میرنیوز

جزئیات شهادت ۱۱ جانباز ۷۰ درصد در کشور+عکس

 جزئیات شهادت ۱۱ جانباز ۷۰ درصد در کشور+عکس 2020-09-05T12:34:54+04:30

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، بعد از گذشت بیش از 30 سال از پایان هشت سال دفاع مقدس، جانبازان 70 درصد بسیاری تا کنون از میان جمع جانبازان پر کشیده و راهی دیار شهدا شده‌اند. طبق اعلام رسمی بنیاد شهید و امور ایثارگران؛ در مجموع 548 هزار و 499 جانباز در سراسر کشور داریم که تهران بزرگ با تعداد بیش از 49 هزار جانباز و خراسان رضوی با تعداد بیش از 46 هزار جانباز بالاترین آمار جانباز را در میان استان‌ها دارند. بنا بر اخبار ادارات کل بنیاد شهید و امور ایثارگران از استان‌های مختلف، طی 40 روز گذشته تعداد 11 نفر از جانبازان 70 درصد به شهادت رسیده‌اند. این جانبازان از استان‌های تهران، همدان، گیلان، فارس، خراسان رضوی، اردبیل، اصفهان و زنجان بودند. سه تن از این افراد جانباز شیمیایی هشت سال دفاع مقدس بودند. مشخصات این جانبازان شهید در ادامه می‌آید:

جانباز قطع دوپا «فریدون مجنون» از استان گیلان

جانباز «فریدون مجنون» از جانبازان 70 درصد دوران هشت سال دفاع مقدس در شهرستان رشت، پس از عمری مجاهدت و مبارزه بر اثر عوارض ناشی از مجروحیت در سن 57 سالگی به یاران شهیدش پیوست. فریدون مجنون متولد سال 1342 بود و در سال 1363 در منطقه بوکان بر اثر انفجار قطع دو پا شده بود. او روز دوشنبه 10 مرداد 1399 در بیمارستان قائم رشت بر اثر عفونت جراحت به شهدا پیوست.

جانباز قطع نخاع «نوروز بهمه» از استان فارس

«نوروز بهمه» جانباز 70 درصد استان فارس در دوران دفاع مقدس چهارم شهریور ماه 1399 پس از تحمل 26 سال رنج جانبازی دعوت حق را لبیک گفت و به یاران شهیدش پیوست. «نوروز بهمه» پنجم اسفندماه سال 1373 در حین مأموریت در منطقه شمال غرب شیراز به دلیل جراحت در ناحیه کمر، قطع نخاع و به افتخار جانبازی نائل شده بود. او پس از تحمل 26 سال رنج ناشی از جانبازی دعوت حق را لبیک گفت و به یاران شهیدش پیوست. پیکر مطهر این شهید در روستای حسن آباد تل کمین شهرستان مرودشت تشییع و در گلزار مطهر شهدای این منطقه در جوار یاران شهیدش به خاک سپرده شد.

جانبازان دفاع مقدس , جانبازان شیمیایی , دفاع مقدس ,

جانباز «تقی نجفی» از استان زنجان

جانباز 70 درصد «تقی نجفی» از استان زنجان پس از تحمل سال‌ها درد و رنج ناشی از جراحات 31 مردادماه به درجه رفیع شهادت نائل آمد. پیکر مطهر او در روستای تشویر طارم زادگاهش از توابع شهرستان طارم به خاک سپرده شد. شهید تقی نجفی سال 1339 دیده به جهان گشود و با آغاز جنگ تحمیلی به عنوان سرباز ارتش، راهی جبهه‌های حق علیه باطل شد و سال 63 در منطقه عملیاتی آبادان و بر اثر اصابت ترکش به سر جانباز شد.

جانباز نابینا «محمدعلی صفایی» از استان همدان

جانباز گرانقدر 70 درصد «محمدعلی صفایی» 28 مرداد ماه 1399 پس از گذشت سال‌ها تحمل درد و رنج ناشی از جراحات جانبازی، به شهادت رسید. جانباز محمدعلی صفایی متولد چهارم شهریور 1328 در بمباران هوایی ملایر در 28 دی 1365 از نواحی سر و صورت، پهلوی راست، داخلی و هر دو چشم مجروح شد. مراسم تشییع و تدفین این شهید در قطعه جانبازان گلزار شهدای بهشت هاجر ملایر برگزار شد.

جانباز «علی غریب‌زاده» از استان اردبیل

«علی غریب‌زاده»، جانباز 70 درصد دوران دفاع مقدس از شهرستان مشگین شهر در استان اردبیل به یاران شهیدش پیوست. پیکر این جانباز، 29 مرداد 1399 با حضور جمعی از خانواده‌های معظم شهدا، ایثارگران، اقشار مختلف مردم قدرشناس، مسئولان اداری و نظامی و به همراه رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی از مقابل سپاه پاسداران مشگین شهر تشییع و در گلزار شهدای الزهرای این شهرستان در جوار هم‌رزمان شهیدش به خاک سپرده شد. شهید «علی غریب زاده» متولد سوم شهریور 1347 در دوران دفاع مقدس از طریق سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به خدمت مقدس سربازی اعزام و در جبهه‌های نبرد حق علیه باطل حضور یافت و سوم اردیبهشت  1367 حین دفاع از میهن اسلامی و دفع متجاوزین بعثی به شدت مجروح و به افتخار جانبازی نایل آمد.

جانباز قطع دو دست «علیرضا دستباز» از تهران

«علیرضا دستباز» جانباز 70 درصد و پدر شهید «محمد حسین دستباز» در روز 25 مرداد ماه 1399 دعوت حق را لبیک گفت و به همرزمان شهیدش پیوست. پیکر شهید علیرضا دستباز روز یکشنبه 26 مرداد ماه با حضور جمعی از خانواده‌های شهدا و ایثارگران تشییع و در قطعه 26 گلزار شهدای بهشت زهرا(س) به خاک سپرده شد. این جانباز شهید آبان ماه 1363 توسط منافقین ترور و به درجه رفیع جانبازی نایل آمد. شهید محمدحسین دستباز نیز سال 1361 در عملیات بیت المقدس و در سن 16 سالگی به شهادت رسیده است.

جانبازان دفاع مقدس , جانبازان شیمیایی , دفاع مقدس ,

جانباز شیمیایی «تقی شاه‌سنایی» از استان اصفهان

تقی شاه‌سنایی جانباز 70 درصد اصفهانی، پس از تحمل سال‌ها درد مجروحیت و شیمیایی، سرانجام 21 مردادماه 1399 در سن 57 سالگی به فیض شهادت نائل آمد. مراسم تشییع این شهید در گلستان شهدا برگزار شد. شهید تقی شاهسنایی، به دلیل عوارض جراحات وارده در نبردهای دوران دفاع مقدس، سال‌های متمادی را با درد دست و پنجه نرم کرد و سرانجام بر اثر عوارض شیمیایی جنگ، در بیمارستان شهید صدوقی اصفهان به شهادت رسید. برادر او شهید ولی‌اله شاهسنایی نیز در سن 19 سالگی در 15 اردیبهشت 1361 در منطقه عملیاتی دارخوین با سمت تک تیرانداز به فیض شهادت رسیده است.

جانبازان دفاع مقدس , جانبازان شیمیایی , دفاع مقدس ,

جانباز «حسن احمدی» از استان تهران

جانباز 70 درصد «حسن احمدی» از اهالی شهرری پس از تحمل سال‌ها درد و رنج مجروحیت دوران دفاع مقدس، 12 مرداد ماه 1399 در بیمارستان بقیه‌الله تهران به مقام رفیع شهادت نائل آمد. مراسم تشییع این شهید از مقابل منزل وی در شهرستان ری با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی با حضور هم‌رزمان شهید و مردم قدرشناس برگزار و پیکر مطهر او در بهشت زهرا(س) تهران به خاک سپرده شد. شهید حسن احمدی در منطقه عملیاتی بیت المقدس 4، شاخ شمیران در 15 فروردین ماه سال 1367 و در سن 21 سالگی بر اثر اصابت ترکش از ناحیه سر و سمت راست بدن دچار مجروحیت شد و به مقام جانبازی نائل آمد.

جانبازان دفاع مقدس , جانبازان شیمیایی , دفاع مقدس ,

جانباز شیمیایی «محمد قاجار» از استان تهران

«محمد قاجار» جانباز 70 درصد از شهرستان ورامین پس از تحمل سال‌ها درد و رنج مجروحیت دوران دفاع مقدس، ششم مردادماه در بیمارستان بقیه‌الله تهران به مقام رفیع شهادت نائل آمد. مراسم تشییع او نیز در هفتم مردادماه از مقابل منزل این شهید معظم در شهرستان ورامین و با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی با حضور هم‌رزمان شهید و مردم قدرشناس برگزار شد و در آرامستان سید فتح‌الله ورامین آرام گرفت. جانباز محمد قاجار در چهارم آبان‌ماه 1344 در ورامین چشم به جهان گشود. در سال‌های 65 و 64 در مناطق عملیاتی فاو و شلمچه بر اثر اصابت ترکش و استشمام مواد شیمیایی به مقام جانبازی نایل شد و نهایتا بامداد روز ششم مردادماه امسال به یاران شهیدش پیوست.

جانبازان دفاع مقدس , جانبازان شیمیایی , دفاع مقدس ,

جانباز «عبدالله رمضانی» از استان خراسان رضوی

جانباز 70 درصد مشهدی، «عبدالله رمضانی» در سن 56 سالگی بر اثر مجروحیت فراوان دوران دفاع مقدس، هفتم مرداد 1399 در بیمارستان ارتش به مقام رفیع شهادت نائل آمد. مجروحیت این جانباز سرافراز سوختگی شدید اعضای بدن بود که در این دو سال اخیر عفونت و بیماری به‌تمامی اعضای بدن این ایثارگر سرایت کرده بود. پیکر این شهید والامقام با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و ادای احترام در گلزار شهدای «بهشت رضا» مشهد مقدس در جوار یاران شهیدش به خاک سپرده شد. شهید عبدالله رمضانی در نهم آبان 1343 در نیشابور چشم به جهان گشود و در هفتم مرداد 1399 به مقام رفیع شهادت نائل آمد.

جانبازان دفاع مقدس , جانبازان شیمیایی , دفاع مقدس ,

جانباز شیمیایی «فرج‌الله قاسمی» از استان فارس

«فرج‌الله قاسمی» جانباز 70 درصد شهرستان اقلید در دوران دفاع مقدس، پس از تحمل 35 سال رنج ناشی از جانبازی، اول مرداد ماه 1399 دعوت حق را لبیک گفت و به یاران شهیدش پیوست. پیکر این شهید از زادگاهش دهستان آسپاس از توابع شهرستان اقلید تشییع و در گلزار شهدای این دهستان به خاک سپرده خواهد شد. شهید حاج فرج الله قاسمی 24 بهمن ماه سال 1364 در منطقه اروندرود دچار مجروحیت شدید شیمیایی شده بود.

انتهای پیام/

منبع : خبرگزاری تسنیم


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار فرهنگی

نماهنگ "آروم خیالم" با صدای حامد علیزاده منتشر شد

 نماهنگ "آروم خیالم" با صدای حامد علیزاده منتشر شد
2020-09-29T12:25:55+03:30
نماهنگ "آروم خیالم" زمزمه‌ای به زبان شعر و موسیقی با حضرت حسین ابن‌علی علیه‌سلام است.

با کاروان حسینی تا اربعین|سرنوشت عجیب "طِرمّاح بن عدی" در کربلا

 با کاروان حسینی تا اربعین|سرنوشت عجیب "طِرمّاح بن عدی" در کربلا
2020-09-29T12:25:55+03:30
گفت: وای بر من که مولایم را تنها گذاشتم! طِرمّاح ناله ‏کرد و نالید. به اشک و ناله گفت: از درد و سوز این حسرت، به سیدالساجدین گفتم؛ مولای من! این چه مصیبتی ا...

سروده‌هایی تقدیم به شهدای دفاع مقدس/ "پیکرت گرچه برنگشت اما، همه گفتند "آسمانی" شد"

 سروده‌هایی تقدیم به شهدای دفاع مقدس/ "پیکرت گرچه برنگشت اما، همه گفتند "آسمانی" شد"
2020-09-29T12:25:55+03:30
چند سروده از شاعران آیینی کشورمان به مقام شامخ شهدای هشت سال دفاع مقدس تقدیم می‌شود.

چله عزت| انفجار مین ضد تانک دلیل جدایی پدر از پسر

 چله عزت| انفجار مین ضد تانک دلیل جدایی پدر از پسر
2020-09-29T12:25:55+03:30
یک مین ضد تانک منفجر شد. دوتایی کنار هم بودند. بچه‌ها نتوانستند بیاورندشان عقب. عراقی‌ها معبر را شناسایی کردند.

مداحان در ایام اربعین در ایران می‌مانند یا می‌روند؟

 مداحان در ایام اربعین در ایران می‌مانند یا می‌روند؟
2020-09-29T12:25:55+03:30
به دنبال اظهارنظر مسئول کارگروه برنامه‌ریزی مراسم اربعین حسینی ستاد مرکزی اربعین، برخی از مداحان از حضور در کاوران ستاد اربعین انصراف دادند و برخی نیز گفته‌...

درسگفتار پرسش‌های مهم در فلسفه دین برگزار می‌شود

درسگفتار پرسش‌های مهم در فلسفه دین برگزار می‌شود
2020-09-29T11:38:59+03:30
درسگفتار پرسش‌های مهم در فلسفه دین با تدریس سید امیر اکرمی، عضو هیات علمی پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی به زبان انگلیسی و به صورت آنلاین برگزار می‌شود.

مدرسه پاییزی مطالعات علم به صورت مجازی برگزار می‌شود

مدرسه پاییزی مطالعات علم به صورت مجازی برگزار می‌شود
2020-09-29T11:12:17+03:30
به همت گروه مطالعات علم مؤسسه پژوهشی حکمت و فلسفه ایران مدرسۀ پاییزی مطالعات علم با عنوان «علم، اخلاق علم، سیاست علم» به صورت مجازی از ۶ تا ۸ آبان ماه برگزار...

حجت الاسلام قمی درگذشت آیت الله میرسجادی را تسلیت گفت

حجت الاسلام قمی درگذشت آیت الله میرسجادی را تسلیت گفت
2020-09-29T10:58:57+03:30
رئیس سازمان تبلیغات اسلامی، در پی ارتحال آیت الله میرسجادی، پیام تسلیت صادر کرد.

کرسی آسیب شناسی نگارش مقالات علمی درباره اهل بیت(ع) برگزار می‌شود

کرسی آسیب شناسی نگارش مقالات علمی درباره اهل بیت(ع) برگزار می‌شود
2020-09-29T10:45:38+03:30
کرسی ترویجی آسیب شناسی نگارش مقالات علمی درباره اهل بیت(ع) دهم مهرماه در پژوهشگاه حوزه و دانشگاه برگزار می‌شود.

خزائی: جنگ فرصت خلق آثار بدیعی را برای هنرمندان جوان فراهم کرد/ اتفاق مهمی که به‌‌واسطه هنر دفاع مقدس رخ داد

 خزائی: جنگ فرصت خلق آثار بدیعی را برای هنرمندان جوان فراهم کرد/ اتفاق مهمی که به‌‌واسطه هنر دفاع مقدس رخ داد
2020-09-29T09:45:37+03:30
استاد هنر و عضو هیئت علمی دانشگاه تربیت مدرس معتقد است که وقوع دفاع مقدس فرصت خلق آثار بدیعی را برای هنرمندان جوان فراهم کرد.

خزائی: جنگ فرصت خلق آثار بدیعی را برای هنرمندان جوان فراهم کرد/ اتفاق مهمی که به‌ واسطه هنر دفاع مقدس رخ داد

 خزائی: جنگ فرصت خلق آثار بدیعی را برای هنرمندان جوان فراهم کرد/ اتفاق مهمی که به‌ واسطه هنر دفاع مقدس رخ داد
2020-09-29T09:32:29+03:30
استاد هنر و عضو هیأت علمی دانشگاه تربیت مدرس معتقد است که وقوع دفاع مقدس فرصت خلق آثار بدیعی را برای هنرمندان جوان فراهم کرد.

پرس‌تی‌وی "اسرائیل" را از سانسور درآورد/ بهشت موعود یا جهنمِ موجود

 پرس‌تی‌وی "اسرائیل" را از سانسور درآورد/ بهشت موعود یا جهنمِ موجود
2020-09-29T08:52:20+03:30
تهیه‌کننده برنامه تلویزیونی "داخل اسرائیل" گفت: در برنامه "داخل اسرائیل" سعی داریم تا با ارائه حقایق به بررسی وضعیت یهودیانی که توسط صهی...

نکات آیت‌الله بهجت(ره) در خصوص اهمیت حیا و عفاف/ اتمام‌حجت خداوند با گناهکاران در قیامت

 نکات آیت‌الله بهجت(ره) در خصوص اهمیت حیا و عفاف/ اتمام‌حجت خداوند با گناهکاران در قیامت
2020-09-29T08:52:20+03:30
در قیامت زن زیبایی را که بد کرده است، می‌آورند و به او می‌گویند: آیا تو زیباتری یا حضرت مریم علیهاالسلام؟!

هرگونه تجمع و راهپیمایی به سمت مرزها ممنوع است

هرگونه تجمع و راهپیمایی به سمت مرزها ممنوع است
2020-09-28T15:52:17+03:30
ستاد مرکزی اربعین حسینی اعلام کرد: تمامی مرزهای کشور با عراق مسدود بوده و هرگونه تجمع و راهپیمایی به سمت مرزها و اماکن مقدسه ممنوع است.

کلیه مرزهای کشور با عراق مسدود است/ممنوعیت حرکت به سمت مرزها

کلیه مرزهای کشور با عراق مسدود است/ممنوعیت حرکت به سمت مرزها
2020-09-28T15:38:57+03:30
ستاد مرکزی اربعین حسینی در اطلاعیه شماره ۴ خود اعلام کرد که کماکان کلیه مرزهای کشور با عراق مسدود بوده و هرگونه تجمع و راهپیمایی به سمت مرزها و یا اماکن مقدس...

نوشتن از جنگ برای کودکان مثل واکسن است/ چرا داستان‌نویسی دفاع مقدس کمرنگ است؟

 نوشتن از جنگ برای کودکان مثل واکسن است/ چرا داستان‌نویسی دفاع مقدس کمرنگ است؟
2020-09-28T15:18:58+03:30
مهناز فتاحی از معدود نویسندگانی است که در این سال‌ها در کتاب‌هایش به موضوع جنگ برای کودکان پرداخته است. او می‌گوید گفتن از جنگ برای کودکان مانند واکسن است.

مستند «پرده گشا، رازنما» از شبکه چهار سیما پخش می‌شود

مستند «پرده گشا، رازنما» از شبکه چهار سیما پخش می‌شود
2020-09-28T14:58:59+03:30
مستند «پرده گشا، رازنما» از مجموعه «حکایت دل» دوشنبه ۷ مهرماه ساعت ۲۱ از شبکه چهار سیما بازپخش می شود.

حسینی ها در بلاها نباید رضایت خود را از خدا از دست بدهند

حسینی ها در بلاها نباید رضایت خود را از خدا از دست بدهند
2020-09-28T14:58:58+03:30
حجت الاسلام ریاضت گفت: حسینی ها در بلاها نباید رضایت خود را از خدا از دست بدهند. باید راضی به حکم و قضای خداوند باشیم.

شماره ۸۴ ماهنامه حلقه‌وصل منتشر شد

شماره ۸۴ ماهنامه حلقه‌وصل منتشر شد
2020-09-28T14:18:58+03:30
شماره ۸۴ ماهنامه حلقه‌‎وصل به مدیرمسئولی و سردبیری صادق یزدانی با محوریت موضوع «پیاده‌روی اربعین» منتشر شد.

سردار سلامی: تدابیر رهبر انقلاب آرزوهای دشمن را به هم ریخت

 سردار سلامی: تدابیر رهبر انقلاب آرزوهای دشمن را به هم ریخت
2020-09-28T13:58:58+03:30
فرمانده کل سپاه گفت: کسی که از مرگ نترسد هیچکس بر او غالب نمی‌شود و جاری شدن تدبیر بر اثر شجاعت است.

آغاز خدمات رسانی به زائران اربعین از سوی آستان مقدس علوی

آغاز خدمات رسانی به زائران اربعین از سوی آستان مقدس علوی
2020-09-28T13:25:38+03:30
آستان مقدس علوی در نجف اشرف استقبال از زائران اربعین امام حسین(ع) را که به سمت کربلا در حرکت هستند، آغاز کرد.

شماره ۸۴ ماهنامه حلقه ‌وصل منتشر شد

شماره ۸۴ ماهنامه حلقه ‌وصل منتشر شد
2020-09-28T13:12:18+03:30
شماره ۸۴ ماهنامه حلقه ‎وصل به مدیرمسئولی و سردبیری صادق یزدانی با محوریت موضوع «پیاده روی اربعین» منتشر شد.

بزرگداشت روز مولانا در لبنان/ واکاوی برداشت‌های قرآنی در مثنوی

بزرگداشت روز مولانا در لبنان/ واکاوی برداشت‌های قرآنی در مثنوی
2020-09-28T12:58:59+03:30
وبینار «تصوف و عرفان در ادبیات فارسی و ادبیات عرب» به مناسبت سالروز گرامیداشت شاعر و عارف بزرگ، مولانا جلال‌الدین رومی در لبنان برگزار می‌شود.

سرنوشت سینماگران دفاع مقدس، از آنان که کوچ کردند تا آنان که ناشناخته ماندند

 سرنوشت سینماگران دفاع مقدس، از آنان که کوچ کردند تا آنان که ناشناخته ماندند
2020-09-28T13:05:54+03:30
سینمای دفاع مقدس از آغاز مسیر خود تا امروز شاهد سازندگان مختلفی است که یا دست تقدیر آنان را از صفحه هنر و سینمای ایران پاک کرده است یا دست سیاستگذاران و دول...

شهید طهرانی مقدم و پشتیبانی خمپاره‌ها در دفاع مقدس/ کشف حسن باقری در جبهه چه بود؟

 شهید طهرانی مقدم و پشتیبانی خمپاره‌ها در دفاع مقدس/ کشف حسن باقری در جبهه چه بود؟
2020-09-28T13:05:54+03:30
بعد حسن باقری، حسن مقدم مثل مرغ سرکنده آرام و قرار نداشت. اشک‌هایی که توی تمام عمرش به ندرت کسی آن‌ها را دیده بود، می‌آمدند و روی صورتش و مدام می‌گفت: «...

وبینارآیت ‎الله تسخیری،فقیه گفتمان ودنیاگرد وحدت‌جو برگزار می‌شود

وبینارآیت ‎الله تسخیری،فقیه گفتمان ودنیاگرد وحدت‌جو برگزار می‌شود
2020-09-28T12:32:17+03:30
وبینار «آیت ‎الله تسخیری، فقیه گفتمان و دنیاگرد وحدت‌جو» (۹ مهرماه) به همت رایزنی فرهنگی ایران در لبنان برگزار می‌شود.

با کاروان حسینی تا اربعین| امتی که در دشمنی با آل‌ کساء از هیچ دریغ نکردند

 با کاروان حسینی تا اربعین| امتی که در دشمنی با آل‌ کساء از هیچ دریغ نکردند
2020-09-28T12:25:39+03:30
۳ ماه از رحلت رسول خدا نگذشته بود که فاطمه دختر نبی، به شهادت از دنیا رفت، دیری نگذشت که علی، وصی و داماد نبی، همسر فاطمه، به تیغ تحجر به شهادت رسید، اندکی ...

مدیر شبکه ورزش تغییر کرد

 مدیر شبکه ورزش تغییر کرد
2020-09-28T12:25:39+03:30
روابط عمومی سیما تأیید کرد: سینا معتضدی به عنوان سرپرست شبکه ورزش انتخاب شد.

سردار نائینی: هدف اصلی مراسم "یادها و نام‌ها" تجلیل از قهرمانان ملی است

 سردار نائینی: هدف اصلی مراسم "یادها و نام‌ها" تجلیل از قهرمانان ملی است
2020-09-28T11:18:58+03:30
رئیس مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس گفت: سعی کرده‌ایم در مراحل سازمان‌دهی، احیاء و گویا سازی اسناد سرعت عمل ببخشیم و همچنین در ارائه خدمات اسنادی به پژوهشگر...

فروش «تنت» در آمریکا ضعیف است

 فروش «تنت» در آمریکا ضعیف است
2020-09-28T11:18:58+03:30
فیلم تازه نولان از میان ۲ هزار و ۸۵۰ سالن سینمای آمریکا در چهارمین هفته اکرانش، ۳ میلیون و ۴۰۰ هزار دلار فروش داشت که در مجموع، فروش این فیلم در داخل آمریکا...