میرنیوز

شرکت در انتخابات یک عمل صالح است/ ضرورت حضور حداکثری مردم

شرکت در انتخابات یک عمل صالح است/ ضرورت حضور حداکثری مردم 2021-06-04T15:35:16+04:30

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سید احمدرضا شاهرخی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه خرم آباد با سفارش همگان به تقوای الهی اظهار داشت: امام علی (ع) در نامه‌ای به امام حسن (ع) می‌فرمایند که این نامه‌ای است از سوی پدری که عمرش رو به پایان است، آفتاب زندگی اش رو به غروب و تسلیم گذشت دنیا است، چون تو را جزئی از وجود خود، بلکه تمام وجود خود یافتم، گویی اگر ناراحتی به تو برسد به من رسیده و اگر مرگ دامانت را بگیرد دامن مرا گرفته است، به این جهت توجه به کار تو را توجه به کار خودم می دانم، از این رو نامه‌ای برای تو نوشتم تا تکیه گاه تو باشد، خواه من زنده باشم یا نباشم، پسرم: تو را به تقوای الهی، التزام به فرامین الهی، آباد کردن قلب و روح با ذکر خدا و چنگ زدن به ریسمان خدا توصیه می‌کنم.

وی تاکید کرد: خداوند با کسانی است که تقوا ورزیدن و کار نیکو انجام دادند.

جهاد علمی و مبارزاتی امام صادق (ع)

نماینده ولی‌فقیه در لرستان در ادامه سخنان خود با اشاره به شهادت امام جعفر صادق (ع) احیاگر مذهب جعفری، سی و دومین سالگرد شاگرد مذهب امام صادق (ع) امام (ره) و شهدای پانزده ۱۳۴۲ عنوان کرد: وقتی جهاد علمی و مبارزاتی امام صادق (ع) را مطالعه می‌کنیم، می‌بینیم که تاریخ سازی امام راحل نیز برگرفته از جدش امام صادق (ع) است.

حجت الاسلام شاهرخی با بیان اینکه امام صادق (ع) در مقطعی امامت را بر عهده گرفتند که خلفای زورگو و ستم گر اموی و خلفای بنی عباس بر مملکت اسلامی حکومت می‌کردند افزود: امام صادق (ع) با تدریس، تبیین، تبلیغ و… در مدت ۳۴ سال امامت، محفل علم، دانش و آموزش را توسعه دادند.

وی بیان داشت: ایشان هم به جهاد علمی و هم به جهاد مبارزاتی پرداختند، فعالیت‌های علمی و فرهنگی امام صادق (ع) در طول مدت ۳۴ سال امامت هم قبل از او و هم بعد از او بی نظیر است، آنچه از اسلام و قرآن در طول بیش از یک قرن به وسیله مغرضان، مفسدان و جاهلان تحریف شده بود از سوی امام صادق (ع) به شکل صحیح و درستی بیان شدند.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان با اشاره به اینکه علاوه بر جهاد علمی، ایشان به یک مبارزه تشکیلاتی و دامنه دار علیه خلفای اموی و عباس اقدام کردند ادامه داد: ایشان تشکیلاتی را درست کردند و نمایندگانی را در جهان اسلام منصوب کردند تا از طریق آنها هم اسلام ناب را به مسلمانان اطلاع رسانی کند و هم از مسائل سیاسی و اجتماعی مسلمانان اطلاع پیدا کند.

حجت الاسلام شاهرخی با تاکید بر اینکه شبکه ای که امام صادق (ع) از نمایندگان و وکلای خود به وجود آمد، سبب شد که معارف اسلامی گسترش پیدا کند افزود: اینها برای این بود که حکومت بنی امیه ساقط شود، کار برجسته ایشان تدریس، تبیین و تبلیغ معارف اسلامی بود، این امر با تاکید بر امامت اهل بیت صورت گرفت.

نقش لرستان و روحانیت در همراهی با مبارزات امام راحل

وی در ادامه سخنان خود با تاکید بر اینکه همین راه و روش را امام راحل در قرن چهاردهم بر گرفته از راه و روش امام صادق (ع) در مبارزه با طاغوت زمان پیش گرفتند گفت: امام راحل به عنوان یک مدرس، استاد برجسته و مرجع تقلید دارای کرسی تدریس، تبلیغ و تبیین، محیط اجتماعی و سیاسی سال ۱۳۴۲ و سال‌های قبل از آن را رصد می‌کنند.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان با بیان اینکه رژیم طاغوت پس از کودتای ۱۳۳۳ شروع به دستگیری، زندان، تبعید و اعدام کرد و در این مسیر نیز از رژیم اشغالگر قدس و آمریکا کمک می‌گرفت افزود: امام به عنوان یک استاد عالی مقام از حوزه علمیه قم که به کار تدریس، تبیین و تبلیغ به روش جدش امام صادق (ع) علما را جمع کرد و در جمع علما فرمودند که اگر می‌خواهیم که اسلام و ایران از اضمحلال نجات دهیم باید این دودمان پهلوی را از قدرت پایین آوریم.

حجت الاسلام شاهرخی بیان داشت: اولین رویارویی روحانیت به رهبری امام با رژیم ستم شاهی بحث حذف سوگند به قرآن و حذف اسلام در انجمن‌های ایالتی و ولایتی بود، این امر علما را به صحنه مبارزه کشاند و به رهبری امام آنقدر بر این موضوع اصرار ورزیدند تا سرانجام رژیم عقب نشینی کرد و این مصوبه را پس گرفت.

وی در ادامه سخنان خود با تاکید بر اینکه دومین برخورد امام با رژیم ستم شاهی در بحث انقلاب سفید بود گفت: آنچه که حاصل این انقلاب سفید بود، محصول و نفعی برای کلان کشور نداشت، در کشاورزی همچنان وابسته به بیگانگان بودیم، این امر نیز مورد اعتراض امام و روحانیت قرار گرفت، نتیجه این شد که در هفتم بهمن امام به رفراندومی که شاه برگزار کرده بود اعتراض کرد، مبارزات امام و روحانیت در بهمن ماه ادامه داشت تا به ماه رمضان منتهی و امام در اعتراض به رژیم شاه دستور داد که مساجد تعطیل و نمازها برگزار نشود، در نهایت در دوم فروردین ۱۳۴۲ و روز شهادت امام صادق (ع) حمله خونین به مدرسه فیضیه صورت گرفت و آنجا امام صدایش بلند شد که شاه دوستی یعنی غارتگری و حمله رژیم به مدرسه فیضیه به حمله قوم مغول به ایران اسلامی تشبیه کردند.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان با اشاره به اینکه این مبارزات ادامه پیدا کرد تا در نهایت امام در روز عاشورا و مدرسه فیضیه سخنرانی معروف را داشتند و فرمودند که اسلام در خطر است، به شخص شاه، رژیم اشغالگر قدس و آمریکا حمله کردند، گفت: در نهایت امام شبانه دستگیر شد و در این دستگیری مردم خیلی از شهرها از جمله قم، تهران، ورامین و… به حمایت از امام بیرون آمدند و ۱۵ خرداد و قتل عام وسیع صورت گرفت.

حجت الاسلام شاهرخی با اشاره به نقش لرستان و روحانیت استان در جریان همراهی با مبارزات امام راحل گفت: در شهر خرم آباد و برخی شهرهای استان تجمعاتی برگزار و در نهایت نقطه عطف انقلاب در ۱۵ خرداد رقم خورد و ادامه پیدا کرد، مبارزات شکل دینی، مذهبی و مردمی پیدا کرد و به ۲۲ بهمن ۵۷ منتهی و با فضل الهی و جانفشانی مردم، انقلاب از سوی خداوند به ملت مسلمان ایران هدیه داده شد.

شرکت در انتخابات یک عمل صالح است

وی با تاکید بر اینکه باید این هدیه الهی را مانند مردمک چشم محافظت کنیم و وظیفه داریم در مقاطع حساس به وظیفه خود عمل کنیم گفت: حمایت از رهبر جامعه اهمیت دارد چرا که رهبر جامعه پرچمدار نماز و فروع دین است.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان با بیان اینکه امروز در چنین موقعیتی قرار گرفته‌ایم و باید با حضور انبوه و متراکم پای صندوق‌های رأی، کلام ولی امر مسلمین را عمل کنیم گفت: این توصیه و دستور ولی امر مسلمین است، همه ما باید پای کار بیایم تا این دستور با یاری خدا اجرایی شود.

حجت الاسلام شاهرخی بیان داشت: هر کسی می‌تواند به هر شکلی که می‌خواهد رأی بدهد، اما عمل به این دستور به عنوان امر ولی امر مسلمین باید مورد توجه قرار بگیرد.

وی با اشاره به اینکه شرکت در انتخابات یک عمل صالح است افزود: به سمت انتخاب بهترین رئیس جمهور و انتخاب بهترین‌ها در شورای اسلامی شهر و روستا حرکت کنیم.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان ادامه داد: ممکن است کسانی از مسئولانی ناراحت باشند، ما هم از بعضی ترک فعل‌ها ناراحت هستیم، ولی این به معنای رها کردن و حاضر نشدن بر صندوق‌های رأی نیست، جایی که لازم است سرنوشت خود را رقم بزنیم.

حجت الاسلام شاهرخی با تاکید بر اینکه در شهرهای استان نیاز به شوراهایی داریم که به اندازه چندین دوره کار فرهنگی و عمرانی انجام دهند و نگاه قومی و طایفه‌ای را کنار بگذاریم گفت: به دنبال این باشیم که آینده روشن و خوبی را با یاری خدا برای استان و کشورمان رقم بزنیم.

منبع : خبرگزاری مهر


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار فرهنگی

امام رضا(ع) و خواهر بزرگوارش نزد ایرانیان جایگاه ویژه‌ای دارند

امام رضا(ع) و خواهر بزرگوارش نزد ایرانیان جایگاه ویژه‌ای دارند
2021-06-15T14:18:13+04:30
فقهی‌زاده گفت:ما مفتخریم که در گستره سرزمینی ایران اسلامی از دیر باز میزبان قدوم مبارک حضرت فاطمه معصومه (س) و حضرت امام رضا (ع) بوده‌ایم.

نقش حاکمیت، مردم و فعالان سیاسی در صیانت از «مردم سالاری دینی»/لزوم حضور حداکثری مردم در انتخابات

نقش حاکمیت، مردم و فعالان سیاسی در صیانت از «مردم سالاری دینی»/لزوم حضور حداکثری مردم در انتخابات
2021-06-15T14:18:12+04:30
رئیس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم به تشریح نقش حاکمیت، مردم و جناح ها و احزاب سیاسی در صیانت از «مردم سالاری دینی» پرداخت و بر لزوم حضور پرشور وحداکثری ...

جلسه مجمع مشورتی شورای توسعه فرهنگ قرآنی برگزار شد

جلسه مجمع مشورتی شورای توسعه فرهنگ قرآنی برگزار شد
2021-06-15T13:11:34+04:30
شاخص‌ها و مصادیق انتصاب مدیران دستگاه‌ها و سازمان‌های قرآنی بررسی و پس از دریافت پیشنهادات اعضای جلسه، این موضوع در شورای توسعه فرهنگ قرآنی مورد بحث قرار گرفت.

مراسم جشن دهه کرامت در گرجستان برگزار شد

مراسم جشن دهه کرامت در گرجستان برگزار شد
2021-06-15T13:11:33+04:30
مراسم جشن فارغ‌التحصیلان دانشگاه المصطفی و دهه کرامت با حضور اکبر قاسمی، سفیر و حمید مصطفوی، رایزن فرهنگی کشورمان در سالن اجتماعات مسجد امام حسین (ع) در شهر ...

بیانیه مداحان و شاعران آیینی برای حضور مردم در انتخابات صادر شد

 بیانیه مداحان و شاعران آیینی برای حضور مردم در انتخابات صادر شد
2021-06-15T13:05:13+04:30
رهبر معظم انقلاب همچنین در سی و دومین سالگرد رحلت حضرت امام (ره) نیز فرمودند؛ امامِ بزرگوار انتخابات را فریضه دینی می‌دانستند و در وصیت‌نامه خود می‌گویند عد...

انتقاد نویسنده شاخص دفاع مقدس از روزگار سخت هنرمندان/ دولت آینده فکری به حال معیشت اهل فرهنگ کند

 انتقاد نویسنده شاخص دفاع مقدس از روزگار سخت هنرمندان/ دولت آینده فکری به حال معیشت اهل فرهنگ کند
2021-06-15T13:05:13+04:30
گلعلی بابایی با انتقاد از رکود در حوزه فرهنگ طی ماه‌های اخیر، گفت: رئیس جمهور آینده باید نیم‌نگاهی هم به حوزه فرهنگ و اقتصاد این حوزه داشته باشد.

مقصر "شبه فاجعه" انتخابات قبلی، راهبران سلبریتی‌ها بودند نه خود آنها

 مقصر "شبه فاجعه" انتخابات قبلی، راهبران سلبریتی‌ها بودند نه خود آنها
2021-06-15T13:05:12+04:30
محسن ردادی معتقد است در انتخابات گذشته، سلبریتی‌ها کار خود را خوب انجام دادند؛ اگر نتیجه مطلوب نبود و به یک "شبه‌فاجعه" ختم شد نباید سلبریتی‌ها را...

دعوت آیت الله ری شهری به مشارکت حداکثری در انتخابات ریاست جمهوری

دعوت آیت الله ری شهری به مشارکت حداکثری در انتخابات ریاست جمهوری
2021-06-15T11:51:32+04:30
آیت الله ری شهری تولیت آستان مقدس عبدالعظیم حسنی (ع) در پیامی از عموم مردم مشارکت حداکثری در انتخابات پیش رو را خواستار شد.

بیانیه ۳۵۰ هنرمند در حمایت از رئیسی/ روحانی بذر ناامیدی را در دل هنرمندان و مردم کاشت

 بیانیه ۳۵۰ هنرمند در حمایت از رئیسی/ روحانی بذر ناامیدی را در دل هنرمندان و مردم کاشت
2021-06-15T11:58:34+04:30
جمعی از هنرمندان کشورمان روز گذشته در دیدار با آیت الله دکتر رییسی اعلام حمایت خود را در انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ از ایشان اعلام کردند.

پویش «به تو از دور سلام» برگزار می‌شود

پویش «به تو از دور سلام» برگزار می‌شود
2021-06-15T11:38:12+04:30
پویش«به تو از دور سلام» ویژه ایام ولادت امام رضا(ع) و ایام دهه کرامت از سوی بنیاد دعبل خزاعی برگزار می شود.

جامعه قرآنی اهل سنت، مردم را به شرکت در انتخابات دعوت کردند

جامعه قرآنی اهل سنت، مردم را به شرکت در انتخابات دعوت کردند
2021-06-15T11:11:33+04:30
جامعه قاریان، حافظان، مدرسان قرآن کریم و چهره های قرآنی جامعه اهل سنت، از ملت ایران برای حضور پر شور در انتخابات ۱۴۰۰ دعوت کردند.

کلهر: سینما همه‌چیز جریان خداستیز است و با آن برایتان دین می‌سازد/ ما از عرضه سینمای ملاقلی‌پور و حاتمی‌کیا به جهان خجالت می‌کشیم/ هنرمند خداپرست بایکوت می‌شود

 کلهر: سینما همه‌چیز جریان خداستیز است و با آن برایتان دین می‌سازد/ ما از عرضه سینمای ملاقلی‌پور و حاتمی‌کیا به جهان خجالت می‌کشیم/ هنرمند خداپرست بایکوت می‌شود
2021-06-15T11:18:31+04:30
مسئولین نخواستند سینمای ملاقلی‌پور و حاتمی‌کیا و خیلی‌های دیگر به جهان معرفی شود. فیلم‌های آنان بدنه خارج را تحت تأثیر قرار می‌داد اما فیلم‌ها نگاه دفاع مقد...

برگزیدگان مسابقه دانش‌آموزی قرائت قرآن در اوگاندا تجلیل شدند

برگزیدگان مسابقه دانش‌آموزی قرائت قرآن در اوگاندا تجلیل شدند
2021-06-15T10:04:54+04:30
با همکاری رایزنی فرهنگی ایران در کامپالا، برگزیدگان مسابقه دانش‌آموزی قرائت و حفظ قرآن در تلویزیون ملی یو بی سی اوگاندا تجلیل شدند.

دعوت ۱۱۰۰ هیات مذهبی از مردم برای مشارکت در انتخابات ۲۸ خرداد/دشمنان به دنبال دلسرد کردن مردم هستند

دعوت ۱۱۰۰ هیات مذهبی از مردم برای مشارکت در انتخابات ۲۸ خرداد/دشمنان به دنبال دلسرد کردن مردم هستند
2021-06-15T09:38:14+04:30
۱۱۰۰ هیات رزمندگان اسلام سراسر کشور ضمن اعلام آمادگی خود جهت حضور در این انتخابات، از ملت قدرشناس و بصیر برای مشارکت در انتخابات ۲۸ خردادماه دعوت کردند.

از ویژگی‌های حضرت امام رضا (ع) باز کردن فضای گفت‌وگو بود

از ویژگی‌های حضرت امام رضا (ع) باز کردن فضای گفت‌وگو بود
2021-06-15T09:24:55+04:30
محمدزاده با اشاره به اهمیت فعالیت‌های بین‌المللی در عرصه رسانه به منظور ترویج سیره رضوی اظهار کرد: مهم آن است که بتوانیم امام رضا(ع) را به جهانیان بشناسانیم.

سید مجید بنی فاطمه،مردم را به مشارکت حداکثری در انتخابات دعوت کرد

سید مجید بنی فاطمه،مردم را به مشارکت حداکثری در انتخابات دعوت کرد
2021-06-15T09:24:54+04:30
سید مجید بنی فاطمه با انتشار پیام تصویری در صفحه اینساگرام خود، مردم بخصوص جوانان را به مشارکت حداکثری در انتخابات ۱۴۰۰ دعوت کرد.

حضور حداکثری در انتخابات ضامن تداوم، بقا و مقبولیت بیشتر نظام است

حضور حداکثری در انتخابات ضامن تداوم، بقا و مقبولیت بیشتر نظام است
2021-06-15T09:11:34+04:30
طوبی فرداد مدیر مدرسه علوم دینی امام شافعی سقز گفت: حضورحداکثری مردم در تعیین رهبران اجرایی و سیاسی، ضامن تداوم، بقا و مقبولیت بیشتر نظام است.

همه ما ایرانیان عاشق امام رضا(ع) هستیم

همه ما ایرانیان عاشق امام رضا(ع) هستیم
2021-06-15T09:11:34+04:30
مجید اخشابی ضمن گرامیداشت دهه کرامت و ولادت حضرت ثامن‌الحج(ع) اظهار کرد: همه ما ایرانیان عاشق امام رضا(ع) هستیم.

کنگره«زیارت،معنویت واخلاق براساس بیانیه گام دوم »برگزار می شود

کنگره«زیارت،معنویت واخلاق براساس بیانیه گام دوم »برگزار می شود
2021-06-15T09:11:33+04:30
کنگره «زیارت، معنویت و اخلاق بر اساس بیانیه گام دوم انقلاب» امروز ۲۵ خرداد ماه به صورت مجازی برگزار می‌شود.

چرا شبکه‌های استانی تلویزیون پدیده انتخابات شدند?

 چرا شبکه‌های استانی تلویزیون پدیده انتخابات شدند?
2021-06-15T09:18:31+04:30
اقدامات امسال صدا و سیما در موضوع انتخابات، با ورود ۸۱ شبکه تلویزیونی و رادیویی استانی به حوزه تولید، ابعاد گسترده‌ای به خود گرفت.

آیا سکته "اریکسن" منجر به تجربه مرگ موقت شد؟/ تهیه‌کننده "زندگی پس از زندگی" رایزنی می‌کند

 آیا سکته "اریکسن" منجر به تجربه مرگ موقت شد؟/ تهیه‌کننده "زندگی پس از زندگی" رایزنی می‌کند
2021-06-15T09:18:30+04:30
تهیه‌کننده و مجری برنامه تلویزیونی "زندگی پس از زندگی" درباره ماجرای حضور بازیکن فوتبال دانمارک اعلام کرد که رایزنی‌ها را برای این گفت‌وگو آغاز کر...

گفت‌وگوی تسنیم با خواننده قطعه «آمدم ای شاه پناهم بده»: بانی اجرای قطعه‌ای از بهشت، امام رضا (ع) بود

 گفت‌وگوی تسنیم با خواننده قطعه «آمدم ای شاه پناهم بده»: بانی اجرای قطعه‌ای از بهشت، امام رضا (ع) بود
2021-06-15T09:18:30+04:30
شعر «آمدم ای شاه پناهم بده» سروده مرحوم استاد حبیب‌الله چایچیان است که می‌خواستیم برای امام خمینی(ره) بخوانیم. البته اجرای این قطعه کاملاً به عنای...

نگه داشتن انقلاب از انقلاب کردن بالاتر و چه بسا مهم‌تر است/حضور در انتخابات دارای برکات زیادی است

نگه داشتن انقلاب از انقلاب کردن بالاتر و چه بسا مهم‌تر است/حضور در انتخابات دارای برکات زیادی است
2021-06-15T08:58:12+04:30
استاد حوزه علمیه محمدیه تالش گفت: انتخابات باعث تجدید بیعت با انقلاب و رهبری است که به واسطه‌ آن مردم ایمان و اعتقاد خود با نظام و رهبری آپدیت و ناکارآمدی‌ها...

انتخاب فردی اصلح، نقطه عطفی بر چهار دهه مقاومت ملت ایران است/انتخابات جلوه‌ای از حیات جامعه است

انتخاب فردی اصلح، نقطه عطفی بر چهار دهه مقاومت ملت ایران است/انتخابات جلوه‌ای از حیات جامعه است
2021-06-15T08:31:32+04:30
اتحادیه کشوری مؤسسات و تشکل‌های قرآن و عترت، همسو با ده‌ها هزار فعال قرآنی برجسته، ضمن اعلام آمادگی خود جهت حضور در این انتخابات، از ملت قدرشناس و بصیر دعوت ...

معیشت خوب یا رهایی حجاب؟/ مردم پاسخ دادند

 معیشت خوب یا رهایی حجاب؟/ مردم پاسخ دادند
2021-06-14T20:05:05+04:30
پاسخ‌های مردم در کف خیابان به این سؤال که "بین وعده معیشت خوب و یا رهایی حجاب کدام را انتخاب می‌کنید؟" نشان می‌دهد که نامزدهای طیف اصلاحات این‌بار...

پاسخ آیت‌الله خامنه‌ای به استفتائی درباره حکم شرکت در انتخابات و انتقاد نامزدها از عملکرد مسئولان

 پاسخ آیت‌الله خامنه‌ای به استفتائی درباره حکم شرکت در انتخابات و انتقاد نامزدها از عملکرد مسئولان
2021-06-14T16:18:34+04:30
پایگاه فقه و احکام رهبر معظم انقلاب، پاسخ دو استفتاء از معظم‌له درخصوص حکم شرعی شرکت در انتخابات و انتقاد نامزدها از عملکرد مسئولان را منتشر کرد.

ساعت سخنرانی تلویزیونی ۲۶ خرداد رهبر انقلاب تغییر کرد

 ساعت سخنرانی تلویزیونی ۲۶ خرداد رهبر انقلاب تغییر کرد
2021-06-14T16:05:09+04:30
در آستانه برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری، میان‌دوره‌ای مجلس، خبرگان و شورای شهر و روستا رهبر معظم انقلاب اسلامی چهارشنبه ۲۶ خردادماه با مردم سخن خواهند گفت.

کالبدشکافی یک انیمیشن سمّی/ شلیک نتفلیکس به مغز کودکان

 کالبدشکافی یک انیمیشن سمّی/ شلیک نتفلیکس به مغز کودکان
2021-06-14T15:51:57+04:30
مسئله اینجا است که این فقط یک انیمیشن کودکانه و سرگرم‌کننده نیست، بلکه منظومه‌ای از کدها، پیام‌ها و القائات «خاص» و مخوف است که علی‌الاصول هیچ ربط...

اعطای گواهینامه درجه یک هنری به مرتضی امیری اسفندقه

 اعطای گواهینامه درجه یک هنری به مرتضی امیری اسفندقه
2021-06-14T15:11:58+04:30
دهقانکار در مراسم اعطای گواهینامه درجه یک هنری به مرتضی امیری اسفندقه گفت: اسفندقه قبل از گرفتن این گواهینامه، نشان درجه یک اخلاق را گرفته است.

شیطان چگونه در نطفه انسان شریک می‌شود؟

 شیطان چگونه در نطفه انسان شریک می‌شود؟
2021-06-14T15:11:58+04:30
شراکت شیطان اینگونه است که در نطفه انسان تأثیر دارد، به این صورت که برخی اموال و رفتارهای او سبب می‌شود شرک شیطان اتفاق بیفتد.
X فیلم جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)