میرنیوز

توجه به هویت اندیشگانی و فعالیت در فضای مجازی؛ دو اولویت اصلی در فصل جدید حوزه هنری

 توجه به هویت اندیشگانی و فعالیت در فضای مجازی؛ دو اولویت اصلی در فصل جدید حوزه هنری 2020-07-01T15:07:47+04:30

به گزارش خبرگزاری تسنیم، سومین روز از سی‌وهشتمین نشست سراسری رؤسای مراکز استانی حوزه هنری با حضور محمدمهدی دادمان رئیس حوزه هنری، حجت‌الاسلام والمسلمین محمد قمی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی و جمعی از مدیران سازمان تبلیغات اسلامی، صبح روز 9 تیرماه در تالار سوره حوزه هنری برگزار شد.

محمدمهدی دادمان رئیس حوزه هنری در این نشست گفت: به‌عنوان کسی که در سازمان تبلیغات اسلامی خادم بودم، می‌خواهم شهادت بدهم که اشتراک نظر در هر دو نهاد سازمان تبلیغات اسلامی و حوزه هنری بسیار بالا است. باید از این اشتراک نظر برای تعالی زیست‌بوم هر استان استفاده کرد و عدم استفاده از این اشتراک نظرها، جفا در حق این دو نهاد است. این تغییر مدیریتی یک فرصت ویژه برای هم‌افزایی بین حوزه هنری و سازمان تبلیغات اسلامی خواهد بود.

وی با بیان اینکه «تبلیغ اسلام» وظیفه همه آحاد جامعه است، تأکید کرد: بخش خوبی از آحاد مؤمنین می‌توانند از ظرفیت‌های هنری خود برای تبیین اندیشه اسلام ناب محمدی استفاده کنند. هم‌افزایی میان سازمان تبلیغات اسلامی و حوزه هنری قدم اول است که باید به سرعت برداشته شده و گام دوم آن است که با هم‌افزایی و کارهای عملیاتی زمینه را برای حضور هسته‌های مردمی فرهنگی فراهم کنند.

دادمان در ادامه سخنان خود به نکاتی درخصوص وظایف و مأموریت سازمان تبلیغات اشاره و اظهار کرد: در سند راهبردی سازمان تبلیغات اسلامی به‌عنوان مأموریت این سازمان،‌ تمهید تحقق راهبری زیست‌بوم فرهنگی-تبلیغی آمده است.

قائم‌مقام سازمان تبلیغات اسلامی افزود: توجه بیشتر به هویت اندیشگانی حوزه هنری در فصل نوین حرکت حوزه یکی از اولویت‌ها است. هویت اصلی حوزه‌های هنری استانی باید به سمت هویت باشگاهی حرکت کند؛ به این معنا که همزمان از دو مأموریت شبکه‌سازی و رشد نیروی انسانی صحبت می‌شود.

دادمان ابراز کرد: توجه به حلقه‌های تولید و مصرف زنجیره تولیدات فرهنگی- هنری یکی دیگر از اولویت‌های حوزه هنری بوده است. امروز باید اذعان کرد که مسئله توزیع و اقتصاد هنر، از مسئله‌های خطیر ما در حوزه فرهنگ و هنر است.

وی یادآور شد: اساساً هنر و محصول فرهنگی باید سمت مخاطب بایستد و هر کاری می‌کنیم باید یک پیوست اجتماعی برای آن داشته باشیم. پیوست اجتماعی یک ضرورت است و به آن توجه ویژه می‌شود.

رئیس حوزه هنری تأکید کرد: شیوه زیست جامعه تغییر کرده و باز هم رو به تغییر است و این تغییر به‌واسطه فضای مجازی است؛ توجه بیشتر به فضای سایبر جزو راهبردهای مهم حوزه هنری خواهد بود.

قائم‌مقام سازمان تبلیغات اسلامی تصریح کرد: باید تلاش کنیم حوزه هنری و سازمان تبلیغات نهایتاً تا یک ماه آینده به یک تفاهم عملیاتی در سطح استان‌ها برسیم.

وی در ادامه سخنان خود به استفاده از تجربیات موفق در حوزه هنری اشاره و اضافه کرد:‌ ما در دوره جدید حوزه هنری از تجربیات موفق تعامل فی‌مابین حوزه هنری و سازمان تبلغات اسلامی نهایت استفاده را خواهیم برد.

حجت‌الاسلام و المسلمین محمد قمی به دوره جدید حوزه هنری اشاره و عنوان کرد: حوزه هنری تقویت شده و در راستای تقویت آرمان‌های انقلاب قدم بر می‌دارد. تنها هنری مورد قبول قرآن است که صیقل دهنده اسلام ناب محمدی باشد. هم‌افزایی دو نهاد حوزه هنری و سازمان تبلیغات اسلامی بازوی قدرتمندی برای مردم و مقام معظم رهبری(مدظله) خواهد بود.

مؤلفه‌های هنر انقلاب اسلامی برای جوانان تعلیم شود

در این نشست حجت‌الاسلام مهدی طاهری مدیرکل تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری ضمن اشاره به ابعاد هنر تصریح کرد:‌ چهار عنصر ذوق، تعقل، احساس و تخیل چهار جان‌مایه هنر اسلامی است.

طاهری تصریح کرد:‌ هنرمند آنچه که با روایتگری بیان می‌کند ارتباط شدیدی با تعقل و تفکر او دارد؛ اگر سلامت و صحت فکر مبتنی بر تفکر اسلامی باشد، هنر ما رو به پیشرفت خواهد بود.

طاهری با بیان اینکه هنر، ارتباطی حسی با جامعه دارد و حس دینی از بهترین حواس است ادامه داد:‌ باید به‌صورت جدی مؤلفه‌های هنر انقلاب اسلامی برای جوانان مؤمن انقلاب اسلامی تعلیم شود. حوزه هنری انقلاب اسلامی باید پرچم‌داری هنر انقلاب اسلامی را بر عهده گرفته و رویکردی تشویقی و تأییدی داشته باشد.

در ادامه حجت‌الاسلام محمدهادی نظیری، مدیرکل تبلیغات اسلامی همدان، با اشاره به نقشه مهندسی فرهنگی کشور گفت: اقدام اول برای ایجاد هنر پویا، تدوین و تبیین فلسفه بر اساس اسلام ناب است؛ دومین اقدام تربیت نیروی انسانی در حوزه فلسفه است.

نظیری افزود: هنر و اخلاق اسلامی بر پایه جهان‌بینی اسلامی است و مأموریت سازمان تبلیغات اسلامی، تبیین اندیشه اسلام ناب در جامعه است؛ این سازمان باید در جهت تحقق این اندیشه و اقامه نظام ارزشی در جامعه تلاش کند.

وی تصریح کرد:‌ اگر هنر و هنرمند متعهد به انقلاب اسلامی در خدمت این مأموریت قرار بگیرد، نتیجه آن بسترسازی در فضای جامعه خواهد بود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی همدان در ادامه با بیان اینکه سازمان تبلیغات به‌عنوان یک بستر مردمی در جریانات جامعه است؛ تصریح کرد: ‌فهم درست از مسائل واقعی جامعه در راستای مباحث فرهنگی، اجتماعی و مسئله‌شناسی، یک مطالبه‌گری تخصصی را در جامعه ایجاد خواهد کرد.

در ادامه این نشست حجت‌الاسلام جعفرزاده مدیرکل تبلیغات اسلامی اردبیل گفت:‌ در تعریف هنرمند و هنر انقلابی دچار ضعف هستیم و ما یقینا باید علمی با عنوان هنر اسلامی داشته باشیم. باید آثاری فاخر و جدی تولید کنیم، از این رو با توجه جدی به ظرفیت هنرهای بومی در سراسر کشور می‌توان قطب‌های هنری ایجاد کرد.

در ادامه حجت‌الاسلام روح‌الله حریزاوی معاون راهبری استان‌ها و ارتباطات سازمان تبلیغات اسلامی، با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری درخصوص مبانی هنر تصریح کرد:‌ سازمان تبلیغات اسلامی باید مطالبه کند تا همه مسئولان درخصوص مسئله هنر به میدان بیایند.

حریزاوی به حضور محمدمهدی دادمان به‌عنوان رئیس جدید حوزه هنری اشاره کرد و ادامه داد: اولین قدم گام دوم تبلیغ برداشته شد و با وجود آقای دادمان گام دوم هنر را شاهد خواهیم بود.

حریزاوی در پایان سخنان خود تأکید کرد:‌ این نشست یک نشست نمادین نبوده و ما در سازمان تبلیغات اسلامی آمادگی همکاری همه جانبه با حوزه هنری را داریم و ان‌شاءالله شاهد تحول در عرصه هنر خواهیم بود.

در بخش بعدی این نشست سید مهدی سیدین‌نیا رئیس حوزه هنری استان قم به مسئله تولید فکر در مباحث نظری اشاره و عنوان کرد: بیانیه گام دوم، نقطه عطفی برای حرکت در دهه‌های بعدی انقلاب است.

وی تصریح کرد:‌ سبک زندگی و هنر یکی از پایه‌های تمدنی است. آن چه به ما برمی‌گردد در بحث هنر این است که نباید به هنر به‌عنوان یک وسیله سطحی نگاه کرد.

سیدین‌نیا گفت: نقش هنر در عرصه تمدن‌سازی مهم و اساسی است؛ انسجام اکثریت هنرمندان و هنر در راستای اهداف می‌تواند باعث پیشرفت شود. هنر باید به‌عنوان یک زبان مشترک وارد موضوعات جامعه شده و مشکلات را رفع کند.

رئیس حوزه هنری قم در پایان سخنان خود تأکید کرد:‌ حضور نخبگان و ذهن‌هایی که قدرت حل مسئله را دارند قطعا می‌تواند ظهور تمدن را در پی داشته باشد.

اسماعیل آجرلو، رئیس حوزه هنری استان البرز، در ادامه این نشست با تأکید بر موضوع شناخت و برنامه‌ریزی گفت: هر دو نهاد سازمان تبلیغات اسلامی و حوزه هنری باید برای هم‌افزایی بیشتر از توان یکدیگر شناخت پیدا کنند و بر پایه آن شناخت‌ها برنامه‌ریزی کنند.

آجرلو اذعان کرد:‌ در گام دوم هنر، ما نیاز داریم بدنه کارشناسی سازمان تبلیغات اسلامی و حوزه هنری تقویت شود و این امر فقط با حضور نیروهای جوان و پر انرژی قابل دست‌یابی است. آموزش و توانمندسازی و در انتها شبکه‌سازی مواردی است که حوزه هنری و سازمان تبلیغات اسلامی در آن دچار ضعف هستند و باید این موارد رفع شود.

انتهای پیام/

منبع : خبرگزاری تسنیم


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار فرهنگی

تشریح برنامه های ستاد کانون‎‌های فرهنگی هنری مساجد برای عید غدیر

تشریح برنامه های ستاد کانون‎‌های  فرهنگی هنری مساجد برای عید غدیر
2020-08-05T17:11:01+04:30
رئیس ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور ویژه برنامه های این ستاد را در دهه امامت و ولایت تشریح کرد.

رجبی دوانی در «سایه روشن» به شبهات واقعه غدیر پاسخ می‌دهد

رجبی دوانی در «سایه روشن» به شبهات واقعه غدیر پاسخ می‌دهد
2020-08-05T16:44:21+04:30
محمد حسین رجبی دوانی در ویژه برنامه «سایه روشن» که توسط فرهنگسرای اندیشه تدارک دیده شده است به شبهات واقعه غدیر پاسخ می دهد.

مهران مدیری به دلیل عارضه قلبی راهی بیمارستان شد

 مهران مدیری به دلیل عارضه قلبی راهی بیمارستان شد
2020-08-05T16:24:27+04:30
مجری و کارگردان "دورهمی" و بازیگر شناخته شده سینما و تلویزیون دچار عارضه قلبی و روانه بیمارستان شد.

وقتی مادر متوکل عباسی به امام هادی(ع) متوسل شد

 وقتی مادر متوکل عباسی به امام هادی(ع) متوسل شد
2020-08-05T15:44:21+04:30
حجت‌لاسلام رفیعی به روایتی از نذر مادر متوکل عباسی برای شفای فرزندش به امام هادی(ع) اشاره کرد.

برنامه‌های ستاد مردمی بزرگداشت مباهله برای امسال تشریح شد/ برگزاری مسابقه مجازی تلاوت آیه مباهله ویژه کودکان

 برنامه‌های ستاد مردمی بزرگداشت مباهله برای امسال تشریح شد/ برگزاری مسابقه مجازی تلاوت آیه مباهله ویژه کودکان
2020-08-05T15:17:43+04:30
تولید آلبوم صوتی و فراخوان آثار هنری با محوریت مباهله از جمله مفاد نشست خبریِ ستاد بزرگداشت مباهله بود.

سردار بدر؛ یادی از شهید علی تجلایی به مناسبت درگذشت همسر وفادارش

 سردار بدر؛ یادی از شهید علی تجلایی به مناسبت درگذشت همسر وفادارش
2020-08-05T15:17:43+04:30
شهید علی تجلایی بارها به رزمندگان گفته بود که قمقمه‌هایتان را پر از آب نکنید ما به دیدار کسی می‌رویم که تشنه‌لب شهید شده است.

انتشار گزارش عملکرد مالی انجمن سینمای جوانان ایران در چهار ماه اول سال ۱۳۹۹

 انتشار گزارش عملکرد مالی انجمن سینمای جوانان ایران در چهار ماه اول سال ۱۳۹۹
2020-08-05T15:04:22+04:30
در راستای سیاست شفاف‌سازی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و در چارچوب قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات، جزئیات گزارش عملکرد مالی انجمن سینمای جوانان ایران ا...

آغاز تولیدات نمایشی در شبکه بین‌المللی الثقلین/ مخاطبینی از مرزهای چین تا شمال آفریقا

 آغاز تولیدات نمایشی در شبکه بین‌المللی الثقلین/ مخاطبینی از مرزهای چین تا شمال آفریقا
2020-08-05T15:04:22+04:30
شبکه الثقلین در دوره جدید فعالیت‌های خود و بنا بر اهداف تعیین شده تصمیم دارد برنامه‌هایش را با رویکردی نمایشی تولید و به مخاطبان عرب‌زبان خود عرضه کند.

نام "روح‌الله رجایی" بر کتابخانه‌ای نقش بست/ حجت‌الاسلام دعایی: افتخار می‌کنم همکار اویم

 نام "روح‌الله رجایی" بر کتابخانه‌ای نقش بست/ حجت‌الاسلام دعایی: افتخار می‌کنم همکار اویم
2020-08-05T15:04:22+04:30
همزمان با هفته خبرنگار، نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور یکی از مراکز خود را به نام زنده‌یاد روح‌الله رجایی از روزنامه‌نگاران کشور نامگذاری کرد.

باربد بابایی: مافیا دست از سرِ موسیقی تلویزیون برنمی‌دارد/ خوانندگانی که برای خواندن تیتراژ ۵۰ میلیون و برای آمدن به تلویزیون ۲۰ میلیون می‌پردازند!

 باربد بابایی: مافیا دست از سرِ موسیقی تلویزیون برنمی‌دارد/ خوانندگانی که برای خواندن تیتراژ ۵۰ میلیون و برای آمدن به تلویزیون ۲۰ میلیون می‌پردازند!
2020-08-05T15:04:22+04:30
باربد بابایی مجری شناخته شده تلویزیون اعتقاد دارد تلویزیون هم به برنامه‌ساز باهوش نیاز دارد و هم مدیران باهوش‌تر؛ مدیرانی که به نیازمندی‌های مخاطب واقف باشن...

سازمان تبلیغات دستورات ستاد ملی کرونا را در محرم اجرا می‌کند

سازمان تبلیغات دستورات ستاد ملی کرونا را در محرم اجرا می‌کند
2020-08-05T14:04:21+04:30
رئیس سازمان تبلیغات اسلامی گفت: سازمان تبلیغات بنا به دستور رهبر انقلاب، مسئول اجرایی کردن دستورات ستاد مقابله با کرونا در مراسم‌های محرم است.

سومین کنفرانس سالانه حضرت زهرا (س) برگزار می‌شود

سومین کنفرانس سالانه حضرت زهرا (س) برگزار می‌شود
2020-08-05T13:51:00+04:30
سومین کنفرانس سالانه حضرت زهرا (س) با شعار «درخشش حال حاضر با نور خورشید حضرت زهرا(س)» به صورت مجازی برگزار می شود.

نماز جمعه فقط در ۲ شهر خراسان شمالی برگزار می‌شود

نماز جمعه فقط در ۲ شهر خراسان شمالی برگزار می‌شود
2020-08-05T13:37:40+04:30
بجنورد- مسئول شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه خراسان شمالی گفت: نماز جمعه این هفته در خراسان شمالی فقط در شهرهای راز و غلامان برگزار خواهد شد.

اختتامیه جشنواره پرده‌خوانی و نقالی غدیر در میدان بزرگان رادیو/ معاون صدا: باید روی ظرفیت نقالی و قصه‌گویی جدی گرفته شود

 اختتامیه جشنواره پرده‌خوانی و نقالی غدیر در میدان بزرگان رادیو/ معاون صدا: باید روی ظرفیت نقالی و قصه‌گویی جدی گرفته شود
2020-08-05T13:17:58+04:30
حمید شاه‌آبادی در اختتامیه چهارمین جشنواره پرده‌خوانی و نقالی غدیر که در مرکز هنرهای نمایشی و رادیو نمایش برگزار شد، گفت: اگر ظرفیت‌های قصه را به درستی بشنا...

بازیگران "باخانمان" مشخص شدند/ از مجری شناخته شده تا افسانه بایگان

 بازیگران "باخانمان" مشخص شدند/ از مجری شناخته شده تا افسانه بایگان
2020-08-05T13:17:44+04:30
مجموعه تلویزیونی "باخانمان" با پایان مراحل پیش تولید و انتخاب عوامل پشت دوربین و بازیگران، هفته آینده کلید می‌خورد.

ازدواج در ارتفاع ۱۰۰۰ متری، ماجرای این هفته "مکث" با اجرای مهران رجبی

 ازدواج در ارتفاع ۱۰۰۰ متری، ماجرای این هفته "مکث" با اجرای مهران رجبی
2020-08-05T13:17:44+04:30
فردا شب ماجرای عقد زوج دوستدار محیط‌ زیست در ارتفاع هزارمتری معلوم می‌شود؛ مهران رجبی در برنامه تلویزیونی "مکث" از واقعیت این ماجرا صحبت می‌کند.

اشعاری در وصف امام هادی‌ (ع)|دهمین بار هوالحق متجلی شده بود/ چارمین بار علی بود امامت می‌کرد

 اشعاری در وصف امام هادی‌ (ع)|دهمین بار هوالحق متجلی شده بود/ چارمین بار علی بود امامت می‌کرد
2020-08-05T13:17:44+04:30
اشعاری از شاعران آیینی کشور به مناسبت سالروز ولادت باسعادت امام هادی(ع) تقدیم می‌شود.

امام هادی چگونه برای عصر غیبت کادرسازی کرد؟/ نهادینه‌سازی اندیشه مهدویت در قالب ادعیه

 امام هادی چگونه برای عصر غیبت کادرسازی کرد؟/ نهادینه‌سازی اندیشه مهدویت در قالب ادعیه
2020-08-05T13:17:44+04:30
کارشناس تاریخ و تمدن اسلامی یکی از اقدامات اساسی امام علی‌بن محمد الهادی علیهما السلام را ارتقای اندیشه شیعه در مسئله باورهای مهدوی معرفی کرد و از نحوه کادر...

نحوه برقراری صیغه عقد اخوت در عید غدیر

 نحوه برقراری صیغه عقد اخوت در عید غدیر
2020-08-05T10:11:31+04:30
برقرار کردن عقد اخوت یا پیمان برادری، یکی از اعمال مستحب در عید غدیر است.

انتشار ۶ مجموعه شعر از شاعران انقلاب در هندوستان

 انتشار ۶ مجموعه شعر از شاعران انقلاب در هندوستان
2020-08-05T10:11:31+04:30
مؤسسه شاعران پارسی زبان با هدف گسترش زبان فارسی و معرفی شاعران ایرانی، اقدام به انتشار شش مجموعه شعر در کشور هندوستان کرده است.

دیزنی مدل جدید VOD را با «مولان» آغاز می‌کند

 دیزنی مدل جدید VOD را با «مولان» آغاز می‌کند
2020-08-05T09:57:42+04:30
دیزنی اعلام کرد در اثر دیگر ضربه مهم به سالن های سینما از اکران سالنی «مولان» چشم پوشی خواهد کرد. مشترکان باید مبلغ ۲۹.۹۹ دلار برای دیدن «مول...

غلامرضازاده: ادعای بالا بودن میزان ابتلا به کرونا در هیأت‌ها دروغ است/ "رادیو محرم" راه‌اندازی شود

 غلامرضازاده: ادعای بالا بودن میزان ابتلا به کرونا در هیأت‌ها دروغ است/ "رادیو محرم" راه‌اندازی شود
2020-08-05T09:57:42+04:30
مداح اهل‌بیت(ع) گفت: گرچه در هیأت‌ها کمترین میزان ابتلا به بیماری کرونا داشته‌ایم که این هم به خاطر رعایت کردن اصول بهداشتی است اما همین مقدار کم هم زیاد اس...

دلخوری هوشنگ کامکار از برخی رفتارها/ "در گلستانه" را در کوچه‌ای تنگ در خیابان سعدی جنوبی نوشتم

 دلخوری هوشنگ کامکار از برخی رفتارها/ "در گلستانه" را در کوچه‌ای تنگ در خیابان سعدی جنوبی نوشتم
2020-08-05T09:57:42+04:30
هوشنگ کامکار ماجرای جالبی را روایت کرده است که نشان می‌دهد اثرِ «در گلستانه»ی سهراب سپهری را در کوچه‌ای تنگ در خیابان سعدی جنوبی و رو به دیواری سی...

حمید لولایی بازیگر سریال نوروزی شد/ شروع "نوروز رنگی" از اول شهریور

 حمید لولایی بازیگر سریال نوروزی شد/ شروع "نوروز رنگی" از اول شهریور
2020-08-05T09:17:43+04:30
سریال تلویزیونی "نوروز رنگی" در حال نگارش قسمت‌های پایانی و روزهای آخرِ پیش‌تولید و تست بازیگران بومی و محلی است و به گفته کارگردانش از اول شهریور...

شناخت مقام امامت در زیارت جامعه کبیره/ چرا دشمن هم به امام هادی(ع) متوسل می شود؟

 شناخت مقام امامت در زیارت جامعه کبیره/ چرا دشمن هم به امام هادی(ع) متوسل می شود؟
2020-08-05T09:17:43+04:30
زیارت جامعه کبیره در حکم دائره‌المعارف کامل امام شناسی است که شیعیان را از خطر افراط و تفریط حفظ کرده است.

فعالان عرصه هیأت در سراسر کشور گرد هم می‌آیند

فعالان عرصه هیأت در سراسر کشور گرد هم می‌آیند
2020-08-05T08:57:40+04:30
گردهمایی ملی مجازی فعالان عرصه هیأت هم‌زمان با همایش‌های استانی فعالان عرصه هیأت در سراسر کشور در تاریخ پنج‌شنبه شانزدهم مردادماه برگزار می‌شود.

برنامه‌های بزرگداشت مباهله امسال در فضای مجازی برگزار می‌شود

برنامه‌های بزرگداشت مباهله امسال در فضای مجازی برگزار می‌شود
2020-08-05T02:17:43+04:30
علی انسانی گفت: امسال برنامه‌های متعددی برای سالروز مباهله پیش بینی کرده بودیم ولی به خاطر ویروس کرونا امکان برگزاری آنها وجود ندارد و تمام برنامه ها در فضای...

سازمان تبلیغات دستورات ستاد ملی کرونا را در محرم اجرا می کند

سازمان تبلیغات دستورات ستاد ملی کرونا را در محرم اجرا می کند
2020-08-04T20:17:41+04:30
رئیس سازمان تبلیغات اسلامی گفت: سازمان تبلیغات بنا به دستور رهبر انقلاب، مسئول اجرایی کردن دستورات ستاد مقابله با کرونا در مراسم‌های محرم است.

برنامه های هر ساله به علت کرونا امسال در فضای مجازی برگزار می شود

برنامه های هر ساله به علت کرونا امسال در فضای مجازی برگزار می شود
2020-08-04T18:57:41+04:30
علی انسانی گفت: امسال هم برنامه‌های متعددی پیش بینی کرده بودیم ولی به خاطر ویروس کرونا امکان برگزاری بسیاری از آنها وجود ندارد و تمام برنامه ها در فضای مجازی...

نگاهی به ۴ دهه اهمیت کشاورزی در کلام رهبری به بهانه ساخت یک مستند

 نگاهی به ۴ دهه اهمیت کشاورزی در کلام رهبری به بهانه ساخت یک مستند
2020-08-04T16:56:47+04:30
مستند «میوه‌ها روی درخت مانده‌اند» تلاش دارد با تمرکز بر علل و عوامل مشکلات موجود در کشاورزی ایران به بررسی ریشه‌ای این صنعت بپردازد. مقام معظم ره...