میرنیوز

بازگشت پرماجرای کارگردان "خط قرمز" به تلویزیون/ سانسور یا توهم سانسور!

 بازگشت پرماجرای کارگردان "خط قرمز" به تلویزیون/ سانسور یا توهم سانسور! 2021-07-21T14:23:41+04:30

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، معمای بلاتکلیفی سریال قاسم جعفری با حضورِ بی‌سر و صدایش حل شد. وقتی قسمت سوم این سریال با نامی جدید روی آنتن می‌رفت بسیاری تازه متوجه شدند "مجردها"، "ع.ش. ق" با نامی جدید تحت عنوان "زندگی زیباست" بالأخره پخش شد.

همان موقع از شبکه دو سیما پیگیرِ این بی‌سر و صدا پخش کردن سریال شدیم و روابط عمومی این شبکه به تسنیم  گفت: "دلیل رسانه‌ای نشدن این بود که سریال تعداد قسمت‌های بالایی داشت و در فاصله‌ای که با پخشِ سریال "در کنار پروانه‌ها" که قرار است ویژه ایام محرم و صفر روی آنتن برود به نظر می‌رسد شاید نتوانیم همه این 40 قسمت را تا آن فاصله روی آنتن داشته باشیم."

تلویزیون , صدا و سیما , شبکه دو , سریال ,

برآمدِ این صحبت‌ها آن بود که: تا دقیقه 90 مشخص نبود این سریال روی آنتن می‌رود یا خیر؛ این اتفاق رسانه‌ای مثلِ روالِ‌عادی قبل اتفاق نیفتاد. 

این سریال که حالتی طنزگونه هم دارد را کارگردانی ساخته که مدتی بعد از کارهای خوب گل من گلی، کاشانه، راه سوم، همسفر، خط قرمز، شب آفتابی، مسافری از هند،کمکم کن، غریبانه و از نفس افتاده، از تلویزیون فاصله گرفت.

او حالا با سریالی برگشته که بیش از یک سال پخشِ آن بلاتکلیف مانده بود و بالأخره در سکوتِ خبری، از شنبه 12 تیرماه روانه آنتن شبکه 2 سیما شد. 

وقتی نگاهی هرچند کم و بیش به این سریال داشته باشیم، زندگی پنج جوان و روایت زندگی‌شان را می‌بینیم که دچار مشکلات روزمره‌اند خصوصاً در زمینه ازدواج که در مسیر وصلت‌شان با خانواده‌های دیگر آشنا می‌شوند. 

نام این سریال ابتدا "مجردها" بود و سپس به "ع.ش.ق" تغییر نام داد و نهایتاً با نام "زندگی زیباست" روی آنتن رفت. شاید تنها ویژگی که فعلاً می‌توان درباره‌اش صحبت کرد وجه اشتراکِ این کار با دیگر کارهایی مثل "خط قرمز" قاسم جعفری است که فضایی جوان‌پسندانه‌ دارد. 

یکی از حاشیه‌هایی که در ادامه با گفت‌وگویی مطرح شد، بحثِ حذف 10 قسمت از سریال و یا سانسور ویژه جدیدترین اثر قاسم جعفری بود که شهرزاد جعفری بازیگر نقش شوکا (دختر قاسم جعفری) به این نکته اشاره کرد. 

تلویزیون , صدا و سیما , شبکه دو , سریال ,

یا موضوع انتقادهای حامد افضلی طراح اولیه سریال و تأخیر در پخش و انتقاداتی دیگر، باعث شد به سراغِ علی حجازی‌مهر تهیه‌کننده این مجموعه تلویزیونی برویم و با او لحظاتی به گفت‌وگو بنشینیم. 

ماجرای سانسور یا توهم سانسور!

* آقای حجازی‌مهر واقعاً سریال دچار سانسور ویژه و حذف چند قسمت شده است؟

چنین چیزی وجود ندارد؛ تعهد ما 30 قسمت بود بعداً تبدیل به 40 قسمت شد و کاری که تدوین کردیم سرانجام به 41 قسمت رسید. این تعداد قسمت‌ها را تحویل آرشیو دادیم و الان همین تعداد قسمت هم روی آنتن می‌رود. مثل همه کارها اصلاحیه‌هایی منطقی وجود دارد اما حذف 10 قسمت صحت ندارد. 

* چرا "زندگی زیباست" آن‌قدر معطل ماند که برخی می‌گویند ای کاش این سریال سه سال پیش پخش می‌شد؟

اولاً لازم است که بگویم سریال براساس فیلمنامه ساخته شده است، برخلاف اینکه می‌گویند قصه ما بسیار تغییر کرد. حتی با این طرز تفکر پیش رفتیم که سریال ریتم خوبی بگیرد. کاری که با حضور خودِ قاسم جعفری کارگردان سریال تدوین شده و سروشکلِ خوبی بگیرد. 

آن موقع تدوینِ همزمان نداشتیم و تدوین ما موقع تولید خیلی عقب ماند. امروز می‌بینید بسیاری از سریال‌ها تدوین را همزمان با فیلمبرداری ادامه می‌دهند. در نتیجه سریال با وقفه به پخش رسید و زمان را از دست دادیم تا این مجموعه 41 قسمتی تدوین و صداگذاری شود. 

در همین حال به مشکل کنداکتور هم برخورد کردیم تا زمان خوبی پیدا شود منتظر ماندیم. حتی قرار بود این سریال اسفندماه 1399 روی آنتن برود و بنابر تعداد قسمت‌های ما در آن کنداکتور این فرصت مهیا نشد. چرا که می‌دانستیم این سریال مخاطبان خوبی پیدا خواهد کرد و باید زمانِ مناسبی روی آنتن برود. الان خوشبختانه این اتفاق افتاده و کار دیده می‌شود و خیلی از این جنبه راضی‌ام. 

تلویزیون , صدا و سیما , شبکه دو , سریال ,

امیدآفرینی، تشکیل خانواده و احترام به والدین

* امروز می‌بینید بسیاری از سریال‌سازان خصوصاً در شبکه نمایش‌خانگی با نشان دادن خانواده‌های افسارگسیخته به دنبال القای تلویحی مجردگرایی‌اند؛ چطور شد تشویق و هدایت کردن جوانان را برای ازدواج کردن برگزیدید؟

دقیقاً به نکته درستی اشاره کردید. "زندگی زیباست" حرف‌ها و مأموریت‌های شبکه دو را به منصه ظهور می‌رساند؛ یعنی همان زندگی، ازدواج و خانواده. در این کار چند موضوعِ مهم را در دستور کار قرار دادیم تا بحمدالله همه به سرانجام برسند و روی آنتن ببینیم. مثلاً هدفی داشتیم که می‌خواستیم تمرکز داستان روی جوان‌ها و خانواده‌ها باشد که چقدر تأثیرگذار بوده است. به نقش خانواده‌ها در تشویق و هدایت و حمایت جوانان برای ازدواج کردن، پرداختیم.

همان‌طور که شما اشاره کردید برخی در نمایش‌خانگی به دنبالِ القای مجردگرایی‌اند. اینجا شما در "زندگی زیباست" می‌بینید همین جوان‌ها چطور در کنار هم‌اند و چطور به هم کمک می‌کنند و متحد می‌شوند. مشکلات همدیگر و گرفتاری‌شان را حل می‌کنند. بعد از ازدواج، وارد موضوعات زندگی می‌شویم، مسکن، مسائل اقتصادی و همچنین فرزندآوری که ما در این سریال داریم. 

یکی دیگر از مسائلی که در "زندگی زیباست" مورد توجه است بحث امید و امیدآفرینی است. روحیه شاد و پرامیدی که به واسطه حضور این جوانان القاء می‌شود تا جوان‌ها امیدوار باشند نسبت به آینده کشور و زندگی‌شان که تشکیل بدهند و چه کار کنند بر مشکلات فائق بیایند. 

البته در کنار همه این مسائل به احترام والدین توجه کردیم که اگر جوانان در زمینه ازدواج هم با پدران و مادران‌شان اختلاف نظر دارند باید در هر شرایطی احترام پدر و مادرشان را نگه دارند. 

تلویزیون , صدا و سیما , شبکه دو , سریال ,

* برخی می‌گویند این سریال نسبت به آثارِ دیگر قاسم جعفری ضعیف‌تر است. و یا بعضی از سکانس‌ها و میزانسن‌ها همچون صحنه تئاتر طراحی شده‌اند؛ نظر شما در این باره چیست؟

من این نظر را ندارم که این سریال نسبت به آثار دیگر قاسم جعفری ضعیف است؛ به این دلیل که هر بار آقای جعفری کاری کردند دنبال ایجاد تحولی بودند تا کار شکل تازه‌ای بگیرد. این کار هم از همان جنس کارها است و اتفاقاً باید با کارهای قبلی فرق کند. آن کارها بیشتر جنبه‌های تعلیق و جاده‌ای داشت و این کار بیشتر به سراغِ محتوایی تأثیرگذار رفته است. 

درباره طراحی سکانس و میزانسن که شکل تئاتری پیدا کرده باید بگویم به عمد آقای جعفری جاهایی که لازم بوده این کار را کرده‌ است. شاید به احتمال زیاد به خاطر فعالیت ایشان در تئاتر شهر بوده که بی‌تأثیر نبوده است و حتی این جوانانی که هنرپیشه‌های نقش اصلی ما هستند هم بازیگران تئاترند و از تئاتر وارد تلویزیون شده‌اند. 

* اتفاقاً یکی از نکات جالبی که در کارگردانی قاسم جعفری وجود دارد همین توجه به بازیگران و استعدادهای جدید است...

 وقتی که بحث ازدواج و خانواده پیش می‌آید ما نیاز به دو دسته بازیگر خواهیم داشت. بنابراین بزرگ‌ترهای خانواده که در این مورد به سراغ پیشکسوتان و چهره‌های آشنا برای مخاطب رفتیم و در بخش جوانان این سریال چهره‌های جوانی معرفی می‌شوند که در حوزه نمایش و تئاتر تجربه دارند اما کمتر در تلویزیون دیده شده‌اند.

این 20 بازیگر جوان که معرفی شدند به تلویزیون، در اینجا خوش درخشیدند. خوشبختانه توقع کارگردان را برآورده کردند و کار درستی است که در کنار بازیگران پیشکسوت و شناخته شده از بازیگران جوان و خوش استعداد استفاده شود تا بازیگران جدیدی هم به تلویزیون معرفی شوند. 

تلویزیون , صدا و سیما , شبکه دو , سریال ,

ماجرای انتقادات اولین نویسنده سریال چیست؟

* حامد افضلی که اولین طراح این سریال است، زمانی که به نام "مجردها" در شبکه دو سیما تصویب شد. چرا آن‌قدر انتقاد دارد و چرا نهایتاً بعد از این چند اسم به "زندگی زیباست" رسیدید؟

طرحی به نام "مجردها" در گروه فیلم و سریال شبکه دو تصویب شده بود و حامد افضلی نویسنده خوب کشورمان نیز 20 قسمت از این ملودرام را نگاشته بود. در ادامه تصمیم گرفته شد با تغییراتی در قصه، سریال فضایی شادتر پیدا کند، این مسئله باعث شد شکل کار عوض شود. بنابراین نیاز بود تا از ابتدا شروع به نگارش کار کنیم که این مسئله با ازدواج نویسنده سریال و شرایط ویژه ایشان همراه شد.

آقای افضلی نیز در چند قسمت ابتدایی همراه ما بود اما به دلیل گرفتاری‌هایی که داشت و محدودیت زمانی ما به دلیل آغاز فصل سرما و سرعتی که باید به کار نگارش‌مان می‌دادیم، شرایط ایجاب کرد تا از پریسا شمس، دیگر نویسنده خوب کشورمان در تیم تولید این سریال استفاده کنیم.

هیچ‌کس حرف طلاق نمی‌زند

* با اینکه آقای قاسم جعفری از روندِ پخش سریال راضی‌اند، چرا برخی "زندگی زیباست" را وارد حاشیه می‌کنند؟

ایشان راضی‌اند و زیرنظر خودشان کار تدوین می‌شود و به آنتن می‌رسد. این کار هرچه‌قدر با حاشیه جلو برود و بگویند این جایِ سریال حذف شده و "زندگی زیباست" سانسور شده روی مخاطب تأثیر می‌گذارد، امیدوارم بگذارند پخش سریال روند عادی و معمول خودش را طی کند و مخاطبان از تماشای سریال لذت ببرند.

ما در این سریال اصلاً طلاق نداریم و همه‌چیز به ازدواج ختم می‌شود. حتی به بحران‌های اقتصادی می‌خورند؛ شخصیتِ داستان ما کارش را از دست می‌دهد یا به سرطان مبتلا می‌شود یا موقعیت اجتماعی‌اش از دست می‌رود اما هیچ‌کس حرف طلاق نمی‌زند و حاضر نیستند از زندگی‌شان دل بکنند. 

انتهای پیام/

منبع : خبرگزاری تسنیم


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار فرهنگی

یادی از آهنگی که برای همیشه ماندگار شد / علی ای همای رحمت به روایت محمد اصفهانی

 یادی از آهنگی که برای همیشه ماندگار شد / علی ای همای رحمت به روایت محمد اصفهانی
2021-07-29T12:16:00+04:30
روز عید غدیر خُم است و شنیدنِ آهنگ «علی ای همای رحمت» به شدت توصیه می‌شود، آهنگی که با صدای محمد اصفهانی برای همیشه ماندگار شده است.

منزلت غدیر در میان آیات قرآن و کلام اهل بیت(ع)/ شیوه صحیح جهانی کردن پیام غدیر

 منزلت غدیر در میان آیات قرآن و کلام اهل بیت(ع)/ شیوه صحیح جهانی کردن پیام غدیر
2021-07-29T12:16:00+04:30
غدیر بزرگ‌ترین امتحان امت پیامبر(ص) است که معیار تشخیص حق و باطل بوده و بصیرت مردم در طول تاریخ از طریق آن شناخته می‌شود و امتحان دیروز و امروز ما به حساب م...

چگونه ابقای امام علی (ع) بر امامت به ولایت امام زمان (عج) منجر می‌شود؟

 چگونه ابقای امام علی (ع) بر امامت به ولایت امام زمان (عج) منجر می‌شود؟
2021-07-29T12:16:00+04:30
آن چه به عنوان حکم خداوند متعال در روز غدیر از سوی پیامبر(ص) اعلام شد، در حقیقت دستور بر ابقای ولایت در نظام عالم بود تا روز قیامت.

سروده‌هایی در مدح "حضرت علی" (ع): حاکمی مثل علی در دل این امت نیست، جز علی هیچکسی لایق این خلعت نیست

 سروده‌هایی در مدح "حضرت علی" (ع): حاکمی مثل علی در دل این امت نیست، جز علی هیچکسی لایق این خلعت نیست
2021-07-29T12:02:39+04:30
با فرارسیدن عید بزرگ شیعیان، عید غدیر خم، نوسروده‌هایی از شاعران آیینی کشورمان منتشر می‌شود.

مریم سعادت: مردم هنوز درباره دردسرهای عظیم با من حرف می‌زنند/ دوست دارم سریال‌های قدیمی را ببینم

 مریم سعادت: مردم هنوز درباره دردسرهای عظیم با من حرف می‌زنند/ دوست دارم سریال‌های قدیمی را ببینم
2021-07-29T12:02:39+04:30
بازیگر قدیمی سینما وتلویزیون می‌گوید وقتی با مردم در کوچه و خیابان روبرو می‌شود درباره سریال "دردسرهای عظیم" با او صحبت می‌کنند.

نماهنگ "صبح غدیر" منتشر شد

 نماهنگ "صبح غدیر" منتشر شد
2021-07-29T12:02:39+04:30
همزمان با فرارسیدن عید بزرگ غدیر نماهنگ «صبح غدیر» با صدای علی اکبر قلیچ منتشر شد.

آداب و فضیلت غدیر در بیان امام رضا (ع) / پذیرایی ملائک از مؤمنان در روز ولایت

 آداب و فضیلت غدیر در بیان امام رضا (ع) / پذیرایی ملائک از مؤمنان در روز ولایت
2021-07-29T12:02:39+04:30
روز هجدهم ذی‌الحجه مصادف با روز عید غدیر و یا به تعبیر روایات، روز «عید الله الأکبر» یا «یوم الولایة» است.

۲۵ آیه‌ای که پیامبر در خطبه غدیر علیه منکران امیرالمؤمنین خواند / هشدار رسول خاتم از فتنه سقیفه

 ۲۵ آیه‌ای که پیامبر در خطبه غدیر علیه منکران امیرالمؤمنین خواند / هشدار رسول خاتم از فتنه سقیفه
2021-07-29T12:02:38+04:30
رسول خدا بارها در خطبه غدیر قوم خویش را از هرگونه بدرفتاری با خاندان وحی پرهیز  و آنها را از در افتادن در آتش فتنۀ فتنه‌گرانِ پس از خویش انذا...

نبرد سخت تیم‌های والیبال ایران و ایتالیا/ تلاش برای صعود

نبرد سخت تیم‌های والیبال ایران و ایتالیا/ تلاش برای صعود
2021-07-29T10:22:37+04:30
تیم ملی والیبال ایران در چهارمین دیدار مرحله گروهی مقابل ایتالیا صف آرایی خواهد کرد.

رستمیان در جایگاه شانزدهم تپانچه ایستاد/ تکلیف فردا مشخص می شود

رستمیان در جایگاه شانزدهم تپانچه ایستاد/ تکلیف فردا مشخص می شود
2021-07-29T08:35:55+04:30
بانوی تیرانداز ایران با قرار گرفتن در جایگاه شانزدهم رقابتهای تپانچه باید منتظر مسابقه بعدی خود در بخش سرعت باشد.

هانیه رستمیان: سعی می کنم با رکورد بهتر فینالیست شوم

هانیه رستمیان: سعی می کنم با رکورد بهتر فینالیست شوم
2021-07-29T08:09:18+04:30
بانوی تیرانداز تپانچه کشورمان تاکید دارد که می خواهد با کسب رکورد بهتر در قسمت سرعت فینالیست شوم.

افشین فرزام: قایقرانی ایران را از آسیا جدا کردیم 

افشین فرزام: قایقرانی ایران را از آسیا جدا کردیم 
2021-07-29T08:09:17+04:30
سرمربی تیم ملی روئینگ گفت: با عملکردی که نازنین ملایی داشت در واقع قایقرانی ایران را از آسیا جدا کردیم.

رستمیان در جایگاه دوازدهم تپانچه ایستاد/ تکلیف فردا مشخص می شود

رستمیان در جایگاه دوازدهم تپانچه ایستاد/ تکلیف فردا مشخص می شود
2021-07-29T07:29:18+04:30
بانوی تیرانداز ایران با قرار گرفتن در جایگاه دوازدهم رقابتهای تپانچه باید منتظر مسابقه بعدی خود در بخش سرعت باشد.

نازنین ملایی: طوری پارو زدم که برای فردا هم انرژی داشته باشم

نازنین ملایی: طوری پارو زدم که برای فردا هم انرژی داشته باشم
2021-07-29T07:29:18+04:30
قایقران المپیکی کشورمان پس از پایان کارش در مرحله نیمه نهایی گفت: رقابت این مرحله را به گونه ای برگزار کردم که برای فردا هم انرژی داشته باشم.

نازنین ملایی شانس کسب مدال را از دست داد/ صعود به فینال B روئینگ

نازنین ملایی شانس کسب مدال را از دست داد/ صعود به فینال B روئینگ
2021-07-29T06:09:19+04:30
 دختر قایقران ایران راهی مرحله فینالB مسابقات روئینگ سی و دومین دوره بازیهای المپیک در توکیو شد. 

آیا از "تبلیغات وقت‌گیر بین سریال‌ها" هم سهم رایگانی به تولید ایرانی می‌رسد؟

 آیا از "تبلیغات وقت‌گیر بین سریال‌ها" هم سهم رایگانی به تولید ایرانی می‌رسد؟
2021-07-28T21:16:06+04:30
مردم در کنار نقد محتوایی که به برخی از برنامه‌ها و سریال‌های تلویزیون دارند، به خاطر آگهی‌های بازرگانی طولانی و خسته‌کننده، در اکثر اوقات تصمیم می‌گیرند آن ...

پایان روز پنجم و ادامه صدرنشینی میزبان/ سقوط ایران به رده ۲۸

پایان روز پنجم و ادامه صدرنشینی میزبان/ سقوط ایران به رده ۲۸
2021-07-28T18:29:17+04:30
پنجمین روز از سی و دومین دوره بازیهای المپیک با ادامه مدال آوری کشورهای مطرح و صدرنشینی میزبان پیگیری شد.

برنامه روز ششم ورزشکاران ایران/ روز دختران روئینگ و تیراندازی

برنامه روز ششم ورزشکاران ایران/ روز دختران روئینگ و تیراندازی
2021-07-28T18:15:59+04:30
در ششمین روز از سی و دومین دوره بازیهای المپیک دو ورزشکار بانوی روئینگ و تیراندازی برای ایران مسابقه می دهند.

خواندن چه کتاب‌هایی برای جوانان سودمند است؟!

 خواندن چه کتاب‌هایی برای جوانان سودمند است؟!
2021-07-28T17:56:02+04:30
همه می‌توانند مخاطب کتاب‌هایی باشند که از سبک زندگی شهدا الهام گرفته است. البته اگر می‌خواهیم اولویتی قائل باشیم حتماً جوانان جامعه‌اند. کسانی که در ابتدای ...

سروده‌ای از افشین یداللهی به روایت موسیقی گفتار / یک روز می‌آیی که من دیگر دچارت نیستم+صوت

 سروده‌ای از افشین یداللهی به روایت موسیقی گفتار / یک روز می‌آیی که من دیگر دچارت نیستم+صوت
2021-07-28T17:56:02+04:30
«یک روز می‌آیی» از سروده‌های افشین یداللهی است که با همراهی موسیقی اجرا شده و در اختیار علاقه‌مندان قرار گرفته است.

قرآن حقیقت غدیر را چگونه معرفی می‌کند؟ / تداوم رسالت پیامبر تنها با ولیّ الهی امکان‌پذیر است

 قرآن حقیقت غدیر را چگونه معرفی می‌کند؟ / تداوم رسالت پیامبر تنها با ولیّ الهی امکان‌پذیر است
2021-07-28T17:56:02+04:30
باید بپذیریم خداوند برنامه‌ای تا انتهای حرکت بشریت در نظر دارد و این برنامه تنها با خلیفه‌ای الهی قابل تحقق است؛ همان فردی که باید توانایی ولایت بشریت بسوی ...

ایتالیا نخستین باخت ژاپن را رقم زد

ایتالیا نخستین باخت ژاپن را رقم زد
2021-07-28T17:09:17+04:30
تیم ملی والیبال ایتالیا نوار پیروزی های ژاپن در مرحله گروهی المپیک را قطع کرد.

روز ناداوری و شکست/ نتیجه دور از انتظار والیبال و افسوس شمشیربازان

روز ناداوری و شکست/ نتیجه دور از انتظار والیبال و افسوس شمشیربازان
2021-07-28T15:49:17+04:30
پنجمین روز از سی و دومین دوره بازیهای المپیک امروز چهارشنبه با شکست و توقف تمامی نمایندگان انفرادی و تیمی ایران برابر رقبایشان پایان یافت.

برای جشن عید غدیر کجا بریم؟

برای جشن عید غدیر کجا بریم؟
2021-07-28T15:49:17+04:30
برنامه مراسم جشن و شادی هیأت‌های مذهبی، مساجد و بقاع متبرکه سراسر کشور به مناسبت فرا رسیدن عید سعید غدیر خم اعلام شد.

ونزوئلا یک ست از قهرمان جهان گرفت/ لهستان موقتا در صدر

ونزوئلا یک ست از قهرمان جهان گرفت/ لهستان موقتا در صدر
2021-07-28T15:09:18+04:30
تیم ملی والیبال ونزوئلا در حالیکه یک ست از قهرمان جهان گرفت نتیجه را واگذار کرد.

استکی: دانیال خیلی خوب کار کرد/ در آینده بیشتر از شه‌بخش می شنویم

استکی: دانیال خیلی خوب کار کرد/ در آینده بیشتر از شه‌بخش می شنویم
2021-07-28T14:42:38+04:30
سرمربی تیم ملی بوکس ایران از عملکرد دانیال شه بخش در المپیک تقدیر کرد و گفت: قطعا در آینده از این بوکسور بیشتر خواهید شنید.

دانیال شه بخش: می خواستم طلسم بشکنم که نشد

دانیال شه بخش: می خواستم طلسم بشکنم که نشد
2021-07-28T14:42:37+04:30
ملی پوش بوکس ایران با تاکید بر اینکه با حریق قدری مبارزه داشت، گفت: می خواستم برخی طلسم ها را در بوکس بشکند اما نشد.

دانیال شه بخش از مبارزات بوکس المپیک کنار رفت

دانیال شه بخش از مبارزات بوکس المپیک کنار رفت
2021-07-28T14:15:57+04:30
نماینده ٥٧ کیلوگرم بوکس ایران دومین مبارزه خود در المپیک را به نماینده کوبا واگذار کرد.

انتشار فهرست پروانه‌های صادر شده در سازمان سینمایی+جزئیات

 انتشار فهرست پروانه‌های صادر شده در سازمان سینمایی+جزئیات
2021-07-28T14:22:38+04:30
سازمان سینمایی برای شفاف‌سازی، فهرست تجمیعی پروانه‌های صادر شده ساخت و نمایش در دو بخش سینمایی و غیرسینمایی را منتشر کرد.

تواتر "حدیث غدیر" از نگاه علمای اهل سنت و اعتراف جالب امام محمد غزالی به واقعیت

 تواتر "حدیث غدیر" از نگاه علمای اهل سنت و اعتراف جالب امام محمد غزالی به واقعیت
2021-07-28T14:09:21+04:30
حدیث غدیر خم به روایت بسیاری از بزرگان و فحول اهل سنت، حدیثی متواتر، صحیح و یقینی است و کلام غزالی در این زمینه صراحت بر امامت بلافصل حضرت علی(ع) دارد.
X فیلم جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)