگی" بعد از ماه صفر کلید می‌خورد/ بازیگران مشغولِ دورخوانی
2020-09-28T09:32:37+03:30
علی مسعودی کارگردان سریال نوروزی تلویزیون اعلام کرد که نگارش فیلمنامه سریال "نوروز رنگی" به پایان رسیده و بازیگران مشغولِ دورخوانی‌اند. تمام تلاش‌...

خوزستان و جزایر سه‌گانه هدیه سلطنت‌طلبان به صدام برای ادامه حکومت پهلوی بود/ چه کسی صدیق بن یحیی را ترور کرد؟

 خوزستان و جزایر سه‌گانه هدیه سلطنت‌طلبان به صدام برای ادامه حکومت پهلوی بود/ چه کسی صدیق بن یحیی را ترور کرد؟
2020-09-28T09:32:37+03:30
کارگردان مستند «کلاشینکف‌های آمریکایی» از اسنادی صحبت می‌کند که نشان می‌دهد فرح دیبا و تیمور بختیار، خوزستان و جزایر سه‌گانه را در ازای حکومت شاهز...

ویژه برنامه چهل چراغ در جوار مقبره الشهدای بوستان کوکب

ویژه برنامه چهل چراغ در جوار مقبره الشهدای بوستان کوکب
2020-09-28T08:58:57+03:30
فرهنگسرای رویش ویژه برنامه چهل چراغ را در جوار مقبره الشهدای بوستان کوکب روز سه شنبه ۸ مهرماه برگزار می‌کند.