میرنیوز

اعتقاد خانواده‌ مبنی بر محرم بودن همه فامیل آسیب‌زا است/ عدم رعایت حریم‌ها دلبستگی به وجود می آورد

اعتقاد خانواده‌ مبنی بر محرم بودن همه فامیل آسیب‌زا است/ عدم رعایت حریم‌ها دلبستگی به وجود می آورد 2021-11-24T14:02:27+03:30

به گزارش خبرنگار مهر، برنامه چراغ در هفته جاری میزبان «سیده معصومه طباطبایی» استاد دانشگاه، نویسنده، مشاور و حافظ کل قرآن کریم بود.

طباطبایی با اشاره به اصل زیبایی دوستی و میل به زیبایی در انسان گفت: میل به زیبایی دوستی همچون سایر نیازهای ذاتی و فطری انسان مثل نیاز به خوردن و آشامیدن، در تمام انسان‌ها به ویژه در بانوان وجود دارد؛ یعنی خانم‌ها ذاتاً دوست دارند زیبا و مورد پسند باشند. اینطور نیست که بگوئیم در میان قشر فرهیخته و تحصیل‌کرده این نیاز وجود ندارد. لذا به فراخور محیط علمی و فضای نخبگانی، دانشگاه‌ها در حوزه‌ی پوشش ضوابط و قوانینی دارند، همانطور که در کل دنیا مرسوم است که در محیط‌های آموزشی قوانین و خط مشی‌هایی در مورد پوشش وجود دارد تا هدف و انگیزه‌ی اصلی از آموزش محقق شود و هر عاملی که این محیط‌ها را از آن هدف اصلی دور کند، حذف می‌کنند.

لذا در محیط‌های آموزشی و دانشگاه هر چه آرامش و امنیت روانی بیشتر فراهم باشد، زمینه تمرکز و موفقیت بیشتری هم فراهم خواهد شد. برای مثال دانشجوی نخبه ای داشتم که ازدواج بسیار موفقی هم با یکی از دانشجویان دیگر داشتند ولی به دلیل داشتن رابطه‌ی خارج از چارچوب قبل از ازدواجشان، دچار مشکل شده بودند؛ آنطور که خودشان نقل می‌کردند تصورشان این بود که به هر حال در محیط دانشگاهی و فضای نخبگانی نیازی به وجود یکسری ملاحظات نیست و چه بسا بی معناست، به عبارتی این خانم خیلی قائل به رعایت حجاب و یا حریم در رابطه نبودند، چون تصورشان این بود که در فضای استاد و دانشجویی اینها معنا و جایگاهی ندارد. از سویی شیطنت‌های دخترانه ایشان باعث شده بود با استاد ارتباط‌های صمیمانه‌تری داشته باشند. ولی بعد از ازدواج که همسرشان متوجه شده بود، زندگی آنها با بحران بزرگی مواجه شده بود.

وی خاطر نشان کرد: اهمیت و ضرورت تربیت افراد برای زیست عفیفانه بر کسی پوشیده نیست و غیر قابل انکار است و همه انسان‌ها به اهمیت فرایند تربیتی پی برده اند، اما نکته‌ای که وجود دارد این است که علاوه بر تربیت درست و اصیل، باید بازدارندگی و رعایت حریم در وهله اول در وجود خود شخص باشد. گاهی دیده می‌شود افرادی از خانواده‌ی اصیل هستند اما با این وجود خود شخص قائل به رعایت حریم نیست و بازدارندگی لازم در روابط را ندارد. لذا تربیت وقتی اثر بیرونی دارد که خود فرد با اراده‌ی درونی خود و از ابزارهایی که در محیط‌های مختلف اعم از خانواده یا محیط آموزشی فرا گرفته است، استفاده کند. سپس در کنار بحث تربیت و خودکنترلی درونی باید محیط سالم هم فراهم باشد. برای نمونه دانشجویی مراجعه کرده بودند که ایشان هم در ارتباطی خارج از چارچوب قرار گرفته بودند و با یکی از هم دانشگاهیان خود از باب اینکه همکلاس هستند و نیازی نیست و یا معنایی ندارد که یکسری چارچوب‌ها را رعایت کنند، در ارتباط بودند. اما متأسفانه کارشان به جایی رسیده بود که علاوه بر آسیب روحی، آسیب جسمی هم دیده بودند. آقا هم تهدید کرده بود که اگر به حرف او گوش ندهد آبروریزی می‌کند و دختر خانم هم تن به خواسته‌های او داده و در فضاهایی آلوده و غلط با او حاضر می شده است.

شکسته شدن حریم‌ها آثار غیر قابل جبرانی به جا می‌گذارد

طباطبایی تصریح کرد: بسیاری از خانم‌هایی که وارد رابطه می‌شوند و آسیب می‌بینند از ابتدا با هدف ازدواج و با یک رابطه‌ی عمیق عاطفی پا پیش می‌گذارند ولی با تداوم این رابطه، وابستگی و دلبستگی ایجاد شده و زمینه برای سو استفاده و بهره بری طرف مقابل فراهم می‌شود. به عبارتی در ابتدا آقایان با وعده‌ی ازدواج شروع می‌کنند ولی در ادامه و بعد از مدتی تازه متوجه می‌شوند و اذعان می‌کنند که به درد همدیگر نمی‌خورند. در این میان بیشترین آسیبی که در اثر شکسته شدن حریم‌ها به وجود می‌آید و خیلی از آنها نیز غیر قابل جبران هست، متوجه بانوان هست. برای مثال دانشجویی داشتم که از خانواده‌ی فوق العاده اصیل و آبرومندی بودند و پدر و مادری که در شهر خود سرشناس و از خانواده‌ای سنتی بودند اما دختر این خانواده با وعده‌ی ازدواج وارد رابطه‌ای خارج از چارچوب شده و به سبب دلبستگی ایی که ایجاد شده بود و به بهانه‌ی کسب شناخت و اعتماد بیشتر نسبت به یکدیگر متأسفانه تن به روابطی داده بودند که آسیب‌های جدی دیده و آبروی خانواده اش خدشه دار شده و به خطر افتاده بود.

این استاد دانشگاه در بخشی از سخنانش اشاره کرد: قطعاً محیطی که شخص در آن کار می‌کند و بروز و ظهور اجتماعی دارد مهم و اثرگذار است، اما نمی‌توان گفت اثر اصلی با این مسئله است؛ خیلی از افراد در محیط‌های خیلی باز حضور داشتند ولی حریم‌ها را رعایت کردند. در کشور ما به برکت انقلاب اسلامی محیط سالم فراهم است. بسیاری از افراد غیر ایرانی که در کشور ما دانشجو هستند، خصوصاً در دانشگاه‌های بین المللی، وقتی پای صحبت‌های آنها بنشینید، علیرغم عوامل بازدارنده ای که نسبت به رعایت حریم‌ها و حجاب برایشان وجود دارد، با این وجود با توجه به تجربیاتی که از رعایت عفاف داشتند، هویتی که برایشان ایجاد شده و آرامش و لذت‌هایی که برایشان به ارمغان داشته است، این مسیر را طی کرده و حتی به دنبال این مسئله رفته اند. خیلی از آنها رنج سفر و دوری از خانواده را متحمل می‌شوند تا معارف دینی را یاد بگیرند و بتوانند در یک فضای امن تر حضور اجتماعی داشته باشند.

وی ادامه داد: نکته‌ی جالب اینکه بسیاری از این دانشجویان که در رشته‌های پزشکی تحصیل می‌کنند علاقمند به فراگیری علوم دینی هم هستند. وقتی پای صحبت‌های آنها بنشینید، تجربه‌های شیرین و لذت بخش رعایت حریم و حجاب را به گونه‌ای بیان می‌کنند که شاید برای ما ایرانی‌ها که از ابتدا در بستر محیط سالم زندگی کردیم، آنقدر ملموس نباشد. بیان خود آنها مبنی بر احساس آرامش، امنیت، راحت بودن در فضای اجتماع، فارغ از دغدغه‌ی نگاه‌ها و مطالبات خاص، ارمغان رعایت حریم حیا و عفاف بود، لذت آرامشی که داشتند برایشان ارزشمند بود.

فرزندان از ابتدا باید با رعایت حریم‌ها در اجتماع تربیت شوند

طباطبایی اظهار داشت: بنابراین اگر افراد فارغ از حواشی و به صورت سالم و درست در محیط اجتماع حضور یابند و در خانواده نیز فرزندان اگر از ابتدا بر مبنای رعایت حریم‌ها تربیت شوند با ورود به جامعه مشکلی نخواهند داشت چون تجربه‌ی بازدارندگی را در درون خود و بواسطه ی تربیت بنیادین خانوادگی در خودش دارد. پس تربیت بسیار مهم هست به شرطی که بروز و ظهور بیرونی داشته باشد. برای مثال مراجعی داشتم که والدین معتقد بودند نیازی نیست دختر نوجوانشان روسری یا لباس پوشیده‌تری در جمع‌های خانوادگی و اقوام داشته باشد ولی متأسفانه دخترشان در یکی از میهمانی ها توسط یکی از اقوام مورد تعرض قرار گرفته بود و بعداً زمان ازدواجشان که رسیده بود بخاطر تجربه تلخی که داشته، دچار ترس از مردها و بحران روحی و روانی شده بود.

این کارشناس برنامه چراغ در پایان گفت: بنابراین اعتقاد خانواده مبنی بر اینکه همه اقوام محرمند و نیازی به رعایت حد و حریم نیست آسیب جدی به فرزندشان وارد کرده بود. در اجتماع نیز کیفیت و شکل حضور ما سبب می‌شود که دیگران بر اساس آن با ما رفتار کنند و در مورد ما قضاوت کنند. بنابراین پوشش افراد از باور درونی آنها نشأت می‌گیرد؛ لذا وقتی یک خانم با یک سر و وضع و پوشش و آرایش خاصی در جامعه حضور می‌یابد به نحوی این اجازه را به دیگر افراد می‌دهد که او را بر اساس همان ظاهرش قضاوت کرده و با او رفتار کنند. مورد پرونده‌ای داشتم که خانمی می‌گفتند ما در جمع‌های خانوادگی راحتیم و اصلاً پوشش روسری برای ما معنا ندارد بلکه نوعی توهین هم تلقی می‌شود و در صورت استفاده در حضور شوهر خواهر یا پسرخاله، به این معنی است که تو غریبه ای، این باور از کودکی در آنها شکل گرفته بود و علیرغم اینکه فرد تحصیل‌کرده ای بودند، رابطه‌ی او با یکی از اقوام وارد صمیمیت شده و آسیب جدی به روابط خانوادگی زده بود. برخی خانواده‌ها باور ندارند که عدم رعایت حریم‌ها قاعدتاً دلبستگی هایی را بوجود می‌آورد و به تبع آن آسیب‌ها و بحران‌های جبران ناپدیر برای خود فرد و اطرافیانشان بوجود می‌آورد.

لازم بذکر است برنامه تلویزیونی چراغ در فصل سوم، در روزهای یکشنبه و سه شنبه حوالی ساعت ۲۲ از شبکه ۵ سیما به روی آنتن می‌رود.

منبع : خبرگزاری مهر


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار فرهنگی

برشی از زندگی پدر موشکی ایران در سریال شبکه یک/ چه کسی نقشِ حسن طهرانی‌مقدم را بازی می‌کند؟

 برشی از زندگی پدر موشکی ایران در سریال شبکه یک/ چه کسی نقشِ حسن طهرانی‌مقدم را بازی می‌کند؟
2021-12-07T16:04:26+03:30
حسین عارف در سریال این شب‌های شبکه یک سیما نقشِ حسن طهرانی‌مقدم را بازی کرده، شهیدی که شهریار بحرانی، برشی از زندگی‌اش را مورد بررسی قرار داده است.

محمود سالاری معاون هنری وزارت ارشاد شد

 محمود سالاری معاون هنری وزارت ارشاد شد
2021-12-07T16:04:26+03:30
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حکمی، محمود سالاری را به عنوان معاون امور هنری این وزارتخانه منصوب کرد.

دانشجویان در بیان مواضع خود، پیش از خطبه‌های نماز جمعه آزاد هستند

دانشجویان در بیان مواضع خود، پیش از خطبه‌های نماز جمعه آزاد هستند
2021-12-07T15:44:22+03:30
حضور تشکل‌های دانشجویی برای اعلام مواضع خود در پیش از خطبه‌های نماز جمعه را فرصتی ارزشمند برای نظام اسلامی می‌دانیم که با تدبیر و رهنمود رهبر معظم انقلاب فرا...

دانشجویان در بیان مواضع خود،پیش از خطبه‌های نمازجمعه آزاد هستند

دانشجویان در بیان مواضع خود،پیش از خطبه‌های نمازجمعه آزاد هستند
2021-12-07T15:17:43+03:30
حضور تشکل‌های دانشجویی برای اعلام مواضع خود در پیش از خطبه‌های نمازجمعه را فرصتی ارزشمند برای نظام اسلامی می‌دانیم که با تدبیر و رهنمود رهبر معظم انقلاب فراه...

گلایه‌های محسن زهتاب از عدمِ توجه به بازیگران پیشکسوت/ نمی‌دانم تکلیف امثال ما چیست؟

 گلایه‌های محسن زهتاب از عدمِ توجه به بازیگران پیشکسوت/ نمی‌دانم تکلیف امثال ما چیست؟
2021-12-07T12:31:03+03:30
بازیگر پیشکسوت سینما، تئاتر و تلویزیون گلایه کرد که یک دهه است جلوی دوربین نرفته؛ تئاتر که تعطیل است و سینما هم که رابطه‌بازی در آن بیداد می‌کند.

"اهل جهنم"؛ یک نمایش نتفلیکسی-تحریفی از مسیحیت برای هراس از تغییر

 "اهل جهنم"؛ یک نمایش نتفلیکسی-تحریفی از مسیحیت برای هراس از تغییر
2021-12-07T12:31:03+03:30
"اهل جهنم" بطور روشن از افزایش عقاید دینی مسیحیت هراس دارد و برای همین حتی با تغییر معنای عقوبت اعمال در مسیحیت، آن را تحریف کرده تا بتواند مردم ک...

استدلال حضرت زهرا (س) درباره علت رویگردانی مردم از ولایت علوی / ۴ خصلتی که سبب کوردلی می‌شود

 استدلال حضرت زهرا (س) درباره علت رویگردانی مردم از ولایت علوی / ۴ خصلتی که سبب کوردلی می‌شود
2021-12-07T12:31:03+03:30
بر اساس بیان حضرت زهرا سلام‌الله علیها چهار خصلت منفی هرگاه در فرد، جریان و یا جامعه‌ای حاکم شود، تبعه آن دوری از خداوند و امام معصوم و اولیای الهی خواهد بو...

واکسن نزده‌ها اجازه ندارند در مساجد نماز بخوانند

واکسن نزده‌ها اجازه ندارند در مساجد نماز بخوانند
2021-12-07T11:57:44+03:30
در ایالت سند پاکستان کسانی که واکسینه نشده اند، اجازه نخواهند داشت در مسجد نمازبخوانند.همچنین استفاده از ماسک برای حضور در نماز و مراسم مذهبی الزامی خواهد بود.

کنگره بین المللی راهکارهای گسترش غدیر و ترویج نهج البلاغه در جهان

کنگره بین المللی راهکارهای گسترش غدیر و ترویج نهج البلاغه در جهان
2021-12-07T11:57:43+03:30
بنیاد بین المللی غدیر در نظر دارد با انگیزه معرفی فرهنگ نورانی غدیر و مصحف شریف نهج البلاغه کنگره بین المللی راهکارهای گسترش فرهنگ غدیر و نهج البلاغه در جهان...

ضرورت توجه دانشجویان به تقویت کرسی‌های نظریه پردازی

ضرورت توجه دانشجویان به تقویت کرسی‌های نظریه پردازی
2021-12-07T10:52:30+03:30
مراسم گرامیداشت روز دانشجو با حضور تعدادی از دانشجویان ایرانی مقیم مسکو در محل اقامتگاه سفیر جمهوری اسلامی ایران در فدراسیون روسیه برگزار شد.

هفتمین نشست دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس اهل سنت برگزار شد

هفتمین نشست دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس اهل سنت برگزار شد
2021-12-07T10:39:12+03:30
به همت معاونت آموزش و پژوهش دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت هفتمین نشست شورای آموزش این دبیرخانه برگزار شد.

نشست علمی «بررسی تاریخی نقش زنان در افغانستان» برگزار می‌شود

نشست علمی «بررسی تاریخی نقش زنان در افغانستان» برگزار می‌شود
2021-12-07T10:39:11+03:30
دپارتمان زنان دانشگاه بین المللی اهل بیت علیهم السلام نشست علمی «بررسی تاریخی نقش زنان در افغانستان» را برگزار می‌کند.

رویکرد جهادی محور جذب دانشجویان به کانون مساجد است

رویکرد جهادی محور جذب دانشجویان به کانون مساجد است
2021-12-07T10:39:11+03:30
حجت‌الاسلام ارزانی با اشاره به نگرش ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد در فعالیت‌ها گفت: جوان‌گرایی و رویکرد جهادی دو محور مهم در جذب دانشجویان به کانو...

برنامه هیات‌های شاخص کشوری در هفته سوم آذرماه اعلام شد

برنامه هیات‌های شاخص کشوری در هفته سوم آذرماه اعلام شد
2021-12-07T10:39:10+03:30
برنامه جلسات مذهبی هفته سوم آذرماه مساجد، بقاع متبرکه و هیات‌های شاخص کشوری به همراه لینک پخش زنده با ترافیک رایگان اعلام شد.

مجلس تکلیفِ تلویزیون را در حوزه فرزندآوری مشخص کرد

 مجلس تکلیفِ تلویزیون را در حوزه فرزندآوری مشخص کرد
2021-12-07T08:59:13+03:30
عضو فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی تأکید کرد براساس قانون طرح جوانی جمعیت، صدا و سیما مکلف است ۱۰ درصد برنامه‌های خود را به موضوع فرزندآوری اختصاص دهد.

برگزاری نشست «ولایت امام بر قوانین طبیعت؛ کرونا و مساله شفا بخشی»

برگزاری نشست «ولایت امام بر قوانین طبیعت؛ کرونا و مساله شفا بخشی»
2021-12-07T08:39:10+03:30
نشست علمی «ولایت امام بر قوانین طبیعت؛ کرونا و مساله شفا بخشی» به همت پژوهشکده امامت برگزار می‌شود.

"زیویه"، قلعه‌ای باستانی در غرب ایران و گنجینه‌ای که در تاریخ ایران ثبت است

 "زیویه"، قلعه‌ای باستانی در غرب ایران و گنجینه‌ای که در تاریخ ایران ثبت است
2021-12-07T08:05:55+03:30
جدیدترین قسمت از مجموعه مستند «ایران از پس هزاره‌ها» سراغ قلعه زیویه رفته و تاریخ این منطقه را روایت کرده است.

وزیر ارشاد: بازسازی انقلابی ساختارهای فرهنگی را ذیل اندیشه‌های رهبر انقلاب آغاز کرده‌ایم/ رئیس‌جمهور شخصاً موضوع تأمین کاغذ را پیگیری می‌کند

 وزیر ارشاد: بازسازی انقلابی ساختارهای فرهنگی را ذیل اندیشه‌های رهبر انقلاب آغاز کرده‌ایم/ رئیس‌جمهور شخصاً موضوع تأمین کاغذ را پیگیری می‌کند
2021-12-07T08:05:55+03:30
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در گفت‌وگویی اختصاصی با خبرگزاری تسنیم مهم‌ترین اقدامات تحول‌آفرین دولت سیزدهم را در ۱۰۰روزه اول فعالیت خود تشریح و تأکید کرد: باز...

گلایه‌های آیت الله رشاد از "غفلت سایبری" حوزه‌های علمیه/ فضای سایبر، نظام باورهای ما را آسیب‌پذیر کرده است

 گلایه‌های آیت الله رشاد از "غفلت سایبری" حوزه‌های علمیه/ فضای سایبر، نظام باورهای ما را آسیب‌پذیر کرده است
2021-12-06T16:25:53+03:30
نگران همه چیز هستیم چون فضای سایبر، اعتقادات، باورها، اخلاق و سبک زندگی اسلامی ما را آسیب‌پذیر کرده و متاسفانه فاصله حوزه با این تکالیف جدید زیاد است.

اعتدال داشتن در ارتباط اجتماعی موجب تحکیم بنیان خانواده می‌شود/گسترش سایه طلاق بر سر تحصیلکرده‌ها

اعتدال داشتن در ارتباط اجتماعی موجب تحکیم بنیان خانواده می‌شود/گسترش سایه طلاق بر سر تحصیلکرده‌ها
2021-12-06T15:39:11+03:30
افراد در محیط اجتماع و در روابط اجتماعی باید خودکنترلی درونی داشته تا فضای عمومی جامعه برای همه افراد سلامت و امنیت لازم را برای فعالیت و تلاش در راستای پیشر...

حجت‌الاسلام شجاع مدیرکل ارتباطات و هماهنگی امور قرآن و عترت وزارت ارشاد شد

 حجت‌الاسلام شجاع مدیرکل ارتباطات و هماهنگی امور قرآن و عترت وزارت ارشاد شد
2021-12-06T15:05:53+03:30
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حکمی، حجت‌الاسلام مهدی شجاع را به‌عنوان مدیرکل ارتباطات و هماهنگی امور قرآن و عترت این وزارتخانه منصوب کرد.

وزیر ارشاد: حمایت ۵۰۰ میلیارد تومانی از اهالی فرهنگ / ۲ درصد بودجه دستگاه‌ها و شرکت‌های دولتی صرف فرهنگ می‌شود

 وزیر ارشاد: حمایت ۵۰۰ میلیارد تومانی از اهالی فرهنگ / ۲ درصد بودجه دستگاه‌ها و شرکت‌های دولتی صرف فرهنگ می‌شود
2021-12-06T15:05:53+03:30
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در بازدید از خبرگزاری تسنیم از اختصاص ۵۰۰ میلیارد تومان تسهیلات کم بهره و بلاعوض به اهالی فرهنگ و هنر با دستور رئیس جمهور خبر داد ...

امیری اسفندقه: بهترین اشعار کنگره "سربداران" در اختیار اهالی موسیقی قرار می‌گیرد/ تجلیل از افشین علا و سعید حدادیان، پنج‌شنبه در تالار وحدت

 امیری اسفندقه: بهترین اشعار کنگره "سربداران" در اختیار اهالی موسیقی قرار می‌گیرد/ تجلیل از افشین علا و سعید حدادیان، پنج‌شنبه در تالار وحدت
2021-12-06T14:52:33+03:30
دبیر علمی گنگره شعر سربداران گفت: اشعار فاخری به کنگره "سربداران" رسیده است که قابلیت معرفی به عرصه موسیقی برای تولید اثر در این زمینه را دارد و ح...

رسالت اصلی طلبگی مدیر شدن در اداره و قضاوت نیست، امامت مسجد است

رسالت اصلی طلبگی مدیر شدن در اداره و قضاوت نیست، امامت مسجد است
2021-12-06T14:32:31+03:30
آیت الله عابدی گفت: رسالت اصلی طلبگی نه مدیر شدن در فلان اداره یا حتی قضاوت، بلکه امامت مسجد است. برخی بیش از حد روی کلمه «امام» حساسیت دارند در حالی‌که این ...

«سیدصادق موسوی» مدیرکل دفتر جشنواره‌ها و همکاری‌های بین‌الملل سازمان سینمایی شد

 «سیدصادق موسوی» مدیرکل دفتر جشنواره‌ها و همکاری‌های بین‌الملل سازمان سینمایی شد
2021-12-06T14:39:13+03:30
طی حکمی از سوی محمد خزاعی معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس سازمان سینمایی، «سیدصادق موسوی» به سمت مدیرکل دفتر امور جشنواره‌ها و همکاری‌های ب...

آیت الله عابدی: حوزه‌های علمیه روش مسجد‌داری را به طلاب بیاموزند

 آیت الله عابدی: حوزه‌های علمیه روش مسجد‌داری را به طلاب بیاموزند
2021-12-06T14:25:53+03:30
آیت الله عابدی تربیت امام برای مساجد را مهم خواند و گفت: رسالت اصلی طلبگی نه مدیر شدن در فلان اداره یا حتی قضاوت، بلکه امامت مسجد است.

داستان تکان‌دهنده زندگی روحانی که در آمریکای جنوبی شهید شد/ ماجرای مسیحیانی که به اسلام مشرف می‌شوند

 داستان تکان‌دهنده زندگی روحانی که در آمریکای جنوبی شهید شد/ ماجرای مسیحیانی که به اسلام مشرف می‌شوند
2021-12-06T13:32:34+03:30
نویسنده کتاب «جمعه دوم آوریل»، به شخصیت و سبک زندگی شهید ابراهیمی اشاره و تأکید کرد: باید به همسران شهدا که همراه با شهیدشان، شهید می‌شوند، بیشتر ...

خانواده ایرانی|آیا قهر راهکار خوبی برای ابراز دلخوری میان همسران است؟

 خانواده ایرانی|آیا قهر راهکار خوبی برای ابراز دلخوری میان همسران است؟
2021-12-06T13:32:34+03:30
دلجویی از همسر و رفتار توأم با نرمی و مدارا، موجب دلگرم کردن افراد نسبت به ادامه زندگی مشترک شده و زمینه جدایی و طلاق عاطفی را می‌گیرد.

انتصابات قرآنی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی

انتصابات قرآنی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی
2021-12-06T13:12:31+03:30
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حکمی، ابراهیم کرمانی نژاد را به عنوان مدیرکل دفتر برنامه ریزی، آموزش و توسعه مشارکت‌های امور قرآن و عترت این وزارتخانه منصوب کرد.

جلسه هم افزایی مبلغات طرح «صیانت از خانواده معتادین» برگزار شد

جلسه هم افزایی مبلغات طرح «صیانت از خانواده معتادین» برگزار شد
2021-12-06T12:32:31+03:30
به همت اداره امور تبلیغ عمومی خواهران معاونت فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم جلسه هم افزایی مبلغات طرح «صیانت از خانواده معتادین» برگزار شد.
X فیلم جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)