میرنیوز

خوشحالیم که به صف ما در مبارزه با آمریکا پیوستید!

 خوشحالیم که به صف ما در مبارزه با آمریکا پیوستید! 2021-06-07T13:55:40+04:30

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، «در میان سرخپوست‌ها» عنوان کتابی است که خاطرات شفاهی سفر دانشجویان عدالتخواه به کشور بولیوی را روایت می‌کند که به نویسندگی احسان دهقانی و امین سردارآبادی و توسط انتشارات راه یار منتشر شده است.

این کتاب تلاشی است برای نشان دادن زحمات گروه اعزامی جنبش عدالت‌خواه دانشجویی به کنفرانس بین‌المللی «تغییرات آب و هوا و حقوق مادر زمین» در بولیوی. این مجموعه شامل خاطراتی از هیئت اعزامی به انضمام مقالات فکری است که به کمک آن‌ها فضای آمریکای لاتین و نقش آنها را در مناسبات بین‌المللی نشان دهد و اشتراک ایران و کشورهای آمریکای لاتین را مطرح کند. فاطمه سلیمانی ازندریانی، از نویسندگان کشور، در یادداشتی به معرفی این کتاب پرداخته است. یادداشت سلیمانی به این قرار است:

کلمه­ همایش همیشه برای من مساوی بوده با تصویر عده­‌ای آدم که به یک مناسبت خاص برای بررسی یک موضوع خاص دور هم جمع شده­‌اند؛ اجتماعی که همیشه یک عده فرمالیته سخنرانی می­‌کنند و بقیه افراد حاضر در جلسه از یک گوش گرفته و از یک گوش در می­‌کنند. اگر روزی بشنوم که همایشی یک خروجی مفید داشته است، متعجب می­‌شوم. تفاوتی هم بین همایش­‌های محلی و استانی و ملی نمی­‌بینم. همایش­ هرچقدر کلان­‌تر، حرف­‌ها هر اندازه دهان­‌ پرکن­‌تر، نتیجه بی­‌حاصل­‌تر.

گویا همایش­‌ها فقط برای این برگزار می­‌شوند تا ردیف­‌های بودجه را پر کنند. گاهی حتی نسبت به همایش­‌های بین­‌ا‌لمللی هم همین احساس را دارم. خصوصاً اگر شرکت‌کنندگان، وزرا و سفرایی باشند که به صورت فرمالیته در آن جلسات شرکت می­‌کنند؛ بدون اینکه آورده­‌ای داشته باشند. شاید بخشی از اهداف شرکت در چنین اجلاس­‌هایی، معرفی فرهنگ و هنر ایرانی اسلامی باشد، اما از ظاهر امر این­‌طور به نظر می­‌رسد که در این زمینه هم موفق نبودیم. ما در زمینه­ دیپلماسی فرهنگی به شدت ضعیف عمل کردیم. با اینکه اسم ایران بنا به دلایل سیاسی گاهی در صدر اخبار قرار می­‌گیرد، اما مردم دنیا با ایران و ایرانی آشنا نیستند. گاه به خاطر تلفظ اسم ایران، کشور ما را با عراق اشتباه می­‌گیرند و گاهی حتی اسم این کشور را هم نشنیده­‌اند یا اگر هم شنیده­‌اند، در اغلب موارد اسم ایران برایشان مساوی با تروریسم و بمب هسته­‌ای است. دلایل این امر، تبلیغات قوی دشمن و عملکرد ضعیف ما در معرفی خودمان است. اگر هم تلاشی برای شناساندن خودمان می­‌کنیم، هدفمان مردم اروپا و آمریکاست. مردمانی با فرهنگی کاملاً متفاوت که در معرض تبلیغات قوی به سختی ما را باور می­‌کنند.

اما مردمی در گوشه‌­ای از دنیا زندگی می­‌کنند که ظاهراً فرهنگ و مذهبی کاملاً متفاوت با ما دارند اما در ریشه­‌های تربیتی و فرهنگی­‌شان اشتراکات زیادی با ما دارند. مردم آمریکای جنوبی. مردمی که فطرتاً علاقه به مذهب دارند اما مدل زندگی سوسیالیسم و لیبرالیسم را نمی­‌پسندند. شاید به نظر برسد که چه نیازی به صدور فرهنگ به کشورهایی که از نظر تکنولوژی و... عقب­‌تر از کشور ما هستند؟ اما دانشجویان جنبش عدالتخواه شبیه امثال ما فکر نمی­‌کنند. آن­ها با شرکت در یک اجلاس هم ظرفیت­‌های فرهنگی کشور مقصد را شناسایی کردند و هم تا حدود زیادی در معرفی فرهنگ اسلامی موفق بودند. خاطرات سفر این دانشجویان در کتاب «در میان سرخپوست‌ها» ثبت شده است.

در 19 آوریل سال 2010 به ابتکار رئیس جمهور سرخ­پوست و روستایی بولیوی اجلاس چهار روزه­ «تغییرات آب­ و هوا و حقوق مادر زمین» در شهر کوچابامبای بولیوی برگزار شد. این اجلاس نویدبخش آغاز دورانی جدید از تحولات سیاسی و اجتماعی در عصر حاضر بود. دلیل برگزاری این اجلاس آگاهی از خطرات مُهلک تغییرات آب­ و هوایی بود و شناخت نظام سرمایه­‌داری جهانی که مسبّب اصلی این تغییرات ویرانگرند. این اجلاس در واقع یک اجلاس ضد آمریکایی بود. به همین دلیل آمریکا هشدار داده بود که کشورهای شرکت­‌کننده در این اجلاس در لیست تشدید تحریم­‌ها قرار می­‌گیرند. اما تهدید اثری نداشت و به جای هشت­ هزار نفر، 15هزار نفر در این اجلاس شرکت کردند. حتی آمارهای غیر رسمی عدد 30 هزار نفر را هم ثبت کرده­‌اند؛ به طوری که عده زیادی برای اسکان دچار مشکل شده­ و در چادرهای کنار خیابان اقامت کرده­‌اند.

از آنجایی که دولت­مردان ما همیشه کارهای مهم­تری دارند، به این اجلاس توجهی نشان ندادند. در صورتی که ایران مهمان ویژه­ این اجلاس بوده. دانشجویان جنبش عدالت­خواه که ظرفیت­‌های این اجلاس را می­‌دانستند، با هر سختی و مشکلی بودجه­ این سفر را تأمین کرده­ و سه نماینده به این کشور فرستاده­‌اند: فاطمه دلاوری، سیدعلی موسوی و محمدصالح مفتاح. یک زن جوان با پوشش چادر که هم فعال اجتماعی است، هم شاغل و هم در حال تحصیل. و یک روحانی جوان. از آنجایی که با سیاست­‌های غلط و عدم توجه به ظرفیت­‌های فرهنگ اسلامی زندگی با مدل غربی آمال و آرزوی بخش عظیمی از هم­وطنان ما است، احتمالاً اعزام یک زن با پوشش چادر حرکت جالبی به نظر نرسد. یا به نظر عده­‌ای از خود ما وقتی مدل اسلامی در کشور خود ما جواب نداده، چطور می­‌شود این مدل را صادر کرد؟ اما بعد از خواندن خاطرات و شرح سفر این دانشجویان متوجه می­‌شویم که شرکت در این اجلاس حرکت بزرگی بوده است.

حضور یک زن با پوشش چادر در بین هزاران زن با پوشش­‌های مختلف قطعاً جلب توجه می­‌کند. اما پوشش مانتو و روسری قطعاً چنین قابلیتی ندارد. پوشش چادر خانم دلاوری یکی از دلایلی بوده که مرتب مورد توجه دوربین­‌های خبرنگاران از رسانه­‌های مختلف دنیا قرار بگیرند و با شبکه­‌های متخلف تلویزیونی مصاحبه کنند. حتی یکی از عکس­‌های خبرگزاری آسوشیتدپرس که فقط 10 عکس از اجلاس منتشر کرده بود، عکسی از خانم دلاوری هنگام ورود به محل اجلاس بود. قطعاً تنها پوشش او مدنظر نبوده. تسلط به زبان انگلیسی و سواد سیاسی، اجتماعی و مذهبی در کنار پوشش چادر مؤثر بوده است. مثلاً جایی که در یکی از جلسات به عنوان یک زن مسلمان از جایگاه زن در اسلام دفاع می­‌کند. یا جایی که درباره تغییر شاخص توسعه انسانی صحبت می‌کند: «یک راه‌حل تغییر شاخص توسعه­ انسانی است. ما شاهدیم در اسرائیل با وجود آلودگی فراوان محیط زیست، کارخانه­‌های تولیدکننده­ گازهای گلخانه­‌ای، نسل­‌کشی، ترس، اضطراب، خشونت و... شاخص توسعه­ انسانی یک است؛ یعنی مطلوب­‌ترین حالت...»، «زمانی که من صحبت می­‌کردم، تعجب می­‌کردند. بیشتر گوش می­‌کردند و دقت می­­‌کردند ببینند چه می­‌گویم. معمولاً در نظرشان این بود که اصلاً مگر خانمی با این پوشش چیزی هم می­‌فهمد؟! وقتی شاخص اچ­‌دی­‌آی را توضیح می­‌دادم، از تعجب شاخ درآورده بودند. فضای تبلیغاتی این­قدر بد بود.»(صفحه 82)

خانم دلاوری بارها در گفت‌وگوها و مصاحبه­‌ها می­‌شنود که «خیلی خوشحالیم که شما هم به صف ما در مبارزه با آمریکا پیوستید»، شنیدن این حرف برای یک ایرانی مبارز سخت است. او بارها توضیح می­‌دهد که ما از همان آغاز انقلاب در حال مبارزه با آمریکا هستیم و آمریکا در کشور ما سفارت ندارد. سیدعلی موسوی هم به عنوان یک روحانی حضور مؤثری دارد و در کارگروه­‌ها پیشنهادهای کاربردی ارائه می­‌دهد. حتی در یک دیدار خصوصی یک مبارز را به اسلام دعوت می­‌کند و آن مبارز بعدها مسلمان می­‌شود. سیدعلی موسوی با هوشمندی برای دست ندادن با خانم­‌ها روش جالبی به کار می­‌برد: «بنده دست روی سینه گذاشتم و گفتم در دین اسلام ما برای خانم­‌ها حرمت و احترام قائل هستیم و با آنها دست نمی­‌دهیم، بلکه به نشانه­ احترام دست روی قلبمان می‌گذاریم و بهترین­‌ها را برایشان آرزو می‌­کنیم.» (صفحه91)

بعد از خواندن کتاب شاید یک آه عمیق بکشیم که چه ظرفیت­‌هایی را از دست می­‌دهیم و البته یک لبخند شیرین روی لبمان می‌نشیند وقتی بخوانیم که در آمریکای لاتین ترجیحشان، خرید محصولات ایرانی است نه آمریکایی؛ از تراکتور گرفته تا تلویزیون. و باز دلگیر می­‌شویم وقتی می­‌فهمیم که یک وزیر جوان همراه خانواده بدون هیچ محافظی در فرودگاه و میان مردم حاضر می‌شود. و از رفتار مردم می­‌شود متوجه شد که این کار، یک کار عادی است نه ظاهرسازی: «مورالس کلاً ارتباطش با مردم زیاد است. خودش در بازار و کنار مردم ظاهر می‌­شود و برای منزلش خرید می­‌کند. مراودات غیر رسمی­‌اش با مردم خیلی زیاد است.» «فرد بسیار زیرکی است و مخالفان دولت را هم با سیاست مدیریت می­‌کند. احتمالاً ما هم همچون محمدصالح مفتاح شوکه می‌شویم که شعار جوانگرایی و ساده­‌زیستی سهم ما است و عمل کردن به این شعار سهم آنها». (صفحه 106)

کتاب «در میان سرخپوست‌ها»، در 192 صفحه و با قیمت 27 هزار تومان توسط انتشارات راه یار منتشر شده است و علاقه‌مندان جهت تهیه آن، علاوه بر کتابفروشی‌ها، می‌توانند از طریق صفحات مجازی ناشر @raheyarpub و سایت vaketab.ir نسبت به سفارش کتاب اقدام کنند.

انتهای پیام/

منبع : خبرگزاری تسنیم


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار فرهنگی

دعوت آیت الله ری شهری به مشارکت حداکثری در انتخابات ریاست جمهوری

دعوت آیت الله ری شهری به مشارکت حداکثری در انتخابات ریاست جمهوری
2021-06-15T11:51:32+04:30
آیت الله ری شهری تولیت آستان مقدس عبدالعظیم حسنی (ع) در پیامی از عموم مردم مشارکت حداکثری در انتخابات پیش رو را خواستار شد.

بیانیه ۳۵۰ هنرمند در حمایت از رئیسی/ روحانی بذر ناامیدی را در دل هنرمندان و مردم کاشت

 بیانیه ۳۵۰ هنرمند در حمایت از رئیسی/ روحانی بذر ناامیدی را در دل هنرمندان و مردم کاشت
2021-06-15T11:58:34+04:30
جمعی از هنرمندان کشورمان روز گذشته در دیدار با آیت الله دکتر رییسی اعلام حمایت خود را در انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ از ایشان اعلام کردند.

پویش «به تو از دور سلام» برگزار می‌شود

پویش «به تو از دور سلام» برگزار می‌شود
2021-06-15T11:38:12+04:30
پویش«به تو از دور سلام» ویژه ایام ولادت امام رضا(ع) و ایام دهه کرامت از سوی بنیاد دعبل خزاعی برگزار می شود.

جامعه قرآنی اهل سنت، مردم را به شرکت در انتخابات دعوت کردند

جامعه قرآنی اهل سنت، مردم را به شرکت در انتخابات دعوت کردند
2021-06-15T11:11:33+04:30
جامعه قاریان، حافظان، مدرسان قرآن کریم و چهره های قرآنی جامعه اهل سنت، از ملت ایران برای حضور پر شور در انتخابات ۱۴۰۰ دعوت کردند.

کلهر: سینما همه‌چیز جریان خداستیز است و با آن برایتان دین می‌سازد/ ما از عرضه سینمای ملاقلی‌پور و حاتمی‌کیا به جهان خجالت می‌کشیم/ هنرمند خداپرست بایکوت می‌شود

 کلهر: سینما همه‌چیز جریان خداستیز است و با آن برایتان دین می‌سازد/ ما از عرضه سینمای ملاقلی‌پور و حاتمی‌کیا به جهان خجالت می‌کشیم/ هنرمند خداپرست بایکوت می‌شود
2021-06-15T11:18:31+04:30
مسئولین نخواستند سینمای ملاقلی‌پور و حاتمی‌کیا و خیلی‌های دیگر به جهان معرفی شود. فیلم‌های آنان بدنه خارج را تحت تأثیر قرار می‌داد اما فیلم‌ها نگاه دفاع مقد...

برگزیدگان مسابقه دانش‌آموزی قرائت قرآن در اوگاندا تجلیل شدند

برگزیدگان مسابقه دانش‌آموزی قرائت قرآن در اوگاندا تجلیل شدند
2021-06-15T10:04:54+04:30
با همکاری رایزنی فرهنگی ایران در کامپالا، برگزیدگان مسابقه دانش‌آموزی قرائت و حفظ قرآن در تلویزیون ملی یو بی سی اوگاندا تجلیل شدند.

دعوت ۱۱۰۰ هیات مذهبی از مردم برای مشارکت در انتخابات ۲۸ خرداد/دشمنان به دنبال دلسرد کردن مردم هستند

دعوت ۱۱۰۰ هیات مذهبی از مردم برای مشارکت در انتخابات ۲۸ خرداد/دشمنان به دنبال دلسرد کردن مردم هستند
2021-06-15T09:38:14+04:30
۱۱۰۰ هیات رزمندگان اسلام سراسر کشور ضمن اعلام آمادگی خود جهت حضور در این انتخابات، از ملت قدرشناس و بصیر برای مشارکت در انتخابات ۲۸ خردادماه دعوت کردند.

از ویژگی‌های حضرت امام رضا (ع) باز کردن فضای گفت‌وگو بود

از ویژگی‌های حضرت امام رضا (ع) باز کردن فضای گفت‌وگو بود
2021-06-15T09:24:55+04:30
محمدزاده با اشاره به اهمیت فعالیت‌های بین‌المللی در عرصه رسانه به منظور ترویج سیره رضوی اظهار کرد: مهم آن است که بتوانیم امام رضا(ع) را به جهانیان بشناسانیم.

سید مجید بنی فاطمه،مردم را به مشارکت حداکثری در انتخابات دعوت کرد

سید مجید بنی فاطمه،مردم را به مشارکت حداکثری در انتخابات دعوت کرد
2021-06-15T09:24:54+04:30
سید مجید بنی فاطمه با انتشار پیام تصویری در صفحه اینساگرام خود، مردم بخصوص جوانان را به مشارکت حداکثری در انتخابات ۱۴۰۰ دعوت کرد.

حضور حداکثری در انتخابات ضامن تداوم، بقا و مقبولیت بیشتر نظام است

حضور حداکثری در انتخابات ضامن تداوم، بقا و مقبولیت بیشتر نظام است
2021-06-15T09:11:34+04:30
طوبی فرداد مدیر مدرسه علوم دینی امام شافعی سقز گفت: حضورحداکثری مردم در تعیین رهبران اجرایی و سیاسی، ضامن تداوم، بقا و مقبولیت بیشتر نظام است.

همه ما ایرانیان عاشق امام رضا(ع) هستیم

همه ما ایرانیان عاشق امام رضا(ع) هستیم
2021-06-15T09:11:34+04:30
مجید اخشابی ضمن گرامیداشت دهه کرامت و ولادت حضرت ثامن‌الحج(ع) اظهار کرد: همه ما ایرانیان عاشق امام رضا(ع) هستیم.

کنگره«زیارت،معنویت واخلاق براساس بیانیه گام دوم »برگزار می شود

کنگره«زیارت،معنویت واخلاق براساس بیانیه گام دوم »برگزار می شود
2021-06-15T09:11:33+04:30
کنگره «زیارت، معنویت و اخلاق بر اساس بیانیه گام دوم انقلاب» امروز ۲۵ خرداد ماه به صورت مجازی برگزار می‌شود.

چرا شبکه‌های استانی تلویزیون پدیده انتخابات شدند?

 چرا شبکه‌های استانی تلویزیون پدیده انتخابات شدند?
2021-06-15T09:18:31+04:30
اقدامات امسال صدا و سیما در موضوع انتخابات، با ورود ۸۱ شبکه تلویزیونی و رادیویی استانی به حوزه تولید، ابعاد گسترده‌ای به خود گرفت.

آیا سکته "اریکسن" منجر به تجربه مرگ موقت شد؟/ تهیه‌کننده "زندگی پس از زندگی" رایزنی می‌کند

 آیا سکته "اریکسن" منجر به تجربه مرگ موقت شد؟/ تهیه‌کننده "زندگی پس از زندگی" رایزنی می‌کند
2021-06-15T09:18:30+04:30
تهیه‌کننده و مجری برنامه تلویزیونی "زندگی پس از زندگی" درباره ماجرای حضور بازیکن فوتبال دانمارک اعلام کرد که رایزنی‌ها را برای این گفت‌وگو آغاز کر...

گفت‌وگوی تسنیم با خواننده قطعه «آمدم ای شاه پناهم بده»: بانی اجرای قطعه‌ای از بهشت، امام رضا (ع) بود

 گفت‌وگوی تسنیم با خواننده قطعه «آمدم ای شاه پناهم بده»: بانی اجرای قطعه‌ای از بهشت، امام رضا (ع) بود
2021-06-15T09:18:30+04:30
شعر «آمدم ای شاه پناهم بده» سروده مرحوم استاد حبیب‌الله چایچیان است که می‌خواستیم برای امام خمینی(ره) بخوانیم. البته اجرای این قطعه کاملاً به عنای...

نگه داشتن انقلاب از انقلاب کردن بالاتر و چه بسا مهم‌تر است/حضور در انتخابات دارای برکات زیادی است

نگه داشتن انقلاب از انقلاب کردن بالاتر و چه بسا مهم‌تر است/حضور در انتخابات دارای برکات زیادی است
2021-06-15T08:58:12+04:30
استاد حوزه علمیه محمدیه تالش گفت: انتخابات باعث تجدید بیعت با انقلاب و رهبری است که به واسطه‌ آن مردم ایمان و اعتقاد خود با نظام و رهبری آپدیت و ناکارآمدی‌ها...

انتخاب فردی اصلح، نقطه عطفی بر چهار دهه مقاومت ملت ایران است/انتخابات جلوه‌ای از حیات جامعه است

انتخاب فردی اصلح، نقطه عطفی بر چهار دهه مقاومت ملت ایران است/انتخابات جلوه‌ای از حیات جامعه است
2021-06-15T08:31:32+04:30
اتحادیه کشوری مؤسسات و تشکل‌های قرآن و عترت، همسو با ده‌ها هزار فعال قرآنی برجسته، ضمن اعلام آمادگی خود جهت حضور در این انتخابات، از ملت قدرشناس و بصیر دعوت ...

معیشت خوب یا رهایی حجاب؟/ مردم پاسخ دادند

 معیشت خوب یا رهایی حجاب؟/ مردم پاسخ دادند
2021-06-14T20:05:05+04:30
پاسخ‌های مردم در کف خیابان به این سؤال که "بین وعده معیشت خوب و یا رهایی حجاب کدام را انتخاب می‌کنید؟" نشان می‌دهد که نامزدهای طیف اصلاحات این‌بار...

پاسخ آیت‌الله خامنه‌ای به استفتائی درباره حکم شرکت در انتخابات و انتقاد نامزدها از عملکرد مسئولان

 پاسخ آیت‌الله خامنه‌ای به استفتائی درباره حکم شرکت در انتخابات و انتقاد نامزدها از عملکرد مسئولان
2021-06-14T16:18:34+04:30
پایگاه فقه و احکام رهبر معظم انقلاب، پاسخ دو استفتاء از معظم‌له درخصوص حکم شرعی شرکت در انتخابات و انتقاد نامزدها از عملکرد مسئولان را منتشر کرد.

ساعت سخنرانی تلویزیونی ۲۶ خرداد رهبر انقلاب تغییر کرد

 ساعت سخنرانی تلویزیونی ۲۶ خرداد رهبر انقلاب تغییر کرد
2021-06-14T16:05:09+04:30
در آستانه برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری، میان‌دوره‌ای مجلس، خبرگان و شورای شهر و روستا رهبر معظم انقلاب اسلامی چهارشنبه ۲۶ خردادماه با مردم سخن خواهند گفت.

کالبدشکافی یک انیمیشن سمّی/ شلیک نتفلیکس به مغز کودکان

 کالبدشکافی یک انیمیشن سمّی/ شلیک نتفلیکس به مغز کودکان
2021-06-14T15:51:57+04:30
مسئله اینجا است که این فقط یک انیمیشن کودکانه و سرگرم‌کننده نیست، بلکه منظومه‌ای از کدها، پیام‌ها و القائات «خاص» و مخوف است که علی‌الاصول هیچ ربط...

اعطای گواهینامه درجه یک هنری به مرتضی امیری اسفندقه

 اعطای گواهینامه درجه یک هنری به مرتضی امیری اسفندقه
2021-06-14T15:11:58+04:30
دهقانکار در مراسم اعطای گواهینامه درجه یک هنری به مرتضی امیری اسفندقه گفت: اسفندقه قبل از گرفتن این گواهینامه، نشان درجه یک اخلاق را گرفته است.

شیطان چگونه در نطفه انسان شریک می‌شود؟

 شیطان چگونه در نطفه انسان شریک می‌شود؟
2021-06-14T15:11:58+04:30
شراکت شیطان اینگونه است که در نطفه انسان تأثیر دارد، به این صورت که برخی اموال و رفتارهای او سبب می‌شود شرک شیطان اتفاق بیفتد.

آیت‌الله قائم مقامی: امام راحل عدم حضور و مسامحه در انتخابات را گناه کبیره می‌دانست

 آیت‌الله قائم مقامی: امام راحل عدم حضور و مسامحه در انتخابات را گناه کبیره می‌دانست
2021-06-14T15:11:56+04:30
استاد حوزه علمیه قم گفت: اهالی مسجد و متدینین جامعه باید در این عرصه به صورت فعالانه شرکت و در کنار آن، آحاد جامعه را برای حضور حماسی پای صندوق‌های رأی دعوت...

سیر ترجمه های قرآن به زبان فارسی بررسی می شود

سیر ترجمه های قرآن به زبان فارسی بررسی می شود
2021-06-14T14:24:54+04:30
نشست سیر ترجمه های قرآن به زبان فارسی از سوی معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بررسی می شود.

«علیرضا بیژنی‌»درجایگاه نخست مسابقات بین‌المللی قرآن بنگلادش نشست

«علیرضا بیژنی‌»درجایگاه نخست مسابقات بین‌المللی قرآن بنگلادش نشست
2021-06-14T14:11:32+04:30
علیرضا بیژنی‌، نماینده ایران در مسابقات بین‌المللی قرآن کشور بنگلادش، موفق به کسب رتبه نخست شد.

نشست«نقش اهل سنت در مشارکت حداکثری انتخابات ۱۴۰۰» برگزار می شود

نشست«نقش اهل سنت در مشارکت حداکثری انتخابات ۱۴۰۰» برگزار می شود
2021-06-14T13:58:13+04:30
نشست «نقش اهل سنت در مشارکت حداکثری انتخابات ۱۴۰۰» به صورت مجازی و در قالب وبینار برگزار می شود.

هفتمین دوره طرح ملی رحله در ملایر برگزار می شود

هفتمین دوره طرح ملی رحله در ملایر برگزار می شود
2021-06-14T12:24:52+04:30
هفتمین دوره طرح ملی رحله در ملایر از سوی یکی از شعب موسسه بیت الاحزان برگزار بر گزار می شود.

اعلام برنامه‌های حرم شاهچراغ(س) ویژه دهه کرامت ۱۴۰۰/افتتاح انجمن خوشنویسی کاتبان وحی

اعلام برنامه‌های حرم شاهچراغ(س) ویژه دهه کرامت ۱۴۰۰/افتتاح انجمن خوشنویسی کاتبان وحی
2021-06-14T11:44:53+04:30
حجت‌الاسلام سلامی با اشاره به برنامه‌های آستان شاهچراغ(س) به مناسبت دهه کرامت، اجرای نمایش آیینی «امین ولایت» و افتتاح انجمن خوشنویسی کاتبان وحی را از جمله ا...

چهارپایه خوانی مداحان جوان به منظور دعوت مردم برای مشارکت حداکثری

چهارپایه خوانی مداحان جوان به منظور دعوت مردم برای مشارکت حداکثری
2021-06-14T11:44:53+04:30
جشن خیابانی دهه کرامت با چهارپایه خوانی میثم مطیعی و جمعی از مداحان جوان کشور به منظور دعوت مردم به حضور حداکثری در انتخابات ۱۴۰۰ برگزار می‌شود.
X فیلم جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)