میرنیوز

گزارش تسنیم از پشت صحنه "مخاطب خاص" / ماجرای کارگردانی که همه خانواده‌اش خادمِ امام حسین‌(ع) هستند

 گزارش تسنیم از پشت صحنه "مخاطب خاص" / ماجرای کارگردانی که همه خانواده‌اش خادمِ امام حسین‌(ع) هستند 2022-09-17T14:16:11+04:30

خبرگزاری تسنیم- مجتبی برزگر خبرنگار اعزامی به کربلا: حرم امام حسین(ع) را زیارت کردم؛ حال و هوایِ عجیبی داشت. جمعیتِ پرشوری حسین حسین‌کُنان کنار کفشداری‌های حرم ایستاده بودند تا خودشان را کنارِ ضریحِ آقا سیدالشهداء برسانند. در مقابلِ ما یک استودیوی شیشه‌ای توجهات را جلب می‌کرد، چون قرار بود مثلِ چند سالِ اخیر، یک پنجشنبه دیگر «مخاطب خاص» از کربلا برنامه‌ای را برای مخاطبان تلویزیون ایران روی آنتن ببرد. 

برنامه‌ای که امروز دیگر نام‌آشنایی برای مخاطبان تلویزیون شده است.  برنامه‌ای را که رسالت بوذری اجرا می‌کند و چند صباحی است در کنداکتور پنجشنبه‌های تلویزیون قرار گرفته و در دکوری حوالی کربلا و نزدیکترین محل به حرم امام حسین(ع)، دل‌های مردم را روانه آن دیار مقدس می‌کند.

«مخاطب خاص» را به نام برنامه‌ای نهادند که با هدف پوشش رویداد عظیم و حماسه میلیونی پیاده‌روی اربعین کار خودش را آغاز کرد. پخش‌ آیتم‌های تولیدی و اختصاصی برنامه "مخاطب خاص" از کربلای معلی، گزارش‌هایی از جانبازان و مادران شهدا، زیارت به نیابت از دوستداران سفر به کربلا و تقدیم آن به حضرت سیدالشهداء(ع)، کلیپ‌های کوتاه مدح‌خوانی از جمله بخش‌های تصویری جذابی است که در این برنامه پخش می‌شود. یکی از بخش‌های ویژه این برنامه، پخش واگویه‌های مردم با حضرت سیدالشهداء(ع) است.

واردِ استودیوی شیشه‌ای شدم....

"مخاطب خاص" یک برنامه زنده‌ای است که چند سال قبل، یازدهم صفر و 10 شب مانده به اربعین برای اولین بار روی آنتن شبکه سه سیما رفت.  و البته با هدف پوشش رویداد عظیم و حماسه میلیونی پیاده‌روی اربعین به وجود آمد. به تعبیر سازندگانش، یکی از اهداف ایجاد برنامه "مخاطب خاص" این بود که شب‌های جمعه ارتباط مردم عاشق و دلباخته حسینی را به طور مستقیم با حرم حضرت سیدالشهداء(ع) برقرار کند. در وهله بعدی این فضا را برای ساخت و تولید برنامه‌های ویژه ایام محرم و صفر مخصوصاً پیاده‌روی اربعین آماده شود.

پله‌ها را بالا می‌رفتم تا به آن استودیوی زیبایِ شیشه‌ای برسم. از آنجا گنبد و بارگاه حضرت سیدالشهداء نزدیک‌تر از هرجایی رخ نشان می‌داد. بغض گلویم را گرفته بود و با خودم می‌گفتم چقدر برنامه‌سازانِ این برنامه سعادتمندند که می‌توانند هر پنجشنبه روبرویِ این سرزمینِ بهشت، برنامه تولید کنند! در همین حال و احوال، مجری این برنامه را دیدم. رسالت بوذری مثلِ همیشه با رویِ باز استقبال کرد و گفت بیا با هم به استودیو برویم. 

کربلا , شبکه سه سیما , صدا و سیما , تلویزیون , امام حسین (ع) ,

وارد استودیو شدم حالم بسیار عجیب شد. انگار می‌خواستم گنبد امام حسین(ع) را در آغوش بگیرم. با رسالت بوذری صحبت‌های خودمانی می‌کردیم. او جملاتِ قابل توجهی را درباره «مخاطب خاص» مطرح می‌کرد. چنین عبارتی:  "«مخاطب خاص» گریزگاه خوبی برای آدم‌های خسته است و می‌تواند حال خوبی را برای بسیاری ایجاد کند، زیرا امام حسین(ع) برای بسیاری از ما مردم دلیل وفاق است. ما سعی می‌کنیم در برنامه ضمن اینکه به قواعد زبان معیار وابسته باشیم و روایات و مفاهیم عمیق را مطرح کنیم اما ساده حرف بزنیم."

حال و هوای رسالت بوذری مجری برنامه

حال و احوالاتِ رسالت بوذری همچون روضه‌ای بود که در مجلس حضرت سیدالشهداء، نوحه‌خوان می‌خواند. این بغضِ مقابل گنبد و اجازه گرفتن از حضرت مرا یادِ آن مخاطب خاصی انداخت که به کربلا نرسید و سالی که این برنامه به خاطر مسائل کرونا در استودیو و ایران روی آنتن می‌رفت. آن زمان رسالت بوذری گفته بود «مخاطب خاص نباشد دق می‌کنم.» این عبارت را هنوز هم با خودش می‌گوید و به حضور در این برنامه افتخار می‌کند. 

همه‌چیز با پخشِ شبکه سه هماهنگ می‌شود و مجری برای یک شبِ دیگر «مخاطب خاص» خودش را آماده می‌کند. با سلام و علیک و رسمِ همیشگی‌اش، روی آنتن می‌رود. همزمان با آغازِ اجرای رسالت بوذری، پله‌ها را پایین آمدم تا به اتاقِ کارگردان دو زبانه‌ی این برنامه یعنی «حسین زبیدی» برسم. همه مشغول بودند و از هادی آشتیانی خواستم مقداری با او صحبت کنم تا در انتها، گفت‌وگو را با کارگردان تلویزیونی برنامه ادامه دهم. 

کربلا , شبکه سه سیما , صدا و سیما , تلویزیون , امام حسین (ع) ,

هادی آشتیانی تهیه‌کننده- توحید عرب از تهیه‌کنندگان و کارگردانان تلویزیون- حسین زبیدی کارگردان تلویزیونی «مخاطب خاص»

هدف اصلیِ «مخاطب خاص» از زبانِ تهیه‌کننده

هادی آشتیانی که در کنارِ «مخاطب خاص»، «مثل ماه» را هم چند سالی است ویژه برنامه افطار شبکه سه را نیز تهیه‌کنندگی می‌کند از هدفِ «مخاطب خاص» شروع کرد. او گفت:  "هدف اصلی‌مان رسیدن به ارتباط حسّی و معنوی مردم با حضرت سیدالشهداء(ع) است. همه تلاش‌مان را کردیم این اتفاق بیفتد. همه تلاش‌مان بر این است که خدمتگزار و نوکر آستان حضرت سیدالشهداء باشیم و این نوکری قطع نشود. هدف‌مان این است مردم خودشان را به سفینه نجات حضرت اباعبدالله(ع) برسانند و از این قافله جا نمانند."

 

به تعبیرِ این تهیه‌کننده، لوکشین برنامه از میان مجموعه‌ها و فضاهای موجود در کربلا به پشت بام مشرف و نزدیک‌ترین محل به حرم امام حسین(ع) رسید. البته در سری جدید "مخاطب خاص" علاوه بر استودیوی شیشه‌ای از فضاهای دیگر کربلا هم برنامه را پخش کردیم از بین‌الحرمین، داخل صحن امام حسین(ع) و صحن حضرت ابوالفضل(ع) و فضای پیرامون حرم و در میان زائرین!

ادامه پویشِ زیارت اولی‌ها

آشتیانی همچنین به فعالیت زیارت اولی‌ها اشاره کرد و از ادامه‌اش خبر داد. او به تلاش‌های «مخاطب خاص» در طول این سال‌ها اشاره کرد که مردم چه از راه دور و از طریق رسانه و چه از راه نزدیک به راحتی و با یک فضای روحانی و نورانی بتوانند زیارت کنند. همواره پیگیرِ مطالبه مردم در حوزه زیارت بوده‌ایم تا موانع و مشکلاتِ در این زمینه، تسهیل شود. فعالیت زیارت اولی‌ها را همچون مدتِ شروع برنامه، ان‌شاءالله ادامه خواهیم داد. تلاش‌مان بر این بوده مردم هرچه بیشتر و بهتر آگاهانه و با معرفت به زیارت حضرت سیدالشهداء بروند و از این زیارت استفاده کنند.بتوانند از فضایی که در زیارت اربعین وجود دارد بیشترین بهره را ببرند.

کربلا , شبکه سه سیما , صدا و سیما , تلویزیون , امام حسین (ع) ,

حسین زبیدی

کارگردان دو زبانه‌ای که همه خانواده‌اش خادم امام حسین‌اند

برنامه تمام می‌شود و به سراغِ حسین زبیدی می‌روم. کسی که در طولِ پخش برنامه، همه ذهن و فکرش «مخاطب خاص» بود. در تمامِ این مدت با فیلمبردار، نورپرداز و گروه عراقی خودش به زبان عراقی صحبت می‌کرد و با او صحبت را آغاز کردم ایرانی جوابم را داد.  به او گفتم خودش را معرفی کند واقعاً غبطه خوردم و شوکه شدم که چه خانواده جالبی دارد. چرا که زبیدی این‌طور شروع کرد:

"حسین زبیدی هستم فرزند شیخ ضیاء زبیدی! پدرم یکی از روحانیون و خطبای معروف کربلا است. الان تقریباً 40 سالی است سخنرانِ حرم حضرت سیدالشهداء هستند. برادرم حسین زبیدی خادم حرم امام حسین و کنار ضریحِ حضرت خدمت می‌کند و برادر دیگرم حیدر زبیدی در مهمانسرای حرم حضرت عباس(ع) خدمت می‌کند. برادر دیگرم علی زبیدی در تشریفات حرم حضرت عباس(ع) خدمت می‌کند. و خودم هم به عنوان خادم حرم امام حسین(ع)در قسمت رسانه هستم."

 

از او سؤال کردم چطور شد که «مخاطب خاص» را شناخت؟ پاسخِ جالبی داد. «هیچ آشنایی با این برنامه نداشتم. به طورکل تولیدات و کارهای عراق را انجام می‌دادم؛ یکی از دوستان به من گفت برنامه‌ای هست کارگردان دوزبانه نیاز دارد و از شبکه سه تلویزیونِ ایران روی آنتن می‌رود. وقتی نامش را به زبان آورد یک لحظه حالم عوض شد؛ گفت: "مخاطب خاص"! او توضیح می‌داد که تصویربردار، نورپرداز و کارگردان می‌خواهد که کار خوب پیش برود؛ اما برایم مهم نبود هر طور شده می‌خواستم باشم. چون از نامش مشخص بود همه‌چیز در خدمتِ امام حسین(ع) است. امروز خدا را شکر می‌کنم که 6 سالی است یکی از کوچکترین عواملِ «مخاطب خاص» هستم.»

کربلا , شبکه سه سیما , صدا و سیما , تلویزیون , امام حسین (ع) ,

واقعاً عراقی‌ها و ایرانی‌ها با هم برادرند

کارگردان دو زبانه «مخاطب خاص» به شعارِ زیبای «ان‌الحسین یجمعنا» اشاره کرد و درباره رقابت در خدمت کردن به امام حسین(ع) گفت. «واقعاً برخی سایت‌ها و کانال‌های مجازی شیطنت می‌کنند. عراقی‌ها و ایرانی‌ها واقعاً برادرند. همه‌شان تلاش می‌کنند تا نور حضرت سیدالشهداء همچنان که به کل دنیا رسیده، همه جهان را فرا بگیرد. پا به پای هم جلو می‌رویم و مشکلی هم نیست. همه برای خدمت کردن به حضرت سیدالشهداء(ع) رقابت می‌کنیم. افتخار می‌کنیم با دوستان ایرانی‌مان در این‌جا کار می‌کنیم و امام حسین(ع) کمک کرده این اتفاق بیفتد.»

زمانی که «مخاطب خاص» روی آنتن نمی‌رود، ناراحت می‌شوم

صحبت را با بازتاب‌های «مخاطب خاص» ادامه دادیم. زبیدی به عبارتِ جالبی اشاره کرد که الان همه او را به «مخاطب خاص» می‌شناسند. این چنین گفت: "اولین باری که با «مخاطب خاص» روی آنتن رفتیم هیچ‌وقت فکر نمی‌کردیم چنین بازخوردهایی در ایران داشته باشد. این همه استقبال غافلگیرم کرد. جالب است روزهایی که به هر دلیلی روی آنتن نمی‌رفتیم هم خودمان و هم کادر عراقی ناراحت می‌شدند؛ چرا چنین برنامه‌ای با این همه مخاطب روی آنتن نرفت؟ چون رفته رفته آن‌قدر با این برنامه انس گرفتم که دیگر به ایرانی بودن و یا عراقی بودنش فکر نمی‌کردم کاملاً «مخاطب خاص» را متعلق به خودمان می‌دانستیم."

کربلا , شبکه سه سیما , صدا و سیما , تلویزیون , امام حسین (ع) ,

«مخاطب خاص» فالوورهای کارگردان را بالا برد

او به صفحه اینستاگرامی‌اش اشاره کرد که: من یک صفحه مجازی دارم که قبل از اینکه با «مخاطب خاص» آشنا شوم 2000 فالوور بیشتر نداشت و بعد از اینکه به این برنامه آمدم و رسالت بوذری نامم را آورد به تدریج تا 14 هزار فالوور هم بالا آمد. حالا دیگر مرا به این برنامه می‌شناسند و هر شبِ جمعه مشکلی پیش می‌آمد و آنتن نداشتیم فالوورها سؤال می‌کردند آقای زبیدی مشکل چیست؟ چرا آنتن ندارید؟ پیام می‌دادند کارمان را تعطیل کردیم تا با خانواده این برنامه را ببینیم. واقعاً این پیام‌ها و استقبال‌ها به ما یک انرژی خاصی را تزریق می‌کند. به لطفِ اعلام‌های رسالت بوذری، مرا به کارگردانی «مخاطب خاص» می‌شناسند. 

زبیدی در پایانِ صحبت‌هایش از شب‌هایی می‌گوید که مردم پیام می‌دهند به کربلا برسند. او می‌گوید: از ما می‌خواهند پویش برای سفر اولی‌ها را مثلِ گذشته با قدرت جلو ببریم. کربلا بیایند و زیارت کنند. حتی بارها این نکته را با بغض و اندوه می‌گفتند و حال و احوالاتم به هم می‌ریخت. به همین خاطر تصمیم گرفتم در محرم، صفر، ماه رمضان و همه شب‌های جمعه از استودیوی «مخاطب خاص» لایو بگذارم و مخاطبان را با حال و هوایِ اینجا همراه کنم. 

انتهای پیام/

منبع : خبرگزاری تسنیم


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار فرهنگی

داستانی از "امید و عشق مادری" در مستند "جمیله"

 داستانی از "امید و عشق مادری" در مستند "جمیله"
2022-10-01T19:49:44+03:30
مستند "جمیله" به کارگردانی محمدباقر شاهین داستان زنی است که در جنگ سوریه بینایی خود را از دست داده، اما همچنان امیدوار است تا چشمانش دوباره بینا ش...

قهرمان‌‌های هالیوودی نامیرا شدند

 قهرمان‌‌های هالیوودی نامیرا شدند
2022-10-01T16:03:06+03:30
استفاده از فناوری‌های نوین در صنعت سینما باعث شده تا بسیاری براین باور باشند که قهرمان‌های هالیوودی نامیرا شده‌اند و فیلم‌های موفق اکشن هرگز به انتهای نمی‌ر...

فراخوان مقاله همایش «گام دوم؛فکرورزی و آزاداندیشی» منتشر شد

فراخوان مقاله همایش «گام دوم؛فکرورزی و آزاداندیشی» منتشر شد
2022-10-01T14:36:16+03:30
دومین همایش سالانه اندیشگاه بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی وابسته به دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت‌الله‌ خامنه‌ای با عنوان «بیانیه گام دوم؛ فکرورزی و آزاداندیش...

جای خالی سریال‌های جدید در کنداکتور دفاع مقدسی صدا و سیما

 جای خالی سریال‌های جدید در کنداکتور دفاع مقدسی صدا و سیما
2022-10-01T14:43:10+03:30
پرونده چهل و دومین سالگرد دفاع مقدس از نظر پخش برنامه‌ها، سریال‌ها و سینمایی‌های صدا و سیما بسته شد و در این دوره چندساعت برخی تولیدات روی آنتن رفت اما واقع...

«تحلیلی بر زندگانی سیاسی امام حسن مجتبی (ع)» به چاپ هشتم رسید

«تحلیلی بر زندگانی سیاسی امام حسن مجتبی (ع)» به چاپ هشتم رسید
2022-10-01T14:22:56+03:30
چاپ هشتم کتاب «تحلیلی بر زندگانی سیاسی امام حسن مجتبی (ع)» اثر سید جعفرمرتضی عاملی و ترجمه محمد سپهری به همت مؤسسه بوستان کتاب روانه بازار نشر شد.

امام جمعه ملبورن حمله تروریستی در افغانستان را محکوم کرد

امام جمعه ملبورن حمله تروریستی در افغانستان را محکوم کرد
2022-10-01T14:22:56+03:30
اشفاق وحیدی گفت: حاکمان افغانستان باید گام سریع و محکم علیه تروریست‌های وحشی و بزدل بزداشته و اجازه ندهند خون شهدا و مردم بی دفاع پایمال شود.

آغاز ثبت‌نام اینترنتی کارگاه‌های پاییزی کانون

 آغاز ثبت‌نام اینترنتی کارگاه‌های پاییزی کانون
2022-10-01T14:29:50+03:30
ثبت‌نام اینترنتی کارگاه‌های پاییزی کانون پرورش فکری کودکان از نهم مهرماه آغاز می‌شود. این کارگاه‌ها در دو سطح مقدماتی و تکمیلی برگزار می‌شود.

افزایش ۵۴درصدی قیمت و یکه‌تازی تجدید‌چاپی‌ها در بازار کتاب کودک

 افزایش ۵۴درصدی قیمت و یکه‌تازی تجدید‌چاپی‌ها در بازار کتاب کودک
2022-10-01T13:36:41+03:30
آمارهای نشر در شهریور ماه سال جاری حکایت از افزایش ۵۴درصدی قیمت کتاب کودک و نوجوان در مقایسه با بازه زمانی مشابه در سال گذشته دارد.

اهدای ۱میلیون بسته نوشت‌افزار ایرانی به دانش‌آموزان

 اهدای ۱میلیون بسته نوشت‌افزار ایرانی به دانش‌آموزان
2022-10-01T13:16:25+03:30
دبیر پویش «همه حاضر» از برگزاری نمایشگاهی در جهت اهدای یک‌میلیون بسته نوشت‌افزار ایرانی به دانش‌آموزان مناطق کم‌برخوردار خبر داد.

پراکندگی امت اسلام برنامه دشمن علیه همایش جهانی اربعین است

 پراکندگی امت اسلام برنامه دشمن علیه همایش جهانی اربعین است
2022-10-01T12:49:47+03:30
یک دانشجوی نیجریه‌ای می‌گوید به این دلیل دشمنان با مکتب اربعین مقابله می‌کنند که اربعین مکتبی جهانی است و دشمنان می‌خواهند نقش خود را در پراکندگی امت ایفا ک...

فراخوان هفدهمین نشست تخصصی شورای عالی قرآن منتشر شد

 فراخوان هفدهمین نشست تخصصی شورای عالی قرآن منتشر شد
2022-10-01T12:49:47+03:30
هفدهمین نشست تخصصی شورای عالی قرآن با موضوع "مهندسی تلاوت قرآن کریم" در سه محور فراخوان داد.

اجرای "چنین گفت زرتشت" روی صحنه مشهورترین سالن اپرای جهان

 اجرای "چنین گفت زرتشت" روی صحنه مشهورترین سالن اپرای جهان
2022-10-01T12:49:47+03:30
سمفونی «چنین گفت زرتشت» به آهنگسازی و رهبریِ علی رهبری روی صحنه اُپرای مارینسکی در شهر سنت‌پترزبورگ اجرا شد.

ماجرای حمله به بیمارستان پاوه و شهادت فجیع مجروحان

 ماجرای حمله به بیمارستان پاوه و شهادت فجیع مجروحان
2022-10-01T12:49:47+03:30
مجید یوسف‌زاده، راوی جنگ در مراسم یادواره ۱۴۰۰ شهید دفاع مقدس گفت: اوج غائله کردستان و غرب، در پاوه رخ داد. آنان به بیمارستان پاوه حمله کرده و مجروحین را به...

ترویج فرهنگ عهد و بیعت با امام زمان(ع) در اجتماع منتظران

ترویج فرهنگ عهد و بیعت با امام زمان(ع) در اجتماع منتظران
2022-10-01T12:16:17+03:30
حامد صالحی مدیر روابط عمومی بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود (عج) از ترویج فرهنگ عهد و بیعت با امام زمان(ع)، در برنامه اجتماع منتظران خبرداد.

اهدای ۱ میلیون بسته نوشت‌افزار ایرانی به دانش‌آموزان

 اهدای ۱ میلیون بسته نوشت‌افزار ایرانی به دانش‌آموزان
2022-10-01T12:23:07+03:30
دبیر پویش «همه حاضر» از برگزاری نمایشگاهی در جهت اهدای یک میلیون بسته نوشت‌افزار ایرانی به دانش‌آموزان مناطق کم‌برخوردار خبر داد.

افزایش ۵۴ درصدی قیمت و یکه‌تازی تجدید‌چاپی‌ها در بازار کتاب کودک

 افزایش ۵۴ درصدی قیمت و یکه‌تازی تجدید‌چاپی‌ها در بازار کتاب کودک
2022-10-01T12:23:07+03:30
آمارهای نشر در شهریور ماه سال جاری حکایت از افزایش ۵۴ درصدی قیمت کتاب کودک و نوجوان در مقایسه با بازه زمانی مشابه در سال گذشته دارد.

نجم‌الدین شریعتی به تلویزیون برگشت

 نجم‌الدین شریعتی به تلویزیون برگشت
2022-10-01T12:23:07+03:30
مجری «سمت خدا» پس از چندی غیبت، دوباره به آنتن برگشت.

کاهش فروش سینما در هفته‌ای که گذشت

 کاهش فروش سینما در هفته‌ای که گذشت
2022-10-01T12:23:06+03:30
انیمیشن «پسر دلفینی» با فروش یک میلیاردی در هفته گذشته بار دیگر در صدر جدول فروش ایستاد.

فراخوان نشست هفدهم شورای عالی قرآن منتشر شد

فراخوان نشست هفدهم شورای عالی قرآن منتشر شد
2022-10-01T11:49:38+03:30
هفدهمین نشست تخصصی که در بهمن ماه سال ۱۴۰۱ برگزار می‌شود با یک نگاه کاملاً کارشناسانه به ابعاد مختلف «مهندسی تلاوت قرآن کریم» خواهد پرداخت.

به دنبال مهجوریت‌زدایی از مساجد هستیم/در آینده همایشی را با عنوان مساجد جهان اسلام تشکیل می دهیم

به دنبال مهجوریت‌زدایی از مساجد هستیم/در آینده همایشی را با عنوان مساجد جهان اسلام تشکیل می دهیم
2022-10-01T11:23:00+03:30
حجت‌الاسلام خداداده گفت: ما با تشکیل کانون‌های فرهنگی هنری به دنبال مهجوریت‌زدایی از مساجد هستیم، البته که ارگان‌های مختلف تکالیفی در مورد مساجد دارند.

«تازه‌ها» در اندیشه علامه حسن زاده آملی روانه بازار نشر شد

«تازه‌ها» در اندیشه علامه حسن زاده آملی روانه بازار نشر شد
2022-10-01T11:22:59+03:30
کتاب «تازه‌ها» در اندیشه علامه حسن زاده آملی (ره) اثر اسماعیل منصوری لاریجانی همزمان با ایام سالگرد ارتحال این عالم ربانی به همت مؤسسه بوستان کتاب در ۴۰۸ صف...

اختتامیه چهارمین کنگره ملی شعر امام حسن مجتبی(ع) برگزار می‌شود

اختتامیه چهارمین کنگره ملی شعر امام حسن مجتبی(ع) برگزار می‌شود
2022-10-01T11:22:59+03:30
اختتامیه چهارمین کنگره ملی شعر امام حسن مجتبی علیه السلام با عنوان «حدیث حسن» با شعرخوانی و معرفی شاعران برگزیده و به همت مجمع شاعران اهل بیت برگزار می شود.

معرفی کتاب|«تن‌های هزارساله»؛ روایت تشکری از زندگی مردی که جای خالی ستارگان را پر کرد

 معرفی کتاب|«تن‌های هزارساله»؛ روایت تشکری از زندگی مردی که جای خالی ستارگان را پر کرد
2022-10-01T11:29:42+03:30
«تن‌های هزارساله» تازه‌ترین کتاب سعید تشکری است که با نگاهی به زندگی و زمانه شیخ صدوق نوشته شده است؛ داستان از ماجرای پیداشدن پیکر شیخ آغاز می‌شود.

نیلچی‌زاده: دنیای امروز «بدن» را به مثابه «کالا» می‌بیند/ فرهنگ برهنگی یعنی بی‌هویتی

 نیلچی‌زاده: دنیای امروز «بدن» را به مثابه «کالا» می‌بیند/ فرهنگ برهنگی یعنی بی‌هویتی
2022-10-01T11:03:03+03:30
نیلچی زاده معتقد است نمایش افراد به صورت باحجاب در فیلم‌ها و بی‌حجاب در فضای مجازی و فضای شخصی خودشان، افراد را دچار خطای احساسی و ادراکی و در حیطه جامعه‌پذ...

معرفی کتاب| جامعه‌شناسی با رویکرد تاریخی

 معرفی کتاب| جامعه‌شناسی با رویکرد تاریخی
2022-10-01T09:56:28+03:30
کتاب «جامعه‌شناسی تاریخی بازتابی»، نوشته آرپاد ساکولچای از سوی انتشارات نیستان منتشر شد.

بدون اغراق و بزرگنمایی درباره دفاع مقدس صحبت کردیم

 بدون اغراق و بزرگنمایی درباره دفاع مقدس صحبت کردیم
2022-10-01T09:16:26+03:30
تدوینگر «جان‌وتَن» گفت: چالش اصلی پروژه این بود که باید گفته‌ها و روایت‌های مهمانان برنامه بدون هیچگونه بزرگنمایی و اغراق و پردازش هنری خاصی بازگو...

پدیده ظهور و انکشاف حقیقت امام زمان(عج) بررسی می‌شود

پدیده ظهور و انکشاف حقیقت امام زمان(عج) بررسی می‌شود
2022-10-01T08:42:58+03:30
کرسی ترویجی با موضوع «پدیده ظهور و انکشاف حقیقت امام عجل الله تعالی فرجه الشریف با تاکید بر کتاب منتخب الاثر» به همت پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی برگزار می شود.

هیچکس نمی‌تواند از مصونیت در برابر خطر کفر و الحاد، مطمئن شود/ عبرت‌های داستان بلعم باعورا

هیچکس نمی‌تواند از مصونیت در برابر خطر کفر و الحاد، مطمئن شود/ عبرت‌های داستان بلعم باعورا
2022-10-01T08:42:58+03:30
با خواندن داستان بلعم باعورا هیچکس نمی‌تواند از مصونیت در برابر خطر کفر و الحاد، مطمئن شود. چنین اطمینانی برای هیچکس وجود ندارد و هر کس چنین امنیتی را احساس ...

زنان بدسرپرست و زندانی سوژه رادیو شدند

 زنان بدسرپرست و زندانی سوژه رادیو شدند
2022-10-01T08:09:45+03:30
رادیو معارف در برنامه "پنجره" به موضوع حمایت از زنان زندانی و بی‌سرپرست می‌پردازد.

حسین حقیقی "جوشن" را برای "سردار سلیمانی خواند

 حسین حقیقی "جوشن" را برای "سردار سلیمانی خواند
2022-10-01T08:09:45+03:30
حسین حقیقی در برنامه «شب فیروزه‌ای» برای نخستین بار قطعه موسیقایی «جوشن» را خواند. شعری که با شعر قاسم صرافان تقدیم به شهید سلیمانی شده ...
X فیلم جدید فیلم جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)