میرنیوز

سختی‌های نوشتن برای نوجوانان از زبان نویسنده طلبه/ ادبیات دینی کودک ایران وارد مرحله جدیدی می‌شود؟

 سختی‌های نوشتن برای نوجوانان از زبان نویسنده طلبه/ ادبیات دینی کودک ایران وارد مرحله جدیدی می‌شود؟ 2020-06-30T13:54:27+04:30

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، توجه به ادبیات دینی برای گروه سنی کودک و نوجوان پس از پیروزی انقلاب اسلامی رشد چشمگیری داشت که بخش عمده آن حاصل پیروزی انقلاب و تأثیر آن بر آحاد مردم بود. ادبیات که همیشه آینه‌ای است از جامعه خود، با توجه به تحولی که از نظر اعتقادی در جامعه ایجاد شده بود، وارد این حوزه شد. انتشار آثار متعدد در قالب داستان، شعر و حتی توجه مجلات ویژه این گروه سنی به موضوعات دینی مؤید همین نکته است. 

ادبیات دینی کودک و نوجوان در سال‌های گذشته با وجود تعدد آثار، از ضعف‌های اساسی نیز رنج می‌برد. آثار زرد و بی‌مایه در این حوزه طی سال‌های اخیر وارد بازار نشر شدند و با توجه به گرایش و تمایل خانواده‌ها به تهیه این آثار برای فرزندانشان، محصولی کم‌رمق به مخاطب خود عرضه کرده‌اند. با توجه به تمام این مسائل، ادبیات کودک و نوجوان در سال‌های گذشته شاهد ورود نویسندگانی بود که هم تکنیک‌های نویسندگی را آموخته‌اند و هم در حوزه علمیه تحصیل کرده‌اند. حضور این نسل جدید از نویسندگان در حالی است که به گفته برخی از همین نویسندگان طلبه، گاه روحانیون کار کردن برای گروه سنی کودک و نوجوان را به رسمیت نمی‌شناسند، این در حالی است که با توجه به تغییر پرسش‌های دینی در ذهن کودک امروز، این حوزه بیش از پیش به نویسندگانی خبره نیازمند است که با زبانی هنری و غیر مستقیم، نسل جدید را با مفاهیم دینی آشنا کرده و دست او را در چالش‌های پیش روی بگیرد. 

علی شعیبی از جمله این نویسندگان است که در سال‌های اخیر تلاش کرده است تا با نگارش آثاری برای نوجوانان با زمینه‌های دینی و مذهبی، آنها را به صورت غیرمستقیم با این فضا آشنا کند. از جمله ویژگی‌های آثار او، پرداختن به موضوعات متنوع و متعدد است. او که نویسندگی را از دوره دانشجویی‌اش آغاز کرده است، سوژه‌های داستان‌هایش را با زندگی با نوجوانان انتخاب می‌کند. به همین مناسبت گفت‌وگویی با او داشته‌ایم که می‌توانید در ادامه بخوانید:

*آقای شعیبی، شما جزو روحانیونی هستید که دست به قلم شده‌اند تا با در نظر گرفتن خلأهای موجود در زمینه کارهای دینی برای گروه سنی کودک و نوجوان، کاری در این زمینه انجام دهند. در واقع شما و تعدادی از نویسندگانی که با این کسوت وارد حوزه کتاب کودک و نوجوان شده‌اید، چهره‌ای جدید از روحانیون و تأثیر حوزه علمیه را به جامعه نشان دادید. از چه زمانی نوشتن برای این گروه سنی را شروع کردید؟

من در مدرسه و دانشگاه در رشته الکترونیک تحصیل کردم و با مدرک فوق دیپلم در این رشته فارغ‌التحصیل شدم. بعد از پایان تحصیلات دانشگاه به حوزه علمیه رفتم و دروس مقدمات خودم را در حوزه علمیه خاتم الانبیای اهواز گذراندم و پس از آن، برای ادامه تحصیل به قم رفتم؛ در حال حاضر در پایه دهم حوزه، فقه و اصول می‌خوانم.

به صورت جسته و گریخته در دوران دانشجویی در نشریه دانشگاه قلم می‌زدم. بعدها در دوران حوزه مطالب و احادیث را گردآوری می‌کردم. همیشه دوست داشتم بتوانم معارف اهل بیت(ع) را با زبانی ساده بیان کنم؛ بنابراین در اولین کارم کتاب «توحید مفضل» را به صورت ساده‌نویسی با تصاویر جذاب بازآفرینی کردم که در سال 95 توسط انتشارات هدی قم منتشر شد که با استقبال خوبی هم همراه بود. 

بعد از آن کتاب «اسرار و رموز خلقت» را از نشر هدی، «بدان رحمک الله» و «اصول دین نوجوان» را با همکاری نشر معارف در دو چاپ، «بچه‌های خوب، زندگی خوب» و «آبشار اندیشه» را با انتشارات قدر ولایت و «غواص قهرمان » را در چهار چاپ از نشر شهید کاظمی منتشر کردم. آثاری هم در دست چاپ دارم که از این‌ها می‌توان به «پرسش ها و پاسخ‌های مهدوی»، «مأموریت بزرگ»، «پاداش کارها»، «گناه‌شناسی نوجوان» و ... اشاره کرد. 

کتاب و ادبیات , ادبیات کودک و نوجوان ,

*عمده مخاطبان این کارها، نوجوانان هستند. چرا به عنوان یک طلبه که فارغ‌التحصیل دانشگاه هم هست، این گروه را انتخاب کردید؟

اجازه بدهید جواب سؤال شما را با چند حدیث گهربار از امامان معصوم علیهم السلام بدهم. امام صادق(ع) می‌فرمایند: «عَلَیکَ بِالحداثِ فَإنَّهُم أَسرَعُ إلى کُلِّ خَیرٍ»؛ نوجوانان را دریاب زیرا که آنان سریع‌تر به کارهاى خیر روى مى‌آورند. اصول کافى، ج8، ص93، ح  66. حضرت در جای دیگری می‌فرمایند: «بادِروا أَحداثَکُم بِالحَدیثِ قَبلَ أَن تَسبِقَکُم إِلَیهِمُ المُرجِئَةِ»؛ به آموختن حدیث به نوجوانانتان پیش از آن که منحرفین آنان را گمراه سازند، اقدام نمائید. تهذیب الأحکام، ج8، ص111، ح30

امام على(ع) نیز در همین رابطه حدیثی دارند و می‌فرمایند: «إِنَّما قَلبُ الحَدَثِ کَالارضِ الخالیَةِ ما اُلقىَ فیها مِن شَىْ ءٍ قَبِلَتهُ»؛ دل نوجوان مانند زمین آماده است که هر بذرى در آن افشانده شود، مى پذیرد. نهج البلاغه، ص393 ، نامه 31

حدیثی نیز از رسول اکرم(ص) داریم که به تأثیر آموزش در دوران نوجوانی اشاره دارند. ایشان می‌فرمایند: «مَن تَعَلَّمَ فى شَبابِهِ کانَ بِمَنزِلَةِ الوَشمِ فِى الحَجَرِ وَ مَن تَعَلَّمَ وَ هُوَ کَبیرٌ کانَ بِمَنزِلَةِ الکِتابِ عَلى وَجهِ الماءِ»؛ هر کس در جوانى اش بیاموزد، آموخته اش مانند نقش بر سنگ است و هر کس در بزرگ سالى بیاموزد، مانند نوشتن بر روى آب است. نوادر راوندی، ص18

با توجه به این احادیث می‌توان اینطور نتیجه گرفت که بهترین سن برای آموختن نوجوانی است. نوجوان باید خوراک دینی آماده داشته باشد تا از معارف اهل بیت(ع) سیراب شود. ما نسبت به یکدیگر مسئولیت داریم و اگر دیر بجنبیم نوجوانان ما در منجلاب زندگی غربی و سکولار غرق می‌شوند.

*نوشتن برای گروه سنی نوجوان که یکی از حساس‌ترین دوران زندگی هر آدمی است، ویژگی‌های خاصی دارد. نوشتن رمان و داستان سختی‌های خاص خود را دارد، حال اگر این اثر برای مخاطب نوجوان نوشته شود، به نظر می‌رسد که دشواری آن مضاعف خواهد بود. شما برای نوشتن این آثار چه دشواری‌هایی را پیش رو داشتید؟

نوشتن کار ساده‌ای نیست. نوشتن برای نوجوان که علاوه بر سختی‌های اولیه نوشتن مشکلات ثانویه دارد. امام علی(ع) در این رابطه می‌فرمایند: نوجوان برای زمانی غیر از زمان شما آفریده شده است(شرح نهج البلاغه ابن ابی الحدید ج20، ص267، ح102)؛ این کلام امیرمومنان(ع) سختی کار با نوجوانان را بیشتر نشان می‌دهد. کار با نوجوان نیاز شدیدی به تجربه زیسته دارد. باید با فضای زندگی نوجوان آشنا بود، تمایلات و نیازهای آنان را شناخت و با زبان و درک آنان صحبت کرد.

کتاب و ادبیات , ادبیات کودک و نوجوان ,

*با بررسی کارهایی که تاکنون منتشر کرده‌اید، به نظر می‌رسد که آثار در حال تکامل است.

مسلماً تا رسیدن به کمال فاصله زیادی وجود دارد. من تازه اول راه هستم و فقط تجربه‌ام نسبت به قبل کمی بیشتر شده است. هر کاری با تمرین، تکرار و ممارست بهتر و قوی‌تر می‌شود.

*توصیه شما به نویسندگان جوانی که قصد دارند در این زمینه وارد شوند، چیست؟

نوشتن فقط قلم به دست گرفتن نیست. وارد فضای نوجوانان شوید. با آنها هم کلام و هم بازی شوید. با آنان سفر کنید و به درد دل‌ها، رؤیاها و آرزوهایشان گوش دهید. از نوشتن نترسید. هر روز بنویسید. در مقابل سختی‌های نویسندگی ایستادگی کنید و خلوت داشته باشید.

*اگر زمان به عقب بازگردد، آیا باز هم این مسیر را انتخاب می‌کنید؟

حتماً این مسیر را انتخاب می‌کنم. گاهی می‌گویم کاش زودتر به این حوزه وارد می‌شدم.

*یکی از تازه‌ترین آثاری که از شما منتشر شده، کتاب «اصول دین نوجوان» است. البته شما پیش‌تر هم «بدان رحمک الله» را هم با نشر معارف منتشر کرده بودید. «اصول دین نوجوان» تلاش دارد تا با زبانی هنری، به پرسش‌های دینی نوجوانان پاسخ دهد. ایده‌ها و موضوعاتی که به آن در آثارتان پرداخته‌اید، هرچند همه در موضوع دینی یک وجه مشترک دارند، اما متعدد و متنوع‌اند. ایده‌هایتان را چطور انتخاب می‌کنید؟

ایده‌های زیادی در دفترچه یادداشت کرده‌ام. مدیریت زمان، مدیریت ذهن، نوجوان آینده نگر و نوجوانی و عادت‌ها و... . قلب نوجوان بسیار حاصلخیز است و اگر بذر و آب مناسب به آن برسد، میوه شیرینی خواهد داد.

کتاب و ادبیات , ادبیات کودک و نوجوان ,

هدفم تولید محتوای مناسب و جامع برای نوجوان است. ما باید برای همه نیازها و خواسته‌های یک انسان خوراک آماده داشته باشیم تا نوجوان ما در مسیر رشد عقل خود احساس کمبود یا پوچی نداشته باشد. دین ما در همه مسائل راهکارهای مناسب ارائه کرده است. ما باید این راهکارها را با زبانی مناسب و با روش‌های جذاب به نوجوانان تقدیم کنیم. بعد از اتمام اثر، کار را به نشر معارف که به نظرم یکی از ناشران باسابقه است و پیشینه همکاری با نویسندگان بزرگی هم دارد، سپردم. به نظرم توزیع کتاب هم به همت ناشر به خوبی صورت گرفت. با وجود گرانی ملزومات چاپ و به ویژه کاغذ، برخی از ناشران مثل معارف در خط مقدم جبهه فرهنگی انقلاب فعالیت می‌کنند که باید از آنها تشکر کرد. 

انتهای پیام/

منبع : خبرگزاری تسنیم


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار فرهنگی

دیوارنگاره غدیری میدان ولیعصر(عج) رونمایی شد+عکس

 دیوارنگاره غدیری میدان ولیعصر(عج) رونمایی شد+عکس
2020-08-04T09:36:41+04:30
جدیدترین طرح دیوارنگاره میدان ولیعصر(عج) سحرگاه امروز و در آستانه عید بزرگ غدیر خم به همت خانه طراحان انقلاب اسلامی رونمایی شد.

چرا ایندیپندنت از فعالیت شبکه‌های برون مرزی ایران نگران است؟

 چرا ایندیپندنت از فعالیت شبکه‌های برون مرزی ایران نگران است؟
2020-08-04T09:36:41+04:30
ایندیپندنت و امثال آن را باید به مضمون مطلبی که در سایت «عرب نیوز» منتشر شد، ارجاع داد. نویسنده مقاله این سایت گوشزد کرده بود، مشکلاتی که در هفته‌...

شهیده‌ای که کفنش حرم امام رضا (ع) را طواف کرد

 شهیده‌ای که کفنش حرم امام رضا (ع) را طواف کرد
2020-08-04T09:36:41+04:30
بعدها که «سنیه» را دیدم برایم تعریف کرد که چه اتفاقی افتاده بود؛ ساعتی که مریم و سنیه و فرشته می‌خواستند سر قبر مرزوق بروند تا سالگرد ش را برگزار ...

شروع ضبط "دست‌فرمون"/ پاییز به آنتن می‌رسند؟

 شروع ضبط "دست‌فرمون"/ پاییز به آنتن می‌رسند؟
2020-08-04T09:36:41+04:30
برنامه تلویزیونی "دست‌فرمون" بدون تماشاگر و با اجرای کامران تفتی چند روز آینده ضبط را آغاز می‌کند تا پاییز فصل دوم را به آنتن شبکه نسیم برساند.

دستورالعمل وزارت بهداشت برای محرم/ جلسات در فضای باز برگزار می‌شوند

 دستورالعمل وزارت بهداشت برای محرم/ جلسات در فضای باز برگزار می‌شوند
2020-08-04T09:36:40+04:30
اولین جلسه کمیته مشترک وعاظ، مادحین و نمایندگان وزارت بهداشت عصر دوشنبه در حالی برگزار شد که طی آن دستورالعمل مدنظر وزارت بهداشت شرح داده شد.

تبیین پیام‌های اسلام نیازمند غدیر بود/ چه عواملی موجب تشتت پس از اعلام ولایت امیرالمؤمنین(ع) شد؟

 تبیین پیام‌های اسلام نیازمند غدیر بود/ چه عواملی موجب تشتت پس از اعلام ولایت امیرالمؤمنین(ع) شد؟
2020-08-04T09:36:40+04:30
با رحلت رسول خدا(ص) نه‌تنها واقعه بزرگ غدیر، بلکه بسیاری از آموزه‌های اسلامی از یاد مردم رفت.

پخت صدها هزار پرس غذا در طرح ملی اطعام مائده غدیر

پخت صدها هزار پرس غذا در طرح ملی اطعام مائده غدیر
2020-08-03T16:09:55+04:30
ستاد ملی طرح اطعام مائده غدیر، سال ۹۸ و با هدف ساماندهی و فرهنگ سازی بیش از پیش سنت حسنه اطعام غدیر آغاز به کار کرد.

نامه علی ذوعلم به موسوی خوئینی‌ها در پی عدم قبول مناظره

نامه علی ذوعلم به موسوی خوئینی‌ها در پی عدم قبول مناظره
2020-08-03T15:43:15+04:30
حجت الاسلام علی ذوعلم در پی عدم پاسخ حجت الاسلام موسوی خوئینی ها به دعوت وی به مناظره در پی نامه کذائی به مقام معظم رهبری، نامه‌ای به او نوشته است.

معرفی ۱۰۰ چهره ماندگار صنعت چاپ ایران

 معرفی ۱۰۰ چهره ماندگار صنعت چاپ ایران
2020-08-03T14:56:36+04:30
غلامرضا شجاع از برگزاری همایش چهره‌های ماندگار صنعت چاپ ایران خبر داد و گفت: ۱۰۰ چهره ماندگار این صنعت معرفی خواهند شد.

اخبار تئاتر | «کامران تفتی» در برج آزادی کارگردانی می‌کند/ جشنواره تئاتر «اکبر رادی» لغو شد

 اخبار تئاتر | «کامران تفتی» در برج آزادی کارگردانی می‌کند/ جشنواره تئاتر «اکبر رادی» لغو شد
2020-08-03T14:43:34+04:30
اجرای نمایشی به کارگردانی «کامران تفتی» در برج آزادی، لغو جشنواره تئاتر «اکبر رادی» و میزبانی تالار مولوی از نمایش «اسطرلاب»، ...

مرضیه وحید دستجردی مشاور حوزه بهداشت سازمان تبلیغات اسلامی شد

مرضیه وحید دستجردی مشاور حوزه بهداشت سازمان تبلیغات اسلامی شد
2020-08-03T14:23:15+04:30
طی حکمی از سوی حجت الاسلام محمد قمی، مرضیه وحید دستجردی، « مشاور رئیس سازمان تبلیغات اسلامی در حوزه بهداشت، سلامت و درمان» شد.

اخبار هنرهای تجسمی | فراخوان جشنواره عکاسی «پلاک ۱۱۰» منتشر شد/ تمدید مهلت ارسال اثر به دوسالانه «دستان»

 اخبار هنرهای تجسمی | فراخوان جشنواره عکاسی «پلاک ۱۱۰» منتشر شد/ تمدید مهلت ارسال اثر به دوسالانه «دستان»
2020-08-03T14:29:56+04:30
انتشار فراخوان جشنواره عکس با موضوع امام علی (ع)، تمدید مهلت ارسال اثر به دوسالانه «دستان» و ارسال پستی کتاب دوازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر بر...

پورناظری: جهت گیری سیاسی انجمن امام علی مورد تاییدم نیست

 پورناظری: جهت گیری سیاسی انجمن امام علی مورد تاییدم نیست
2020-08-03T14:29:56+04:30
سهراب پورناظری با انتشار متنی در صفحه شخصی‌اش نوشت که حمایتش از جمعیت امام علی، تنها مختصِ کارهای خیرِ این نهاد است.

فصل نهم مسابقات قرآنی "اسراء" به ایستگاه پایانی رسید/ ۲ بخش جدید به سری دهم اضافه می‌شود

 فصل نهم مسابقات قرآنی "اسراء" به ایستگاه پایانی رسید/ ۲ بخش جدید به سری دهم اضافه می‌شود
2020-08-03T14:16:44+04:30
فصل نهم مسابقات استعدادیابی اسراء رو به پایان است و تغییرات دیگری برای سری جدید این مسابقات پیش‌بینی شده است.

پورناظری: فقط از کارهای خیر انجمن امام علی حمایت می‌کنم و جهت گیری سیاسی را تایید نمی‌کنم

 پورناظری: فقط از کارهای خیر انجمن امام علی حمایت می‌کنم و جهت گیری سیاسی را تایید نمی‌کنم
2020-08-03T14:16:43+04:30
سهراب پورناظری با انتشار متنی در صفحه شخصی‌اش نوشت که حمایتش از جمعیت امام علی، تنها مختصِ کارهای خیرِ این نهاد است.

کتاب گویای تاریخ بیهقی منتشر شد

کتاب گویای تاریخ بیهقی منتشر شد
2020-08-03T13:29:55+04:30
دی وی دی کتاب گویای «تاریخ بیهقی» شامل ۳۴ ساعت خوانش این متن فارسی توسط انتشارات کتاب نیستان منتشر شد.

غزالی: نمی‌توانم بگویم مافیا در سینما نیست/ نظرم درباره پژمان جمشیدی تغییری نکرده است

 غزالی: نمی‌توانم بگویم مافیا در سینما نیست/ نظرم درباره پژمان جمشیدی تغییری نکرده است
2020-08-03T13:36:38+04:30
صحبت‌ها بر سرِ مافیای سینما و نامهربانی با عده‌ای از بازیگران همیشه وجود داشته و دارد؛ این بار عباس غزالی در برنامه زنده تلویزیونی به این نکته اشاره کرد که ...

بررسی زندگی بانویی که در کنار کعبه دفن شد/ چرا حضرت هاجر همراه فرزند خردسالش در سرزمین مکه زندگی کرد؟

 بررسی زندگی بانویی که در کنار کعبه دفن شد/ چرا حضرت هاجر همراه فرزند خردسالش در سرزمین مکه زندگی کرد؟
2020-08-03T13:36:38+04:30
سعی میان صفا و مروه، یادگاری از تلاش مادرانه و مؤمنانه حضرت هاجر سلام‌الله علیها است.

اجرای طرح «تبرکات علوی» همزمان با دهه ولایت

اجرای طرح «تبرکات علوی» همزمان با دهه ولایت
2020-08-03T13:16:37+04:30
مدیرکل امور اجتماعی و مشارکت‌های سازمان اوقاف از اجرای طرح «تبرکات علوی» همزمان با دهه ولایت در سراسر کشور خبر داد و گفت: سازمان اوقاف ۱۱۰ هزار سبد غذایی بین...

«ما هم بچه ایرانیم»، تصویری از انگیزه مردم سیستان و بلوچستان در عین محرومیت + تیزر

 «ما هم بچه ایرانیم»، تصویری از انگیزه مردم سیستان و بلوچستان در عین محرومیت + تیزر
2020-08-03T12:56:57+04:30
سیل دی‌ماه ۱۳۹۸ خیلی چیزها را در سیستان و بلوچستان تغییر داد اما مردمش هنوز هم با امید به آینده، انگیزه و روحیه قوی دارند.

«دولیتل» و «درون ستاره‌ای» صدرنشین سینماهای چین شدند

 «دولیتل» و «درون ستاره‌ای» صدرنشین سینماهای چین شدند
2020-08-03T12:43:17+04:30
سینماهای چین باوجود محدودیت‌های جدید توانست بیش از ۱۷ میلیون دلار در آخر هفته کسب کند.

«بی ماسک پشیمانم و با ماسک پریشان»/ از حافظ تا بابا طاهر؛ شوخی شاعران با کرونا

 «بی ماسک پشیمانم و با ماسک پریشان»/ از حافظ تا بابا طاهر؛ شوخی شاعران با کرونا
2020-08-03T12:43:17+04:30
جمعی از شاعران کشور در روزهای اخیر برای کمک به حفظ سلامتی جامعه و به خصوص کادر درمانی کشور، اقدام به راه‌اندازی پویش شعر طنز با عنوان «اقتراح ماسک»...

چگونه مدافعان سلامت «در حکم شهید» محسوب می‌شوند؟

 چگونه مدافعان سلامت «در حکم شهید» محسوب می‌شوند؟
2020-08-03T12:29:59+04:30
مصادیق شهدای خدمت پس از تشکیل پرونده و بررسی در کمیته استانی به کمیته ملی پیشنهاد و پس از احراز نهایی در کمیته ملی تحت پوشش بنیاد شهید و امور ایثارگران قرار...

قاسم افشار: موسیقی ما سرطان دارد

 قاسم افشار: موسیقی ما سرطان دارد
2020-08-03T12:16:44+04:30
خواننده با سابقه در برنامه "عید همدلی" به مشکلات موسیقی اشاره کرد و گفت: کشتی موسیقی مان در حدود ۷۰ درصد به گل نشسته و تعداد خوانندگان خوب جوان به...

محافل ادبی با محوریت کتابخانه‌ها در گسترش عدالت فرهنگی مؤثرند

 محافل ادبی با محوریت کتابخانه‌ها در گسترش عدالت فرهنگی مؤثرند
2020-08-03T11:29:52+04:30
اسماعیل امینی گسترش محافل ادبی با محوریت کتابخانه‌ها را گامی مؤثر در گسترش عدالت فرهنگی دانست و گفت: کتابخانه‌ها با تشکیل محافل ادبی می‌توانند به کشف، پرورش...

آشنایی با بخش‌های از سبک زندگی آیت‌الله قاضی/ چرا آیت‌الله قاضی بر اقامه نماز و نماز شب تأکید داشت؟

 آشنایی با بخش‌های از سبک زندگی آیت‌الله قاضی/ چرا آیت‌الله قاضی بر اقامه نماز و نماز شب تأکید داشت؟
2020-08-03T11:03:14+04:30
آیت‌الله قاضی فرموده بود: اگر دنیا می‌خواهی نماز شب بخوان، اگر آخرت هم می‌خواهی نماز شب بخوان.

"اینکه دلتنگ توام" با صدای سالار عقیلی منتشر شد

 "اینکه دلتنگ توام" با صدای سالار عقیلی منتشر شد
2020-08-03T10:36:34+04:30
آلبوم «اینکه دلتنگ توام» به آهنگسازی نسیم شاملو و پیمان خازنی و خوانندگی سالار عقیلی از سوی موسسه‌ی فرهنگی-هنری آوای باربد روانه‌ی بازار موسیقی شد.

اثبات علمی و قرآنی معجزه بزرگ پیغمبر اسلام(ص)/ چگونه ماه در دوران صدر اسلام شکافته شد؟

 اثبات علمی و قرآنی معجزه بزرگ پیغمبر اسلام(ص)/ چگونه ماه در دوران صدر اسلام شکافته شد؟
2020-08-03T10:36:34+04:30
معجزه رسول اکرم صلی‌الله علیه و آله مبنی بر شکافته شدن ماه و دونیم شدن آن که در قرآن کریم بیان‌شده، توسط ناسا اثبات علمی شده است.

مهدی رسولی: نمی‌گذاریم محرم از تب بیفتد

 مهدی رسولی: نمی‌گذاریم محرم از تب بیفتد
2020-08-03T10:23:13+04:30
مهدی رسولی مداح اهل‌بیت(ع) در نخستین پست توییتری‌اش نوشت: نمی‌گذاریم محرم از تب بیفتد.

آصفی: چراغِ روضه هیچ‌گاه خاموش نمی‌شود/ هیئتی‌ها از قانون تبعیت می‌کنند

 آصفی: چراغِ روضه هیچ‌گاه خاموش نمی‌شود/ هیئتی‌ها از قانون تبعیت می‌کنند
2020-08-03T10:23:13+04:30
وی در پایان خاطرنشان کرد: پیشنهادم به جوانان این است که اگر می‌خواهند در منسب نوکری آستان سیدالشهدا(ع) ثابت‌قدم باشند، به توصیه‌های بزرگان گوش فرادهند و از ...