X دانلود اهنگ نکس وان کلیپ ویدیاب کلیپ جدید ویدجین

میرنیوز

انقلاب اسلامی ایران ادامه بعثت پیامبر(ص) است/ فلسفه بعثت در آیات قرآن

انقلاب اسلامی ایران ادامه بعثت پیامبر(ص) است/ فلسفه بعثت در آیات قرآن 2020-03-22T11:33:47+04:30

آیت الله سید مصطفی موسوی اصفهانی به مناسبت عید مبعث در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: آیات متعددی در قرآن کریم فلسفه بعثت را به تصریح بیان کرده است. «لَقَد مَنَّ اللَّهُ عَلَی المُؤمِنینَ إِذ بَعَثَ فیهِم رَسولًا مِن أَنفُسِهِم یَتلو عَلَیهِم آیاتِهِ وَ یُزَکّیهِم وَ یُعَلِّمُهُمُ الکِتابَ وَ الحِکمَةَ وَ إِن کانوا مِن قَبلُ لَفی ضَلالٍ مُبینٍ». اولین فلسفه بعثت تلاوت آیات الهی است. تزکیه امت از صفات رذیله و تقویت صفات حمیده و پاک کردن روح افراد از انحرافات فکری و عملی و اخلاقی دومین نکته این آیه است. اگر تزکیه در بین هر امتی اتفاق بیفتد منشأ تمام خیرات خواهد بود. ریشه تمام انحرافاتی که در بشر است اعم از خون ریزی ها تا انحرافات مالی و سیاسی و تا انحرافات جنسی، نبودن تزکیه است.

عضو مجلس خبرگان رهبری افزود: سومین فلسفه بعثت نیز تعلیم راه صحیح و کامل زندگی و نقشه سعادت دنیا و آخرت است. تعلیم کتاب و یاد دادن قرآن کریم برای سعادت دنیا و آخرت بشر از روز اول بعثت تا آخر دنیاست. فلسفه بعثت پیامبر اکرم (ص) به صورت فشرده در این آیه آمده است. همچنین در آیات دیگری نیز این نکات بیان شده است. به عنوان مثال خداوند در آیه دیگری می‌فرماید: «هُوَ الَّذِی بَعَثَ فِی الْأُمِّیِّینَ رَسُولًا مِنْهُمْ یَتْلُو عَلَیْهِمْ آیَاتِهِ وَ یُزَکِّیهِمْ وَ یُعَلِّمُهُمُ الْکِتَابَ وَ الْحِکْمَةَ وَ إِنْ کَانُوا مِنْ قَبْلُ لَفِی ضَلَالٍ مُبِینٍ».

آیت الله موسوی اصفهانی ادامه داد: اگر کسی به تاریخ مراجعه کند تأثیرات بعثت پیامبر کاملاً روشن است. از قرآن کریم هم استفاده می‌شود که قبل از بعثت مردم در چه وضعی بودند. «وَ إِذا بُشِّرَ أَحَدُهُمْ بِالْأُنْثی ظَلَّ وَجْهُهُ مُسْوَدًّا وَ هُوَ کَظِیمٌ». به عنوان مثال وقتی به شخصی می‌گفتند دختردار شدید بسیار ناراحت می‌شد و غضب می‌کرد و از مردم فرار می‌کرد. در نهایت یا دختران را زنده به گور می‌کردند و یا با سختی و مشقت‌های طاقت فرسا دختران را نگاه می‌داشتند. «یُمْسِکُهُ عَلی هُونٍ أَمْ یَدُسُّهُ فِی التُّرابِ». همچنین بین آنها جنگ‌های قبیله‌ای وجود داشت. «وَ کُنتُم عَلی شَفا حُفرَةٍ مِنَ النّارِ فَأَنقَذَکُم مِنها».

وی اضافه کرد: از لحاظ سیاسی، اقتصادی و اجتماعی وقتی تاریخ آن زمان را ملاحظه می‌کنیم می‌بینیم که پیامبر اکرم در چه شرایط سختی به رسالت مبعوث شدند و این مبعوث شدن در آن شرایط برای مسلمین عزت آورد. «و للَّه العزّة و لرسوله و للمؤمنین». از طرفی برای زنان آزادی آورد. البته در حد لزوم و نه به معنای بی بند و باری و شهوت و بی حجابی. آزادی‌ای که باید یک زن مسلمان کامل از لحاظ عقیدتی داشته باشد و همچنین از لحاظ ملکیت و مالکیت و صاحب اختیار بودن و از لحاظ اجتماعی باید داشته باشد.

آیت الله موسوی اصفهانی سپس گفت: این برکات از حکومت بسیار افتخارآفرینی که پیامبر اکرم ایجاد کرد به دست آمد و توانست هسته مرکزی قدرت سیاسی اسلام را پایه گذاری کنند. در حدی که قرآن کریم می‌فرماید: «لَقَد کانَ لَکُم فی رَسولِ اللَّهِ أُسوَةٌ حَسَنَةٌ». این یک قطره‌ای از دریاست و کتاب‌ها و تاریخ‌ها در این باره نوشته شده است. خلاصه این است که پیامبر گرامی اسلام (ص) یک تمدن صددرصد پیشرفته عقلانی و دینی مبتنی بر وحی برای مردم آورد. هم از خرافات فکری مثل بت پرستی و خون ریزی آنها را نجات داد و هم از لحاظ اجتماعی و سیاسی آنان را به حد کمال و اکمل رساند. همچنین از لحاظ اخلاقی اسوه‌ای شد و افرادی به او اقتدا کردند. «وَ اِنَّکَ لَعَلَی خُلُقٍ عَظیم». هنوز هم این اسوه باقی است تا یوم القیامه.

وی افزود: امام راحل حضرت امام خمینی رضوان الله علیه فرمودند ولایت فقیه ادامه راه انبیاست. در روایات ما هم آمده که العلماء ورثة الانبیا. یعنی علمای ربانی ما ادامه دهنده راه انبیا هستند. همان اهدافی که پیامبر اسلام در صدر اسلام پی گیری کردند و به آن اهداف نیز رسیدند، امام راحل و انقلاب اسلامی ایران و بعد از ایشان هم حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای همان راه را دارند ادامه می‌دهند. پیامبر اکرم در صدر اسلام برای مسلمین عزت آورد و مسلمانان را از زیر دست ایران و روم نجات داد. انقلاب اسلامی هم به همین صورت برای ما عزت آورد. ما را از زیر چنگال ظلم داخلی پهلوی و ظلم خارجی آمریکا و سایر مستکبرین نجات داد و عزیز کرد.

آیت الله موسوی اصفهانی یادآور شد: در صدر اسلام استقامت در مقابل مستکبرین و استکبارستیزی در جنگ احد، بدر، خندق و در جنگ‌های متعددی که در ۱۰ سال حکومت پیامبر وجود داشت و تا آخر عمر پیامبر هم بود. ۴۱ سال است که می‌بینیم جمهوری اسلامی به رهبری حضرت امام و مقام معظم رهبری و با استقامت مردم همین استکبارستیزی را ادامه می‌دهد. مسائل دینی را در رأس امور قرار داده‌اند. مانند نماز، روزه، نماز جمعه، نماز جماعت، اعتکاف، اهمیت به قرآن و دانشکده‌های علوم قرآنی، توسعه حوزه‌های علمیه و گسترش معارف اسلامی و ….

وی خاطرنشان کرد: در زمان پیامبر گسترش فرهنگ اسلامی در حد اعلا بوده است. امروز نیز جمهوری اسلامی در حد توان خود در این زمینه در حد اعلا قرار دارد. مردم را خدامحور تربیت کردن در صدر اسلام وجود داشت و امروز هم می‌بینیم به لطف انقلاب اسلامی جوانان ما نیز خدامحور شدند. البته نه به طور کلی بلکه آن‌هایی که لیاقت داشتند و لبیک گفتند. در حدود ۲۵۰ هزار شهید خدامحور رفتند و برای دفاع از دین الهی سینه سپر کردند. در حوادثی مانند سیل سال گذشته و بیماری کرونا در همین ایام نیز می‌بینیم افراد خدامحور در میان پزشکان، پرستاران، طلاب، دانشجویان، بسیجیان و … به میدان می آیند.

آیت الله موسوی اصفهانی همچنین عنوان کرد: به نظر من مهم‌ترین خدمتی که انبیا کردند و انقلاب اسلامی نیز همان را ادامه داد، تربیت خدامحور عموم مردم و هموار کردن راه برای تکامل حداکثری و نجات از مسائل شخصی بوده است. از خودمحوری نجات پیدا کردن و خدامحوری را در تمام ابعاد زندگی الگو قرار دادن. در روایاتی از پیامبر اکرم (ص) داریم که «مَن اَصبَحَ وَ لَم یَهتَمَّ بِاُمورِ المُسلِمینَ فَلَیسَ بِمُسلِم». کسی که وارد صبح شود و اهتمام به امور مسلمین نداشته باشد و به امور مسلمین اهمیت ندهد مسلمان نیست. امروز ما درگیر بیماری کرونا هستیم. این یکی از مصادیق امر مسلمین است.

وی سپس اظهار داشت: در هر ۲۴ ساعت ده‌ها نفر از هم وطنان ما و برادران و خواهران ما در اثر این ویروس منحوس دارند جان خود را از دست می‌دهند. در این شرایط می‌بینیم که یک عده جان بر کف پیام رسول گرامی را لبیک گفتند و اهتمام به امر مسلمین دارند. چه دولتی‌ها و چه غیردولتی‌ها، چه مردمی که استخدام در امور پزشکی هستند و چه آن‌هایی که داوطلبانه به کمک می‌روند. وظیفه ما امروز این است که اگر می‌گویند در خانه بمانید، به خاطر اهتمام به امور مسلمین و اهتمام به امور خودمان باید به این سخن لبیک بگوییم. لبیک به معنای بیرون آمدن و فریاد زدن و مرگ بر آمریکا گفتن نیست. هر زمانی وظیفه‌ای هست.

آیت الله موسوی اصفهانی افزود: امروز وظیفه ما اطاعت از مسئولین و مقام معظم رهبری در جلوگیری از گسترش این ویروس خانمان سوز است. ان شا الله همه ما اعم از مسلمان و غیرمسلمان هم برای حفظ جان خودمان و هم جان اطرافیان مان و هم برای اینکه بیش از این مشکلات دامن گیر نظام مقدس جمهوری اسلامی نشود، این ندا را لبیک بگوییم و دست به دست هم بدهیم تا این میکروب را از بین ببریم. افراد ثروتمند هم کمک کنند. الحمدلله برخی کمک‌های خوبی هم کرده‌اند. برخی ثروتمندان اجاره شأن را بخشیده‌اند، برخی مرکز تولید خود را به تولید ماسک و دستکش تبدیل کردند، بعضی نیز قربه الی الله دارند کمک می‌کنند.

وی همچنین گفت: در این شرایط مخصوصاً به مستضعفین کمک کنیم. تا امروز خدا به ما کمک کرده و از این به بعد هم اگر ما به وظایف خود عمل کنیم کمک خواهد کرد. همچنانی که قرآن می‌فرماید: «اِن تَنصُرُوا اللهَ یَنصُرکُم وَ یُثَبِّت اَقدامَکُم». توسل به ائمه علیهم السلام را در مشکلات فراموش نکنیم. «أَمَّنْ یجِیبُ الْمُضْطَرَّ إِذا دَعاهُ وَیکشِفُ السُّوءَ». بسیار سفارش شده که در روز بعثت روزه بگیریم. روزه بگیریم و دعا کنیم و نماز شب بخوانیم. از خداوند می‌خواهیم که در ماه رجب و در عید مبعث عیدی ما را رفع این بلا از همه مسلمین قرار بدهد.

آیت الله موسوی اصفهانی در پایان عنوان کرد: در آیات و روایات متعدد داریم که ما باید آزمایش شویم. «أَحَسِبَ النَّاسُ أن یُتْرَکُواْ أَن یَقُولُواْ آمَنَّا وَ هُمْ لَا یُفْتَنُونَ‏ وَ لَقَدْ فَتَنَّا الَّذِینَ مِن قَبْلِهِمْ فَلَیَعْلَمَنَّ اللَّهُ الَّذِینَ صَدَقُواْ وَ لَیَعْلَمَنَّ الْکَاذِبِینَ». آیا گمان کردند به مجردی که گفتند ایمان آوردیم مورد آزمایش قرار نمی‌گیرند؟ این گونه نیست. آن‌هایی که قبل از شما بودند را آزمایش کردیم شما را نیز آزمایش می‌کنیم تا بد از خوب در خارج مشخص شود. اینها امتحانات است. هم برای افرادی که مبتلا می‌شوند و هم آنان که ایثار می‌کنند و هم برای آنان که دامن می‌زنند و مسافرت می‌روند و اهمیت نمی‌دهند. همه باید امتحان شویم. از خدای متعال می‌خواهیم که ما را در این امتحان به احسن وجه پیروز بیرون بیاورد.

منبع : خبرگزاری مهر


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار فرهنگی

نشست «نگاهی به اصول حکمرانی رهبر معظم انقلاب اسلامی»برگزار می‌شود

نشست «نگاهی به اصول حکمرانی رهبر معظم انقلاب اسلامی»برگزار می‌شود
2020-06-06T17:24:35+04:30
نشست نگاهی به اصول حکمرانی رهبر معظم انقلاب اسلامی»در مرکز پژوهش‌های علوم انسانی اسلامی صدرا برگزار خواهد شد.

"فرمول یک" تولیدی می‌شود

 "فرمول یک" تولیدی می‌شود
2020-06-06T16:11:21+04:30
مدیر گروه اجتماعی شبکه یک سیما از ساختار جدید برنامه "فرمول یک" خبر داد و گفت: اواخر تابستان یا اوایل مهرماه،‌ این برنامه تولیدی به آنتن می‌رسد.

رئیس انجمن سینماداران: استقبال خوبی از بازگشایی سینما خواهد شد

 رئیس انجمن سینماداران: استقبال خوبی از بازگشایی سینما خواهد شد
2020-06-06T16:11:21+04:30
رئیس انجمن سینماداران استقبال خوب مردم از سینماها را پیش‌بینی کرد.

علل استعفای شهیدی از ریاست بنیاد شهید پس از ۷ سال/قوی‌ترین گزینه برای ریاست جدید

 علل استعفای شهیدی از ریاست بنیاد شهید پس از ۷ سال/قوی‌ترین گزینه برای ریاست جدید
2020-06-06T16:11:21+04:30
هرچند تیم رسانه‌ای دولت و بنیاد شهید تلاش بر اعلام حضور مؤثر و پررنگ حجت الاسلام شهیدی در برهه‌های مختلف داشته است اما خود رئیس بنیاد شهید هم به این مسئله ا...

موافقت ستاد ملی مقابله با کرونا با بازگشایی مؤسسات قرآنی

 موافقت ستاد ملی مقابله با کرونا با بازگشایی مؤسسات قرآنی
2020-06-06T15:44:39+04:30
در پی درخواست سیدعباس صالحی، ستاد ملی مقابله با کرونا با بازگشایی مؤسسات قرآنی با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی از ۲۴ خردادماه ۱۳۹۹ موافقت کرد.

"محیط‌ زیست" و دنیایی پر از سوژه برای ساخت مستند/ کمی سلیقه و حمایت رسانه ملی را می‌خواهد!

 "محیط‌ زیست" و دنیایی پر از سوژه برای ساخت مستند/ کمی سلیقه و حمایت رسانه ملی را می‌خواهد!
2020-06-06T15:31:26+04:30
با نگاهی به نظرسنجی اخیر صداوسیما می‌توان فهمید که استقبال مردم ما از مستندهای محیط‌زیست و حیات وحش چه قدر است، اینکه چرا آثاری با این موضوع در کشوری که پر ...

هیئت‌های مذهبی برای سالروز ارتحال حضرت سیدالکریم (ع) مراسم می‌گیرند

 هیئت‌های مذهبی برای سالروز ارتحال حضرت سیدالکریم (ع) مراسم می‌گیرند
2020-06-06T14:51:22+04:30
هر ساله در سالروز رحلت این عالم وارسته، تجمع بزرگ عاشقان حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) با حضور علما، روحانیون، مسئولان، قاریان، مداحان و هیئت‌های مذهبی شهرستان ری...

شبکه نمایش خانگی| سریال‌های نمایش خانگی به‌جای توسعه فرهنگ به گسترش سرمایه‌داری کمک کرده‌اند

 شبکه نمایش خانگی| سریال‌های نمایش خانگی به‌جای توسعه فرهنگ به گسترش سرمایه‌داری کمک کرده‌اند
2020-06-06T14:51:21+04:30
نماینده مجلس شورای اسلامی در گفت‌و‌گوی کوتاه خود نظارت بر محتوای شبکه نمایش خانگی را نقد کرد.

وبینار «نگرشی قرآنی به بحران تغییرات اقلیمی» برگزار می‌شود

وبینار «نگرشی قرآنی به بحران تغییرات اقلیمی» برگزار می‌شود
2020-06-06T14:31:15+04:30
نشست چهل و نهم از سلسله نشست های میان رشته ای، کرونا وبینار بهشتی، با موضوع «نگرشی قرآنی به بحران تغییرات اقلیمی» یکشنبه ۱۸ خرداد ماه برگزار می‌شود.

امام خمینی (ره) بزرگترین احیاگر فکر دینی در دنیای معاصر است

امام خمینی (ره) بزرگترین احیاگر فکر دینی در دنیای معاصر است
2020-06-06T14:31:15+04:30
امام خمینی (ره) بزرگترین احیاگر فکر دینی در دنیای معاصر است، کسی که با یک تفسیر و تعریف و برداشت معقول از اسلام و قرآن توانست تحرک، جنبش و تحولی در ابعاد مخت...

ناگفته‌های نسل دیجیتال در مستندی از "دهه هشتادی‌ها"

 ناگفته‌های نسل دیجیتال در مستندی از "دهه هشتادی‌ها"
2020-06-06T14:38:03+04:30
سعید الهی در تجربه تهیه‌کنندگی مستند سراغ ۲ سوژه جدید رفته است؛ روحیات و ناگفته‌های دهه هشتادی‌ها و فعالیت‌های ۱۰ ساله گروهی جهادی.

اکران‌های جدید «سینماماشین»

 اکران‌های جدید «سینماماشین»
2020-06-06T14:38:02+04:30
پس از نمایش موفق فیلم‌های سینمایی «خروج» و «مهمانخانه ماه نو» در «سینما ماشین»، در هفته جاری نیز قرار است دو فیلم سینمایی جدید...

تامین تولیدات موسیقی حوزه هنری از آثار منتخب فراخوان ترانه و تصنیف

 تامین تولیدات موسیقی حوزه هنری از آثار منتخب فراخوان ترانه و تصنیف
2020-06-06T14:38:02+04:30
مدیر مرکز موسیقی حوزه هنری گفت: موسیقی صرفا ریتم و ایجاد یک هیجان در مخاطب نیست بلکه معنایی را منتقل می‌کند که هر چه با کلام وزین تری عجین شود، جایگاه شایست...

«عقاب‌های تپه ۶۰» بایرامی صوتی شد

 «عقاب‌های تپه ۶۰» بایرامی صوتی شد
2020-06-06T14:38:02+04:30
کتاب صوتی «عقاب‌های تپه ۶۰»، نوشته محمدرضا بایرامی از سوی انتشارات کتاب نیستان منتشر شد.

شبکه نمایش خانگی | سریال‌های نمایش خانگی به‌جای توسعه فرهنگ به گسترش سرمایه‌داری کمک کرده‌اند

 شبکه نمایش خانگی | سریال‌های نمایش خانگی به‌جای توسعه فرهنگ به گسترش سرمایه‌داری کمک کرده‌اند
2020-06-06T14:38:02+04:30
نماینده مجلس شورای اسلامی در گفت‌و‌گوی کوتاه خود نظارت بر محتوای شبکه نمایش خانگی را نقد کرد.

آغاز ثبت نام در مدرسه تلفنی حفظ و تفسیر قرآن

آغاز ثبت نام در مدرسه تلفنی حفظ و تفسیر قرآن
2020-06-06T13:24:35+04:30
پیرو مصوبه مرکز آموزش‌های غیرحضوری قرآن‌کریم، ثبت‌نام مرحله پانزدهم مدرسه تلفنی حفظ قرآن‌کریم و مرحله سوم مدرسه تلفنی تفسیر آغاز شد.

تامین تولیدات موسیقی حوزه هنری از آثار منتخب فراخوان ترانه و تصنیف/ موسیقی صرفا ایجاد هیجان در مخاطب نیست

 تامین تولیدات موسیقی حوزه هنری از آثار منتخب فراخوان ترانه و تصنیف/ موسیقی صرفا ایجاد هیجان در مخاطب نیست
2020-06-06T13:17:59+04:30
مدیر مرکز موسیقی حوزه هنری گفت: موسیقی صرفا ریتم و ایجاد یک هیجان در مخاطب نیست بلکه معنایی را منتقل می‌کند که هر چه با کلام وزین تری عجین شود، جایگاه شایست...

سینماها و کنسرت‌ها از اول تیر بازگشایی می‌شوند

 سینماها و کنسرت‌ها از اول تیر بازگشایی می‌شوند
2020-06-06T12:51:20+04:30
به دستور رئیس جمهور سینماها و سالن‌های کنسرت از ابتدای تیر بازگشایی می‌شوند.

رویکرد آیت الله منیرالدین حسینی به علم و تحول علمی در علوم انسانی

رویکرد آیت الله منیرالدین حسینی به علم و تحول علمی در علوم انسانی
2020-06-06T12:31:16+04:30
مسعود درخشان، اقتصاددان و استاد دانشگاه یکشنبه ۱۸ خرداد ماه میهمان برنامه «مصیر» می‌شود.

سینماها از اول تیر بازگشایی می‌شوند

 سینماها از اول تیر بازگشایی می‌شوند
2020-06-06T12:37:58+04:30
به دستور رئیس جمهور سینماها و سالن‌های کنسرت از ابتدای تیر بازگشایی می‌شوند.

بیان دو ویژگی قرآنی در وصف جناب حمزه، عموی پیامبر

 بیان دو ویژگی قرآنی در وصف جناب حمزه، عموی پیامبر
2020-06-06T12:24:41+04:30
جناب حمزه از معدود اصحابی است که جایگاه ویژه‌ای نزد رسول خدا داشت و همواره مورد احترام و تکریم حضرت بود.

اولویت و برنامه های معاونت فرهنگی و اجتماعی اوقاف تشریح شد

اولویت و برنامه های معاونت فرهنگی و اجتماعی اوقاف تشریح شد
2020-06-06T11:37:55+04:30
معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف، برنامه‌ها و اولویت‌های این معاونت را تشریح و معرفی کرد و از راه اندازی هزار مرکز افق تا پایان سال خبر داد.

۶ دانش‌آموزی که برای آقای معلم از همه مهم‌تر بودند/ روزانه ۸ ساعت کلاس با نان خالی!

 ۶ دانش‌آموزی که برای آقای معلم از همه مهم‌تر بودند/ روزانه ۸ ساعت کلاس با نان خالی!
2020-06-06T11:44:43+04:30
نمی‎توانستم به خودم بقبولانم که بیایم این ۶ دانش‌آموز کلاس اولم را تجدید کنم تا دوباره سال بعد بیایند کلاس اول. گفتم بروم در منطقه بالأخره یک هفته، دو هفته ...

اولین دوره آموزش مجازی زنان و خانواده تمدن ساز آغاز شد

اولین دوره آموزش مجازی زنان و خانواده تمدن ساز آغاز شد
2020-06-06T11:24:36+04:30
اولین دوره آموزش مجازی زنان و خانواده تمدن ساز در نهضت پیشرفت به همت اداره کل امور بانوان سازمان تبلیغات اسلامی، به میزبانی اداره کل تبلیغات اسلامی اصفهان آغ...

نظر مدیران خانه سینما درباره پول‌شویی چیست؟

 نظر مدیران خانه سینما درباره پول‌شویی چیست؟
2020-06-06T10:51:27+04:30
بعد از سخنان جنجالی اسعدیان درباره پولشویی دیدگاه منوچهر شاهسواری نیز خواندنی است.

اهمیت زیارت عبدالعظیم حسنی(ع) در کلام رهبر انقلاب

 اهمیت زیارت عبدالعظیم حسنی(ع) در کلام رهبر انقلاب
2020-06-06T09:57:57+04:30
رهبر معظّم انقلاب با اشاره به روایتی به اهمیت زیارت حضرت سیدالکریم(ع) اشاره کردند.

معترضین به دفتر آکادمی اسکار رسیدند/ خشم آکادمی اسکار از لباس‌های معترضانه بازیگران «سلما»

 معترضین به دفتر آکادمی اسکار رسیدند/ خشم آکادمی اسکار از لباس‌های معترضانه بازیگران «سلما»
2020-06-06T09:44:39+04:30
افشای جزئیات علت اسکار نگرفتن فیلم «سلما» توسط عوامل فیلم، مردم را به سمت ساختمان آکادمی اسکار هدایت کرد.

چرا اشعار امام خمینی(ره) در زمان حیات ایشان منتشر نشد؟

 چرا اشعار امام خمینی(ره) در زمان حیات ایشان منتشر نشد؟
2020-06-06T09:44:39+04:30
جمعی از شاعران کشور در نشست «نگاهی به اشعار امام خمینی(ره)» به بررسی سبک و مضامین شعری اشعار ایشان پرداختند. به گفته این شاعران؛ شعر امام(ره) به ل...

لنزهای بی‌باک|روایت یک عکاس خبری از غربت سنگین دفن‌شدگان کرونایی/ به ما گفتند شما دیوانه‌اید که از این شرایط عکاسی می‌کنید!

 لنزهای بی‌باک|روایت یک عکاس خبری از غربت سنگین دفن‌شدگان کرونایی/ به ما گفتند شما دیوانه‌اید که از این شرایط عکاسی می‌کنید!
2020-06-06T09:31:19+04:30
«محسن عطایی» عکاس خبرگزاری فارس می‌گوید که عکاس خبری باید خود را برای مواجهه با هر اتفاقی آماده کرده باشد؛ خواه این اتفاق فراگیری کرونا باشد یا وق...

فرمانده پیشرو سپاه بدر؛ از جنگ تحمیلی تا جبهه سوریه

 فرمانده پیشرو سپاه بدر؛ از جنگ تحمیلی تا جبهه سوریه
2020-06-06T09:17:58+04:30
شهید المحمداوی، یکی از برجسته‌ترین طراحان عملیات داخل هور المشرح در سال ۱۹۸۸ میلادی و از فعالان در زمینه جمع‌آوری اطلاعات از راه‌ها و گذرگاه‌های آبی از طریق...