میرنیوز

روایت‌های جالب قاسم زارع/ مردم واقعاً فکر می‌کنند من پلیسم!/ مأمور سریال "تعییر وارونه یک رویا" شبیه مأمور "آژانس شیشه‌ای" نیست!

 روایت‌های جالب قاسم زارع/ مردم واقعاً فکر می‌کنند من پلیسم!/ مأمور سریال "تعییر وارونه یک رویا" شبیه مأمور "آژانس شیشه‌ای" نیست! 2021-06-05T13:55:32+04:30

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، قاسم زارع در سریال "تعبیر وارونه یک رویا" که این روزها قسمت‌های پایانی آن روی آنتن شبکه آی‌فیلم است، ایفاگر نقش سرگرد احسان‌پور یک مأمور امنیتی است. شبیه کم و بیش اغلب نقش‌هایی که تا به امروز در فیلم‌ ها و سریال‌های مختلف برعهده داشته. این بازیگر البته تأکید دارد که نقش‌های به ظاهر مشابه هم هر یک ویژگی‌ها و جزئیات مربوط به خود را دارند و قرار نیست کاملاً شبیه به هم باشند.

او نقش‌هایش در آثار نمایشی مختلف را مثال می‌آورد که با وجود شباهت ظاهری، تفاوت‌هایی با یکدیگر دارند. زارع اعتقاد دارد که اگر بازیگری در قالب یک کاراکتر به خوبی جا بیفتد، کمتر کارگردانی پیدا می‌شود که حاضر باشد ریسک کند و نقش دیگری را به او پیشنهاد دهد.

این بازیگر، حضور فریدون جیرانی به عنوان نویسنده و کارگردان در تعبیر وارونه یک رویا را دلیل اصلی بازی‌اش در این سریال ذکر و تأکید می‌کند فقط با خواندن طرح فیلمنامه پذیرفته که در این مجموعه نمایشی به ایفای نقش بپردازد. او البته به این نکته هم اشاره دارد که خصوصیات اخلاقی و شخصیتی خودش از نقش‌های پلیسی و امنیتی‌ که بازی می‌‌کند، فاصله زیادی دارد.

زارع قصه جذاب و چندلایه تعبیر وارونه یک رویا را دلیل اصلی جذابیت این سریال برمی‌‌شمرد و ساخت چنین آثاری را در شرایط امروز جامعه یک ضرورت می‌داند. آینه، نبردی دیگر، هتل، قرارگاه مسکونی، سال‌های مشروطه و بوی باران از جمله دیگر سریال‌هایی است که قاسم زارع در آن‌ها به ایفای نقش پرداخته است. شبکه آی‌فیلم مدتی است سریال تعبیر وارونه یک رویا را روی آنتن خود دارد. به همین مناسبت، گفت‌و‌گویی داشته‌ایم با قاسم زارع که مشروح آن را در ادامه می‌خوانید:

تلویزیون , صدا و سیما , سریال ,

مأموران امنیتی لزوماَ شبیه هم نیستند

* نقشی که در سریال تعبیر وارونه یک رویا ایفاگرش هستید هم‌تراز با اغلب نقش‌هایی است که تا به امروز از شما دیده‌ایم، یعنی همان مأمور امنیتی معروف. خودتان از تکرار شدن در قالب یک کاراکتر رضایت دارید؟ 

قطعا خودم این تکرار را دوست ندارم، هر چند مایل نیستم که هر نقشی را هم بازی کنم. به هر حال، وقتی چند نقش مشابه به بازیگر پیشنهاد می‌‌شود، در نهایت باید یکی را بپذیرد. تا یک حد مشخص می‌توان مقاومت کرد. البته یک نکته مهم را هم باید بگویم. مأموران امنیتی لزوماً شبیه هم نیستند و چون حرفه‌شان یکی است، نمی ‌توانیم بگوییم از لحاظ شخصیتی و رفتاری هم به یکدیگر شباهت دارند. در همین نقش‌های مأمورانی که خودم بازی کرده‌ام هم تفاوت زیاد بوده است. مثلاً نمی‌توانیم بگوییم مأمور سریال تعبیر وارونه یک رویا دقیقا شبیه مأمور فیلم "آژانس شیشه‌ای" است. قطعاً تفاوت‌هایی در این دو شخصیت دیده می‌‌شود.

همیشه سعی کردم مأمور امنیتی متفاوتی باشم

* خودتان چقدر تلاش می‌کنید تا همین نقش‌های تکراری را طوری بازی کنید که متفاوت از هم به نظر برسند؟

بر جزئیات و ریزه کاری‌های شخصیت تمرکز می‌کنم. سعی دارم تا با شناسایی ویژگی‌ها و جزئیات اخلاقی و رفتاری کاراکترها و بازتاب آن‌ها در ایفای نقش، به هر کدام یک وجه جدید و متفاوت بدهم. در این صورت، ممکن است دو کاراکتر پلیس یا مأمور در ظاهر شبیه به نظر برسند؛ اما هر کدام دارای ویژگی‌های منحصر به فرد خود هستند. به شخصه همیشه سعی کرده‌ام تا همین نقش‌های به ظاهر تکراری مأموران امنیتی را هم متفاوت بازی کنم.

هر نقشی را قبول نمی‌کنم حتی با شرایط مالی خوب!

* چه عواملی را در ارائه پیشنهادهای تکراری دخیل می دانید و چه سهمی را برای خودتان قائل هستید؟

مشکل اصلی این جاست که وقتی بازیگر در یک نقش جا می‌افتد دیگر کمتر کارگردانی حاضر است ریسک کند و نقش دیگری را به او بسپارد. این نکته را هم باید در نظر گرفت که اصولاً خیلی هم نقش‌های متفاوت در فیلمنامه‌های ما نوشته نمی‌شود و بسیاری از نقش‌ها شبیه هم به نظر می‌رسند. از طرف دیگر، زمانی که بازیگر هم نقشی را خوب بازی می‌کند، دیگر همه پیشنهادات جدید شبیه همان‌اند. در اینجا بازیگر دیگر حق انتخاب چندانی ندارد و مجبور است با شرایط کنار بیاید.

البته در مورد خودم باید بگویم که در انتخاب همین پیشنهادات تکراری هم وسواس به خرج می‌دهم و هر نقشی را قبول نمی‌کنم. خیلی پیش آمده که پیشنهاد نقشی تکراری با یک شرایط مالی خوب به دستم رسیده است؛ اما وقتی دیده‌ام جذابیتی ندارد، نپذیرفته ام. به عنوان یک بازیگر دوست دارم پیشنهادات متفاوتی برای بازی داشته باشم. خاستگاه اصلی من تئاتر است و اتفاقاً بر روی صحنه، بر عکس تلویزیون و سینما نقش‌های خیلی متفاوتی را بازی کرده‌ام. در تئاتر کار روحوضی هم کرده‌ام. می ‌خواهم بگویم چنین توانایی و قابلیتی در من وجود دارد؛ اما متأسفانه کمتر کارگردانی است که حاضر باشد ریسک پیشنهاد یک نقش متفاوت را بپذیرد.

پشیمان نیستم

* از بازی‌تان در سریال «تعبیر وارونه یک رویا» و چگونگی همکاری‌تان در این پروژه بگویید.

اولین موضوعی که برای بازی در این سریال ترغیبم کرد، حضور آقای جیرانی به عنوان نویسنده و کارگردان بود. اتفاقاً وقتی ایشان برای بازی در این سریال با من صحبت کردند، فیلمنامه آماده نبود و فقط با خواندن طرح فیلمنامه پذیرفتم که بازی کنم و پشیمان هم نیستم.

مأموران امنیتی "تعبیر وارونه یک رویا" شبیه به هم نیستند

* نقش سرگرد احسان پور که در سریال ایفاگرش هستید با وجود تکراری‌بودن، چه جذابیت‌هایی برای خودتان داشت؟

اتفاقاً می‌خواهم به همین موضوع اشاره کنم. بسیاری از نقش‌های اصلی سریال تعبیر وارونه یک رویا ماموران امنیتی و حفاظتی‌اند؛ اما اصلاً شبیه هم نیستند. هر کدام ویژگی‌ها و نشانه‌های خود را دارند. ضمن این که سرگرد احسان‌پور هم مثل بقیه شخصیت‌های مأمور سریال، چندان اهل درگیری‌‌های فیزیکی نیست و بیشتر کارهای فکری و ایده‌پردازی را می‌کند.

بعضی از مردم فکر می‌کنند من واقعاً پلیسم!

* روحیه شخصی خودتان چقدر به مأموران پلیس و امنیتی‌ که نقش شان را بازی می‌کنید، نزدیک است؟

می‌توانم بگویم تقریباً هیچ شباهتی با هم نداریم و روحیات خودم کاملاً متفاوت است. مثلاً خودم خیلی اهل شوخی و خنده‌‌ام و همین موضوع گاهی باعث تعجب مردم در کوچه و خیابان می‌شود. بعضی از آن‌ها فکر می‌‌کنند که من واقعاً پلیس‌ام و کار و شغلم این است.

سریالی با گره‌های داستانی چند لایه و بازیگران توانمند

* تعبیر وارونه یک رویا از جمله سریال‌های پرمخاطب تلویزیون در چند سال اخیر است. علت استقبال بینندگان از این مجموعه نمایشی را در چه می‌بینید؟

سریال، قصه جذابی داشت و به خوبی توسط آقای جیرانی نوشته و پرداخته شده بود. علاوه بر این، مسیر قصه به سمتی پیش می‌رفت که حدس پایانش توسط مخاطب آسان نبود و او را برای اطلاع از سر انجام کار، با خود نگه می‌داشت. آقای جیرانی به خوبی توانسته بود فیلمنامه‌ای چند لایه با گره‌های داستانی فراوان را بنویسد. از سوی دیگر، بازیگران خیلی خوب و توانمندی در این سریال حضور داشتند که به خوبی از پس نقش‌ها برآمدند.

باید درباره محافظان دانشمندان هسته‌ای، سریال ساخته شود

* با توجه به موضوع خاص و ویژه تعبیر وارونه یک رویا و به خصوص پرداخت به مبحث انرژی هسته‌‌ای، ساخت چنین سریال‌هایی را چقدر لازم و ضروری می‌دانید؟

ما معمولاً بیشتر درباره دانشمندان کشور حرف زده‌ایم که البته حکم یک ثروت و گنجینه را برای ایران دارند؛ اما کمتر به کسانی پرداخته‌ایم که جان خود را کف دست گرفته‌اند تا از این دانشمندان و نخبگان محافظت کنند. به نظرم ساخت سریال‌هایی مثل تعبیر وارونه یک رویا از این منظر اهمیت دارد که مردم بدانند دشمنان برای نابودی دانشمندان ایرانی حاضرند به هر کاری دست بزنند و چه کسانی فداکارانه مانع دستیابی آن‌ها به نیت شوم‌شان می‌شوند. خرابکاری دشمن و ترور دانشمندان هسته‌‌ای ایران در چند سال گذشته کاملاً واضح است و کسی نمی‌تواند منکر این واقعیت شود.

انتهای پیام/

منبع : خبرگزاری تسنیم


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار فرهنگی

مشارکت بالا باعث همکاری میدان و دیپلماسی می شود

مشارکت بالا باعث همکاری میدان و دیپلماسی می شود
2021-06-18T17:31:34+04:30
قم- امام جمعه قم در خطبه های نماز جمعه با بیان اینکه مقام معظم رهبری تأکید بر حضوری حداکثری دارند، گفت: مشارکت بالا باعث همکاری میدان و دیپلماسی می شود.

رای اولی‌ها آینده سازان ایران اسلامی هستند

رای اولی‌ها آینده سازان ایران اسلامی هستند
2021-06-18T16:18:15+04:30
کرمانشاه- امام جمعه اهل سنت کرمانشاه گفت: رای اولی‌ها آینده سازان ایران اسلامی هستند.

مردم باحضور حداکثری و انتخاب اصلح اقتدار وعزت ایران را تضمین کنند

مردم باحضور حداکثری و انتخاب اصلح اقتدار وعزت ایران را تضمین کنند
2021-06-18T15:51:34+04:30
زنجان-امام جمعه ابهر گفت: مردم با حضور حداکثری و انتخاب اصلح اقتدار و عزت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را تضمین می کنند.

حضور در انتخابات سبب ایجاد امید در جامعه و ناامیدی دشمنان می‌شود

حضور در انتخابات سبب ایجاد امید در جامعه و ناامیدی دشمنان می‌شود
2021-06-18T15:38:15+04:30
کرمانشاه- امام جمعه کرمانشاه گفت: حضور در انتخابات سبب ایجاد امید در جامعخ و ناامیدی دشمنان می شود.

انسجام ملی ابزار قدرت ایران در برابر دشمن/رأی ندادن باید حجت شرعی داشته باشد

انسجام ملی ابزار قدرت ایران در برابر دشمن/رأی ندادن باید حجت شرعی داشته باشد
2021-06-18T15:38:14+04:30
اردبیل-امام جمعه اردبیل گفت: هر یک از مردم شریف اردبیل که تا به این لحظه رأی خود را ثبت نکردند برای اعلام حضور خود حتما به شعب مراجعه کنند چرا که رأی ندادن ب...

طرفداران نامزدهای انتخاباتی با متانت رفتار کنند

طرفداران نامزدهای انتخاباتی با متانت رفتار کنند
2021-06-18T15:24:54+04:30
پردیس- پردیس- امام جمعه پردیس گفت: طرفداران نامزدهای انتخاباتی با متانت رفتار کنند.

اداره یزد با فرمول‌های ریاضی نرخ زمین در یزد را افزایش داد

اداره یزد با فرمول‌های ریاضی نرخ زمین در یزد را افزایش داد
2021-06-18T15:11:36+04:30
یزدـ امام جمعه بخش مرکزی یزد با تاکید بر اینکه نمی توان صرفا بر اساس اطلاعات آکادمیک شهر را اداره کرد، گفت: اداره یزد با فرمول‌های ریاضی نرخ زمین در یزد را ا...

مردم باحضور حداکثری و انتخاب اصلح اقتدار و زت ایران را تضمین کنند

مردم باحضور حداکثری و انتخاب اصلح اقتدار و زت ایران را تضمین کنند
2021-06-18T15:11:36+04:30
زنجان-امام جمعه ابهر گفت: مردم با حضور حداکثری و انتخاب اصلح اقتدار و عزت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را تضمین می کنند.

کاهش مشارکت و فعالیت دولت ضعیف خواسته دشمنان است

کاهش مشارکت و فعالیت دولت ضعیف خواسته دشمنان است
2021-06-18T15:11:35+04:30
شیراز - امام جمعه موقت شیراز گفت: اگر انتخابات با مشارکت حداکثری نباشد ممکن است یک دولت ضعیف پای کار بیاید و این همان خواست دشمن است.

ملت ایران برنده واقعی این انتخابات هستند

ملت ایران برنده واقعی این انتخابات هستند
2021-06-18T14:58:14+04:30
رشت- امام جمعه رشت با اشاره به حضور پرشور مردم از ساعات ابتدایی شروع فرآینده رأی گیری، گفت: ملت ایران برنده واقعی این انتخابات هستند.

شریعتی در ترازوی عقل و دین/گرانیگاه اندیشه شریعتی "عدالت" است

 شریعتی در ترازوی عقل و دین/گرانیگاه اندیشه شریعتی "عدالت" است
2021-06-18T15:05:11+04:30
عدالت در اندیشه دکتر شریعتی دارای شأن و جایگاهی فرعی و حاشیه‌ای نیست بلکه دغدغه و ذهن مشغولی اصلی دکتر شریعتی، در واقع مسئله عدالت و حکومت برحق است.

انتخابات آوردگاه حماسه سازی مردم/انتخاب اصلح تاثیرگذار خواهد بود

انتخابات آوردگاه حماسه سازی مردم/انتخاب اصلح تاثیرگذار خواهد بود
2021-06-18T14:44:56+04:30
آرادان- امام جمعه آرادان با بیان اینکه دشمنان در تلاش هستند تا مردم را دلسرد و ناامید جلوه دهند، گفت: انتخابات آوردگاه حماسه سازی ملت ایران اسلامی محسوب می‌ش...

رای و اراده مردم در همه انتخابات نتیجه ساز بوده است

رای و اراده مردم در همه انتخابات نتیجه ساز بوده است
2021-06-18T14:44:55+04:30
زنجان-امام جمعه زنجان تاکید کرد: آنچه که در ادوار مختلف انتخابات حائز اهمیت بوده و تا به امروز نیز تداوم داشته، رقم زده شدن نتیجه انتخابات به دست مردم بوده است.

نتیجه رای مردم معنای دقیق مردم سالاری دینی است

نتیجه رای مردم معنای دقیق مردم سالاری دینی است
2021-06-18T14:44:55+04:30
سمنان- امام جمعه موقت سمنان با بیان اینکه مشارکت و انتخاب فرد صالح دو ویژگی انتخاب مردم ما است، گفت: نتیجه رای مردم معنای دقیق مردم سالاری دینی محسوب می‌شود.

حضور در انتخابات یک تیر بر قلب دشمنان نظام و انقلاب اسلامی است

حضور در انتخابات یک تیر بر قلب دشمنان نظام و انقلاب اسلامی است
2021-06-18T14:44:54+04:30
ارومیه – نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه گفت: حضور در انتخابات علاوه بر انجام وظیفه یک تیر بر قلب دشمنان نظام و انقلاب اسلامی است.

برگزاری انتخابات در اصفهان مهندسی درستی ندارد / نمی‌توان فقر را ریشه کن کرد

برگزاری انتخابات در اصفهان مهندسی درستی ندارد / نمی‌توان فقر را ریشه کن کرد
2021-06-18T14:31:35+04:30
اصفهان – امام جمعه اصفهان گفت: برگزاری انتخابات امروز در استان اصفهان مهندسی درستی ندارد و شاهد مشکلاتی در شعب انتخاباتی هستیم.

مردم آگاهانه ادامه دهندگان مسیر امام راحل و شهدا را انتخاب کنند

مردم آگاهانه ادامه دهندگان مسیر امام راحل و شهدا را انتخاب کنند
2021-06-18T14:31:34+04:30
ورامین- امام جمعه موقت ورامین گفت: مردم آگاهانه ادامه دهندگان مسیر امام راحل و شهدا را انتخاب کنند.

منتخبان مردم به وعده های خود عمل کنند

منتخبان مردم به وعده های خود عمل کنند
2021-06-18T14:18:16+04:30
گرگان- امام جمعه موقت گرگان گفت: منتخبان مردم در انتخابات به وعده های خود عمل کنند.

استکبار ستیزی با حضور باشکوه در انتخابات به اوج می رسد

استکبار ستیزی با حضور باشکوه در انتخابات به اوج می رسد
2021-06-18T14:18:16+04:30
ساری- نماینده ولی فقیه در مازندران با تاکید بر حضور باشکوه در پای صندوق های رای گفت: استکبار ستیزی ملت با حضور در پای صندوق های رای و انتخابات به اوج خواهد ر...

مشارکت و انتخاب فرد اصلح ۲ رکن اصلی انتخابات است

مشارکت و انتخاب فرد اصلح ۲ رکن اصلی انتخابات است
2021-06-18T14:18:15+04:30
شاهرود- امام جمعه رویان با بیان اینکه امروز مردم نشان دادند که یکبار دیگر اهل حماسه آفرینی هستند، گفت: مشارکت و همچنین انتخاب فرد اصلح دو رکن اصلی انتخابات م...

مداحان و سخنرانان مذهبی رأی خود را به صندوق انداختند

مداحان و سخنرانان مذهبی رأی خود را به صندوق انداختند
2021-06-18T14:04:56+04:30
همزمان با برگزاری انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری امروز ۲۸ خردادماه، مداحان و سخنرانان مذهبی کشور با حضور در حوزه‌های اخذ رأی، آراء خود را به صندوق انداخ...

منتخبان مردم در انتخابات به وعده های خود عمل کنند

منتخبان مردم در انتخابات به وعده های خود عمل کنند
2021-06-18T13:51:36+04:30
گرگان- امام جمعه موقت گرگان گفت: منتخبان مردم در انتخابات به وعده های خود عمل کنند.

همگان پس از انتخابات حماسه همدلی برای آبادانی کشور را رقم بزنند

همگان پس از انتخابات حماسه همدلی برای آبادانی کشور را رقم بزنند
2021-06-18T13:11:34+04:30
کامفیروز - امام جمعه کامفیروز گفت: از فردای انتخابات همه برای آبادانی کشور باید حماسه همدلی و الفت را به پا کنند.

سریال چینی تلویزیون از فردا شروع می‌شود

 سریال چینی تلویزیون از فردا شروع می‌شود
2021-06-18T13:05:15+04:30
سریال ۵۰ قسمتی " پزشک دربار" به کارگردانی لی‌کوک لپ (Lee Kwok Lap) که محصول کشور چین است، از شنبه ۲۹ خردادماه ساعت ۲۳ به شبکه پنج می‌آید.

سید ضیاء هاشمی: دولت بعدی مشکل بیمه سینماگران را حل کند

 سید ضیاء هاشمی: دولت بعدی مشکل بیمه سینماگران را حل کند
2021-06-18T12:38:34+04:30
۳۲ صنف مستقیم در تولید یک اثر سینمایی کار می‌کنند و مجموعاً ۱۵۰ نفر از گروه‌های مختلف برای تولید یک فیلم تأثیرگذارند که حدود ۵ هزار عضو در این ۳۲ صنف جای گر...

مصباح: تاکنون وزیری از سینماگران در صدر دستگاه فرهنگی کشور نداشتیم

 مصباح: تاکنون وزیری از سینماگران در صدر دستگاه فرهنگی کشور نداشتیم
2021-06-18T12:11:51+04:30
برنده سیمرغ بهترین فیلم جشنواره فجر می‌گوید تا به حال برخلاف بار زیادی که سینما از فرهنگ به دوش می‌کشد وزیری از سینماگران در صدر دستگاه فرهنگی کشور نداشتیم ...

خانواده شهید طهرانی مقدم: حضور حداکثری در انتخابات موجب اقتدار اسلام و یأس دشمنان خواهد شد

 خانواده شهید طهرانی مقدم: حضور حداکثری در انتخابات موجب اقتدار اسلام و یأس دشمنان خواهد شد
2021-06-18T11:18:33+04:30
خانواده شهید حسن طهرانی مقدم با صدور بیانیه‌ای از مردم ایران خواستند تا با مشارکت حداکثری در انتخابات، موجب اقتدار اسلام و یأس دشمنان شوند.

ماندگاری: بین مذاکره ذلیلانه با مقتدرانه تفاوت قائل باشیم / مدل مذاکره امیرالمؤمنین با دشمن

 ماندگاری: بین مذاکره ذلیلانه با مقتدرانه تفاوت قائل باشیم / مدل مذاکره امیرالمؤمنین با دشمن
2021-06-18T11:18:32+04:30
تفکر غرب‌گرا در باورشان این نکته نهفته است که غربی‌ها قدرت دارند، بمب اتم و هسته‌ای دارند، قدرت اقتصادی و سیاسی و نظامی دارند، پس ما مجبوریم مقابل آنها کوتا...

نقش محوری مساجد در برگزاری پرشور انتخابات، بسیار تعیین‌کننده است

نقش محوری مساجد در برگزاری پرشور انتخابات، بسیار تعیین‌کننده است
2021-06-17T18:31:36+04:30
رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد به‌منظور ترغیب مردم برای حضور حداکثری در انتخابات از تمامی ظرفیت‌های مساجد در فضای مجازی را ضروری دانست.

دعوت نمایندگان ولی فقیه و ائمه جمعه کشور برای شرکت در انتخابات

دعوت نمایندگان ولی فقیه و ائمه جمعه کشور برای شرکت در انتخابات
2021-06-17T13:51:36+04:30
نمایندگان ولی فقیه در استان ها و ائمه جمعه کشور در بیانیه‌ای، ضمن دعوت از آحاد ملت ایران برای حضور باشکوه درانتخابات پیش‌رو، انتخابات را مظهر اراده ملی و جلو...
X فیلم جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)