میرنیوز

کارگردانی که همه خانواده‌اش خادمِ امام حسین‌(ع) هستند

 کارگردانی که همه خانواده‌اش خادمِ امام حسین‌(ع) هستند 2022-09-17T09:09:36+04:30

خبرگزاری تسنیم- مجتبی برزگر خبرنگار اعزامی به کربلا: حرم امام حسین(ع) را زیارت کردم؛ حال و هوایِ عجیبی داشت. جمعیتِ پرشوری حسین حسین‌کُنان کنار کفشداری‌های حرم ایستاده بودند تا خودشان را کنارِ ضریحِ آقا سیدالشهداء برسانند. در مقابلِ ما یک استودیوی شیشه‌ای توجهات را جلب می‌کرد، چون قرار بود مثلِ چند سالِ اخیر، یک پنجشنبه دیگر «مخاطب خاص» از کربلا برنامه‌ای را برای مخاطبان تلویزیون ایران روی آنتن ببرد. 

برنامه‌ای که امروز دیگر نام‌آشنایی برای مخاطبان تلویزیون شده است.  برنامه‌ای را که رسالت بوذری اجرا می‌کند و چند صباحی است در کنداکتور پنجشنبه‌های تلویزیون قرار گرفته و در دکوری حوالی کربلا و نزدیکترین محل به حرم امام حسین(ع)، دل‌های مردم را روانه آن دیار مقدس می‌کند.

«مخاطب خاص» را به نام برنامه‌ای نهادند که با هدف پوشش رویداد عظیم و حماسه میلیونی پیاده‌روی اربعین کار خودش را آغاز کرد. پخش‌ آیتم‌های تولیدی و اختصاصی برنامه "مخاطب خاص" از کربلای معلی، گزارش‌هایی از جانبازان و مادران شهدا، زیارت به نیابت از دوستداران سفر به کربلا و تقدیم آن به حضرت سیدالشهداء(ع)، کلیپ‌های کوتاه مدح‌خوانی از جمله بخش‌های تصویری جذابی است که در این برنامه پخش می‌شود. یکی از بخش‌های ویژه این برنامه، پخش واگویه‌های مردم با حضرت سیدالشهداء(ع) است.

واردِ استودیوی شیشه‌ای شدم....

"مخاطب خاص" یک برنامه زنده‌ای است که چند سال قبل، یازدهم صفر و 10 شب مانده به اربعین برای اولین بار روی آنتن شبکه سه سیما رفت.  و البته با هدف پوشش رویداد عظیم و حماسه میلیونی پیاده‌روی اربعین به وجود آمد. به تعبیر سازندگانش، یکی از اهداف ایجاد برنامه "مخاطب خاص" این بود که شب‌های جمعه ارتباط مردم عاشق و دلباخته حسینی را به طور مستقیم با حرم حضرت سیدالشهداء(ع) برقرار کند. در وهله بعدی این فضا را برای ساخت و تولید برنامه‌های ویژه ایام محرم و صفر مخصوصاً پیاده‌روی اربعین آماده شود.

پله‌ها را بالا می‌رفتم تا به آن استودیوی زیبایِ شیشه‌ای برسم. از آنجا گنبد و بارگاه حضرت سیدالشهداء نزدیک‌تر از هرجایی رخ نشان می‌داد. بغض گلویم را گرفته بود و با خودم می‌گفتم چقدر برنامه‌سازانِ این برنامه سعادتمندند که می‌توانند هر پنجشنبه روبرویِ این سرزمینِ بهشت، برنامه تولید کنند! در همین حال و احوال، مجری این برنامه را دیدم. رسالت بوذری مثلِ همیشه با رویِ باز استقبال کرد و گفت بیا با هم به استودیو برویم. 

کربلا , شبکه سه سیما , صدا و سیما , تلویزیون , امام حسین (ع) ,

وارد استودیو شدم حالم بسیار عجیب شد. انگار می‌خواستم گنبد امام حسین(ع) را در آغوش بگیرم. با رسالت بوذری صحبت‌های خودمانی می‌کردیم. او جملاتِ قابل توجهی را درباره «مخاطب خاص» مطرح می‌کرد. چنین عبارتی:  "«مخاطب خاص» گریزگاه خوبی برای آدم‌های خسته است و می‌تواند حال خوبی را برای بسیاری ایجاد کند، زیرا امام حسین(ع) برای بسیاری از ما مردم دلیل وفاق است. ما سعی می‌کنیم در برنامه ضمن اینکه به قواعد زبان معیار وابسته باشیم و روایات و مفاهیم عمیق را مطرح کنیم اما ساده حرف بزنیم."

حال و هوای رسالت بوذری مجری برنامه

حال و احوالاتِ رسالت بوذری همچون روضه‌ای بود که در مجلس حضرت سیدالشهداء، نوحه‌خوان می‌خواند. این بغضِ مقابل گنبد و اجازه گرفتن از حضرت مرا یادِ آن مخاطب خاصی انداخت که به کربلا نرسید و سالی که این برنامه به خاطر مسائل کرونا در استودیو و ایران روی آنتن می‌رفت. آن زمان رسالت بوذری گفته بود «مخاطب خاص نباشد دق می‌کنم.» این عبارت را هنوز هم با خودش می‌گوید و به حضور در این برنامه افتخار می‌کند. 

همه‌چیز با پخشِ شبکه سه هماهنگ می‌شود و مجری برای یک شبِ دیگر «مخاطب خاص» خودش را آماده می‌کند. با سلام و علیک و رسمِ همیشگی‌اش، روی آنتن می‌رود. همزمان با آغازِ اجرای رسالت بوذری، پله‌ها را پایین آمدم تا به اتاقِ کارگردان دو زبانه‌ی این برنامه یعنی «حسین زبیدی» برسم. همه مشغول بودند و از هادی آشتیانی خواستم مقداری با او صحبت کنم تا در انتها، گفت‌وگو را با کارگردان تلویزیونی برنامه ادامه دهم. 

کربلا , شبکه سه سیما , صدا و سیما , تلویزیون , امام حسین (ع) ,

هادی آشتیانی تهیه‌کننده- توحید عرب از تهیه‌کنندگان و کارگردانان تلویزیون- حسین زبیدی کارگردان تلویزیونی «مخاطب خاص»

هدف اصلیِ «مخاطب خاص» از زبانِ تهیه‌کننده

هادی آشتیانی که در کنارِ «مخاطب خاص»، «مثل ماه» را هم چند سالی است ویژه برنامه افطار شبکه سه را نیز تهیه‌کنندگی می‌کند از هدفِ «مخاطب خاص» شروع کرد. او گفت:  "هدف اصلی‌مان رسیدن به ارتباط حسّی و معنوی مردم با حضرت سیدالشهداء(ع) است. همه تلاش‌مان را کردیم این اتفاق بیفتد. همه تلاش‌مان بر این است که خدمتگزار و نوکر آستان حضرت سیدالشهداء باشیم و این نوکری قطع نشود. هدف‌مان این است مردم خودشان را به سفینه نجات حضرت اباعبدالله(ع) برسانند و از این قافله جا نمانند."

 

به تعبیرِ این تهیه‌کننده، لوکشین برنامه از میان مجموعه‌ها و فضاهای موجود در کربلا به پشت بام مشرف و نزدیک‌ترین محل به حرم امام حسین(ع) رسید. البته در سری جدید "مخاطب خاص" علاوه بر استودیوی شیشه‌ای از فضاهای دیگر کربلا هم برنامه را پخش کردیم از بین‌الحرمین، داخل صحن امام حسین(ع) و صحن حضرت ابوالفضل(ع) و فضای پیرامون حرم و در میان زائرین!

ادامه پویشِ زیارت اولی‌ها

آشتیانی همچنین به فعالیت زیارت اولی‌ها اشاره کرد و از ادامه‌اش خبر داد. او به تلاش‌های «مخاطب خاص» در طول این سال‌ها اشاره کرد که مردم چه از راه دور و از طریق رسانه و چه از راه نزدیک به راحتی و با یک فضای روحانی و نورانی بتوانند زیارت کنند. همواره پیگیرِ مطالبه مردم در حوزه زیارت بوده‌ایم تا موانع و مشکلاتِ در این زمینه، تسهیل شود. فعالیت زیارت اولی‌ها را همچون مدتِ شروع برنامه، ان‌شاءالله ادامه خواهیم داد. تلاش‌مان بر این بوده مردم هرچه بیشتر و بهتر آگاهانه و با معرفت به زیارت حضرت سیدالشهداء بروند و از این زیارت استفاده کنند.بتوانند از فضایی که در زیارت اربعین وجود دارد بیشترین بهره را ببرند.

کربلا , شبکه سه سیما , صدا و سیما , تلویزیون , امام حسین (ع) ,

حسین زبیدی

کارگردان دو زبانه‌ای که همه خانواده‌اش خادم امام حسین‌اند

برنامه تمام می‌شود و به سراغِ حسین زبیدی می‌روم. کسی که در طولِ پخش برنامه، همه ذهن و فکرش «مخاطب خاص» بود. در تمامِ این مدت با فیلمبردار، نورپرداز و گروه عراقی خودش به زبان عراقی صحبت می‌کرد و با او صحبت را آغاز کردم ایرانی جوابم را داد.  به او گفتم خودش را معرفی کند واقعاً غبطه خوردم و شوکه شدم که چه خانواده جالبی دارد. چرا که زبیدی این‌طور شروع کرد:

"حسین زبیدی هستم فرزند شیخ ضیاء زبیدی! پدرم یکی از روحانیون و خطبای معروف کربلا است. الان تقریباً 40 سالی است سخنرانِ حرم حضرت سیدالشهداء هستند. برادرم حسین زبیدی خادم حرم امام حسین و کنار ضریحِ حضرت خدمت می‌کند و برادر دیگرم حیدر زبیدی در مهمانسرای حرم حضرت عباس(ع) خدمت می‌کند. برادر دیگرم علی زبیدی در تشریفات حرم حضرت عباس(ع) خدمت می‌کند. و خودم هم به عنوان خادم حرم امام حسین(ع)در قسمت رسانه هستم."

 

از او سؤال کردم چطور شد که «مخاطب خاص» را شناخت؟ پاسخِ جالبی داد. «هیچ آشنایی با این برنامه نداشتم. به طورکل تولیدات و کارهای عراق را انجام می‌دادم؛ یکی از دوستان به من گفت برنامه‌ای هست کارگردان دوزبانه نیاز دارد و از شبکه سه تلویزیونِ ایران روی آنتن می‌رود. وقتی نامش را به زبان آورد یک لحظه حالم عوض شد؛ گفت: "مخاطب خاص"! او توضیح می‌داد که تصویربردار، نورپرداز و کارگردان می‌خواهد که کار خوب پیش برود؛ اما برایم مهم نبود هر طور شده می‌خواستم باشم. چون از نامش مشخص بود همه‌چیز در خدمتِ امام حسین(ع) است. امروز خدا را شکر می‌کنم که 6 سالی است یکی از کوچکترین عواملِ «مخاطب خاص» هستم.»

کربلا , شبکه سه سیما , صدا و سیما , تلویزیون , امام حسین (ع) ,

واقعاً عراقی‌ها و ایرانی‌ها با هم برادرند

کارگردان دو زبانه «مخاطب خاص» به شعارِ زیبای «ان‌الحسین یجمعنا» اشاره کرد و درباره رقابت در خدمت کردن به امام حسین(ع) گفت. «واقعاً برخی سایت‌ها و کانال‌های مجازی شیطنت می‌کنند. عراقی‌ها و ایرانی‌ها واقعاً برادرند. همه‌شان تلاش می‌کنند تا نور حضرت سیدالشهداء همچنان که به کل دنیا رسیده، همه جهان را فرا بگیرد. پا به پای هم جلو می‌رویم و مشکلی هم نیست. همه برای خدمت کردن به حضرت سیدالشهداء(ع) رقابت می‌کنیم. افتخار می‌کنیم با دوستان ایرانی‌مان در این‌جا کار می‌کنیم و امام حسین(ع) کمک کرده این اتفاق بیفتد.»

زمانی که «مخاطب خاص» روی آنتن نمی‌رود، ناراحت می‌شوم

صحبت را با بازتاب‌های «مخاطب خاص» ادامه دادیم. زبیدی به عبارتِ جالبی اشاره کرد که الان همه او را به «مخاطب خاص» می‌شناسند. این چنین گفت: "اولین باری که با «مخاطب خاص» روی آنتن رفتیم هیچ‌وقت فکر نمی‌کردیم چنین بازخوردهایی در ایران داشته باشد. این همه استقبال غافلگیرم کرد. جالب است روزهایی که به هر دلیلی روی آنتن نمی‌رفتیم هم خودمان و هم کادر عراقی ناراحت می‌شدند؛ چرا چنین برنامه‌ای با این همه مخاطب روی آنتن نرفت؟ چون رفته رفته آن‌قدر با این برنامه انس گرفتم که دیگر به ایرانی بودن و یا عراقی بودنش فکر نمی‌کردم کاملاً «مخاطب خاص» را متعلق به خودمان می‌دانستیم."

کربلا , شبکه سه سیما , صدا و سیما , تلویزیون , امام حسین (ع) ,

«مخاطب خاص» فالوورهای کارگردان را بالا برد

او به صفحه اینستاگرامی‌اش اشاره کرد که: من یک صفحه مجازی دارم که قبل از اینکه با «مخاطب خاص» آشنا شوم 2000 فالوور بیشتر نداشت و بعد از اینکه به این برنامه آمدم و رسالت بوذری نامم را آورد به تدریج تا 14 هزار فالوور هم بالا آمد. حالا دیگر مرا به این برنامه می‌شناسند و هر شبِ جمعه مشکلی پیش می‌آمد و آنتن نداشتیم فالوورها سؤال می‌کردند آقای زبیدی مشکل چیست؟ چرا آنتن ندارید؟ پیام می‌دادند کارمان را تعطیل کردیم تا با خانواده این برنامه را ببینیم. واقعاً این پیام‌ها و استقبال‌ها به ما یک انرژی خاصی را تزریق می‌کند. به لطفِ اعلام‌های رسالت بوذری، مرا به کارگردانی «مخاطب خاص» می‌شناسند. 

زبیدی در پایانِ صحبت‌هایش از شب‌هایی می‌گوید که مردم پیام می‌دهند به کربلا برسند. او می‌گوید: از ما می‌خواهند پویش برای سفر اولی‌ها را مثلِ گذشته با قدرت جلو ببریم. کربلا بیایند و زیارت کنند. حتی بارها این نکته را با بغض و اندوه می‌گفتند و حال و احوالاتم به هم می‌ریخت. به همین خاطر تصمیم گرفتم در محرم، صفر، ماه رمضان و همه شب‌های جمعه از استودیوی «مخاطب خاص» لایو بگذارم و مخاطبان را با حال و هوایِ اینجا همراه کنم. 

انتهای پیام/

منبع : خبرگزاری تسنیم


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار فرهنگی

شب و روز اول ماه ربیع الاول چه اعمالی دارد؟

شب و روز اول ماه ربیع الاول چه اعمالی دارد؟
2022-09-27T17:02:58+03:30
ماه ربیع الاول از راه رسید و به مناسبت حلول ماه ربیع الاول آداب و اعمال مخصوص روز اول این ماه، در کتب روایی نقل شده است.

در تقبیح دوقطبی‌سازی‌های نالازم و رادیکال کردن فضا؛ دودی که به چشم «ایران» می‌رود

 در تقبیح دوقطبی‌سازی‌های نالازم و رادیکال کردن فضا؛ دودی که به چشم «ایران» می‌رود
2022-09-27T16:43:02+03:30
اظهارات کلّی، غیرمنصفانه، غیرعقلانی و غلطِ فردی که خود را تحلیل‌گر ارشد مسائل حوزه امنیت می‌خواند اما مطالبی را به کلیت یک قشر نسبت می‌دهد، نسبتی با فضای من...

توان ایران، نیاز سوریه و زمان ناکافی یک "هفته فرهنگی"

 توان ایران، نیاز سوریه و زمان ناکافی یک "هفته فرهنگی"
2022-09-27T16:29:45+03:30
هفته فرهنگی ایران در سوریه فردا آغاز می‌شود، کشوری که ظرفیتی بالا و اراده‌ای جدی در پذیرش صادرات فرهنگ و صنایع فرهنگی از مبدأ ایران دارد و برگزاری یک هفته ف...

در تقبیح دوقطبی‌سازی و رادیکال کردن فضا؛ دودی که به چشم «ایران» می‌رود

 در تقبیح دوقطبی‌سازی و رادیکال کردن فضا؛ دودی که به چشم «ایران» می‌رود
2022-09-27T16:29:45+03:30
اظهارات کلّی، غیرمنصفانه، غیرعقلانی و غلطِ فردی که خود را تحلیل‌گر ارشد مسائل حوزه امنیت می‌خواند اما مطالبی را به کلیت یک قشر نسبت می‌دهد، نسبتی با فضای من...

آنتن تلویزیون از فردا نونوار می‌شود

 آنتن تلویزیون از فردا نونوار می‌شود
2022-09-27T14:16:23+03:30
سریال‌های جدید تلویزیون همزمان با روزهای ابتدایی فصل پاییز و پایان ماه‌های عزاداری روی آنتن خواهند رفت.

اعمال سفارش شده روز آخر ماه صفر مصادف با شهادت امام رضا (ع)

اعمال سفارش شده روز آخر ماه صفر مصادف با شهادت امام رضا (ع)
2022-09-27T13:43:01+03:30
روز آخر ماه صفر روز شهادت امام رضا (ع) در سال ۲۰۳ هجری قمری است، امام رضا (ع) هنگام شهادت ۵۴ سال عمر داشتند، برای این روز اعمالی ذکر شده است.

«یاامام رضا(ع) مدد» با نوای سید مجید بنی فاطمه/بشنوید

«یاامام رضا(ع) مدد» با نوای سید مجید بنی فاطمه/بشنوید
2022-09-27T13:43:00+03:30
قطعه «یا امام رضا مدد» به مناسبت سالروز شهادت امام رضا (ع) با نوای حاج سید مجید بنی فاطمه منتشر شد.

توان ایران، نیاز سوریه و مطالبه ظرف زمانی طولانی‌تر از یک "هفته فرهنگی"

 توان ایران، نیاز سوریه و مطالبه ظرف زمانی طولانی‌تر از یک "هفته فرهنگی"
2022-09-27T13:49:47+03:30
هفته فرهنگی ایران در سوریه فردا آغاز می‌شود، کشوری که ظرفیتی بالا و اراده‌ای جدی در پذیرش صادرات فرهنگ و صنایع فرهنگی از مبدأ ایران دارد و برگزاری یک هفته ف...

چرا سهم بیشتری از تولیدات به سمت تلفیق فرهنگ دینی و ملی نمی‌رود؟

 چرا سهم بیشتری از تولیدات به سمت تلفیق فرهنگ دینی و ملی نمی‌رود؟
2022-09-27T12:16:31+03:30
یکی از نکاتی که در میانِ سریال‌های دینی و مذهبی به عنوان آسیب دیده می‌شود، عدم توجه به تداومِ ساخت سریال در این حوزه است که نمونه بارزِ آن داستان کودکی پیام...

«سلام تهران» با دکور جدید به شبکه پنج بازگشت + عکس

 «سلام تهران» با دکور جدید به شبکه پنج بازگشت + عکس
2022-09-27T12:16:30+03:30
فصل جدید برنامه صبحگاهی «سلام تهران» از چهارشنبه ۶ مهر همزمان با آغاز ماه ربیع الاول با رنگ و بوی جدید از شبکه پنج سیما پخش می‌شود.

۴ مستند طنز دفاع مقدس از شبکه نسیم پخش می‌شود

 ۴ مستند طنز دفاع مقدس از شبکه نسیم پخش می‌شود
2022-09-27T11:23:04+03:30
همزمان با هفته دفاع مقدس، ۴ مستند طنز محصول گروه مستند بنیاد فرهنگی روایت فتح روی آنتن می‌رود.

چرا به واحد «شنود» در دفاع مقدس حقوق نمی‌دادند؟

 چرا به واحد «شنود» در دفاع مقدس حقوق نمی‌دادند؟
2022-09-27T11:09:51+03:30
روایت علی اسحاقی، مسئول واحد جنگ الکترونیک سپاه، از تشکیل واحد شنود در جنگ تحمیلی به نقل از کتاب تاریخ شفاهی دفاع مقدس جنگ الکترونیک را بخوانید.

تقدیر کانون‌های مساجد از خدمات و فداکاری‌های پلیس

تقدیر کانون‌های مساجد از خدمات و فداکاری‌های پلیس
2022-09-27T10:22:58+03:30
حجت‌الاسلام خداداده از حضور جمعی از ائمه جماعات و مدیران کانون‌های فرهنگی هنری مساجد در برخی مراکز پلیس استان تهران به منظور عرض خداقوت به کادر همیشه در صحنه...

نظام سلطه در مقابله مردم دیندار ایران محکوم به شکست است

نظام سلطه در مقابله مردم دیندار ایران محکوم به شکست است
2022-09-27T10:22:58+03:30
حجت‌الاسلام‌ سیدمهدی خاموشی، نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه در پیامی اغتشاشات اخیر و توهین به مقدسات را محکوم کرد.

بازخوانی دفاع جانانه ارتش در برابر رژیم بعث عراق / ۹۱۱ نوبت پرواز تنها در ۵ روز

 بازخوانی دفاع جانانه ارتش در برابر رژیم بعث عراق / ۹۱۱ نوبت پرواز تنها در ۵ روز
2022-09-27T10:03:08+03:30
ارتش در همان یک سال نخست جنگ نشان داد که به مردم، ایران و انقلاب اسلامی وفادار است. او به سرعت خود را بازسازی کرد و به وظیفه دفاعی از کشور مشغول شد.

گفت‌وگوی تسنیم با حجت‌الاسلام مومنی: حضرت زینب (س) بهترین الگو برای زنان است + فیلم

 گفت‌وگوی تسنیم با حجت‌الاسلام مومنی: حضرت زینب (س) بهترین الگو برای زنان است + فیلم
2022-09-27T09:36:32+03:30
حجت‌الاسلام مومنی کارشناس مسائل دینی، حضرت زینب(س) را بهترین الگو برای زنان کشورمان عنوان کرد و گفت: اسلام به زنان شأن و شخصیت داد.

همه‌چیز در "جان و تَن" دست میهمان است / خسروی: نگذارید دفاع‌مقدس فراموش شود

 همه‌چیز در "جان و تَن" دست میهمان است / خسروی: نگذارید دفاع‌مقدس فراموش شود
2022-09-27T09:09:44+03:30
محمدجعفر خسروی درباره اجرا و ساختِ برنامه «جان و تَن» گفت: خاطرات دفاع‌مقدس نیاز به روایتِ درست دارند و ما در این برنامه بدون هیچ مبالغه‌ای همین ک...

گفت‌وگوی تسنیم با حجت‌الاسلام مومنی: حضرت زینب (س) بهترین الگو برای زنان است

 گفت‌وگوی تسنیم با حجت‌الاسلام مومنی: حضرت زینب (س) بهترین الگو برای زنان است
2022-09-27T08:56:40+03:30
حجت‌الاسلام مومنی کارشناس مسائل دینی، حضرت زینب(س) را بهترین الگو برای زنان کشورمان عنوان کرد و گفت: اسلام به زنان شأن و شخصیت داد.

همه‌چیز در "جان و تَن" دست میهمان است / خسروی: نگذارید دفاع‌مقدس فراموش شود!

 همه‌چیز در "جان و تَن" دست میهمان است / خسروی: نگذارید دفاع‌مقدس فراموش شود!
2022-09-27T08:56:39+03:30
محمدجعفر خسروی درباره اجرا و ساختِ برنامه «جان و تَن» گفت: خاطرات دفاع‌مقدس نیاز به روایتِ درست دارند و ما در این برنامه بدون هیچ مبالغه‌ای همین ک...

ماجرای جایزه شهدا به "مهدی فقیه" چه بود؟

 ماجرای جایزه شهدا به "مهدی فقیه" چه بود؟
2022-09-27T08:29:54+03:30
بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون بازی در فیلم «هور در آتش» را جایزه شهدا می‌داند و می‌گوید: این بازی به دلیل حضور در جبهه و صدقه‌سر شهداست که خودشا...

مستندی از شهید "سعید شبان"، امشب در تلویزیون

 مستندی از شهید "سعید شبان"، امشب در تلویزیون
2022-09-27T08:16:25+03:30
مستند "فرزند چهارم" روایتی از زندگی و فعالیت شهید سعید شبان، اولین شهید مدافع حرم ارومیه است که از تلویزیون پخش می‌شود.

بانوان نویسنده به "دستخط" می‌آیند

 بانوان نویسنده به "دستخط" می‌آیند
2022-09-27T08:16:25+03:30
برنامه دستخط ویژه هفته دفاع مقدس روی آنتن شبکه پنج می‌رود تا بانوان نویسنده درباره روایت‌های زنانه تاریخ شفاهی جنگ تحمیلی سخن بگویند.

کرامات از ضریح امام رضا (ع) بیشتر از ضریح امام حسین (ع) ظاهر می‌شود

 کرامات از ضریح امام رضا (ع) بیشتر از ضریح امام حسین (ع) ظاهر می‌شود
2022-09-27T08:16:25+03:30
آیت الله بهجت(ره) می‌فرمود: امام رضا (ع) در هر سفر بلکه در همه جا و همیشه حوائج را برآورده می‌کند، بلکه امامزاده‌های آن‌ها سفره‌های رحمت‌اند و چه‌بسا نسخه د...

اغتشاشات اخیر دعوا بر سر ولایت الله و طاغوت است

اغتشاشات اخیر دعوا بر سر ولایت الله و طاغوت است
2022-09-26T15:48:44+03:30
معاون پژوهش دفتر تبلیغات اسلامی با اشاره به اغتشاشات اخیر در کشور و با بیان این که اگر دشمن کاری نمی‌کند چون نمی‌تواند؛ نه این که نمی‌خواهد و دیگر بیشتر از ا...

میثم مطیعی در حرم مطهر رضوی مرثیه خوانی می‌کند

میثم مطیعی در حرم مطهر رضوی مرثیه خوانی می‌کند
2022-09-26T15:48:43+03:30
میثم مطیعی همزمان با ایام شهادت امام رضا (ع) در حرم مطهر رضوی به مرثیه خوانی می‌پردازد.

«آواتار» با اکران مجددش هنوز می‌فروشد

 «آواتار» با اکران مجددش هنوز می‌فروشد
2022-09-26T15:15:26+03:30
در جدول فروش هفته گذشته سینماهای آمریکا، فیلم «نگران نباش عزیزم» پرفروش‌ترین فیلم هفته شد و اکران مجدد «آواتار» نیز به فروش میلیاردی آن ...

گیتی خامنه با «لالایی» به شبکه نسیم می‌آید

 گیتی خامنه با «لالایی» به شبکه نسیم می‌آید
2022-09-26T15:15:26+03:30
برنامه «لالایی» با روایت فرهنگ و روابط خانواده و بازنمایی لالایی در اقوام ایرانی از شبکه نسیم پخش خواهد شد.

نگاهی به چند آهنگ دوران دفاع مقدس / از کاروان شهید تا دایه دایه

 نگاهی به چند آهنگ دوران دفاع مقدس / از کاروان شهید تا دایه دایه
2022-09-26T14:48:49+03:30
برخی از آهنگ‌های دوران دفاع مقدس، دنیایی از خاطره و یادگاری در دل خود دارند؛ آهنگ‌هایی که تلاش کرده‌اند تا گوشه‌ای از رشادت‌های رزمندان کشورمان را با زبان م...

چرا پلان‌های سینما در خاطرات دفاع مقدس کات نمی‌خورد؟

 چرا پلان‌های سینما در خاطرات دفاع مقدس کات نمی‌خورد؟
2022-09-26T14:48:49+03:30
حجم آثار شاخص در حوزه خاطره‌نویسی دفاع مقدس حکایت از غفلتی دارد که سینما به این گنج عظیم نشان داده است؛ در واقع آب در کوزه است و ما تشنه‌لبان می‌‌گردیم.

شماره دوازدهم فصلنامه علمی ترویجی «مطالعات علوم قرآن» منتشر شد

شماره دوازدهم فصلنامه علمی ترویجی «مطالعات علوم قرآن» منتشر شد
2022-09-26T14:02:25+03:30
دوازدهمین شماره فصلنامه علمی ترویجی مطالعات علوم قرآن به همت اداره نشریات و پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی منتشر شد.
X فیلم جدید فیلم جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)