میرنیوز

سفر به استان‌ها روی خط انتخابات/ «مشارکت» و «انتخاب اصلح» کلیدواژه‌های سرنوشت‌ساز

سفر به استان‌ها روی خط انتخابات/ «مشارکت» و «انتخاب اصلح» کلیدواژه‌های سرنوشت‌ساز 2021-06-04T23:48:35+04:30

خبرگزاری مهر؛ گروه استان‌ها- هادی فتحی: روزشمار انتخابات به عدد ۱۴ رسیده است و فضای کشور نیز بیشتر به رنگ و بوی انتخابات درآمده است. حضور داوطلبان و نامزدها در رسانه‌ها و تشریح برنامه‌ها، به انتخاباتی‌تر شدن فضای کشور بیشتر کمک کرده است.

از سویی دیگر تشکل‌ها، کارشناسان و صاحب‌نظران نیز سعی دارند معیارهای انتخاب اصولی و صحیح را بیشتر تبیین کنند.

خطبه‌های این هفته نماز جمعه استان‌ها نیز بر مدار انتخابات و معیارهای انتخاب صحیح شکل‌گرفته بود. «انتخاب اصلح» کلیدواژه‌ای بود که ائمه جمعه سراسر کشور بیشتر بر آن تأکید کردند و از مردم خواستند با بینش سیاسی قدم در عرصه انتخابات بگذارند.

ائمه جمعه سراسر کشور درعین‌حال فواید و ضرورت‌های مشارکت حداکثری را نیز برای مردم تشریح کردند.

داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری همچنان در برنامه‌های مختلف در حال ارائه دیدگاه‌ها و برنامه‌های خود هستند.

آخرین اظهارنظرهای داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری

سفر به استان‌ها روی خط انتخابات/ «مشارکت» کلیدواژه‌ سرنوشت‌ساز

سعید جلیلی در برنامه تلویزیونی گفتگو با نخبگان که از شبکه چهار پخش شد، اظهار داشت: جمع‌بندی ما در این چند سال این بود که اگر می‌خواهیم برنامه‌ای برای کشور داشته باشیم، این برنامه باید حداکثری باشد. ما معتقدیم که برنامه‌های ما باید قابل تحقق باشد. ما ظرفیت‌ها و فرصت‌های کشور را بررسی کردیم که گویای این است که کشور ما برای جهش بزرگ مستعد است و به همین دلیل شعار خود را جهاد بزرگ برای جهش ایران معرفی کردیم و این فقط یک شعار نیست.

حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری در دیدار با جمعی از جوانان نخبه در حوزه‌های مختلف در واکنش به طرح دغدغه یکی از نخبگان درباره استفاده از جوانان در دولت آینده، جوانگرایی را از رویکردهای جدی دولت خود دانست.

محسن رضایی نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در برنامه «رئیس جمهور و جوانان» درباره راه‌حل وی برای حل مشکل بازار سرمایه اظهار داشت: به دلیل اشتباهات و تصمیمات اشتباهی که توسط مسئولان گرفته شد مشکلات زیادی برای مردم به وجود آمد، دولت مردم را برای حضور در بازار سرمایه تشویق کرد و مردم حتی وسایل و سرمایه‌های اولیه خود مانند خانه‌هایشان را برای حضور در بورس فروختند. این در حالی است که از سوی دولت، تدابیر و پیش بینی‌های لازم انجام نشد و موجب شد مردم با مشکلات بسیاری روبرو شوند.

علیرضا زاکانی نامزد انتخابات ریاست جمهوری در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه چه برنامه‌ای برای تنظیم بازار کالاهای اساسی دارید، گفت: ما در خصوص نهاده‌های مورد نیاز برای تولید کالاهای اساسی سالانه نیاز به ۲۱ میلیون تن نهاده داریم که ۱۶ تا ۱۷ میلیون تن را وارد می‌کنیم که بیشتر آن هم ذرت است. وی ادامه داد: این‌ها قابل پیش بینی است، اما متأسفانه دولت از قبل پیش بینی نمی‌کند و سفارش نمی‌دهد و نمی‌گذارد این سفارش در مقطع خودش به درستی انجام شود.

امیرحسین قاضی زاده هاشمی در حاشیه ضبط برنامه انتخاباتی گفت: اصلی ترین هدف این است که از مصرف‌کننده نهایی حفاظت شود و تمامی اقداماتی که ما انجام می‌دهیم به مصرف کننده نهایی برسد. نامزد انتخابات ریاست جمهوری افزود: در رابطه با مصرف کننده نهایی، یک هزینه خانوار و یک قدرت خرید داریم که باید هزینه خانوار را کاهش و قدرت خرید را افزایش دهیم. افزایش قدرت خرید به معنای افزایش درآمدها، دارایی‌ها و جبران خسارت‌ها است.

محسن مهرعلیزاده نامزد انتخابات ریاست جمهوری در گفتگو با شبکه جام‌جم گفت: میانگین سن افرادی که در کابینه من خواهند بود، ۴۵ سال است.

عبدالناصر همتی نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری در گفتگویی با اشاره به مسائل جوانان و دغدغه‌های این قشر اظهار کرد: بحث جوانان و مشکلات آنها دغدغه مهم دولت آینده است. همتی افزود: اگر مردم به من اطمینان کنند و من مسئولیت اجرایی را داشته باشم این موضوع را در دستور کار جدی قرار خواهم داد زیرا مشکلات ازدواج جوانان امنیت روانی جامعه را دچار مشکل کرده است.


در زیر آخرین اخبار انتخابات از استان‌های مختلف کشور را مرور می‌کنیم


آذربایجان شرقی، گرانی و تورم نباید باعث قهر با انتخابات و صندوق‌های رأی شود

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با تاکید بر ضرورت برگزاری باشکوه و پرشور انتخابات ریاست جمهوری گفت: گرانی و تورم نباید باعث قهر با انتخابات و صندوق‌های رأی شود.

سفر به استان‌ها روی خط انتخابات/ «مشارکت» کلیدواژه‌ سرنوشت‌ساز

حجت الاسلام سیدمحمدعلی آل هاشم در خطبه‌های نماز جمعه تبریز با اشاره به ضرورت رعایت تقوای انتخاباتی گفت: از جمله مصادیق تقوا، تقوای انتخاباتی است، برای به دست آوردن چند رأی بیشتر، مبادا به دیگر کاندیدها تهمت زده شود. بهترین تقوا، رعایت اخلاق در انتخابات است.

آل هاشم با تاکید بر اینکه گرانی و تورم باعث قهر با انتخابات نشود گفت: همگی در انتخاب لوازم زندگی حتی لباس، روزها تحقیق می‌کنیم تا انتخابی درست داشته باشیم. در انتخابات ریاست جمهوری، لجوجانه انتخاب نکنیم، دشمن سعی دارد تصویر مخدوش و یاس آلودی از نظام در ذهن مردم ایجاد کند. متن کامل خبر را اینجا بخوانید.


آذربایجان غربی، لزوم انتخاب فرد اصلح

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌غربی و امام جمعه ارومیه هم گفت: حضور و مشارکت مردم در انتخابات مایه اقتدار نظام اسلامی است چرا که اقتدار نظام اسلامی با حضور مردم شکل می‌گیرد.

سفر به استان‌ها روی خط انتخابات/ «مشارکت» کلیدواژه‌ سرنوشت‌ساز

حجت الاسلام سیدمهدی قریشی در جمع نمازگزاران ارومیه با تاکید بر اینکه حضور و مشارکت مردم در صحنه‌های مختلف انقلاب اسلامی توطئه‌های دشمنان را نقش برآب می‌کند، اظهار کرد: باید با روشنگری و ایجاد انگیزه در مردم بار دیگر مشارکت حداکثری در انتخابات داشته و حماسه دیگری برای جمهوری اسلامی اتفاق بیفتد. متن کامل خبر را اینجا بخوانید.


اصفهان، آغاز به کار تریبون‌های آزاد انتخاباتی در اصفهان

در آستانه برگزاری انتخابات ۲۸ خرداد ماه در اصفهان تریبون‌های آزاد انتخاباتی برای اظهار نظر شهروندان برپا شد. گرمای هوا گویی بر روی حرارت فعالیت‌های انتخاباتی در استان اصفهان تأثیر مستقیم دارد، هر چه به ۲۸ خرداد نزدیک‌تر می‌شویم رنگ وبوی شهر نیز به سمت آمادگی برای برگزاری انتخاباتی بی نظیر حرکت می‌کند.

سفر به استان‌ها روی خط انتخابات/ «مشارکت» کلیدواژه‌ سرنوشت‌ساز

اما عصر روز گذشته پویش مردمی جنوب شهر اصفهان برای برگزاری انتخابات ۱۴۰۰ تریبون آزادی را راه‌اندازی کرد و از همه شهروندان دعوت کردند تا آزادانه در خصوص خواسته‌هایشان از رئیس جمهور صحبت کنند.

حل بحران آب، احیای دائمی زاینده رود و برنامه ریزی برای کاهش آلاینده‌های جوی در اصفهان جز جدا ناشدنی مطالبات شهروندان اصفهان از رئیس جمهور آینده بود. مشروح گزارش مهر را از اینجا بخوانید.

امام جمعه اصفهان هم در خطبه‌های این هفته نماز جمعه گفت: باید در انتخابات ۱۴۰۰ خط و خطوط سیاسی را کنار بزنیم و همه در کنار هم حضور داشته باشیم.

آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد ضمن تسلیت سالروز ارتحال حضرت امام خمینی (ره) با بیان اینکه با بیان اینکه همه پیروزهای امام راحل (ره) به دلیل خداپرستی و خداشناسی بوده است، اظهار داشت: خلوص در نیت و خلوص در اعمال از ویژگی‌های بارز رهبر کبیر انقلاب بود و به همین دلیل شیطان نمی‌تواند بر چنین فردی غالب شود.


اردبیل، عبور از تنگناها تنها با حضور گسترده در انتخابات

رئیس ستاد گام دوم انقلاب ابراهیم رئیسی در استان اردبیل گفت: حضور گسترده مردم در انتخابات پیش رو ایران اسلامی را از تنگناهای مسیر موفقیت دور نگه می‌دارد.

عبور از تنگناها تنها با حضور گسترده در انتخابات میّسر می‌شود

امیرحسین عبداله‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار مهر، به اهمیت حضور حداکثری مردم در رفراندوم ملی ۲۸ خرداد اشاره و اظهار کرد: تاریخ این موضوع مهم را به اثبات رسانده است که در هر برهه‌ای پشتیبانی مردم از دولت بنا به هر دلایلی تضعیف گشته، خسارات و زیان حداکثری متوجه دولت و نظام شده است.

وی وابستگی دولت به ملت را امری غیرقابل انکار دانست و افزود: تفرقه‌افکنی بین دولت و نظام در تمامی دوره‌ها و رویدادهای سرنوشت‌ساز ایران رایج بوده و امروز در آستانه انتخابات حساس ۲۸ خرداد این ایجاد فاصله و دوقطبی‌سازی به حد اعلای خود رسیده که عبور موفق از تله‌های دشمن ساخته نیازمند بینش و بصیرت کافی مردم است. متن کامل این گفتگو را اینجا بخوانید.


البرز، مشارکت مردمی در انتخابات مهمترین عامل برای شکستن تحریم‌ها

سفر به استان‌ها روی خط انتخابات/ «مشارکت» کلیدواژه‌ سرنوشت‌ساز

نماینده مردم کرج، فردیس و اشتهارد در مجلس گفت: حضور گسترده مردم در انتخابات بزرگترین سرمایه و پشتیبان برای اتخاذ تصمیمات بزرگ در کشور و شکستن تحریم‌ها است.

مهدی عسگری در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: رمایه اجتماعی مهم‌ترین سرمایه هر کشوری است، چراکه ما بدون مردم و بدون اعتماد و حمایت آنها نمی‌توانیم کارها را پیش ببریم. متن کامل این خبر را اینجا بخوانید.


ایلام، مشارکت در انتخابات باعث مأیوس شدن دشمنان می‌شود

امام جمعه ایلام با اشاره به اینکه مشارکت در انتخابات باعث مأیوس شدن دشمنان می‌شود، گفت: ملت ایران در انتخابات ۲۸ خرداد بار دیگر اقتدار ملی را نشان می‌دهند.

حجت الاسلام الله نور کریمی تبار در خطبه‌های نماز جمعه ایلام اظهار داشت: امام خمینی (ره) با انقلاب اسلامی به مردم ایران عزت و هویت ایرانی اسلامی داد و جایگاه لگدمال شده ایران را به آن بازگرداند.

وی گفت: عزتمندی کنونی جمهوری اسلامی مرهون اندیشه‌های بلند امام خمینی (ره) و خون شهدا است و امروز مشارکت حداکثری در انتخابات و انتخاب صالح‌ترین فرد برای مدیریت دولت، عزت ایران اسلامی را بیشتر خواهد کرد. متن کامل خبر را اینجا بخوانید.

وزیر اطلاعات هم از اتخاذ تمهیدات این وزارتخانه برای انتخابات خبر داد.


بوشهر، فضای حقیقی و مجازی در التهاب و هیجان

استان بوشهر و شهرستان گناوه نیز شور و حال انتخاباتی به خود گرفته است و فضای حقیقی و مجازی شهر در هیجان انتخابات پیش رو است.

سفر به استان‌ها روی خط انتخابات/ «مشارکت» کلیدواژه‌ سرنوشت‌ساز

در شرایطی که خطرات ناشی از همه گیری ویروس کرونا همچنان به عنوان یک خطر جدی سلامت و جان افراد را تهدید می‌کند رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی و حفظ فاصله گذاری اجتماعی بیشتر فعالیت‌های انتخاباتی را به سمت فضای مجازی سوق داده است.

دسترسی آسان و گسترده اقشار وسیعی از مخاطبان به شبکه‌ها و کانال‌های مجازی، نامزدها و حامیان آنها را به استفاده از ظرفیت بیشتر فضای مجازی به منظور ارتباط بیشتر با مخاطبان کشانده است. متن کامل گزارش را از اینجا بخوانید.

همچنین نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر در خطبه‌های این هفته نماز جمعه گفت: حضور حماسی و انتخاب فرد اصلح مایه امید و قدرت نظام و باعث تحول اساسی در تمدن آفرینی و عدالت‌خواهی می‌شود.

عبدالکریم گراوند رئیس مجمع نمایندگان استان بوشهر در مجلس شورای اسلامی هم جمعه‌شب در جمع پرشور مردم و اعضای شورای ائتلاف نیروهای انقلابی اسلامی شهرستان گناوه اظهار داشت: برای حل مشکلات باید انتخاب صحیح داشته باشیم و دیگران را هم برای رسیدن به گزینه اصلح راهنمایی کنیم.


خراسان شمالی؛ تاکید بر رعایت پروتکل‌ها

سفر به استان‌ها روی خط انتخابات/ «مشارکت» کلیدواژه‌ سرنوشت‌ساز

محمدعلی شجاعی استاندار خراسان شمالی هم در نشست فرمانداران، بخشداران و مدیران کل ستادی استانداری خراسان شمالی که در محل سالن جلسات استانداری برگزار شد، گفت: در بحث تبلیغات رعایت پروتکل‌های بهداشتی الزامی است و در این خصوص به عنوان مجری در مورد اجرای دستورالعمل‌ها با کسی تعارف نداشته باشید.

شجاعی افزود: بعد از برگزاری انتخابات وظیفه داریم این انسجام و اقتدار را در ادامه راه داشته باشیم و تا استقرار دولت بعدی مکلف به انجام وظایف خود هستیم. استاندار خراسان شمالی گفت: حساسیت برگزاری انتخابات را منتقل کنید تا با برنامه ریزی انسجام و همراهی اتفاق بیفتد و هیچ شهرستان و بخشی موجب نشود میانگین مشارکت مردم پایین بیاید.


خوزستان؛ رئیسی به خوزستان سفر می‌کند

رئیس ستاد آیت الله ابراهیم رئیسی در خوزستان هم گفت: آیت الله سید ابراهیم رئیسی هفته آینده به خوزستان سفر می‌کند.

آیت الله محسن حیدری در پیامی ویدئویی به زبان عربی از عموم مردم ایران به خصوص هموطنان عرب خواست در انتخابات پیش روی ریاست جمهوری و شوراهای شهر و روستا حضور و مشارکت حداکثری داشته باشند.


زنجان، حضور پرشور مردم در انتخابات اعتبار و اقتدار کشور را افزایش می‌دهد

سفر به استان‌ها روی خط انتخابات/ «مشارکت» کلیدواژه‌ سرنوشت‌ساز

آیت الله علی خاتمی امام جمعه زنجان در خطبه‌های این هفته نماز جمعه زنجان با بیان اینکه حضور پرشور و حماسی مردم در انتخابات، باعث افزایش اعتبار و اقتدار کشور می‌شود، گفت: طی ۴۲ سال گذشته همواره حضور ملت و تبعیت از فرآمین ولایت فقیه باعث اقتدار و عزت نظام شده است و باعث شکست توطئه‌های دشمن شده است.

وی با اشاره اینکه برخی‌ها با بیان مطالبی در خصوص شرکت نکردن در انتخابات در واقع در راستای تحقق خواسته دشمنان انقلاب اسلامی تلاش می‌کنند، افزود: طبق فرمایشات مقام معظم رهبری «رأی دادن و حضور در انتخابات برای نظام جمهوری اسلامی و کشور است»، تصریح کرد: صاحبان اصلی کشور، مردم هستند و برای تعیین سرنوشت خود باید در انتخابات شرکت کنند. متن کامل خبر را اینجا بخوانید.


سمنان، نرفتن پای صندوق رأی مشکلی حل نمی‌کند

سفر به استان‌ها روی خط انتخابات/ «مشارکت» کلیدواژه‌ سرنوشت‌ساز

امام‌جمعه موقت سمنان هم بابیان اینکه دشمن می‌کوشد تا با تحریک مردم به عدم شرکت در انتخابات از نظام انتقام بگیرد، گفت: نرفتن پای صندوق‌های رأی و عدم حضور در انتخابات مشکلی حل نمی‌کند.

حجت‌الاسلام محمدباقر عبدوس در خطبه‌های نماز جمعه این هفته سمنان به میزبانی مصلای این شهر، بابیان اینکه دشمن می‌کوشد تا با تحریک مردم به عدم شرکت در انتخابات از نظام انتقام بگیرد، افزود: عدم حضور و مشارکت گسترده مردم در انتخابات بهترین برنامه‌ریزی برای دشمن محسوب می‌شود لذا در این برهه حساس باید حساب افراد را از نظام جدا و اگر نقدی بر دولت یا افرادی وارد است آن را به‌پای نظام نباید نوشت. متن کامل خبر را اینجا بخوانید.


سیستان و بلوچستان، اختصاص ۱۰۷ شعبه روستایی رأی گیری در کنارک

سفر به استان‌ها روی خط انتخابات/ «مشارکت» کلیدواژه‌ سرنوشت‌ساز

حمید الدین یوسفی فرماندار کنارک ر گفت و گو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: پیروز واقعی انتخابات خرداد ماه مردمی هستند که پای صندوق‌های رأی حاضر می‌شوند تا برای سرنوشت خود تصمیم گیری کنند.

یوسفی با اشاره به رشد ۱۰۰ درصدی آمار ثبت نام شدگان شوراهای شهر و روستا در کنارک و زرآباد، گفت: ۱۰۷ شعبه روستایی در کنارک و زرآباد برای جمع آوری آرا اختصاص یافته است. متن کامل خبر را اینجا بخوانید.


فارس، حضور در انتخابات وظیفه همه است

نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز گفت: امام (ره) انتخابات را وظیفه همه دانسته‌اند از این رو همه باید در این عرصه حضور داشته باشند.

سفر به استان‌ها روی خط انتخابات/ «مشارکت» کلیدواژه‌ سرنوشت‌ساز

آیت الله لطف الله دژکام در خطبه‌های نماز جمعه شیراز بیان کرد: یکی از مهم‌ترین موضوعاتی که در جامعه وجود دارد موضوع حفظ نظام اسلامی است و باید در این مسیر ممارست کرده و باید نقشه‌های دشمنان را خنثی کرد. البته بر اساس تحلیلی که امام خمینی (ره) در خصوص انقلاب ارائه کردند توجه به مسائل الهی و اجتماع مردم در راستای ایجاد تحول موجب شد انقلاب اسلامی ایران به پیروزی برسد.

وی ادامه داد: رقابت باید در جامعه اسلامی وجود داشته باشد اما کینه و دعوا در میان ملت جامعه اسلامی وجود ندارد و بر اساس وصیت امام راحل در خصوص انتخابات مردم باید در تمامی صحنه‌های انتخاباتی حضور داشته باشند و بر همین اساس باید آحاد مختلف مردم در انتخابات حضور پرشوری داشته باشند. متن کامل خبر را اینجا بخوانید.


قزوین، «انتخابات» زمان نقش آفرینی فعالان و دغدغه‌مندان فرهنگی است

سفر به استان‌ها روی خط انتخابات/ «مشارکت» کلیدواژه‌ سرنوشت‌ساز

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی گفت: امروز زمان نقش‌آفرینی فعالان و دغدغه‌مندان فرهنگی است و این گروه باید در موضوع مشارکت در انتخابات نقش ویژه ای داشته باشند.

حجت‌الاسلام محمد قمی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر در قزوین با اشاره به فرا رسیدن انتخابات ریاست جمهوری و نقش فعالان فرهنگی در این انتخابات اظهار کرد: دلسوزان و فعالان فرهنگی و خانم‌های فرهیخته و افراد دغدغه‌مند باید برای مردم ترسیم کنند که بهترین راه برای کاهش دردهای امروز جامعه حضور در انتخابات است.

وی افزود: از سویی باید توجه را به سمت مسئله‌های اصلی مردم سوق دهیم و مردم نیز باید ضمن توجه به مسئله‌های اصلی خود، برای آن دنبال چاره و راه حل باشند.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی بیان کرد: این در حالی است که راه حل و چاره حل مشکلات امروز مردم در مشارکت و حضور پرشور در انتخابات است. متن کامل خبر را اینجا بخوانید.


قم؛ تاکید بر بی طرفی در انتخابات

سفر به استان‌ها روی خط انتخابات/ «مشارکت» کلیدواژه‌ سرنوشت‌ساز

استاندار قم هم اضافه کرد: در مورد امنیت انتخابات، به تأمین آن متعهد هستیم و تمام عوامل امنیتی و انتظامی و ستاد امنیت در استان این وظایف را احصا و ابلاغ کرده و همه ی ارکان امنیتی و انتظامی پیش بینی‌های لازم را اتخاذ کرده‌اند.

سرمست عنوان کرد: در رابطه با سلامت انتخابات به همه مدیران و مسئولان تاکید شده بی طرفی در ارتباط با انتخابات را رعایت کنند و از نظر رعایت امانت داری مهم‌ترین مسئولیت مجریان انتخابات و ناظرین و ارکان انتخابات اعتماد آفرینی در بین مردم است.


کردستان؛ دعوت ماموستا فایق رستمی برای حضور در انتخابات

سفر به استان‌ها روی خط انتخابات/ «مشارکت» کلیدواژه‌ سرنوشت‌ساز

ماموستا رستمی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته سنندج حضور در انتخابات و مشارکت حداکثری در این عرصه سرنوشت ساز را نوعی قدردانی از خدمات و مجاهدت‌های شهدا و ایثارگران دانست.

وی افزود: مشارکت در انتخابات وظیفه‌ای ملی و شرعی است و باید همه ما ایرانیان نسبت به این مهم احساس مسئولیت کنیم.


کرمانشاه، نصب بیش از ۲۰۰۰ صندوق الکترونیکی در انتخابات شوراهای شهر

فضل‌الله رنجبر فرماندار کرمانشاه در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: ۴۵۸ شعبه اخذ رأی در شهر کرمانشاه، ۱۲ صندوق سیار و ۲ هزار و ۶۲ صندوق اخذ رأی الکترونیکی در شهرستان کرمانشاه وجود دارد و در مجموع ۱۵ هزار نفر در حوزه انتخابات این شهرستان همکاری می‌کنند.

سفر به استان‌ها روی خط انتخابات/ «مشارکت» کلیدواژه‌ سرنوشت‌ساز

وی با اشاره به اینکه انتخابات ریاست جمهوری همچون سال‌های گذشته به صورت دستی انجام می‌شود، افزود: رأی‌گیری شوراها به دلیل تعداد بالای کاندیداها و سختی شمارش دستی در سال‌های گذشته، در سال ۱۴۰۰ به وسیله صندوق الکترونیکی و به صورت تمام مکانیزه انجام می‌شود.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه هم گفت: مردم سالاری دینی با حاکمیت جمهوری اسلامی تجلی پیدا کرد.

آیت‌الله مصطفی علما در خطبه‌های نماز جمعه در مسجد جامع شهر کرمانشاه با بیان اینکه امام خمینی (ره) با انقلاب اسلامی ایران در دنیا زلزله به راه انداخته و توازن قدرت را بر هم زد، اظهار کرد: امام راحل با ورود به تمامی مشکلات سیاسی ایران ریشه آن‌ها را از بین برده و در مقابل دنیا ایستاد. متن کامل خبر را اینجا بخوانید.


گلستان، فعالیت ۲۶۸شعبه اخذرأی/۵۲۶۰ نفر مسئول برگزاری انتخابات

فرماندار گرگان هم از فعالیت ۲۶۸ شعبه اخذر رأی در این شهرستان خبرداد و گفت: پنج هزار و ۲۶۰ نفر مسئول برگزاری انتخابات در شهرستان گرگان هستند.

حجت الاسلام قاسم لیوانی امام جمعه موقت گرگان نیز در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه گرگان با اشاره به انتخابات پیش روی، افزود: دشمنان با تمام توان تلاش می‌کنند مردم را از حضور در پای صندوق‌های رأی باز دارند و تبلیغات مسموم و زهرآگینی دارند که مردم را ناامید کنند. متن کامل خبر را اینجا بخوانید.


گیلان، آماده برگزاری انتخابات قانونمند و سالم

سفر به استان‌ها روی خط انتخابات/ «مشارکت» کلیدواژه‌ سرنوشت‌ساز

استاندار گیلان با اشاره به آمادگی استان برای برگزاری انتخابات قانونمند و سالم، گفت: ۶۰ هزار نفر در برگزاری این انتخابات مشارکت دارند. ارسلان زارع عصر جمعه در گفتگویی گفت: این انتخابات در سه هزار و ۹۳ شعبه اخذ رأی شامل دو هزار و ۷۱۵ شعبه ثابت و ۳۷۸ شعبه سیار، انجام می‌دهند.

استاندار گیلان با اشاره به اینکه یک میلیون و ۹۸۸ هزار و ۵۳۴ نفر واجد رأی دادن هستند، افزود: از این تعداد ۴۰ هزار و ۴۰۵ نفر رأی اولی هستند.


لرستان، اجرای مانور انتخابات آزمایشی در لرستان

سفر به استان‌ها روی خط انتخابات/ «مشارکت» کلیدواژه‌ سرنوشت‌ساز

مسئول دفتر نظارت و بازرسی بر انتخابات لرستان از اجرای مانور انتخابات آزمایشی در این استان خبر داد. سپهوند با اشاره به اینکه ناظران انتخابات ۱۴۰۰ در لرستان از نظر نرم افزاری در سامانه شبکه نظارت شورای نگهبان سازماندهی شده‌اند اظهار داشت: از نظر فیزیکی هم اسامی و افراد را در استان سازماندهی کرده‌ایم.

حجت الاسلام سید احمدرضا شاهرخی نماینده ولی‌فقیه در لرستان نیز در خطبه‌های این هفته نماز جمعه خرم آباد گفت: هر کسی می‌تواند به هر شکلی که می‌خواهد رأی بدهد، اما عمل به این دستور به عنوان امر ولی امر مسلمین باید مورد توجه قرار بگیرد.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان ادامه داد: ممکن است کسانی از مسئولانی ناراحت باشند، ما هم از بعضی ترک فعل‌ها ناراحت هستیم، ولی این به معنای رها کردن و حاضر نشدن بر صندوق‌های رأی نیست، جایی که لازم است سرنوشت خود را رقم بزنیم. متن کامل خبر را اینجا بخوانید.


مازندران، داوطلبان وعده‌های عاقلانه دهند

نماینده ولی فقیه در مازندران از داوطلبان انتخابات خواست تا با دادن وعده‌های ممکن و عاقلانه به مردم به شور انتخاباتی دامن زنند.

سفر به استان‌ها روی خط انتخابات/ «مشارکت» کلیدواژه‌ سرنوشت‌ساز

آیت الله محمدباقر محمدی لائینی در خطبه‌های نمازجمعه ساری با اشاره به وصیت نامه الهی و سیاسی حضرت امام راحل و سفارشات و فرمایشات مقام معظم رهبری گفت: ناکارآمدی باید با انتخاب خوب درست شود نه قهرکردن با انتخابات و باید برای انتخاب صحیح و آوردن کارآمدها در انتخابات شرکت کنیم. متن کامل خبر را اینجا بخوانید.


همدان، تکلیف امروز ایجاد فضای مناسب برای مشارکت حداکثری در انتخابات

سفر به استان‌ها روی خط انتخابات/ «مشارکت» کلیدواژه‌ سرنوشت‌ساز

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان همدان گفت: تکلیف امروز ایجاد فضای مناسب برای مشارکت حداکثری در انتخابات است.

حجت الاسلام محمد هادی نظیری، در جلسه تودیع و معارفه رئیس اداره تبلیغات شهرستان فامنین با تاکید بر اینکه به گمان بنده حقیر این تکلیف ممتاز و مهمی که امروز بر دوش ما است این است که صحنه را برای ایفای نقش مردم در فضای جامعه مهیا کنیم، ادامه داد: مردم صاحب اصلی انقلاب هستند و شکل گیری نهضت به دست این مردم بوده و قطعاً امتداد این نهضت هم به دست خود این مردم باید محقق شود و یک حکمرانی مردمی و الهی باید توسط این مردم در این فضا به صورت خیلی جدی و ممتاز انجام شود. متن کامل خبر را اینجا بخوانید.


یزد، مردم در پی انتخاب داوطلبان دردآشنا / «همه می‌آییم»

سفر به استان‌ها روی خط انتخابات/ «مشارکت» کلیدواژه‌ سرنوشت‌ساز

روز سرنوشت ساز انتخاب نزدیک است، مردم در پی رصد و بررسی گزینه‌های داوطلب هستند اما همه روی یک موضوع تمرکز دارند آن‌هم انتخاب داوطلب دردآشنا است. از زمان پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون، در تمامی انتخابات‌های برگزار شده، بر اهمیت حضور مردم تاکید شده زیرا اصل حضور مردم، پشتوانه نظام است.

مردم نیز همواره فارغ از نگاه‌های حزبی و جناحی و بی‌توجه به برخی سیاسی‌بازی‌ها و سیاسی کاری‌های احزاب، پای صندوق‌های رأی حاضر شده‌اند و اصل را بر مشارکت حداکثر گذاشته‌اند.

انتخابات همواره صحنه‌ای برای سنجش اراده مردم بوده و انتخابات به دلیل دخیل بودن مردم در رقم زدن سرنوشت جامعه، عزت و اعتماد به نفس برای مردم به ارمغان آورده است. متن کامل گزارش مهر را اینجا بخوانید.

همچنین امام جمعه موقت یزد نیز در خطبه‌های نماز جمعه گفت: منفی بافی، آیه یاس خواندن و دلسرد کردن مردم از انتخابات بی‌تقوایی و به ضرر مردم و کشور و انقلاب است.


برای پیگیری آخرین اخبار انتخاباتی و مشروح اظهارات داوطلبان صفحه انتخابات مهر را دنبال کنید.

منبع : خبرگزاری مهر


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار فرهنگی

تجربه‌ شوک «آدرنالین» در یک سریال ایرانی/ نمره‌ قبولی «آن‌ها» در خلق وحشت

 تجربه‌ شوک «آدرنالین» در یک سریال ایرانی/ نمره‌ قبولی «آن‌ها» در خلق وحشت
2021-06-21T15:11:52+04:30
استفاده از موی انسانی در قلم‌موی نقاشی «بت چین»، به عنوان درگاهی که پای روح شریر را به منزل گلناز و پسرش باز می کند، یکی از همین خلاقیت‌ها برای گر...

اعتبارنامه علمی فصلنامه علمی ترویجی «مطالعات علوم قرآن» صادر شد

اعتبارنامه علمی فصلنامه علمی ترویجی «مطالعات علوم قرآن» صادر شد
2021-06-21T14:51:36+04:30
اعتبارنامه فصلنامه علمی ترویجی مطالعات علوم قرآن به همت اداره نشریات از سوی شورای اعطای مجوزها و امتیازات علمی حوزه‌های علمیه صادر و ابلاغ شد.

ویژه برنامه «عالم آل محمد» به مناسبت میلاد امام رضا (ع)

ویژه برنامه «عالم آل محمد» به مناسبت میلاد امام رضا (ع)
2021-06-21T14:51:36+04:30
ویژه برنامه «عالم آل محمد» کاری از گروه آموزش شبکه رادیویی قرآن است که در روز میلاد امام رضا (ع) بر روی آنتن می‌رود.

«مأموریت خدا» در خاکی غریب/ شهید ایرانی که برای مردم افغانستان جنگید+ عکس

 «مأموریت خدا» در خاکی غریب/ شهید ایرانی که برای مردم افغانستان جنگید+ عکس
2021-06-21T14:31:57+04:30
کتاب «مأموریت خدا» هم تاریخ شفاهی انقلاب است و هم تاریخ شفاهی جهاد مردم افغانستان؛ با محوریت شهادت جوانی به نام احمدرضا سعیدی، متولد تهران که ۴۰ س...

«چمران» را چگونه بخوانیم؟/ معرفی پرمخاطب‌ترین کتاب‌ها درباره شهید چمران

 «چمران» را چگونه بخوانیم؟/ معرفی پرمخاطب‌ترین کتاب‌ها درباره شهید چمران
2021-06-21T14:31:56+04:30
درباره زمانه و زندگی شهید چمران آثار متعددی در سال‌های پس از شهادتش منتشر شده است،‌ آثاری که از پرمخاطب‌ترین‌های ادبیات داستانی و خاطره بوده است.

معرفی ۳ کتاب مرجع حدیثی از امام رضا (ع) + فایل کتاب

 معرفی ۳ کتاب مرجع حدیثی از امام رضا (ع) + فایل کتاب
2021-06-21T11:51:57+04:30
آثار حدیثی که دربارۀ امام رضا علیه‌السلام در کتب دیده می‌شود، برگرفته از کتب مرجع منطبق بر منابع روایی شیعه است.

گذر بازیگران "سلمان فارسی" از صحرا به دریا افتاد/ کاراکتر جذامی داستان که عکسی از آن موجود نیست

 گذر بازیگران "سلمان فارسی" از صحرا به دریا افتاد/ کاراکتر جذامی داستان که عکسی از آن موجود نیست
2021-06-21T11:51:56+04:30
بزرگترین سریال تلویزیون قرار است پلانی دریایی را در مازندران فیلمبرداری کند؛ به‌تعبیر فیلمنامه‌نویس سریال، دکورهایی جالب و فضاهایی سورپرایزگونه در راه است.

"محافظ همسر هیتمن" از "یک مکان ساکت" عبور کرد + جدول فروش

 "محافظ همسر هیتمن" از "یک مکان ساکت" عبور کرد + جدول فروش
2021-06-21T11:11:49+04:30
فیلم تازه اکرانی محافظ همسر هیتمن با فروش ۱۱ میلیون و ۶۰۰ هزار دلاری خود در باکس آفیس آمریکا توانست فیلم پرفروش یک مکان ساکت ۲ را به جایگاه بعد از خود بفرستد.

صدای خاموش ادبیات کودک و نوجوان ایرانی در جهان/ تبلیغات پفک بیشتر از کتاب است

 صدای خاموش ادبیات کودک و نوجوان ایرانی در جهان/ تبلیغات پفک بیشتر از کتاب است
2021-06-21T11:11:48+04:30
نویسنده حوزه رمان نوجوان، افزایش کتاب‌های ترجمه‌ای را از جمله آسیب‌های حوزه نشر کودک و نوجوان دانست و آن را محصول شرایط بد اقتصادی عنوان کرد.

پویش جهانی «به تو از دور سلام» برگزار می‌شود

پویش جهانی «به تو از دور سلام» برگزار می‌شود
2021-06-21T10:38:16+04:30
پویش جهانی «به تو از دور سلام» همزمان با ولادت حضرت علی بن موسی الرضا (ع) پیشوای هشتم مسلمانان به همت بنیاد دعبل خزائی برگزار می شود.

پویش جهانی «به تو از دور سلام» برگزار می شود

پویش جهانی «به تو از دور سلام» برگزار می شود
2021-06-21T10:24:58+04:30
پویش جهانی «به تو از دور سلام» همزمان با ولادت حضرت علی بن موسی الرضا (ع) پیشوای هشتم مسلمانان به همت بنیاد دعبل خزائی برگزار می شود.

کتاب «درسنامه نقد معنویت‌های نوپدید» منتشر شد

کتاب «درسنامه نقد معنویت‌های نوپدید» منتشر شد
2021-06-21T10:24:57+04:30
کتاب «درسنامه نقد معنویت‌های نوپدید» نوشته آیت‌الله کریمی جهرمی به همت مؤسسه بوستان کتاب در ۱۳۶ صفحه منتشر شد.

نقدی اجمالی بر آرای مرحوم شریعتی/ وجوه اشتراک و افتراق آرای شریعتی و شهید مطهری

 نقدی اجمالی بر آرای مرحوم شریعتی/ وجوه اشتراک و افتراق آرای شریعتی و شهید مطهری
2021-06-21T10:18:36+04:30
عضو هیئت علمی موسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی معتقد است علی‌رغم قرائت "اسلام صرفاً انقلابی" دکترشریعتی برای روشنفکران، وی باعث بدبینی شدید این گروه...

چرا شهید چمران پیشنهاد «ناسا» را نپذیرفت؟

 چرا شهید چمران پیشنهاد «ناسا» را نپذیرفت؟
2021-06-21T10:18:36+04:30
شهید چمران معتقد بود که نباید نتیجه و ثمره کارش به نفع صهیونیست‌ها و کسانی تمام شود که بر ضد اسلام و انسانیت برنامه‌ریزی می‌کنند.

زمانی که امام رضا (ع) به محبان خود اجازه ملاقات نداد / ۴ خصلتی که شیعه نباید داشته باشد

 زمانی که امام رضا (ع) به محبان خود اجازه ملاقات نداد / ۴ خصلتی که شیعه نباید داشته باشد
2021-06-21T10:18:36+04:30
در روایتـی آمـده است که در روزگار ولایتعهدی امام رضا علیه‌السلام روزی عده‌ای که مدعی بودند کـه شیعۀ امیرالمؤمنین هستند، قصد ورود بـه خـدمت امام داشتند، اما ...

بر بساطی که بساطی نیست؛ گزارشی از دستفروشان کتاب زیر پوست شهر

 بر بساطی که بساطی نیست؛ گزارشی از دستفروشان کتاب زیر پوست شهر
2021-06-21T10:18:36+04:30
به بهانه خرید انبوه برای یک کتابفروشی در حاشیه تهران توانسته‌ایم راه را باز کنیم و بزنیم به دل آن خانه. داخلش جای سوزن انداختن نیست. هر گوشه‌اش که سر م...

میزگرد|چرا پس از عزل بنی‌صدر دشمنی‌ها با شهید چمران شروع شد؟/ برخی‌ها نگذاشتند کارهای شهید چمران بروز و ظهور پیدا کند

 میزگرد|چرا پس از عزل بنی‌صدر دشمنی‌ها با شهید چمران شروع شد؟/ برخی‌ها نگذاشتند کارهای شهید چمران بروز و ظهور پیدا کند
2021-06-21T10:18:36+04:30
شهید چمران از طرفی در آمریکا درس خوانده و از طرف دیگر انقلابی و وزیر دفاع شده بود، تمام این موضوعات حسادت‌ها علیه ایشان را برانگیخته بود.

رونمایی از نسخه جدید داعش در هالیوود/چرا سینمای غرب داعش را به آخرالزمان برده است؟

 رونمایی از نسخه جدید داعش در هالیوود/چرا سینمای غرب داعش را به آخرالزمان برده است؟
2021-06-21T10:18:35+04:30
سریال SWEET TOOTH اثری آخرالزمانی است که در آن شکارچیانی با صورت و هیمنه داعشی، قدرتمندان روزهای پایان جهان‌اند. اما چرا هالیوود دست از سر اسلام‌هراسی برنمی...

حضور حماسی شیعه و سنی در انتخابات ۲۸ خرداد نماد وحدت بود

حضور حماسی شیعه و سنی در انتخابات ۲۸ خرداد نماد وحدت بود
2021-06-21T07:44:56+04:30
حجت الاسلام لطفیان در پیامی از حضور پرشور و وحدت آفرین مردم بخصوص علمای گرانقد، امامان جمعه و جماعت، مدیران و مدرسین و مبلغین و طلاب عزیز اهل سنت کشور قدردان...

پخش مستقیم رای گیری در خانه مداحان توسط هیات آنلاین انجام پذیرفت

پخش مستقیم رای گیری در خانه مداحان توسط هیات آنلاین انجام پذیرفت
2021-06-20T15:51:38+04:30
مرتضی طاهری گفت: خانه مداحان تصمیم به همکاری با رسانه هیئت آنلاین گرفت و رسانه خانه مداحان به هیئت آنلاین سپرده شد.

کمک سازمان اوقاف به مستاجران املاک موقوفه در دوران شیوع کرونا

کمک سازمان اوقاف به مستاجران املاک موقوفه در دوران شیوع کرونا
2021-06-20T15:51:37+04:30
حسینی نیا گفت: در دوران شیوع کرونا کسبه‌هایی که با توجه به آئین‌نامه‌ها و دستورالعمل‌های ستاد ملی مقابله با کرونا نتوانستند فعالیت کنند به‌مدت یک تا دو سال م...

نقش عمل و تاثیر آن در تثبیت اخلاق و عقیده

نقش عمل و تاثیر آن در تثبیت اخلاق و عقیده
2021-06-20T15:51:37+04:30
استاد حوزه علمیه با اشاره به نقش مداومت در عمل و تاثیر آن در تثبیت اخلاق و عقاید، گفت: امام معصوم (ع) در اعتقاد، اخلاق و عمل امام انسان است.

تبریک دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم به رئیس جمهور منتخب

تبریک دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم به رئیس جمهور منتخب
2021-06-20T15:38:17+04:30
دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم در پیامی با تبریک و تقدیر از مردم و رییس جمهور منتخب ابراز امیدواری کرد تا به برکت این اعتماد فصل جدیدی از خدمات صادقانه در...

چاپ کتابی درباره اهل بیت(ع) در هند با استفاده از کاغذی با عمر ۳۰۰ سال + عکس

 چاپ کتابی درباره اهل بیت(ع) در هند با استفاده از کاغذی با عمر ۳۰۰ سال + عکس
2021-06-20T15:45:15+04:30
چاپ همانند نسخه‌ای از کتاب ارزشمند «کشف الغمة فی معرفة الائمة»، از تُراث ارزشمند فرهنگ تشیع، به کوشش مرکز میکروفیلم نور منتشر شد.

برنامه‌های تابستانِ شبکه نسیم را بشناسید/ رقابت خندوانه و دورهمی

 برنامه‌های تابستانِ شبکه نسیم را بشناسید/ رقابت خندوانه و دورهمی
2021-06-20T15:45:14+04:30
شبکه نسیم با آغاز تابستان پخش مسابقه دورهمی، سریال طنز حالا برعکس، ورزشیا، کارستون و ادامه پخش خندوانه، دست‌انداز و هوش برتر را روی آنتن می‌برد.

سناریوی "نهضت ترجمه" در تقابل با علوم امام رضا (ع) شکل گرفت / چرا فضیلت زیارت امام هشتم بیشتر از کربلاست؟

 سناریوی "نهضت ترجمه" در تقابل با علوم امام رضا (ع) شکل گرفت / چرا فضیلت زیارت امام هشتم بیشتر از کربلاست؟
2021-06-20T15:45:13+04:30
کارشناس دینی ورود فلسفه یونان و آغاز نهضت ترجمه را ترفندی برای مقابله با علوم و معارف امام رضا معرفی کرد.

خانه مداحان با هیئت آنلاین همکاری می کند

خانه مداحان با هیئت آنلاین همکاری می کند
2021-06-20T14:58:17+04:30
مرتضی طاهری گفت: خانه مداحان تصمیم به همکاری با رسانه هیئت آنلاین گرفت و رسانه خانه مداحان به هیئت آنلاین سپرده شد.

دوره جدید محفل قرآنی شهید چمران آغاز می شود

دوره جدید محفل قرآنی شهید چمران آغاز می شود
2021-06-20T14:58:17+04:30
دوره جدید محفل قرآنی شهید چمران با حضور کارشناسان و قاریان بین المللی از امروز یکشنبه ۳۰ خرداد ماه آغاز می شود.

تبریک اتحادیه کشوری موسسات قرآنی به مناسبت حماسه حضور مردم

تبریک اتحادیه کشوری موسسات قرآنی به مناسبت حماسه حضور مردم
2021-06-20T14:18:17+04:30
حماسه پرشکوه ملت نستوه و بزرگ ایران در ۲۸ خرداد ماه سال ۱۴۰۰ بیانگر پای‌بندی به آرمان‌های والای انقلاب اسلامی،نشانگر حسن اعتماد به رئیس جمهور منتخب و در وهله...

توضیحات ابوالفضل بهرام‌پور درباره شیوه‌ای که در ترجمه صحیفه سجادیه به کار گرفته است

 توضیحات ابوالفضل بهرام‌پور درباره شیوه‌ای که در ترجمه صحیفه سجادیه به کار گرفته است
2021-06-20T14:25:08+04:30
برگردان فارسی صحیفه سجادیه امام زین‌العابدین(ع) به قلم ابوالفضل بهرام‌پور به زودی روانه بازار کتاب می‌شود.
X فیلم جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)