میرنیوز

جزئیات برنامه‌های گرامیداشت ۴۰سالگی دفاع مقدس/ تغییر نام یادمان شلمچه به شهید قاسم سلیمانی

 جزئیات برنامه‌های گرامیداشت ۴۰سالگی دفاع مقدس/ تغییر نام یادمان شلمچه به شهید قاسم سلیمانی 2020-07-01T15:07:47+04:30

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، نشست خبری سردار بهمن کارگر رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس و رئیس ستاد مرکزی گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس به‌منظور اعلام برنامه‌های گرامیداشت 40سالگی دفاع مقدس تمامی سازمان‌های لشکری، وزارتخانه‌ها، سازمان‌ها و نهادهای کشوری برگزار شد. او در ابتدای نشست به تعاملات صورت‌گرفته برای برگزاری هرچه مطلوب برنامه‌های درنظر گرفته‌شده اشاره کرد و گفت: در مجموع سه‌هزار و 889 برنامه شاخص را با همکاری نیروهای مسلح و وزارتخانه‌ها و سازمان‌های کشوری در سطح کشور برگزار خواهیم کرد. بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس شعار «ما قوی هستیم» را در سال 1399 برای تمامی برنامه‌های خود برگزیده است.

او با اعلام تشکیل 31 ستاد استانی و 400 ستاد در سطح شهرستان‌ها، تصریح کرد: در راستای گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس تعداد 18 ستاد در سطح نیروهای مسلح و 28 ستاد در وزارتخانه‌ها و همچنین تعداد 31 ستاد استانی و 400 ستاد در سطح شهرستان‌ها تشکیل داده‌ایم. به‌طور کلی 505 ستاد را در حوزه برگزاری گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس ایجاد کرده‌ایم که کمیته‌های تخصصی نیز بخشی از این ستادها را تشکیل می‌دهند. یکی از اهداف ما تبیین دستاوردهای دفاع مقدس در چهار دهه دفاع و مقاومت در قالب اقدامات مؤثر دستگاه‌های کشوری و لشکری است که به آن پرداخته خواهد شد.

سردار کارگر با بیان اینکه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی امسال به‌مناسبت چهلمین سالگرد دفاع مقدس از یک سامانه موشکی رونمایی خواهد کرد، اضافه کرد: یادمان شلمچه امسال به نام «یادمان سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی» تغییر نام پیدا می‌کند. به‌دلیل شیوع ویروس کرونا بعضی برنامه‌ها به‌شکل ویدیوکنفرانس برگزار می‌شود. در زمان حاضر برگزاری رژه نیروهای مسلح در تهران و هرمزگان با رعایت اصول بهداشتی در برنامه‌های ما قرار دارد. اگر اتفاق خاصی در زمینه بیماری کرونا در کشور رخ دهد، تصمیم‌گیری درباره برگزاری یا عدم برگزاری رژه نیروهای مسلح در هفته دفاع مقدس با ستاد ملی مقابله با کرونا و ستاد کل نیروهای مسلح خواهد بود.

رئیس ستاد مرکزی گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس در خصوص افتتاح نمایشگاه سپهبد شهید سلیمانی در تیرماه، گفت:  نشر و ترویج مفاهیم و ارزش‌های دفاع مقدس و آثار آن با بهره‌گیری از ظرفیت‌های علمی، فرهنگی، هنری و اجتماعی و همچنین معرفی دستاوردهای دفاع مقدس در حوزه بین‌الملل به‌ویژه در کشورهای حوزه مقاومت و پایداری از اهداف گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس است که  به همین مناسبت هم در اواخر تیرماه نمایشگاهی را در این حوزه افتتاح خواهیم کرد که این نمایشگاه با عنایات سپهبد شهید سلیمانی تشکیل شده و قرار بود با حضور ایشان در سرای پرده‌نما شروع به کار کند.

وی در خصوص سیاست‌های گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس خاطرنشان کرد: توجه به تأثیر دفاع مقدس بر بیداری اسلامی و پیروزی‌های جبهه مقاومت بر نظام سلطه و تروریسم آمریکایی ــ صهیونیستی با تأکید بر نقش و مکتب شهید سلیمانی و شهدای مدافع حرم، بهره‌مندی از مشارکت مردم به‌ویژه پیشکسوتان و خانواده معظم شهدا در برنامه‌ریزی و اجرای برنامه‌های گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس، بهره‌گیری از ظرفیت و مشارکت فعال همه سازمان‌ها ادارات بخش‌های لشکری و کشوری و مؤسسات مردم‌نهاد از جمله سیاست‌های کلی برگزاری چهلمین سالگرد گرامیداشت دفاع مقدس است.

وی در این رابطه افزود: همچنین توجه به کیفیت و اثربخشی و فراگیری برنامه‌ها با بهره‌گیری از شیوه‌های نو، جذاب و فراگیر به‌ویژه در فضای مجازی، پرهیز از اسراف و هزینه‌های غیرضروری، اطلاع‌رسانی و پوشش رسانه‌ای گسترده، مناسب و هوشمندانه، یکپارچگی و هم‌افزایی برنامه‌ها، تدوین و انتشار برنامه‌های دفاع مقدس متناسب با حوزه‌های مأموریتی تمامی دستگاه‌های لشکری و کشوری از جمله دیگر سیاست‌های برگزاری گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس است.

رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس در خصوص فعالیت‌های صورت‌گرفته در راستای برگزاری گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس گفت: ما شورای سیاست‌گذاری داریم که متشکل از هیأت امنای بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس بوده و به‌ریاست رئیس ستاد کل نیروهای مسلح تشکیل می‌شود؛ دستورالعمل گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس در هیأت امنا تدوین، تصویب و به بخش‌های لشکری و کشوری ابلاغ شده است. در نیروهای مسلح تمامی معاونین هماهنگ‌کننده نیروها اعم از ارتش، سپاه، نیروی انتظامی و وزارت دفاع مسئول برگزاری گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس هستند و در تمامی وزارتخانه‌ها یکی از معاونین این مسئولیت را به‌عهده دارد. در استان‌ها نیز استاندار مسئول ستاد گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس است و همچنین در شهرستان‌ها فرماندار این مسئولیت را عهده‌دار است.

وی در خصوص تعداد برنامه‌های تدوین‌شده به‌نسبت تفکیک سازمان‌های کشوری و لشکری گفت: در سطح نیروهای مسلح امسال هزار و 58 برنامه شاخص و در بخش وزارتخانه‌ها و سازمان‌های کشوری 510 برنامه و در بخش ستاد‌های استانی و شهرستانی دوهزار و 321 برنامه را برگزار خواهیم کرد که مجموعاً 3هزار و 889 برنامه در سطح کشور برگزار می‌شود. 89 جشنواره ادبی و هنری، 365 برنامه نمایشی، تولید 10هزار محتوای فضای مجازی در دستور کار قرار دارد. امسال ارتش برنامه‌های مهمی در این راستا خواهد داشت. افتتاح پژوهشکده دفاع مقدس، افتتاح موزه هوانوردی، برگزاری کنگره 550 شهید استان قم، تجلیل از خانواده‌های ایثارگران ارتش، برگزاری نشست تبیین دفاع مقدس برای وابستگان نظامی در ایران، 110 جشنواره سرباز ارتش، بخشی از این برنامه‌هاست.

سردار کارگر درباره برنامه‌های تلویزیونی 40سالگی دفاع مقدس، تأکید کرد: پخش برنامه تلویزیونی 40 ستاره دفاع مقدس، یادواره ملی شهدای مهندسی رزمی، برگزاری تحقیقات صنعتی ارتش و دستاوردهای صنعتی، نقش نیروی هوایی و خلبانان در عملیات‌های مختلف، تهیه مستند 11قسمتی عملکرد نیروی هوایی در دفاع مقدس، 34 مراسم تجلیل از پرستاران دفاع مقدس و مدافعان سلامت و تجلیل از خانواده‌های شهدای ورزشکار از دیگر برنامه‌های ارتش در گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس است.

وی به تشریح برنامه‌های سپاه پاسداران در چهلمین سالگرد دفاع مقدس پرداخت و عنوان کرد: رونمایی از یک سامانه موشکی، نمایشگاه دائمی و موزه دائمی از دستاوردهای نیروی هوافضا، 4هزار پروژه عمرانی و اجتماعی به‌نیابت از شهدا از مهم‌ترین برنامه‌های سپاه پاسداران در جریان گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس است که اجرا خواهد شد. همچنین تبیین عملیات‌های نیروی دریایی سپاه در توقیف شناورهای متجاوز آمریکایی، کنگره شهدای اطلاعات سپاه، بزرگداشت شهدای شاخص کارگری در سپاه، تولید 30 قسمت برنامه طنز دفاع مقدس، جشنواره ملی ت

جلی وفاق و تقدیر از مدافعین سلامت، تجلیل از 313 پیشکسوت و رزمنده دفاع مقدس، برگزاری جشنواره ملی جهادگران و اقتصاد مقاومتی و نامگذاری شهدای شلمچه به نام شهید حاج قاسم سلیمانی توسط مجموعه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اجرا خواهد شد.

رئیس ستاد مرکزی چهلمین سالگرد دفاع مقدس درخصوص برنامه‌های وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح اظهار داشت: سه نمایشگاه صنایع دفاعی و رونمایی از 30 محصول جدید، برگزاری همایش و قدردانی از 300 پزشک دوران دفاع مقدس، همایش 3هزارنفری بسیجیان وزارت دفاع، 15 مراسم بزرگداشت شهدای هسته‌ای در این ایام در مجموعه وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح برگزار خواهد شد.

وی از رونمایی 12 دایره‌المعارف استانی در تبیین نقش ناجا در دفاع مقدس خبر داد و افزود: تجلیل از 120 فرمانده دفاع مقدس ژاندارمری و نیروی انتظامی و برگزاری یادواره شهدای پلیس‌های کشورهای اسلامی در چهلمین سالگرد دفاع مقدس توسط ناجا انجام خواهد شد. نمایشگاه بزرگ دستاوردهای دفاع مقدس و مقاومت، افتتاح موزه دفاع مقدس در استان‌های ایلام، اردبیل، البرز خراسان رضوی، قم، لرستان، آبادان و چهارمحال بختیاری با حضور رئیس جمهور تا قبل از هفته دفاع مقدس، تجلیل از یک‌میلیون پیشکسوت جهاد و مقاومت، از جمله دیگر برنامه‌های مجموعه بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس است.

سردار کارگر درباره فعالیت‌های بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس در این ایام گفت: نمایشگاه بزرگ دستاوردهای دفاع مقدس و مقاومت، افتتاح موزه دفاع مقدس در استان‌های ایلام، اردبیل، البرز، خراسان رضوی، قم، لرستان، آبادان و چهارمحال و بختیاری با حضور رئیس جمهور تا قبل از هفته دفاع مقدس، تجلیل از یک‌میلیون پیشکسوت جهاد و مقاومت، از جمله برنامه‌های مجموعه بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس است. همچنین افتتاح نمایشگاه و موزه مقاومت شهید سلیمانی در تیرماه، اختتامیه جایزه ملی سرو ویژه برترین کتاب‌های دفاع مقدس، برگزاری جشنواره ملی کتاب دفاع مقدس، برگزاری جشنواره ملی فانوس، برگزاری اسوه‌های صبر و مقاومت، ثبت ملی 12 یادمان دفاع مقدس، رونمایی از کتاب دو واحد درسی برای مدارس علمیه، و رونمایی از کتاب جامع فرهنگ‌نامه سیمای دفاع مقدس را در بنیاد حفظ آثار و نشر آثار دفاع مقدس اجرا خواهیم کرد.

وی خاطرنشان کرد: در حوزه صداوسیما برنامه‌های مفصلی پیش‌بینی شده است که در این راستا معاونت صدا 3هزار و 207 برنامه به‌مدت 909 ساعت برنامه و معاونت استان‌ها 2هزار و 313 برنامه تولید و پخش خواهند کرد. حوزه‌های علمیه در این ایام برنامه‌های همایش مراجع و روحانیت در دفاع مقدس، برگزاری نشست جنایات جنگی آمریکا، بررسی سبک زندگی رزمندگان دفاع مقدس و افتتاح مرکز اسناد روحانیت در دفاع مقدس را خواهند داشت.

انتهای پیام/+

منبع : خبرگزاری تسنیم


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار فرهنگی

ایجاد رقابت سازنده در دستگاه های فرهنگی رسالت خبرنگاران قرآنی است

ایجاد رقابت سازنده در دستگاه های فرهنگی رسالت خبرنگاران قرآنی است
2020-08-08T09:44:12+04:30
حجت الاسلام مهدی اخوان صباغ رییس سازمان دارالقرآن در پیامی به مناسبت روز خبرنگار ، ایجاد رقابت سازنده در دستگاه های فرهنگی را رسالت خبرنگاران قرآنی عنوان کرد.

ضرورت برگزاری عزای حسینی با حفظ دستورالعمل‌های بهداشتی

ضرورت برگزاری عزای حسینی با حفظ دستورالعمل‌های بهداشتی
2020-08-07T17:24:22+04:30
مشهد - امام جمعه مشهد از مسئولان هیئت های عزاداری خواست امسال سعی کنند مراسم محرم را با حفظ اصول بهداشتی و مطابق دستور ستاد مقابله با کرونا، با عظمت و گستردگ...

غدیر چراغ روشنایی برای بشریت است

غدیر چراغ روشنایی برای بشریت است
2020-08-07T16:31:01+04:30
اراک- خطیب جمعه اراک گفت: غدیر تا قیامت چراغ روشنایی برای زندگی بشریت محسوب می شود و ولایت امیرالمومنین (ع) بزرگترین افتخار برای شیعیان است.

منش امیرالمومنین (ع) زیباترین الگوی دستیابی به تقوای کامل است

منش امیرالمومنین (ع) زیباترین الگوی دستیابی به تقوای کامل است
2020-08-07T15:24:23+04:30
بوئین‌میاندشت- امام جمعه بوئین میاندشت گفت: منش و روش امیرالمومنین (ع) و اهل بیت (ع) بالاترین و زیباترین مسیری است که انسان را به تقوای کامل می‌رساند.

قطع ارتباط میان جمهوری اسلامی ایران و محور مقاومت هدف دشمن است

قطع ارتباط میان جمهوری اسلامی ایران و محور مقاومت هدف دشمن است
2020-08-07T15:24:22+04:30
رشت- امام جمعه رشت با اشاره به جایگاه جمهوری اسلامی ایران در منطقه، گفت: قطع ارتباط میان ایران و محور مقاومت هدف دشمن است.

جریان تحریف می‌خواهد کشور را ناامید و متوقف نشان دهد

جریان تحریف می‌خواهد کشور را ناامید و متوقف نشان دهد
2020-08-07T14:57:44+04:30
آرادان– امام جمعه آرادان با بیان اینکه اگر بر جریان تحریف فائق آییم بر تحریم نیز پیروز خواهیم شد، گفت: جریان تحریف می‌خواهد کشور را ناامید و متوقف و مذاکره ...

سازگار: عید غدیر شناسنامۀ شیعه است

 سازگار: عید غدیر شناسنامۀ شیعه است
2020-08-07T15:04:23+04:30
پیرغلام و مداح اهل‌بیت(ع)گفت که باید ایام عید غدیر را محترم بشماریم؛ چراکه شناسنامه شیعه عید غدیر و مهر شیعه ولایت امیرالمؤمنین است.

یادداشت|نگاهی دوباره به غدیر خم

 یادداشت|نگاهی دوباره به غدیر خم
2020-08-07T15:04:23+04:30
همه افراد دستور پیغمبر و بیعت با علی(ع) به یاد دارند ، اما چرا از واقعه غدیر حدود ۷۰ روز نگذشته سقیفه را تشکیل دادند؟ آیا بیعت با علی(ع) یادشان رفته بود؟

پیام تسلیت دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب در پی حادثه انفجار بیروت

پیام تسلیت دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب در پی حادثه انفجار بیروت
2020-08-07T14:31:03+04:30
حجت الاسلام و المسلمین حمید شهریاری با صدور پیامی حادثه دلخراش انفجار در بندر بیروت که منجر به کشته و زخمی شدن تعدادی از مردم لبنان شد، را تسلیت گفت.

شغل خطیرِ خبرنگاری به روایت معاون صدا/ رادیویی‌ها با کرونا دست و پنجه نرم می‌کنند

 شغل خطیرِ خبرنگاری به روایت معاون صدا/ رادیویی‌ها با کرونا دست و پنجه نرم می‌کنند
2020-08-07T14:37:42+04:30
کرونا روزهای سختی را برای برنامه‌سازان و سریال‌سازان رادیو و تلویزیون رقم زده اما آن‌ها سختی را پیش رویشان نمی‌بینند تا حال مردم با شنیدن از طریق امواج رادی...

شیطنت های آمریکا و رژیم صهیونیستی در منطقه تمام شدنی نیست

شیطنت های آمریکا و رژیم صهیونیستی در منطقه تمام شدنی نیست
2020-08-07T14:17:42+04:30
اسالم- امام جمعه اسالم با اشاره به اینکه شیطنت های آمریکا و رژیم صهیونیستی در منطقه تمام شدنی نیست، گفت: آمریکا و همدستانش می‌خواهند از این حادثه بهره برداری...

فعالیت‌های مسجدی قابلیت عرضه جهانی دارند

فعالیت‌های مسجدی قابلیت عرضه جهانی دارند
2020-08-07T14:17:41+04:30
حجت‌الاسلام ارزانی در آیین انتخاب قم به عنوان پایتخت فهما، با بیان اینکه فعالیت‌های مسجدی قابلیت عرضه جهانی را دارند، گفت: فهما در واقع رقابتی سالم در زیست ب...

فهما می‌تواند منجر به تاثیرگذاری بر جریان‌های فرامسجدی شود

فهما می‌تواند منجر به تاثیرگذاری بر جریان‌های فرامسجدی شود
2020-08-07T14:17:41+04:30
سیدعباس صالحی گفت: انتخاب پایتخت فهما می‌تواند چشم‌اندازی برای سال‌های آینده فراهم کند. این اتفاق می‌تواند منجر به تاثیرگذاری جریان مسجدی بر جریان‌های فرامسج...

ماجرای غدیر فقط نصب جانشین برای پیغمبر(ص) نبود

 ماجرای غدیر فقط نصب جانشین برای پیغمبر(ص) نبود
2020-08-07T14:24:22+04:30
واقعه‌هایی همچون مبعث، شب قدر، عید غدیر و ...، مثل خورشیدند که یک عدد بیشتر نیست اما هر روز طلوع مجددی دارد. در عید غدیر هر سال، درهایی باز می‌شود که در غیر...

شعرخوانی احمد بابایی در محفل «همای رحمت» به مناسبت عید غدیر خم

 شعرخوانی احمد بابایی در محفل «همای رحمت» به مناسبت عید غدیر خم
2020-08-07T13:44:24+04:30
همزمان با عید سعید غدیر خم شاعران آیینی کشور با حضور در خبرگزاری تسنیم به مدح امیرالمؤمنین علی علیه‌السلام پرداختند.

یکتا: هر هیأت در محرم کمک‌رسان یک محله شود

 یکتا: هر هیأت در محرم کمک‌رسان یک محله شود
2020-08-07T13:31:02+04:30
مسئول جمعیت مردمی امام رضایی‌ها گفت: هر هیأت می‌تواند کمک‌رسان یک محله و استان از کشور در ایام محرم باشد.

نماهنگ "ولی‌الله" با نوای مقداد پیرحیاتی

 نماهنگ "ولی‌الله" با نوای مقداد پیرحیاتی
2020-08-07T13:31:02+04:30
نماهنگ "ولی‌الله" به‌مناسبت عید غدیر منتشر شد.

اهمیت شغل خبرنگاری از منظر آیت‌ الله بهجت (ره)

 اهمیت شغل خبرنگاری از منظر آیت‌ الله بهجت (ره)
2020-08-07T13:31:02+04:30
از آیت الله بهجت و اهمیت شغل خبرنگارى نزد ایشان خاطره‌اى بیادماندنى دارم که به نظرم براى همکاران رسانه‌اى و مطبوعاتى مى‌تواند مشوق و هدایت‌کننده باشد.

نماهنگ نسل غدیر با صدا حامد علیزاده منتشر شد

 نماهنگ نسل غدیر با صدا حامد علیزاده منتشر شد
2020-08-07T12:37:44+04:30
نماهنگ «نسل غدیر» با صدای حامد علیزاده و به مناسبت فرارسیدن عید غدیر خم منتشر شد.

خندوانه آبان پخش می‌شود

 خندوانه آبان پخش می‌شود
2020-08-07T12:24:23+04:30
رامبد جوان بعد از چند روز شایعه آمدن یا نیامدن بالاخره خبر از بازگشت با خندوانه داد.

صحنه "عصر جدید" صحنه وحدت شد/ وقتی ایرانی‌ها و افعانستانی‌ها رژه برادری رفتند

 صحنه "عصر جدید" صحنه وحدت شد/ وقتی ایرانی‌ها و افعانستانی‌ها رژه برادری رفتند
2020-08-07T11:44:23+04:30
"عصرجدید" در ادامه کارهای انسان‌دوستانه‌اش در قالب پویش‌هایی که به راه انداخته، رنگارنگی از استعدادهای مختلف قومیتی و فرامرزی را کنار هم قرار داده...

مناجات امیرالمؤمنین(ع) با نوای محمود کریمی

 مناجات امیرالمؤمنین(ع) با نوای محمود کریمی
2020-08-07T11:04:23+04:30
فایل صوتی مناجات حضرت امیرالمؤمنین(ع) با نوای محمود کریمی مداح اهل‌بیت(ع) منتشر شد.

خبری که پیامبر درباره سرنوشت "عهد غدیر" داده بود

 خبری که پیامبر درباره سرنوشت "عهد غدیر" داده بود
2020-08-07T11:04:23+04:30
مسأله غدیر، مسأله ایجاد یک شاخص است، یک معیار و میزان است. تا آخر دنیا مسلمانان می‌توانند این شاخص را، این معیار را جلوی خودشان قرار بدهند.

معجزات، دلیلی بر صدق دعوت انبیاء(ع)

 معجزات، دلیلی بر صدق دعوت انبیاء(ع)
2020-08-07T11:04:23+04:30
معجزات قابل توجیه نیستند، چون همه معجزات اموری خارق‌العاده اند و قوانین عالم ماده را نقض کرده و از آن پیروی نمی‌کنند و خود دارای قانونی جداگانه اند.

چرا "عید غدیر" بزرگ‌ترین عید مسلمانان است؟/ عید حقیقی از نگاه امیرالمؤمنین(ع)

 چرا "عید غدیر" بزرگ‌ترین عید مسلمانان است؟/ عید حقیقی از نگاه امیرالمؤمنین(ع)
2020-08-07T11:04:23+04:30
استاد حوزه علمیه قم گفت: در دایره معارف اسلامی، عید، خلاصه در خوشحالی ظاهری و دنیایی نمی‌شود بلکه روزی عید است که در آن، سودی واقعی نصیب انسان شده باشد؛...

آداب و اعمال شب و روز عید غدیر

 آداب و اعمال شب و روز عید غدیر
2020-08-07T11:04:23+04:30
همزمان با فرا رسیدن عید سعید غدیر، آداب و اعمال مربوط به شب و روز این عید منتشر شده است.

تعظیم شعائر بارعایت پروتکلهای بهداشتی/ سه تهدید کرونا برای محرم

تعظیم شعائر بارعایت پروتکلهای بهداشتی/ سه تهدید کرونا برای محرم
2020-08-07T09:24:21+04:30
سید احمد عبودتیان، مسئول بنیاد فرهنگی خاتم‌الاوصیا(عج) تعطیلی و کم فروغ شدن جلسات محرم، ایجاد دوگانه عقلانیت و مذهب و ایجاد رخنه در صفوف هیأتی‌ها را سه تهدید...

برگزاری عزاداری حضرت سیدالشهدا(ع) مطالبه عموم مردم است

برگزاری عزاداری حضرت سیدالشهدا(ع) مطالبه عموم مردم است
2020-08-07T09:11:02+04:30
حجت‌الاسلام قمی با بیان اینک مطالبه برای برگزاری عزاداری سیدالشهدا(ع) مطالبه عموم مردم است، گفت: هیأتی‌ها در محرم امسال با اجرای پروتکل‌های بهداشتی می‌بایست ...

هر هیأت در محرم کمک‌رسان یک محله شود

هر هیأت در محرم کمک‌رسان یک محله شود
2020-08-07T09:11:02+04:30
حسین یکتا، مسئول جمعیت مردمی امام رضایی‌ها گفت: تجربه کمک‌رسانی در سیل و زلزله و همچنین کرونا نشان داد که هیأتی‌ها پای کار هستند. هر هیأت می‌تواند کمک‌رسان ی...

غدیر خم یکی از مهمترین سندهای امامت و ولایت دوازده امام(ع) است

غدیر خم یکی از مهمترین سندهای امامت و ولایت دوازده امام(ع) است
2020-08-06T12:10:52+04:30
آیت پیمان گفت: واقعه غدیر خم که یکی از مهمترین سندهای امامت و ولایت دوازده امام علیهم السلام به ویژه خلافت بلافصل امامت و ولایت امیرالمومنین علی(ع) و دارای گ...