میرنیوز

اقامه عزای سیدالشهدا(ع) همراه با حفظ اصول مبارزه با کرونا باشد

اقامه عزای سیدالشهدا(ع) همراه با حفظ اصول مبارزه با کرونا باشد 2020-08-14T17:28:08+04:30

به گزارش خبرگزاری مهر، آیت الله حسینی همدانی در بیست و چهارمین خطبه مکتوب نمازجمعه با اشاره به روز مباهله اظهار داشت: آیه ۶۱ سوره مبارکه آل‌عمران به ویژگی انحصاری امیرالمؤمنین علیه السلام و عصمت صدیقه طاهره سلام الله علیها اشاره دارد و طبق نقل روز ۲۴ ذی الحجه روزی است که حضرت علی (ع) در حال رکوع انگشتر خود را به سائل بخشیدند و در شأن ایشان آیه ۵۵ سوره مبارکه مائده نازل شد.

وی همچنین با اشاره به ۲۵ ذی الحجه روز نزول آیات مبارکه سوره انسان است که در شأن اهل‌بیت علیهم السلام نازل شد و این روز را به نام خانواده نامگذاری کردند، افزود: یکی از مسائل مهم و پر تأکید اسلام، مسئله خانواده، حفظ و تحکیم آن است و به‌هیچ‌وجه از بین رفتن و متلاشی شدن پیوند خانوادگی که بین زوجین و بعد فرزندان برقرار است را نمی‌پذیرد و اقدام کنندگان را به‌شدت مذمت می‌کند.

حسینی همدانی عنوان کرد: حفظ خانواده از انهدام یکی از مهم‌ترین اهداف پیوند اجتماعی اسلام است و با توجه به آیات شریفه قرآن کریم می‌فهمیم که اصل تشکیل خانواده به دستور خدای تعالی است. انسان احتیاج به آرامش و سکون داشت، بااینکه اساساً بهشت سکونتگاه است و محل آرامش اما آدم احتیاج به همسر و تشکیل خانواده داشت تا در کنار همسر سکونت و آرامش داشته باشد.

وی افزود: ازآنجا که رکن اصلی خانه و خانواده زن و مادر است، اسلام به مادران و عظمت وظیفه آنان و تربیت فرزندان اهمیت خاص داده است و به حضور فعال آنان در خانه فرمان داده است.

حسینی همدانی ادامه داد: دشمنان اسلام ابتدا نقش‌های محوری که بانوان دارند را با وعده‌های در ظاهر شیرین و در باطن تلخ، لوث کرده از کار می‌اندازند و بعد خانواده را نابود می‌کنند درحالی‌که همین امروز در تعدادی از کشورها که فهمیده‌اند مسیر را غلط رفته‌اند، مقرارتی وضع کرده‌اند که نتیجه اش بازگشت مادران به خانه برای تربیت فرزندانشان است مثلاً در بعض از کشورها قیمت نگهداری کودکان تا سه سال به‌شدت گران است به‌طوری‌که خانواده‌ها ترجیح می‌دهند مرخصی بگیرند و در منزل بمانند و از آن طرف هم دولتها تا سه سال به‌راحتی مرخصی می‌دهند و امثال این موارد که فراوان است درحالی‌که اسلام قرن‌ها قبل به همه این امور توجه داشته و دستورات لازم را داده است.

وی تاکید کرد: اگر کودکان در هفت سال اول که در مدرسه‌ی مادر مشغول یادگیری است خوب تعلیم ببیند سال‌های بعدی او بدون مشکل جدی سپری خواهد شد.

جانبازان و آزادگان کتاب گویای دفاع مقدس

امام جمعه کرج در بخش دیگری از سخنان خود با گرامیداشت ۲۶ مرداد سالگشت بازگشت آزادگان سرافراز به ایران اسلامی اظهار داشت: بیان خاطرات و شرح زندگی در اسارت درس‌های فراوانی دارد که باید نسل جوان ما با این ایثارها و جوانمردی‌ها آشنا شوند. جانبازان و آزادگان در سطوح مختلفی که قرار دارند کتاب گویای زوایای آشکار و پنهان دفاع مقدس هستند. باید پای صحبت آنان نشست و برای آینده بهره برد.

وی در مورد ۲۸ مرداد و کودتایی که رقم خورد افزود: یکی از عبرت‌آموزترین و نقاط عطف تاریخ معاصر ایران است که بررسی دقیق و با تأمل آن‌هم برای مردم و مسئولین و هم برای امروز و فردای اداره کشور مفید است. اینکه بدانیم کودتا چگونه شکل گرفت و آثار و تبعات آنچه بود و بر سر کشور چه آورد، بسیار بااهمیت است. اگر مسائل و حوادثی که امروز با آن‌ها مواجه هستیم را با اتفاقات گذشته خوب تطبیق دهیم و مرور کنیم راه صواب و رسیدن به آینده‌ای مطلوب را پیدا می‌کنیم.

حسینی همدانی تاکید کرد: اگر امروز ما از عموم مردم یا حتی از بعض خواص سوال کنیم در جریان کودتای ۲۸ مرداد چه اتفاقی افتاد؟ به ما در جواب می‌گویند؛ عده‌ای کودتاچی به خیابان‌ها ریختند و دولت مصدق را از بین بردند و شاه را برگرداندند و ما را تا ۲۵ سال با نظام شاهنشاهی بدبخت کردند. این عصاره بیان عده‌ای دراین‌باره خواهد بود. اما اگر دقیق نگاه کنیم که ما امروز به این نوع نگاه خیلی احتیاج داریم که مسئولان تصمیم گیر و تصمیم‌ساز ما به‌خصوص این دقت‌ها را داشته باشند.

وی ادامه داد: چطور کودتا واقع شد و چه شد که هیچ‌کس از مردم با آنان مخالفت و اعتراض نکرد و همه نتیجه را پذیرفتند؟ قضیه ازاین قرار بود که قبل از وقوع کودتا جنگ روانی را آغاز کرده بودند و عده‌ای فضاسازی‌های لازم را برای پذیرش افکار عمومی آماده کرده بودند. همین مسئله‌ای که امروز به جنگ اراده‌ها و روایت‌ها و جنگ شناختی معروف است و ما باید درس بگیریم که در این زمین‌بازی نکنیم.

حسینی همدانی تاکید کرد: امروز با همین روش و با کمک از فضای مجازی با شدت و توسعه بیشتر روی اذهان جامعه کار می‌کنند و بذر ناامیدی و تحریف و کتمان حقایق را پراکنده می‌کنند تا به‌موقع بهره ببرند. به کمک رسانه چی‌های کودتا، از مدتها قبل افکار و ذهن مردم را مورد هدف قراردادند و طوری عمل کردند که اگر سران ملی شدن صنعت نفت هم از مردم می¬خواستند که حرکتی داشته باشند کسی گوش به حرف آنان نمی‌داد.

وی عنوان کرد: ۲۵ تیر سال ۱۳۳۱ مصدق استعفا داد و قوام‌السلطنه حاکم شد. آیت‌الله کاشانی ۵ روز بعد در تاریخ ۳۰ تیر ۱۳۳۱، خطاب به محمدرضا شاه، گفت، اگر مصدق به حکومت برنگردد، توده مردم را به سمت دربار حرکت خواهم داد تا حکومتت را ساقط کنند لذا قوام را از قدرت انداخت و دوباره مصدق را به کرسی قدرت نشاند. البته مصدق روحیه این نوع فعالیت‌ها را نداشت و اساساً اهل درگیری با استعمار نبود اما بعد از ۱۳ ماه اوضاع طوری شد که هیچ‌کس برای حمایت از دولت مصدق در مقابل کودتاچیان پا به خیابان‌ها نگذاشت و دولت مصدق سقوط کرد و کشور بی‌دولت شد.

حسینی همدانی، رفتار و تصمیماتی که مصدق در طول دولتش گرفت همچنین تخریب چهره آیت الله کاشانی توسط دستگاه‌های استعماری و کمک داخلی‌ها مثل جبهه ملی و تخریبی که خود مصدق می‌کرد، باعث بروز این اتفاقات شد.

وی ادامه داد: بالاخره موقعیت آیت‌الله کاشانی را در بین مردم از بین بردند. آمریکا و شبکه استعماری خط تخریب را به عهده گرفته بود در اسناد لانه جاسوسی موجود است که گفته‌اند: باید با نزدیک شدن به آیت‌الله کاشانی و ترور شخصیتش او را تخریب کنیم. لذا هم کاریکاتور او را کشیدند هم به بیت ایشان حمله کردند.

حسینی همدانی یادآور شد: این اسناد به‌خوبی نفوذ بیگانگان در بین جریان ملی‌گرائی همچنین نفوذ افراد بیگانه در دولت مصدق و دوری از آرمانها و اعتماد به غرب را نشان می‌دهد. این را همه باید قبول کنیم و تاریخ این را ثابت کرده است که غربی‌ها تحمل ایران قدرتمند را نداشته و ندارند.

یک‌صدایی امپراتوری رسانه‌ای غرب، صهیونیست ها و ارتجاع عرب علیه انقلاب و جبهه مقاومت

وی افزود: امروز هم امپراتوری رسانه‌ای غرب و صهیونیست‌ها و ارتجاع عرب یک‌صدا علیه انقلاب و جبهه مقاومت فعالیت می‌کنند و تقسیم‌کار کرده¬اند و تحمل دیدن قدرت ایران را ندارند و با تحریف و دروغ، اراده‌ها را نشانه رفته‌اند و عده‌ای با عدم درک ظرفیت‌های موجود یا عدم باور به ظرفیت‌های داخلی و یا تأثیرپذیری از عناصر نفوذی و یا مشاوران نالایق از آرمان‌ها دست کشیده و به سمت بیگانگان گرایش پیداکرده‌اند.

امام جمعه کرج یادآور شد: اگر بیانات رهبر معظم انقلاب را در احکام تنفیذ به رؤسای جمهور ملاحظه کرده باشید دیده‌اید که تأکید ایشان این است که به نصرت الهی باور داشته باشید. اگر این باور در کسی نهادینه باشد در مراحل سخت و پیچ‌های مهلک دست از آرمان‌ها و باورهای اعتقادی برنمی‌دارد و هرگز تن به وابستگی نمی‌دهد. امروز ایران آن‌چنان قدرتمند است و توان بازدارندگی دارد که اگر دشمنان بخواهند ضربه‌ای به کشور بزنند در هرکجای دنیا که باشند پاسخ محکم و قاطع ایران را با تمام وجودشان درک خواهند کرد.

وی با اشاره به قرار گرفتن در آستانه حلول ماه محرم‌الحرام گفت: همه خود را برای اقامه عزای دردانه عالم هستی، امام حسین علیه-السلام آماده می‌کنیم البته شرایط امسال با سالهای گذشته خیلی فرق دارد و وظیفه خاصی متوجه اهل ایمان شده است که هم عزاداری کنند و شعائر دینی را حفظ کنند و هم اصول مبارزه با کرونا را رعایت کنند.

حسینی همدانی بیان کرد: از همه عزیزان می‌خواهم همان‌طور که رهبر عزیزمان فرمودند دستورات ستاد ملی کرونا دقیق عملیاتی و اجرا شود و به‌هیچ‌وجه تخلفی صورت نگیرد اگرچه برای اقشار مختلف مردم سوالات فراوانی از تصمیمات متناقضی که ستاد در موضوعات مختلف می‌گیرد وجود دارد که در جای خودش مطرح خواهد شد و البته ما هرگز در دو قطبی یا سلامتی یا معنویت که عده‌ای دنبال می‌کنند قرار نمی‌گیریم و در مسیر هم سلامتی و هم معنویت حرکت می‌کنیم.

وی تاکید کرد: در مورد اطعام هم نذورات را بیرون بر و یا به‌صورت خشک و یا کمک به آسیب دیدگان از کرونا مدیریت کنید. فضای عمومی شهرهای استان قوی‌تر از سالهای گذشته حالت عزا داشته باشد. معابر و خیابان‌ها و سر در هیئت‌ها و مساجد و منازل را تا پرچم عزا بزنید و نماز ظهر عاشورا را در خیابان‌ها و کوچه‌ها و فضاهای باز جلوی مساجد حتماً پرشورتر از گذشته با رعایت اصول بهداشتی بجای آورید.

منبع : خبرگزاری مهر


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار فرهنگی

"ملاقات شیشه‌ای" ابراهیم حاتمی‌کیا برای اولین بار در تلویزیون

 "ملاقات شیشه‌ای" ابراهیم حاتمی‌کیا برای اولین بار در تلویزیون
2020-09-23T16:52:22+03:30
فیلم کوتاه "ملاقات شیشه‌ای" به‌تهیه‌کنندگی و نویسندگی ابراهیم حاتمی‌کیا برای اولین بار از تلویزیون پخش می‌شود.

بدون گونه دفاع مقدس ادبیات داستانی ما بومی نخواهد شد

 بدون گونه دفاع مقدس ادبیات داستانی ما بومی نخواهد شد
2020-09-23T16:52:22+03:30
احمد شاکری معتقد است:‌ چیزی که به ادبیات داستانی ما هویت می‌دهد و تنها مدخل و مجرا برای رسیدن به ادبیات بومی است، ادبیات در گونه دفاع مقدس با تجربه ۴۰ ساله ...

روایت یک شاهد عینی از فتنه‌انگیزی اکبر گنجی بین نیروهای سپاه/ شهید رستگار از نوع رفتار با محسن رضایی ناراحت شد/ انتقاد ما به نوع اداره جنگ بود نه فرمانده سپاه

 روایت یک شاهد عینی از فتنه‌انگیزی اکبر گنجی بین نیروهای سپاه/ شهید رستگار از نوع رفتار با محسن رضایی ناراحت شد/ انتقاد ما به نوع اداره جنگ بود نه فرمانده سپاه
2020-09-23T16:52:21+03:30
بنابراین فقط نقد به آقا محسن نبود، منتها ما دستمان فقط به آقا محسن می‌رسید. بچه‌ها می‌خواستند تمام این حرفها را به امام و یا مقام معظم رهبری که آن زمان رئیس...

رایزنی برای نامگذاری دوم مهر به نام شهدای منا/ عربستان پاسخگوی بیش از ۷ هزار شهید منا باشد

 رایزنی برای نامگذاری دوم مهر به نام شهدای منا/ عربستان پاسخگوی بیش از ۷ هزار شهید منا باشد
2020-09-23T16:39:16+03:30
رئیس بنیاد شهید در کنگره ملی لاله‌های سفید گفت: مکاتبه‌ای با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، شورای فرهنگ عمومی و شورای عالی امنیت ملی برای نامگذاری روز دوم مهر ب...

مهران رجبی فردا مرخص می‌شود/ ۱۰ روز در قرنطینه‌خانگی

 مهران رجبی فردا مرخص می‌شود/ ۱۰ روز در قرنطینه‌خانگی
2020-09-23T16:38:58+03:30
تهیه‌کننده سریال تلویزیونی شهید شهریاری از آخرین وضعیت جسمی مهران رجبی خبر داد و گفت: فردا این بازیگر سینما و تلویزیون از بیمارستان مرخص می‌شود و به قرنطینه...

روایت یک شاهد عینی از فتنه‌انگیزی اکبری گنجی بین نیروهای سپاه/ شهید رستگار از نوع رفتار با محسن رضایی ناراحت شد/ انتقاد ما به نوع اداره جنگ بود نه فرمانده سپاه

 روایت یک شاهد عینی از فتنه‌انگیزی اکبری گنجی بین نیروهای سپاه/ شهید رستگار از نوع رفتار با محسن رضایی ناراحت شد/ انتقاد ما به نوع اداره جنگ بود نه فرمانده سپاه
2020-09-23T16:25:39+03:30
بنابراین فقط نقد به آقا محسن نبود، منتها ما دستمان فقط به آقا محسن می‌رسید. بچه‌ها می‌خواستند تمام این حرفها را به امام و یا مقام معظم رهبری که آن زمان رئیس...

علم بومی؛ استعمارگر یا استعمارزدا؟

علم بومی؛ استعمارگر یا استعمارزدا؟
2020-09-23T15:38:58+03:30
در دومین قسمت از فصل تازه برنامه «زاویه» موضوع علم بومی مورد بحث ومناظره سید جواد میری و احمد رهدار قرار می‌گیرد.

نوحه‌خوانی نریمان پناهی برای حضرت رقیه (س)

 نوحه‌خوانی نریمان پناهی برای حضرت رقیه (س)
2020-09-23T15:45:49+03:30
نوحه‌خوانی نریمان پناهی در ایام شهادت حضرت رقیه (س) منتشر شد.

این کتاب سرنوشت خاطره‌نویسی جنگ را تغییر داد

 این کتاب سرنوشت خاطره‌نویسی جنگ را تغییر داد
2020-09-23T15:45:49+03:30
کتاب «دا» از جمله پرمخاطب‌ترین خاطرات هشت سال جنگ تحمیلی است که تاکنون ۱۵۸ چاپ از این کتاب در بازار نشر توزیع شده است. گفته می‌شود «دا» ...

حجت‌الاسلام حسین انصاریان از بیمارستان مرخص شد

 حجت‌الاسلام حسین انصاریان از بیمارستان مرخص شد
2020-09-23T15:45:49+03:30
حجت‌الاسلام حسین انصاریان که مدتی در بیمارستان به علت ابتلا به کرونا بستری بود، دقایقی پیش از بیمارستان مرخص شد.

سالگرد شهادت مداح عربستانی/ کشتار شیعیان گویای کینه دائمی دشمن از خاندان وحی است

 سالگرد شهادت مداح عربستانی/ کشتار شیعیان گویای کینه دائمی دشمن از خاندان وحی است
2020-09-23T15:45:49+03:30
رفتار پادشاهان و سردمداران عربستان سعودی با شعیان داخلی و شیعیان یمن، ریشه در روحیه سفاکی، انتقام‌جویانه و کینه دائمی آنها از خاندان وحی و مکتب این انوار مق...

طرفداران یک بازیگر آمریکایی برای مداوایش ۶۲ هزار دلار جمع کردند

 طرفداران یک بازیگر آمریکایی برای مداوایش ۶۲ هزار دلار جمع کردند
2020-09-23T14:25:41+03:30
مردم به صورت آنلاین برای تأمین هزینه‌های مداوای «میشل هوگان» به صورت آنلاین پول جمع‌آوری می‌کنند.

داستان خواندنی ۳ مرزبان ایرانی که مقابل ارتش سرخ ایستاد

 داستان خواندنی ۳ مرزبان ایرانی که مقابل ارتش سرخ ایستاد
2020-09-23T14:25:41+03:30
رمان «بی‌نشان‌های ارس» با محوریت مقاومت سه مرزبان ایرانی برابر ارتش سرخ منتشر شد. این اثر به قلم محسن هجری نوشته شده است.

شجاعت یاران افغانستانی امام(ره) در دفاع مقدس

 شجاعت یاران افغانستانی امام(ره) در دفاع مقدس
2020-09-23T14:25:40+03:30
کدام قلم می‌تواند شجاعت یاران افغانستانی امام(ره) را بنویسد؟ شجاعتی که مادران با عصاره جانشان به فرزندان منتقل کردند.

کرونا سبک تولید و خرید لوازم‌التحریر ایرانی‌ها را تغییر داد/ عرضه نوشت‌افزار ایرانی در ۱۰۰۰ فروشگاه محلی

 کرونا سبک تولید و خرید لوازم‌التحریر ایرانی‌ها را تغییر داد/ عرضه نوشت‌افزار ایرانی در ۱۰۰۰ فروشگاه محلی
2020-09-23T14:25:40+03:30
برای تولیدکنندگان نوشت‌افزار تابستان یعنی گُل کار و بیشترین تولید. اما ویروس کرونا قاعده بازی را برای همه تغییر داد، میزان خرید به یک‌سوم کاهش یافت و نحوه خ...

فراخوان سی‌وچهارمین کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی منتشر شد

فراخوان سی‌وچهارمین کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی منتشر شد
2020-09-23T14:05:37+03:30
فراخوان سی‌وچهارمین کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی با عنوان «همکاری‌های اسلامی در مواجهه با مصائب و بلایا» منتشر شد.

همایش «ظرفیت‌های علوم انسانی برای بیانیه تحقق گام دوم انقلاب»

همایش «ظرفیت‌های علوم انسانی برای بیانیه تحقق گام دوم انقلاب»
2020-09-23T12:58:59+03:30
به همت مجتمع آموزش عالی جامعة المصطفی(ص) همایش ملی «ظرفیت‌های علوم انسانی برای تحقق بیانیه گام دوم انقلاب» ۳ مهرماه برگزار می شود.

چهارمین نشست گروه علم و فناوری برگزار می‌شود

چهارمین نشست گروه علم و فناوری برگزار می‌شود
2020-09-23T12:32:19+03:30
در چهارمین جلسه از مجموعه نشست‌های گروه علم و فناوری مؤسسه مطالعات فرهنگی و اجتماعی، دو نفر از صاحب‌نظران علم اطلاعات، سخنرانی می‌کنند.

دولتهای اسلامی برای مقابله با نقشه صهیونیستها کنار هم باشند

دولتهای اسلامی برای مقابله با نقشه صهیونیستها کنار هم باشند
2020-09-23T12:32:18+03:30
حجت الاسلام شهریاری در گفتگو با شیخ زهیر جعید گفت:دولتهای اسلامی باید برای مقابله با نقشه های صهیونیستها در کنار هم قرار گیرند، صف واحدی تشکیل و برنامه های م...

مشارکت سازمان اوقاف با وزارت مسکن برای ساخت مسکن ارزان قیمت

مشارکت سازمان اوقاف با وزارت مسکن برای ساخت مسکن ارزان قیمت
2020-09-23T11:32:19+03:30
حجت الاسلام خاموشی در برنامه تلویزیونی حس مشترک گفت:اخیرا تفاهمنامه‌ای را با وزارت مسکن امضا کرده و پیشنهاد داده‌ایم که در ساخت مسکن ارزان‌قیمت با آن ها مشار...

اعلام آخرین وضعیت درمانی حجت‌الاسلام علوی تهرانی

اعلام آخرین وضعیت درمانی حجت‌الاسلام علوی تهرانی
2020-09-23T11:18:58+03:30
کانال رسمی حجت‌الاسلام علوی تهرانی با صدور پیامی آخرین وضعیت درمانی این استاد اخلاق شهر تهران را اعلام نمود.

نسبت به اربعین بی توجه نیستیم اما به فکر سلامت زائرانیم

نسبت به اربعین بی توجه نیستیم اما به فکر سلامت زائرانیم
2020-09-23T10:52:19+03:30
مسجدی گفت: کسی نسبت به حماسه اربعین و زیارت امام حسین(ع) بی‌توجه و غافل نیست بلکه ما به فکر سلامت زائران هستیم و نگرانیم خدایی نکرده زائران با مشکلات جدی موا...

با کاروان حسینی تا اربعین| در و دیوار خرابه شام هم‌‌کلام رقیه(س)

 با کاروان حسینی تا اربعین| در و دیوار خرابه شام هم‌‌کلام رقیه(س)
2020-09-23T10:45:42+03:30
نگهبانان کاروان، کلافه و بی‌طاقت از گریه و فغان رفتند، لحظه‌‏ای گذشت، با طَبقی با سرپوش، بازگشتند، طَبق را مقابل دخترک گذاشتند و دور شدند، دخترک ناله‌کنان، ...

یادداشت| ترس غرب از گسترش روزافزون اسلام در اروپا

 یادداشت| ترس غرب از گسترش روزافزون اسلام در اروپا
2020-09-23T10:05:43+03:30
بی‌تردید از اصلی‌ترین دلایل توهین‌ها به اسلام و تبلیغات منفی علیه ارزش‌های اسلامی، ترس صهیونیسم جهانی از گسترش بی حد و مرز دین مبین اسلام در کشورهای غربی است.

کارگردان «آبادان یازده۶۰»:‌ مسئولین از پشت شیشه دودی مردم را نگاه می‌کنند اما رئیس‌جمهور جنگ با لباس نظامی میان مردم بود

 کارگردان «آبادان یازده۶۰»:‌ مسئولین از پشت شیشه دودی مردم را نگاه می‌کنند اما رئیس‌جمهور جنگ با لباس نظامی میان مردم بود
2020-09-23T09:52:19+03:30
فیلم سینمایی «آبادان یازده۶۰» تصویری متفاوت از مقاومت و ایستادگی ملتی است که برای حفظ آبادان از داخل ساختمان رادیو به دفاع از شهر پرداختند.

شجاعی طباطبایی: حیف است که آثار گنجینه حوزه هنری در آرشیو بماند

 شجاعی طباطبایی: حیف است که آثار گنجینه حوزه هنری در آرشیو بماند
2020-09-23T09:26:04+03:30
مدیر مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری می‌گوید که در حوزه هنر دفاع مقدس شاهد اتفاقات خوبی نظیر احداث موزه‌های دفاع مقدس در شهرهای مختلف کشور بوده‌ایم.

گلعلی بابایی: مقاومت مردم و مدیریت امام (ره) ورق جنگ را برگرداند/ شهید لاجوردی کسی است که جوانان امروز باید او را بشناسند

 گلعلی بابایی: مقاومت مردم و مدیریت امام (ره) ورق جنگ را برگرداند/ شهید لاجوردی کسی است که جوانان امروز باید او را بشناسند
2020-09-23T09:26:04+03:30
گلعلی بابایی در مراسم رونمایی از کتاب «روزهای لاجوردی» گفت: ۴۰ سال پیش در چنین روزی، ارتش بعث با تمام قوا آمده بود تا ۳ روزه خوزستان را فتح کند ام...

برخی خصوصیات بدن در معاد جسمانی/ چه کسانی در قیامت بدون دست‌وپا وارد عرصه محشر می‌شوند؟

 برخی خصوصیات بدن در معاد جسمانی/ چه کسانی در قیامت بدون دست‌وپا وارد عرصه محشر می‌شوند؟
2020-09-23T09:26:04+03:30
هرکسی در روز قیامت با قیافه‌ای شبیه به چهره این دنیا ولی با خصوصیات متأثر از اعمال دنیایی خود، وارد عرصه محشر می‌شود.

تجلیل از مقام شهید طهرانی مقدم در طرح ملی «سه شنبه های تکریم»

تجلیل از مقام شهید طهرانی مقدم در طرح ملی «سه شنبه های تکریم»
2020-09-22T16:38:58+03:30
در ادامه سیزدهمین هفته از طرح ملی «سه‌شنبه‌های تکریم» سید عباس صالحی، وزیرفرهنگ و ارشاد با حضور در منزل خانواده طهرانی مقدم از مقام شامخ این شهید والامقام تج...

شهید طوقانی نماد دوره‌ای از کربلای ایران است

شهید طوقانی نماد دوره‌ای از کربلای ایران است
2020-09-22T16:38:58+03:30
صالحی در جریان دیدار با خانواده شهیدان طوقانی گفت: شهید پهلوان سعید طوقانی نماد دوره‌ای از کربلای ایران است که می‌تواند برای نسل نوجوان ما راه‌گشا و آموزنده ...