میرنیوز

پلیس امنیت نباید متولی آموزش حجاب باشد / گشت ارشاد مسئولان و سلبریتی‌ها را فعال کنید

 پلیس امنیت نباید متولی آموزش حجاب باشد / گشت ارشاد مسئولان و سلبریتی‌ها را فعال کنید 2022-09-19T17:09:37+04:30

به گزارش خبرگزاری تسنیم،‌ روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر در خصوص حادثه تأسف‌بار درگذشت مرحومه مهسا امینی اطلاعیه‌ای صادر کرد.

در این اطلاعیه آمده است:

«بسم الله الرحمن الرحیم
ستاد امر به معروف و نهی از منکر با عرض تسلیت این ضایعه ناگوار به خانواده مرحومه مهسا امینی و طلب مغفرت از درگاه خداوند منان برای ایشان و صبر برای بازماندگان، درخصوص این واقعه تلخ نکات زیر را به عرض مردم شریف ایران می‌رساند.

1- در این واقعه، اصل بر اجرای عدالت و شفافیت است و از دستگاه‌های مسئول انتظار می‌رود با رسیدگی کامل و اعلام به موقع، وجدان عمومی و اذهان آحاد جامعه را در قضاوت منصفانه یاری کنند.

ستاد امر به معروف با فرآیند تقابل گشت ارشاد با بدحجابان مخالف است

2- ستاد امربه معروف و نهی از منکر همان‌گونه که بارها اعلام کرده با فرآیندی که منجر به مقابله مستقیم گشت ارشاد پلیس با بدحجابان و دستگیری و دادگاهی کردن مردم عادی شود، مخالف است و اعتقاد دارد با راهکارهای مناسب و بدون تنش‌های اجتماعی این مسئله را می‌وان به شیوه‌های بسیار اثرگذار تدبیر و حل کرد؛ چون در طرح جامع ستاد امربه معروف و نهی از منکر، گشت ارشاد پلیس به گشت ارشاد مسئولان و اقویا و گشت حمایتی مردمی با رویکرد جایگزینی تخلف به جای جرم، تبدیل وضعیت می‌دهد.

3- اکنون که رئیس جمهور محترم به وزیر کشور دستور پیگیری ویژه داده‌اند، چون این مسئله و مسائل مشابه محصول یک فرآیند است، مناسب نیست وزارت کشور فقط به بررسی موردی و جزئیات این واقعه اکتفا کند بلکه این مسئله را به صورت کامل و جامع بررسی و گزارش همه جانبه‌ای از عللی که منجر به بروز چنین معلولی شده است، ارائه و پاسخ به این سؤالات را مدنظر قرار دهد:

22 دستگاهی که در حوزه عفاف و حجاب بنا به مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی طی 17 سال گذشته 330 تکلیف قانونی برعهده دارند، برای تقویت نظام چگونه به وظایف خود عمل کردند؟

* آیا برای این جوان 22 ساله و میلیون‌ها جوان دیگر این مرز و بوم فرهنگ‌سازی لازم توسط دستگاه‌های فرهنگی در کنار اجرای صحیح قانون صورت پذیرفته یا فقط به شعار «کار فرهنگی» اکتفا شده است؟
* صدا و سیما به عنوان نهادی که بیشترین مسئولیت فرهنگ‌سازی را در حوزه عفاف و حجاب دارد، آیا به وظایف فرهنگی خود به گونه‌ای عمل کرده است تا فرزندان جامعه ما رو در روی پلیس قرار نگیرند؟

آیا نیروی حافظ نظم و امنیت باید متولی برگزاری کلاس‌های آموزش باشد؟

* آیا آموزش و پرورش و آموزش عالی، خود را متولی تربیت و تزکیه فرزندان این مرز و بوم نیز می دانند یا وظیفه اصلی را صرفاً در آموزش دروس خلاصه و با ترک فعل‌های قانونی در فرهنگ‌سازی عفاف و حجاب، عملاً پلیس را مجبور به برگزاری کلاس‌های آموزشی کرده‌اند؟ آیا نیروی حافظ نظم و امنیت باید متولی برگزاری کلاس‌های آموزش عفاف و حجاب باشد؟
* از ستاد امربه معروف گرفته تا خود وزارت کشور و بقیه نهادهای مسئول چقدر به وظایف قانونی خود در بحث عفاف و حجاب درست عمل می‌کنند؟ حتماً باید حوادث ناگواری در این کشور رخ دهد تا متولیان و مسئولان به فکر چاره‌جویی بیفتند؟

4- ستاد امر به معروف و نهی از منکر ضمن تأکید بر لزوم حل معضل موجود در حوزه عفاف و حجاب، معتقد است که نگاه به این مسئله باید تغییرکرده و جرم بودن بدحجابی و بازداشت و تشکیل پرونده و دادگاهی شدن افراد که تنها موجب بروز تنش‌های اجتماعی و موج سواری دشمن خواهد شد، در قوانین اصلاح و با پدیده بدحجابی به عنوان یک تخلف برخورد کرد.

در مواجهه با این موضوع نه پلیس باید مستقیماً وارد صحنه شده و نه کار به محاکم قضایی سپرده شود و نه قوه مجریه مسئولیت کار را برعهده بگیرد بلکه مسئله عفاف و حجاب فقط با سپردن کار به دست خود مردم و دادن اختیارات قانونی مشخص و برنامه‌ریزی و مدیریت صحیح قابل حل است.

5 - مجلس شورای اسلامی می‌بایست به صورت جدی و جامع به بررسی طرح عفاف و حجاب پرداخته و جامعه را از التهاب بحران ها و ایجاد حوادثی که هر از چندگاهی به وقوع می‌پیوندد، نجات دهد. نمایندگان مردم منتظر نمانند تا آمر به معروف و ناهی از منکری مورد اهانت و ضرب و جرح قرار گرفته یا به شهادت برسد یا جوان بدحجابی در فرآیند اعمال قانون، آسیب های جبران‌ناپذیری ببیند. مگر نه اینکه به قول شهید سلیمانی همه مردم اعم از بدحجاب و با حجاب فرزندان ما هستند، چرا باید در خلاها و اشکالات قانونی، بین فرزندان کشور تقابل صورت گیرد؟

قانون در رفع مشکلات اجتماعی یا وجود ندارد و یا ناکارآمد است

قانون برای رفع مشکلات اجتماعی وضع می‌شود و اکنون که این منازعات وجود دارد یعنی یا قانون وجود ندارد یا ناکارآمد است. لذا برای جلوگیری از تقابل های اجتماعی، اصلاح فوری قانون بنا به مصالح عقلایی و شرعی بدون تسلیم در مقابل جوسازی ها و سیاست زدگی ها، مطالبه به حق و جدی جامعه اسلامی از مجلس شورای اسلامی است.

6- متاسفانه در حوادث تأسف‌باری از این دست، عده‌ای از سلبریتی‌های هنجارشکن و مروج بی‌‌بند و باری که خود از عوامل مهم تخریب فرهنگی جامعه هستند، بر احساسات جریحه‌دار شده جامعه موج‌سواری می‌کنند. این غوغاسالاران که غالباً با ارتزاق از پول‌های بی‌رویه دستگاه‌های حاکمیتی و تریبون آنها چهره‌های مطرحی شده‌اند، در هم‌صدایی با رسانه‌های بیگانه و برخی عناصر ساده‌لوح از هر ماجرایی، دستاویزی برای هتک حرمت، توهین و تمسخر می‌سازند. حساب این افراد منفعت‌طلب که مترصد فرصتی هستند تا التهاب آفرینی و تشویش افکار عمومی کنند، از حساب مردم جداست، لذا باید گشت ارشاد مسئولان و سلبریتی‌ها فعال شود و پلیس، کلاس‌های آموزشی عفاف و حجاب را به جای مردم عادی برای سلبریتی‌ها برگزار کند تا شاید اندکی جبران مافات شود. سلبریتی‌های هنجارشکن و مسئولان سلبریتی‌پرور که فرهنگ جامعه را تخریب کرده‌اند نباید در ولنگاری فضای مجازی به جای شرمندگی، طلبکار باشند.

در پایان ستاد امر به معروف و نهی از منکر مجدداً ناراحتی عمیق خود را از بروز و ظهور چنین وقایع ناگواری ابراز می‌دارد و تأسف می‌خورد که چرا باید به جای حاکمیت آرامش در سایه عقلانیت و قوانین مترقی، امروز شاهد چنین رویدادهای تلخی در بلاتکلیفی ها و خلأهای قانونی با قصور و تقصیر نهادهای فرهنگ ساز باشیم.

از خداوند متعال مسئلت می‌کنیم جهان نا آرام بشریت را به وجود و ظهور آرام بخش و عدل گستر حضرت حجت(عج) منور کند.

انتهای‌پیام/

منبع : خبرگزاری تسنیم


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار فرهنگی

راه‌اندازی تلویزیون اینترنتی وقف/نقش جامعه قرآنی در گسترش وقف

راه‌اندازی تلویزیون اینترنتی وقف/نقش جامعه قرآنی در گسترش وقف
2022-09-25T14:55:27+03:30
رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه با اشاره به راه‌اندازی تلویزیون اینترنتی وقف، گفت: در این تلویزیون، مخاطب در هر زمانی از شبانه‌روز به محتواهای...

علیرضا مُکاری رتبه اول مسابقات قرآن کرواسی را کسب کرد

علیرضا مُکاری رتبه اول مسابقات قرآن کرواسی را کسب کرد
2022-09-25T14:55:26+03:30
نماینده کشورمان در رشته قرائت تحقیق مسابقات بین‌المللی قرآن کشور کرواسی موفق به کسب رتبه برتر شد.

حضور بی‌سابقه زائران در نجف به مناسبت سالروز رحلت پیامبر (ص)

حضور بی‌سابقه زائران در نجف به مناسبت سالروز رحلت پیامبر (ص)
2022-09-25T14:55:26+03:30
آستان مقدس علوی از حضور بی‌سابقه زائران در نجف اشرف به مناسبت سالروز رحلت پیامبر (ص) خبر داد.

معیارها و شروط امام حسن (ع) برای انتخاب دوست خوب

 معیارها و شروط امام حسن (ع) برای انتخاب دوست خوب
2022-09-25T13:55:27+03:30
بسیاری از ما انسان‌ها گام اول، یعنی انتخاب دوست با معیارهای مثبت را درست طی می‌کنیم، اما شروط دوستی که گذشت از لغزش‌ها و مواسات و همدلی در سختی‌هاست خوب رعا...

اینفوگرافی/ مرور مهمترین رویدادهای زندگی امام حسن (ع)

 اینفوگرافی/ مرور مهمترین رویدادهای زندگی امام حسن (ع)
2022-09-25T13:55:27+03:30
اینفوگرافیک مهمترین رویدادها در دوران زندگی امام حسن (ع) منتشر شد.

بررسی ابعاد یک جنایت تاریخی؛ توطئه ترور تا عهدنامه‌ای برای قتل وصی پیامبر(ص)

 بررسی ابعاد یک جنایت تاریخی؛ توطئه ترور تا عهدنامه‌ای برای قتل وصی پیامبر(ص)
2022-09-25T12:55:17+03:30
حل ابهامات موجود درباره نوع رحلت یا شهادت پیامبر(ص) نکات مهمی را در تاریخ صدر اسلام کشف خواهد کرد و ضمن پرده برداشتن از یک جنایت تاریخی، چهره نفاق عده‌ای را...

وزیر فرهنگ: تارخ آموزگار بزرگ هنرهای نمایشی کشور بود

 وزیر فرهنگ: تارخ آموزگار بزرگ هنرهای نمایشی کشور بود
2022-09-25T12:01:04+03:30
اسماعیلی برای درگذشت امین تارخ نوشت: او بازیگری باوقار و صاحب سبک در حرفه خود و آموزگاری بزرگ بود که شاگردان بسیاری را برای هنرهای نمایشی تربیت کرد.

«اجتماع بزرگ امت رسول الله (ص)» امروز در خیابانهای تهران

«اجتماع بزرگ امت رسول الله (ص)» امروز در خیابانهای تهران
2022-09-25T11:36:13+03:30
اقشار مختلف مردم، هیئت عزاداری و قاریان قرآن امروز ساعت ۱۶ در حمایت از مسجد، قرآن کریم و پرچم مقدس کشور در تهران به سمت میدان انقلاب راهپیمایی می کنند.

به دنبال تقویت گروه های فعال اجتماعی و اردوهای سازندگی هستیم

به دنبال تقویت گروه های فعال اجتماعی و اردوهای سازندگی هستیم
2022-09-25T09:36:15+03:30
مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه و جامعة المصطفی العالمیه به‌منظور توسعه اردوهای سازندگی و مشارکت‌های اجتماعی تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.

معرفی کتاب|آخرین لحظات حیات پیامبر(ص) به روایت ۳ متن قدیمی

 معرفی کتاب|آخرین لحظات حیات پیامبر(ص) به روایت ۳ متن قدیمی
2022-09-25T07:16:16+03:30
بخش‌های پایانی کتاب «قاف» به روایت آخرین لحظات زندگانی پیامبر مهربانی اختصاص دارد. لحظاتی که ایشان با وجود سختی گذرگاه دنیا، نگران سرنوشت امت خود ...

با "قهرمان‌های معمولی" دنبال مهاجرت معکوسیم

 با "قهرمان‌های معمولی" دنبال مهاجرت معکوسیم
2022-09-25T07:16:16+03:30
مدیر مرکز مستند سوره می‌گوید سوژه‌های "قهرمان‌های معمولی" داستان زندگی روستاییانی است که روی پای خود ایستاده و دیگر نیازی به مهاجرت به شهر ندارند.

سفر سینماییِ تلویزیون در آخرین روزهای صفر

 سفر سینماییِ تلویزیون در آخرین روزهای صفر
2022-09-25T06:49:36+03:30
شبکه‌های تلویزیونی برای روزهای یکشنبه مصادف با رحلت پیامبر (ص) و امام حسن مجتبی(ع) و شهادت امام رضا(ع)، چندین فیلم سینمایی و تلویزیونی تدارک دیده است.

زمانِ خاکسپاری امین تارخ مشخص شد

 زمانِ خاکسپاری امین تارخ مشخص شد
2022-09-24T20:36:34+03:30
امین تارخ بازیگر پیشکسوت سینما، تئاتر و تلویزیون در روز دوشنبه چهارم مهرماه به خاک سپرده خواهد شد.

بررسی ابعاد یک جنایت تاریخی؛ از شهادت پیامبر(ص) تا غصب خلافت امام علی (ع)

 بررسی ابعاد یک جنایت تاریخی؛ از شهادت پیامبر(ص) تا غصب خلافت امام علی (ع)
2022-09-24T20:36:34+03:30
حل ابهامات موجود درباره نوع رحلت یا شهادت پیامبر(ص) نکات مهمی را در تاریخ کشف خواهد کرد و ضمن پرده برداشتن از یک جنایت بزرگ تاریخی، چهره نفاق عده‌ای را به ط...

پیامبر(ص) به شهادت رسید یا به مرگ طبیعی از دنیا رفت؟

 پیامبر(ص) به شهادت رسید یا به مرگ طبیعی از دنیا رفت؟
2022-09-24T20:24:17+03:30
در مورد شهادت یا رحلت به مرگ طبیعی در میان علمای شیعه و اهل سنت، نظرات قابل توجهی وجود دارد. به طوری که در بسیاری منابع مشهور نوشته شده که آن حضرت در اثر سم...

رئیس سازمان سینمایی درگذشت امین تارخ را تسلیت گفت

 رئیس سازمان سینمایی درگذشت امین تارخ را تسلیت گفت
2022-09-24T20:24:16+03:30
در پی درگذشت امین تارخ بازیگر سینما و تلویزیون، رئیس سازمان سینمایی این ضایعه تلخ را به جامعه سینمایی و هنری کشور تسلیت گفت.

چگونه می توانیم به تمام لحظه‌های زندگی‌مان نور وجود پیامبر را بتابانیم؟

چگونه می توانیم به تمام لحظه‌های زندگی‌مان نور وجود پیامبر را بتابانیم؟
2022-09-24T20:02:59+03:30
لحظه‌هایی که حس می‌کنیم دلمان برای حضرت محمد (ص) گشایش یافته و عواطف‌مان سراسر از نور رسالت این پیامبر والا برافروخته شده، فرصتی مغتنم برای ذخیره سازی است.

حاج رسول، "مرد اولین‌ها" در دفاع مقدس بود

 حاج رسول، "مرد اولین‌ها" در دفاع مقدس بود
2022-09-24T20:11:02+03:30
علی الله سلیمی درباره کتاب «به سوی ابدیت» گفت: نویسنده این اثر با جمع‌آوری اطلاعات درباره شهید، آن را به قلم خودش نوشته است؛ بنابراین این کتاب مست...

هیئت‌های عزاداری پایان ماه صفر ۱۴۰۱/ ویژه‌برنامه میدان انقلاب

 هیئت‌های عزاداری پایان ماه صفر ۱۴۰۱/ ویژه‌برنامه میدان انقلاب
2022-09-24T20:11:02+03:30
امسال علاوه بر هیئت‌های ایام پایانی ماه صفر، عزاداران در پاسخ به اهانت آشوبگران مزدور استکبار جهانی در روزهای اخیر، به‌صورت ویژه برای قرآن کریم، پیامبر اکرم...

روایتِ محمدحسین لطیفی؛ غیرتِ بازیگری امین تارخ اشکم را درآورد

 روایتِ محمدحسین لطیفی؛ غیرتِ بازیگری امین تارخ اشکم را درآورد
2022-09-24T20:11:01+03:30
کارگردان شناخته شده سینما و تلویزیون درباره امین تارخ و بازی‌اش در سریالِ «سفرسبز» می‌گوید: تارخ کارنامه درخشانی دارد و نقش‌آفرینی کم نداشته اما ا...

آخرین گفت‌وگو با امین تارخ درباره تلویزیون، سریال و سوپراستارها

 آخرین گفت‌وگو با امین تارخ درباره تلویزیون، سریال و سوپراستارها
2022-09-24T20:11:01+03:30
بازیگر فراموش‌نشدنی سینما و تلویزیون برای جعبه جادو، پرده نقره‌ای، سوپراستارها و سریال‌های تلویزیونی نکاتی داشت که در آخرین گفت‌وگویش با تسنیم مطرح کرد.

معرفی کتاب|مولود مبارکی به نام «فال خون»

 معرفی کتاب|مولود مبارکی به نام «فال خون»
2022-09-24T19:58:51+03:30
کشمکش در «فال خون»، برخلاف اکثر آثار دفاع مقدسی که پیش از این نوشته شده بود، کشمکش بیرونی نیست، کشمکشی درونی است میان تردیدها و ترس‌های ذهنی سرباز...

امین تارخ درگذشت

 امین تارخ درگذشت
2022-09-24T19:58:46+03:30
امین تارخ بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون بعد از چند روز بستری در بیمارستان، دارفانی را وداع گفت.

عدم اجرای ۱۷ عنوان برنامه "طرح ملی حفظ قرآن" فقط به خاطر ۱۲ میلیارد تومان

 عدم اجرای ۱۷ عنوان برنامه "طرح ملی حفظ قرآن" فقط به خاطر ۱۲ میلیارد تومان
2022-09-24T19:43:44+03:30
دبیر ستاد راهبری طرح ملی حفظ کشور می‌گوید: عنوان برنامه با پیش‌بینی اعتباری بالغ بر ۱۲ میلیارد تومان از برنامه‌های مصوب سال جاری است که به جهت عدم تأمین اعت...

ماجرای حضور حاج قاسم و یارانش در میان راهپیمایان اربعین چه بود؟

 ماجرای حضور حاج قاسم و یارانش در میان راهپیمایان اربعین چه بود؟
2022-09-24T19:43:43+03:30
شهروندان تهرانی در اربعین امسال، شاهد نصب بیلبوردهای متفاوتی در سطح شهر بودند؛ بیلبوردهایی که حضور شهید حاج قاسم سلیمانی و جمعی از شهدای دفاع مقدس را در میا...

مدیرعامل بنیاد رودکی هفته آینده معرفی می‌شود / برنامه ما حمایت از موسیقی نواحی است

 مدیرعامل بنیاد رودکی هفته آینده معرفی می‌شود / برنامه ما حمایت از موسیقی نواحی است
2022-09-24T19:43:42+03:30
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پاسخ به خبرنگار تسنیم بر حمایت ویژه‌ی دولت از موسیقی نواحی و موسیقی اصیل تاکید کرد.

حسینی: دوگانه ضدجنگ و جنگی برای سینمای دفاع مقدس مفهوم باطلی است

 حسینی: دوگانه ضدجنگ و جنگی برای سینمای دفاع مقدس مفهوم باطلی است
2022-09-24T19:43:42+03:30
مدیر عامل انجمن سینمای انقلاب اسلامی و دفاع مقدس می‌گوید ازآنجایی که ما در جنگ ۸ ساله حمله نکردیم بلکه دفاع کردیم نکوهش این دفاع بی‌معنا است. تمام دفاع‌های ...

سری‌دوزی آسیب امروز ادبیات جنگ

 سری‌دوزی آسیب امروز ادبیات جنگ
2022-09-24T19:29:55+03:30
گلعلی بابایی می‌گوید: سری‌دوزی و سفارشی‌نویسی آسیب امروز ادبیات دفاع مقدس است،‌ عمده آثار حاصل قلم‌فرسایی نویسنده است تا روایت راویان.

ابوالقاسمی: پیامبر(ص) بانی اصلی بهشت ظهور است

 ابوالقاسمی: پیامبر(ص) بانی اصلی بهشت ظهور است
2022-09-24T19:16:36+03:30
حجت‌الاسلام ابوالقاسمی با اشاره به آیه‌ای از قرآن، معتقد است بانی اصلی جریان ظهور از جانب خداوند، پیامبر صلی الله علیه و آله است.

«سر حلقه تمام بزرگان عالمی...»؛ شعر شاعر هندی در نعت حضرت محمد(ص)

 «سر حلقه تمام بزرگان عالمی...»؛ شعر شاعر هندی در نعت حضرت محمد(ص)
2022-09-24T19:16:36+03:30
مهدی باقرخان، شاعر هندوستانی، تازه‌ترین شعر خود را همزمان با سالروز وفات پیامبر مهربانی، حضرت محمد (ص)، به پیشگاه ایشان تقدیم کرد.
X فیلم جدید فیلم جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)