X دانلود اهنگ نکس وان کلیپ ویدیاب کلیپ جدید ویدجین

میرنیوز

داریوش فرضیایی: می‌خواهم عمو پورنگ بچه‌ها بمانم/ برخی به دنبال ریزش مخاطب تلویزیون‌اند

 داریوش فرضیایی: می‌خواهم عمو پورنگ بچه‌ها بمانم/ برخی به دنبال ریزش مخاطب تلویزیون‌اند 2020-06-30T13:54:27+04:30

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، حمله و هجمه علیه برخی از برنامه‌های تلویزیون خصوصاً "بچه‌محل" توسط فضای‌مجازی و برخی رسانه‌ها که ناخواسته و خواسته به آن می‌تازند ما را یادِ این گفته محمد درویشعلی‌پور نویسنده "بچه‌محل" می‌اندازد، وقتی که گفت:  "برخی ناخواسته و خواسته، برنامه‌های خوبِ تلویزیون را وارد جریان‌های خاص می‌کنند به خاطر آن است که نگذارند تلویزیون و برنامه‌های خوبش دیده شوند." او در پاسخ به این سؤال که چرا امروز آنقدر درباره نفوذ و نفوذی صحبت می‌کنند به خبرنگار خبرگزاری تسنیم  گفته بود: 

تلویزیون , صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران , سریال ایرانی , برنامه کودک و نوجوان , بازیگران سینما و تلویزیون ایران , شبکه دو | شبکه 2 سیمای جمهوری اسلامی ایران ,

درخواست عموپورنگ از خانواده‌ها برای جدی‌گرفتن کرونا/ ماسک بزنید!

چرا نمی‌خواهند تلویزیون دیده شود؟

"تلویزیون یعنی زبان حکومت و هرکس می‌خواهد زبان حکومت را بشنود از تلویزیون این کلام و رفتار را دنبال می‌کند. برنامه‌ها و سریال‌ها باید این امکان را برای مخاطب فراهم کنند مردم با تلویزیون آشتی کنند. این نقطه قوت و فراگیری تلویزیون است! برچسب نفوذی را می‌زنند و یا در نقدهایشان اینطور فضاسازی می‌کنند چون دشمن ما دوست ندارد مخاطب تلویزیون زیاد شود. برخی انگار در داخلِ کشور، عاشق و دلباخته شبکه‌های معاند ماهواره‌ای‌اند. دیدید که برخی اوقات هم می‌گویند کسی تلویزیون ایران را می‌بیند! وقتی شما مهره با ارزش بچه‌های ایران را دوست دارید به آن آسیب می‌زنید نظام آسیب می‌بیند."

تلویزیون , صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران , سریال ایرانی , برنامه کودک و نوجوان , بازیگران سینما و تلویزیون ایران , شبکه دو | شبکه 2 سیمای جمهوری اسلامی ایران ,

هیچ‌وقت به خاطر یک مشت دلار به آنتن پشت نکرد!

حال سؤال این است که آیا واقعاً مردم "عموپورنگ" را نمی‌بینند و موسیقی‌هایش را مبتذل می‌دانند یا انتقاد دارند چرا آنقدر برخی شبکه‌ها و تهیه‌کنندگان به سراغ بازیگران یک‌بار مصرف و اینستاگرامی می‌روند؟ حضور پررنگ شاخ‌های اینستاگرامی در سریال‌های تلویزیونی، جایِ بازیگرانی که سال‌ها درس این کار را خوانده‌اند را می‌گیرند و از طرفی‌دیگر بدونِ داشتن جایگاهی در عرصه خوانندگی و دانش این هنر گرانسنگ،‌ تیتراژ برنامه هم می‌خوانند. این حضور پررنگ پیامدهای بسیار بد و منفی را در پی دارد و باعث می‌شود سیل عظیمی از دوستداران سینما، به جای تلاش و پشتکار در این حرفه سعی کنند خود را با انتشار انواع کلیپ‌های هجو به شاخ اینستاگرامی تبدیل کنند تا شاید بتوانند از این راه پای خود را به سینمای ایران باز کنند.

پورنگی که 20 سال در تلویزیون برای کودکان این سرزمین با دغدغه کار کرده و با داشتنِ پیشنهادهای مختلف در آن سوی مرزها، هیچ‌وقت به آنتن تلویزیون و بینندگانش پشت نکرده به خاطر یک مشت دلار بگذارد و برود!

از بازیگران یکبار مصرف انتقاد کنید!

یا در فضای اینستاگرام و حتی آنتنِ تلویزیون مثل برخی از هنرمندان و بازیگران دیگر، دستمزدهای نجومی بگیرد و تبلیغ کند اما به قولِ خودش آن احترام متقابل من با خانواده‌های ایرانی بیشتر از این دستمزدها و پول‌ها، می‌ارزد. کدام دسته بیشتر دغدغه‌مند و دلسوزند؟ همان‌هایی که در فضای رسانه‌ای مورد تشویق قرار می‌گیرند و برای فرار از هر نوع نقدی، اعلام می‌کنند تعهد 10 ساله به تلویزیون داده‌اند. پورنگ ذائقه مردم را کور کرده یا همان‌هایی که معلوم نیست به چه واسطه‌ای از اینستاگرام به سریال و برنامه تلویزیون می‌رسند!

واقعاً مردم "عمو پورنگ" را دوست ندارند

وقتی بعد از نقد و هجمه‌های یکسویه و حملاتی که به موسیقی و عروسکِ (سربالا) می‌شود حرف از نارضایتی مردم می‌شود، به سراغ داریوش فرضیایی رفتیم و او به تسنیم چنین پاسخ داد: مردم خوشحالند و از طریق پیامک و کامنت در فضای‌ مجازی‌ام از ما می‌خواهند باشیم و برنامه‌سازی کنیم. تیزرها را می‌گذاریم از ما می‌خواهند که "بچه‌محل" را ادامه بدهیم. ما در این برنامه برای محیط‌ زیست بچه‌ها، اعتماد به نفس،‌ خودباوری، صمیمیت و همزیستی، حرف‌های گفتنی داریم. هرکدام از شخصیت‌های ما، برای بچه‌ها و بزرگترهای ما فانتزی داشته‌اند ؛ ما پیام غیرمستقیم داده‌ایم و این اصولِ برنامه‌سازی و سریال‌سازی است.

تلویزیون , صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران , سریال ایرانی , برنامه کودک و نوجوان , بازیگران سینما و تلویزیون ایران , شبکه دو | شبکه 2 سیمای جمهوری اسلامی ایران ,

وقتی صدا پیشه "جناب‌خان" هم وارد "بچه‌محل" شد

داریوش فرضیایی (عمو پورنگ) به حضور محمد بحرانی صداپیشه "جناب‌خان" در نقش شوهرعمه اشاره کرد و افزود: از روز گذشته که "محمد بحرانی" را در نقش شوهر عمه وارد داستان کرده‌ایم هم بازتاب‌های خوبی داشته‌ایم.همیشه دنبال نمایش زیبایی‌ها بوده‌ایم و بچه‌ها و خانواده‌هایشان هم اینطور ما را قضاوت کرده‌اند. مهم این است که چیزهای خوب را بگوییم از امید و بالندگی و طراوت و شادابی حرف بزنیم؛ هرکدام از شخصیت‌های داستان ما چه بلبل‌خان و چه پدر و مادر پورنگ در داستان همه به دنبال رضایتند. و رضایت یکی از بحث‌های روانشناسی است که زیبایی‌ها دیده شود. در هر شکل و قیافه‌ای باشیم زیباست درباره هرچیزی صحبت کنیم. واقعاً در پیامک‌ها می‌خوانم مردم استقبال می‌کنند. 

عمو پورنگ می‌خواند: تموم کشور من خانواده منه

او درباره نقدها به موسیقی‌های برنامه عبارت "ما نگران محتوای شعر و موسیقی آلوده ماهواره و فضای‌مجازی‌ایم"،  توضیح داد: همان‌قدر که در شخصیت‌پردازی‌هایمان به مناطق مختلف کشور با آن لهجه‌ها و گویش‌ها پرداختیم در موسیقی‌ها هم "فولکلوریک" یا همان موسیقی نواحی توجه ویژه داشتیم. ما نگرانِ محتوای شعری و موسیقی‌های نامطلوبی هستیم که از طریق ماهواره و فضای مجازی به گوشِ بچه‌ها می‌رسد به همین‌خاطر اینجا شعرهای با محتوا را درنظر گرفتیم که به واسطه موسیقی‌های با اصالت ایرانی در جریان پخش سریال پخش شوند. موسیقی‌های ما جنبه آموزش دارد،‌ اکثراً در مورد محیط زیست و خانواده است. مثلاً می‌خوانم: "جمع‌مان جمعه، خانه‌هایمان گرمه"، یا "یک خانواده‌سالم و یکی جامعه‌سالم را لبخند می‌سازه، تموم کشور من خانواده منه..." این‌ها به همزیستی مسالمت‌آمیز و همدلی اشاره دارد. 

تلویزیون , صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران , سریال ایرانی , برنامه کودک و نوجوان , بازیگران سینما و تلویزیون ایران , شبکه دو | شبکه 2 سیمای جمهوری اسلامی ایران ,

شوخی نیست ضبط هر قسمت 47 دقیقه‌

فرضیایی در خصوص پیام فصل دوم "بچه‌محل" گفت: تصویربرداری‌ فصل دوم ادامه دارد، شوخی نیست ضبط هر قسمت 47 دقیقه‌ای برای کودکان که هزاران پیچیدگی و مفاهیم در پی دارد. ما فقط یک سریال سرگرم‌کننده و طنز کودکانه نیستیم، در کنار این فضای شاد و مفرح، مفاهیم مهم مهارت‌های زندگی، مهارت‌های اجتماعی و سبک زندگی ایرانی- اسلامی را دنبال می‌کنیم. نوع ارتباط انسان‌ها، نوع احترام به یکدیگر، قانون شهروندی و پایبندی به قانون، رعایت حق همسایه و احترام به جامعه با یک فصل و دوم تمام نمی‌شود و همین‌طور این رویه ادامه پیدا خواهد کرد. 

 من جایی نمی‌روم، دلم برای کودکان سرزمینم می‌سوزد

پیش از این درباره شایعه حضور داریوش فرضیایی (عمو پورنگ) در بخش کودکِ BBC صحبت کردیم که او گفت: بله. اعلام کرده بودند اما اینجا همیشه خانه من بوده و هست. همان موقع هم گفتم من کشورم را دوست دارم. کودک ایرانی را دوست دارم. اصلاً سرمایه من همین بچه‌های این مملکت‌اند. از توانم هرچه دارم می‌گذارم، چون کار کودک را دوست دارم. کار کودک باید در کشورمان جدی گرفته شود. امثال ما باید با انگیزه بیشتری کار کنند. من کجا می‌خواهم بروم و این جا دارم زندگی می‌کنم.

او در این گفت‌وگو هم دوباره به این نکته اشاره کرد که: من جایی دارم زندگی می‌کنم که نامش وطن است. همین‌جا بدنیا آمدم و در همین‌جا از دنیا خواهم رفت. مادری دارم که تمام زندگی من است، دیدن و در کنار او بودن را با هیچ جهانی عوض نمی‌کنم. 20 سال بذری کاشته‌ام و نهال و درخت شده، این بچه‌ها و بیننده‌ها صاحبانش هستند. زیر سایه دعای مردم کارم را ادامه می‌دهم، این قشنگ‌ترین تصویری است که من برای خودم نگه داشته‌ام. بچه‌های دهه 70 و 80 با من بزرگ شده‌اند و دعای خیرشان پشت سر راهم است. من افتخار می‌کنم که در ایران برای کودکان و خانواده‌های ایرانی کار می‌کنم. دغدغه‌ها و گرفتاری‌های خودم را دارم اما همه‌جای دنیا آسمان آبی است اما من وطنم را دوست دارم و به تعلقاتم احترام می‌گذارم. شرایط سخت است اما برای همه سخت است من هم جزئی از همین مردمم باید بمانم و برایشان برنامه‌سازی و سریال‌سازی کنیم. 

تلویزیون , صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران , سریال ایرانی , برنامه کودک و نوجوان , بازیگران سینما و تلویزیون ایران , شبکه دو | شبکه 2 سیمای جمهوری اسلامی ایران ,

باید برای شاد کردن دل بچه‌ها کاری کنیم

فرضیایی با اشاره به اینکه باید برای شاد کردن دل بچه‌ها کاری کنیم، افزود: بهترین زندگی کنار مادرم است، همه زندگی من مادرم هست و همه بچه‌های این وطن آنقدر برای من عزیزند که سعی می‌کنم این بچه‌ها را از دست ندهم. این بچه‌ها را دوست دارم و برای این بچه‌ها وقت می‌گذارم. در کرونا برنامه‌سازی و سریال‌سازی کار سختی است، ما هم پدر و مادر و خانواده داریم. واقعاً من می‌آیم سر صحنه و می‌روم مادرم تنش می‌لرزد. چرا برخی این‌ها را نمی‌بینند؟ چرا توجه نمی‌کنند یکسری از آدم‌ها خصوصاً کودکان و نوجوانان ما به خاطر شرایط موجود، ناراحت و افسرده شده‌اند و باید برای شاد کردن دل بچه‌ها کاری کنیم.

اتاق فکر نداریم؛ هنوز در دهه 60 مانده‌ایم

وی در پاسخ به این سؤال که چرا ما شبکه کودک و امید هم راه انداختیم نتوانستیم در حوزه کودک و نوجوان به موفقیت برسیم، خاطرنشان کرد: چون اتاق فکر نداریم. نمی‌خواهیم ساختارشکنی داشته باشیم و ریسک کنیم. با روش جدید برنامه و سریال بسازیم، چرا می‌خواهیم در همان دهه 60 باقی بمانیم؟ آن دهه‌ها گذشته و رودربایستی نداریم الان آن شیوه‌ها و سبک‌های ساخت برنامه و سریال نمی‌طلبد و جایی ندارد. شبکه‌ها را نگاه می‌کنیم دو نفر نشسته‌اند و با هم گفت‌وگو می‌کنند؛ چرا آنقدر تاکشو؟ خسته‌کننده‌اند. باید تغییر بنیادین اتفاق بیفتد و به سراغ فکرها و اندیشه‌های جدید برویم. ما جوانان ِخوش‌ذوقی داریم که باید به آنها میدان بدهیم. حلقه را باز کنید آدم‌های مستعد وارد شوند. ما این کار را کردیم و آدم‌های جدید آوردیم و اتفاق خوب و دلچسبی رقم خورد. در سطح کلان هم این جوان‌گرایی باید توسعه پیدا کند.

تلویزیون , صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران , سریال ایرانی , برنامه کودک و نوجوان , بازیگران سینما و تلویزیون ایران , شبکه دو | شبکه 2 سیمای جمهوری اسلامی ایران ,

می‌گویم خانه من اینجاست/ می‌خواهم عمو پورنگ بچه‌ها بمانم

این برنامه‌ساز، مجری و بازیگر با سابقه تلویزیون در پاسخ به سؤال دیگری درباره برخی اعتقاد دارند "عمو پورنگ" آن عمو پورنگ همیشگی نیست؛ چرا این حرف‌ها درمی‌آید، افزود: من هنوزم فرزند این خانه‌ام، با هیچ‌کسی مشکلی ندارم و می‌گویم خانه من اینجاست. تمام روزهای قشنگ جوانی‌ام را اینجا گذاشته‌ام و هیچ‌وقت راغب نیستم در شبکه‌ نمایش‌خانگی و جاهای دیگر فعالیت کنم. آنقدر به من زنگ می‌زنند مثل برخی از هنرپیشه‌ها، تبلیغ کنم اما من دنبال این کارها نیستم. وارد خیلی از مقوله‌هایی نمی‌شوم که مبالغ هنگفتی هم پیشنهاد می‌شود. می‌خواهم عمو پورنگ بچه‌ها بمانم، این گروه 20 سال زحمت کشیده‌اند و داریم کار می‌کنیم، این جمله سخیف است که به ما بگویند نفوذی! من و همکارانم همیشه به فرزندان این مملکت و خانواده‌هایشان متعهد بوده‌ایم و هستیم. 

تقاضای عموپورنگ از خانواده‌ها/ کرونا را جدی بگیرید و ماسک بزنید

وی در پایان با اشاره به اینکه پویش "من ماسک می‌زنم" را در صفحه شخصی‌اش راه انداخته از مردم خواست که بیشتر این روزها "کرونا" و خطراتش را جدی بگیرند و گفت:  من از مردم خواهش می‌کنم مواظب خودشان و خصوصاً فرزندانشان باشند؛ ماسک بزنند! من می‌بینم که برخی اهمیت نمی‌دهند و خبرهای بیماری و فوت شهروندانم را می‌شنوم درد می‌کشم، دلم می‌سوزد. پستی در صفحه مجازی‌ام گذاشتم که مردم را به پویش "من ماسک می‌زنم" دعوت کردم. فاصله‌گذاری اجتماعی را رعایت کنید، بچه‌ها موردخطر قرار می‌گیرند؛ تو رو خدا ماسک بزنید. شنیده‌ام بخش عمده‌ای از کادر درمانی دچار مشکلند، رعایت نکنیم و آنها بیمار شوند و خدایی ناکرده به "کرونا" مبتلا شوند چه کسانی می‌توانند از بیماران ما نگهداری کنند. واقعاً باید در کنار هم این بیماری را جدی بگیریم. 

انتهای پیام/

منبع : خبرگزاری تسنیم


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار فرهنگی

چالش‌های حضور یک زن با حجاب در قلب اروپا/ استقبال از «خاطرات سفیر» ادامه دارد

 چالش‌های حضور یک زن با حجاب در قلب اروپا/ استقبال از «خاطرات سفیر» ادامه دارد
2020-07-11T17:48:53+04:30
محور اصلی «خاطرات سفیر» چالش‌های حضور یک زن مسلمان با حجاب در قلب اروپا است. شادمهری که پیش از این بریده‌ای از خاطرات خود را در وبلاگی منتشر کرده ...

اخبار مستند|«جنگ دوست‌داشتنی!» روایت شد/ «دسیسه نافرجام» مستندی با موضوع حجاب

 اخبار مستند|«جنگ دوست‌داشتنی!» روایت شد/ «دسیسه نافرجام» مستندی با موضوع حجاب
2020-07-11T16:28:52+04:30
مجموعه «جنگ دوست داشتنی» به خاطرات شیرین و جذابی از رزمندگان ۸ سال دفاع مقدس با میزبانی و اجرای اصغر نقی‌زاده پرداخته است.

روایتی از تشرف به محضر امام زمان(عج) در بازار کتاب

 روایتی از تشرف به محضر امام زمان(عج) در بازار کتاب
2020-07-11T16:28:52+04:30
انتشارات کتابستان چاپ هفتاد و هشتم کتاب "رؤیای نیمه‌شب" نوشته مظفر سالاری را منتشر کرد‌. تاکنون نزدیک به ۲۰۰ هزار نسخه از این کتاب منتشر شده است.

مساجد خارج از مناطق قرمز برای اقامه نماز جماعت فعال هستند

مساجد خارج از مناطق قرمز برای اقامه نماز جماعت فعال هستند
2020-07-11T15:28:49+04:30
در اطلاعیه مرکز مساجد آمده است: مساجد از نظر هماهنگی و همراهی با تدابیر صیانتی و بهداشتی، در شرایط مطلوب قرار دارند و مساجد خارج از شهرها و مناطق قرمز، برای ...

اطلاعیه مرکز مساجد در خصوص نمازهای جماعت و مراسم محرم

اطلاعیه مرکز مساجد در خصوص نمازهای جماعت و مراسم محرم
2020-07-11T15:02:09+04:30
مرکز رسیدگی به امور مساجد در خصوص ادامه اقامه نماز جماعت و مراسم ماه محرم، اطلاعیه ای صادر کرد.

راز مقاومت خرمشهر از زبان سه قهرمان جنگ

 راز مقاومت خرمشهر از زبان سه قهرمان جنگ
2020-07-11T14:55:39+04:30
مستند «غبار جنگ» به کارگردانی محمد عبدی‌زاده، مقاومت ۳۴ روزه خرمشهر را از زبان سه فرمانده نظامی هشت سال دفاع مقدس به تصویر می‌کشد.

همه موانع یک زن برای رسیدن به قدرت در آمریکا

 همه موانع یک زن برای رسیدن به قدرت در آمریکا
2020-07-11T14:55:39+04:30
انتشارات ستاک کتاب "خانم رئیس‌جمهور"را منتشر کرد. ‌جنیفر پالمیری در این کتاب با ذکر خاطرات دوران نامزدی هیلاری کلینتون برای انتخابات ریاست جمهوری ...

مجاهدت مهاجران عراقی؛ از درخشش سازمان بدر در مرصاد تا مقابله با داعش

 مجاهدت مهاجران عراقی؛ از درخشش سازمان بدر در مرصاد تا مقابله با داعش
2020-07-11T13:35:34+04:30
مجاهد عراقی می‌گوید: بسیاری از زندانیانی که در بند صدام بودند، می‌گفتند که تعدادی از بازداشتی‌ها بین توهین به امام خمینی(ره) و اعدام مخیر شده بودند که آن‌ها...

مسجدی که برای نیازمندان میوه تهیه می‌کند + عکس

 مسجدی که برای نیازمندان میوه تهیه می‌کند + عکس
2020-07-11T12:55:34+04:30
مسئول گروه جهادی مسجد امام حسین (ع) گفت: این الگویی است که هیئت‌ها و مساجد دیگر می‌توانند به راحتی مردم را در انفاق‌های کوچک در کمک‌رسانی به نیازمندان سهیم ...

"مهمات" جنگ را برای نسل چهارم انقلاب تعریف می‌کند/ آمدیم تا تلویزیون را از کلیشه خلاص کنیم

 "مهمات" جنگ را برای نسل چهارم انقلاب تعریف می‌کند/ آمدیم تا تلویزیون را از کلیشه خلاص کنیم
2020-07-11T12:55:34+04:30
"مهمات" عنوان بر‌نامه‌ای است که چهارشنبه‌ها از شبکه یک و پنجشنبه‌ها از شبکه افق روی آنتن می‌رود؛ کاری که به قولِ کارگردانش به دنبال سبک جدیدی از ب...

کتاب «میان دو بیداری» نقد و بررسی می‌شود

کتاب «میان دو بیداری» نقد و بررسی می‌شود
2020-07-11T12:22:09+04:30
کتاب «میان دو بیداری، اسلام سیاسی در خاورمیانه در حال تحول» آخرین اثر طلال عتریسی، استاد دانشگاه لبنان درباره بیداری اسلامی و پیامدهای انقلاب اسلامی ایران نق...

عملیات پدافندی فکه چگونه شکل گرفت؟+اینفوگرافی

 عملیات پدافندی فکه چگونه شکل گرفت؟+اینفوگرافی
2020-07-11T12:28:55+04:30
در جریان عملیات والفجر ۱ شرهانی حد شمالی عملیات بود و همچنین عملیات ایذایی شرهانی در ۲۱ تیر ماه سال ۱۳۶۴ توسط ارتش در این منطقه صورت گرفت.

شاهسواری: سینما می‌تواند بیانگر لطافت روابط انسانی در دوران جنگ ‌تحمیلی باشد

 شاهسواری: سینما می‌تواند بیانگر لطافت روابط انسانی در دوران جنگ ‌تحمیلی باشد
2020-07-11T12:28:55+04:30
مدیرعامل خانه سینما در بازدید از دبیرخانه جشنواره مقاومت گفت: سینمای دفاع ‌‎مقدس می‌تواند لطافت روابط انسانی در دوران جنگ ‌تحمیلی را به تصویر بکشد تا از این...

"مونیکا" تازه مسلمان اروپایی که شفای بیماری خود را در قرآن یافت

 "مونیکا" تازه مسلمان اروپایی که شفای بیماری خود را در قرآن یافت
2020-07-11T12:15:31+04:30
همیشه به توسعه شخصی، معنویت و مدیتیشن علاقه داشتم، اما هرگز فکر نمی‌کردم که این امر سبب شود به اسلام روی بیاورم، یا اینکه مسلمانی شوم که سرانجام مرا راهنمای...

کتاب بین المللی سازی آموزش عالی نقد و بررسی می‌شود

کتاب بین المللی سازی آموزش عالی نقد و بررسی می‌شود
2020-07-11T11:42:09+04:30
کتاب بین المللی سازی آموزش عالی؛ استراتژی ها، راهبردها و تکنیک ها در توسعه ارتباطات علمی نوشته عباس قنبری باغستان، نقد و بررسی می‌شود.

چراغ نشر نیمه خاموش شد/آمارهای نگران‌کننده در تیرماه+ جدول

 چراغ نشر نیمه خاموش شد/آمارهای نگران‌کننده در تیرماه+ جدول
2020-07-11T11:48:52+04:30
آمارهای نشر در تیرماه نگران کننده است.‌ در حالی که بیش از دو سوم ماه گذشته است، تنها دو هزار و ۲۴۰ عنوان کتاب منتشر شده است؛‌ کمتر از یک‌سوم آمار ماه‌های گذ...

کتابخانه تخصصی خانه اخلاق پژوهان جوان راه‌اندازی شد

کتابخانه تخصصی خانه اخلاق پژوهان جوان راه‌اندازی شد
2020-07-11T11:02:09+04:30
کتابخانه تخصصی خانه اخلاق پژوهان جوان با تکیه بر دو حوزه فلسفه اخلاق و اخلاق اسلامی از ابتدای تیرماه فعالیت خود را آغاز کرده است.

انتشار خاطرات ناصرالدین‌شاه از «آب و هوا» پس از ۱۸۰ سال

 انتشار خاطرات ناصرالدین‌شاه از «آب و هوا» پس از ۱۸۰ سال
2020-07-11T11:08:53+04:30
هرچند نام ناصرالدین‌شاه با وقایع تلخ تاریخ گره خورده است، اما از او آثار ادبی و هنری باقی مانده که در آن می‌توان جامعه قاجار را بدون روتوش‌ چاپلوسی و اغراق ...

اولین وبینار کرونا و فلسفه آموزش مجازی برگزار می‌شود

اولین وبینار کرونا و فلسفه آموزش مجازی برگزار می‌شود
2020-07-11T10:48:49+04:30
به همت انجمن فلسفۀ تعلیم و تربیت ایران نشست تبیین و نقد فلسفی سه رویکرد تربیتی به فضای مجازی بر اساس دیدگاه اسلامی ۲۳ تیر به صورت مجازی برگزار می‌شود.

برگزاری جشنواره سراسری نقش نماز و مهدویت در هشت سال دفاع مقدس

برگزاری جشنواره سراسری نقش نماز و مهدویت در هشت سال دفاع مقدس
2020-07-11T10:48:49+04:30
صالحی گفت: همزمان با چهلمین سالگرد هشت سال دفاع مقدس ، جشنواره ملی نقش نماز و مهدویت در هشت سال دفاع مقدس به میزبانی استان چهارمحال و بختیاری برگزار می شود.

شعر کلامی زنجانی در مورد حجاب: همان شهید که خونش به راه زهرا ریخت؛ بخوابم آمد و گفت از حجابتان چه خبر؟

 شعر کلامی زنجانی در مورد حجاب: همان شهید که خونش به راه زهرا ریخت؛ بخوابم آمد و گفت از حجابتان چه خبر؟
2020-07-11T10:28:50+04:30
ولی‌الله کلامی زنجانی شاعر آئینی و مداح اهل‌بیت (ع) به مناسبت روز حجاب و عفاف، شعری را سروده است.

کرونا مسیحیت را از تثلیث به توحید حرکت داده است/ عرصه‌ی آخرالزمان دروگاه ظالمان و رشد پاک‌طینتان است

 کرونا مسیحیت را از تثلیث به توحید حرکت داده است/ عرصه‌ی آخرالزمان دروگاه ظالمان و رشد پاک‌طینتان است
2020-07-11T10:28:50+04:30
امروز غرب و هنر غرب، مسیر صحیح برای ورود به سرزمین مهدوی را به شیوه خود از مدار منحرف کرده و به‌سوی حکومت واحد فرهنگی و یا دهکده جهانی با موضوع پادشاه‌ ــ ش...

هنر و ادبیات انقلاب| سکوت ادبیات و هنر در برابر کشف حجاب رضاخانی

 هنر و ادبیات انقلاب| سکوت ادبیات و هنر در برابر کشف حجاب رضاخانی
2020-07-11T10:28:50+04:30
در هیچ  اثر هنری هیچ­کس درباره کشف حجاب رضاخانی داستانی نمی‌نویسد و جز چند شعر رازآلود واکنش دیگری در ادبیات نمی‌­بینیم. همه نحله‌­...

وبینار کرونا و فلسفه آموزش مجازی برگزار می‌شود

وبینار کرونا و فلسفه آموزش مجازی برگزار می‌شود
2020-07-11T10:08:49+04:30
به همت انجمن فلسفۀ تعلیم و تربیت ایران نشست تبیین و نقد فلسفی سه رویکرد تربیتی به فضای مجازی بر اساس دیدگاه اسلامی ۲۳ تیر به صورت مجازی برگزار می‌شود.

کتاب «درآمدی بر روانشناسی دین» نقد و بررسی می‌شود

کتاب «درآمدی بر روانشناسی دین» نقد و بررسی می‌شود
2020-07-11T09:42:09+04:30
سومین قسمت از فصل جدید برنامه چراغ مطالعه به نقد و بررسی کتاب «درآمدی بر روانشناسی دین» اختصاص دارد.

نگاهی به اوضاع آموزشگاه‌های موسیقی در دوران کرونا / آموزش آنلاین بازدهی چندانی ندارد

 نگاهی به اوضاع آموزشگاه‌های موسیقی در دوران کرونا / آموزش آنلاین بازدهی چندانی ندارد
2020-07-11T09:48:52+04:30
شهاب قاسمی نوازنده دف و سرپرست گروه موسیقی «دنگ دنگ» معتقد است که شیوع ویروس کرونا به آموزشگاه‌های موسیقی ضرر بسیاری وارد کرده است.

بی‌حیایی محور اصلی منافع اقتصادی غرب است/ بی‌حجابی چالش است، نه حجاب

 بی‌حیایی محور اصلی منافع اقتصادی غرب است/ بی‌حجابی چالش است، نه حجاب
2020-07-11T09:48:52+04:30
دربارۀ حجاب و کرامت زن، دست برتر را از نظر منطق و محتوا داریم و باید راهبرد هجوم به بی‌حجابی غربی را جایگزین دفاع از حجاب اسلامی کنیم.

تأکید آیت‌الله خوشوقت بر حفظ چادر و حجاب برای تمام خانم‌ها/ چادر معمولی را تغییر ندهید

 تأکید آیت‌الله خوشوقت بر حفظ چادر و حجاب برای تمام خانم‌ها/ چادر معمولی را تغییر ندهید
2020-07-11T09:08:52+04:30
آیت‌الله خوشوقت تاکید می‌کردند که: «چادر ملی و مذهبی نداریم. همان چادر قدیم مشکی خودمان کافی است.»

عفت در خانواده‌های امروز رو به ضعف است

عفت در خانواده‌های امروز رو به ضعف است
2020-07-10T17:22:06+04:30
مشهد ـ امام جمعه مشهد با بیان اینکه عفت در خانواده‌های امروز حتی خانواده‌های متدین رو به ضعف است، گفت: وجود عفت در مردان و زنان، حافظ جامعه از فساد و انحراف ...

اعتماد مردم به مجلسیان دائمی نیست/لزوم استیضاح خلافکاران

اعتماد مردم به مجلسیان دائمی نیست/لزوم استیضاح خلافکاران
2020-07-10T16:02:06+04:30
اردبیل _ امام جمعه اردبیل: مجلسیان بدانند که اعتماد مردم به آنان دائمی نیست و در صورتیکه ملت ما معماری اقتصادی شایسته از مجلس نبیند قطعاً سلب اعتماد از مجلس ...