میرنیوز

یادواره ۱۴۲ شهید بخش کومله شهرستان لنگرود امسال مجازی برگزار می‌شود/ بسته‌های معیشتی و خدمات پزشکی جایگزین مراسم فیزیکی

 یادواره ۱۴۲ شهید بخش کومله شهرستان لنگرود امسال مجازی برگزار می‌شود/ بسته‌های معیشتی و خدمات پزشکی جایگزین مراسم فیزیکی 2020-09-04T12:08:14+04:30

حاج کمیل مطیع‌دوست، مسئول ستاد برگزاری مراسم شهدای بخش کومله در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم ضمن تشریح فعالیت‌های این ستاد، جدول برنامه‌های مراسم امسال را نیز توضیح داد. 

او در ابتدا با معرفی شهر کومله و تأثیرگذاری آن در جریان پیروزی انقلاب اسلامی گفت: کومله در 5 کیلومتری شهرستان لنگرود و در شرق استان گیلان واقع شده است. قدمت و پیشینه تاریخی آن به شکلی است که براساس شنیده‌ها از سال 1340 دارای شهرداری بوده است که در آن زمان نام شهرداری را برزن می‌گفتند. این منطقه مردمی بافرهنگ دارد که به کشت چای، مرکبات و برنج مشغول‌اند.

وی ادامه داد: قبل از پیروزی انقلاب، این شهر دارای شخصیت‌های تأثیرگذاری بوده و مردمش تحت تأثیر آنان وارد فضای انقلاب اسلامی شده‌اند. برای مثال مرحوم حاج آقا تراب صیحانی، دکتر سیف‌الله عبدالکریمی و خانواده‌هایی مثل شهیدان صیقلی، حسینی و .. از جمله افراد مؤثر در این منطقه بودند. البته در این بین، شهید عبدالکریمی نقش ویژه‌تری برعهده داشته است. او در ارتباط با حضرت آقا بود، استاد الهیات دانشگاه مشهد قبل از انقلاب بوده و با توجه به اینکه مقام معظم رهبری قبل از انقلاب در مشهد حضور داشتند، در فعالیت‌های مبارزاتی همراه ایشان بودند.

شهید عبدالکریمی و نقش ویژه او در سامان بخشیدن مبارزات نیروهای انقلابی

حاج کمیل مطیع‌دوست با اشاره به نقش مبارزاتی شهید عبدالکریمی گفت: باید بگویم شهید عبدالکریمی به شدت تحت تأثیر شخصیت مقام معظم رهبری، امام خمینی و شهید هاشمی‌نژاد بود و بدین واسطه خط‌دهی بسیار خوبی در بین بچه‌های حزب‌اللهی برای مبارزات قبل از انقلاب در کومله داشت. حضور او باعث شد تا بچه‌های کومله وارد خط انقلاب شوند و در این مسیر به مبارزه بپردازند. بعد از پیروزی انقلاب اسلامی و در زمانی که حضرت آقا به عنوان نماینده دور اول مردم تهران وارد مجلس شدند، ایشان نیز به عنوان نماینده مردم لنگرود آمد. او عضو حزب جمهوری بود و همراه با شهید بهشتی در انفجار دفتر حزب در هفتم تیرماه به شهادت می‌رسند. باید بگویم بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، همیشه خط‌دهی‌ها و روشنگری‌ها و ... در مبارزه با ضدانقلاب و منافقین در کومله وجود داشته و همین بچه‌ها نقش بسیار خوبی ایفا کردند. این جریان تا دفاع مقدس ادامه داشته است.

عموم شهدای کومله در دو لشکر 25 کربلا و قدس حضور داشتند

او با اشاره به رزمندگان کومله در هشت سال دفاع مقدس گفت: در دفاع مقدس، بچه‌های کومله واقعا نقش مؤثری را در لشکر 25 کربلا ایفا کردند و در اواخر جنگ نیز در لشکر قدس فعالیت بسیار خوبی داشتند. عموم رزمندگان کومله در گردان حوزه سیدالشهدا سازماندهی می‌شدند و همین موضوع باعث شد انسجام خوبی در بین این رزمندگان داشته باشیم. آنان معمولاً گردان‌های خط‌شکن و کارآمدی بودند که زمینه‌ساز پیروزی‌های بسیاری شدند و البته بسیاری از آنان به شهادت رسیدند. باید اشاره کنم که عموم شهدای کومله در دو لشکر قدس و 25 کربلا بودند اما شهدایی هم هستند که به عنوان فرمانده در یگان‌های دیگری خدمت می‌کردند. در بین شهدای کومله، شاخص‌ترین چهره سردار شهید حسین املاکی است که جانشین لشکر قدس بوده است.

عملیات کربلای 2 اوج ایثارگری شهدای کومله بود/ یادواره شهدای کومله از کجا آغاز شد؟

وی درخصوص برگزاری مراسم شهدای بخش کومله توضیح داد: یکی از فعالیت‌هایی که در ایام جنگ وجود داشت این بود که وقتی یکی از دوستان ما شهید می‌شد، مراسمات مربوط به او بسیار باشکوه برگزار می‌شد. خانواده‌های شهدا متولی برنامه‌ها می‌شدند و متعصبانه به دنبال اجرای این یادواره در هر سال بودند. خیلی‌ از آنان از جیب خودشان خرج می‌کردند اگرچه بنیاد شهید نیز مشارکت بسیار کمی داشت. همواره برایمان دغدغه بود که این برنامه‌ها را سازماندهی کنیم. در حقیقت برای اینکه هزینه‌ها کاهش یابد و تجلیل مناسبی هم صورت گیرد، تصمیم گرفتیم مراسم تک‌تک نداشته باشیم و مراسمی کلی برگزار کنیم. برهمین اساس، خانواده‌های شهدا را دعوت کردیم، تعدادی از آنان قبول نمی‌کردند و ... تحقیقاتی داشتیم تا ببینیم شهدای ما در چه فصلی به شهادت رسیده‌اند. فهمیدیم که عمده آنان در فصل تابستان و به ویژه در شهریور ماه به شهادت رسیدند. به ویژه اینکه عملیات کربلای 2 در دهم شهریور در منطقه حاج عمران انجام شده و شهید کاوه نیز در همان عملیات به شهادت رسیده است. در آن عملیات شجاعت بچه‌ها زبانزد بود و حضرت آقا آن جمله تاریخی را فرمودند: «رزمندگان لشکر قدس، کربلای دیگری را در کربلا 2 رقم زدند.» در آن عملیات 56 نفر از بچه‌های مسجد ما حضور داشتند و 15 نفر از آنان به شهادت رسیدند. به همین دلیل این عملیات را سرمقصد برنامه‌های معنوی خود قرار داده‌ایم و از آن زمان به بعد هر ساله در این ایام مراسم یادواره‌ای را برای شهدای کومله برگزار می‌کنیم.

وی خاطرنشان کرد: از اوایل دهه 1370 که با تقسیمات کشوری کومله تبدیل به بخش شد، با روستاهای دیگر جلسه‌ای گذاشتیم و شهدای آنان که در این بخش هستند را جزو شهدای کومله درنظر گرفتیم. در حقیقت با احتساب شهدای بخش، برای 142 شهید مراسم می‌گیریم. در کومله خانواده‌هایی با سه شهید داریم، هشت خانواده دو شهید داریم و 12 شهید آن جزو سادات‌اند. کوچکترین شهید ما، شهید سیداشرف کیایی و بزرگترین آنان از نظر سن و سال شهید عبدالکریمی است. بعد از جنگ نیز شهید کم سن و سالی به نام شهید فلاح عباسی داریم که در عملیات انتحاری عتبات عالیات در مسیر زیارت کربلا به شهادت رسید. علاوه بر این، دو شهید منا نیز داریم که از قضا هر دو جز رزمندگان هشت سال دفاع مقدس بودند.

کمیل مطیع‌دوست درخصوص برنامه‌های امسال یادواره شهدای کومله توضیحاتی داد و گفت: از سال 1374 مراسم یادواره را با تنوع بیشتر و به مدت یک هفته، از پنجشنبه تا پنجشنبه دیگر برگزار می‌کنیم. مراسم با زیارت عاشورا، عزاداری، سخنرانی و گلباران مزار شهدا آغاز می‌شود و در طول هفته نیز برنامه‌های متعددی داریم. هر روز از این هفته عنوانی دارد و برنامه‌های خاصی در آن برگزار می‌شود. برای مثال در روز جمعه پیاده‌روی عمومی برگزار کردیم و جوایزی دادیم و نامش را به فریضه مقدس نماز جمعه مزین کردیم. در این نماز جمعه رزمندگان از خاطرات خود می‌گویند و امام جمعه نیز یکی از خطبه‌های خود را به موضوع شهید و شهادت اختصاص می‌دهد. گروه‌ها، پایگاه‌ها و ... نیز با تدابیر ویژه‌تری در این مراسم شرکت می‌کردند که مشخص شود نماز جمعه این هفته متفاوت با دیگر هفته‌هاست. همچنین از چهره‌های فرهنگی، ورزشی  و ... دعوت می‌کردیم که در برنامه ما حضور پیدا کنند و صحبت کنند. علاوه بر این برنامه‌های عصری با خاطره داشتیم؛ خاطرم هست سخنران یکی از این برنامه‌ها، شهید همدانی و شاعرش نیز مرحوم آغاسی بود.

یادواره شهدای کومله امسال در فضای مجازی برگزار می‌شود/ از ختم قرآن تا توزیع بسته‌های معیشتی

وی اضافه کرد: این برنامه‌ها تا سال گذشته که می‌توانستیم برنامه‌ها را به صورت فیزیکی برگزار کنیم وجود داشت؛ امسال با توجه به ویروس کرونا، همه را در فضای مجازی آوردیم و به نظرمان بهترین کار همین بود. البته قالب را حفظ کرده‌ایم. از روز پنجشنبه 13 شهریور کار خود را آغاز کردیم و به مدت یک هفته ادامه خواهد داشت. قبلاً سایتی به نام لاله‌ها داشتیم که یکی از پنج سایت موفق دفاع مقدس شناخته شده بود. مدتی بی‌فعالیت بود اما اکنون این سایت را مجدداً راه‌اندازی کردیم تا میزبان برنامه‌های مجازی‌مان باشد. علاوه بر این سراغ شبکه‌های مجازی رفتیم. اولین برنامه‌ای که از این طریق اعلام کردیم فراخوان ختم قرآن به نیت هر شهید است و فراخوان دیگر، زیارت عاشورا به نیت شهداست. البته برنامه پیاده‌‌روی هم پیش‌بینی کرده بودیم که به دلیل کرونا لغو شد. برنامه دیگر اعزام تیم‌های جهادی پزشکی و ویزیت رایگان آنان از خانواده‌های مستضعف است. سه روستا را پیش‌بینی کردیم و این گروه‌ها را به آنجا می‌فرستیم تا فعالیت کنند. همچنین 142 بسته معیشتی به نیت 142 شهید کومله آماده کرده‌ایم. هر بسته عکس یکی از شهدای کومله را دارد و شامل خوراکی‌های معیشتی و مواد ضدعفونی است. هر کدام از این بسته‌ها را به خانواده‌های نیازمند اهدا می‌کنیم. این برنامه روز 17 شهریور ماه برگزار می‌شود.

آنتن 90 دقیقه‌ای تلویزیون برای شهدای کومله

او درخصوص دو برنامه اصلی این یادواره نیز گفت: دو برنامه مهم دیگر داریم؛ یکی از آنان اجرای مراسمی به صورت لایو در ساعت 23 روز 17 شهریورماه است. مدنظر داریم یکی از مداحان معروف تهران چند دقیقه‌ای به صورت زنده برای ما مرثیه‌خوانی کند و یادی از شهدا داشته باشد. علاوه بر این مسابقه نقاشی با موضوعات مرتبط با شهدا ویژه نونهالان و جوانان را داریم. کانون پرورش فکری شهرستان درگیر این ماجراست. همچنین مراسم کلنگ‌زنی یادمان شهدا را داریم که با حضور مسئولان شهری برگزار می‌شود، کتابی با نام «کتاب اول، زندگی‌نامه و خاطرات شهدا» (شکوفه‌های بهار نارنج) را داریم که به صورت نمادین و بدون حضور جمعیت مردمی در سالن همایش گردان حمزه رونمایی کنیم. پایان‌بخش برنامه‌های ما که همه‌ساله دعوت از چهره‌های کشوری و لشکری بوده است، امسال یک ساعت و نیم آنتن زنده است. در حقیقت جایی در مزار شهدا درنظر گرفته شده است و قصد داریم یکی از چهره‌ها را از تهران به آنجا ببریم و چند دقیقه‌ای به صورت گفت‌وشنودی درباره شهدا حرف بزنند. در خلال آن گروه سرود داریم، مصاحبه با رزمندگان داریم و کلیپ‌هایی پخش می‌شود. در حقیقت آنتن استانی به مدت یک ساعت و نیم در خدمت شهدای کومله است.

هفته دفاع مقدس , دفاع مقدس , شهدای دفاع مقدس , هفته دفاع مقدس , دفاع مقدس , شهدای دفاع مقدس ,

انتهای پیام/

منبع : خبرگزاری تسنیم


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار فرهنگی

اِشکال آگهی‌های بازرگانی به‌روایت معاون صدا/ مأموریت مهمی که به باشگاه رادیو سپرده شد

 اِشکال آگهی‌های بازرگانی به‌روایت معاون صدا/ مأموریت مهمی که به باشگاه رادیو سپرده شد
2021-01-23T17:50:01+03:30
معاون صدا درباره آگهی‌های بازرگانی رادیو گفت: آگهی‌ای برای پخش از رادیو مطلوب است که عناصر رادیویی در ساخت آن لحاظ شده باشد.

واکنش امام خمینی به پیشنهاد بازرگان برای "سازش" با نظام سلطنتی

 واکنش امام خمینی به پیشنهاد بازرگان برای "سازش" با نظام سلطنتی
2021-01-23T16:03:26+03:30
در ماه‌های پایانی منتهی به پیروزی انقلاب اسلامی، بازرگان دیداری با امام خمینی در پاریس دارد. واکنش امام به پیشنهاد عجیب او مسیر انقلاب را روشن‌تر از قبل می‌...

راهکاری برای درمان سوءظن به همسر و اطرافیان

 راهکاری برای درمان سوءظن به همسر و اطرافیان
2021-01-23T16:03:26+03:30
سوءظن فرد شکّاک را نابود خواهد کرد و سبب می‌شود که انسان، به مرور زمان از تمام افراد وحشت داشته، همه را خائن تصوّر کند.

محمدمهدی ابوالحسنی؛ چهره مکتبی و جهادی سال شد+عکس

 محمدمهدی ابوالحسنی؛ چهره مکتبی و جهادی سال شد+عکس
2021-01-23T16:03:26+03:30
محمدمهدی ابوالحسنی مسئول ستاد ثبت اسناد معنوی دفاع مقدس در نخستین دوره جایزه مردمی عقیق سلیمانی به‌عنوان چهره مکتبی و جهادی سال معرفی شد.

«متهم دادگاه اولد بیلی» و «اسم تو مصطفاست» جزو کتاب‌های پرمخاطب روایت فتح

 «متهم دادگاه اولد بیلی» و «اسم تو مصطفاست» جزو کتاب‌های پرمخاطب روایت فتح
2021-01-23T16:03:25+03:30
مجموعه کتاب‌های صوتی از تولیدات روایت فتح، همین‌طور مجموعه‌ای با عنوان زندگی درباره سبک زندگی علمای سادات و حضوری پررنگ در عرصه کتاب‌های مدافعان حرم و شهدای...

تفسیر| ویژگی عجیب غذاهای بهشتی حضرت مریم (س)

 تفسیر| ویژگی عجیب غذاهای بهشتی حضرت مریم (س)
2021-01-23T16:03:25+03:30
بر اساس روایتی از رسول گرامی اسلام (ص) ارزاقی که خداوند از بهشت بر مریم سلام‌الله علیها ارسال می‌کرد،‌ ویژگی‌های خاصی داشت.

سازمان دارالقرآن الکریم با تاسیس ۹ موسسه قرآن و عترت موافقت کرد

سازمان دارالقرآن الکریم با تاسیس ۹ موسسه قرآن و عترت موافقت کرد
2021-01-23T15:16:25+03:30
در سی و دومین جلسه هیات رسیدگی به امور موسسات قرآن و عترت با تاسیس ۹ موسسه قرآن و عترت از سوی سازمان درالقرآن الکریم موافقت شد.

دوره آموزش مداحی به همت خانه مداحان برگزار می شود

دوره آموزش مداحی به همت خانه مداحان برگزار می شود
2021-01-23T14:36:25+03:30
دوره آموزش مداحی از سوی خانه مداحان با حضور جمعی از اساتید مجرب کشوری به صورت محدود و با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار می شود.

شهروز دل‌افکار: چراغ تئاتر حتی با ۱۰ تماشاگر باید روشن بماند

 شهروز دل‌افکار: چراغ تئاتر حتی با ۱۰ تماشاگر باید روشن بماند
2021-01-23T14:03:22+03:30
شهروز دل‌افکار کارگردان نمایش «اتول سورون» بیان کرد که چراغ تئاتر هرگز نباید خاموش شود و باید مانع از فراموش شدن این هنر ارزشمند شویم.

مهران احمدی: ترجیح می‌دهم در آثار تلویزیونی بازی کنم/ سینما نادیده‌ام گرفت

 مهران احمدی: ترجیح می‌دهم در آثار تلویزیونی بازی کنم/ سینما نادیده‌ام گرفت
2021-01-23T14:03:21+03:30
مهران احمدی اعتقاد دارد که در سینما به هیچ وجه نقش یکسان بازی نکرده و هر بار سعی کرده نقشی متفاوت بازی کند، اما متأسفانه نادیده گرفته شده است.

اشکالِ آگهی‌های بازرگانی به‌روایتِ معاون صدا/ مأموریت مهمی که به باشگاه رادیو سپرده شد

 اشکالِ آگهی‌های بازرگانی به‌روایتِ معاون صدا/ مأموریت مهمی که به باشگاه رادیو سپرده شد
2021-01-23T13:36:46+03:30
معاون صدا درباره آگهی‌های بازرگانی رادیو گفت: آگهی‌ای برای پخش از رادیو مطلوب است که عناصر رادیویی در ساخت آن لحاظ شده باشد.

پیام تسلیت مراجع تقلید و علما به مناسبت رحلت آیت الله علوی

پیام تسلیت مراجع تقلید و علما به مناسبت رحلت آیت الله علوی
2021-01-23T13:03:04+03:30
در پی درگذشت آیت الله سید محمدحسن علوی سبزواری، مراجع، علما و نهادهای دینی با صدور پیام‌هایی جداگانه، درگذشت ایشان را تسلیت گفتند.

شعرخوانی شاعران فارسی‌سرای ۴ کشور در محفل فارسی‌سرایان جشنواره شعر فجر

 شعرخوانی شاعران فارسی‌سرای ۴ کشور در محفل فارسی‌سرایان جشنواره شعر فجر
2021-01-23T12:03:22+03:30
سومین محفل از محافل شعرخوانی پانزدهمین جشنواره شعر فجر با حضور و شعرخوانی ۱۵ شاعر از چهار کشور به صورت برخط برگزار شد.

نگاهی به تحولات اخیر نشر کتاب کودک در ایران به بهانه نمایشگاه کتاب مجازی

 نگاهی به تحولات اخیر نشر کتاب کودک در ایران به بهانه نمایشگاه کتاب مجازی
2021-01-23T12:03:21+03:30
در نمایشگاه مجازی کتاب تهران بیش از ۹۰۰ ناشر از حدود ۱۷۰۰ ناشر شرکت‌کننده در بخش کتاب کودک هم ثبت‌نام کرده‌اند و این یعنی بیش از نیمی از کل ناشران.

همه چیز درباره مهمترین مرکز جامع توانبخشی ایثارگران در کشور/ دوره سالمندی ایثارگران چگونه سپری می‌شود؟

 همه چیز درباره مهمترین مرکز جامع توانبخشی ایثارگران در کشور/ دوره سالمندی ایثارگران چگونه سپری می‌شود؟
2021-01-23T12:03:20+03:30
مدیر عامل شبکه ملی ایثارگران و مدیر مرکز جامع توانبخشی ایثار تهران بقیه الله(عج)گفت: مراحل احداث این مرکز به اتمام رسیده و بهره‌برداری از این مرکز به زودی آ...

کارشکنی برای ترخیص کاغذ دولتی از گمرک با وجود دستور رئیس جمهور

 کارشکنی برای ترخیص کاغذ دولتی از گمرک با وجود دستور رئیس جمهور
2021-01-23T12:03:20+03:30
با افزایش قیمت کاغذ ناشران که از کاغذ دولتی محروم مانده‌اند‌، دست از چاپ و انتشار کتاب‌های جدید کشیده‌اند. از سوی دیگر محموله‌های تازه‌ای به گمرک وارد شده ک...

تفقه در دین و شناخت کامل آموزه‌های دینی قرآن ماموریت ماست

تفقه در دین و شناخت کامل آموزه‌های دینی قرآن ماموریت ماست
2021-01-23T11:29:49+03:30
عبدالهادی فقهی زاده معاون قرآن و عترت وزارت ارشاد گفت: آنچه ما نسبت به آن ماموریم تفقه در دین و شناخت کامل آموزه‌های دینی قرآن به مثابه پازلی است که فنون قر...

تنها موحدان می توانند زمامداران جامعه اسلامی باشند

تنها موحدان می توانند زمامداران جامعه اسلامی باشند
2021-01-23T11:29:49+03:30
تولیت مدرسه علمیه مروی با تاکید بر اینکه موحدان باید زمامداران جامعه اسلامی باشند، گفت: سفها و منافقان نمی توانند بر مومنان حکومت کنند.

۱۴۳ مجوز موسیقی در هفته سوم دی ماه صادر شد

 ۱۴۳ مجوز موسیقی در هفته سوم دی ماه صادر شد
2021-01-23T11:36:44+03:30
دفتر موسیقی معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در هفته سوم دی ماه مجوز ۱۴۱ تک آهنگ و دو آلبوم را صادر کرده است.

توصیه شهید علی‌اصغر بَرغَمَدی درباره عمل به مسلمانی/ ماجرای خواب مادر شهید

 توصیه شهید علی‌اصغر بَرغَمَدی درباره عمل به مسلمانی/ ماجرای خواب مادر شهید
2021-01-23T11:36:44+03:30
مسئول تدارکات گردان مالک اشتر لشکر ۲۷ حضرت رسول الله(ص) در روزهای دفاع مقدس که فقط ۲۶ سال سن داشت، در عملیات بیت‌المقدس ۲ به فیض شهادت نائل شد.

نکاتی که مردان باید درباره همسران خود بدانند/ واکنش مردان هنگامی که همسرشان از آنها دلگیر است

 نکاتی که مردان باید درباره همسران خود بدانند/ واکنش مردان هنگامی که همسرشان از آنها دلگیر است
2021-01-23T11:36:44+03:30
کارشناس حوزه خانواده می‌گوید وقتی خانم شما دارد با شما صحبت می‌کند، خیلی عجله هم نکن. ممکن است که اولش بگوید من اصلاً از تو خوشم نمی‌آید؛ مثلاً من از دست تو...

عکس دفاع مقدس| شهیدی بر بالین شهید دیگر/ راهپیمایی ۸ ساعته و سرمای زمستان؛ یادگارهای بیت‌المقدس۲

 عکس دفاع مقدس| شهیدی بر بالین شهید دیگر/ راهپیمایی ۸ ساعته و سرمای زمستان؛ یادگارهای بیت‌المقدس۲
2021-01-23T11:36:44+03:30
تصاویر جالبی از رزمندگان و شهدای والامقام عملیات‌های کربلای ۵ و بیت‌المقدس ۲ در روزهای سخت دفاع مقدس را مشاهده می‌کنید.

سعدی بهتر است یا حافظ؟

 سعدی بهتر است یا حافظ؟
2021-01-23T11:36:44+03:30
بهاء‌الدین خرمشاهی در کتاب «من سعدی آخرالزمانم» تلاش دارد به این موضوع بپردازد که سعدی برتر است یا حافظ؟ این کتاب به تازگی توسط نشر ناهید منتشر شد...

تفقه در دین و شناخت کامل آموزه‌های دینی قرآن ماموریت دینی ماست

تفقه در دین و شناخت کامل آموزه‌های دینی قرآن ماموریت دینی ماست
2021-01-23T11:16:24+03:30
عبدالهادی فقهی زاده معاون قرآن و عترت وزارت ارشاد گفت: آنچه ما نسبت به آن ماموریم تفقه در دین و شناخت کامل آموزه‌های دینی قرآن به مثابه پازلی است که فنون قر...

اختتامیه جشنواره سرود«رفیق خوشبخت ما»برگزار می شود

اختتامیه جشنواره سرود«رفیق خوشبخت ما»برگزار می شود
2021-01-23T10:09:44+03:30
اختتامیه جشنواره سرود«رفیق خوشبخت ما» هشت بهمن ماه ۱۳۹۹ در سازمان تبلیغات اسلامی برگزار می شود.

اهمیت صبر برای خانواده در بیان آیت‌الله خوشوقت/ عواقب دعوای والدین در سرنوشت فرزندان

 اهمیت صبر برای خانواده در بیان آیت‌الله خوشوقت/ عواقب دعوای والدین در سرنوشت فرزندان
2021-01-23T08:43:18+03:30
از اول باید صبر را بیاموزیم و اگر صبرمان کم است، زیادش کنیم؛ بعد به سراغ ازدواج برویم؛ و الا از روز اول دعوا می‌شود و کار به جنجال و عصبانیت می رسد.

نمایش تابلوهای قرآنی در نمایشگاه مجازی «پنجره‌ای به سوی ایران»

نمایش تابلوهای قرآنی در نمایشگاه مجازی «پنجره‌ای به سوی ایران»
2021-01-23T08:23:04+03:30
مجموعه‌ای از تابلوهای خوشنویسی‌شده در حوزه قرآنی به همت رایزنی فرهنگی ایران در اندونزی و با همکاری سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور در فضای مجازی به نمایش در می‌...

نشست پیشگیری از خشونت خانوادگی در سیاست جنایی اسلام برگزار می شود

نشست پیشگیری از خشونت خانوادگی در سیاست جنایی اسلام برگزار می شود
2021-01-23T08:09:45+03:30
هفتمین جلسه از سلسله سخنرانی‌های آنلاین ایران- روسیه، با موضوع “ پیشگیری اجتماعی از خشونت خانوادگی در سیاست جنایی اسلام ” روز شنبه ۵ بهمن ماه ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۳۰...

پیشنهاد برای تاسیس بوستان قرآنی در تهران

پیشنهاد برای تاسیس بوستان قرآنی در تهران
2021-01-23T07:43:04+03:30
در نشست هماهنگی نامگذاری معابر و میادین تهران که با حضور صاحب نظران و کارشناسان قرآنی برگزار شد، پیشنهاداتی در خصوص تجلیل از خادمان قرآن ارائه گردید.

برترین های پانزدهمین جشنواره تلاوت های مجلسی معرفی شدند

برترین های پانزدهمین جشنواره تلاوت های مجلسی معرفی شدند
2021-01-23T07:29:44+03:30
اسامی نفرات برتر در سه رشته قرائت ترتیل ، قرائت تحقیق و حفظ و همچنین بخش بین الملل پنجمین جشنواره فجر تلاوت مشخص شدند.